f GEMENGD NSEIIWS. De St. Peterekring liet zijn Patroon feest niet ongemerkt voorbij gaan. Giste renmorgen ten half zeven togen vele leden kerkwaarts; na een akte van voorberei ding door den Z.Eerw. heer Pastoor en hel lied „Kniel Christenschaar", nader den zij lot de H. Tafel. Onder de 11. Mis van 7 uur zongen zij nog eenige liederen. Om half één met hunne vrouwen in feest- vergadering in 'tSt. Vincentiushuis bijeen, wees de Weleerw. heer Kapelaan Stam hen op St.. Petrus; Hij wekte hen op ieder in z'n eigen omgeving een Apostel Ie zijn en aldus de Priesters hij te staan. Vorigen Zondag maakten zij met hunne vrouwen een rijtoer naar Domburg, waar zij recht gezellig den middag doorbrach ten en blijk gaven van groote ingenomen heid met hel Bestuur, da,t 't nuttige mot 't aangename weet te vereenigen. Zij het een aansporing voor vele man nen zich hij den St. Petruskring: aan te sluiten. VLISSINGEN. Naar „Hel Vad." ver neemt, worden hier pogingen aangewend o-in een afdeeling van den Bond van Vrije Liberalen op te richten. - Wij hadden Zondag een zeer druk bezoek van Belgen aan het strand en daarnaast hadden duizenden sladgenooten en ook personen uit Middelburg de gele genheid aangegrepen om te genieten van de frisscho gezonde zeelucht. De harmonie „St. Cecilia", onder di rectie van den heer André .1. Géysen, die in de lent op den Boulevard een concert gaf, had niet over gebrek aan belangstel ling te klagen. - Met de mailbooten der maatschappij „Zeeland" werden in de eerste helft van dit jaar ongeveer (5000 personen meer ver voerd dan in hetzelfde tijdvak van 1907. - As. Zondag zal het jaarfeest gehou den worden van den H. Aloysius. De H. Mis wordt des morgens half zeven opge dragen. Daarna wordt een gemeenschap pelijk ontbijt gehouden in het St Vincen- liuslokaal. Des middags van 12 to t 2 uur zullen de teekeningen-, welke de leden gedurende den wintercursus werden vervaardigd, voor alle belanghebbenden Ie bezichtigen zijn in het St. Vincenliusgebouw. Om 5 uur volgl de prijsuitdeeling voor hen, die den wintercursus Irouw gevolgd hebben. -De Biitsche Gezant te 's Gravenhage heefl, in verband met de heldhaftige hou ding van het pereoneel der reddingsboot „Koning Willem 111" alhier bij de red ding der opvarenden van den Britsehen schoener „Doris", aan den Minister van Buitenlandsche Zaken medegedeeld dat hel niet de gewoonte van do Britsche regeering is om belooningen toe te kennen aan de bemanningen van vreemde reddingsboo ten voor de door deze in zulke gevallen bewezen diensten. De Brilsche regeering wenschl echter dat aan de bemanning van de „Koning Willem III" haai- dank worde overge bracht voor de door haar bij die gelegen heid bewezen diensten, welke ten zeerste worden gewaardeerd. Zaterdag werd die dank aan de beman ning overgebracht door den Inspecteur van het loodswezen in tegenwoordigheid van den Commissaris der loodsen. Bij het Belgisch loodswezen hebben de volgende benoemingen plaats gehad de roeier A. t'. Monteny van Neuzen is naar Vlissingen overgeplaatst en in diens plaats is te Neuzen benoemd de matroos der mailbooten te Ostende J. E. Deekmyn. Verder is te Vlissingen lot roeier aan gesteld de matroos van den maildienst A. J. Gonsalis. 'sHEER HENDRIKSKINDEREN. Alhier doen zich op eenige aardappelvelden weer al duidelijke sporen van de zoo gevreesde aardappelziekte voor. 