UIT ZEELAND GEMENGD NIEUWS Tegelijk met bet wetsontwerp tot goed keuring van bovenbedoelde overeenkomst, is een suppl. waterstaatsbegrooting over 1908 ingediend tot verhooging van het IX hoofdstuk voor dat diensjaar met f 162,000, zijnde dit de som welke over 1908 meer aan de maatschappij zal moeten worden uitgekeerd dan op de begrooting is uitge trokken. In de kamer werd de oorlogsbegrooting behandeld. De heer Verkey oordeelde het blijvende gedeelte te sterk en de herhalings oefeningen van den eersten oefeningstijd te lang. Hij opperde ook bezwaren tegen 's ministers plannen betreffende de hoogere bevelvoering en bestreed het nut en de noodzakelijkheid van den defensieraad. De heer Lieftinck bepleitte herstel van het instituut van de militaire school. De heer Patijn critiseerde scherp dat de minister in Maart geen klaren wijn heeft geschonken omtrent de eigenlijke strekking van de noodwet voor de versterking van het blijvend gedeelte. De heer Duymaer ontke.ide dit en ver dedigde den minister nadrukkelijk tegen het verwijt van reactionnair handelen. Vragendag. Op vragen van den heer Van Vuuren antwoordde minister De Marees dat geen bericht is ontvangen over de aan houding van Nederl. schepen door Vene zuela. Wel is bericht ontvangen dat wrijving is ontstaan wegens door Curasao genomen maatregelen ter voorkoming van besmette lijke ziekten, maatregelen welke bij Vene zuela misverstand hebben verwekt, een misverstand dat de minister vertrouwt dat zal zijn op te helderen. Vragen van den heer Van Kol. In antwoord op daartoe strekkende vragen van den heer Van Kol, heeft de minister van Koloniën aan den voorzitter van de Tweede Kamer schriftelijk medegedeeld, dat hij een zoo volledig mogelijk onderzoek zal doen instellen in verband met de zee ramp nabij Tandjoeng Priok op 14 Meijl. en omtrent het vervoer van zieke mjnwer kers van de tinmijnen op Banka naar Bui tenzorg. De minister kon niet beslist ver zekeren, dat het resultaat van dit onderzoek reeds vóór de behandeling der Indische be grooting zou kunnen worden medegedeeld. GOES. Er waren in ons stedeke tot hier twee vrijzinnige organende ,,Z e e u w s h p Con r a n I" (uitgever de heer Boluijt) en een ander. Er is er sleehls één meer. Want de „Zeeuwsehe Crt." bericht aan den kop „Waar hel gebleken is, dal de „libe rale" partij in Zuid- en Noord-Beveland en Tholen achterwege blijft een orgaan van vooruitstrevend vrijzinnige rich ting Ie steunen, zal dit blad met 1 Juli a.s. ophouden te v e r s c n ij- n e n lie beginselen, welke dit scheidend or gaan steeds heeft voorgestaan, hebben we menigwerf bestreden. Toch kunnen we verklaren dat de „Zeeuwsehe Crt." gedurende den lijd dal we dit orgaan lazen, voor zijn beginse len pal stond, eu persoonlijkheden wist. te mijden. Maandagmorgen, II) uur, kwamen alhier uit Middelburg aan de wachtmees ter Noten met 8 huzaren, om kwartier te maken voor den general-en staf, die een oefeningsreis maakt door Zeeland en Westelijk Noord-Brabant. Ongeveer half twaalf uur arriveerde,, mede uil Middelburg, de generale staf, bestaande uil 15 officieren, één wacht meester en 9 huzaren, om zicli Ie bege ven naar Katteudijke, waar vandaan zij om half twee alhier terugkeerden. I)e officieren van liezen staf zijnge nera al-majoor Thiange, kolonel Snijders, de luiten, kolonels l)e Rhooii en Van Oord, de kapiteins Noest, Copes van Has selt, Muller Massis, Huizer, Umbrow, (kap. luit. Ier zee), dr. Van