yan een perceel Openbare Verkooping 2 LAHDBOUWERS-IHSPA ADVERTENTIËN. GEMENGD NIEUWS. O N D E R W IJ S. Burgerlijke Stand. Rechtzaken. Landbouw en Veeteelt. Marktberichten. I'. ip WOENSDAG 21 Jill III 8 Werkpaarden Op VRIJDAG 31II1LI daaraanv 8 Werkpaardei Openbare Verkol de daarvoor noodige grond niet willen afstaan aan de gemeente. Een verzoek van de gymnastdekviereeni- ging „Oefening kweekt Kunst" 0111 gebruik van een schoollokaal voor het houden barer oefeningen, wordl. genen vooyrerd naar Burg. en Weth. ter' nader onderzoek. Op de voordracht voor zetters worden geplaatst de aftredende hoeren T. Cupery en A. v. d. Burght en met. hen de heeren Hartoog en J. M. v. Oeveren; tot lid der Commissie tot wering van schoolver zuim wordt herbenoemd de heer C. v. d. Endt. De voorzitter deelt hierna mede dat het. Rijk heeft besloten tol aankoop van het Bost- en Telegraafgeboow voor den prijs van f 8000, levering zoo spoedig mogelijk. Ten slotte wordt de gemeente rekening aangeboden, die cene ontvangst aanwijst over 1907 van f 37970.7-1 en een uitgaaf van f35232.10, meteen batig saldo van f 2738.61. De heeren Sauer, v. Stee, v. Oeveren en I). Schipper zullen de rekening nazien en onderzoeken. Sluiting. RILLAND. I11 de Woensdag gehouden vergadering van den gemeenteraad bijge woond door 5 leden en waarin afwezig waren, wegens ongesteldheid, de boeren van der Werf en de Jager, werd tot lid dor commissie lot wering van schoolver zuim herbenoemd de heer M. Petri. Be sloten werd adhaesie te betuigen aan het bekende adres van den gemeenteraad te De Leek tot wijziging der woningwet wait betreft onbewoonbaarverklaring. Hel even eens bekende adres der firma| Barger werd voorioopig voor kennisgeving aangenomen. De gemeenterekening en die van het Bur gerlijk Armbestuur werden aangeboden en Iwee commissies voor het nazien lx>- noemd. Een voorstel van dhr. Butijn tol verbetering van den achterweg en gedeel telijke verbetering van den derden weg werd aangenomen, terwijl Burg. en Welti, toezegging deden naar aanleiding van een vraag, gedaan door dhr. Griep, zoo spoedig mogelijk over ie gaan tol aanbesteding der kolen voor de gemeente. Daarna slui ting. Met het tee'ren der wegen van af de „Drie Haasjes" tot Bath, een afstand van ruim een uur gaans, is men khiar(gekomen, terwijl de uitslag de verwachting overtreft. De weg ziet er uit en rijdt, voor fiets of voertuig zoo zacht als of het. een asphalt- straat was. Indien de weg bestand blijkt tegen het. groote bieten vervoer in het 'na jaar, mag van een groote verbetering ge sproken worden. Lof aan liet. college van B. en W„ inzonderheid aan den wethouder Butijn, voorzitter der commissie voor 'den onderhoud der wegen voor dit. initiatief. Men schrijft, ons uit R i 1 land-B at h: Donderdag werd voor den heel" H0111- bacli qq. door den deurwaarder 11. Ponne te Bergen op Zoom een aantal paarden verkocht uit den Vülkerpohler enz. Er werden hooge prijzen gemaakt, Eén paard met bijbehoorend veulen werd verkocht voor f 1030, twee andere paarden voor f 800, alles onverminderd 11 pet. onkos ten. Ook de overige paarden waren over liet, algemeen vrij duur. (Die 11 pet, on kosten Ook. Red.) WESTDORPE. Naar we uil goede bron vernemen hebben de kinderen Kesbeke, verblijvende in Noord-Amerika, aan bet Burgerlijk Armbestuur alhier een som gelds toegezonden ter storting in het liefdegesticht te Assenede, waardoor hun ne moeder, die daar voor rekening van dat armbestuur verpleegd werd, aldaar zonder verdere bijbetalingen voor het le ven kan verblijven. Voor de verpleegde een reden tot zelfvoldoening nu niet meer door de armen te moeten worden gehol pen en voor haar kinderen