BINNENLAND. UIT ZEELAND darmes, die partij voor de bewoners ge kozen hadden, gedood of gewond wer den. De bewoners namen daarop de wijk naar het, hooge gedeelte der stad, waar zij nog ingesloten zijn. Gedurende den dag werden er onophoudelijk schoten ge wisseld, er vielen daardoor echter geen. slachtoffers. Het schijnt dat sindsdien de vechtpar tijen hebben opgebonden, maar do bewo ners blijven ingesloten en hel paleis wordt door troepen bewaakt. Verscheiden bewoners verlieten het eiland in kleine vaartuigen zonder levens middelen aan boord. De honoraire ronanl van Oostenrijk- Hongarije meldt, dat hij in zijn huis werd opgesloten gehouden. Alle consuls vra gen om bescherming. De regeering van Satnos heeft een pro test geriehl tot de consuls der mogend heden zij verklaart daarbij, dat de ge beurtenissen geen opstand vormen en ver zoekt onmiddellijke zending van oorlogs schepen door de lmitenl.and.sche mogend heden, en prins Kopassis en de Turksohe troepen te doen vertrekken. Nader wordt gemeld: De gemeenschap met de stad is verbro ken; van de haven wordt geschoten op alle voorbijgangers. De oorzaak van de bloedige botsing is de op een kind gepleegden moord door de soldaten, die op verzoek van den prins ontscheept werden. Volgent; zijdelings verkregen berichten van Samos zijn dooi' de troepen HO vrou wen en kinderen gedood. De Turksche soldaten hebben met hun geweervuur de buitenlandsche consulaten niet gespaard. Op Jildiz-Kiosk is een telegram ontvan gen, van schoutbij-nacht. Halif Pasja, waarbij deze kennis geeft, dat hij op Sa- mos is aangekomen, prins Kopassis be- vrijd en de staatsgebouwen bezet heeft. De hoofdstad begint, lot rusl te komen. Niet-ambtelijke telegrammen uit Athene stellen den "toestand op Sanros als on rustbarend voor. De te wapen geloopen, bevolking heeft, naar luid van die berich ten,, de stad heheerschende hoogten bezet De gezanten te Konstantinopel der Sa- mos beschermende mogendheden, verkla ren, dat het hun onmogelijk is lussc.hen- beide te komen, zoolang de orde niet hersteld is. Postcontract met de „Zeeland". Blijkens de toelichting, die de directie van de maatschappij „Zeeland" geeft bij kaar door de aandeelhoudersvergadering aange nomen voorstel om haar machtiging te ver- leenen een nieuwe postovereenkomst met de regeering af te sluiten (zie onder eilan- landen), waren reeds 6 jaren lang onder handelingen loopende met de regeering over een verhooging van de vergoeding tusschentjjds, met wijziging dus der loo pende overeenkomst, maar werden door de opeenvolgende ministers de Marez Oyens en Krans verschillende bezwarende voor waarden gesteld o.a. ten opzichte eener reorganisatie van de maatschappij. De in middels verbeterde toestand der maatschap pij maakte, dat de directie de onaanne melijkheid dezer reorganisatieeischen uit spreken kon. Zoo is toen opnieuw, geheel los van iedere reorganisatie over een nieuw contract onderhandeld strekkend tot verhooging van de toe te kennen vergoe ding voor bewezen diensten. Het verleden bewijst, zegt de directie o a dat de Nederlandscbe Staat, wel verre van geldelijk nadeel te ondervinden van onmogelijk zijn hel venster te bereiken, laat staar, hel binnen te dringen. Nu hc- meirkfel ik echter, dat de Vensterluiken dei- vierde verdieping zeer breed waren, on veer 8' 2 voel. Toen wij den achterkant van het huis bekeken, stonden zij half open, in een rechten hoek op den muur. Waarschijnlijk heeft de politie dit. gedeelte van het huis eveneens onderzocht, doch de breedte niel