Loo, Furslner, Van Dam van Isselt, Jansen en de le luite nants Donk en Winkelman. De officieren hadden hun intrek geno men in de hotels „Dn Zoutke.et" en „De Korenbeurs"; de onderofficieren zijn in liet logement „De Koophandel" en de an dere manschappen in de logementen van F. Bookelaar en Van llove ingekwartierd. De paarden waren gestald hij de stal houders Gebrs. Molhoek en firma Du- vekol. Hedenmorgen 7 uur vertrokken zij per trein naar Bergen op Zoom om in Weste lijk Noord-Bra ba nt de oefeningsreis voort, te zetten. Versehenen is het verslag over den toestand in onze gemeente over het jaar 1.907. Het verslag begint het bezoek der vorstelijke personen op 13 September '07 in herinnering te brengen met. al de fes tiviteiten daaraan verbonden. Waar de verschillende bladen uitvoerige verslagen daarvan gaven, geeft, hel verslag nog een uitvoerige uiteenzetting van de verande ringen ten Ilaadhuize aangebracht. Na behandeling der punten bevolking en kiezerstal geeft liet verslag de zake lijke opgaven van de in den Raad be handelde onderwerpen. Bij het punt Brandweer zegt het verslag o.a.In 1907 had slechts één brand plaats, waarbij de hulp der brand weer werd ingeroepen en wel 17 Mei. toen liet machinegebouw van „la Vilesse" geheel uitbrandde. Het bleek bij dien brand, dat de afschaffing van het. vroeger in de buitenwijken gemaakte alarm door den gemeente-omroeper met zijn bel, een misgreep was. Niet alleen werd deze om loop hersteld, maar nog een tweede om- 1 ooper aangesteld. De geoefendheid der manschappen bij hel brandweermateriaal gaf reden lol tevredenheid, zegt hel verslag. Zoo niet. elke week, dan toch om de 14 dagen moet de motorspuit worden opgepoetst, waarvoor de bode Dootjes jaarlijks f 5 krijgt. De gemeenteraad stond een uitbreiding toe van brandweerpersoneel ten getale van 58 man. De Directie der Brandweer bracht on der de aandacht van B. en W., dat, liij openbare vermakelijkheden geen voldoen de brand voorzorgsmaatregelen aanwezig waren in de Prins van Oranje, Gasthuis en Manhuis. Hel verslag vermeldt, dal aan het B. K. Par. Armbestuur door mevr. .1. Kegel, we duwe van den heer F. Wachmann een legaat werd vermaakt ad f 2500. Evenals 190(1 begon 1907 met een groot ziekte-cijfer. Voornamelijk gevallen van influenza, waarbij het darmkanaal was aangedaan. In April begonnen zich ge vallen van malaria le vertoonen, van welke in Juni de meesle gevallen voor kwamen, terwijl de gemeente niet van diphferitis verschoond bleef. In 1907 heeft, de politie sleehls één proces-verbaal opgemaakt wegens overtre ding der arbeidswet. De heer Lucasse, kantonrechter al hier en lid der Tweede Kamer voor Mid delburg, die voor herstel van gezondheid te Bad Nauheim vertoeft, wordt einde dezer week terugverwacht. Vermoedelijk zal de heer Lucasse dan nog voor een nakuur eenige weken naar Ginneken gaan, om daarna weder zijn verschillende functiën te hervatten. Men wordt gewaarschuwd voor een vreemdeling, die, onder voorgeven, dait hij een zaakje wil beginnen in religieuze artikelen, een aanval doet op uwe porl-e- monnaie. Het is een zwaar gebouwde kerel, onder aanroeping van al de Hei ligen <les Hemels tracht hij uw mede lijden op te wekken; zegl aanbevolen of gunstig ontvangen le zijn door eerw. heeren geestelijken en keilt uwe geheele familie, omdat hij l>ij uwen buurman daarnaar gevraagd heeft. Vrijdag is hij le Goes geweest, en had toen een zwar ten hond bij zich. Hij sprak