zeer zeker een lofwaardig bewijs van kinderliefde en voorbeeld ter navolging. In de laatst gehouden raadsverga dering is o. 111. besloten de brandweer verordening in dier voege Ie wijzigen, dat het, aantal dienstplichtige manschappen van 130 wordt, teruggebracht tol 100, ter wijl de dienstplichtige leeftijd iot nu toe 2045 jaar, nu zal worden 2040 jaar. De manschappen boven 40-jarigen leeftijd zullen alzoo binnen korten lijd uil dlelai dienst worden ontslagen. Aangezien de toevoer van olie, zij liet. dan ook in geringe mate, in den welput, van P. J. K. te Arnemuiden blijft, voortduren, zullen enkele inwoners een bedrag van pl. m. f 250 trachten bijeen Ie brengen, teneinde een voorioopig nader onderzoek in te stellen naar de oorzaak van het verschijnsel. Reeds is een bedrag van f 100 voor dat doel bijeen. Misschien dat er ook buiten Arnemuiden personen te vinden, zijn, die zich voor deze zaak interesseeren. I11 de week van 15 tot en met 21 Juli 1908 zijn in Zeeland voorgekomen 3 gevallen van roodvonk en 5 van diph- tharitis: te weten van roodvonk 1 geval Ie Grijpskerke en 2 te Krabbendijke; van diphtheritis 1 geval te Axel, 1 te Goes, 1 Ie Hontenisse, 1 te Stavenisse en 1 te Ziorikzee. Maandagnamiddag had te Asten een ernstig ongeluk plaats. Het 10-jarig zoontje van de wed. Kortooms, was nabij denj windmolen van 8. met andere kinderen, een vlieger aan bet oplaten, toen het met aohteruitloopen te dicht bij den molen kwam en een slag van een der wieken kreeg. De arme kleine werd bewusteloos opgenomen. Hij was aan het hoofd ern stig verwond, zoodal de hersens er uil puilden en hij zal hoogstwaarschijnlijk hel leven er niet afbrengen. Maandagavond was hij nog altijd buiten kennis. Eeni treurig ongeluk had te Brielle plaats. Ter wijl de wed. \V. II. in Boekele bezig was hooi ie laden, viel zij achterover van den gedeeltelijk geladen wagen en brak de ruggestreng. Te Linschoten (Ulr.) is een kindje van nog geen jaar oud, tijdens de afwezigheid der moeder, uit de wieg gevallen en met hef hoofdje lusschen de sporten van een stoel bekneld geraakt. Toen de moeder terugkwam, vond zij haar lieveling in zoo deerniswaardigen toe stand, dal. geneeskundige hulp helaas niet meer kon baten. Terwijl de ouders van huis waren en de zorg over hun kin deren hadden toevertrouwd aan de dienst bode!, is hun tweejarig dochtertje te Ouder kerk aan den Amstel in een zich achter de woning bevindende sloot geraakt en verdronken. Te Veen is een 6-jarig kind ongezien achter de ouderlijke wo» uing in een sloot verdronken. Bij het. bevestigen van een goot. is een timmerman. Ie Rotterdam van tiet dak eener in aan bouw zijnde loods gevallen en aan de gevolgen overleden. Te Amsterdam zijn een koetsier en een gepensioneerd O. I. militair, vermoedelijk door de duisternis, te water geraakt en verdronken. Een d r u k k e b r ui 1 o f t. Te Hengelo (O.) is een boeren-bruiloft gevierd, waarop meer dan 1000 personen genoodigd wa ren. Voor deze gelegenheid moesten pr pl. m. 3500 broodjes met ham en vleesch klaar gemaakt worden. In den afgeloopen nacht hebben inbre kers een beroek gebracht aan een tweetal perceelen in de Vlamingstraat in Den Haag. Vermoedelijk door middel van een val- schen sleutel hebben zij zich toegang ver schaft tot een ledig staand bovenhuis, zijn toen, door uit een raam te klimmen, ge komen op de lantaarn boven het kantoor en het achtergedeelte van het magazijn van „Le bon Tailleur". In het kantoor hebben zij het licht opgestoken en, om niet de aandacht van nachtelijke voorbij gangers te trekken, hebben zy de gordij nen van de paskamer voor de glazen en voor de deur van het kantoor gehangen. Daarop