ÏD NIEUWS; Laafsfe Berichten. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Rechtzaken. Burgerlijke Stand. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. Ingezonden Stukken. - I voorraad, doch des 'he wateren terugko- Ned. commiezen te K van don voorraad invoerrecht, terwijl de boot gervtlmeii |»e voorval wordt uit mn lisavond, Maandag, wonende Ie Schoon- voorafgeganen twist, aanleiding een op- J,. van( Sint Kruis een jderbuik toegebracht, loepen geneeskundige, levensgevaarlijk, daar Ikl zijn. Na geestelijke lewonde in het R. K ■verpleging biunenge- Boor de rijks en ge. ■zekerde bewaring- go- In- hem dat hij onder lilitie slohd, daar hij Vin de woede van hel, Inen. Hij heeft; reeds ligenissliat' ondergaan fn. te ongeveer tien ureit zoo'n diepen indruk, moedig door verliep. J geheelen voormiddag (gen gehoord; de be. J'kend gestoken te heb- ran den gewonde, doch liben geraakt. De nog- echter het tegendeel. I suikerbakker1M.. uit Idag, zoo schrijft /nen I aan de ,.Ne«z. ft,", |n weg .naliij hetTol- drie hem onbekende zonder eenigle aanlei- Irepen en met zijp lij- ast den weg gewojpen. >m to zien, verwijderde jongen heeft zich ge- Jhlen. Ie ons gezonden berich- Yinderscheidene plaatsen J i e zich de ziekte onder In de vlekziekte onder loet. lid verklaarde nir. van bhter te Hulst, wegens Ihikl om zijn rechterlijk Jemen en ontsloeg, hem |ii! dal ambt. >r te Denekamp is Sater land gevonden. Nabij Jelgisch grondgebied een [oor een sneltrein op een "ii en gedood. (In België rwegen voetpaden welke ■orden). De 22.-jarige Duitsche vrachtboot tc rii de stad boodschappetj joor een misstap, toen hij |n boord wilde begeven, te verdronken. Men vond boodsehapbennetje drij- vond men ook zijn lijk. [gavond Ie St. Micbielsges- landbouwer van zijn ge wilde glijden, kwam hij deze en hef paard, dat |l sloeg. In zijn benauwde i hangen, kreeg bij ver- [tsuren, waaronder een paard op borst en hoofd, slotte de geladen kar over In deerniswaardigen toe- en, werd de ongelukkige roerd, waar hij den geest atje van een smid te Kani- ag door zijn broer, bij on- flaubertbuks in het hoofd aan de gevolgen 'overleden, in is inbraak gepleegd ten heer P. van Vliet aan de joor een raampje aan de jmen de woning binnenge- slaapkamer, waar ook de heeft men met gebruikiïW- deutel die op de tafel lag en er voor een waarde van lieren geld uitgenomen. 0°k aie die op de tafel lag werd ,ud ontdaan. Van hot leven. :ers maakten bij hun ver- e heer Van Vliet wakkei. pal. De inbrekers zijn n'S - In een der grootste cafe® andtplein te Amsterdam 'ia< sich door middel van een iel toegang verschaft tot ne ad een lessenaar openge'11'' een taschje met. f ,1000 hij door de vrouw van d betrapt. Hij werd aa" lieverd. - 'Bij het- lennebroek kwam een ider een rangeerenden 6 recht, Toen de wagens 'eden waren, bleek hi) cf teerd te zijn. Die man de rails gevallen, maa oogenblikken een ont&W gestaan. - Tijdens de Ma» 2 uur te Arnhem ii 3 onderofficieren en Acht van deze soldalen elnemen aan de vanfc ■weg door den van Antw V komenden sneltrein gegrepen en onmid dellijk gedood. Aan de Steenstraat te Arnhem had een volksoploop plaats, door dat aan den "belknop van de woning, be woond door Sch., een ham was opgehan gen. Aan een politie agent vertelde de dienstbode, dat zij een ham bij den slager ha/1 teruggebracht, omdat deze door haar meesteres was afgekeurd; de slager had de ham weer teruggebracht en toen deze niet werd aangenomen, aan den belknop gehangen! Zondagnamiddag is, volgens de „I,. K.", ile heer Van Vorst, de gewe zen R.