opgemerkt, of er geen waarde aan gehecht. Zij hielden het voor onmogelijk, dat hier iemand gevluchl kon zijn, en onderzochten daarom maar opper vlakkig. Het was mij echter duidelijk dal dit. vensterluik, als hel. heelemaal tegen den muur ligt, nauwelijks meer dan twee voet van de gaspijp verwijderd is. Even duidelijk was hel mij dat men dan mei een weinig moed en behendigheid gemakkelijk van de pijp naar het vensterluik kon ko men. Dan kon de indringer gemakkelijk zoo'n zwaai nemen dat het luik sloot, en zich, indien het raam open was, toegang tot, de kamer verschaffen. Vergeet, niet, dal ik eeno bijzondere be hendigheid vooir zulk eene onderneming noodzakelijk acht. Voor alles wilde ik je de mogelijkheid jdal er eene om,gewone, ja eene bovenmenschelijke flinkheid voor noodig is, aa.n.toonen. Deze omstandigheid moet je met. de zonderlinge schrille of rauwe, ongelijkmatige stem vergelijken. Een; nevelachtige gedachte ging mij plot seling door hel hoofd, toch was hot mij nog niel duidelijk wat Dupin meende. Hel ging' mij als iemand wien een naam op de tong ligt, en er toch niel op komen kan. Hij ging vooTI „Bezien wij nu 'do kamers, voor alles den uilerlijken toestand. De laden der la tafel zijn geplunderd, hoewel er zich nog vel» voorwerpen van waarde in bevinden da,tl schijnt mij niet in den haak. De vrouw en hare dochter leefden zeer teruggetrok ken, ontvingen geen bezoeken, gingen zijn verbintenis tegenover de „Zeeland" tot betaling van f 300 000 voor het post vervoer, daarvan voordeel heeft getrokken. Dit wordt, beter nog dan door een be roep op de toeneming van het aantal kilogrammen vervoerde brievenmalen (van 1 mülioen kilo in 1889 tot -f- 2 inilli- oen kilo in 1897 en bijna 3.5 illioen kilo in 1907), bewezen door het feit, dat in 1889 tot en met 1907 telken jare aan de „Zeeland" een overschot is uitgekeerd, ingevolge de contractueele bepaling, dat, indien de Nederlandscbo postadministratie van de buitenlandsche postadministratiën wegens transitovervoer meer ontving dan de aan de maatschappij gewaarborgde som van f 260.000, de helft van het overschot aan de Nederlandscbe Postadministratie, de wedeibelft aan de „Zeeland" ten goede zou komen. De f 40.000 per jaar, welke de Nederlaudsche postadministratie voor de Nederlandscbe brievenmalen in beide rich tingen betaalt, en waarvoor zij in 1905 circa 600.000 Kilo aan de maatschappij ten vervoer tuevertrouwde (tegen b v. pl m. 254.000 Kilo in 1895) is dus nog te ver mindereu met de helft van het zooeven vermelde overschot. Dat een Kilo brieven en drukwerkin dooreen genoiaen in inter nationaal verroer den Staat veel meer dan 10 cent opbrengt, behoeft wel geen betoog. Waar de dagbooten den dienst nog uit stekend verrichten de dienstiegeling van de laatste jaren geeft een korteren duur voor de reizen Queenhoro'- Vlissin- geu der dagbooten aan van 20 minuten, vergeleken bij de dienstregeling der eerste dienstjaren van die zelfde schepen acht de directie de contractueele verplichting om binnen een bepaalden tijd tot aanschaf ting van nieuw materieel over te gaan, welke voortvloeien uit den eisch van ver snelling van den dagdienst, eene bezwa rende bepaling, welke de aanvankelijk ge vraagde verhooging met meer dan f 150.0C0 zeker ten volle zou gerechtvaardigd heb ben Toch besloten zij, zich neder te leggen bij de weigering van opvolgende ministers om verder te gaan dan eene verhoogiug met f 150.000 in aanmerking nemende' dat vermeerderde snelheid ook aan de ont wikkeling van het vervoer van reizigers