hebben zij den lessenaar geforceerd en daaruit een niet groot bedrag aan geld, ongeveer f 8, weggenomen. Vruchteloos hebben zij getracht het slot vaD de brand kast te forceeren, doch zij slaagden er in, nadat zy de kast midden in het kantoor hadden neergelegd, met behulp van de in de werkplaats gevonden groote persijzers en coupeursscharen, een gat in de brand kast te maken, echter niet groot genoeg om het bankpapier en het zilvergeld (tot een bedrag van pl. m. f 1000), hetwelk de kast bevatte, er uit te kunnen halen De scharen, die ongeveer f30 per stuk kosten zyn geheel vernield of ernstig beschadigd. De dieven hebben, blijkbaar uit wraak over het mislukken der poging om de brand kast te forceeren, een aantal coupons stof fen uit het magazijn genomen en daaruit groote 9tukken gesneden, die later op het dak van het belendend perceel zijn terug gevonden. De schade, die de eigenaren van het magazijn door deze vernieling lijden, is zeer aanzienlijk, daar wel de inhoud van de brandkast tegen braak was verzekerd, doch niet de in het magazijn of het kan toor aanwezige gelden en goederen. De inbrekers hebben vervolgens, waar schijnlijk laDgs den weg dien zij gekomen waren, het magazijn verlaten, en over het dak van het aangrenzende perceel heen, zijn z(j toen bljjkbaar door inklimming in het magazijn van den heer Borst gekomen. Daar hebben zij het kasregister van de toonbank naar de keuken gesleept en 't daar door middel van een beitel gefor ceerd. De heer Borst had 's avonds te voren om ongeveer zeven uur den inhoud uit het kasregister genomen, zoodat er niet meer in was dan 's av.nds nog was ont vangen, n.l. ongeveer twaalf gulden. Ook twee parapluies en een groot aantal dassen worden vermist. Aan de brandkast is hier niet geraakt. Ook de heer Borst was al leen wat betreft den inhoud daarvan ver zekerd. Omtrent hel onderzoek, dat leidde tot de aanhouding le 's Gra.venhage van den, gewezen kantoorbediende T„ die onge veer twee en een half jaar geleden zich aan verduistering van ruim f 21.000 heeft schuldig gemaakt, kan nog hel volgende worden gemeld Toen de brigadier-rechercheur, die zich in deze zaak zoo verdienstelijk heeft ge maakt, de overtuiging had gekregen, (lat T. het. geld niet had verloren, dat het hem ook niet was ontrold, dus dat hij jhet moest hebben verduisterd, wendde hij zich lot den directeur der benadeelde hy potheekbank, wien hij zijn verdere plan nen, waarvoor hij diens steun behoefde, bloot, legde. Kort, daarop nam in de woning aan de Pausierstraat, waar T. op kamers woon de, een juffrouw haar intrek, bij wie 1111 en dan een heer op bezoek kwam. Deze legde veel belangstelling aan den dag voor handel en wandel van den jongen kamerbewoner, die onder een valschen naam in het huis intrek had genomen. Zoo kwam de bezoeker der juffrouw er ach ter, dal haar medebewoner van hel huis op geregelde tijdstippen bezoeken aflegde ten kantore eener levensverzekeringsmaat schappij. Een verder onderzoek bracht uit, dat deze maatschappij geen verzekering had afgesloten ten name van T. Bij de deze week gehouden huiszoeking, waarbij de belangstellende lieer zich ontpopte als de brigadier-rechercheur Van der Drift, kwam echter een polis voor den dag; waarbij voor een bedrag van f20.000 ten name van Ernst Ollo Dufraigné, een lijf rente was verzekerd. Hoewel T. aanvan kelijk volhield, dal de op de polis voor komende naam do zijne was, mocht hem dit, niet baten, daar Van der Drift een zoo uitgebreid en overtuigend feitenma teriaal tegen hem had verzameld, dat ont kennen niet hielp. Toen bleek, hoe de valsche naam, op de polis voorkomende, had moeten dienen, 0111 <lc directie