Bonw- en Weilanden, Laatste Berichten. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Rechtzaken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Afloop Verkeopinp, Aanbestedingen enz. Openbare Verkoopingen flPVERTENTIËH. Voorloopige aankondiging. VERKOCHT: I [gen gestorven. Te I it eergisteravond de |ijn 20 jarigen vriend l tyj vertrek, Dog op de liij schertsend dat de bgen was. De ver- uaar beneden, onder herman Mathleverdie i er uit komende zao Ik gehouden was Gig. |gerd zijn vriend weer Mathlever met een hem, zooals hij zelf doch v. Goverdeii Idenhelaas om den liet hoofd op te vangen |s van de trap deed pas de wond dat de i. Hij is aon de gevol- I dader is in arrest en Djl de bebloede beitel werd. II een 25-jarig meisje Jevangen uit een raam ■ping. Zij kwam op de %erd naar het zieken- Ir twee geneesheeren I Het bleek dat haar I was gebroken, maar I verder geen inweu- Ihad bekomen. Toch ia 1 overleden. fn den jhjn er in de gemeente lukken met doodelrjken I een kind van een Irijvende gevonden in Jen anderen landbouwer It een flesch met vitri- Tasbereiding wordt ge- Jie 's morgeus zijn huiö [uur later drijvende ge- I een half uur van zijn Igdige dienstbode van 1 v. d. K. te Delft wist haar meester ongeveer feu. De politie wist haar engen en maakte proces den jongen Van der Is de vader ernstig on- I de kinderen voor hem lesloten de grootouders, Rijn, de oude Van der Be woning op te nemen, lijdag, maar des avonds p treurige ontdekking, I knaapje werd vermist, pht, maar de kleine niet hdelijk moest de politie I kennis gesteld worden, llen geheelen nacht heeft Jiind Zaterdag te negen ■ig Men vermoedt, dat Brdronken. Het treurig tragischer, als men be ider nu op sterven ligt. If in den morgen zijn lin de kerk van Onze Bubevlekte Ontvangenis Ite Leiden door tot nog lersonen geledigd. Het E is ongeveer f 50. Door I streng onderzoek inge- ft den dader of de da- I te zijn. De brug in |weente Broek-in-Water- intengevallen, terwijl |uit er door ging Een «1 ijk getroffen. Het bleek pl verteerd was. ten uit Leiden de Goedeljee en P. T. F. kunstschilder Th. W. E. het plan gevormd met betrokken door een muil- Jrlijke reis door een deel 3elgie en Frankrijk te |n, die zich door fraaien ge inrichting onderscheidt ype en behalve een keu- ook een atelier en een [bevat, draagt naar de kgie den naam van Med- kenlaud denken zij uit te ptuum van Volendammer bel is eigenaardige kiek- Ite maken en deze in de den aangedaan, aan den oin van de opbrengst te vegetariërs en houden iefwijze. Daarvoor willen da maken door den ver- es en geschriften. is in de gereformeerd^ tijdens de «odsdienst- arig meisje A. v. V'. plot- 'ven. Hel ongeval wekte s. -jarige dame C. C. L. B. m Binnenweg le B°[" duizeling overvallen, uit n en op de plaats dood daar aan een der politic; 11. K. melden, dat hij el zijn meisje op de Kra- water was geraakt. I'll og kunnen redden, doch laar verdronken. Terstond ■zoek ingesleld en werd ipgehaald. He man is in ring gehouden en liet lijk van de justitie gesteljdi aan misdaad. tl. Eergistermiddag onge- een 21-jarig jongmensch imp bij het zwemmen in len tusschen Schinkel en Amstelveenschenweg verdronken. Zijn broeder, welke zich te water begaf om den drenkeling te redden, haalde slechts het lijk op, dat per raderbaar naar het. gast huis vervoerd werd. Eergisteravond laat is een fietser aan het Groene wegje te 's Gravenhage verdronken. Op de