over zijn „kennissen" le Heinkenszand. De dorpen zullen dus misschien ook door hem wor den bezocht. Mogelijk heefl hij dan weer wat anders aan de hand. Zaterdagmiddag viel liet 4-jarig zoontje van den winkelier S. in de Lange Vorsfstraat door een openstaand raam uit de derde verdieping en kwam op de straat steenen terecht. Hel knaapje werd dade lijk opgenomen en naar binnen gebracht, waarna bleek dal de kleine er gelukkig afgekomen was en niels dan een buil aam het hoofd had opgeloopen. Gisternacht circa half een, terwijl de bewoners reeds ter ruste waven, werd brand ontdekt in een met hout gevulde schuur van dhr. .1. Noordhoek, hakker in de Sint Jacobstraaf alhier. Spoedig werd de burgerij uit haar eersten slaap gewekt en waren de burgemeester, de wethouders en de brandweer op het terrein van den brand aanwezig. Daar liet brandende perceel door be lendende gebouwen geheel is ingeslo ten, kon 'I blusschingswerk niet anderq geschieden dan door een slang Ie leggen door de woning van don heer .1. de Bruijne, terwijl verder langs een achter terrein aan den Oosl.waJ hel blusschings werk werd verricht. Dank zij de wind richting die van 'thuis af was bleef de brand lol het schuurtje beperkt. Eenige vaten honig verbrandden, terwijl ook de vaten met krenten en stroop door 'I vuur en water aangetast, totaal onbruikbaar werden. De bewoners leden ook nog al waterschade. Schuur en inboedel waren verzekerd hij de Maatschappij „Holland" le Dordrecht. De moestuin aan de achterzijde, waar langs hef blusscnmgswerk geschiedde, werd gedeeltelijk vernield. Toen de spui ten water gaven, was de schuur al ver loren. Een concessieaanvraag. Het. technisch bureau Banger en Co. te 's Gra.venhage heeft een voorloopige con^ cessie, voor een jaar, aangevraagd hij de gemeentebesturen Goes, 'sH. Arends' kerke, 's Gravenpolder en Hoe dekens kerke lol exploitatie eener in richting tot levering van eleetrische stroom voor lichtkracht en trambedrijf. Hel plan omvat niet slechts een elee trische tramlijn op Zuid-Beveland, maar een lijn, die Walcheren, Noord- en Zuid Beveland en Zeeuwsch Vlaanderen onder ling zou moeten verbinden. Het eerne eind station zou Middelburg zijn. Vandaar zou de tram gaan naar Veere, met een pont naar Noord-Beveland, Kamperland, Wisse- kerke, Kolijnsplaat, ('als, met een pont naar Z.-Beveland ('sH. Arendskerke wordt volgens dit plan niet aangedaan en ten onrechte wordt in 't bovenbedoeld bericht der „M. C." gemeld!dat ook bij het ge meentebestuur van 's H. Arendskerke con cessie is aangevraagd) Goes, 's Gravenpol der, Hoedekenskerke, Ellewoutsdijk, van daar- met een pont naar Z. Vlaanderen, waar de lijn zou worden doorgetrokken naai- Hontenis.se. De bedoeling zou zijn de eleetrische centrale te Goes Ie vestigen. MIDDELBURG. Benoemd tol ontvanger der Rijksbelastingen enz. le ('o-lijnsplaat L. Hoebens thans Surnumerair alhier. Vrijdagavond is de oudste inwoonster dezer stad, raej. wed. A. Westenberg, geb. Van Driesehe, wonende in do Segeerstraat, overleden. Zij bereikte den leeftijd van 101 jaar en ruim (5 maanden. Bij een winketier in de Segeerstraat alhier heeft hedenmorgen een persoon, die quasi met de bedoeling was gekomen om iets te koopen, van deze gelegenheid ge hm ik gemaakt om de lade te lichten. VLISSINGEN. