BINNENLAND. UIT ZEELAND lelijkheid verleend heeft bij de droeve Vamp te Oontich. tooi haar degelijke en hartelijke mode hui]) hebben de priesters den gekwetsten zedelijke lafenis gebracht en troost bij de laatste stonden der stervenden; gij heb ben de droefheid van de familie der slacht offers gelenigd linn gedrag is hoven allen lof geweest. ,.lk zou Uwe Eminentie erkentelijk zijn, wilde zij de geestelijkheid (kennis geven mijner dankbetuiging en ik verzoek haar infusschen de uitdrukking mijner zeer hooge achting te aanvaarden. (gel.) II e 11 e p u t t e". KUM.AXI» De veiligheid van den f' z a a r. De aanstaande ontmoeting van den ('zaar met Eduard VII te Reval, maakt de mobili salie van een geheel leger politieagenten noodzakelijk. De fzaar, die inderdaad hel leven van een gevangene leidt, verlaat nooit zijn pa leis in Tsarskoje-Selo, waar hij onder de voortdurende hoede is van,even 1500 agen ten der geheime politie, die allen hun woonplaats hebben ill deze kleine stad, en van een bijzondere wacht van 400 agenten onder hel bevel van verscheidene officieren, en die zieh slechts bezig houdt met de bewaking van het keizerlijk paleis. AI deze politie mannen zuilen zich naar Reval begeven, om daar over de veiligheid van den ('zaai- te waken, en zullen daarbij worden terzijde gestaan door een troep van minstens nog duizend andere agenten. Dit kleine leger staat onder bevel van ge neraal Redjouline, oud-commandant van St. Petersburg en opvolger van generaal Trepoff. Deze man bezit zulk een uitge breide macht, dat geen enkele brief of 'telegram te Tsarskoje-Selo aankomt, zon der Ie zijn gelezen en gecopieord door den politiedienst, terwijl elk telefonisch ge sprek automatisch wordt opgeleekend. De ('zaar leeft tegenwoordig bijna van iedereen afgezonderd; slechts zelden ont vangt hij zijn raadslieden, 'terwijl zelfs zijn gesprekken met Stolypine zeer kort, zijn. Sinds den aanslag tegen Stolypine, laat de ('zaar bovendien hel buis van zijn eerste minister door een voortdurende Wacht van 150 agenten bewaken. PER/AË. Hef R u ssi s ch-Petrs i s c h con flict. Men seini uit Teheran aan de 1' iraos' Perzié neemt aan, dal schadevergoeding zal kunnen worden gegeven Voor de door de Russen vermoorde gezinnen en stelt ,voo!r dat een gemengde commissie zal wor den benoemd, maar Rusland is op dit punt onbuigzaam. De Koerden omsingelden Oermia en plunderden en moordden de dorpen uit. De agitatie legen het hof begint weer. Waarschijnlijk houdt het, dan her nieuwd, aftreden van het kabinet-Moes,jir ed Danleh, met. deze quaestie verband. Hel Novoje Wremja spot over Perziif's eisc.heri tot schadevergoeding en acht die slechts gedaan om tijd te winnen, opdat de movers (notabelle) in de bergen kun nen vluchten. Eerste Kamer. Wijziging tier Boterwet. Vele leden betuigden hij het afdeelings onderzoek van liet wetsontwerp tot wijzi ging der wet houdende bepalingen.,tol voor koming van bedrog in den boterhaiidcl, hun ingenomenheid met de strekking er van. Waar in het vorige jaar op hel inlci na tionaal ziiivoleongres te Scheveningen ons systeem ran boterconlrole gelijkgerechtigd verklaard werd met de in andere landen toegepaste sesamalie der vetten, waarmede holer kan vermengd worden, daar is deze wet, die een g'estrenger toezicht op de holer- en de margarmefabricage invoert, te beschouwen als het complement van dat systeem. De door de regeering ontworpen bepa lingen kwamen doeltreffend voor; toezicht op de bereiding van boter en margarine door speciaal daarvoor benoemde rijks ambtenaren