rivH'i de Ling, is bij het vervoer van hooi, een man van de stapel gegleden (en le water geraakt. Direct schoot men Ie hulp, doch men kon er niet in slagen den man te redden. Eenige oogenblikken later weid hij levenloos opgehaald. Zondagavond 15 uur is de 19-jarige Marines Schuier man, zoon van den machinist der gemeente drinkwaterleiding bij het zwemmen in de haven der waterleiding nabij de Maas on der Schiedam verdronken. Zijn vrienden, zagen hem duiken, doch niet weer boven Nog van verschillende andere plaatsen komen dergelijke berichten. Bij de familie H. te Oosterbeek is be richt ontvangen dat de 28-jarige zoon H., die voor eenigen tijd naar Dnitschland ging om werk te zoeken, daar door een noodlottig toeval is overleden. Hij werkte te Hamborn in een steenkolenmijn. Bij het nederlaten was lry gezeten in de eerste lift, terwijl een tweede volgde De tweede schijnt te snel neergedaald te zijn, waar door H. tusschen beide liften in raakte en doodgedrukt werd. Een waardig Raadslid. In den gemeenteraad van Roosendaal is het Don derdag al heel zonderling toegegaan. De voorzitter weigerde te antwoorden op een vraag van den heer Van Wely, daar dit punt niet op de agenda voorkwam. De heer Van Wely begon daarop op spoor- tluitjes zoo'n helsch lawaai te maken, dat de vergadering geen voortgang kon heb ben en de voerzitter genoodzaakt was deze voor een kwartier te schorsen. Na heropening had de voorzitter nauwelijks het woord bekomen of dit gefluit werd herhaald, zoodat de voorzitter andermaal genoodzaakt was de vergadering te schor sen, thans voor een uur. Bjj de herope ning der vergadering was een inspecteur van politie aanwezig. Doch het gefluit nam weer een uanvang, zoodat ten derden male de vergadering werd gesehorst thans tot den volgenden dag De rumoermaker, die daartegen protesteerde, werd uit het raadhuis verwijderd. Hel fluitende raadslid heeft in de Vrij dag vooilgezelte vergadering opnieuw sluiting ervan noodig gemaakt. Op dezelfde manier als Donderdag maakte de heer Van Wely het onmogelijk behoorlijk de zaken te behandelen. Eeïst nam hij onmiddellijk, nadat de vergadering geopend was, zonder verlof le vragen het woord en begon den voor zitter te inlerpolleeren. 11ij deed verschil lende vragen, en als die niet beantwoord werden zou hij weer beginnen te fluiten Aan die toezegging gaf hij gevolg toen de voorzitter den secretaris verzocht voorle zing te geven van het punt dat aan de orde was. De voorzitter maande hem aan het ge fluit le staken en slool, toen dit niet hielp do zitting, na de aanwezige rijks- en ge- meentepolilie verzocht te hebben proces verbaal van het voorgevallene op maken. Tusschen de stations Rummelsburg Ost en Lichtenberg-Friedrichsfelde te Ber lijn heeft zich gisteren op een locomotief een vreeselijk v.orval afgespeeld. De sto ker Reinhold Schmalz had van zijne stand plaats op een locomotief het hoofd naar buiten gestoken, om een blik op den spoorweg te werpen Op het zelfde oogen- blik reed op het andere spoor een trein voorbij De stoker kon zijn hoofd niet meer terugtrekken en zakte met verplet terden schedel op de locomotief ineen. De machinist kreeg tengevolge van het vree- selijke schouwspel een zenuwschok. Hij kon den trein nog tot staan brengen, maar viel daarna in zwijm. Had hij niet meer de geestkracht gehad, om te remmen, dan zou er met den trein met de onbeheerde locomotief stellig een groot ongeli k ge