's HEERENHOEK. Wat wel zelden ge beurt, is thans het geval. Het kleine gras zaadje, dat minne, nietige scheutje, het welk anders minachtend als onkruid wordt uitgehakt en weggeworpen, trekl alhier be langstelling van een ieder, ja het is het onderwerp van den dag. Er is hier n.l. een handel in een zekere soort graszaad, „kropaar" geheeten, dat in dezen tijd vol wassen en tegen 8 a 9 cent de kilo in zijn aren opgekocht wordt. Dat dit werkje nog winst afwerpt, blijkt wel hieruit, dat sommigen er f 6 tot de f 8 per dag mede verdienen. Boerenwagens vol ziet. men, ver voeren en 's nachts gaat men met de licht bakken er op uit. Alles wordt op een groote weide bijeengehoopt om te droogen om later vervoerd te worden. Volgens men zegt, dient het ter bezaaiing van heidevelden. Jammer maar dat. er bij dit werk zooveel misbruik gemaakt wordt van een anders goed. Hooiweiden worden plat- geloopen, het gras vertrapt, vruchten ge ruïneerd, wat natuurlijk het misnoegen van de betrokken personen in groote mate opwekt. HEINKENSZAND. Heden Maandag legde onze nieuwbenoemde Burgemeester, de heer J. SLeketee, in den namiddag dien eed af in handen van den Commissaris dei- Koningin. Wat eerst Vrijdag ruchtbaar werd. Gewoonlijk gaat zoo een gelegen heid gepaard met een feestdag, doch de tijd tusschen iaijfiag en Maandag, waar tus schen de Zondag valt, is> zeer kort, eigen lijk te kort om een feestdag te kunnen oï'ganiseeren. Toch om den dag niet on opgemerkt te laten voorbij gaan, spande met alle spoed Vrijdag nogj eene commissie er zich voor. In een volgend nummer beschrijven we de feestviering, daar alles eerst Iaat in den namiddag plaats zal hebben. Bij het afzenden van dit bericht kan nog maar alleen gemeld worden dat allerwege de Vlaggen zijn uitgestoken en dat hier en daar versieringen zijn aangebracht. Heden namiddag half zes werd de nieuwbenoemde burgemeester van Hein- kenszand aan het slation 's Heer Arendskerke verwelkomd door de leden van den gemeenteraad on gecom plimenteerd namens de gemeente door dhr. Jac. van den Dries Pz. Up den toegangs weg stond de eerewacht opgesteld, tevens waren er een grool aantal „gekroonde" rijtuigen en fielsen. KATTEN Dl,IKE We herinneren ons nog goed den strijd dien de gemeentenaren van Kattendijke enWilhelminadorp met elkaar voerden, waar wel het gemeente huis zou k men te staan. De ambachtsheer van Kattendijke baron Huijssen van Kattendijke was bereid een renteloos voorschot te geven van f 3U00 de maatschappij de Wilhelminapol- d e r bood een renteloos voorschot aan van f' 3500, tevens den daarvoor benoodigde i grond op vruchtgebruik zonder kosten, onder voorwaarde dat het gemeentehuis te Wilhelmicadorp geplaatst werd. Dit aanbod is later gewijzigd en werd aangeboden eene subsidie vau f 2u0 per jaar, doch de aanbieding kostelooze afstand grond bleef gehandhaafd. Op welke manier het laatste voorstel aangenomen werd eu niet het aan bod van baron Huijssen is ods bekend In 1907 werd het gebouw gezet en be trokken, doch hoewel reeds meermalen aangedrongen was op een contract afstand grond voor bet gemeentehuis, zelfs nog voor er aan het bouwen begonnen werd, van afdoen was geen sprake. Eindelijk komt er begin 1908, let wel, twee jaar na aanbieding van grond en nadat het gemeentebuis reeds een jaar klaar is, een concept-contract, opgemaakt door de maatschappij de Wilhelminr.polder zonder overleg met B. en W of Raad, inhoudende o.a. dat het recht van erfpacht gevestigd wordt voor 30 jaren, tegen een canon van f 1 per jaar en onder de mooie bepaling dat