GEMENGD NIEUWS. JSERKMJEUWS. O N D E R W IJ S. Laatste Berichten. Rechtzaken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. dat verleden jaar wel^ heeft gebloeid, maar geen vrachten heeft gedragen, maar nn staat te prijken met rijpe pruimen. ftrabbendijke. Door den gemeenteveld wachter alhier is Vrijdag 1.1. procesverbaal opgemaakt tegen een werkvrouw, die zich schuldig maakte aan diefstal van kruide nierswaren. Borsele In de Woensdag gehouden •raadsvergadering werd de rekening over 1907 overgelegd en door een commissie nagezien. De ontvangsten bedroegen f24431 345, de uitgaven f22691,94, liet. batig saldo f1739,405. De rekening van het burgerlijk armbestuur sloot in ont vangsten en uitgaven met. f1089,13-'. Voor zetters werden voorgedragen dbrn. D. Wisse (aftr.), C. Mol Az. (aftr.), J. Brainooge en C. van 't Westeinde. Door den voorzitter werd mededeeling gedaan dat voor de oproeping voor een geneesheer in deze gemeente geen solli citanten zich hadden opgegeven, zoodat, door den Raad werd besloten door het opnieuw plaatsen van de advertenüën nog een poging te wagen. Kapelle. Alhier is onder de varkens de zoo zeer gevreesde vlekziekte uitge broken. Vele varkenshouders laten thans hunne nog gezonde dieren inenten. Bij een ernstig automobielongeluk dat nabij Ter neuzen plaats had, zijn twee Belgen levensgevaarlijk gewond. De auto mobiel, die uit Sas van Gent kwam, liep bij het dorp Bouchante legen teen boom. De drie inzittenden werden op den' weg geworpen. Twee hoeren uit Berctoem en Antwerpen, bekwamen een schedel breuk. Hun toestand is levensgevaarlijk. Nog het volgende: In de auto, die het eigendom was van den heer E, De Klijn te Bergen op Zoom, die ze 14 dagen geleden nieuw voor 6000 gulden had gekocht, hadden plaats genomen behalve de genoemde slagers de heeren Gustaaf Peters uit Berchem en Joris Dox uit Antwerpen, die beiden voor zaken naar het Land van Cadzand moesten, de heer Aernaudts. eigenaar van het hotel „Botter dam" te Sas van Gent, die zijn broeder te Sluis ging bezoeken en de chauffeur. Te Bouchante reed de auto, waarschijnlijk tengevolge van het niet werken der stuur inrichting met zulk een geweld tegen een boom, dat zjj er 15 centimeters diep in drong en later een paard noodig was om ze er uit te trekken. De heer Aernaudts werd door het raampje geslingerd en ernstig aan het hoofd gewond. De beide slagers werdeD insgelijks érnstig gekwetst. Per spoor zijn zij naar huis teruggekeerd. De automobiel is geheel vernield. De justitie uit Zierikzee heeft, een onderzoek ingesteld, naar een te St., Annaland op de hofstede van C. Geluk plaats gehad hebbenden brand, die men vermoedt dat aangestoken is. Een 24-ia.rige) dienstbode 'wordt van. dé IgandsticMftig^ verdacht. Er heeft echter liog geen arrésta/ tie plaats gehad. De heer V. te H u 1 s t werd' Donderdag middag, toen hij op dé slikken en schorren bij den Emmapolder aan het jagen was, door het opkomende water verrast, dat, hem van den vasten wal afsneed èn steeds hooger klom. Ten laatste werd hij door een persoon op 'eten dijk opgemerkt, die terstond .een paar schippers waarschuwde, welke haastig 'naar hem toeroeiden, en hem uit zijn netelige positie verlosten, daar het water hem reeds tot de knieën reikte, en het gevaar bestond door den sterken stroom te