BUITENLAND BINNENLAND UIT ZEELAND. FRANKRIJK Frankrijk's ontvolking. De kleine en groote seminaries in Frank rijk verkeeren niet in bloeienden toestand. Wanneer 't zoo doorgaat, zullen spoedig de arbeiders in den wijngaard met den besten wil de hun gestelde eischen niet meer kunnen volbrengen, te meer daar Frankrijk meer en meer op een missieland gaat lijken De president van hot seminarie van Versailles stichtte voor drie jaren de „Alliance des grands séminaires", die voor namelijk in het gebrek aan priesters wil voorzien. Reeds 68 diocesen met 80 semi naries zijn bij den bond aangesloten en Rome heeft den bond herhaaldelijk goed gekeurd De vorige week werd in het Katholieke instituut te Parijs het derde congres der „Alliance" gehouden, waar de vertegenwoordigers van 50 bisdommen aan wezig waren. Het programma was zeer uit gebreid. Of 't veel succes zal hebben is een andere vraag. Om tegenwoordig in Frank rijk priester te zijn, is een innig geloof en heldhaftige moed noodig, die slechts bij weinigen gevonden worden. Aan het toenemende gebrek aan priesters is zonder twijfel ook de afname der ge boorten schuld. Bij voorkeur worden pries ters gerecruteerd uit groote huisgezinnen. In talrijke opstellen heeft de Fransche pers, voorzoover zij tegenover de „décadence" nog een vrij en open woord waagt, hare meening gezegd over het uitsterven der Fransche natie. Ook de krampachtige po gingen van het legerbestuur, om het tekort aan geschikte militie plichtigen te verber gen, werden daarbij geducht „A faire" ge nomen. Het idee is niet nieuw meer, dat de inboorlingen in Tunis en Algiers de gaten kunnen vullen. De rapporteur voor oorlog, Messiny, is zelts van meeuing, dat 't gemakkelijk is daar 120.000 A 130 000 manschappen, allen ongeveer 33 jaar oud, te recruteeren en gereed te maken voor de mobilisatie. Maar voor ieder is 't duidelijk, dat bij een oorlog in Europa dit slechts een lapmiddeltje is een Afrikaansehe reserve van 120 000 man heeft bij eene massa-mobilisatie van dui zenden en millioenen slechts weinig te be- teekenen. De „Univers" wijst er in een artikel over de ontvolking op het merkwaardige verschijnsel, dat juist in de ambtenaars wereld de nakomelingschap gewoonlijk zeer klein is. Bij destraatvegers, schrijft het blad, gaat 't nog al. Een zonderling geval, volgens velen een merkwaardig staaltje van anti-clericale on verdraagzaamheid, wordt openbaar, omtrent de dochter van generaal Bassot. Dit meisje, 30 jaar oud, had zich gewijd aan een werk van liefdadigheid, terwijl haar moeder zich daartegen hevig verzette. Deze is nu zoover gegaan, haar bij middel eener automobiel en met de hulp van drie personen te ontvoeren. Men bracht haar naar Genève, waar men haar in een krank zinnigengesticht opsloot. Zij zelve vertelt Drie mannen hadden haar vastgegrepen en in eene gereedstaande auto geworpen, waar hare moeder haar opwachtte, in ge zelschap eener andere vrouw en voort ging het. Telkens als zij door een dorp kwamen poogde zij te roepen om de aan dacht te trekken, maar dat ging niet In het departement der Yonne hadden zij een ongeluk, zoodat zij moesten stilhouden. Aldus kon mej Bassot eeuen boer ver zoeken haren advocaat, mr. Clunet, te verwittigen. Bijna onmiddellijk daarop werd zij weer in het rijtuig geworpen en men reed aldus tot Laroehe, waar men den trein nam, In het station had zij goed protesteereu, niemand luisterde