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat is de heer Jar. J. Feij alhier benoemd tot. buitengewoon opzichter bij het bouwen van twee wo ningblokken en eenige bijkomende wer ken nabij de schipbrug le Hedel. Donderdagavond werd aldaar in het Concertgebouw een vergadering gehouden van werklieden van de Maatschappij „De Schelde", uitgeschreven door de z.g. kern uil de werklieden, ter bespreking van het door de directie voorgestelde nieuwe ar- beids-reglemenl. Na opening door den voorzitter,den heer J. D. Fregeres, werd allereerst, in verband met de motie aangenomen op een 13 Juni j.I. door vakorganisaties ge houden vergadering, waarbij verklaard werd, dat. de zg. kern niet voldeed en de vakorganisaties in de plaats werden ge steld, hij zitten en opstaan in stemming ge bracht de vraag, of de arbeiders van „De Schelde" liet voortbestaan van de kern wenschten, óf optreden Van de vakorgani saties. Met overgroote meerderheid van stem men, verklaarde men zich vóór het be houd van de kern. Hierna kwam artikelsgewijze in behan deling het nieuwe door de directie voor gestelde arbeidsreglement met de daarop door de kern voorgestelde wijzigingen. Het geheele reglement met de wijzigin gen werd na ampele bespreking goedge keurd; het zal aan de directie overhandigt! worden. Donderdag a.s. wordt aldaar op de haven verwacht hel nieuw gebouwde ko ninklijk Engelsehe jacht „Alexandra", fleze komst slaat in verband mei de wensche lijkheid om de officieren met de haven vertrouwd Ie maken, teneinde Dij voor komende gelegenheden gemakkelijk daar le kunnen ninnoeuvreeren. Hel bestuur van het. plaatselijk comité der Kalh. sociale actie alhier, over weegt de mogelijkheid om een eigen ge bouw le stichten. Aldus meldt de „Vliss. Crt." Dit bericht kan haast, niet waar zijn. W ij toch hebben le Vlissingen een oor respondent, die nauw hij de K. S. A. is betrokken. Die zou het ons wel gemeld hebben. ZIERIKZEE. Te Vrnhein is overleden de heer II. Yissrher, oud-hoofdcommissaris van politie te Zierikzee, in den ouder dom van 46 jaar. BOTISELE. Vrijdag besloot de dijkraad voor de waterkeering van den ealamileu- zen polder Borsele, op voorstel van hef bestuur, tol. hel maken van oeverwerk, bestaande in het zinken van twee zink- slukken samen groot 270!) M2. en liet stor ten van 5100 scheepston steen, tol ver dediging van den oever vóór de Noordnol, en bescherming van hel oeverwerk, aldaar uitgevoerd in 1903. HOEDEKENSKERKE. Op verscheidene plaatsen in deze gemeente vertoont, zich de krul ziek te in de aardappelen. RIEZELINGE. Vrijdagavond vergaderde de Werkl. Vereen. Ier bespreking dor pas uitgevaardigde gemeenteverordening, waarbij kinderen beneden 12 jaar, die geen verlof hebben, niet door werkgevers in dienst mogen genomen worden. Ter vergadering waren nilgenoodigd de leden van den Raad der gemeente en van de commissie lol wering van Schoolverzuim, hiervan waren er 3 tegenwoordig, die het nul. van die verordening bespraken, wal door den voorzitter der Ver. en enkele leden bestreden werd Na een zeer uit voerige bespreking werd besloten een lijst le doen eirculecren, om bel verlof le wij zigen en de verordening in le trekken, die dan aan alle werkgevers en arbeiders Ier teekening zal worden aangeboden, om dan aan den Baad der gemeente le over handigen. KRABBENDIJKE. De knilziekte in de aardappelen is ook alhier waargenomen, terwijl de gewone aardappelziekte zich mede vertoont. HEINKENSZANI). Bij Koninklijk besluit is benoemd lol burgemeester van Hein- kenszand de heer .1. Slekelee, secretaris dezer gemeente. HANSWF.ERT. Gisterenavond kwam de stoomboot „Walsoorden" hij hel op <le haven loopen alhier in aanvaring ,met hel zeilschip „Anna Cornelia", geladen met zaad voor Wormerveer bestemd, waar-" door het zeilschip aanzienlijke schade be kwam en hel de reis naar Wormerveer sleepende zal moeten voortzetten. Gistermiddag is van de werf „Zee land" met goed gevolg Ie water gelalen, de sleepboot „St. Ursula,", voor rekening van dhr. J. H. van Loosen, Dordrecht. Hierna zal de kiel gelegd worden voor een sleepkaan ter grootte van ruim 1000 ton, voor rekening van schipper J. B, de Maijer, Willebroeck (België). KWADENDAMME. Op de 28 Juni ge houden buurtschieting door de Handboog schutterij „Wilhelmina," naar de doelen, zijn de prijzen behaald als volgt; Eerste prijs door P. Pols van „SI. Sebastiaan" van lerseke; tweede prijs door P. Tim merman van „Wilhelmina" van Kwaden- da,mme; derde prijs door M. de Jonge van „Wilhelmina" voornoemd; vierde prijs door J. Kalle van „Oefening en Uitspan ning" van Hansweerdvijfde prijs door F. Goedemondt van „Oefeningen Uitspan ning", voornoemd; zesde prijs door P. de Jonge van „Wilhelmina", voornoemd. Een extra-prijs werd nog. behaald door 1'. Timmerman, voornoemd. 'sHEE11ENHOEK. In den wedstrijd, ge geven door de handboogsocieteit „Con cordia 1" alhier, op Maandag 29 Juni, wa ren aanwezig 119 schutters, vertegen woordigende 18 sociëteiten. De meeste punten op den lossen vogel werden be haald door P. Remijn van „Ons Genoe gen, Oudelande; 2e prijs door P. van 'I Weslende van „Victoria", Kwadendam- me; 3e prijs door C. Rijk, eveneens van „Victoria". De zijvogels door Goense van „Corcordia .1", 's Heerenhoek, en J. Driedijk van „Vooruitgang", Kwndendam- me De hoofdkallen door J. Koopman van „Soramis", Heinkenszand, en F. darijs van „Sebastiaan", I.lzendijke. De lagere kallen door Boonman van „Eensge zindheid", 's Heerenhoek, en P. den Hei- der van „Doe! naar Hooger", Wolfertsdijk. Zondag is door de handboogsocie- leilen „Diana", „Concordia 11" en „Vrije Schutters een wedstrijd gehouden om hel koningschap, waarbij als overwinnaars uil hel strijdperk traden, .respectievelijk Verdonk. G. Vermeulen en J. van Eijke- ren, laatstgenoemde in kampstrijd met C. Pieterse, die zijn koningschap voor het. 3de jaar zou hebben ingetreden, en den titel van keizer zou hebben behaald. Zaterdag '27 Juni gaf de Handboog societeit „Diana" een wedstrijd naar den lossen vogel, waaraan door 40 schutters werd deelgenomen. De eerste klepprijs werd behaald door W. van den Dries van „Soranus", Heinkenszandde 2de door I). Boonman van „Eensgezindheid", 's Heerenhoekde 3de door C. Pieterse eveneens van „Eensgezindheid". De zijvogels, door Jan Raas van „Wil lem Teil", Ovezande, en .1. Boonman van „Diana", en de kallen door J. Remijn van „Concordia. 1", en Pieterse van „Eensgezindheid". Vrijdagmorgen onidekle de heer F. J. K. le A ril em u i <1 e n, dal de welput ach ter zijn woning aan den wal bedorven was mei petroleum. Den ganschen ilag is men in de weer geweest met behulp van verschillende middelen de olielaag le ver wijderen, wat echter niet volkomen ge lukte. Men besloot daarom iemand in den pul le doen afdalen. Deze ontdekte, dal even boven de waterniveau vocht uil de wanden -ij, elde. Een p.oef naar de brand baarheid daarvan had volkomen succes. Het eigenaardige van het geval was, dal. Zaterdagmorgen de olielaag weder belangd rijk was toegenomen. In 15 minuten lijds, werd mei behulp van een aker ruim 2i/2 liter