-K. priester, thans propagandist der S. 1). A. P., te Maastricht, bij een bezoek aan Wolder, (Tongersche Steenweg), door een 8-tal mannen onder ketelmuziek het gehucht uitgezet. Gistermorgen is in een kersenboomgaard te Resteren een kersenkeerder uit Ingen door liet plotse ling afgaan van zijn geweer, dat hij bezig was Ie laden, door de volle lading in het liootrl ge troffen. De man was terstond dood. Maandagavond omstreeks elf uur reden twee heeren in een a.uto den kant uit van Den Haag; zij moesten naar Botterdam. Dichtbij het Haagsclie Schouw gekomen, zouden zij de lantaarns' van hun auto opnieuw vullen met carbid. Op een 'gegeven oogenblik echter stond de geheele, auto in volle vlam. Aan blusschen riet niet te denken, want na eenige oogenblik ken bleef er niets anders over dan teen. beetje ijzer eneen voorband. Te Utrecht js op den spoorweg aan den Amsterdamse-hen straatweg een weg werker bij het rangeereii met het hoofd tusschen de treeplank en de spoorbaan geraakt, met. het. 'Ijreurig gevolg dat de man onmiddellijk gedood weed. Het Hbl. verneemt, dat. een ernstig on derzoek door de justitie is ingesteld naar aanleiding van het ongeluk, dat voor eenige weken in 't voormalig Hotel Adrian Ie Amsterdam met de lift, plaats had. Een der gekwetsten is in het. geheel nog niet hersteld en men vreest zelfs dat hij ooJa blijvende verminking van het. geval zal overhouden. Twee ingenieurs zijn be last met het opmaken van een technisch rapport. De vervolging zal worden inge steld tegen den monteur ,die zou hebben toegelaten dat de zeven werklieden op de defecte lift zijn gaan staan. Zooals men zich herinnert, stortte tengevolge van hel gewicht de lift, die zich boven in het ge bouw bevond en niet zakken wilde, daarna mot groote snelheid naar omlaag. Bij Halfweg is een y.reeselijk ongeluk gebeurd. Een wielrijder, de 19-jarige 1,. Wans uit Amsterdam, was zijn rijwiel niet voldoende meester, zoodal hij int aanraking kwam met een eleetrischen trein en daar- doolr zóó hevig gewond werd, dat hij spoedig bezweek. Ooggetuigen verklaren, dat de wagenbestuurder het. ongeluk niel. had kunnen voorkomen, lil een woning op een der hoofdgrachten Ie Kampen gaal het al eenige dagen, zoo over dag als 's nachts, eigenaardig toe. Men zegt: het spookt er. Als men de ver halen der daags vaak lol middernacht, 'samenscholende menigte zou kunnen ge- looven, dan gebeurden er de griezeligste, dingen. Maar 't moeit een feit zijn, dat. er sedert de vorige week op onverklaarbaifei wijze nogal schade in hel perceel 'is aan gericht. Ook deelden eenige personen me de, die Zaterdag in 'I huis' waren geweest, met steenen gegooid te zijn, waarvan de herkomst niet te bepalen was. „Bes 1 agen" onderwijzers." De nieuwe instructie voor hef onderwij zend personeel der openbare scholen in de gemeente Losser bepaalt o. a.„dat liet aan alle onderwijzers, ter voorkoming van gedruisc-h, gedurende de schooltijden verboden is klompen te dragen, of schoei sel met houten zolen, of schoeisel, waar van de zolen met ijzer zijn beslagen. Eene wonderlijke ge beurte il i s". Men schrijft uit Oirsrhot aan het „Huisgezin" Heden is alhier eene wo-nderiijke ge beurtenis voorgevallen. De vrouw van H. Lijsdonk, die sinds ongeveer zeven jaren niets dan heesche en bijna onverstaan bare klanken kon voortbrengen, heeft op eenmaal haar vroegere spraak ten volle teruggekregen. Maar laten wij het verhaal van deze gebeurtenis vertellen, zooals wij het uit den mond ded overgelukkige vrouw zelf vernamen. „Ongeveer zeven jaren geleden", zoo verhaalde zij, „geraakte ik door een zware ziekte liet spraakvermogen bijna geheel kwijt. Vier, vijf doctoren werden liet eerste jaar geraadpleegd; maar niets mocht ba ten, geen middel kon mif de spraak weder geven. Zeven jaren lang leed ik nu aan deze lastige kwaalalleen zij, die veel met mij omgingen, konden eeuigszins verstaan, wat. ik zeide. Dezen middag nu, even voor twaalven, terwijl ik bezig was met voor het eten te zorgen, overviel mij opeens een duizeling. Om deze wat te verzetten ging ik bij een buurvrouw een praatje maken. Terwijl