BINNENLAND UIT ZEELAND. GEMENGD NIEUWS. hoewel er ook bij waren, <lie vrijwillig gingen. De meisjes werden naar haar ouders teruggebracht, en dezen moesten hel ont vangen gekt teruggeven. Maar toen tie stoomboot den volgenden dag afvoer, werd plotseling ruchtbaar, dat de beman ning toch geslaagd was eenige mensche- lijke koopwaar binnen boord Ie krijgen. Do gouverneur seinde naar ('ndix, de plaats van bestemming. Te Cornnna lieerschl over een en ander groote opgewondenheid en algemeen wordt aangedrongen op krachtige maat regelen legen een herhaling van dil schan delijke voorval. Vermoedelijk waren de meisjes voor Cuba. bestemd, waar deze barbanrsche handel levendig bloeit. TURKIJE. De Constitutie. Nooil heeft de I'adisjali ,de getulbande groote heer te Jildiz-Kiosk, zóó een popu lariteit gekend als nu nadat hij zijn volk weer opnieuw met een grondwet heeft begiftigd. In de straten van ('onstanlinopel heeft de geestdrift der vrijheid dievende Olie manen hoogtij gevierd. En niet minder is in Macedonië, in Monastic en in alle plaatsen, waar straks nog sluipmoord, op stand en revolutie aan de orde van den dag waren, - - de blijdschap tot uiting ge komen en in dolle tooneelen van vreugde uitgebroken. En de sultan van zijn kant is zoo handig om die gunstige stemming van zijn volk zooveel mogelijk levendig te houden, en aan Ie wakkeren. Zoo is door een groot vizier aan verscheidene diplomaten, offici eel de verzekering gegeven, dat de grond wet zonder eenige beperking zal worden uitgevoerd. Diezelfde verzekering is ook aan hel volk zelf gegeven. Gedurende de betoogin gen, die Zondagavond plaats hadden, brachten de groot-vizier en de eerste secretaris van den sultan uit een venster op het Jildiz-paleis aan de menigte de wenschen van den sultan over. Zij gaven de verzekering, dat de grondwet geëerbie digd zou worden. En zoo heeft de Groole Heer, dien het volk anders niet ziet dan omgeven door een drom van soldaten en oen haag van bajonetten, nu in zijn paleis een ovatie mogen ontvangen van wel een 50.000 ma nifestanten. De sultan verschoon aan zijn raam en werd luide toegejuicht. Dij heeft 'I. mei zijn mooicn politieken zei verdiend I'KltZIlI. De anarchie in T a li r i s. Sata Kan, de leider van de partij der nationalisten binnen Tahris, heeft zich de laatste dagen onledig gehouden met het verbeteren van zijn 8 c.M. kanon. Inder daad schijnt hij nu met dit moordtuig meer te kunnen uitrichten dan tot dus ver. Voorts heeft de leider der iia,tionar listen een proclamatie uitgevaardigd, waarin hij in naam der Grondwet allen' vredelievende» inwoners der stad aa.il-- zegi, Tahris te verlaten. Volgelingen van Sata Kan gaan voort met het innen van oorlogscontribulies hij alle inwoners van Tahris, die ais rijk hekend slaan. De inwoners der ongelukkige stad heb ben nu smeekbeden gericht aan den Sjah, waarin zij dezen verzoeken, met sterke hand de orde te herstellen, of een verge lijk te sluiten met de nationalisten, wijl de schaarschte aan levensmiddelen zich sleeds nijpender doei. gevoelen. Deze smeekbede is den Sjah overge bracht door de Europeesche legaties .Ie Teheran. Ook Kakim Kan, de aanvoerder der re- geeringsgezinden, beschik! over geschut. Von Hoensbroech over de onwetendheid in Katholieke zaken. De ex-Jezuïet, graaf Paul von Hoens b'roech heeft ook eens een waar woo rd geschreven. In zijn maandschrift „Hoens- broechs Monatschrifl Deutschland" schrijf! hij op hlz. 661: „Gedurende de 13 jaren, dal