is noodig. Dat dit toezicht goede resultaten kan hebben, leert reeds de ervaring met de boterconlrole. Het is gebleken welke hooge waarde men in het buitenland heelit aan het. Rijksmerk bij de Nederlandsche boter conlrole en misschien komt de lijd weldra, dat de Nederlandsche wetgever bepaalt, dat. niet anders dan gecontroleerde boter mag worden uitgevoerd. Bij eenige leden was echter do vraag gerezen of door deze wet niet te belem merende voorschriften in hel leven wer den geroepen tegenover de margarine- industrie. Speciaal vestigden zij daarbij de, aandacht op het bepaalde in hel nieuwe artikel 1 b betreffende het 'gehalte van vluchtige vetzuren in de margarine, waar door naar zii vreesden de margarine-nij- vojiheid, te veel in haar v rijheid van werken wordt, beperkt. Zij betreurden het, dat. de in hel artikel gestelde grens niet hooger en wel op t"2 is gesteld. R.K. meisjes-bescherming. llet groote nut van de R. K. Vereeni- ging tot bescherming van meisjes kan voor onze lezers blijken uil het verslag over 1907, van die Vereeniging in het Aarts bisdom. Aan, dat verslag onlleenen wij het volgende De Vereeniging telt thans in het Aarts bisdom 64 afdeelingen en correspondent schappen. De werkzaamheden waren als volgt: 410 maal moest worden geïnformeerd naar een betrekking, waarvan 15 in hel bui tenland. 20 maal moest de aangeboden, betrekking worden ontraden. Vier maal werd een meisje van reisgeld en 6 maal van de noodige kleeren voorzien. Elf maal moest nachtlogies verschaft worden. Tien meisjes weiden uit een verkeerde omgeving gezet. Zestien meisjes werden met behulp der Vereeniging in gestichten geplaatst. Zes en zestig meisjes weiden, aan een betrekking als dienstbode ge holpen. liet. nul dat de Vereeniging slicht, spreekt uil deze feiten meer dan uit lange' aanbevelingen. Bezoldiging ambtenaren ter gemeente secretarie. Men schrijft ons: Als er in ons land ambtenaren zijn, wier bezoldiging over het algemeen nog beslist onvoldoende is, dan zijn het zonder twij fel de ambtenaren ter gemeente-secretarie. Overtuigend heeft dit aangetoond het o,n derzoek naar de jaarwedden der gemeente ambtenaren, vanwege den Nederlandse,heil bomt van gemeente-ambtenaren ingesteld door een commissie, bestaande uil de heeren A. de Vulder van Noorden, referen daris posterijen en telegrafie, Mr. Dr. II. •I. Romeijn, secretaris van liet Rijksivo- ningcollege, .1. van Dier, ambtenaar ter secretarie, allen Ie 's Draven ha ge, II. H. Jonkergouw, secretaris van Soest, en II. Velding, secretaris van Franeker. Uit dit. onderzoek, dat eenige jaren duurde en waarhij moeite noch 'kosten werden ge spaard, bleken wel zeer groote misstan den. Een groot, deel van de secretarie ambtenaren in ons land verdient niet ge noeg om er behoorlijk eti naar hun stand van te kunnen leven. Ambtenaren, gedi plomeerd door ile Nederlandsche vereeni ging voor gemeentebelangen, ontvangenj in vele gevallen een salaris, dal nog niet voldoende is om loonkiezer te kunnen wor den, minder ook dan in de betrokken ge meenten hij de belastingheffingen onbe lastbaar wondt, gesteld, omdat de wet gever zelfs het geringste deel daa,rvai( voor noodzakelijk levensonderhoud on misbaar acht. Zelfs zijn gevallen geens zinis zeldzaam, dat van volwassen men schel] al hun tijd eu werkkracht wordt ge vorderd tegen een jaa.rlijksc.he helooning van f300, ('200, en soms nog minder. De groote uitbreiding in de laatste ja ren van onze Rijkswetgeving voor hel welslagen waarvan zooveel afhangt van de gemeenlehoslliroTr heeft ook van de