wij zoo samen spraken, en ik eenige woorden (net meer kracht wilde zeggen en mij dus ook meel' inspande, onderbrak de andere mij opeens vol verwondering met de woor den „Maar vrouw, ge zult spoedig weer kunnen spreken als vroeger". Schier niet wetende, wat er gebeurde, antwoordde ik haar nog: „Wat, spoedig? Neen, nu kan ik dat reeds!" Daarna liep ik weg, buiten mij zelve* van vreugde, daar ik mij geheel genezen gevoelde. Sedert dat oogenblik spreek ik weer gelijk elk ander mensch; hel zou jnij zelfs niet eens meer mogelijk .zijn zulke heesche klanken le uilen, gelijk de laatste zeven jaren". Dit alles verhaalde'de gelukkige vrouw ons met gemakkelijke, duidelijke stem. Hare vreugde, gelijk ook diet van haar huis gezin, is uitermate gvöot, zooals men licht begrijpen kan. Elkeen, die de vrouw vroe- getr kende, en nu met haar spreekt, staat verstomd over dezen plotselingen omme keer. Motorongeluk. Men schrijft uil Beesd: Het onbesuisd rijden met een mo tor heeft ook hier wederom een ongeluk veroorzaakt, -f. de. K. reed met zijn kar om kersen te halen naar Tricht. Zijn paard schrikte voor een motor die hem zonder waarschuwen voorbijreed. J. V. die! achter op de kar zat, viel er af en kwam in aanraking met het achterstuk, zoodat hij ernstig werd gekneusd en in zeer zoirg- wekkenden toestand verkeert. Die politie doet onderzoek naar de woonplaats van den motorrijder, die naar gezegd wordt, te Tricht zich moet ophouden. Onvoorzichtigheid. Een 14-jarige schooljongen te Bottrop, had eene flesch met ongeblusohfe kalk gevuld, daar wa ter hij gedaan en vervolgens de flesch dicht gemaakt, Kort daarop sprong de flesch uiteen en kwamen de scherven met inhoud gedeeltelijk terecht in de oogen van een elfjarig ventje. Niet alleen werd deze aan het hoofd ernstig! verwond, doch men vreest dat het gezicht! voor altijd ver loren zal zijn. Een nieuwe manier van dief stal. In Friesland slaat iemand tegen woordig zijn slag door (le kleeren van maaiers en hooiers, cli'e hier en daar zijn neergelegd of opgehangen na le snuffe len. Op verschillende plaatsen heeft hij op die manier arbeiders van' geld beroofd. Uit Roermond inehlt men: Voor eenige dagen maakten wij melding van het vinden van het lijk van zekeren, Sta-., uit Roermond, in de1 rivier (le Swalm, onder de gemeente Swalmen, op ongeveer 300 meter afstand van de Duitsche grens. Daar men niet anders (lacht, of S. was, op weg van Bruggen naar Roermond, zijn geboorteplaats, van den weg afgedwaald le water geraakt en verdronken, werd hel lijk naar de algemeene begraafplaats 1e Roermond overgebracht en ter aarde be steld. Tengevolge van geruchten, welkte duidden op misdaad, men wilde dat hier vergiftiging in 't spel was, werd liet lijk na eenige dagen weder opgegraven en door twee doctoren onder gerechtelijk toezicht onderzocht. Hel resultaat van dit onder zoek is tot heden nog niet bekend ge Worden. Denzelfden dag werd L., voerman en paardonhandelaar te Briiggen (Duilseh land), hij wien S. als paardenknecht in dienst was, gearresteerd en in de gtevange nis te Kleef opgesloten. Vermoed werd dat L. zijn dienstknecht S. van het. leven zon. beroofd hebben. Dit vermoeden is thans waar gebleken. Eergisteren heeft. I in de gevangenis te Kleef na een streng verhoor hekend den moord begaan; te heli ben. Naar men zegt, moet! S., de vermoor de, bekend zijn geweest met daden van zijn meester, welke, indien daaraan rucht baarheid gegeven werd, voor L. minder aangename gevolgen bij de justitie: zouden gehad hebben. Dit wordt dan ook aange nomejn als de drijfveer tot do misdaad. Ken gevaarlijk spelletje. De concurrentiestrijd tusschen de booten der „Alkmaar-Pakket" en de „Zaandam- ontaardt in een gevaarlijk spelletje, aldus lezen we in „De Telegraaf" Herhaaldelijk bereiken ons klachten over de wedstrij den tusschen de „Czaar