beurd zijn. In de staalgieterij van Krupp te Essen zijn bij het omvallen van acht smeltkroe zen met vloeibaar staal 21 werklieden, van wie 17 ernstig, gewond. Te Breslau heeft een handelsbediende, na een twist met zijne verloofde, deze gis teren met spiritus begoten en in brand gestoken. Het meisje is kort daarna be zweken De man trachtte de vlammen te blusschen, toen hij inzag wat hij gedaan had, en liep daar zware brandwonden bij op. Bij een treintnbotsing te Baroda in Engelsch Indië, zijn 15 reizigers gedood en 270 gewond. In het werkhuis van Nottingham is Sarah Ann Bramley, een vrouw van 110 jaar overleden. Zij is haar leven lang on getrouwd gebleven en werd al op 46 ja rigen leeftijd armlastig. Men heeft bere kend, dat zij den belastingbetalers 12000 gulden aan onderhoud heeft gekost. Tot een maand geleden was zy nog helder van geest en kon zij nog zonder bril lezen. Op Dinsdag na Pinksteren heeft men in het Stadtwald bjj Keulen het lijkje van een negenjarigen jongen gevonden, die geworgd was. Als dader is nu een jongen van 16 jaar in hechtenis genomen. Hij heeft zjjn misdrijf bekend. Hij was op avonturen uitgegaan en verklaarde door het lezen van detective-romans op den afschuweiijken inval gekomen te zijD, om het knaapje dat hem argeloos tegemoet kwam, om te brengen. Piet is dood." Arbeiders, die Woensdagmorgen vroeg door het dorp Diekei bij Gent naar de stad gingen, von den voor het venster van een klein buisje een stuk papier met het opschrift„Piet is dood". Ze waarschuwden de politie, die de deur openbrak en den eenigen bewoner Pietei van den Berghe dood aan den zol der vond hangen. Voor alle zekerheid had Piet zich ook een messteek door het hart toegebracht. Piets vrouw was kort te voren over leden. De heldendaad e en er m oed er. Op heldhaftige wijze heeft bij Rome een moeder haar leven gewaagd, om dat van haar kind te redden. Toen een trein met volle vaart aan kwam rijden, zag de vrouw van een wisselwachter tot haar schrik, dat haar kind op de spoorbaan speelde. De trein was slechts eenige hon derden meters van de plaats af. Zij sprong toe, greep haar kind bij de kleeren en slingerde het over den spoordijk. De lo- komotief van den trein zou de moeder ongetwijfeld vermorzeld hebben, wanneer deze niet de tegenwoordigheid van geest bezat, om zich aan de buffers vast te klemmen. Zoo werd zij nog twee honderd meters voortgedragen voor den trein stopte. De vrouw werd half bewusteloos uit haar vreeseljjkon toestand bevrijd. Toch had zij slechts geringe kwetsuren opgeloopen. Haar kind was geheel ongedeerd. Te St. Omer staat thans terecht de bende van Abel Pollet, de beruchte bende van Hazebroek, een der grootste rooversbenden der laatste jaren. Het getal beschuldigden bedraagt 27, van welke 14 mannen en 13 vrouwen en het getal misdaden, dat haar wordt ten laste gelegd 128. Onder deze zijn acht bepaalde moorden, terwijl nog een paar tientallen worden gerangschikt onder de moordaan slagen, omdat de slachtoffers óf genezen, óf na den wetteljj ken termijn (21 dagen) zijn overleden (Men moet niet vergeten, dat reeds een 10- of 12-tal der schurken van Pollet, die Belgen waren, zijn veroordeeld en gevon- nisd.) De „Nieuwe Tilburgsche Courant" brief schrijver uit Brussel zegt van den aanvoerder: „Als hij elke straf kon ondergaan, die hij verdiend heeft, dan werd hij achtmaal geguillotineerd, kreeg 62 maal levenslang of meer dan 20 jaar, daarbij 