bij het eindigen van het recht op 1 Maart 1937 de maatschappij verplicht is de opstallen (het gemeentehuis) van de gemeente over to nemen, tegen een waarde door partijen te bepalen. Burgemeester en Wethouders keurden die overeenkomst goed, hoe kon het ook anders, beide wethouders zijn ondergeschikt aan den Wilhelminapolder, het lichaam dat de voorwaarden stelde. En toen feet contract geteekend moest worden weigerde de gemeentesecretaris die overeenkomst mede te teekenen, omdat de overeenkomst geheel in strijd was met het aanbod van den grond en dat dus de ge meente benadeelen was, of de Raad moest het contract goedkeuren, dan was hij niet verant woordel ij k 2 Juli jl. kwamen de vroede mannen bijeen. Degenen die niet ondergeschikt aan den Wilhelminapolder waren verschenen niet. Waren hun werkzaamheden zoo ge wichtig of was de goedkeuring van het contract van zoo weinig belang, doch zeker is hetde 4 Raadsleden die over het con tract moesten beraadslagen, waren juist dienaren van den Wilhelminapolder. Het contract werd voorgelezen en meent u lezers dat er een breedvoerige discussie ontstond, wel neen, wat moesten de heeren anders dotn dan zwijgen. Het contract werd dan ook zonder eenige bespreking van het onaannemelijk contract met alle stemmen goedgekeurd. Zie hier eene prachtige daad van de maatschappij de Wilhelminapolder. Was het aanbod grond gemeentehuis direct gedaan met bepaling voor 30 jaren, gelooft onsheeren Gedeputeerde Staten hadden hunne goedkeuring tot bouwen op die voor waarden onthouden. Er is reeds lang sprake de maatschappij te veranderen in een naamlooze vennootschap of den polder te ontbinden. Arm gemeente huis dan en ook arme belastingbetalers want nu moeten de rente van de f 3500 a 4 pCt. eu de gelden voor aflossing door u opgebracht worden en wat krijgt de gemeente na 30 jaar voor dat gebouw? Niets meer dan wat de polder wil geven, want wat doet men met het gebouw waarvan de grond in erfpacht eindigt! De maatschappij heeft de gemeente leelijk vast, doch van het edele aanbod, zooals de ingezetenen van Wilhelminadorp praten blijft een beetje over. Al die handelingen door de maatschappij gepleegd met betrekking tot het gemeen tehuis zijn slecht en we wisten niet dat die maatschappij zich met dergejijke schan delijke handelingen inliet. (Z.) Wij vornemen, dat Ged. Staten hunne goedkeuring onthouden hebben aan den termijn van 3 i jaar, aangeboden door de maatschappij de Wilhelminapolder voor 't recht van opstel voor't bouwen van een school. Zij wenschen dat recht verlengd te zien op minstens 100 jaar. Wat geluk is het voor de gemeente dat de afstand grond aangeboden was voor 30 jaren, want anders hadden Gedep Staten waarschijnlijk dat aanbod goedgekeurd, men was gaan bouwen, later een contract opgemaakt, natuurljjk voor 30 jaren, en dan gaf de maatschappij misschien voor de school van f 15000 f 1500. Op zulk een manier is de toekomst voor Kattendijke donker. (Z HOEDEKENSKERKE. In eene gecombi neerde vergadering van Burgemeester en Wethouders der gemeenten Hoedekens- kerke, Baarland en 's Gravenpolder, werd besloten, behoudens nadere goedkeuring van Ged. Staten, het contract, lot het aan stellen van een gemeenschappelijken ge neesheer, welke overeenkomst met ingang van 1 Juli 1909 zou zijn geëindigd, weder om voor 3 jaren Ie verlengen. Vrijdagavond maakle het fanfare- gezelschap „Con Amore" alhier een mu zikale wandeling door de gemeente, het geen heel wat nieuwsgierigen op die been bracht. 