Peter" en een der Zaandambooten, welke beslist gevaar opleveren voor de passagiers. Ook gisterenmiddag had te Amsterdam een dergelijk concours plaats; nabij de ligplaats der Holland Amerika-lijn waren de „Czaar Peter" en de „Zaandam I gaande naar Zaandam op gelijke hoogte. De „Czaar Peter", die een grootere snel heid heeft, gaf het gebruikelijke signaal en wilde, gelijk de gewoonte is, vlug stoo- mende de „Zaandam I passeeren. De „Zaandam I heeft echter tot Zaan dam toe de „Czaar Peter- verhinderd voor te komen. De passagiers verkeerdeD herhaaldelijk in angst, dat een aanvaring zou plaats vinden. Een wonder ls het, dat het zoover niet kwam. Ware een boot vas den anderen kant gekomen, eene aan varing ware onvermijdelijk geweest. Uit Laren meldt men aan het ,,Hbl.,:' dat de jaarlijksche kermis daar Maandag avond „goedis ingezet. Er is weder eens ouderwetsch gevochten. Het ging voor namelijk tusschen soldaten uit Naarden en Laarder boeren. Van schelden en sarren kwam het tot handtastelijkheden, waarbij het op het laatst zoo erg toeging, dat de politie het niet meer af kon en de burge meester militaire hulp van Naarden iDriep. Korten tijd daarna arriveerde een detache ment infanterie onder bevel van een 2e-luite- nant, welk detachement den geheelen avond door het dorp patrouilleerde. De orde keerde toen spoedig weer. Vele flinke klappen waren midderwijl gevallen een zoon van den landbouwer De Jong werd door een bajonetsteek in den rug licht gewond. Te twaalf uur 's nachts keerde het detachement naar Naarden terug. Overleg van een houd Men meldt uit Bennebroek aan de „Haarl. Ct." Hoe de honden bij het opsporen en vangen van wild een overleg toenen, dat met recht de grootste verbazing wekt, bewees de fox terrier van dhr. v. d. L, te s Gravenhage bij het bemachtigen van egels, dieren die niet gemakkelijk te kau- teeren zijn. Ziehier hoe Tom het aanlegt, om deze scherpbewapende viervoeters te bemachtigen. Aan het bijten in den steke- ligen hal waagt hij zich na een eerste kennismaking met de scherpe pennen niet meer een hond ruikt nimmer aan de kant, ar hij zijn neus eens heeft gebrand Daarem graaft hij, zoodra een egel door hem is opgespoord, in een ommezien een groot gat om den vijand been, tot door ondermijning de grond, waarop hij als een bal ineengerold de aanvallen van den hond afwacht, plotseling instort De schrik doet den egel zijn lichaam uitstrekken, maar dan heeft de fox het beest al bij den kalen snuit te pakken en doodgebeten. Triomfantelijk brengt Tom zijn prooi ver volgens naar huis. Historiisch. Op een welvarend dorp in Noord-Brabant gebeurde het, dat een kleermaker bij een boerenfamilie uit naaien ging. Een pot met erwtensoep stond op 't vuur. Moeder de vrouw komt binnen met een hand vol grof zout, en onder de woorden „ik zal de soep maar zouten, dan wordt het niet vergeten", werpt zij het zout in de soep Een oogenblik later komt de dochter des huizes de kamer binnen, werpt ook een hand vol zout bij de soep. Daarna komt de meid en meent ook de soep te rnoeteu zouten, want ook zij werpt een hand vol in den ketel. Onze kleermaker gaat naar de provisie kast, neemt een paar handen met zout, en doet gelijk als de vorige. 's Middags, wanneer allen aan tafel zaten, en de soep is opgediend, was zij niet te eten en moeder de vrouw was verbaasd, kon dit niet begrijpen; eerst ging er haar een licht op toen de dochter en de meid haar mededeelden, dat zij de soep ook hadden gezouten. Onze kleermaker deelde ook nu me-le, dat hij op het voorbeeld der anderen zout iu den ketel had gedaan, meenende dat elk voor zich zeiven de soep moest zouten. In een vuurwerkfabriek te Cleveland, in Amerika, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Een winkelbediende was bezig met het uitleggen van eeD nieuwe uitvinding op het gebied van vuurwerk, terwijt