14 maal 15 jaar, 12 maal 12 jaar en de rest zou loopen over gevangenis van 3 tri 10jaar. Vergeet nu niet, dat er nog 3 of 4 onder de troep zijn, die bijna evenveel op hun kerfstok hebben". De bankier Lepel-Cointet, wisselagent, kreeg Donderdag bezoek van een van zijn collega's, die hem zijn bevreemding te kennen gaf over de gedragingen van een zekeren heer Lechner, sedert negen jaren werkzaam ten kantore van den wisselagent Lepel-Cointet. De collega vroeg, of Lepel- Cointet wel wist, dat zijn bediende met groote geldsommen speculeerde op zijn des collega's kantoor. Lepel-Cointet wist dat niet, vond het zeer vreemd, want Lechner verdiende bij hem maar 250 frank in de maand. Hij liet Lechner binnenkomen en die viel na eenige aarzeling door de mand. Lechner lied achtereenvolgens meer dan 300,000 frank ondergeslagen, die zijn patroon toekwamen, en deze diefstallen had hij verborgen weten te houden door valsche handteekeningen en valsche boekingen. In Juli 1905 was Lechner begonnen. Hij was altijd maar ongelukkig geweest. Lechner is achter slot gezet. Een 23-jarig student uit Leuven, Fernand Pirmez, was in een automobiel, met twee zijner vrienden en zijn chauffeur, een uit stapje in Limburg gaan doen. Te Heers is, men weet nog niet tenge volge van wat, de automobiel tegen een boom gereden, in stukken geslagen en in een diepe sloot geworpen. Pirmez was op slag dood en men heeft twee uren moeten werken om hem van onder het zware rijtuig te halen. Zijn vriend, De Villers, werd evenals de chauffeur, zwaar gewondbeiden werden verzorgd in het kasteel van den burge meester. Hun toestand is slecht, om niet te zeggen wanhopig. De tweede vriend bleef ongedeerd. Men seint ons: Benoemd lot leeraar aan de Rijks Hoogei'e Bui-gerschool te Z i i kzee, Dr. T. de Haan, lijdelijk leeraar aan de Gemeentelijke Hoogtere Burgc school, te Zaandam. Een wonderbare hagelbui. De „Semaine réligieuse van Saint-Dié bevat een rapport van abbé Vuillemin, aartspries ter van Remiremont, uitgebracht aan den bisschop van het diocees over een hagelbui op 26 Mei 1907, waaronder hagelsteenen vielen, zoo groot als halve kippeneieren de beeltenis dragende van O. L, Vrouw „du Trésor," welke te Remiremont vereerd wordt. Het was een merkwaardig ver schijnsel nog temeer omdat het samenviel met een weigering door den gemeenteraad om een processie te houden ter eere van O. L. Vrouw. In bet rapport lezen we dat 107 personen onder eede verklaard hebben dat het feit waar is. Op verschillende plaatsen der streek, waar de hagelbui neerviel, hebben zij de hagelsteenen met de duidelijke beeltenis gezien32 mannen, 64 vrouwen en 11 kinderen. Het feit zelf valt niet te loochenen en staat ontwijfelbaar vast. Het blad „L'lndépendant de l'Est", dat den pastoor van Remiremont beschuldigd had van gepleegd bedrog, is dan ook door de rechtbank van Nancy wegens laster ver oordeeld geworden. Maar de geleerden zijn het nog niet eens over de wijze, waarop de beeltenis van O. L. Vrouw op de hagelsteenen gekomen kan zijn. De bovenbedoelde rapporteur concludeert tot een bovennatuurlijke tus- schenkomstmaar daarnaast staat een ver klaring van een beroemd geleerde die aanneemt, dat de opdruk teweeg gebracht kan zijn door een electrisehen stroom, die, langs een draagmedaille gaande van O. L. Vrouw, de luchtlaag, waar de hagel gevormd werd, geraakt heeft en daar op de hagel steenen de beeltenis reproduceerde van