naar haar. De geneesheer van het gesticht schreef een regiem voor, zonder haar zelfs te onderzoeken en men stak baar in eene getraliede cel. Eerst toen de dagbladen van Parijs waren aangekomen, stemde men er in toe naar haar te luisteren en werd zij in vrijheid gesteld. Dinsdagavond zijn generaal Bassot, zijn zoon en zijne vrouw in verhoor ge nomen, De generaal en zijn zoon verklaar den vreemd te zijn aan de ontvoering Mevr. Bassot verklaarde gehandeld te rajah moet zijn eigendom terug ontvan gen. Dat is de reden waarom ik niet over de zaak gesproken heb, ofschoon ik al door wist dat hij mij zou dooden". Ik werd thans afgelost, zoodat het ge sprek onmogelijk voortgezet kon worden en na den ongelukkige nog oen laatste maal de hand te hebben gedrukt, verliet ik hem. Toen ik den volgenden morgien ontwaakte, lag hij reeds in het doodenhuis. Ik verzocht den directeur te mogen spre ken en deelde hem de geheele geschiede nis mede. Hij zag mij aan als geloofde hij daarvan geen woord, maar beloofde dat men de zaak zou onderzoeken. Dienzelfden avond kwam de dokter tot mij en na mij om verdere bijzonderheden omtrent het verhaal van den doode le hebben gevraagd, deelde hij mij mede, dat men bij de lijkschouwing geen spoor van den opaal had gevonden, die zeker lang door de hitte van de maag verteerd moest zijn, indien hij er ooit geweest was, wat hij zeer betwijfelde. „Dat is een belangwekkend verhaal 1 maar het slot is vrij teleurstellend", zeide ik, toen No. Twee en Tachtig het stilzwij gen bewaarde. „Zeg dat zoo spoedig niet. Wij zijn nog niet aan het slot. Ik hield slechts even op hebben in het belang van haar kind, door haar te verwijderen uit de omgeving, waarin zij zich bevond. De staking. Er zijn drie tafereelen te onderscheiden in den loop der voorvallen te Vigneux- Villeneuve. Het eersto speelt dicht bij het vergaderlokaal, waar revolverschoten worden gelost op de troepen, die niet antwoorden. Het tweede tafereel valt waar te nemen te Vigneux, om 5 uur's avonds. Er werden een honderd schoten afge vuurd op de troepen Het derde komt voor bij het station van Villeneuve. Hier liet een kapitein meer dan twiDtig keer sommeeren, en vier keer schout hij in de lucht, voor hij zich verdedigde tegen de schietende betoogers. Twee betoogers werden op de plaats gedood, een derde overleed kort nadat hij was weggebracht. Te Parijs ziju een 15 tal gewonden aangekomen, meereudrels door sabelhouwen getroflen. Een generaal en een overste hebben schotwonden opgeloo- pen. Er zijn drie officieren en drie sol daten gewond. Een 20 tal soldaten hebben kneuzingen opgelsopen. Alle berichten stemmen hierin overeen, dat de vijandelijkheden door de manifes tanten begonnen zijn. Verscheidene scho ten waren door manifestanten gelost, tal van projectielen geworpen en barrikaden opgericht, eer de troepen antwoordden. Een instructie is geopend tegen de be drijvers van straf bare feiten. De procureur- generaal van het hof te Parijs gaat naar Draveil en Villeneuve tot onderzoek. Het revolutionaire bestuur van zijn kant laat aanplakken, dat vanwege het vergoten arbeidersbloed de staking voortgezet moet worden. Ook de andere vakvereenigingen worden tot staking opgeroepen. De bouwpatroons van hun kant hebben besloten hunne werkplaatsen en terreinen voorloopig ge heel te sluiten. Een kwade toestand dus, een harde sociale strijd, waarvan men den affoop nog moeilijk