worden medegesleurd. De heer V., die voortdurend met den hoed had gezwaaid om de aandacht te trekken^ beloonde de schippers elk met fó en schonk eveneens fó aan den man, die hem het eerst had opgemerkt. Naar men uit Zeeuwsoh Vlaan deren W. D. schrijft, is namens den Minister van Oorlog aan de schietvereeni- gingen kennis gegeven dat voortaan op kosten van het Rijk geen officierten in structeurs meer worden beschikbaar ge steld voor het schietonderricht. Nu zal de liefhebberij daarvoor wtel spoedig ver flauwen 1 Bij het oefenen in het hardloopen viel te Groningen de 20-jarige L., lid van „Grano", plotseling dood neer. De 24- jarige stuurman eener Duitsche Rijnsleep boot is te Feijenoord over boord geslagen en verdronken. Te Zwarteveen is een dochtertje van pen schipper over booïd gevallen en verdronken. Te Bemmel brak des nachts brand uit bij een stal houder. Een kind dat in een slaapkamertje sliep is floor den rook gestikt. Bij het zwemmen in den Vliet, te Rotterdam is een 18-jarige werkman verdronken. De vader haalde zelf het lijk van zijn zoon op. Te Dirksland is de vrouw vau een schipper over boord geslagen en ver dronken. Het pleizierjacht „Neverwind", schip per W. Koolman, is op het Enkhuizer- zand aan den grond geraakt. Twee bot ters zijn uitgezeild, om hulp te verlee- nen. Daar er een sterke eb gaat, is aan vlot raken vooreerst geen denken. De auto H 335 reed in vleigende vaart op den jaagweg tusschen Broek in Wa tertand en Monnikendam ter hoogte van de Dijksbrug, twee wielrijders achterop, zonder tijdig de noodige signalen te gev-en. Onmiddellijk achter de wielrijders zijn de werd zeer luid getoeterd, waardoor beiden schrikten, de een tusschen de hoo rnen in den grasberm en de andere Sn de vrij diepe trekvaart terecht kwam. Met moeite werd hij door landarbeiders ge red, terwijl de bestuurder der auto zich nergens om bekommerde en pijlsnel zijn weg vervolgde. Een 10-jarig meisje van don kapitein M. Weber, achter 'tVeen bij Ni-euwe- schans, stierf tengevolge van de brand wonden, die ze bij de ontploffing van een petroleumstel de vorige week gekregen had. Te Etten is ingebroken bij de wed. A. Fasen. De dieven hebben de vrouw erger lijk mishandeld en daarna op hun gemak het huis doorzocht en al het goud en geld wat te vinden was medegenomen. Op de ijzergieterij der firma Ubbirg te Doesburg geraakte Zaterdagmiddag de machinist J. Brul tusschen de machine en werd op slag gedood. Om 10 m. voor half elf werd hij nog bezocht door zijn broeder, die hem over een familieaangelegenheid moest spreken. Toen Brul's broeder, na zich een oogen- blik verwijderd te hebben, terugkeerde zag hjj zijn broeder niet, doch vond hem na eenig zoeken dood tusschen de machino. Het lijk vertoonde geen teekenon van ge weld en was nergens verwond. Onmiddel lijk telefoneerde de directie naar de ge- neesheeron, welke alle mogelijke pogingen aanwendden om de levensgeesten op te wekken Omtrent de oorzaak van het on geval verkeert men nog in het onzekere doch de meest voor de hand liggende le zing is deze, dat Brul iets achter het veiligheidshekje had laten vallen, dit wilde weg halen, zich op de trap wat te veel voorover heeft gebogen, zoodat hij naar beneden tuimelde en terecht kwam bij een plaats waar de snorrende machine hem de ademhaling volkomen moet