ten goede komt. De Maatsehaijpij geniet volgens het nieuwe contract voor het overbrengen van de Nederlandscbe brievenmalen f50 010 'sjaars en de staat waarborgt aan haar voor de brievenmalen van en aan buiten landsche postadministratiën een jaarlijksche opbrengst van f 400.000. De overtocht zal, zoo zegt een bepaling in het contract, voor den nachtdienst in hoogstens 63/j uur, voor den dagdienst in hoogstens 8 uur worden afgelegd. Na de indienststelling der 3 nieuwe booten zal de overtocht voor den dagdienst in hoog stens 7 uur worden afgelegd. Staatsexploitatie van Spoorwegen. Na dagenlange beraadslaging is de mo- lie-Bos, waarbij de weuxrhel ijk beid van exploitatie der spoorwegen door den Slaaf werd uitgesproken, verworpen. Bij de stemming verklaarden zich zes katholieke kamerleden vóór Staatsexploi tatie, de andere aanwezigen tegen. Uit deze stemming blijkt wel, dat de katholieke kamerleden de zaak van staats exploitatie beschouwen als iels, waarover men onder katholieken vrijelijk van gevoe len. kan verschillen. Waarschijnlijk zou de motie-Bos nog meer voorstemmers onder de katholieke kamerleden hebben gevonden, wanneer volledige inlichtingen omtrent de fina.n- oieele en andere gevolgen hadden gegeven) kunnen worden. slechts weinig uit en maakten dus waar schijnlijk geen groot toilet. Als nu de moor denaar kleedingstukkeii had willen slelen, waarom Inain hij niel de beste, waarom niet. allemaal? Waarom laai hij de 4000 francs onaangeroerd om zich met eenige stukken waschgoed tevreden te stellen. Denk er niet aan, dat zooals de politie gelooft, iemand hel op hel, voor drie dagen aan de deur afgegeven goud gemunt had; der gelijke samenloop van omstandigheden is niet zeldzaam, en toch was, zelfs al onl brak het, alles nog niet (Opgehelderd. Doch' blijven wij bij de zaakde zonder linge slem, de ongewone flinkheid, het ontbreken1 van ieder motief bij dezen vree- selijken dubbelen moord. Beschouwen wij nu verder de slachtoffers; eene vrouw .die mei bloote handen geworgd is, dan in den school's leen wordt gestopt, hel hoofd naar beneden. Dat doel geen gewone moor denaar, ten minsle niel met lijken. Je zult mij toegeven, dal dit in de sehoorsleenslop- pen iets is. wat de Fransohman totaal overdreven noemt, iels wat met den men- sehelijken gedachtengang onverenigbaar is, al is de moordenaar zoo diep gezonken als maar mogelijk is. Bedenk verder nog eens, hoe groot de kracht van den dader geweest moet zijn, om hel lijk zóó in de schoorsteen le persen, dal de vereende krachten van meerdere personen noodig waren, om het er uil te halen. En onn nu hij deze kracht te blijven. O]) den haard lagen dichle bossen grijs monschenhaar. Zij waren met de wortels en al uitgetrok ken. Nu vraag ik je: welk pene kracht behoort er niel loe, om maar dertig haren in eens uil te trekken? Je zaagl immers deze bossen haar. Een ontzettend gezicht! De wortels wa ren aan stukken der hoofdhuid vastge kleefd en dat. vereiseht bij zooveel haren' eene ongewone krachtsinspanning. Niet al leen was de hals der oude vrouw doorge Na eenigen tijd zal men over voldoende gegevens kunnen beschikken. Want door de aanneming van de motie- Nolens zal eene Staatscommissie tot on derzoek dezer kwestie worden ingesteld. Weer eene Staatscommissie zal menig een zeggen. Maar er zijn er ingesteld die minder noodig waren dan deze. ,,N. K.". GOES. Het prov. comité van, anti-rev. kiesvereenigingen in Zeeland zal op Dins dag) 9 Juni een buitengewone vergadering houden alhier. In de middagvergadering, die