Onze Lieve Vrouw „Du Trésor". Het is niet aan ons leeken om hier een uitspraak te doende zaak is thans in behandeling bij de Kerkelijke overheid; de bisschop van het diocees zal bovenbs- doeld rapport in handen van een speciale commissie stellen tot nader onderzoek. Morgen (Woensdag) zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heel' Koelmans als hoofd der bijzondere school te Neuzen werk zaam is. Dien dag zal hel dan voor de schooljeugd een waait" feest zijn. Den vol genden dag maken de leerlingen een ple zierreis naar Middelburg en Domburg. Bij den aanvang van de.n cursus 1908/9 zijn lol de Rijks H. B. S. te Bergen op Zoom ioegelalen, o. a. uit. Rilland-Balh A poll. A. Blok, M. A. v. Boven, T. M. Boot, .1. .1. v. Goirssel, C. Griep, A. J. de .lager en .1. Nagelkcrke. (B. o. Z. Ct.) De ambtenaar van het O. M. bij hel Kantongerecht te Go e s, eisohle gister legen S, K. 1e Heinkenszand, die terecht stond wegens drankwetoverlreding 8 dagen principale hechtenis. Goes. Geboren26, Johanna Gerarda Maria d v. Laurentius vaH Kalmthout en Anna Elizabeth Walrave. 26, Oatharina Jozina d.v. Pieter Jacobus Steinz en Jo hanna Maria IzabetU Wilhelmina Ramaker. 26, Andries z.v. Jan Judocus Verbeem en Rosanna de Koning. 29, Nicolaas Johannes z. v. Jan Cbristiaan Noordboek en Henrica Bastmeijer. Maatje Annie d. v. J. M. Broekstra en M. M. de Bokx. Overleden: 27, Mathilda Anthoinetta Bogers 42 j., gehuwd met Francois Bakker. Van 2729 Juni. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. van der Linde, jm. 24 j. en S. M. van Wuijck- huijse, jd. 22 j.A. J. Kuipers, jm. 24 j. en M. Louret, jd. 25 j. BevallenP. Dronkers, geb. Sanderse, d.M. D. Risseeuw, geb. Kuijt, z.C. C. Gillissen, geb. Hooftman, z.P. Wonder- gem, geb. Sinke, z.D. .1. P. de Bnk- vicl, geb. Arnoldus, d..1. Walraven, geb. Van der Weel, OverledenL. A. van Driessche, 101 j.. wed. van A. Westenberg; K. Melis, 3 m„ z..1. du Pont, 7 w„ z. Van 2327 Juni. VLISSINGEN. OndertrouwdW. de Vries, jm. 33 j. met A. S. Smith, jd. 23 j.T. Visser, jm. 31 j. met G. de Gorter, jd. 31 j.; .1. Raamsdonk, wedr. 32 j. met L. N. Leenhouts, jd. 33 j.F. E. de Ree per, jm. 28 j. met L. B. Donsen, jd. 29 j.; .1. F. .1. de Reeper, jm. 25 j. met R. A. J. Leenhouts, jd. 25 j.H. J. Brug man, jm. 23 j. met M. M. Geeve, jd. 21 j.II. C. S. Sorel, jm. 23 j. met P. C. Jelderda, jd. 25 j..1. P. Gillissen, jm. '26 j. met R. W. Tielrooy, jd. 27 j.J. de Kok, jm. 26 j. met. J. C. Heij, jd. 25 j. GetrouwdJ. C. van Ta.ten.hove, jm. 27 j. met A. S. Geervliet, jd. 25 j.; E. Borger, jm. 35 j. met S. M. Kamermans, jd. 24 j.C. P. Parenl, jm. 22 j. met C. Verheul, jd. 24 j.; A. .1. van de Woerd, jm. 27 j. met A. II. M. de Ruijter, jd. 21 j. BevallenC. L. Blondé, geb. Vernieuwe, z.N. P. Fritz, geb. Fran co ijs, d.; W. Sio, gel). Steenaard, d.II. D. Verspoor, geb. Van Hercules, z. Overleden: K. Siereveld, man van P. Groot jans, 67 j.,1. Jansen, z. 2 j.; P. Le Roy, man van S. Brugge, 49 j.R. C'. de Konink, wed. 1. Nnlebaard, 69 j.; H. P. Tienpond, d. 7 w. ZIER1KZEE. Gehuwd: 24, ,1. J. van Steijn, 41 j., j.m. en H. Zijta, 45 j., gesch. vrouw; 24, W. G. van der Pluijm, 25 j., jm. en M. Pape, 20 j. jd. Geboren21, Een z. v. G. Aleman en W. Verton; 25, Een z. v. J. Coumou en W. C. den Outer. Overleden: 19, A. van der Reijdt, 68 j., ech.tg. van P. A. Schouls; 20, C. M. Plaum, 3 w., d.21, C. van Beveren, 4 m., z.22, J. Kloote, 4 m„ z.25, P. van