de winkel vol was met menschen, die allerlei kwamen koopen om op den Onafhankelijksdag vuurwerk af te steken. Een vonk sprong ongelukkigerwijze op een voorwerp, dat met ontplofbare stof was gevuld er volgde een knal, een vlam, en in een oogwenk ontplofte alles wat in den winkel aanwezig was Men kan begrijpen, dat er een paniek van belang ontstond de menschen trachtten zoo snel mogeljjk op straat te komen, maar daarbij kwam een heftig gedrang; velen vielen op den grond en stikten in den rook. Weldra stond nu het gebouw in brand. Twaalf werklieden konden zich redden door uit 't venster te springen, maar de meeste anderen kwamen in de vlammen o-.n. Ook de winkelbedienden, mannelijke en vrou welijke, zijn gestikt of verbrand. Er zijn tot dusver slechts 7 lijken te voorschijn gebracht, maar er zjjn er veel meer in het verbrande gebouw. De .slachtoffers van het mijnongeluk te Joesofka worden volgens de jongste be richten op ongeveer 400 geschat. Er zijn 228 dooden te voorschijn gebracht. De kans op redding van de 150 ingesloten arbeiders wordt steeds minder Iemand, die Maandag te Leuven voor de rechtbank moest verschijnen, vermoordde den nacht te voren even den voornaam- sten getuige, en doodde toen zich zelf. Een dorp verwoest. Uit Kon- stantiuopel wordt dd 7 Juli gemeld Volgens courantenberichten is de stad Tok at in het viiajet Vivas op 25 Juni door overstroomingen vernield. Deze zou den een deel der openbare gebouwen en ongeveer 600 andere woningen verwoest hebben. Het aantal slachtoffers moet meer dan 1000 bedragen Een fortuin in een oude overjas. Een oude overjas lostornend, die hij twee jaar geleden voor een kwartje ongeveer had gekocht, vond een werkman te Kopen hagen in de voering circa f 60C0 in bank biljetten. Hij bracht aanstonds het gevon den bedrag bij de politie, die echter den oorspronkelijken eigenaar niet kon ont dekken, zeodat de Deensche werkman, Christensen, eigenaar van het bedrag werd. Dezer dagen heeft het in verschillende stre ken van Frankrijk hevig geonweerd. Te Frovins sloeg de bliksem op de plaats van een school, op een paar meters afstands van een lokaal waarin 200 kinderen bij een waren. Er volgde een paniek, waarin verscheidene meisjes gewond werden. Een aantal voorbijgangers op straat sloegen tegen den grond. In de huurt van Chartres is groote schade aangericht. De oogst heeft veel geleden, huizen liepen vol water en de bliksem veroorzaakte op verschillende plaatsen brand. In het dal van de Maurienne verschoof een stuk Jand. Het spoorwegverkeer met Chambery en en andere omliggende plaatsen werd er door gestremd. Het zal wel vier dagen duren, voor de treinen weer geregeld kunnen loepen. Te Lisieux werd burggraaf Henri de Merle, terwijl hij op zijn landgoed onder een boom schuilde, door den bliksem gedood. Te Parijs zijn drie menschen ten ge volge van de hitte bezweken. Binnen enkele dagen zal iu Amerika het eeiste huis zijn gebouwd, dat uit papier is vervaardigd de echtgenoote van Henry Vanderjuugen heeft een Japanschen archi tect opgedragen, naar het voorbeeld der Japansche „sogis", op het landgoed van haar man een ruim, weerbestandig, papie ren zomerverblijf te bouwen. Het huis, dat in de buurt van Harmon, aan de oevers van de Hudson, zal worden opgericht, bestaat slechts uit een houten geraamte, met dik-geperst, waterproef- papier. De wanden zijn verschuifbaar en maken het mogelijk, op warme zomer dagen alle vertrekken toegankelijk te ma ken voor de verkoelende werking van den wind. In New-York ziet men deze interessante proefneming met belangstelling tegemoet, en als het papieren huis langen tijd bestand blijkt tegen de ruwheid van het weder, dan zal het waarschijnlijk niet ontbrekon aan navolgers, die er tuk op zullen zijn, op goedkoope manier buiten in een eigen zomerverblijf te wonen. Deze papieren