toegankelijk is voor allen die tol de rechtse he partijen behooren, zal mr. P. Dielenian, uit Middelburg, spreken over: „Het maatschappelijk vraagstuk, een ze delijk vraagstuk". Door den keurmeester is alhier een koe afgekeurd en ouder politiezoezicht be graven. De koe die Zaterdag in een sloot geraakt en verdronken was, behoorde aan de wed. J. B. alhier. Alhier is een 24-jarige boerenknecht va,n! Kapelle bekeurd wegens 't als bestuur der rijden op een rijwiel zonder liehl. MIDDELBURG. B. en W. .stellen voor naar aanleiding van hel op 24 Juli 1907 aangehouden voorstel om de gymnastiek aan hel. gymnasium verplichtend te stel len, reeds nu le besluiten tot hel bouwen van hel gymnastieklokaal op de wijze en plaals als op de teekening is aangegeven, voor hel geval dat de gemeenle te ©eniger lijd het gebouw aan de Groenmarkt ver talen moet. De politieageuten-vereeniging ,,E. el E vroeg per adres aan den Raad om f 1 per week verhooging van salaris voor elk der agenten, wegens honger woninghuur en. belasting, duurder levensmiddelen, ver bod van „er wat hij te verdienen", te laag inkomen om de noodige onafhanke lijkheid legenover de neringdoenden te betrachten, le laag ook in vergelijking met andere gemeenlen. J. W. II. E. v. Karssen vroeg herkeu ring voor zijn inlijving hij de brandweer, wegens zwakke horst en longen. B. en W. stellen voor, met overlegging van twee geneeskundige, verklaringen, hem geschikt te verklaren. Voor de benoeming van een onderwijzer aan school .1 worden voorgedragen li. .1. Oveidnin, .1. Kotvis en C'. 1'. v. d. Einde, resp. le Vlissingen, Noord-Scharwoude en Wolfaartsdijk. 11. en W. stellen voor over le gaan lol hel leggen van eene nieuwe buisleiding van het pompstation naar den watertoren, en 'lol. uitbreiding der machines aan het pompstation der waterleiding. De kosten, van een en ander worden ge raamd op f112.000. De commissie van financiën heeft zich met dit voorstel vereenigd. B. en W. slellen voor afwijzend le be schikken op het verzoek van de Middel burg,sche huishoudschool om subsidie voor een kookcursus. Naar .aanleiding van een verzoek van mejuff. II v. d. Broek om vergoeding voor meerder werk door haar verricht hij afwezigheid en na 'I overlijden van ,mej. De Visser, stellen B. en W voor haar voor 287 onverplichte lesuren I' 190 lielooning loe (e kennen. De aanbesteding van de eerste ge bouwen voor de Zeeuwsche krankzinni genstichting „Vrederust" Dij Bergen op Zoom, waartoe plan en leekeningen thans door de bevoegde autoriteiten zijn goed- sneden, hel hoofd was geheel van den i'Oni]i gescheiden en als wapen diende slechts een scheermes. Welk eene brutale woestheid ligl niel in deze daad! Van de andere venvondigen wil ik niet eens pi aten. De doctoren dachten dat zij van een stomp instrument afkomstig waren. Dat. kan waar zijn, maar hel stompe instro- Vnent was dan toch bepaald het plaveisel van de binnenplaats, waar de vrouw op viel. Hoe eenvoudig deze gedachle ook is, toch viel zij do politie niel in, en wel is waar uil den zelfden grond, waarom zij niet op de breedte der vensterluiken lette. Nemen wij nu nog de groote wanorde in de kamer in aanmerking, dan komen wij lol den volgenden gedachtengang; eene wonderbaarlijke flinkheid en behendigheid, eene bovenmenschelijke kracht, brutale wildheid, moord zonder reden, die den menschelijkeii gedaclifengang vlVemd zijn, eene. slem die nienschen van verschillende, natiën vreemd in de ooien klinkt, en on gearticuleerde geluiden voortbrengt. Wat. is nu hier