voorzien kan. Over de bloedige tafereelen van Vigneux en Villeneuve kunnen wij niet veel meer melden. Het ministerie van oorlog heeft bekend laten maken dat er 69 soldaten en officieren gewond zijn. Sedert eergisteravond is het kalm in de omstreken van Draveil Vigneux. Er zijn nog meer troepen heenge zonden. De justitie neemt het slagveld op. Gemaskerde boeven in een pensionaat. Tegenover het politeposthuis van het ge meentehuis in het Fransche dorp d'Antony, dicht bij Parijs, ligt een vrij groot jonge dames-pensionaat, hetwelk vóór de schei- dingswet stond onder leiding der reli gieuzen van den H. Andreas In dit pen sionaat, hetwelk thans wordt gehouden door geseculariseerde religieuzen, is Don derdagnacht ingebroken door twee gemas kerde individuen, die twee der zusters be wusteloos sloegen en eene derde zoodanig mishandelden, dat zij na verloop van een paar uren overleed. Op het hulpgeschrei der pensionnaires namen de misdadigers de vlucht; zekere dokter Thouvenel, die vlak bij het pensionaat woont, eveneens opgeschrikt door de kreten, kwam, met een geladen revolver in de hand, toegeschoten, doch slaagde er niet in de boosdoeners te achterbalen. De be woners van het plaatsje meenen evenwel de bedrijvers dezer euveldaad vermoe delijk dorpsbewoners te kennen, daar een der zusters het signalement van baren aanvaller vrij nauwkeurig heeft kunnen opgeven. Hij is reeds in arrest. En zijn maat ook. TURKIJE. Het meest teebenende bericht is zeker wel, dat op bevel van den Sultan alle misdadigers vrijgelaten zijn, allen, poli tieke gevangenen, maar ook rooviers, die ven en moordenaars. Het motief daarvoor is, dat het onmo gelijk moet worden geacht, onderscheid tusschen de verschillende gevangenen te maken. Maar de gevolgen kunnen zeer be denkelijk zijn het wil ons voorkomen, dat ook dit een poging is van hoogerhand, om de geheele nieuwe beweging te doen mislukken. Er is nog een reeks zeer zonderlinge berichten, waaruit allerlei vreemde con clusies te trekken zijn. om tot adem te komen. Ik zelf dacht niel anders of de zaak was daarmee uitmaar dat was het geval niet. Ondanks zijn uiter lijke onverschilligheid, had de gevangenis directeur zich in het. hoofd gezel, dat er toch eenige waarheid in de geschiedenis moest hebben gelegen en hij ging het pak doorsnuffelen, waarin de kleedingstukben van den overleden gevangene, die men hem bij zijn aankomst in den kerker ont nomen had. Een grooten sigarenkoker daarbij vindende, hekeek hij hem, om te zien of daarin nog sporen van gelatine waren le ontdekken. Er kleefde iets aan den bodem vast en toen hij bel voorwierp ophaalde was het de opaal zelf! Waar schijnlijk had de ongelukkige in zijn haast slechts het grootste gedeelte van het, om hulsel ingeslikt, den opaal zelf buiten zijn welen in den koker achterlatende. De directeur deelde mij dit den volgen den dag persoonlijk mede en beloofde mij dat hij mijn naam zou vermelden, als hij den Maharajah in kennis stelde van de ontdekking". „En hebt, gij iets .ontvangen?" „Ja, de directeur gaf uiij honderd pond toen mijn straftijd om was; maar wat hijzelf kreeg heb ik nooit vernomen". Dit laatste mogen de lezers met poli tieleen aanleg zeiven doen. We lezen b.v. Te Saloniki begint men te vinden, dat den Sultan te veel eer geschiedt. Een vlugschrift, uit Konstantinopol er aangekomen en bevattende loftuitingen op den Sultan, w-eird vernietigd. Aan