huizen zijn bovendien gemakkelijk opvouwbaar en kunnen dus zonder moeite van de ééne plaats naar de andere worden getransporteerd. Vergiftiging op groote schaal. Uit Hanoï wordt gemeld, dat een paar weken geleden ongeveer tweehonderd man van de koloniale infanterie en artillerie, aldaar in garnizoen, plotseling ernstig on gesteld zijn geworden, naar men vermoedt ten gevolge van een poging tot vergiftiging op groote schaal. Een streng onderzoek wordt gehouden. Reeds sinds eenige dagen werd er onder de inlandsche gegradueerden gemompeld over het uitbreken van een opstand, die beginnen zou met een vermeestering der wapens uit de magazijnen. Terstond werden maatregelen genomen sterke patrouilles houden overal toezicht. Verschillende ver dachten zijn in hechtenis genomen. Na de ^poging, gedaan om de Fransche bezetting in Hanoï te vergiftigen, beerscht er onder de Europeesche bevolking daar groote ongerustheid Verscheidene vrouwen van officieren zijn in de citadel gevlucht. EenaantalFran9chenhebbeneen vergadering gehouden en z(jn, ondanks het verbod van den dienstdoenden officier, het paleis en de ont vangkamer van den waarnemenden gouver neur-generaal binnengedrongen onder on stuimige kreten verlangden zjj van hem „deu dood -{-an de moordenaars". De ge vangen genomen inlanders moesten, zeiden zij, dadelijk terechtgesteld worden. De waarnemende gouverneur-generaal antwoordde, dat hij de wet niet zou schen den, maar alleen een wettig geveld vonnis zou laten voltrekken Hij vermaande zjjne landgenooten zich kalm te heuden, aangezieD de toestand volstrekt niet hachelijk was. Ken geniale zwendelaars-truc. In het Londensche Royal-Hotel steeg onlangs een elegante vreemdeling af, die eene tamelijke omvangrijke bagage met zich voerde. Kort na zijn aankomst verscheen in verscheidene dagbladen de volgende advertentie„Zendt uw naam en adres, alsmede twee pennies op naar Augustus Brown Esq Royal Hotel, Londen. Gij zult per omgaande een bepaald aardige verrassing ontvangen". Daar er altijd nieuwsgierige menschen zijn, regende het de daarop volgende dagen brieven met de gewenschte pennies. Groot was de verbazing van de afzenders, toen zij eenige dagen later in een couvert de door hen verzonden geldstukken terug vonden vermeerderd met nog twee gelijkwaardige munten. Dat was nog eens een voordeelig zaakje en iedereen had het over den ei gen- aardigen vreemdeling. Daar deze zijn hotel rekening punctueel betaalde en ruime fooien uitdeelde maakte hjj een goeden indruk en meende men te doen te hebben met een ot anderen Amerikaanschen millionair-zon derling. Korten tijd daarop verscheen weer een annonce in alle couranten, van ongeveer denzelfden inhoud, met dit onderscheid dat Augustus Brown nu om toezending van postzegels ter waarde van 6 pence verzocht De inzenders maakten weer een aardig zaakje, want Augustus deed ieder van hen een shilling toekomen, en toen de zonderling in een derde aankondiging om 2 shilling en b pence verzocht, moest de postbeambte die de wijk waarin het hotel lag, bediende! hulp aanvragen, om de massa brieven naar de plaats der bestemming te brengen. Maar nu kwam, wat onvermijdelijk komen moest De al te argelooze inzenders kregen geen antwoord en toen eenigen van hen in het hotel navraag deden, werd hun medegedeeld dat Augustus Brown onder achterlating van een berg leege koffers verdwenen was L a a g. Sultana, de groote olifant in den dierentuin te New-York is het slachtoffer geworden van een lage streek. Terwijl het publiek zich verdrong om de kooi gaf een toeschouwer de dikhuid een stuk chocolade. Nauwelijks was de ver snapering in den bek van den olifant ver wenen of een knal weerklonk. Men zag uit den bek en de neusgaten van Sultana een rookwolk komen. De bewakers snelden toe en richten een waterstraal op den onge- lukkigen olifant, die in zijn kooi ronddraaide. Toen men eindelijk de dikhuid had kunnen bedaren, bleek dat de hek verschrikkelijk verbrand was. In de chocolade moeten ont plofbare Btoffen verborgen zijn geweest. 