Sc hendel, 74 j., echtg. van .1. van Lier. GOES, 30 Juni. De geringe aanvoer van granen werden tot onveranderde prijzen in de beste soor ten verkocht. Nieuwe tarwe f 7.a f 8.25 Haver7.7 25 Versche boter per K.G. f 1.12 a f 1.22, middeiiprijs f0.69; aan particulieren ver kocht a f0,61 per pond. De aanvoer van boter was gering, van eieren ruim. Versche eieren per 100 stuks f3.40 a f3.80; middenprys f 0.90 per 25 stuks, aan particulieren verkocht Af per 25 st. Noteering van den markt zetter der Tand b. afd. Heiben s- z a n d luidt: Boter f 1.12 a f 1.22 pe* K.G. rekenprijs f 1.18 Boter aan particulieren verkocht a f 1.30. Eieren f 3.40 a f 3.80 per 100 stuks. rekenprijs f 3.70 Kieren aan particulieren verkocht a f 4. Eierenverkoop „Onderafdefi ling Z u i d-B e v e 1 a u d V. P. N." Aangevoerde eieren 5365 stuks. Prijs f3.70 per 100 stuks. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 27 Juni 1908. Groote veiling: 800 kilo Kruisbessen a 17 50 per 100 kilo. Kleine veiling: Kropsla l/o et. per stuk; Wortelen 5 ct. Rammenas 2 ct., beide per bos; Meikersen 15 ct. vroege Kersen 10 ct. Kruisbessen 6 ct. alles per K.G. Tuinhoonen 20 ct. Peultjes 10 ct. Doperwten 22 ct. alles per mandje. Kersenboomgaard Wilhelminapolder, op brengst f 137. a s. Dinsdag Zwartebesseu-veiling. VLISSINGEN, 30 Juni. Boter perkilo fO,57" a f0,525. Eieren f4.a fO.— per 100 stuks. Rotterdam, 29 Juni 1908 Tarwe ruim ter markt moest in 2e en 3e soorten lager worden afgegeven, terwijl buitendien een groot gedeelte on verkocht bleef. Essex f 10 a f 10.75, enkele partijtjes iets daarboven. Overige soorten f9 a flO naar kwaliteit Haver flauwer en moeilijk op te rui men f 7 25 a f 7.65. Enkele uitgezochte partijtjes daar boven Kanariezaad f8.75 a f9.501) Karwijzaad - 22.75 - 23. Blauw Maanzaad - 15.- 15.50 Bruin Mosterdzaad -3150 -'32. Geel -21.50 -27.50 N. Koolzaad - Per 100 kilo. Ma is Mixed f 161 afstoomend f160. Odessa f136 a f stoomend f 136, Donau f 142 a f 143, stoomend f 142, La Plata f 132 a f 135, stoomend f 132 Juli-levering f 132. Zeeuwsche Eieren f3,40'a f3,50 Overmaasche Eieren f 3,60 A f 3,80. Varkens 21 a 22. Lichte export 18 a 19. Met tamelijke aanvoer en vlugge handel. Vlas niet meer verhandeld. Aardappelen. Westl. Zand f 1.80 a f2, Kleine f 1,50 a f 1,70 per kinnemand. Veel aanvoer, tamelijke vraag. 'BAARLAND. Door B. en W. dezer ge meente is aanbesteed, het bouwen van een bergplaats voor den lijkwagen. Inge schreven werd door dhr. J. Priem te Ovc- zando voor f710, dooi' dhr. L. Hubregt.se le 's Gravenpolder voor f 698, door dhr. J. Eckhardt te. Hoedekenskerke voor f644, door dhi'. A. de Mol Ie Baarland voor f 619 en door dhr. M. de Jonge to Baar land voor f 598. Aan laatstgenoemde werdi het werk gegund. Te Rilland wewl in de Directiekeet door hel. bestuur der waterkeering van den cal. Zimmermanpolder aanbesteed: het. herstel, de vernieuwing en het onder houd tot 30 April 1909 van de aarde-, kram-, rijs-, sfeengliooiing- en andere wer ken. Inschrijvers waren de heexen: J. B. Koch, Hansweeri;, f 10.900, A. Jacobs, Goes, f 11.300, J. L. Geltuk, Thblen, f 11.697, .1. van de Sande, Rilland, f 11.750, en f'. Holier, Bminisse, f 11.980. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten gegund aan den laagslen inschrijver (M. C.) WALZOORDEN. Zaterdagmiddag werd alhier door hel. bestuur der waterkee'ring van den cal. polder Walsoorden aanbe steed 'het verbeteren len onderhouden eter waterkeerende werken aan hovengtenoem- den polder over den dienst 1908/9. Ra ming f5468,72. Ingeschreven werd dooi' do heertenJ. do Jonge, Middelburg, f5333; .1. Drongelen, Hoek, f5298; A. Tholens, Temeuzen, f4976; J. Cambeen, Walzoor- den, f 4843 en J. de Bree, Temeuzen f 4745. Jllli. 1 Kamperland, hofstede, Noordyke. 1 Zierikzee, hofstede, Franse. 1 Ellewoutsdyk, stalhondersinspan, v. Cleef. 1 Vlissingen, meub. goederen en manu facturen, Vethacke. 2 Hansweert, dubbel woonhuis en 2 woon huizen, Schram. 2 Goes, hofstede, bouw-, weiland en boom gaard, Pilaar. 2 Middelburg, huis Brakstr., 0 254, dito Noordstraatweg R 14 dito Rouaanscöe kade G 137, Verhulst. 3 Hoedekenskerke, scheepsatbraak en var kens, Hoffmann Verhoei. 3 Ierseke, woonhuis, v. Dissel 7 Goes, 5 woonhuizen en bouwterrein. Pilaar. 8 Wollertsdyk, villa Nova voor afbraak, Pilaar. 8 Zierikzee, Bouw- en Weiland, Franse. 9 Wolfertsdijk, meub. goederen, Pilaar. - Bouw- en Weiland, Pilaar. 9 Middelburg, Bouw-, Weiland en 2 hui zen, Van Nimwegen. 9 Ierseke, tarwe en aardappelen, Hoff mann Verhoek. 9 Ierseke, twee huizen, v. d. Kloes. 10 's Heerenhoek, 2 huizen, v. Cleef. 10 Kamperland hofstede, dijken, enz., Noordijke. 10 Ierseke, veldvruchten, Hoffmann Verhoek. 13 Heinkenszand en 's Gravenpolder, tiend vruchten, v. Cleef en v. Dissel. 14 Goes, tiendvruchten, v.Cleet en v. Dissel. 14 Goes, Bakkery, Lange Vortstr. C 239, Pilaar. 15 xloetingen, appels, hooigras en veldvr. v. Dissel. 15 Ierseke en Kruiningen, tiendvruchten, v. Cleef en v. Dissel. 17 Colijnsplaat, inspan en meubelen, Gelner. 21 Wissekerke (N.B.) Veldvruchten, Hioolen. 22 Colijnsplaat, veldvruchten, Noordijke. 24 Wissekerke (N.B.) Boereninspan, Hioolen 24 Wolfertsdyk. veldvruchten, v. d. Kloes en Pilaar. 24 Ierseke, Boereninspan, Hoffmann Verhoek. 27 Colijnsplaat, veldvruchten, Noordijke. 28 Kamperland, veldvruchten, Noordijke. 29 Colijnsplaat, inspan, Noordyke. 31 Kamperland, inspan, Noordijke. August. 7 Wolfertsdyk, boereninspan, v. d. Kloes en Pilaar. Juli. Aanbestedingen. 15 Ellewoutsdük, herstel, vernieuwing en onderhoud zeedijk, Bestuur van het Waterschap. Aug. -» Kwadendamme, hoefje, Schram. 3 Wolfertsdijk, hoe'je en bouwland, Pilaar. (Nota. Eenige malen noteerden wij in bo venstaand lijstje dat Not. Noordyke op 10 Juli te Colijnsplaat zou verkoopen eene hof stede, dit moest zün te Kamperland. Zooals algemeen bekend is, noemt de cou rant „De Bevelander" onze berichten gaarne woordelijk over en daarom verzoeken wij „De Bevelander" deze fiut te herstellen en voortaan nietdoor dik en dun een ander te volgen Directie.) Heden werden wij verblijd met de voor spoedige geboorte van een welgeschapen Dochter MAATJE: .AAMIK. J. M. BROEKSTRA. M. M. BROEKSTRA—-De Bokx. Goes, 29 Juni 1908. Heden overleed plotseling te Ber gen op Zoom onze geliefde Zuster en Tante, Mevrouw Wed. G. L. VERMUNT Taehl, in den ouderdom van 72 jaren. Mevrouw Wed. A. A. MES— Tachi. Middelburg, 27 Juni 1908. Voor de vele bewijzen van belangstelling bij de geboorte onzer Dochter zeggen wii hartelijk dank. J. J. KOENEN. L. P. H. KOENENHeerman. Goes, 29 Juni 1908. In de maand JULI 1908 zullen voor dhr. JAC8. VAN STEE', publiek worden in de gemeenten Heinkenszand, 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Abtskerke, samen groot 7 H.A. 83 A. II c.A, Notaris PILAAR.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 3