hebben afge sneden, zoodat verstikking als de eigen lijke oorzaak van den dood moet worden aangenomen.' Brul was een zeer oppassend werkman die zich in de achting van zijn patroons mocht verheugen. Hij laat een vrouw achter. Donderdagavond had achter de boerderij, bewoond door H. Toukens te Noordbroek, een vreeselijk ongeluk plaats. Het met de iorschmachine gedsrschte koren zou met een wipkar worden weggevoerd. Het zoontje van den machinist R. Blauw, 7 jaar oud, zat-op den voorboom van de kar, viel door het schrikken van het paard er af en werd onder het zwaar beladen voertuig zóó ge wond, dat de dood onmiddellijk volgde. Woensdag vervoegde zich ten stadhuize te Tiel de heer S., die voor een paar dagen die gemeente verliet, om zich te Arnhem te vestigen Tot den burgemeester toege laten, eischte bjj betaling van f 35000, welke hij van de gemeente te vorderen zeide te hebben. Hij dreigde hem met een mes en sloeg den te hulp gesnelden gemeentebode. Door de politie overmeesterd c nstateerde een dokter krankzinnigheid en werd dade lijke afzondering noodig geoordeeld. In af wachting van zijn plaatsing in een krank zinnigengesticht werd verlof verleend hem in de gijzelkamer van het Huis van Bewa riDg voorloopig onder dak te breDgen. De geheele gemeente is onder den indruk van het geval, dat twee geachte f'amiliën treft. Tramongeluk. Donderdagmiddag, omstreeks één uur, had met een electrische tram, van Zandvoort komende, een ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed is afgeloopen Op den overweg, nabij de halte Bentveld, passeerde een vrachtwagen van v. d. S., te Zandvoortde voerman, P. Z bemerkte het, dat een electrische tram in aantocht was, en een botsing was dan ook onver mijdelijk. De vrachtwagen werd gegrepen en lag dra onderst bovon, terwijl de pakket ten over den grond heen rolden De voer man Z. kwam als door een wonder met den schrik vrij het paard bleef ongedeerd. Van de tram werden al de ruiten van het voor- balcon verbrijzeld, terwijl de bestuurder der tram ernstige wonden aan het hoofd en han den opliep. Naar men uit goede bron ver neemt, moet de wagenbestuurder in dezen geen schuld hebben, daar hij nog al het mogelijke heeft gedaan om de botsing te voorkomen, door alle remmen inwerking te stellen. Saltomortal e. Een fietsrijder werd aan den Blaakschendijk (onder Heinenoord) met zijn fiets door een koe in de lucht geworpen. Hij kwam over de sloot terecht, terwijl het rijwiel in een moddersloot ge worpen werd. Eenige buren boden hem de behulpzame hand, waarop hij zijn reis naar; Willemstad kon vervolgen. In den laatsten tijd waren te Osch eenige hoopen te veld staande rogge van Meicelus Nijs omver geworpen. Naar aan leiding hiervan werd door de familie be sloten bedoelde rogge Zondagavond j. 1 te bewaken, waartoe Johan Nijs zich tot bij die rogge begaf. Zoodra deze ter plaats kwam, werd hij volgens zijn be wering door vijf personen aangevallen. Vervolgens zoodanig geslagen en met een of meer scherpe voorwerpen op niet min der dan vier plaatsen in het lichaam ge stokeD, dat hij niet meer in staat was zich huiswaarts te begeven. Hij werd den volgenden morgen in dien toestand ge vonden. Een dag of wat geleden werd door de politie te Amersfoort een vrouw op straat aangetroffen, die zwervende was Op de vraag, waar