ik lol biet Protestantisme behoor heb ik ondervin dingen opgedaan, die ik niet voor mogelijk had gehouden: die ondervindingen heb ik bijeenverzameld in den omgang met hoog geplaatste Protestanten met academische graden, met geestelijken van alle rangen, met professoren aan hoogescholen, met do centen in proleslantsche theologie. „In deze kringen hoorde ik meeningen over het. Katholicisme, die elk Katho liek student van een gymnasi um weerleggen kan. Er werden vragen aan mij gesteld, die beschamend wallen voor hem, die ze stelde. Ik bezit talrijke blieven, waarin men mij om informatie vraagt over Katholiek ultramontane zaken, die .een ieder wipten moet en de brief schrijvers zijn bijna uitsluitend zeer ont wikkelde personen, grootendieels mannen, die als politici, journalisten, hooge staats beambten, professoren, theologen enz. een leidende plaats inniemen. „De Katholieke litteratuur is vaak juist juist bij hen onbekend, waar wetenschap pelijk beroep eene nauwkeurige kennis ver- eischt. Niet zelden kreieg ik van een onder houd met een wetenschappelijke Proles lantsche grootheid den indruk dat hij hij een examen over de grondwetenschappen van het Katholicisme glad zou druipen". Tot zoover Von Hoensbroech. Hetzelfde, wat Hoensbroech hiier schrijft met betrekking tot Duitschland, is vol maakt van toepassing op ons land. (Tijd.) Nederland en Venezuela. De Minister van Builenlandsche zaken heeft den op Curacao aangekomen mi- nisler-residenl te Caracas telegrafisch ver zocht, zich onmiddellijk naar Nederland te begeven, ten einde zich te verantwoor den over zijn schrijven aan de veneeniging Hou en Trouw, hetwelk aanleiding is 'ge weest tot de houding, die de president van Venezuela tegenover hein heeft ge meend te moéten aannemen. Men mag daaruit gereedolijk de gevolg trekking maken, dat het in de bedoeling der regeering ligt, voorloopig eiken slap tegenover de Venjezolaansche regeering up te schorten .totdat de persoonlijke inlich tingen van den heer De Reus de gegevens aangevuld hebben, waarnaar de regeering den toestand in West-Indië zal hebben te heoordeelen. Amerikaansche dagblad-speculatie. De Gelderlander" verhaalt bet volgende Menigmaal is de wenschelijkheid uitge sproken der oprichting van een groot, al gemeen katholiek dagblad Maar de groote vraag was altijd: hoe zal daarvoor het benoodigde kapitaal verkregen worden? Die moeilijkheid bestaat niet voor zekeren hier te Nijmegen welbekenden oud-Ameri kaan, die de Amerikaansche speculatie maniereu ook in onze goede stad met het beste succes schijnt in practijk te brengen. Hij noodigt eenvoudig belangstellenden uit tot een schitterend diner in een groot hotel, en onmiddellijk heeft hij een paar ton bijeen. Ten minste dat valt op te maken uit de oproeping tot een tweede bijeenkomst in hetzelfde groote hotel, die a.s Woensdag moet plaats hebben In de uitnoodiging wordt medegedeeld dat de maatschappij tot uitgave van het nieuwe blad, hetwelk in onderscheiden ge meenten, met telkens veranderd hoofd het licht zal zien, al is gevormd. Voor de onderneming is f 250.000 benoodigd, maar 4/5 of f 200.000 is al volteekend dat heeft het schitterende diner al uitgewerkt. Er ontbreken nu nog maar f 50.000, en als nu een honderdtal plaatselijke uitgevers elk maar een onnoozele f 600 storten, is de zaak ineens klaar. Voor die f 500 zijn zij aandeelhouders in de prachtige onder neming, krijgen de krant met het door hen verlangde hoofd bedrukt en houden