deii' levensverzekeringsmaatschappij 0111 den tuin le leiden en hoe T. dit heeft, kun nen doen. Hij had ter gemeente secretarie te Arn hem, in welke gemeente hij geboren is, zijn geboorte-acte laten lichten en daarna, cliché's laten maken van het daarop af gedrukte wapen en stempel. Bij een druk ker werd (oen een proef besteld van een formulier-uittreksel uit de geboorteregis ters van den burgerlijken stand der ge meente Arnhem. T. vulde toen het for mulier in met den datum van zijn ge boorte en met. den naam Ernst Otto Du fraigné en teekende de op zijn geboorte- acte voorkomende handteekeningen 11a op het valsche sl.uk. Dit stuk iieeft hij over gelegd bij de maatschappij „Kosmos", toen hij zijn aanvrage tot het sluiten van een lijfrente deed. 1'. heeft zich dus niet alleen aan ver duistering, maar ook aan valschheid in geschrifte schuldig gemaakt. Van kermis levea. Op het kermis terrein te Utrecht staat op het oogeublik een woonwagen van een rondtrekkende familie, waarvan alle leden den kost moe ten verdienen met dingen, die nu een maal het bestaan van een zwervenden kermisgast en zijn gezin uitmaken, muziek, zang en acrobatuur. Tot dien kring be hoort een jongske van zeven, acht jaar, dat zoo'n afkeer heeft van het leven rondom hem, dat hij telkens den wagen ontloopt en dan bij de politie komt vra gen om eten en nachtverblijf. Het kind huivert bij de gedachte weer naar den wagen terug te moeten en gedwongen te worden tot het kenniswerk, waaraan het niet wennen kan, ondanks alle moeite Het ventje is dankbaar en tevreden als hij in de wachtkamer der agenten mag zitten teekenen en knutselen en aldus het orgeltje vergeten kan, waarmee hij de straat op moet en geld verdienen. Ook in Delft ontliep hij het ouderlijk gezin en ook daar zocht hij een tehuis bij de politie. Er zit iets tragisch in dit gevaleen kind dat den woonwagen ontloopt, omdat het niet blijven wil in dien kring, waarin het wio weet wat heeft ondervonden En het gejoel en lawaai van de kermis ont vluchtend weet het zich veilig bij hen, die bescherming geven .Wat heeft dat jonge leventje wellicht al gehad, waarvan niemand iets beseft, zelfs nog niet als meD den dreumes 's avonds ziet scharrelen in de omgeving der groote café's om voor zijn orgeltje de aandacht te vragen Vanmiddag sloop het kereltje weer het politiebureau binnen en vroeg het te mo gen blijven. (Utr Dgbl.) W aarheen? Men meldt uit Akkrum Een diep treurig voorval houdt hier veler gemoederen in spanning, voord de bloedverwanten, die het bijzonder aangaat Den 7den dezer was het 14 jarig doch tertje van R. Z weggcloopen, omdat ze eene berisping had gekregen wegens be gaan ongeluk. Na een dag en een nacht zoekens werd ze toen teruggevonden Maandagmorgen, ongeveer 12 uur na een opnieuw begaan ongeluk, waarover niet noemenswaardige berisping was toe gediend, heeft ze weer weten te ontvluch ten, is des middags om drie uur een kwartier buiten de stad nog gezien en heeft daarna geen spoor achtergelaten Alle zoekeD in den omtrek is tot dusverre nog vergeefs geweest. Men verdiept zich in allerlei gissingen. Uitdrukkingen, die ze meermalen, naar men zegt, deed, doen nu het ergste vermoeden. Een oplichter. Men meldt uit Sittard Eene bij de 80 jaren rentenierster, uit het naburige Geleen, kreeg de vorige week op den vroegen voormiddag, bezoek van een gewichtig doend persoon Het heer schap stelde zich voor als ambtenaar, door den Staat der Nederlanden aangesteld, speciaal belast met het innen van belastingen, die worden geheven op het rooien van boomen. Het goede menschje, dat geheel uit het veld geslagen was, door den woordenvloed van den ambtenaar, hechtte geloof aan 's mans