ze vandaan kwam, was geen aotwoord te krijgen, want de vrouw wei gerde hardnekkig een woord te zeggen. Bij onderzoek bleek, dat zjj tijdelijk vertoefde bij haar moeder te Amersfoort, die mede deelde dat haar dochter te Zutphen gedo micilieerd was. Ze werd naar Zutphen ge bracht, maar ook daar bleef ze steeds zwijgen. De vrouw had tal van blauwe plekkeu op 't gezicht, op armen en beenendaarom werd ze naar 't ziekenhuis gebracht, maar ook daar was er geen woord uit haar te krijgen. Vraagt men haar iets, dan draait ze dadelijk 't hoofd om. Donderdag was haar man Van der B., overgekomen, maar ook tegen hém laat zij zich over niets uit Men vermoedt, dat de vrouw door haar 17 jarigen zoon erg mishandeld is en dat zij, om hem te sparen in haar zwijgen volhardt. Vóór hare aanhouding was de vrouw volkomen normaalook de man be grijpt niet wat de oorzaak is van haar stilzwijgendheid. De politie te Zutphen stelt een onderzoek in Weer een reddingmiddel Door een smid, A. J. Macleod, is patent genomen op een nieuwe inrichting om bij stranding een lijnverbinding tot stand te brengen tusschen twee schepen of een schip en den wal. Een holle koperen cylinder, waaraan, door middel van een staaldraadhanepoot, de ver bindingslijn is bevestigd, wordt door middel van samengeperste lucht uit een kanon verschoten tot op een afstand van 3/4 tot I zeemijl. De cylinder is met een phospho resceerende stof bestreken, terwijl in de kap een inrichting is gemaakt, waardoor bij het schieten een sterk fluitend geluid wordt verkregen, een en ander om den cylinder zoowel van af den wal als op het doel te kunnen volgen Mist het schot dan blijft de cylinder drijven en kan aan de lijn weer worden ingehaald. De uitvinder is van meening, dat een dergelijk kanon op ieder groot schip op een soort platform aan een der masten behoort te worden opgesteld. Het zou zoodoende naar alle zjjden gebruikt kunnen worden en men zon al dadelijk een behoorlijk bevestigings punt hebben voor den aan de verbindingslijn bevestigden tros. (Marineblad.) Gistermiddag omsi reeks twee uur waren op de Belgische grens bij Minderhout de douanebeambten op hun gewonen rondgang, toen zij vier smokkelaars ontdekten, die groote zakken droegen. Bij het zien van de douanen sloeg het viertal op de vlucht. Achtereen werd een jacht op hen begonnen en de douanen zouden hun mannen hebben ingehaald, toen twee hunner, die het meeste gevaar liepen, zich omkeerden, [het geweer aan den schouder zetten en vuur gaven op de fiscus-ambtenaren. Douanebe ambte Wouters kreeg de lading hagel in de volle borst en zakte ineen. De onge lukkige werd door zijn kameraden opge nomen en overgebracht naar het even over de grens gelegen Meir, waar een dokter hem behandelde. Hij verkeert in levensgevaar. De smokkelaars zijn over de grens de provincie N. Brabant binnen getrokken. De daders zijn nog onbekend. Onveiligheid in Frankrijk. Niet alleen de buiten boulevards van Parijs wor den onveilig gemaakt deor de beruchte Apa chen ook de provincie schijnen die heeren met hun tegenwoordigheid te vereeren. Op klaarlichten dag is een tram tusschen Toulon en Ollignies door een bende aan gevallen. Met keisteenen werd door een gedeelte een!' geregeld bombardement be gonnen, terwijl een paar anderen trachtten den wagen te stoppen. De bestuurder