Laatste Berichten. O N D E R W IJ S. Rechtzaken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen onz. Iij liet rondloopen. 1 had de baviaan m de kooien van [te openen en zoo schip rond ,en den baas. Zij hun voor handen (ing, die zich niet vertoonen. Boven, (e baviaan, die de and was. T)it had I toen de kapitein je eenige hakken dek neer en het klle apen snelden, een Hinken brom versuft op het dek, ■nemen en weer in de schuldige ha- |n zal zijn vrijheid, ig getoond heeft, n. een blad, waarin iconen de portret- van voortvluchtig Irijsche hoeven als Jt? Iiit, waarin de por- hn opgenomen wor- 1-p agenten van ïle jtie. had haar geheele lin effecten en hank- lering van een reis- |s sloeg zij deze aan oering scheurde en that viel op straat Irceel wonend paar iapieren machtig te te leven op een INvekte en, Dinsdag de vtouw tot twee ordeehl. ie het gesticht, van kwam Zondag hij Breux binnen, W el- leer henen, zeggende eder, op het kerkhof lvond men hem ver- dat het graf zijner Görlitz met donde- ler in aanbouw zijnde lag. Bij dit. ongeluk |od, 4 zwaar en nog stadbestuur had lie Mructie van het dak, gproef niet had door- ivml versterkt, doch [leze vooirzorgmaatre- k toch gebeurd. De verdenking zich aan id in dezen schuldig gearresteerd. moordzaken. I plaatsje in den Staat gde Staten heeft men ontdekkingen gedaan, dadje lag een b'oeren,- behoorende terreinen, ivoond door een juf- zich afgaf met allerlei ties voor lieden, die n hebben waar een ze juffrouw fluiness is :an nagaan, tweemaal aai' beide mannen zijn (nder omstandigheden, st uitgedrukt, verdacht houdt, het er nu voor, 1 werd vergiftigd en 12 is overleden aan de plag op het hoofd met in haar tweeden man, f een advertentie, waar- te kennen gaf, in het net een bemiddeld man. afhandelingen met, en tamelijk welgestelden, uit Aberdeen in Zuid et lijk van dezen man komen uit een tuingraf weer een week geleden g af. In de puinhoopen rkoolde lijken van drip Irouw Guiness en een nder hoofddat. men kminkte stoffelijk over- jn juffrouw Guiness zelf. jhel: echter niet onmoge- nog leefde en zelf den Anderen bleven hij hun wel degelijk is omgeko- rand was gesticht door hoeve, Lamphere, haar edeplichtige. nd men nu tal van lij klein rond gaatje in den, tok aan kindermoorden .-Guiness zich schuldig, [wanten die een kind te Sden en „er van af wil- luffrouw Guiness terecht, m erJogeeren, voor j' den grond. Dan gelooft (en op de hoeve nog een Inde zaak dreef, het wegf ui, die eenvoudig per hof lost uurd kwamen. Die li fan in den noodlottige" pond. Maajr Vermoedelijk er de woning een gemet- ansehelijk niel onschuldi- yee geleden is er aan dert kelder gebouwd. Daarbij is veel onge- bluschte kalk gebruikt; en nu vree- y.rn 'le politieautoriteiten dat ook bij die gelegenheid lijken zijn verdookere- masiid. Onder de herkende slachtoffers van juffrouw Guiness moet ook haar 18- iariee pleegdochter,; Jennie Olson, worden; gerekend. Anderhalf jaar geleden verdween zij plotseling, naar de pleegmoeder zeide, was zij op kostschool gedaan le Los An- R°ne dood van juffrouw Guiness' beide mannen was voor haar niet zonder winste gebleven Echtgenoot no. 1 was voor een bedrag van 20.000 gulden verzekerd ge weest. De tweede man bracht 8500 gulden op een verzekeringsnitkeering. Deze man werd in den vleeschkelder doodgevoiiden) met een vleeschmes'in hel hoofd. Dat mes werd loon aangenomen was door een noodlottig toeval van. een plank gevallen. Tegenwoordig geeft men, aan het gebeurde een andere, minder; naïeve verklaring. Juffrouw Guiness had vroeger te Chicago een