beweringen, en keerde hem de twee marken uit, die voor het „Rijk" bestemd waren. Hij streek het geld op, deed het kalm en waardig, zooals dat Rijksambtenaren betaamt, in zijn geldbeurs, en haalde dan uit zijn portefeuille een stuk papier, dat als quitantie moest dienst doen. De amb tenaar af, fl.20 rijker, het oudje fl.20 armer. Eenige dagen later vertelde de vrouw hare ervaringen aan den rijksambtenaar. De quitantie werd voor den dag gehaald. En wat bleek Dat het de rekening vanbloemist was. De weduwe, die nóch lezen, nóch schrij ven kan, had zich dit waardeloos stuk papier bovendien nog in de handen laten stoppen De politie werd in deu arm genomen, die den pseudoambtenaar weldra te Olie- en- Laak wist te arresteereu. Hii bleek een oude bekende te zijn verschillende vonnissen heeft hij al achter den rug wegens oplichterijen. De toedracht van het gebeurde in Palais Royal"', waar een logé. dr. M op den directeur Meijer een revolver richtte, blijkt eenigszins anders te zijn dan aanvankelijk werd gemeld. Dr. M. is een zenuwachtig en lastig man, maar men kende hem in het hotel reeds van October af. Sedert dien tijd toch hal hij een kamer in gebruik, die hij per week huurde Zijn huur verliep Woens dag 1.1. Toen hem dus Zondag, niet door den hotelier, maar do(r den portier, werd aan gezegd Maandag te vertrekken, had dr. daar weinig zin in, vooral omdat het voor hem bezwaarlijk was zijn studiemateriaal in zoo korten tijd te ordenen In den loop van den Maandag werd hij op zijn kamer bij vóorduring, minstens wel twintigmaal, gemaand om te vertrekken, wederom door ondergeschikt personeel. Ten slotte deed hij niet meer open, als er geklopt werd. Toen echter des avonds de heer Mejjer zelf zich aanmeldde, opende dr M. de deur, maar bemerkte dat de directeur vergezeld was door twee huisknechts. Hij begreep toen, dat men hem met ge weld wilde verwijderen en achtte dit on rechtmatig. ook in verband met zijn eerst des Woensdags aüoopende huur. Hij heeft daar p de revolver uit zijn schrijftafel ge nomen, volgens zijn verklaring, met de wetenschap dat de pal vast stond en met de woorden „Als hier nu een driftig man stond, gebeurden er ongelukkenVolgens de hotelier zou hij gezegd hebben „Nu gebeuren er ongelukken"'. Of inderdaad de revolver vaststond, is moeilijk meer uit te maken, daar in het hotel met de revolver is gemanipuleerd, alvorens haar aan de politie over te geven. In ieder geval was de eerste patroon een weinig gevaarlijke hagelpatroon. Een en ander heeft by het eerste onder zoek den indruk gevestigd dat hier van een moordaanslag geen sprake was, zoodat er, waar vrees voor herhaalde bedreiging niet scheen te bi staan, geen reden voor aanhouding bestond. Intusschen is gisteren het onderzoek voortgezet en werd dr. M. op last van den officier voorioopig vastgehouden om door den rechter-commissaris te worden gehoord. Eerst daarna zal een beslissing vallen of inderdaad termeD bestaan om dr. M. aan te houden. Renard en rourtois, verdacht van den moord op den wisselagent Rémy, zijn sa- mengebracht ten overstaan van den rech ter van instructie. Deze had ('ourtois, voor dat Benard binnenkwam, nog eens liet lieele verhaal van den moord laten ver tellen. De rechter wees ('ourtois op den grooten ernst van de beschuldiging die hij, tegelijk met de bekentenis van eigen schuld, togen Benard uitbracht. De jonge lakei hield echter alles vol, wat hij aan vankelijk omtrent de toedracht had mede gedeeld. Dan kwam Benard binnen. Renard was lustig en onbewogen, ('ourtois herhaalde in tegenwoordigheid van Benard de grie zelige geschiedenis. Benard zeide er niet anders op dan dal ('ourtois stond te lie gen. Hij