't.Is voorzeker nu te hopen, dal bedoeld gezelschap zich wat meer in het publiek zal doen hooren. De] flinke muziek tent. biedt, daarvoor ruimschoots gelegen heid. Zondagmorgen is, door nog onbe kende oorzaak, het hooi en een gedeelte krammat van den zeedijk van hel. water schap, over een lengte van ongeveer 200 meter door brand vernield. 's HEER ABTSKERKE. Zaterdag 4 Juli vergaderde de Raad. Present 5 leden, af wezig de heeren Minderhoud en Dekker. Aan den Raad werd aangeboden de reke ning dei" gemeente over 1907 mei f 4879,575 in ontvang en f 4766,585 in uit gaaf, alzoo met een goed' slo-t van f 112,99. De begrooting voor 1909 der Armbesturen werd goedgekeurd, die van 's Heer Abts- kerke in ontvang en uitgaaf elk op f3161,175; die van Sinoutskeike op f 3044.535 en die van Baarsdorp op f 2193'335. Evenzoo werden goedgekeurd de rekeningen over 1907 dier administra tion, die van 's Heer Abtskerke ontvang sten f3141,56, uitgaven f2389,733, goed slot f751,825; Sinoutskerke ontvang f 4371,28, uitgaaf f 3643,685 goed slot f727,595; Baarsdorp ontvang 12046,19, uilgaaf f 1152.495, goed slot f893,(i95. L. K ars tan je werd op reclame in den hoofdelijken omslag dienst 1908, terugge bracht van de 12e naar de 8e klasse. IEllSEKE. De vlekziekte breidt zich in deze gemeente onrustbarend uit. Ver scheidene dieren, zoowel groote als kleine, zijn in de laatste dagen gestorven en onder politietoezicht, begraven. Een schadepost vooral voor hen die geen lid zijn van den Varkenshond en wier varkens toch ook stierven. Van den vrachtrijder M. de Koeijer alhier, zijn in den afgeloopen nacht 20 jonge kippen doodgemaakt, vermoedelijk door een hond. De heer 0. Gleruin, vroeger alhieij (hans in dienst bij de Visscherij-Politie op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen te Zierikzee, is overgeplaatst, naar Hansweerd. Vrijdagavond kregen alhier eenige jongens met elkaar ruzie. Deze liep hoog, en een hunner riep de hulp van een. ouderen broeder in. Deze heeft zekeren .1. 11. met een mes in de zijde gestoken, zoodal een gevaarlijke wonde ontstond. Geneeskundige hulp moest direct worden ingeroepen. Tegen den dader is proces verbaal opgemaakt en het mes in beslag genomen. KRUININGEN. Aan het station Kruinin- gen -Ierseke is, Ier vervanging van den heer J. A. van Duffelen, die, zooals be kend, ultimo Augustus den dienst met pen sioen verlaat, lot chef benoemd de heer H. T. .Inst de la, Paisieros, thans goederen- klerk te Utrecht. TERNEUZEN. Zaterdag werd alhier hel gerucht verspreid dal iemand verdronken zou zijn onder Zaamslag. Dat. vond zijn grond hierin dat, men de politie daar met dreggen bezig zag. Gebleken is dat een arbeider kennis ge geven had gezien Ie hebben dat hij de ronde putten een vreemdeling per fiets was gekomen en op geheimzinnige wijze een pak in die putten had geworpen. Tot dusver is het resultaat van het onderzoek nog niet hekend. De knecht van een paar, lijdelijk te Breskens vertoevende kaasverkoopers ging zonder vergunning een rijtoertje ma ken met kar en paard van zijn meesters; hij veroorloofde zich verder eene nog groo- tere vrijheid door een en ander voor f 150 Ie verkoopen aan Du B. te Waterland- kerkje, waarschijnlijk mei hel doel om met die duitjes te Oostburg of te Breskens kermis te gaan houden. Maar van ker mis houden zal wel niet veel komen, want door de marechaussee van Breskens en Ooslburg is onze „vrijheer" in verzekerde