de be schikking over een pagina voor advertenties, alsmede een kolom voor plaatselijk nieuws. Maar wat het royaalst van al is, ze kunnen de krant bovendien geredigeerd krijgen in welke richting zij maar verlangen. Dat wonderblad zal dus het mirakel der talen van den eersten Pinksterdag her nieuwen. Katholieken, anti revolutionairen, liberalen, socialisten, alleu zullen dezelfde krant ontvangen en ie lei zal er de begin selen in verdedigd vinden, door hem he ieden. Boven de circulaire staat „Wenrcht gij voor uwe gemeente rn omstreken uitgever te worden of zult ge deze gelegenheid door uwe vingers laten glippen?" We zien tegen as. Woensdag gewis hondeiden adspirant-uitgevers uit alle oor den des lands, elk met f 500 op zak, zich naar het groote hotel te Nijmegen spoeden, om zich toch deze eenige gelegenheid om een echt Amerikaansoh zaakje te maken, niet te laten ontglippen. Maakt dat je er bij komt, heerenmaar vergeet vioral je f 500 niet. Had men zoo iets echt Amerikaansoh ooit in ons kalme Nijmegen gezocht?" Ook een uitgever van Goes is reeds naar Nijmegen geweest voor dit zaakje Goes. We lezen in een blad, dat onze burgemeester bij het door ons reeds gemelde geval van het tot stilstandbrengen van een hollend paard, daarbij gevaar voor „eigen lijf en leden" zou geloopen hebben. Van dat „gevaar" is geen sprake geweest. Toen de burgemeester het paard „tot staan bracht", was het dier niet meer „hollende." Voor hel eerst na geruimen tijd was op de jongste openbare zitting van liet kantongerecht te Goes mr. Lucasse weder tegenwoordig. Hersteld van zijn ziekte, heeft hij zijn werkzaamheden weer hervat Dhr. van Koolwijk is tol kastelein der Sociëteit „V. O. V." benoemd. Middelburg. Op het Molenwater muziek uitvoering op Vrijdag 31 Juli 's avonds ten 71 uur door't Middeluurgsch Muziek korps, directeur de heer J. Morks. Maandagmiddag is 11., die Zaterdag op de halken bergplaatsen van de N. V. Houthandel v. h. G. Alberts Lzn. Co., aan de Loskade alhier een balk op den linkervoet kreeg, in het Verpleeghuis ge noemd lichaamsdeel boven den enkel af gezet. geworden. Vlissingen. De sterkte van de ploegen voor het blijvend gedeelte is voor Vlissin gen vastgesteld op 107, zoowel voor de eerste als voor de tweede ploeg. De Vlissingsohe Schoenfabriek van de heeren gebr A. J. Klijberg. werkende met een personeel van ongeveer 75 perso nen, vervaardigde geregeld 800 a 1000 paar schoenen per week waarvan het meerendeel naar andere plaatsen in Neder land werd uitgevoerd. De nieuwe fabriek aan de Van Dishoeekstraat werd geheel naar de eisehen des tijds ingericht door het aanschaffen van practische machines en materialen Hansweert. Door H. M. de Koningen is aan de wed. N. alhier eene gratificatie geschonken van f 20 teneinde haar in staat te stellen eene roeiboot aan te koopen, om daarmede langs de schepen te venten. Vlake. Op het Zondag alhier gehouden concours, met de handboog naar den vasten vogel, gegeven door de sociëteit „Les amis Reunis" werd deelgenomen door 13 socië teiten met 65 schutters. De prijzen werden behaald als volgt: le hoofd vogel a f 16 25, door H. Vermue Jz van „Les Amis Reunis" te Vlake; 2e hoofdvogel a f9 75 dour P. J. v. d. Bliek; le zijvogel f8.12' door B Oele Az. 2e door Jac. Spruit, alle drie van „Zorgvlied" te EUewouds lijk, de hoofd- kallen elk a, f 4 87-" door Joh Smallegange, van „Zorgvliet" voorn, en E. Vervaat, van „Claudius Civilis" te Ierseke, de gewone kallen elk a f 3 25 door