echter, die gewapend was, schoot er dapper op los, met het] gevolg, dat de aanvallers, van wie velen bloedige sporen achterlieten als zuo- vele bewijzen van 's mans bedrevenheid, spoedig het hazenpad kozen en in de bos- schen verdwenen. Sinds eenige maanden is de Z.Etórw. heer Verwilghen, pastoor te Groenen dijk (H o n t e n i s s e) lijdende aan asth ma. Deze week heeft de ziekte- zoo'n 'ernstige wending genomen, dat Z.E. Vrij dag i-eeds van de H. Sacramenten is moeten voorzien worden. VUSSINGEN. Bij de gehouden examens zijn van de Zeevaartschool aldaar ge slaagd voor eersten stuurman bij de groote stoomvaart de beer H. J. Kuymans van Rotterdam en voor derden stuurman bij dezelfde vaart de heer L. C. Willemse van Vlissingen, VLISS1NGEN. Mej. C. Beniest van hier slaagde te 's Gravenhage voor examen Franseh 1. o. Te 's Hertogenbosch is o. a. geslaagd voor 'de hoofdakte de heer M. Ossewaardie\ van Middelburg. Als hoofd der school te Nieuwesluis, gemeente Bres kens, is benoemd de heer M. Eijke te Middelburg. KAPELLE. Door notaris Liebert is pu bliek verkocht een huis, pchuur en erf groot 204 c.A. Kooper dhr. W. Nieuwen- huize te Driewegen voor f 1305 plus f 10 voor access., onverm. 84/2 pet. onkosten. Eigendom aan dhr. H. Nieuwenhuijze al hier. (Z.) STOPPELDIJK. De heer A. Sohuerman van hier slaagde te 's Hertogenbosch voor de hoofdakte. Moordaanslag. Men schrijft ons uit Middelburg: Gisterenavond ongeveer 10 uur is- op den Sleeperssingel een moordaanslag ge pleegd door een jongmensch van 18 jaar, zekere V., die een revolverschot loste, op een meisje van ongevteer denzelfden leef tijd, met welk meisje V. verkeering heeft gehad. Het meisje werd door een schot in den mond geraakt, waardoor 3 tanden werden verbrijzeld, terwijl de kogel bjleef zitten. De dader zette het, na het volbrengen van zijn daad, op een loopen en werd latei* op het kermisterrein op die Groote Markt gearresteerd. De revolver had hij eerst in het kanaal geworpen. Het is gebleken dat de jeugdige drift kop uit jalouzie tot zijn daad is overge gaan. De toestand van het meisje is naar om standigheden redelijk te noemen. De dader is ter beschikking van de justi tie gesteld en naa.r het huis van bewaring overgebracht. Op het hooren van den moordaanslag spoedden zich gisterenavond zeier velen naar den Sleeperssingel. Onder de heden door den Kantonrech ter alhier gewezen vonnissen, komt één voor, waarbij zes inwoners der gemeente Borsele zijn vrijgesproken van de hun ten laste gelegde overtreding der Zondags wet (in het openbaar op Hemelvaartsdag arbeid verrichten) op grond dat deze dag niet als een feestdag is te beschouwen. GOES. 1ste Huwelijkafk.2 Aug. Willem Bosdijk, 25 j. jm. te Dellt en Geertruida Hagenaar, 24 j. jd. te Kloetinge, onlangs te Goes. Arie Bolsters, 28 j. jm. te Goes en Neeltje vau Herwijnen 28 j. jd. te Dordrecht. Overleden: 1, Sara van Paassen, 71 j. geh. met Benjamin den Boer. 21 Juli te Rotterdam Alb. Molhoek, 35 j. wedn. van Catharina Jongepier. Van 13 Aug. MIDDELBURG. Bevallen: B. Leijnse, geb. Heuseveldt, z.P. Lameijn, geb. Wijk- huisen, z.C. de Bakker, geb. Abraham- se, z.J. A. Murk, geb. Roth, z.; J. Heg-- berg, geb. De Wolff, d.A. Boasson, geb. Koopmans, z.M. Leijnse, geb. Sprurjt, z.; S. P. M. Walraven, geb. Adriaansen, d.H. F. Caljouw, geb. Schouten, z.; E. H. S. van Lubeck, geb. Kommers, z.; .1. Snijders, geb. Kooman, d. Overleden: S. Maaïtense, 80 j., wednr. van A. Klaasse; A. J. Blaas, 2 m., z. Van 28 Juli1 Aug. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. W. Lu- wema, jm1. 2p j. met S. M. Baljé, jd. 23 j. K. Schroevers, jm.'. 20 j. met J. van Belzen, 19 j.; J. Roelse, jm. 22 j. met L. Meijer, jd. 22 j. Getrouwd: D-. Jager, jm. 32 j. met J. C. Naerebout, jd. 23 j.P. M. Rouw, jm. 23 j. met J. Wille, jd. 23 j. BevallenS. S, Stroo, geb. Boogaard, z.; W. Schuurbiers, geb. Schroevers, z.; J. Osté, geb. De Jonge, z.; J. C. M. Roelse, geb. Van Hoorn, z.; S. M. J. van der Meer, geb. Visser, z. OverledenS. Bosschaart, vrouw van W. Theune, 43 j.j. G. Kuzee, z. 11 j. Z1ERIKZEE, Gehuwd: 29, J. Schoen maker, 24 j., jm. en M. J. Benvald, 19 j. jd.P. J. Schuiling, 41 j., wedn. en A. E. Dobbelaar, 41 j., jd. Geboren: 23, een z. v. C. A. de Looze en P. de Blok; 25, een z. v. A. Beijte en J. Kaan. Overleden: 26, J. Biankert, 13 j., d.28, J. van den Bos, 90 j. en 11 md., wed. van J. de Kok. Over de maand Juli. WOLF AARTSDIJK. Getrouwd: 23, Cor nells Simonse, 34 j. wednr. v. Jozina Tramper en Maria Tramper, 27 j. jd. Geboren6, Dina Jannetje, d. v. Jacob Westplate en Louisa. Tolhoek; Iman Jan, z. v. Nicolaas Flipse en Cornelia Saaman; 13, Elizabeth, d. v. Philippus Janus Verhage en Suzanna Geleedst; 11, Klazina, d. v. Leendert Korstanje en Geertraid Meeuse; 14, Joos, z. v. Jan Eggebeen en Lena Tannetje Geene; Elizabeth, d. v. Pieter Johannes Oreel en Maria Verbragge; 18, Jacob, z. v. Francois den Engelsman en Cornelia Bliek; Jan netje, d. v. Johannes Bliek en Neeltje de Fouw; 21, Johanna, d. v. Jan Sinke en Tannetje Reinhout; 22, Joris, z. v. Joos van Strien en Cornelia Westerweel. Levenloos aangegeven3, een kind vail Mannus Bliek en Jannetje Luikenaar. KRABBENDIJKE. Gehuwd9, Gerard van Iwaarden, 23 j. en Dina Molhoek, 23 j. Geboren: 2, Cornelis, z. v. Jan Jacob Otte en Cornelia Catharina de Jonge; 11, Maria Jannetje, d. v. Cornelis Jan Ber- man en Jacoba de Goffau; 22, Wilhel- mina Adriana, d. v. Marinus Harthoorn en Forra Schrier; 28, Dingenis Augesti- nus en Jacob Hendrik, z. v. Adriaan Wis- kerke en Neeltje Nieuwenhuijse; 30, Jo- hannis, z. v. Hubrecht de Kok en Neeltie Smit. Overleden: 3, Willem Wagenaar, 72 j., echtg. van Neeltje Slabbekoorn; 6, Tho mas Hermanus Meloen, 40 j., echtg. van Marina de Kok. OVEZAND. Geboren: 7, Catharina Cor nelia, d. v. Adriaan van de Velde en Maria Potter; 31, Wilhelmina Cornelia, d. v. Jan Westveer en Adriana Cornelia Priester. Overleden: 16, Paulus Raas, 24 j., on gehuwd; 16, Margaretha de Bue, 18 d. DRIEWEGEN. Overleden: 18, Pieter Meeuwse, 51 j., ongeh. NISSE. Gehuwd: 29, Marinus Dane, 20 j. jm., Nisse, en Jannetje Baas, 19 j. jd. te Ellewoutsdijk. 