hel geval? Welken indruk maakt de zaak op u? Een huivering voer mij bij deze vraag door de leden. „Een krankzinnige hoof! hel gedaan", antwoordde ik, „een razende, die het na burige krankzinnigengesticht ontvlucht is". In menig opzicht zeer goed opgemerkt. Maar, zelfs in hel wildste stadium, gelijkt de stem van een waanzinnige toch niel op die, die op de Irap gehoord werd. Krankzinnigen hebben allemaal eene na tionaliteit, en al is hun taal niel samen hangend, hel zijn toch gearticuleerde ge luiden, die zij voortbrengen. Bovendien, hebben krankzinnigen geen haren zooals ik ze hier in mijne hand heb. Ik ontnam ze de krampachtig samengetrokken vingers van mov'rouw l'Èspanage. Wal denk je er nu van?" (Wordt vervolgd.) gekeurd en door hef bestuur vastgesteld, en welke eerstdaags tegemoet kan gezien worden, zal omvatten: observa.tiegebouw, directeurswoning, keukengebouw, vier pa viljoenen, ziekenbarak, lijkenhuis, water toren, machinegebouw, woning van den( machinist en gebouw lol behandeling van de vvasch. De aanbesteding zal op nader aan te kondigen (lag plaats hebben in hel Schuttershof alhier. De heer C. II. Antheunissen, amb tenaar hij de Staatsspoor, is overgeplaatst naar Vlissingen en de heer M. J G hijzeis van Vlissingen naar hier. In de alhier gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in dë stoomtram Walcheren (lijn Middelburg Domburg) mei zijtak van, Koudekerke naar Vlissingen, werd hel verslag uitgebracht over het boekjaar 1907. Het réserve- en vernieuwingsfonds be droeg op 31 December f819.455. liet totaal der exploitatie-ontvangsten beliep f55.948.84; dat der exploitatie-kos ten f 40.046.80svan de winst ad f 15.902.03-' gaal af f3219.34 betaalde rente, zoodat de netto-winst f 12.682.69" bedraagt. De verdeeling der winst, ad f 13.846.03", bestaande nil 1163.34 voor onverdeeld, saldo en f12.682.695 winst uit de exploi tatie, werd als volgt vastgesteld: te be stemmen voor liet vernieuwingsfonds weg en werken f8673.97; uitkeering aan aan deelhouders f 20 per aandeel, gelijkstaande met 2 pf't f 5000; dividendbelasting f 125, terwijl op nieuwe rekening f47.065 wordl overgebracht. VLISSINGEN. M a a t s c h a p p ij ,,Z e e- 1 a,nil". In de Zaterdagmiddag ten raad- huize alhier onder voorzitterschap van den, heer mr. E. Fokker, gehouden bui tengewone algemeene vergadering van aandeelhouders in bovengenoemde Stoom vaart Maatschappij weid der Directie machtiging verleend lot het sluiten van een nieuw jiosfcontract met den staat dei- Nederlanden. Veider werd besloten, tol liet doen aan bouwen van drie nieuwe stoomschepen voor vervoer van brievenmalen, passa giers en goederen lusschen Vlissingen en Engeland en de directie te machtigen, na overleg met commissarissen en met. inacht neming van het. bepaalde in artt. 2 en 5 der bovenbedoelde overeenkomst, tot aan besteding le gelegenertijd over le gaan. Die artikelen bepalen welke stoomsche pen de Maatschappij in de vaart moet hebben en de duur der reis zoo kor! mo gelijk moet zijn. Uiterlijk van af 1 Oct. 1911, zal de overtocht voor den dagdienst in hoogstens 7 uur worden afgelegd. De Maatschappij geniet volgens hot nieuwe contract voor het overbrengen van de Nederlandsche brievenmalen f50.000 'sjaars en, de Staal waarborgt aan haar voor de brievenmalen van en aan buiten landsche postadministratiën een jaarlijk sche opbrengst van f400.000 Hel ligt in de bedoeling van commissa rissen dp naehlbooten naar den dagdienst over le brengen en drie nieuwe hooien van iels grooter snelheid voor