M. Verinue, van „Soranuste Heinkenszand en P. Vermue Jz., van „Les amis Reunis" te Vlake. De schieting had onder begunsti ging van prachtig weer en een gezellig samenzijn plaats Kapelle. Gisterenavond werd alhier een vergadering gehouden ter bespreking of de vijftigste jaardag van H. M. Koningin Moeder en de tienjarige regeering van H. M de Koningin feestelijk gevierd zal worden. Algemeen was men er voor die feiten feestelijk te herdenken, zoodat in dien zin dan ook besloten is, er werd een commissie, bestaande uit 8 personen, ge kozen, die de verdere werkzaamheden ten uitvoer zullen brengen Biezelinge. Alhier is bij de politie aan gifte gedaan van een geval van meer dan ergerlijke dieren mishandeling, te griezelig om nader uiteen te zetter. Hoedekenskerke. Tot Conducteur hij de Haagsehe tramwegmaatschappij is benoemd dhr. W. Westdorp, alhier. Oostburg. Maandagavon 1 heeft zekere Ceulenaar, leerling aan do rijksnormaal lessen door het breken der voorvork van zijn fiets, toen hij naar Aardenburg terug keerde, ernstige verwondingen opgedaan. Hij viel voorover met zijn hoofd op den straatweg. Bij zijn opname bleek dat zijn tong bijna doorgesneden was, eenige tanden was hij kwijt en zijn gelaat geheel geschon den Dr. Herman de Groot verleende geneeskundige hulp. De ongelukkige werd per rijtuig naar Aardenburg vervoerd. De jongeling J. Lohinan, die in den avond van 6 dezer te Oost burg, zoo danig met een mes in den buik werd ge sneden dat. de darmen er uitpuildien en bovendien nog een der darmen met hel mes was geraakten sedert dien lijd in hel Sl. Anloniusg'esticht wordt verpleegd, is Ihans in zooverre hersteld, dat Hij mag buiten zitten en een beelje beweging mag nemen. Vermoedelijk zal hij op bet einde der volgende week het gesticht mogen verlaten. Colijnsplaat. In de afgeloopen week had den (alhier twee treffende ongelukken plaats. Donderdagmiddag was de 60-jarig'; weduwe M. Janse in haar schuur aan het schoon maken, waartoe ze op 'n balk stond, een paar meter boven den grond. Door ver lies van evenwicht of beweging van den balk viel zij en kreeg ze ook nog den balk op haar hals- Bewusteloos werd zij opge nomen en na geneeskundig onderzoek bleek zij inwendig zwaar gekneusd te zijn. Nu na twee dagen is zij overleden. Zater dagavond werd de treurmare vernomen, dat een jongelinng (zoon van W. Barentsen) die ging baden en niet op tijd terug keerde, zou verdronken zijn Later bevestigde zich dat gerucht, want er was geen spoor meer van hem te zien en zijn kleeren lagen aan den dijk. Met de eb heeft hij zich te ver uit den wal gewaagd en niet kunnende zwemmen is de ongelukkige, na nog om hulp geroepen te hebben, verdwenen Velen begaven zich spoedig naar de plaats des onbeils, maar tot heden is het nog niet gelukt het lijk te vinden. Te IJ z e n d ij k e is gearresteerd E. V., verdacht van het schrijven van dreigbrie ven aan de familie Lippens te Moerbeke De dader heeft bekend Maandagavond derailleerde de locomo tief van de stoomtram van 10 uur van Z ij p e naar Brouwershaven even nadat zij van Zijpe was afgereden. De passagiers werden door den hevigen schok door elkaar geworpen, doch kwamen met den schrik vrij. De oorzaak was het afloopen van een band van een der wielen. Er bestaan plannen tot exploitatie van een stoomtram van de Belgische bad plaats Knocke over Ca d zand. Nieuw- vliet en Groede naar Bresken s. In België moet men voornemens zijn het Staatsspoor te doen doorloopen naarKnocke. Mochten