bewaring genomen en met hem nog bijna de geheele opbrengst van kar en paard. Zaterdag der vorige week had Fr. v. D., onder S t e k e n e het. ongeluk met zijn fiets, waarvan de vork brak en waarmede hij zich met tamelijke snelheid voortbe woog, te vallen. De gebroken vork drong den man in den buik, waaruit hij, ook te vens uit het hoofd, veel bloed verloor. Ofschoon geneeskundige hulp onmiddel lijk werd ingeroepen, is de ongelukkige, een nog jeugdig huisvader, overleden. Zeehonden. In het jaar 1907 wer den in de provincie Zeeland 527 zee honden gevangen, tegen slechts 274 in 1906. Het meest werden aangebracht te Veere en wel 154verder te Burghsluis 151, Breskens 89, Tërneuzen 38, Bruinisse 27, Brouwershaven 27, Uuddorp 16, Ier seke 12, Tholen 8, Vlissingen 2. Bij Kon. besluit zijn benoemd lolge zworenen van den polder Cadzand, A. L. Leenhouts Iz. te Zuidzande; Muijepolder, G. C'. de Wilde, te St. Maartensdijk; wa terschap Ellewoutsdijk, M. Rentmeester, te Driewegen; Bontepolder, V. Cortvriendt, te Hoek; Oudepolder van St. Philipsland, A. van Dijke, te SI. Philipsland; Oostpolder (Krabbendijke), C. C. Wabeke, te Krab bendijke; Heer Janszpolder, J. de Kam Sr., te Wissenkerke; Willempolder M. I. Verhulst, te Wissenkerke; waterschap lloedekenskerke, J. D. Elenbaas, te Hoe- dekenskerke, J. D. Elenbaas, le Hoede- kenskerke; Van Alsteinpolder, A. Staal, te Graauw;waterschap Oud-Vossemeer, F. J. Ampt, te Oud-Vossemeer; De Vrije Pol ders onder Tholen, Mr. Christiaanse en W, A. Bierens, beiden te Tholen; Nieuw Olzendepolder, J. Vormue, te Kruiningen; Koudepolder, J. C. de Jonge, te Hoek; Nieuwenpoldor annex Stavenisse, C. Kloet, te Sint. Maartensdijk; Soelekerkepolder, A. Remijnse, te Wissekerke; waterschap Oud-Wolphaartsdijk, A. Remijnse te Wol- phaartsdijk; Deurloopolder, I. van het Hof, te Tholenwaterschap Sint Anna- land, J. Boogaard, te St. Annaland; Wes- (erlandpolder, J. de Wolf, te Wolphaarts- dijk; Nieuw SI. Jooslandpolder, C. Dia- gemanse, te Nieuw- en SI. Joosland; On rustpolder, J. Rottier, te Wissekerke; Borrenbroodpolder, N. van Sluis, te Brou wershaven; polder den Westeren Ban van Schouwen, E. .1. Blom, te Haamstede; waterschap Groede en Baarst, J. A. Ris- seeuw, te Groede; Melopolder, J. F. Ver- straaten, te Graauw; de Vereenigde Pol ders van Ossenisse, P. de Waal Jz. te Ossenisse; waterschap Poortvliet, .1, Beve lander Cz. en C. Hage Dz., heiden te Poortvliet; Thoornpolder, W. de Jonge Ez. te Wissekerke; waterschap Baarland, M. Meeuwse, te Oudelande; Ma.riapolder, J. van der Maas, te Wissekerke; waterschap Groot St. Anna en Nieuwelioven, I. de Hullu Jz. te Nieuwvliet; waterschap Gou- weveefl* en Zelke L. Koopman, te Zierikzee tot dijkgraaf van het waterschap St. Maar tensdijk, A. Geluk, te St. Maartensdijk; en van den Nieuwlandepo-lder .1. Verlare Sz. te Krabbendijke; tot lid van het bestuur van het waterschap der Sluis aan de Wie lingen, A. A. Hendrikse, te IJzendijke. Luchtverschijnsel. In tal van bladen, zoowel binnen- als buitenlandsche, komen nog velerlei mede- deelingen voor omtrent het fraaie lucht verschijnsel. .ook in Zeeland aan den Noordelijken hemel zichtbaar. Donderdagavond vertoonde het zich niet. Maar de hemel was toch in het Noorden veel lichter dan in normale gevallen. Sommige waarnemers rangschikken het verschijnsel onder de buitengewone „sche- meringskleureu". De directeur van de Treptow-sterreDwacht dacht aan een elec- trisch verschijnsel De