secretarie-ambtenaren de werkzaamheden en verantwoordelijkheid aanmerkelijk ver meerderd en zij eischt van heil een groote mate van, kennis. Bekwaam personeel is hierbij zonder twijfel een groot Rijksbe lang. Hel rapport der commissie dringt dan ook aan op vaststelling hij de wel van een minimum-getal ambtenaren en van minimum-jaarwedden voor die amb tenaren. Uok voor de (secretarie-ambte naren doel de verhooging van den le vensstandaard in alle klassen der maat schappij zieli gevoelen. Misschien is op misstanden in deze nog niet. genoegzaam de aandacht, gevestigd, zoodat. de gemeenteraden - behoudens gelukkige uitzonderingen - nog niet ge noegzaam daarvan zijn doordrongen. Hel zijn toch immers niet de gemeenteraden, door wier toedoen de gemeen te-admitiR slratie in de laatste jaren zoo ongeveer is verdubbeld. De Rijkswetgever deed dit, maar hij liet de salarisregelingen aan an deren over. En de gemeenteraadsleden) hespeuren uil den aard der zaak weinig van het. vele werk dat. Ier gemeente secretarie moet worden verricht. Feit is, dat. belanghebbenden geruimen lijd blijk gaven van geduld en groote be scheidenheid. Maar thans heeft het be stuur van den Nederlandschcn bond van gemeente-ambtenaren besloten aan (led. Staten te verzoeken om waar noodig hij de gemeenteraden hun invloed aan Ie wenden tot verbetering van de bedoelde jaarwedden. Op verzoek van de betrokken afdeelingen verklaarden voor korten tijd Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en het vorig jaar die van Noord-Brabant zich reeds daartoe bereid. En waar bijna alle colleges van Gedep. Stalen bereids, in meerdere of mindere mate, op grond van genoemde vermeerdering van werk en verantwoordelijkheid en verhooging van levensstandaard, overgingen lol ver hooging der jaarwedden van burgemees ters en secretarissen zij het dan niet, overal op <le meest, gewenschte wijze mag zeker worden vertrouwd, dat zij nu ook voor <le lagere ambtenaren lmune medewerking niet zullen onthouden. En van de gemeenteraden meenen wij over hel algemeen Ie moeten verwachten, dat zij, met misstanden van deskundige zijde bekend gemaakt, niet zullen nalaten deze zoo spoedig mogelijk op Ie heffen. GOES. Openbare vergadering van den Raad' dezer gemeente op morgen (Donder dag). des avonds 8 uur. Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken 2. Wijziging der begrooting dienst 1907 van hel Burgerlijk Armbestuur; 3. Wijziging der begrooting dienst 1907 van hef Gast huisbes tuur4. Verzoeken om af schrijving van belasting5. Verzoek van de wed. W. Timmerman om uitweg aan de M. A. de Ruijterlaan6. Verzoek van W. F. van Riet Jr. om uitweg aan den West singel 7. Af- en overschrijving van posten op de gemeentebegrooting dienst 1907: 8. Wijziging begrooting der gemeente, dienst 1207; 9. Vaststelling le suppletoir kohier van hondenbelasting dienst 1908; 10. Re noeming van een hoofd der openbare Meisjesschool, De voordracht bestaat uil No. 1. Mej. P Snoep, onderwijzeres Ie Rotterdam; No. 2. Mej. 11. .1. Oost.veen, onderwijzeres le 's Graven ha geNo. 3. Mej. F. Bakker, onderwijzeres te Eeens. De generale stat gaaf te paard een reis maken door westelijk Noord-Brabant en Zeeland. Den 29slen Juni zullen al hier aankomen 1 oppcr-officier, 5 hoofd officieren, tl subalteme-offioieren en 21 minderen, llet verblijf alhier duurt maar één dag. De heer II. Smids, assistent hij de pesterijen alhier, is met 16 Juni a. s. be noemd ui dezelfde betrekking te Arnhem. De heer V. Talsma, boek- en snelpersdrukker alhier, heeft aan een