modo'zaak. Deze werd noodlottiger wijze door brand vernield. Hel gebouw en de aanwezige voorraden waren hoog verze kerd. Met. een vroegere woning was het juist zoo gegaan. Nu flen tweeden brand had de dame geld genoeg bijeen om hare hoeve bij Laporte te kunnen koopen. Kr zijn Volgens opgaven van de Amei'i- kaansche bladen reeds dertien lijken in den tuin gevonden. Voorts is uit verschillende in beslagge nomen brieven en bescheiden de waar schijnlijkheid gebleken, dal juffrouw Gui ness 'de hand heeft gehad in nog veertien andere moorden. Hay Lamphere, de opzichter van de hoeve en vermoedelijke hoofdrnedeplich- ligo van juffr. Guiness, bevindt zich in hechtenis. Hij heeft nog niet bekend; wel gaf hij toe, verdenking te hebben gekoes terd legen zijn meesteres. Natuurlijk houdt deze zaak de gemoe deren in Amerika in beweging en span ning. En deze spanning uit zich dan ook op de typisch-bandelooze wijze, waarop Amerikanen zoo dikwijls pogen hun nieuwsgierigheid te bevredigen. De autori teiten te Laporle beklagen zich bitter over de houding van het publiek, dal door zijn opdringerige bela ngstel ling baar werk Ion zeerste bemoeilijkt. Do verbrande hoeve en de noodlottig aangrenzende tuin wer den Zondag bezocht door 30.000 nieuws gierigen uil de naastbijgelegen plaatsen. En deze 30.000 namen de hoeve letterlijk in bezit, gingen op eigen gelegenheid aan het, graven, enz. Geen plek was voor hun, gewroet veilig. De kijkers kropen in de kuilen waaruit de lijken van slachtoffers waren te voorschijn gebracht, braken stuk ken steen uit de muren om die als aan denken mee naai: huis le nemen enz. Het was meel' dan ergerlijk. Al spoedig - waren kramers en venters uit Laporle op liet. terrein mei vertrisschende en andere 'dranken, koek en Versnaperingen van aller- i lei aard. Ondernemende verkoopers van i prentbriefkaarten met. het portret van de wed. Guiness maakten, schitterende zaken- Tal van lustige luidjes haddon, formeele I buitenpartijen georganiseerd, en elk oogen- blik kwamen er dien Zondag groote Jan pleziers met gezelschappen, die „een pret- t tig dagje kwamen doorbrengen op de hoeve". Verder nieuws is er overigens nog niet. De dokter, die hel lijk van een der ver- f moorden (Heldgren) heeft, geschouwd, 1 vond in de hand van den doode een plukje 1 manshaar. Misschien leidt, deze ontdekking! I tot eenige zekeVhe'd hmtftSnjt de quaestie of juffrouw Guiness bij haar moordpartijen I een medeplichtige hoeft gehad. Lamphere, de oprichter der hoeve, wordt. I nog steeds in voorloopige hechtenis ge- I houden. Het vermoeden, dal hij althans de hand heelt, gehad in den brand der E. woning, en misschien ook wel in de ver- i moording van juftr, Guiness zelf, wordt I sterker. Uit ('hrisliania kom! hel bericht, dat men daar zeer ernstig vreest, dat. iemand E uit. die stad, zekere Olaf Jensen, tot de slachtoffers behoort van juffrouw Guiness, Twee jaar geleden was deze O. Jensen, uit Carol I (Indiana) naar Laporte vertrok ken, om daah naar hij zelf verteld had met een rijke weduwe te gaan trouwen, met. wie hij'door een huwelijksadvertentie in briefwisseling was geraakt. Men heeft, na zijn vertrek uit Caroll nooit meer iets van hem vernomen. Het. blijkt, nader, ilat juffrouw Guiness, de sirene van Laporte, in Indiana, niet meer dan 1500 dollar heeft, nagelaten. In haar testament staat, dat zij 20.000 dollar aan een weeshuis vermaakt heeft, maar jegnaf kan natuurlijk nu niet uitgekeerd woiden. De banken, die met. haar te doen hebben gehad, verzekeren, dal. zij in de laatste jaren soms tienduizenden guldens bij hen