waarschijnlijkheid pleit echter voor een schemeringsver schijnsel. De hoofddirecteur van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt, de beer Van Everdingen, schrijft daaromtrent aan de .Prov. Gron. Crt. De verklaring voor het sterke licht, dat in de laatste nachten den noordelijken hemel kleurde, moet waarschijnlijk gezocht worden in terugkaatsing van het zonne licht door zeer hooge Cirrus (veder) wolken of door hoog zwevende stofmassa's terwijl de bijzondere helderheid van het ver schijnsel verklaard wordt door de door zichtigheid der onderste luchtlagen, welke ons overdag den prachtigen blauwen he mel doet aanschouwen. Den 30en 's avonds vertoonden die wolken, te De Bilt gezien, een zeer gelijkmatige structuur; den ten waren ze meer gegolfd en was het kleu renspel dientengevolge ook ineer afwisse lend. Het verschijnsel komt dus in de klasse der buitengewone schemeringsver- srbijnselen, die in dezen tijd van het jaar, nu de zon slechts een 15" onder den horizon zinkt, het sterkst kunnen zijn van Noorderlicht kan geen sprake zijn. Eerst later, wanneer bekvnd wordt, over welk deel van den aardbol deze verschijn selen zichtbaar waren, zal men kunnen nagaan, of cirrus wolken dan wel stof massa's de oorzaak waren. Te Utrecht is een 24 jarige kapper, pas enkele weken gehuwd, toen hij nog juist voor een wagen wilde langs rijden met zijn fiets gevallen en zoo hevig op den trottoirband neergekomen dat hij bijna on- iniddelijk dood was. Een werkman te Zuidbroek die onder de tram geraakte en van wien beide beenen werden afgereden is een uur na 't ongeval overleden. Te Zevenbergen heeft iemand op den laatsten avond van het festival een klap met een bierglas op 't hoofd gekregen Hij is aan de gevolgen gestorven. Te Rotterdam is aan de Maaskade O. Z. opgehaald een 15-jarige schippersdochter, M E. H., thuis- behoordende op het Rijnschip „Elisabeth", die bij het afstooten van een roeiboot over boord was gevalbn en verdronken En Zaterdagmorgen 6 uur is door een baan wachter der Hollandsche spoor nabij de Ceintuurhaan in den Prins Alexauderpolder uit een sloot opgpbaall het lijk van een 18 jarige jongeman, J. W. genaamd, die werd vermist. Een inwoner van Soest, de heer D. van E. is j I. Donderdag door zonnesteek getroffen en aan de gevolgen daarvan overledenOp de Doesburgsche kermis heeft een orgeldraaier zijn kind in dronkenschap een oog uitgestoken. Uit een der arrestantenlokalen te Venlo heeft iemand, die des namiddags 5 uur wegens rijwieldiefstal aldaar was binnengebracht reeds om halfacht des avonds de vlucht kunnen nemen Hij was door een met van tralies of spijlen voorzien venster gefelom. men en had zich alzoo toegang verschaft tot den tuin van het belendende huis, van waar uit hij zich heeft kunnen verwijderen zonder opgemerkt of achterhaald te wor den. Waarschijnlijk is hij nu over de grenzen gevlucht Toen de heer 0. v d. E. in de Valkstraat te Rotterdam zich Zaterdagmiddag op 'den zolder van zijn pakhuis bevrnd, werd beneden door een onbekenden inau een portefeuille metf 1000 gestolen. Men meldt uit Roosendaal aan Jo 1 's Hert. Ct Tengevolge van bet t roces-verhaal, op gemaakt tegen het lid van den raad dezer gemeente, dat een openbare vergadering van dit college tot tweemaal toe ozmoge- lijk maakte door op een spoorfluit te gillen dat hooren en zien verging, zal tegen be. doeld lid rechtsingang worden verleend volgens het wetsartikel, dat zegt: „Straf, baar is bij, die