den nacht dienst te doen bouwen. Zij rekenen dat, drie ii drie en een half millioen voor dien houw noodig zullen zijn. Mits de postovereenkomsl lol stand komt, zijn commissarissen van wege de Maatschappij tol Exploitatie van Staats spoorwegen faciliteiten in uitzicht gesteld bij de aflossing van hel nog verschul digde der hypothecaire geldleening. Verkozen werden tol commissarissen, wegens ontstane vacatures, de aanbevolen hoeren mr. /E. baron Markay, Minister van Slaat, en mr, L H. W. Begon!, lid der Eerste Kamer. Beide hoeren zijn com missarissen der Maatschappij lol Exploi tatie van Staatsspoorwegen. - De soldaat van E. van het Algemeen Depot Discipline, werd onder geleide naai den krijgsraad le 's Gravenhage overge bracht, ten einde aldaar terecht te staan wegens hel slaan van een meërtlore. KRU1NINGEN. In de Vrijdag alhier ge houden raadsvergadering deelde de voor zitter, de heer Wondergem, wethouder, mede (tal de burgemeester wegens onge steldheid met verlof tot 16 Juni a.s. de gemeente had verlaten. Voor hel personeel aan de gemeenschap pelijke o. 1. school Kruiningen Kra.bhen- dijke le Oost dijk werd de volgende saln,- risregeling aangenomen Jaarwedde van het hoofd: minder dan 5 dienstjaren f900; verder voor elke 5 dienstjaren f50 meer tot een maximum van fllOO. Voor de onderwijzers: minder dan 5 dienstjaren f550, verder voor elke 5 dienstjaren f50 meer tol een maximum van f 875, Hoofdakte geeft f 100 meer; verplichte hoofdacte f 200 meer. 't Hoofd geniel bo vendien vrije woning met tuin, of hij ge mis daarvan, f 150 vergoeding. Tegemoetkoming in de huishuur voor gehuwde onderwijzers van bijstand f 50. Verlof wegens ziekle wordt gedurende de eerste zes maanden verleend met be houd van hef volle salaris. De tweede zes maanden wordl ingehouden een bedrag, gelijk aan de helft zijner jaarwedde over hel. Iweede tijdvak zijner ziekte, of, als minder dan de helft dier jaarwedde voor zijn vervanging gedurende zijn ziekle door de gemeente betaald is of betaald moei worden, een bedrag gelijk aan hetgeen voor de kosten van zijn vervanging noo dig is. Vervulling van dienstplicht geschiedt met behoud der jaarwedde, voor ten hoo». sfe een jaar. Voor tijdelijke onderwijzers wordt hel salaris in dergelijke gevallen ingehouden Gehuwde onderwijzeressen krijgen ;j maanden vóór tot 1 maand na de beval- ling verlof met verval van salaris. Na die maand treedt hij langere afwe zigheid liet. gewone ziekenverlof in. Bij overlijden wordt de jaarwedde no» zes weken daarna uitbetaald aan deta) overblijvende. Voor Kruiningen en Hansweert word nog de volgende wijziging in de reeds vroe ger vastgestelde regeling aangebracht. Ziekteverlof wordt, de eerste zes maan den verleend met behoud van hel, volle tractemen.tna dien kan Inagnifiate 6 (maan den verlof gegeven worden, maar mol in. houding van de helft der jaarwedde, ter bestrijding van de kosten van plaatsver vanging. Voor tijdelijke onderwijzers(essen) wordt hij ziekte het heele salaris ingehouden De raad kende verder een gratificatie van f 15 loe aan den rijksveldwachter en den onbezoldigde» rijksveldwachter Herkozen werden als lid van de oom- missie lot wering van schoolverzuim de heeren J. Verhage Mz., Wondergem, C. Hollestelle en J. Visser, lu de plaats van, den heer D. Houtzager, die bedankte, werd gekozen de heer D. van der Pijl Ten slotte werd het salaris der tijde lijke onderwijzeres vastgesteld op f 50 per maand. BORSELE. Woensdag benoemde de ver gadering van ingelanden van den polder „Borsele" tol, gezworen