had staan. Zoodoende wint het. ver moeden, dat zij niet dood en er met. hijna haar geheel fortuin van door is, weer veld. De juffrouw was buitengewoon listig in het. verbergen van de sporen van hare misdrijven. Zij nam soms hare maatrege len al bij voorbaat. Zoo b.v, toen zij be sloten had, hare schoono pleegdochter Jenny Olsen uit den weg te ruimen. Zij zeide in dien tijd legen hare buren dat zij allemaal moesten komen, om Jenny te helpen overreden, naar een kostschool le Los Angeles te gaan. Jenny wil maar met bij mij vandaan, voegde zij erbij. De Duren kwajnen de een na den ander op ui zetbezoek. Zij liet hun hel mooie kost- schooluitzet zien, dat zij voor Jenny klaar had liggen. Dat had haar wel 700 gulden, gekost, verzekerde zij. Toen het meisje een paar dagen later weg was, dacht geen sterveling, dat zij vermoord was en haar lijk in den appel boomgaard begraven lag. Nauwelijks had zij (hel bloed van Andrew Heldgreen van hare handen gewasschen, of zij gingj een brief aan hem zitten schrij ven, waarin zij op zijne overkomst aan drong. Dadelijk nadat zij het lijk van een ander, Olaf Bedsberg, ju een zak met on- gebluschte kalk had gedaan, verzond zij een brief aan zijn adres, waarvan zij kon aannemen, dat hij in handen van zijne zoons zou komen. „Hel. spijt, mij" schreef zij „dat ik u niet kan trouwen en ik hoop, dat u de teleurstelling te hoven zult ko men, Ik 'zend dezen naar uw huis, omdat ik veronderstel, dat u nu van uw" reis tiaar Seattle terug! bent". Bij een graanhandelaar had zij tweehon derd zakken kippenvoer besteld. Zij zond hem niet. al de leege zakken terug, maar betaalde toch voor degene, die zij, naar haar zeggen, kwijt was geraakt. Die zak ken dienden haar voor het. wegstoppen van hare slacht offers. De groote hoeveelhe den ongebluschte kalk', die zij opdeed, dienden zoogenaamd om riolen te zui veren. Den „agent des doods" dien zij in haar dienst had, ooï slachtoffers'te lokken, zag men dikwijls in haar gezelschap naar de hoeve rijden. Hij „werkte" voor haar in vele steden, waar hij in, allerlei kranten, advertenties plaatste en de antwoorden inzamelde, llij bezocht vele gegadigden! persoonlijk en hemelde 'f schoone weeuw- Ije in bloemrijke taal op. Af en toe ver anderde hij haren,' naam. Een van de antwoorden van juffrouw Guiness werd, tengevolge van vertraging. Woensdag hij zekeren C hristian Hansen, ecu Noor te Kansas City, besteld. Zij schreef: „Ik ben een eenzame Noorsche vrouw, en een gemeenschappelijke vriend' heeft u mij aanbevolen. Hij1 zegt, dal u rijk met aat'dsche goederen gezegend bent. en een vriendelijk en rechtschapen karakter hebt. Ik woon op een hoeve met 75 acres grond, 50 mijlen van Chicago, heb een ge zellige woning met 12 kamers enz. en heb groote behoefte aan een goed en goedhartig echtgenoot, om op mij en mijn klein ge zin van drie kinderen to passen. Om er zeker van te zijn, dat u niet op mijn geld afkomt, jnoet u in elk geval 1000 dolfl. in contanten meebrengen. Ik woon maar een paar mijlen van Laporle en heb een prachtige hoeve met oen aardigen tuin". De politie heeft weer twee nieuwe na men van juffrouw Guiness' slachtoffers vernomen. Een hunner heette Charles Eg- man en woonde le New Carlisle. Hij had daar in September 36.000 gulden van de bank genomen en was er mee naar Laporle gegaan, maar nooit teruggekomen. Emil Keil. Osage uil Kansas City, die mot 24.000 gulden naar Laporte loog, schijnt ook in hare handen gevallen; te zijn. Een reis meteen kruiwagen om de aarde. De wereld tippelaar Anton Hanslian, van Weenen, die sinds 12 Sept 