met voorbedachten rade een geoorloofde openbare vergadering vet- stoort, zoodat deze geen voortgang k«i. a hebben De oudste zoon van den lieer V. in de Boven-Nieuwstraat, te Kampen, had een pistooltje, waar.nee hij zich dikwijls vet- maakte Door een ongelukkig toeval giar het wapen onverhoeds af en het kogeltje trof een jonger broertje achter het oor it I het hoofd, waar het tot in de hersenet doordrong De toestand van het arme kini moet hoogst bedenkelijk zijn. Kamp.Ot Te Est keerde het 12-jarige dochtertje van den heer G v M onder Geldermalsen uit school naar huis terug. Onderweg po seerde zij een kersenboomgaurd. Door on voorzichtigheid van den kersenkeerder werd het kind vreeselijk in rechter arm eu -borst getroffen door een se.hot hagel Haar toestand is zorgelijk. (N A.C Woensdagnamiddag reed de heer Et f gout, van Maastricht naar Theux, in Luit. I toen oj) de kromming van den \yeg een t motorrijder aankwam, die in tegenoverje i stelde richting reed. Beide voertuigen hut sten tegen elkaar, de moiocycle vloog i stukken en de berijder ervan werd opg>- nomen met gebroken beenen, ojnengerelw 1 buik en zware wonden aan hoofd en bore Hij stierf in den nammidag. De verongi lukte, Schullz geheeten, was een inwon- van Venders, motorrijder van beroep, pit nog onlangs in Italië voor een fabriek f aan de koereen deelnam. Hij' was ook et- der deelnemers aan de „ronde dier .li dennen". De automobielrijder beweert dat 't ongi luk door Schullz zelf veroorzaakt wort De lieer Regoul hield de rechterzijde n den weg. De motor haakte aan de slijt schennen van de auto, ondanks al 1 moeite die de chauffeur deed om de I»1 sing te vennijden. Een record. Voor de betrekking vau concierge van de met September a s, ft openen Ambachtsschool te Schiedam, opees jaarwedde van f 610 en vrije woning hebben zich 1165 sollicitanten aangemeld. De commissaris der Koningin heeft ont slagen den gemeenteveldwachter G. van Vlist, te Maarssen, die tot geldboete wem veroordeeld, omdat hij verzuimde iemawi. die nachtverblijf bad verzocht, den volgende: morgen te oüts'aan, waardoor deze tweern»! vier en twintig uren buiten eten en drinket bleef. Te Buinerveen doet zich een eig verschijnsel in de rogge voor. Langs o scheidene halmen loopt een helder vod' honingachtig van smaak, naar beneden.H,: blijkt, dat het afkomstig is van korrels dit bedorven zijn. Hoewel wordt gesproken honingdauw, weten zelfs oude land'-on»® omtrent oorzaak en gevolgen niets tezegfp- Een mijnwerker uit Hattingen wilde,®'1 zijn broertje op zijn rug. de Roer o" zwemmen. In het midden zonk hij en 'f dronk. De knaap werd met veel mof - gered. Luilekkerland. Men schrijft1111 Rotterdam De volgende advertentie kon men - een der Rotterdamsche bladen lezen „Arbeiders van Rotterdam. „Indien gij werkloos zijt en met vr0'"r en kinderen armoede lijdt, tracht dan a dien hopcloozen toestand zoo gauw moge lijk een einde te maken. „Arbeiders, die werkeu kusu9D werken willen, kunnen elders, tfoordo vlijt en vasten wil, gezeten gM naars worden. Zij behoeven daartoe g enkelen cent te bezitten of uit te Seie" Dat schijnt me eea goed land te wen dat „elders". Zonder een cent te ve[ en natuurlijk zonder hem uit te ge zoo maar ..gezeten" grondeigenaar te den - nou, dat is niet mis Ho't 11 echter al te veel op boerenbedriegerlJ den waren zin des woords. Levend verbrand. Men meldt Maurik .