den heer J. Bruin ooge Jz. in de plaats van den heer A Boone, en lot vertegenwoordiger van dm polder in den dijkraad den heer I*. Dekker Fz., ter vervanging van dhr. Mol Ar. De beide andere aftredende vertegenwoor digers, de heeren J. P. de Jonge en 1. Boonman Dz., werden herkozen. Een voor stel om f0.10 per hectare 'sjaars bij (e dragen in de kosten van onderhoud van door particulieren tot stand te brengen begrinding van wegen werd verworpen. Te Borsele is door de rijkspolitie tegen een groot aantal personen proces verbaal opgemaakt wegens het verrich ten van openbaren arbeid op den akker op Hemelvaartsdag. OVEZANDE. In de vergadering van hel waterschap Oveza.nde op Zaterdag gohou den door 14 stemgerechtigden, werd de rekening over 1907/'08 in ontvang op f3070.365, uitgaaf f2637.215, goed slot f433.15, vastgesteld Begrooting 1908/'(I9 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f5867.11 rekening en begrooting wei den goedgekeurd. Besloten werd een geldleening ii.m le gaan van f2500, teneinde 1210 nieter grintweg aan te leggen. Herbenoemd werd lol gezworen de heer A, de Jonge Pz. Zaterdagavond hield de vereenigiag „Hol Groene Kruis" de jaarlijksche alge inoene vergadering in een der schnolloka len. Na een inleidend woord van dei; voorzitter, dr. H. R. Folmer van Driewe gen, en na het. afdoen van de gewone huishoudelijke zaken: notulen, verslag cn rekening, kwam in behandeling een voor stel Ier uitbreiding van art. 7 van hel Huish. Regl.: „Wie na 1 Nov. HM? Int wordl, heeft eerst recht op de hulp dor vereendging, nadat hij 6 weken lid is ge weest" met de volgende alinea „Wenscht men echter terstond te rleelen in de voor rechten der gewone leden, dan heeft men als inleggeld le betalen een gulden". Hel gebeurt, n1dat men eersl bij ziekle of ongeval lid wordt en dan was art. 7 een beletsel lol dadelijke hulp, vandaar de aanvulling. Aangenomen mei algemeene stemmen. Bij de oprichting is de jaar lijksche bijdrage, zoo laag mogelijk gesteld, om aller toetreding doenlijk te maken: in de verwachting, dat zeer vel en vrij willig meer dan 30 els. zouden geven, maar dit is niel geschied. Daar het nu over te weinig geld kan beschikken, stelde het bestuur voor, de minimum-bijdrage te bepalen op 50 cis., "t geen na 'lange besprekingen en na verwerping van wu ander voorstel aangenomen werd. Beslo ten werd nog, dat de vereeniging zich zou aansluiten bij de centrale vereen1- ging van „Het Groene Kruis" voor Zuid Beveland. Burgemeester 1). Mulder werd met bijna algemeene stemmen herkozen als bestuurslid. Dr. Folmer verklaarde zich bereid om in de wintermaanden, na afloop der werk zaamheden, gralis een cursus te geven ni de verbandleer, enz., als er minslens b personen de lessen volgen willen. Zondag j.l. is door de leden dei handboogsocieteil „Willem Teil" alhier, naar het koningschap gescholen, hetwelk verkregen werd met de meeste losse vo gels te schieten door M. Rijk. NISSE. Vrijdagmiddag was het vergade ring dor ingelanden van de buitenpoldei-j van Nisse. De begrooting voor 1908 wN vastgesteld in uitgaaf op f 1894,79 en j"- komst van f 2272,20, alzoo een goed sin van, f377,41. Het dijkgeschot werd bepaal" op f5 per H.A. plus f 0.25 voor den weg, alizoo f0.50 per H.A. minder een vorig jaar. Herbenoemd werd af" 8 zworen Johs. Kloosterman. Aan bel stuur werd overgelaten een voorstel le dienen om in plaats van 8 H.A- minimum om te kunnen optreden als mg land dit te brengen o,p 6 of 4 H.A.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2