lang' gekoesterden wenseh gevolg gegeven. I f ij' heeft aan zijn winkel door verbouwing een aardige uitbreiding en verfraaiing ge geven; door oen grnoto spiegelruit komt de nette élaleerin,g beter tol haar recht; ook de drukkerij gaal een flinke uitbrei ding tegemoet. De Lange Kerkstraat 5s dooi deze verandering, ook wat verlich ling aangaat, weer een nVooiien winkel rijker geworden. Onder voorzitterschap van den lieer II. A. Ranken vergaderde Dinsdagmiddag de Veiling-svereeniging „Zuid-Beveland" in de Prins van Oranje. Aanwezig waren 27 leden. De voorzitter deelde mede, dal de Koninklijke goedkeuring op de vereeniging is verkregen. De vergadering besloot lof toetreding lot den Nederlandschen Tuin bouwraad, die pas in 'I leven is geroe pen en bedoelt te zijn hel onfraai lichaam voor den Tuinbouw. Nadat de notulen waren gelezen en goedgekeurd, kwam aan de orde de vaststelling der eerste kruis bessen veiling. De heer Ranken raadt een spoedige veiling aan, en hoopt dat men Ie voren opgave doen zal aan den veilings- meester van de in te zenden hoeveelheden. Besloten wordt om a. s. Dinsdag 9 Juni te beginnen met de kruisbessenveilingen. De tweede zal plaats vinden op 13 Juni. De voorzitter hoopt, dal in 't vervolg de ledige manden spoediger zullen worden ingezon den, en niet ten eigen bate worden ge brtiikl Gok deelt hij mede dal hel Bestuur voortaan strenger zal toezien op het teil verkoop bieden van waardeloos lïuil. liet id toch gebeurd, dal het kistje meer waard was dan de inhoud. De voorzitter deelt mede, dat er klachten zijn ingekomen over hel verkoopen op de veiling zelf (z.g.n. toognering). Dit zal ook wolfden tegengegaan. De zakjes voor de kruisbessen werden vroeger door de ver eeniging zelf verschaft. Dit zal niet meer plaats hebben. Een contract js gesloten met dhr. Oranje, hij wien kruisbessen zakjes legen vasten prijs verkrijgbaar zijn, terwijl overigens ieder lid in hel lokaal zelf die zakjes mag verkoopen. De heer Kakebeeke stelt voor om de zakken, die afgevallen appels en peren bevatten, vooraf le kenmerken. De heer flanken wil dit punt eerst in het bestuur besproken zien. Aldus wordt 'besloten. De lieer Karelse van Wemeldinge, vraagt om (Ie veilingen vroeger le doen beginnen. De voorzitter meent echter, dal de midden weg gekozen is, en dat men hel uur niet kan veranderen, omdat men zooveel moge lijk hel iedereen naar den zin moet maken. Nog werd de wensclielijkheid iiilgospro ken van publiciteit Ie geven der veilings- I»ijzen in „Floralia". De voorzitter zegt, dat langzamerhand meer publiciteit zal worden gegeven, maar dal hel er veel aan af doel, wie de noteeringen in de krant zet. Nadat niemand meer hel woord ver langde, sloot de voorzitter, onder dank vooir de belangstelling, de vergadering. MIDDELBURG. Tol klerk op het parket van den officier van justitie alhier is he noemrl' dhr. K Visser, thans klerk hij den ambtenaar van hel G. M. hij de kantonge rechten le Middelburg en (roes. VLISSINGEN. Ook dit seizoen zullen wederom op Woensdagavond en Zondag middag concerten worden gegeven in de tent op lief strand. Hel eerste concert is bepaald op Woensdag II) Juni Er bestaan nu ernstige plannen voor een sloomloodsdienst op de reede alhier, ten behoeve van het Belgisch loodswezen. HEINKENSZAND. In de eergisteren ge houden bestuursvergadering van de .Onder linge varkens vereen„Eendracht maakt macht", alhier, is besloten om ile verze kerde varkens der leden, ..voorbehoedend" le laten inenten tegen de vlekziekte, het welk kosleloos geschiedt. IERSEKE. Tijdens