's GRAVENHAGE. Benoemd tot Leer aars aan de R. H. B. School te Zierik- z e e J. Bouwens en M! A. A. Steijns, bei den thans tijdelijk, en van 1 Sept. tot 1 Aug. 1909 A. Verhage, thans tijdelijk. Is benoemd lot lid en voorzitter van den voogdijraad te Middelburg inr. R. Frain, Rijksarchivaris van Zeeland tel Mid delburg. F, en uitspraak van de Pause lijke commissie voorde bijbel studie. Onze Romeinsche correspondent seiint ons heden: „De O s s e r v a l o r e Romano" bevat een (Jeoreet van de Pauselijke commissie voor de bijbelstudie, betreffende vijf/ vraag stukken. Dit decreet bevestigt, het. boven natuurlijk karakter van de voorspellingen en (le authenticiteit, van het Roek van delf profeet Isaias. (Tijd.) GOES. Maandag promoveerde aan de universiteit te Leiden tot. doctor in de scheikunde met. proefschrift: „Onderzoe kingen over hel stelsel arseen en zwa vel", dhr. W. P. A. Jonker, 1 eeraar aan de It. Hi. II. S. te Goes. Te Utrecht is Zaterdag; bevorderd tot. landartse mejuffrouw f'. M. Lsebree' Moens van hier. -Te Amsterdam is geslaagd voor het theoretisch apothekersexamen mej. M. .1. Oele. Als beklaagd wegens overtreding dei- Zondagswet op Hemelvaartsdag in het openbaar arbeid verrichten zijn tegen de terechtzitting van het Kantongerecht alhier van den 13 Juli a.s. gedagvaard 40 inwoners der gemeente B o r s s e 1 e. GOES. Overleden 7, Jacob, 22 j. z. v. Marinus de Dreu en Adriana Traas, (overl.) Van 7—8 Juli 1908. MIDDELBURG. OndertrouwdC. L. Castenmiller 27 j- j.m. en C. J. M. de Keuning 30 j. j.d. Getrouwd: B F. te Roller 27 j j m. en J Israël 23 j. j.d. BevallenC. de Graaff, geb. Hujj brechtse, z. Van 47 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. A. Hum- melinck, wedn. 60i j. met. J. E. Gerritsen, jd. 27 j.; P. W. Dijkstra, jm. 23 j. met, A. 1. van (le Graaf, jd. 23 j. BevallenJ. Oldenziel, geb. Van Geü- de'ren, z.M. .1. Ladenberg, geb. Simons, z.; E. E. A. And'riesse, geb. Van der Wijk, d.J. de Nooijer, geb. Van Eenennaam, z. E. A. J. Sesée, geb. Dovoghel, d. Gisteren werden te Goes in de „Prins van Oranje", ten overstaan van Notaris Pilaar, publiek verkochtle Twee woon huizen en erven in de gemeente Goes aan den 's Heer Hendrikskinderendijk, wijk E nrs. 569 en 570 samen groot 1 Are 38 Centiaren en drie woonhuizen en erven aldaar wijk E nrs. 571, 572 en 573 samen groot 3 aren 32 centiaren, aan dhr, Adr. Jacobs te Goes, voor f 2560.2e Tuin, aldaar, groot 3 Aren 30 Centiaren, aan dhr. J. H. Jacobs te Gees voor f 500.—Samen f 3060.Onverminderd de 81/» °/0 on kosten. Heden werd te Wolphaartsdijk in de herberg bij P. Korstanje ten over staan van Notaris Pilaar publiek verkocht den opstal voor af braak van het heerenhuis der voormalige buitenplaats „Villa Nova" in de gemeente Wolphaartsdijk nabij het dorp Oostkerke aan dhr. D. van Hiele, aannemer wonende te Tholen voor f 4600. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U een plaats voor onderstaand, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In uw nummer van Dinsdag j.l. las ik een bericht uit 's Heerenhoek over het op- koopen en opzoeken van graszaad, waarmede menig arbeider een goed daggeld kan ver dienen. Ik heb dit bericht gelezen met wee moed, daar dit slechts de goede zijde had. Het zal niet kwaad zijn er op te wijzen, dat het opzoeken van dit graszaad aan de land bouwers een enorme schade berokkend, bij mij is door het opzoeken van dit nietig zaadje een groote oppervlakte bezaaide grond vernietigd. Een ieder zal het toejuichen, dat de arbeider een nieuwe bron van in komsten vindt, doch dan is het ook een

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 3