bracht ('ourtois met zijn bedaarde ontkenning buiten zichzelf van kwaadheid. Toen de rechter en de advocaat van Re nard er nogmaals bij ('ourtois op aan drongen, (lat hij toch vooral (le waarheid zou zeggen en niet een man beschuldigen, die mogelijk onschuldig was, stoof de jon gen op Renard af. De politieagenten hiel den hem echter bijtijds vast. ..Ik spreek niet uit haal. legen Benard, riep hij uit, ik zeg de volle waarheid en hel is ver schrikkelijk, dat een jongen van 17 jaar lot zulk een monsterachtig misdrijf is ge bracht door een ellendeling als Renard". Rustig, zwijgend, keek Benard naar het opgewonden standje naast hem. Daarop werd elk naar zijn cel terugge bracht. Goed voorbeeld. De Strafkamer Ie Diisseldorf heeft den winkelier Samuel Wallach en zijne vrouw aldaar, wegens het verkoopen van onzedelijke prentbrief kaarten tot een maand gevangenisstraf en 300 mark boete veroordeeld, om in het belang van het opkomend geslacht af doend paal en perk te kunnen stellen. Duiven. Een noodlottige w e d- vluchl. De postduivenhouders van Bel gië (de duivenmelkers van Europa, hij uit nemendheid) zitten in zak en aschvan. de Zondag 1-1. 0111 8 uur in den morgen van l)ax uit gehouden reuzenwedvlurht, met subsidie van de stad Brussel en del Belgische regeering, is weinig of niets te recht gekomen. De beste Belgische dui ven, ton getale van 3194, namen aan do wetvlucht deel en Maandagavond waren er slechts 15 duiven binnen van de vlucht over 800 K.M.; men vreest dat. de overige, of althans de overgroote meerderheid er van, in het vreeselijke onweder dat kort na de opiating losbarstte, zijn omgeko men. De eerst-aankomende was een duif van den heer Vital Randour, uit La Lou- vière, die 11a. 27 uur 50 min. binnen was, dus met een gemiddelde snelheid van K.M. per uur. Dezelfde duif won 'tvorim. jaar 111 een wedvlucht van Mirmande up den Koningsprijs met een gemiddelde Sin>|. I hekl van 860 M. per minuut. Greta Beier, hel „meisje" dal haar vet. loofde doodschoot, en Ier dood veroordeeld werd, heeft geen gratie gekregen: en is gister terecht gesteld. Zij was gelaten en riepl op het schavot „Vader, in l'we handen beveel ik mijnen geest". Vf GOES. Geslaagd te 's Gravenhage vo» 'I. stuurmans-examen, groote sloom n zeilvaart, de heer L. Oranje ('z., van hier. De Eervv. Zuster Liberata (mej. Joan Verwet') is te Arnhem geslaagd voor d, hoofdacte. VLISSINGEN. Voor onderwijzer in hu handleekenen aan de O. L. school hobbeii zich 5 sollicitanten aangemeld. De heer L. Seherpbier, van Winscho. ten, leerling van de Zeevaartschool af hier heeft, mei gunstig gevolg, examen gr daan voor eersten stuurman groote sloom vaart. TERNEUZEN. Te 's Hertogenbosch slaag de voor de hoofdakte dö heer P. .1. Dobl» laar van hier. GOES. Gehuwd23, Adriaan Cornel» de Nooyer 21 j. j.m. en Francina Elist beth van Hese 18 j. j.d. Geboren: 24, Jacoba Wilhelmina dv. Abraham Willem Adriaan Ross en Mari« Johanna Kornelia Dentz. Van 23 en 24 Juli. MIDDELBURG. OndertrouwdM. Braam, 51 j. en J. van Schijndel, wed. 50 j 1. VVanjou, jm. 25 j. en C. C. Versnel. jd. 31 j. Getrouwd: I. Tango, wedn. 53 j. en L. Simonse, wed. 48 j. Bevallen: J. M. Simonse, goh. de Vis-1 sor, d. Overleden: M. Bouman, 79 j„ ongeh.il.: C. J. Claassen, 52 j„ vrouw van .1. J 1 Geldhof. Van 1724 Juli. IERSEKE, Gehuwd: 23, Abraham Fee a deriksen, jm. 29 j. en Jacoba Johanna Koster, jd. 23 j. Geboren: 17, Jan Johannes, z. v. Gom- mort. Wisse en Pieternella Heiboel', Overleden24, Dingenis, 14 j„ z. v. Ia- dries Johannes Steketee (overl.) en Ha sina Magielsen. E i g e 11 a. a r d i g. Door het. 0. M. bij de1 Amsterdamsche rechtbank werd Dinsdag tegen een man wegens