1900 naar aanleiding van een weddenschap van Weenen uit vrouw en kind in een sportwagen om de wereld liet reizen, heeft thans die reis volbracht en is den 12en j.l. in Oostenrjjks hoofdstad teruggekeerd Hanslian heeft, zooals hij zegt, gedurende zijn zevenjarigen kruistocht 49 800 kilometer te voet afgelegd, dagelijks 19 kilometer. Hjj gebruikte 104 paar schoenen en deed 18000 photographische opnamen. Zijn weg ging door Europa, Amerika, Australië,Ohina. Hier werd hij volgens zijn voorgeven, in den „Russisch-Japanschen oorlog gewikkeld" en was hjj bijna als spion doodgeschoten. Zijn vrouw kreeg ten gevolge een zenuw lijden, waaraan zjj het vorige jaar te Sun derland (in Engeland) bezweek. Den erg- sten tijd maakte Hanslian in Arazona door, waar hij zes dagen lang geen huis zag en vier dagen geen droppel water had. Hij beleefde talrijke jachtavonturen met panters, tijgers, leeuwen en Blangen. Zijn aardig dochtertje heeft al die avonturen kranig doorstaan. Wijl zijn vrouw gestorven is krijgt nu Hanslian slechts 20.000 Mark (f 12.000), de helft der weddenschap, uitbe taald. Hanslian gaat te Sunderland zijn verdere dagen rustig doorbrengen. Een snugger Raadslid. Uit eeu Raadszitting to H. In behandeling is een voorstel van, burgem. en wetli. in verband ,mel een verzoek van het hoofd der school tot het aanschaffen van enkele leer- en hulpmid delen, .waaronder een aardglobe. De edelachtbare heeren bekijken het. lijstje met groolen ernst. De heer P. maakt bezwaar tegen de globe, hij begrijpt niet, waartoe zoo'n ding dient. De voorzitter beschrijft het gebruik van de globe en betoogt de wen schel ijk- heid van de aanschaffing. De heer P. steil voor den post te schrap pen. De heer A. meent, dal, men den „mees- Ier" zijn zin maar moet geven. Als die het ding nu toch noodig vindt en 'I graag wil hebben. De heer P. vindt het veel te duur. 'I Is of het gekl niets kost. .Waarom ineens zoo grootscheepsHij stelt voor, te be ginnen met een globe van Nederland I Ernstig ongelnk. BIEZELINGE. Hedennamiddag had al hier aan wachtpost 36 een ernstig ongeluk plaats. Toen de aannemer Dronkers bezig was met het plaatsen eener put van ce- mentringen, waarop het zware deksel nog moest gelegd worden, brak de kelting waarin dezelve hing, waardoor drie werk lieden die zich' in den puf bevonden, wer den getroffen en ernstige verwondingen 'opliepen aan het hoofd. Bij een der man nen kon men de hersens zien liggen. On middellijk werd heelkundige hulp ingeroe pen, die spoedig verleend werd door dr. Persant Snoep. De gekwetsten wonen alle drie te K a pell e, waar het ongeluk heel wat ontsteltenis teweeg bracht. NISSE. Toen de werkman Mrt. Hooge- steger heden middag' van zijn werk kwam viel hij op den weg neer. Spoedig toege schoten liulp mocht niet meer baten, daar de levensgeesten terstond waren geweken, KERKNIEUWS. Lourdes. De Nederlandsche pelgrims, die ten getale Van ruim duizend naar Lourdes opgingen om in naam van geheel het Katholiek Nederland hulde te brengen aan Maria, die zich daar 25 Maart 1858 aan de wereld openbaarde als „de onbevlekte Ontvangenis", zijn weer in het vaderland terug. Welk een aantrekkingskracht de grot van Lourdes heeft, ksn o a de volgende opgave van het „Journal de la Grotte" bewijzen. Het aantal H. Missen te Lourdes in 't jaar 1907 opgedragen, was 40,800 dat der uitgereikte Communiën 407,000. Van de baden bij de wonderdadige water bron (piscines), welke den 25 Februari 1858 uit den harden grond opwelde onder het woelen van Bernardetta's hand, werd door 43.546 vrouwen en 24068 mannen gebruik