„„bs»-' De eehtgeuoote van den steenol V. IJ. alhier, die eergisteren in het was met de wasch bezig was, schijnt bus petroleum een weinig olie in be toestel te hebben willen gietei hare kleederen hrand hebben zoodanige brandwonden bekw aan de gevolgen overleed. Haar kind heeft ook eenige bi bekomen, doch dezezijn nietlever Het ongeluk wekt zeer veel Verongelukt De Am advocaat Townsend WandelI, milliounair uit New York, d twee zusters op reis was zich eergisteren in de station de handen wassche» aaD een die tusschen het derde en stondhierbij keerde hij den binnenkomende treinen Een kwam aangereden, de locomot zusters, die door het wagenvens stootten een angstgeroep u' keerde zich om eu het ongeluk De zusters moesten toezien, hoe eerst door de machine eenige meegesleurd en toen in twee werd. Het lijk zal naar New-" gebracht Een aanslag te Par ij Claude Noulot, commissaris v der armen, gisterenmorgen op kwam in de openbare weldadig' eene vrouw en loste vijf re' op hem Aanstonds ontwapend, ve; moordenares Marie Thilmar t 35 jaar oud te zijn. Zij wei gingen te geven over de lede! maar men denkt dat M Noul heeft geweigerd waarop zij g~ De commissaris is getroffen gels en moest naar het gas gebracht, terwijl de aaugehc gevangenis werd opgesloten. Een ernstig ongeluk heeft pi- de nieuwe ijzeren brug, dieov: van Turnhout wordt gelegd, de uit Nederland komend trei werk wordt uitgevoerd door de Fluet, uit Jambes, onder leid ingenieur Monard. De brug moest den 1 Juli doch de oplevering was drie steld. Door het breken van lisehe dommekracht ver choo de brug 30 c M., waardoor eer lieden, die aan het werk w> werden gewond. Een hunner, JozefSchoenir jaar, werd met gebroken a mende 37-jarige Jozef Pee ernstige inwendige kneuzin Van den Auweland was z hoofd gewond. Alle drie wo> hout Twee werklieden uit Gaston Doms, 16 jaar, en J werdeu eveneens ernstig gew ('- De zonnehitte noopt de A pers tot luchtige verhalen, een vanhet loopt over een Billings, farmersvrouw in Ne (de kip) was een Plymouth kreeg van haar meesteres eieren uit te broeden In pl derweelde te smaken zag de h te water gaaD. Met sonore ze onrustig op den kant van di op en neerhet bekend verhaal. Doch toen ze ten 6 pluizig broedsel te water legde ze zich ten slotte bij en begon ze te denken aan in de over haar soort gestel ging zelf de jonge eendjes poel en de theorie, dat het bestaat uit de verzamelde opeenvolgende geslachten, doch mrs Billings kreeg dit van een heel hijzonder kipp de Plymouth-Rook werd gezet en ziet, twaalf kieken de warmte van haar kippe Ze stond op en dreef het n naar den poel. Den volgend er 12 donzige lijkjes tusschen De fox-terrier van mrs R een einde aan het bestaan d moeder. Een vleeselijken dood hap metselaar, die nabij het sta werkzaam was aan den Ij wachthuisje voor de electrij kwam in aanraking met e de tram, geladfen met 10.0 de fabriek geen onderbveke men zich naar den omzet ven op vijf kilometers af: stroom te kunnen onderin bleef een uur lang aan den geschokt door geweldige Dit vreeselijk schouwspel standers den schrik op h Toen men het eindelijk was het heelemaal verkool De»politie heeft de hanc moordenaars van de juw ster Sauvezon uit de roe misdadigers zijn met z'n n.l. Wolff, 25 jaar oud, Nc derdaan, makelaar in dia Gaston, 27 jaar oud, en t gezegd Girard Roland, 28 heefl. volledig hekend; f slechts de heler te zijn kostbaarheden voor 157 f en Du jeu gekocht te heb) verdachten ontkennen ech daad betrokken te zijn g

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2