brandbare stof afgeschept. Naar schatting is 'Vrijdag een hoeveelheid van J 40 liter brandbare vloeistof verwijderd^ ,Men verdiept zich in gissingen naar de oorzaak, want hel is niet aan te nemen dal iemand een hoeveelheid van 50 liter petroleum zal wegwerpen om een ander onaangenaam le zijn. Op de alphabelische aanbeveling voorde betrekking van ingenieur bij den Provin cialen waterstaat in Groningen komt voor de heer II. Telders, tijdelijk adjunel- ingenieur hij 's rijkswaterstaat te Neu- z e n. l'rov, blad no. 71 bevat het bestuit van Gedeputeerde Stalen van Zeeland, gelet op hel verzoek van hel Hoofdbestuur der Maatschappij tol bevordering van land bouw en veeteelt in Zeeland, op art. 23 sub 2oi. van hel Motor- en Rij wiel reglement, dal de in genoemd artikel opgenomen ver plichting tot het voeren van lichtvan 1 Juni lot en met 15 Augustus in Zee land niet van toepassing zal zijn op voertuigen met vaste assen, gebezigd in liet I an dbou w bedrij f Te Oosterhout is een 12-jarige knaap, doordien hij struikelde onder een zwaar geladen kar geraakt en na een half uur oveileden. Te Rijsoord was een 7 jarig meisje spelenderwijze een eind met e<n verhuiswagen meegeloopen, zich vast houdende aan een der haken ter zijde, maar is waarschijnlijk, toen de paarden in draf werden gezet en zij zich losliet, met de kleeren aan den haak blijven haDgen en op straat gevallen, met het gevolg, dat een der achterwielen van het zware voer tuig haar over de geheele zijde van het lichaam ging. Zwaar gewond werJ het kind opgenomen in de woning van dr. Flohil gedragen, die haar voorloopig ver bond, maar baar onverwijlde overbrenging naar het Kinderziekenhuis te Dordrecht gelastte. Terstond werd hieraan gevolg gegeven, maar nog denzelfden avond is de arme kleine daar aan hare wouden be zweken Te V 1 e d d e r is een arbeider door mis te trappeu uit bet zolderluik gevallen, aan de gevolgen gestorven. Te Rotterdam bracht eergisteravond de 20-jarige Boogerd zijn 20 jarigen vriend v. Goverden thuis en bij vertrek, Dog op de trap staande, riep hij schertsend dat de waterleiding gesprongen was. De ver schrikte buren ijlden naar beneden, onder hen was ook de timmerman Mathleverdie reeds te bed was en er uit komende zuj, dat hij voor den gek gehouden was Qjs terenavond, toen Boogerd zijn vriend weer thuis bracht, sprong Mathlever met een beitel op hem af om hem, zooals hij zelf zei, te vermoorden doch v. Goverden sprong tnsschen beidenhelaas om den doodelijken steek op het hoofd op te vangen die hem bewusteloos van de trap deej storten. Zoo diep was de wond dut de hersenen bloot lagen. Hij is aan de gevol gen overleden. De dader is in arrest en heeft bekend, terwijl de bebloede beitel in beslag genomen werd. Te Utrecht viel een 25-jarig meisje door een duizeling bevangen uit een raam van de derde verdieping. Zij kwam op de straat terecht, en werd naar het zieken huis vervoerd, waar twee geneesheeren haar onderzochten. Het bleek dat haar rechter bovenarm was gebroken, maar dat zij blijkbaar verder geen inwen dige verwondingen bad bekomen. Toch ig zij aan de gevolgen overleden. fn den loop van één week zijn er in de gemeente Maasland drie ongelukken met doodelijken aHoop voorgekomeneen kind van een landbouwer werd drijvende gevonden in een landslootbij een anderen landbouwer dronk een kind uit een tlescb met vitri ool, die bij de kaasbereiding wordt ge bruikt een man, die s morgens zijn buis