een feestmaal te Serres ter vie ring van de afkondiging der grondwet is het noemen van den naam van den Sul tan met gefluit begroet. De Tim es-correspondent te IConstan- tinopel verneemt uit goedje bron, dat men in officieele kringen daar zich zeer ongerust maakt over de onverzoenlijke houding der officieren en soldaten van het garnizoen van Adrianopel, die eischen, dat de Sltan afstand zal doen van den troon. Zoo worden de Jong-Turken, die even min als de meeste menschien tegen succes bestand schijnen, steeds brutaler. Thans vorderen zij, dat hun van staatswege ©en groot stuk grond in Saloniki zal gegeven worden, om er een groot clubgebouw op te richten en zoo voegen zij er veel- beleekenend bij als men het hun niet. geeft, dan zullen zij het. nemien. PERZIK. De toestand te Tabris. De schermutselingen tusschen die aan hangers der regeering en de revolutio nairen hebben 4 dagen, van 25 tot 28 Juli, geduurd. Sedert is het „rustig". De regeeringstroepen namen deel aan de plunderingen; de handelswijk wordt niet ontzienhet pakhuis van een Rus sisch onderdaan werd geplunderd en ver brand; het magazijn van de Singer-Com pany en van de IJuitsche Ost-Handelsge- sellschaft werden leeggeroofd. De gouver neur en de Russische consul-generaal zijn aan het „onderhandelen" over de vraag wien de verantwoordelijkheid treft voor deze feiten. Met dit al kwijnt de handel en blijft de toestand gelijk hij was. Ook in den omtrek is het niet pluis; een reiziger die van Djoelfa kwam, zag dat 2 dorpen onder elkaar aan 't.oorlog voeren waren en dat de wiegen wemelden van vluchtelingen, mannen en vrouwen van allerlei rang en stand. De opperbevelhebber van het leger schijnt nu in werkelijkheid vertrokken te zijn om Tabris voor den Sjah te heroveren. RUSEAND De huiszoekingen nemen in den laat- sten tijd weder toe te St. Petersburg. Op 't onverwachtst, soms in 't bolle van den nacht komt de politie de woningen van verdachten overvallen en het aantal verdachten is blijkbaar legio. Eenige da gen geleden verscheen de politie plotse ling 's nachts op de kamer van een onder wijzeres. Ze werd met schrik wakker vaii hevig gestomp op de kamerdeur, waarop zij deze opende. Eenige agenten met re volvers in de hand traden binnen. Op de vraag van het doodelijk verschrikte meisje wat men bij haar kwam doen, werd haar bits ten antwoord gegeven, dat men een huiszoeking kwam houden. Aljes werd doorzocht, elke kast, elke lade werd na gesnuffeld. Men keek zelfs onder het bed. Er werd echter niets van compromittee- renden aard gevonden en na het heels vertrek overhoop gehaald te hebben, gin gen de agenten weder huns weegs, da nig uit hun humeur omdat er niets ver dachts ontdekt was. Het meisje was in middels zoo verschrikt, dat zij eenige da gen haar werk niel. kon waarnemen. Nederland en Venezuela. Reuter seint uit Caracas, over Port of Spain, van 31 Juii: President Castro heeft de exequaturs van de Nederlandsche consuls en vice consuls ingetrokken. De minister van buitenlandsche zaken Paul deelde aan de Nederlandsche regeering mede, dat als beleedigingen van Venezuela worden beschouwd, naast den brief van den heer De Reus, het feit dat de „Gel derlander" in gebreke bleef de Venezo- laansche vlag te salueeren, den aanval op den Venezolaauschen consul te Willemstad, de schending van het consulaat en de af rukking ran het consulaire wapenschild Ons land heeft in Venezuela