een tamelijk hevige onweersbui, die bier Zaterdag omstreeks balt twee boven het dorp woedde, viel een 13-jarig meisje, dal hij hel raam zat, plotseling bewusteloos van haar stoel. De ouders dachten niet anders, dan dat zij door den bliksem getroffen was, doch de te hulp geroepen geneesheer kon consta- teeren, dat dit niet bet geval was en schreef hel geval aan schrik toe. Rel meisje bleef evenwel ruim 5 uren lang bewusteloos. Toen zij weer lol bewustzijn teruggekeerd was, bleek zij onverlet en bevestigde de meening van den dokter. SCHORE. In de openbare raadsvergade ring van Maandag waren 6 leden tegen woordig. De voorzitter deelt den raad mede dal wegens ziekte van den secretaris als zijn plaatsvervanger door B. en W. is benoemd dhr. A. Stevense. Dhr. Verhangen vermeent dat deze be noeming ongeldig is, aangezien het regle ment van ortle dit niet toelaat. De Voorzitter zegt dat art. 15 van ge noemd reglement bel voorschrijft. Dhr. Verhaagen zegt dal dit is een af schrift hetwelk niet voor eensluidend Ls go- teekend en derhalve alle rechtskracht mist. De v. Oi zilter zegt het Van, Gedeputeerde Stalen ontvangen te hebben en hel wel degelijk rechtskracht heeft. Dhr. Verhaagen zegt dat als dit van Gedep. is ontvangen het dan door den griffier der Stalen voor eensluidend be hoort te zijn geleekend. Spr. zal 'I onder zoeken. De notulen worden gelezen en goedge keurd. Onder de „Ingekomen stukken" is o. a.Bericht dal de uitgave uit den post onvoorziene door Ged. is .goedgekeurd; de kas gemeente-ontvanger opgenomen en in orde bevonden is; in kas fl24.64r'. Begrooting 1908 aangehouden tol 1 Juli a. s. Rekening met verslag Gezondheids commissie. Van dhr. Glerum bericht dat hij bedankt als lid van den raad en als lid der commissie tof wering van school verzuim. Gedenkboek van hel bezoek van II. M. de Koningin aan Zeeland in Sept. 1.1. Wijziging begrooting 1907 en 1908 goed gekeurd. Wijziging verordening jaarwedde ouderwijzer en bepaald dat aan allen hot minimum zal worden gegeven. De voorzitter steil namens R. en W. voor om bet genomen besluit der vorige verga dering in te trekken waarbij was bepaald dat het mannelijk personeel een salaris zou ontvangenaan'vangsalaris f 503. Na twee jaar f550. Na 5 jaar f600. Na 7 jaar f650. Na 10 jaar f700. Na 12 jaar f750. Na 15 jaar f800. Na 17 jaar f850 en na 20 jaar f875, zijnde de termijn wat korter en hel maximum f50 hooger dan hij de wet is bepaald. Gedeputeerden berichten indien de raad het salaris van hel vrouwelijk personeel gelijk stelde met dat van het mannelijk personeel zij dan de gemeente zouden voordragen voor f800 buitengewone sub sidie volgens Art. 53 .onderwijswet.. li. en W. adviseeTen o-m het minimum salaris toe te kennen f503, f600, f675, f750 en 1'825. Dhr. Verhaagen beslreed dit voorstel hij noemde dit voorstel zeer bedroevend en volgens zijne meening ook niet in den geest van Gedeputeerden. Wilde men per se gelijkstelling dan in gunstigen zin en voor het vrouwelijk personeel een even gunstige bepaling maken als voor het man nelijk personeel. De voorzitter zegt dat men dient 'rekening le houden mei de fi nanedën der gemeente en de juffrouw heett. 