deze plannen verwezenlijkt worden, dan zou een reehtstreeksche verbinding tusschen de zeeplaatsen Breskens en Knocke worden verkregen. Een nieuw gasbereidingssysteem. Door B. en \V. van Utrecht is hij den raad een voorstel ingediend dat ook voor andere gemeenten niet van belang ont bloot is. Op 7 Februari j.l. besloot n.l. de raad tot. uitbreiding en vernieuwing der gasfabriek, welke werken ongeveer een 2 milliocn gulden zouden kosten. Thans stellen B. en W. voor dil besluit in le trekken en over te gaan tot het; maken van een inrichting voor koololie- en leergas, systeem Rincke'r en Wolter, welk werk in z'n geheel slechts een hon derd duizend gulden zal kosten. Daar dit systeem nog nergens is toe gepast, biedt de Amsterdamsche firma de gemeente gunstige voorwaarden van leve ring aan; zoo zal aa. de installatie voor f 47.380 door de firma, worden afgebro ken en verwijderd, wanneer zij niet. aart de gestelde eisehen voldoet enz. Bovendien blijk! uil. de stukken dat dit systeem linantieele voordeelen pp zal leveren. Een bewoner van de Iloefkade te 's Gra- venhage, zekere M., een gewezen kei hier, maakte het sedert enkele weken zijn huis heer, die de eerste étage bewoond van, het bovenhuis, waarvan hij de tweede in huur had, lastig, omdat deze weigerde te laten witten. Dinsdagmorgen vroeg was M. weer aan het ruziemaken en toen zijn benedenbewoner hem vroeg, zich rustig le houden, loste hij van boven af, ter wijl de huiseigenaar onder aan de trap stond, achtereenvolgens twee revolver schoten, waarvan het eerste met los kruit. Dil. trof den beneden staanden man aan het hoofd boven het oog, zonder hem evenwel te verwonden. Het tweede schot miste en beschadigde den wand van den corridor. M. werd gearresteerd. Aldaar is een jongen door zijn kameraad een re volverkogel in den huik geschoten. In het Ziekenhuis werd hij geopereerd. Zijn toe stand is zeer zorgwekkend, zoodat men het ergste vreest. - De werkman P. v. E., ie Rotterdam, kreeg woorden met zijn buurman v. <1. V., van de tweede verdie ping. Hel ging over een vrouwelijk fami lielid van laatstgenoemde, die naar diens zin te veel visites maakte hij buurman P. v. E. Toen de twist zijn hoogste punt bereikt had, nam v. d. V. een met asch gevulde emmer en zette dien ineens en met kracht, omgekeerd op het hoofd van P. v. E. De hulp van derden moest inge roepen worden om hem den emmer van hel, hoofd te trokken. Zijn haar, pogen en heel zijn Zondag-tenue was een en al met asch bedekt.. - Te Tilburg had, op den Broekhovenschen weg een ernstige vechtpartij plaats, waarbij zekere B. v. d. W., uit de Oeverstraat, met een kap" mes en een mes zoodanig werd toege takeld, dat zijn toestand levensgevaarlijk is, waarom hem de, genademiddelen der kerk werden toegediend en hij naar het ziekenhuis is overgebracht.. Een der hem aan hel hoofd toegebrachte wonden ging dwars over hel oog en wel zoo diep, dat dil lichaamsdeel uit de kas hing. Indien hij het leven er af brengt, zal hij' voor immer het gebruik van het. oog moeien missen. Misbruik van sterken drank is wederom oorzaak van dit voorval. De «lader is in arrest. - - De bode A„ die een besteldienst Groningen Loppersum houdt, keerde Zaterdagmiddag met zijn volgeladen wagen naar zijn dorp terug. Naast hem zal. zijn 12-jarig zoontje. Een kwartiertje buiten Groningen wilde de jon gen van den wagen springen, om een, boodschap aan le nemen; hij viel echter en geraakte onder den wagen. De beide raderen