consuls te Barcelona, Caracas, La Guayra eu Mara caibo vice-consuls te Ciudad Bolivar, Coro en Puerto Cabello. Het zijn de heeren G. B da Costa Gomoz, N. F. Helmun i, G. P. G. C Barnewitz, J. M. Chumaceiro, C A. Hellmund, M. H. C Henriquez en C F. W. Hellmund. De kruiser „Holland", die aan de Rijks werf te Amsterdam in reparatie ligt, is zo over gevorderd dat hij binnenkort kan zee kiezen Met de „Heemskerk", die van een toe stel voor draadlooze telegrafie is voorzien, zullen monteurs on werklieden medegaan, om ook op de „Gelderland" een draad looze installatie in te richten. Sociaal-Democratie en Godsdienst. Mr. A. schrijft in het „K. S. W.": Op kiezersvangst uit, plegen de sociaal democraten tegenwoordig stevig vast lie houden aan den leugen, dat het Katholi cisme best met de sociaal-democratie ver- eenigbaar is. Vooral in 't Katholieke Zui den wordt deze taktiek toegepast. Nu kwam ons toevallig deze week een; ond nummer in handen van „De(n) Nieu we^) Tijd", en wel van 13 Mei 1893. In zijn „Dageraad der Volksbestrijding" (Amsterdam, 1905), deelt de sociaal-demo craat W. H. Vliegen mede, dat diL blad sinds 1 Jan. 1893, als omzetting van de „Sneeker Courant" verscheen, en 3 Juni van dat jaar naar Amsterdam verplaatst werd. Als redacteuren noemt hij Mr. Troel stra, van der Goes -en Henri Polak. Welnu, in het bovengenoemde nummer van dit door Mr. Troelstra geredigeerd© blad, schreef de Redactie onder een ingezonden stuk „Ons schijnt het vereenigen va n Katholicisme en Socialis me een zeer zonderlinge com binatie, en óf het geloof, óf het socialisme heeft op de een of andere manier iets van z'n zui verheid verloren. (Red.)." Dit is een mooi citaatje, om de sociaal democratische propaganda-makers eens onder den neus te houden. HOLLANDSCHE KAAS. De heer R Pape, superintendent van zuivelbereiding in Transvaal, publiceert o. m het volgende in „De Volksstem" Naar men weet wordt er tegenwoordig heel wat Gouda-kaas ingevoerd, en daarop rust een belasting, gerekend naar de waaide van bet product. Het gevolg is, dat han delaren (in Zuid-Afrika) een soort kaas importeeren, die zoo goedkoop mogelijk is, omdat op die manier aan twee kanten wordt uitgtwonDen, en in plaats van „volvette" Gouda kaas, krijgen we hier veel, die maar heel weiuig vet heeft. De prijs van laatst genoemde soort is maar heel weinig lager dan die der echte, en bet zou daarom wel aanbeveling verdienen, dat „magere" kaas zwaarder werd belast dan „volvetteOp die manier zou het publiek ongetwijfeld niet zooveel kaas van mindere kwaliteit voor volvette G"uda-kaas in de maag wor den geduwd. En zou de reputatie van het Hollandsche product niet onverdiend omlaag worden gerukt, voefgcp wij er bij 't Is sterk. Als ge Fransch, Engelsch en Duitsch kent, gezwegen dan van de gewone ontwikke ling, die daarbij verondersteld wordt uw eigendom te zijn: wat aardrijkskunde, wat rekenkunde enz. als ge dan nog op de hoogte zijt van de staatsinrichting van Nederland en dan bovendien vertrouwd zijt, met de beginselen van het burgerlijk recht èn van handelsrecht, mits ge dan nog piet ouder dan 25 jaar zijt, i - dan, waarde lezer, verbeug en verblijd u dan kunt ge lees 't in de „Staats courant", dan kunt ge misschien staatsambtenaar worden op de verbazende wedde van 400 gulden'sjaars „Misschien". Want dan moet ge eerst nog een verge lijkend examen afleggen (er mochten eens te veel liefhebbers zijn 1), na op gezegeld papier gerekwetreerd te hebben, burger lijke standsacten te hebbqn overgelegd, enz. Slaagt ge, dan wordt ge wellicht later wel eens benoemd, als er behoefte aan uw dienst is als 2e klerk bij de Rekenkamer. Wel te verstaan indien ge ook aan een geneeskundige keuring voldoet. Gezond, jong. ontwikkeld, voor zulke krachten betaalt het Koninkrijk der Ne derlanden acht galden per week. 