'sHEER ABTSKERKE. Gehuwd: 30, Jan Cornelis Adriaanse, 22 j., jm. te Goes en Adriana Dina Minnaard, 20 j. jd. te 'sïl. Abtskerke. Overleden23, Maatje, 8 j., d. v. Gee- rard Braam en Elizabeth van der Werff. HOEDEKENSKERKE. Geboren12, Sloffelina Cornelia, d. v. Gilles Boudens en Elisabeth Bol; 24, Apollonia Cornelia, d. v. Pieter de Baar en Anna Elizabeth Verbeek. Overleden: 10, Pieternella de Baar, 35 j., echtg. van Franciskus de Punder. RILLAND-BATH. Ondertrouwd31, Jan Rooze, jm. 26 j. en Klazina van Driessen, jd. 26 j.Charles Frederik Michielsen, jm. 23 j. en Cornelia Taillie, jd. 23 j. Getrouwd: 9, Johan Nagelkerke, jm. 24 j. en Adriana Prevo, jd. 22 j. Geboren: 16, Cornelis Anthonie, z. v. Cornelis van Loon en Alida Cornelia Jong kind; 21, David Adriaan, z. v. David Ernaar en Adriana Paauwe; 20, Maria Jacoba, d. v. Theodoras Jacobus Machiels en Louisa Machielse; 23, Gerardina, d. v. Anthonie Johan Adriaan Windhorst en Helena Pieternella Martina de Hamer; 22, Maria, d. v. Piet-er van Zweden en Jo hanna Bliek; 25, Jacob, z. v. Cornelis Rommers en Geertruida v. d. Klooster; Cornelis Adriaan, z. v. Jacobus Krijger en Janna Lena Gunst; 30, Anthonie, z. v. Marinus van Iwaarden en Tannetje Johanna Sinke; 31, Pieter Cornelis, z. v. Adriaan Traas en Janna Kole. Overleden6, Kornelia Butijn, 80 j., wed. van Jan Braamse. Rotterdam, 3 Aug. 1908 T a r w e met tamelijke aanvoer, weinig vraag. Essex f 10 a f 10 75, uitgezochte partijtjes daarboven; overige soorten f9 a flO. Rogge. Van den nieuwen oogst waren enkele partijtjes aanwezig, naar qualiteit opgeruimd f 6 a f 6,50. Gerst, winter, nieuw gewas f 8,25 a f8,75. Haver tamelijke aanvoer f7.25 a f7.60. Kanariezaad f8.75 a f9.501) per H.L. f6.75 a f7,75. Karwijzaad -20.25 -20.50 Blauw Maanzaad - 14.75 - 15.25 Bruin Mosterdzaad - 31 50 - 32. Geel -21.50 -27.50 N. Koolzaad - t) Per 100 kilo. Mais Mixed f 172 a f stoomend f173. Odessa faf stoomend f 150, Donau f 148 af stoomend f 152, La Plata f stoomend fServische f stoomend f Buitenlandsche granen. Groote omzet met kalme prijzen. Zeeuwsche Eieren f4.kf4.10. Overmaasche Eieren f 4.20 k f 4.40. Varkens 196 a 205. Lichte export 20'a 215. Veel handel. Lichte soort willig, zware bijna onverkoopbaar. Aardappelen. Brielsehe Kralen f2,30 a f2.40, Gelderscbe Kralen f2,a f2,10, Zeeuwsche Eigenheimers fl.90 k f2.20. Tamelijke aanvoer, tameljjke handel. Zaterdag werd te Borsele in de di rectiekamer door het bestuur der water- kee'ring van den calamiteuzen polder Bor sele aanbesteedzinkwerk en steenbe- storting tot verdediging van den oever van bovengenoemden polder, raming f20.931. Laagste inschrijver was de heer, J. W. Roelofs, Papendrecht, voor f20.880. Afloop openbare verkooping d.d. 31 Juli 1908 gehouden ten overstaan van notaris an Dissel te Goes, van eenige gron den onder Schore als: perc. 1 en 2. Bouw- en weiland, groot 1,34,40 H.A. aan dhr. H. Driedijk te Baarland voor f 1662,52; perc. 3, Weiland, groot 1,56,60 H.A. aan dhr. J. p. Rijn Wz. te Schore, voor f 1395.30; perc. 4 en 5. Bouwland, groot 2,08,20 H.A. aan dhr. J. Lepoeter te Schore, voor f2339.08; perc. 6. Bouw land, groot 0,79,20 H.A. aan Mej. Adra. Lepoeter te Biezelinge, voor f 1189.58. Door notaris M. C. Schram te Krui- ningen werd heden Maandag te Ril land publiek geveild a. eene herberg, in eigendom toebehoo- rende aan Marinus de Hamer, waarin ver gunning, in de kom van het dorp Rilland, bestaande uit huis, schuur en tuin, groot 3 A. 6 c.A. Het perceel bleef onverkocht; b. Bij J. Rottier pen nieuw woonhuis met erfpachtsrecht, staande aan den twee den weg, in eigendom toebehoorende aan Martinus Koopman, groot 360 c.A. Koo per werd de heer C. Rottier, voor f701. alles onverminderd 8l/a pet. onkosten.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 3