'n goed salaris, Dhir. Verhaagen zegt voor de gemeente is het. niets bezwaarlijker dan verleden jaar, aangezien wij nu ook f 100 boven hel mini mum betalen, doch wil men het zoo rege len dat de juffrouw ei" niet door verhoogd wordt, dan kan men de laatste verhooging laten vervallen, dan kost het de gemeente de 1ste twee jaar niets, aangezien de ou derwijzer pas over twee jaar van die gun stige bepaling zal pïtofiteeren. De voorzitter zegt twee jaar zijn gauw om e da/i ziften wij er mee. Dhr. Verhaagen breligl nog) in hel mid den dat hel mannelijk personeel ook nog 5 pel. moet storten in liet weduwen- en weezenfonds waardoor hol belangrijk ui1 u der leeftocht heeft als bet vrouwelijk per soneel, doch hoe hel ook is, spr. z.al niet medewerken aan liet zijns inziens iumo- reele voorstel van 11. en W. om hel een maal gegeveno terug le nemen en zal even min zijn stem geven om den onderwijzer de f50 vergoeding voor woninghuur weer af Ie nemen. Dhr. Karelse is 't hiermee eens en wijst er op dal de Raad reeds een dankbetui ging gekregen heeft van den onderwijzer en nu weer terug nemen wal wij in de vorige vergadering hebben gegeven is niet mooi. De voorzitter zegt dat wij er rekening mede moeten honden dal wij nu een mooie subsidie zullen krijgen als we de salarissen gelijk stellen. Dhr. Verhaagen meenl dal ons die sub sidie ook niet ontgaan zal wanneer wij de verordening in gunstigen zin wijzigen. Het voorstel van R. en W. wordt in stem ming gebracht en mot 4 voor tegen 2 st. 'aangenomen. Voor stemden B. en \V. en de heer In 'I Anker, tegen dhrn. Karelse en Verhaagen. Daarna wordt hel kohier hondenbelas ting vastgesteld met 27 aanslagen tot een bedrag van f67,5, en het jaarverslag over den toestand der gemeenten in 1907 goed gekeurd. Dhr. Verhaagen betuigt zijn dank aan R. en \Vdal zij de onware gegevens aangaande den toestand van den weg thans hebben vervangen door een juiste schels gelijk deze is. Voorheen toch werd medegedeeld dat. de wegen in een goeden slaat, verkeerden, doch thans wordt rond uit gezegd, dal de wegen arm zijn aan grind maar de financiën der gemeente niet toelaten er in te voorzien. Spr. herinnert er aan steeds te hebben gevraagd dat dit zou worden vermeld, doch al geschiedt dit nu pas, Spr. blijft dankbaar. Het verslag volgens Art. 52 van de wo ningwet wordt aangeboden en goedge keurd, terwijl het verslag der gezondheids commissie ter visie voor de leden wordt gelegd. Rij de rondvraag verzoekt dhr. Verhaa gen oui den modder, gelegen op den Bree- weg, te doen wegruimen, aangezien deze sedert April 1907 het vrije verkeer belem mert. Spr. zegt, ik heb den Voorzitter dit reeds persoonlijk gevraagd en ook dhr. In 'I Anker verzocht zulks den voorzitter eens Ie vragen en ileze deelde mij mede, dat hij hel ook reeds aan <len voorzitter hoeft gevraagd Dhr. In 'I Anker: Neen, dat. is niet waar. Ik heb ii gezegd: ik behoef dat niet te vragen, want de burgemeester weet hel nel zoo goed als wij. De voorzitter zegt, dat hij die modder heeft gegeven aan dhr. Boonman, om ze in het najaar van 1907 weg te halen, doch hij is tot heden in gebreke gebleven, en ik heb hem nu uitstel gegeven tot de oogst van zijn land is; dus het zal spoedig ge. sollieden, aangezien winlergerst op land, staal waar de aarde ïnoet gebiacht worden. ROEDEK ENSKERK E. Maandagavond 5' 2 uur hield dé ra,ad dezer gemeente oene vergadering. Afwezig met kennisgeving iva- iren dhrn. J. v. (1. Linde en J. Louisse. Na opening der vergadering werden de nolu- len van hel verhandelde in de voorgaande vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat door Ged. St. was goedgekeurd hel besluit van don raad genomen in de voorgaande vergade ring inzake de zoo mogelijke verlenging van hel contract tol hel aanstellen van een gemeenschappelijken geneesheer voor de gemeenten Iloedekenskerko, 's Graven polder' en Baarland. In afwijking met. de volgorde der punten (er behandeling voorkomende op de agen da,. weid met. goedkeuring van den raad overgegaan tot bespreking van punt. 3 der agenda: Benoeming leden stenibu'reaux. De voorzitter deelt mede, dat daar nu in hel vervolg de gemeente voor de diverse verkiezingen in twee stemdistricten zal zijn verdeeld, het aantal raadsleden te klein is, om steeds voldoende leden voor de stembureaux te kunnen benoemen, 'lis naar aanleiding daarvan, daj B. en W. gezocht hebben geschikte personen te vin den, in stemdistrict I en II, die zich bereid verklaarden eventueel, als leden van de stembu'reaux in een der beide stemdistric- len zitting le nemen. Blijkens een door hen ingesteld onderzoek hebben zich daar voor, wat stemdistrict I betreft, bereid verklaard dhrn. A. C. v. d. Linde, J. v. Belsen, H. Riemens, M. de Regt en M. 6. Verbeek Jr., en wal stemdistrict II betreft dhrn. J. Keijzer, A. Buteijn, Remijn, ,1 F. Bcpondt, J. Raas en f'. Goense. Na mens burgemeester en wethouders stelt, hij voor bedoelde personen voor den tijd van één jaar, te rekenen van 15 Mei 1908 (of 15 Mei 1909, te benoemen. Dhr. A. Walraven het woord verkregen hebbende, zag aan deze voordracht nog gaarne een persoon toegevoegd, namelijk de gemeente-secretaris, dhr. J. Ejrfaieiins. De voorzitter deelt mede, dat na ge houden besprekingen het B. en W. hel meest wenschelijk achten dhr. J. Enne- rins niet als lid van het stembureau voor de wijken A en C aan te wijzen, daar hij als dan zoowel in stemdistrict 1 als in stemdistrict II behulpzaam kan zijn. Daar op wordt bet voorstel van R. en W. zon der verdere discussie o[ hoofdelijke stem ming, niet algemeene stemmen aangeno men. Aan de o|rde is punt. 1 en 2 der agenda. Benoeming onderwijzeres en reclames hoofdelijkon omslag. De voorzitter keurt hel noodig de deuren Ie sluiten. De vergadering weder open baar geworden zijnde, deelt de voorzitter mede, dat zieh voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school in deze gemeente hebben aange meld 2 sollicitanten, namelijk mej. J. S. Meyers te Westendorp, gem. Wisch en mej. El J. Visser le Slijkplaat, gemeente Hoofd plaat. De door R. en W. in overleg niet den ai rondissem.-schoolopz., gehoord het hoofd van de school opgemaakte voordracht be slaat uit: la mej. E. J. Visser te 81ijk- plaal, gem. Hoofdplaat; 2o. Mej. 1 9. Meyers te Westendorp, gem. Wisch. Tol stemming overgaande worden door den voorzitter tot stemopnemers aange wezen dhrn Groenewege en A. den Dekker. Rij opening der stembiljetten blijkt, dat op mej. E. J. Visser 5 stemmen zijn uitgebracht, zoodat. deze ,met alp' meene stemmen tot onderwijzeres aan de openbare school is benoemd. De voorzitter deelt nog merle, hij met de benoemde in correspondentie zal treden ten einde haar zoo spoedig mogelijk in functie te doen treden. Nog deelt de voorzitter mede, dal een schrijven van het bestuur van het water schap Hocdekenskerke is ingekomen, bon deinde de mededeoling, (lat piet ingang van 1 Mei 1909 de jaarlijksohe subsidie ad f267 voor onderhoud van de aard- en zandwegen, wordt ingetrokken en bedoeld bestuur van af dien datum, daarvoor zelf zal zorg dragen. Hij deelt mede dal na mens B. en W. een schrijven tot het water schapsbestuur zal worden gericht, tem einde een gemeenschappelijke vergadermg le beleggen om alsdan nauwkeurig Ie <m''" uitmaken, welk deel der wegen na 1 Aim 1909, voor onderhoud en toezicht van de gemeente komt en welk deel voor da van den polder. Bij de gewone rondvraag door den vooi

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2