'n Opperman-weekloon. Gezonde, jonge, ontwikkelde lezers, gaat in den handel, de nijverheid, den land bouw, ge kunt er het twee vijf en zelfs tienvoudige verdienen 1 Goes. Hedenavond concert op de Markt bij1 gelegenheid van don jaardag van H. M. de Koningin-Moeder. Een onbekende hond heeft gisternacht 9 jónge kippen doodgebeten van v. R. in de Voorstad. Tegen zekeren B. is proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronken schap en tegen d. C. wegens nachtelijk burengerucht. - De 20-jarige L., die in December 1897 van zijn schip wegliep met mede neming van eenig geld van zijn schipper v. d. L., destijds liggende te Antwerpen, heeft zich gisteren te Roosendaal aan de marechaussee-kazerne aangemeld, en is naar hier overgebracht. - De politie-cursus onder leiding van den commissaris, sedert December 1907 alhier gehouden, loopt ten einde, wegens het examen, dat begin September te Arn hem gehouden wordt. Daarom zullen 18 en 19 Augustus van 58 uur do laatste openbare lessen gegeven worden. De cur sus begint in December weer met nieuwe leerlingen. Benoemd lot concierge aan de Rijks Iloogere Burgerschool alhier van 1 Sept.. 1908 tot 31 Augustus 1909, G. F. H. Frank, thans tijdelijk. De voordracht voor Directeur der Bathpolders in plaats van den heer W. Kakebeeke, die als zoodanig heeft bedankt, bestaat uit de heerenNo. 1, W. Koning, Adjunct-directeur van den Landbouw te Veenhuizen; No. 2, J. A. Waiboer, Land bouwer, Anna Pauwlowpa; No. 3, C. D. Vereeke, Landbouwer, Biezelinge. Middelburg. De heer P. Keg Cz„ <U,W teur van het postkantooi-, herdacht Zater dag den dag waarop hij veertig jaar 2e' ljeden als surnumerair in dienst trad b8 de Koninklijke posterijen. Het was Zaterdag 1 Augustus een zeer belangrijke dag voor twee hoos®, plaatste rijksambtenaren, die geruimen tiiil hier woonden. In de eerste plaats voor den heer J p van Dnnné, directeur der Registratie Cii Domeinen, die op dien datum zich uii het ambtelijk leven terugtrekt. Bij het onlangs door hem gevierd jubijf, waarvan wij melding maakten, is gel|e. ken hoe zeer hij door de Regeering w®] gewaardeerd en ook hoe zijn» oniW schikten hem hoogachten. Zaterdagmiddag nam de heer Van Du* afscheid van de ambtenaren ter directie De tweede ambtenaar, op wien wij het oog hebben, is de heer A. A. Bekaai hoofdingenieur-directeur bij 's Rijks water staat, die, bevorderd tot inspecteur-gene raal bij dien tak van dienst, van hier naar 's Gravenhage is vertrokken. De heer Bekaar, sedert 1 Juli 1894 in Zeeland als hoofdingenieur werkzaam, heeft in dien tijd veel in het belang dier provincie gedaan. Tot plaatsv. van den distric-ts-veearls is benoemd, alsmede tot gouvernement keurmeester voor de visitatie van vee in geladen te Vlissingen naar het buit* land, de veearts II. J. van Nedervwn alhier. Vlissingen. De mailbooten der Maat schappij „Zeeland" vervoerden gtedurenile de maand Juli ongeveer 17000 passagiers, zijnde 1500 meer dan gedurende dezelfde maand van het vorige