gingen hem over het hoofd. On middellijk werd hij naar het Academisch, Ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar hij eenige uren later overleed. - De knecht van den heer Mellema, te Rei- derwolderpolder (Gr.) kwam hij het bin nenhalen van hooi van den wagen te vallen en was onmiddellijk dood. Dins dag vervoerde zekere van P., te Woensel, halken op, een met een paard bespannen kar. Een ander, die eveneens met. een stootkar halken vervoerde, verhond zijn kar door middel van een touw met het eerste voertuig. Terwijl liet paard in draf liep, raakte bij een zwenking aan het marktplein te Woensel de 22-jarige van I'. zoo tusschen de voertuigen en eenige balken beklemd, dat hij spoedig den geest gaf. Eergisteren is de bejaarde arbei der W. le Finst.erwoihle Hij het afrijden van den 'Dollardsdijk van een geladen kwelderwagen gestori, daaronder geraakt en gedood. Te Glanerbrugge is de 30- jarige 11. «le V., uit Enschede door een zonnesteek getroffen. De dood trad spoe dig in. - Te Loenen is een huis afge brand, dal door «len bliksem getroffen was; 2 varkens kwamen in «le vlammen om. Daar «le openbare school verbouwd worill, zat de brandspuit in een gebouw opgesloten 1 Tengevolge van het in slaan van den bliksem is te Sprokkelen- burg aan den Bemmelschen «lijk afgebrand «Ie herberg van Nas. Onder Delfzijl is hij afwezigheid der moeder hot. bijna 3- jarig zoontje van den werkman Bosken in een sloot gevallen en daarin verdron ken. De groole boerenplaats van H. .1 Kloosterboer, gelegen onder l'olmschale, hij Deventer, werd gisteren door den blik sem getroffen en brandde geheel af. Een gemetselde schuur en een zaadberg ble ven behouden. Door het flink optreden van den knecht werd al het vee gered. Men meldt uit Groningen d.d. 27 Juli: De 19-jarige Berend H. en de 15-jarige Arend S. gingen eergistermiddag om half. vier met eenige vrienden baden in het Eemsk,anaal, circa een kwartier huiten de grens der gemeente. Plotseling verdwenen beiden in de diepte. De vrienden haalden zoo spoedig mogelijk hulp, maar het. ge lukte eerst na een paar uur dreggen de lijken te vinden. - Aldaar zonk Zaterdag middag «le 14-jarige Willem Schr, onge veer lezelfder hoogte in het Eemskana,| Binnen enkele minuten kon men «lei, r, wusteloozen knaap op den wal bren». Na veel moeite gehikte het <lr. It Waard de levensgeesten weer op tie (vet ken. - Te Nieuw-Helvoet is een elf.jaili zoontje van Kap, wonende aan den \v'(.s,! «lijk, bij de Kwak, verdronken. Hij daar op het strand met. zijn broerl.jp e. «lrie vriendjes aan het zwemmen, hij eensklaps in «1e «lieple school, en do,, den sterken stroom werd meegevoerd Pogingen tol. redden mochten niet bal®. Zaterdag is in het kanaal van Sas va. Gent een werkman hij het zwemmen dronken. Een 13-ja.rige knaap js l- het baden in het Noordzeekanaal verfe,/ kon. Een man sprong hem gekleed m' maar hel, mocht niet gelukken den dr« keling te redden. Het lijk is nog niet gehaald. Een 11.jarige jongen, die tusschen Wittebrug en het, De.ljpont.je te 's (Traven, hage "liefste op het. smalle schelpenpad langs het water, wihle voor vier meisjes die, naast elkaar loopende, de geheel,, breedte innamen, uitwijken, w,aar«looi li in het, water terecht kwam. Hoewel ),j vrij spoedig door eenige politieagenten o. het. droge gebracht werd, kon hel dei ijlings toegeschoten «loctoren helaas niet meer gelukken de levensgeesten op i wekken. Per brancard werd het lijkje nam <le woning zijner ouders in «le Balistra de familie M. gebracht. Een arrestatie. Te Utrecht liet, eergisteren een jongen zijn rijwiel eenige oogenblikken onbeheeii staan voor een perceel in de Spoorstraat, De bewoner van een der aangrenzends huizen zag, hoe een verdacht persooi op het. rijwiel afsloop en er zich vlie gensvlug mede uil de voeten maakte. Da- «lelijk werd de eigenaar van de fiets ge waarschuwd deze trachtte den dief tt achterhalen, die in volle vaart, weggerede» wa.s. De afstand werd echter al groote en grooter en daarom riep de jongen uit alle macht: „houdt 'm, houdt 'm, een dief". Men zal zich kunnen begrijpen, dat op dit «lrukke punt in een oogwenk hou derden bij de hand waren om den vluch teling achterna te zetten; een heer, di? te fiets uit het. Moreelsepark kwam, ging full speed den rijwieldief achterop en had hem spoedig ingehaald. Ten ein«Je er ze ker van te zijn den man in handen le krijgen en een nieuwe vlucht onmogplj. le maken, reed de wielrijder den <fti ten onderste boven, «loor met, vaart op «liens gestolen fiets van ter zijde in te rijden. De man viel op den grond en was nu in een minimum van lij«l overmeesterd, De brugwachter van de Willemsbrug vei leende Zijn assistentie en bracht den diet mede over naar het. bureau. Ter hoogt van de Spoorstraat, rukte de arrestant zich eensklaps los, gaf den brugwachter een slag tegen het hoofd, zoodat deze va» de been geraakte en trok daarna uil een zijner zakken een ten deele ouder een zal «look verborgen revolver, welk wapen hij tot. viermalen toe afvuurde, gelukkig zon «Ier iemand te treffen. De «lief zette hel j daarna op een loopen, wierp zijn revol- 1 ver in «le Singelgracht en holde weg, ii I de richting van het station, waar hij well I gegrepen en stevig geboeid naar het po- I litieburean gebracht, waar hij voorloopig I werd opgesloten. Te Haarlem is een 16-jarige jongen ge arresteerd, die op straat personen pel petroleum bespoot uit een naaimachine spuitje. Zaterdag werd een koe van den h« I v. 1,., te Alphen (Geld.), weidende langs f de Maas, ziek en stierf spoedig onder hevige benauwdheden. Bij het slachW vond men in den strot van het dier et# ponds-paling. Verdronken. Na vier dagen oven' gezocht t.e hebben heeft men het meisje, dat te Dokkum, niet te Akkrum, zooals wij eerst, abusievelijk vermeldden, wis weggeloopen om een kleine berisping, le venloos uil hel Dokkummerdiep opfte' haald. Terwijl eergisteravond de kapperV.ro Den Bosch mej. v. <1. die gisteren zon huwen, kapte, vatten ongelukkig de ha ren der dame vuur. In freurigen toestand moest zij naar een ziekenhuis wonten ge transporteerd. Ook de kapper, die bij zijn pogingen om «1e dame te helpen deerlijk brandwonden bekwam, moest naar M gasthuis worden gebracht.. Een «loor het ongeluk ontstaan binnenbrandje was spoe dig gebluscht. Mejuffr. M. Oerlemans, een Zeeuw- s r li e van geboorte, ruim 1031 '2 jaar oud, is te Rotterdam overleden. De kermis te Geertruidenberg heeft zicb door een slecht begin gekenmerkt. E"' gisteravond begaf zich een jongelingr;1" Zwaluwe herkomstig naar den trein om huiswaarts te keeren, en weid op 'te- daarheen dood gestokende verin'"1 j lijke dader, naar men zegt iemw"' Geertruidenberg, werd onmiddellijk m rest gebracht. Op den gearresteerde S. is een zak«loek gevonden; het. onderzoek m" hebben uitgemaakt, dat neusbloeding n'f^ van de oorzaak is gieweest; de bajon van S. zal nog in hel geweervet. De nu

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2