landlooporij 12 da gen hechtenis geëischt. onder aftrek van (i<xn tijd in voorloopige hechtenis doorge bracht, die reeds 6 weken liedroeg. I)e gevolgen van het aanhoudende natte Weder zijn hij de aardappelen op de Fri? se he klei duidelijk merkbaar. De aard appelziekte, hier en daar nog sporadisch, breidt zich snel uil en wat erger is, de knol blijkt ook reeds aangetast. De regen j heeft de schimmelplantjes de kiem der ziekte in den grond gedrongen en aldus 5 worden de knollen geïnfecteerd. Middelburg, 23 J uli. Ter graanmarkt van heden was de aan voer wederom geringen bestond van dei ouden oogst uit tarwe en witte boonen en van den nieuwen oogst een paar par tijtjes koolzaad en karwijzaad. De prijzen waren als volgt: Nieuwe Tarwe f 7.50 a f 7-75 Wittehoonen gelezen - 9.50 -1 OM) Karweizaad 119 50 a f20.— per 50 kilo- Boter f 0 55 a f 0.60, part. f 0.621/» per1kd* Eieren f3.7ü, part. f3 80 per 100 stillis- IERSEKE. Gister werd door no. Vm der Kloes verkocht hel stations-koffiehuis alhier. Kooper dhr. P. de Koster, Hei" kenszand voor ('8175 met 8'/» pel. o" kosten en f 160 voor losse goederen. Heden overleed te Dongen, na voorzien te zijn der H. Sacramenten, onze beminde Broeder en Behnwd- broeder P. DE JONGE in den ouderdom van bijna 80 jaren. 's Heerenhoek, den 19 Juli 1908. J. DE JONGE I L DE JONGE I 's Heeren- CORN DE JONGE— hoek. Van Zundeben i J. DE JONGE Hansweert. Wed. ALBR. KNUIT— I Heinkens- De Jonge i zand. Voor de vele bewijzen langstelling, gedurende mijne ondervonden, betuig ik bi mijn oprechten dank. ANTON M. VAN KALMTH Goes, 24 Juli 1908. ten overstaan van den Notaris M. DUKE te Colijnsplaat: aanvang 's voormiddags half tie te Colijnsplaat, ten verzoeke heer A C. VAN LUIJK, van waaronder 0 veulendragcnde I van 3 tot 12 jaar, 4 jonge 1 en 2 Veulens; 7 MELKKOEIEN 5 Kalfvaarzen, 5 Ossen van 10 anderhalfjarige Ossen en V 6 Kalveren, 2 Loopvarkens, gen, 180 Kippen en Hanen, 13 1 KAR OP VEERE 3 Menwagens, Kar, 0 l'loe soort, 7 biggen en verdere Lan Stal-, Karn- en Melkgereedsc en Werktuigen; ongeveer lt>0 aards, Palen, MEUBELEN en HUISRAAD aanvang 's voormiddags 9 u te Kamperland (gemeente Wis: ten verzoeke van den heer Al DIEIjEMAN, van allen veulendragende Merrie'l tot 8 jaar, 5 jonge Paard| Veulens 12 MELKKOEIE 8 Kalvaarzen, 1 tweejarige tweejarige Ossen, 6 Ossen enl zen van anderhalf jaar, 10 van verschillenden leeftijd, 7 150 Kippen en Hanen; I RIEMWAGENl 4 Menwagens, Driewielskar, J gen en 10 Eggen in soort, goed als nieuwe Melkontrol verdere Landbouw-, Stal-, Melkgereedschappen en Wei] De MEST in den Mestj te veilen in 4 perceelen en inl een partij STR00,j MEUBELEN en HUISRAAt De veilingen worden geboudd thans nog door de verkoopers Hofsteden, en vangen aan, voü het Vee betreft, 's namiddags 1 L Pluimvee wordt, wanneer daarvol schikbaar is, in den voormiddag Korpsommen en onkosten ml kantore van den Notaris worden door koopers, die voor f 9 of hoofdsom koopen, vóór of op 15 Si en door de overigen vóór of op 1 heiden van 1908, behoudens vroegere vordering. Koopers buiten Noerd Bevelal achtig (onverschillig wie), zijn om óf dadelijk te betalen óf voll oordeelden borgtocht te stellen.) Aan koopers, die voor 100 I meer in hoofdsom koopen en dl talen, w„rdt een korting van leend. Op de Hofstede bestaat geel heid om te s'allen, wel tot b^ Rijwielen. 3MT" Muziek wordt niet toegell op Maandag 3 Augustus des namiddags te 3 uur, te Wol in de herberg bij P. Kobstanje| staan van den Notaris PILAï* in de gemeente Wolphaartsdijk u Oostkerke, groot 17 Aren 80 c.Al uitgegeven tot 31 Januari 194| van Noobt voor f45 's jaars

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2