jaar. De mailbooten der Maatschappj „Zeeland^ zullen worden voorzien van een zgn. schietkanon, om in geval van nood een lijnverbinding tot stand te bren gen tusschen twee schepen of een schip en den wal. Reeds is op de dagmailboot „Engeland" zulk een kanon geplaatst. Hedennacht is bij den heer C. N. J. Deplanters in de Kasteelstraat door op schuiving van een raam in de woning bin nengedrongen en in de voorkamer uit een kast ongeveer f 160 ontvreemd. De vrouiv die in het aangrenzend alcoof sliep, heeft niets gehoord, en de man die bij het Bel gisch Loodswezen in dienst is was in -zee. Men zegt dat er ook bloedvlekken aan^dc' raamposten waren. De zaai is in handen dpR politie. V 1 i s s-Lh gén i n F i u m e. la het laatst verschenen nummer van „Eigen Haard""Hv-ordt onder het opschrift „Hef land in den Vreemde" gewezen op 4e wereldberoemde en ook bij onze marine zoo bekende torpedo-fabriek van White head Co. te Fiu me in Hongarije. Tot vóór vijf en twintig of dertig jaren was de, scheepsbouw, naar de schrijver, d« hefer R. Venéma, mededeelt, langs de kust van Fiume en Kroatië de voornaam ste tak vpn industrie. Merkwaardig is het, dat deze zic,h thans in Fiume weer begint te ontwikkeien -en dat het de Hollanders zijn, die daaraan den stoot hebben ge geven. Aan de torpedo-fabriek van Whitehead Co. is namelijk sedert het vorige jaar een afdeeling voor onderzee-booten ver bonden,, aan welker hoofd de bekende bud- zeeofficier, de heer F. Koster staat, die nog bij de werf der Schelde giedela- cheerd is geweest. Deze directeur wordt door een groep Hollanders ter zijde gestaan, die de kern vormen van de onderzeebooten-afdeeling, en specialiteiten zijn in de verschillende takken van het scheepsbouwbedrijf. Op hen rusten alle belangrijke werkzaam heden, welke bij den bouw van onderzee- sche booten voorkomen, en zoo zijn de Hollanders de voorwerkers bjj- de uitvoe ring van het werk. Er zijn electriciens, machinisten, scheepsbouwers, klinkers en kokers onder hen. Baas De Kreek, die vroeger als de meest-en der werklieden, aan de fabriek der Koninklijke Maatschap pij' „De Schelde" te Vlissingen werkzaam was, is thans het hoofd der bouwafdeeling te Fuime. De schrijver meent ook te weten dat de firma White head -en de Vlissingsche scheepsbouwfa- briek elkander op bet gebied van onder- zee-bootenbouw onderling verstaan en in zekeren zin samenwerken. Op een bijgevoegde foto ziet men de Hollandsche werklui met hun directeur in het midden, o'p een aan de werf in aanbouw zijnde onderzeeboot. Thans be staat het .gelal Hollanders aan bovenge noemde fabriek uit veertien man. Zierikzee. Benoemd tot plaatsvervan ger van den distric-ts-veearts te Dordrecht de veearts G. van Zijvcrden, alhier. Hansweert. Zondagmiddag gaf ter eene van den jaardag van II. M. de Koningin- Moeder het. zoo gunstig bekende muziek gezelschap „Scheldegalm" in den tuin w dhr. Luijk alhier eene uitvoering, he nummers w-erden allen op zeer verdienste lijke wijze uitgevoerd. Hierdoor komt ine alleen den leden lof toe, doch Dwe1!? den Directeur, den heer C. v. d. Brink, 1 steeds onvermoeid alle poging®11 aan wendt, om zijn korps een degelijk®11 naam te doen verwerven. 's Heerenhoek. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat bij een ingezeten* alhier in een houten dakgoot van huis een pruimenboompje staal te groeien,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2