verliet, werd een uur later drjjvende ge vonden in een sloot een half uur van zjjii woning. De jeugdige dienstbode van den vleeschhouwer v. d. K. te Delft wist bij afwezigheid van haar meester ongeveer f6(J0 te ontvreemden. De politie wist haar tot bekentenis te brengen en maakte proces verbaal op. In 't gezin van den jongen Van der K., te Leiden, was de vader ernstig on gesteld eu omdat de kinderen voor kem hinderlijk waren, besloten de grootouders, aan den Nieuwen Rijn, de oude Van der i K.'s, dezen in hunne woning op te nemen, j Dit geschiedde Vrijdag, maar des avonds kwam men tot de treurige ontdekking, dat het vierjarig knaapje werd vermist. Alles werd nagezocht, maar de kleine niet teruggevonden. Eindelijk moest de politie met het geval in kennis gesteld worden, doch hoewei deze den geheelen nacht heeft gezocht, was het kind Zaterdag te negen uur nog niet terug Men vermoedt, dut het knaapje is verdronken. Het treurig geval wordt nog tragischer, als men he denkt, dat de vader nu op sterven ligt. Gisternacht of in den morgen zijn drie oft'erbussen in de kerk van Onze Lieve Vrouwe Onbevlekte Ontvangenis aan de Hartebrug te Leiden door tot nog toe onbekende personen geledigd. Het ontvreemde bedrag is ongeveer f 50. Door de politie is een streng onderzoek inge steld. Men gelooft den dader of de da ders op het spoor te zijn. De brug in de Noordmeer, gemeente Broek-in-Water land, is plotseling intengevallen, terwijl juist een kooisckuit er door ging Een vrosw werd doodelijk getroffen. Het bleek dat de brug geheel verteerd was. Een drietal jongelieden uit Leiden de photografen 0.'R. Goedeljee en F.T. F. Lohmann en de kunstschilder Th. W. E. Lohmano hebben het plan gevormd met een woonwagen getrokken door een muil dier een avontuurlijke reis door een deel van Nederland, België en Frankrijk te doen. Hun woonwagen, die zich door fraaien bouw en doelmatige inrichting onderscheidt van het gewone type en behalve een keu ken en slaapstede ook een atelier en een donkere kamer bevat, draagt naar de Noorsc-he mythologie den naam van Med- gard. In het buitenland denken zij uit te komen in het costuum van Volendammer visschers Het doel is eigenaardige kiek jes en interieurs te maken en deze in de plaatsen, die worden aangedaan, aan den man te brengen, 0111 van de opbrengst te leven. De heeren zijn vegetariëis en houden van een natunrleefwijze. Daarvoor willen zij ook propaganda maken door den ver koop van brochures en geschriften. Te Rotterdam is in de gereformeerd*! kerk te Charlois tijdens de godsdienst oefening een 20-jarig meisje A. v. V. plol- 'seling dood gebleven. Hel ongeval wekte g'roole ontsteltenis. Ook is een 66-jarige dame L. B. op den Nieuwen Binnenweg Ie R°[' terdam door een duizeling overvallen, 1"' het raam gevallen en op de plaats dooi gebleven. Voorts kwam daar aan een der politie; bureaux de beier D. K. melden, dat bï Zondagavond mei zijn meisje op de Kr.i; lingsche plas Ie water was geraakt. Hij zelf had zich nog kunnen redden. d°cb zijn meisje was daar verdronken. Terstond werd een onderzoek ingesteld en werd hel. lijk aldaar opgehaald. De man is n' verzekerde bewaring gehouden en hel Ier beschikking vaji de justitie gestelpt dewijl men denkt aan misdaad. Vei dronken. Eergistermiddag ongf' veer vijf uur is een 21-jarig jongmensen gevolge yan kramp bij liet zwemmen W een der zijkanalen tusschen Schinkel en

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2