gemaakt; 11G genezingen werden gecon stateerd en 280 doctoren bezochten het bureau van onderzoek dezer genezingen. In pelgrimstocht kwamen er 161,831 pelgrims, waaronder 46 aartsbisschoppen en 27 prelaten. Aangaande de treffende genezing van mej. Paulussen meldt men het volgende: 'tWas Woensdag j.l. omtreeks 3 uur. De Hollandsehe pelgrims waren voor de laatste maal vergaderd bij de piscines, om daar voor 't laatst het baden der zieken bij te wonen. Honderden en honderden stonden zij aan zij rond de afrastering, terwijl de brancards en ziekenwagens in en uit reden. Men bad, men bad vurig, want men kan in Lourdes niet anders bidden. En terwjjl uit die bonderden zielen de smeekbede opsteeg om genezing en troost voor die arme zieken, ziet daar komt eensklaps het blinde meisje dat zooeven aan den arm van hare geleiders was binnen gebracht, juichend naar buiten gesneld, haar gezicht van vreugde stralend, terwijl haar oogen nog kort te voren met een waas overtogen die haar alle zien onmogelijk maakte, nu te glinsteren staan van leven in haar op getogen gelaat. Men begrijpt de ontroering die zich van allen meester maakte. Na zoovele malen vergeefs genezing gezocht te hebben in het heelende bronwater, had zij zoo verhaalde ze het besluit ge vormd, aan de H. Maagd te vragen, dat zij haar zou doen genezen of anders doen sterven. En toen zjj in het bad afdaalde, dacht zij niet anders, dan dat zij dien laatsten wensch zou vervuld zien. De hoop, dat zjj herstel van hare blindheid zou vinden, had in haar hart plaats gemaakt voor het ver trouwen, dat de Moeder Gods haar althans van haai ontzettend Ijjden zou verlossen door den dood. Maar ziet, nauwelijks was zij in de piscine neergelaten, of de schellen vielen haar van de oogen en zij zag even goed en helder als ooit te voren. Mej. Paulussen is een eenvoudig platte landsmeisje en omstreeks 30 jaar. 'tls te begrijpen, dat zij aanstonds het voorwerp was van aller belangstelling; ieder wilde hare handteekening in zijn bezit hebben. Van haar vroegere krankheid valt geen spoor meer te ontdekken. Het kleinste schrift leest zij met het grootste gemak. Aldus de feiten, zooals ze door den pelgrim, die er de ooggetuige van was, zijn medegedeeld. Wat het andere meisje betreft, waarvan wjj eveneens melding maakten, gedurende de terugreis bleef zij in beterschap toe nemen. Terwijl zij op de heenreis onafge broken in liggende houding moest blijven, loopt zij nu als ieder anderen ziet zij er uiterlijk ook veel gezonder uit dan eerst. Afwachten of de beterschap van blijven- den aard zal zijn, is echter in dit geval geraden. Nog een treffende bijzonderheid van de LourdeB-reize wordt medegedeeld. Een viertal dames, die eveneens aan den Hollandschen pelgrimstocht deelnamen, maakten van den vrijen dag gebruik om een uitstapje te maken naar Cauterets Per rjjtuig vertrokken zjj van Lourdes. Toen zij een eindweegs bergop waren ge raden, gevoelden zij zich plotseling onge steld en gaven den koetsier te kennen, dat zij liever eenige minuten te voet wenschten te gaanhet rijtuig zou dan volgen. Maar, toen de dames na een kwartier gaana zich wilden vergewissen, of de wagen haar wel volgde, bemerkten zjj tot haar ontzetting dat de koetsier met rjjtuig, en paarden in den afgrond langs den weg waren gestort. Men begrijpt haar dankbaarheid jegens God, dat zij op die wijze aan een wissen dood ontkwamen. HOEDEKENSKERKE. Voor de to ver- Vullen vacature van onderwijzeres aan rle openbare lagere school in deze gemeente, hebben zich, na herhaalde oproeping, slechts 2 sollicitanten aangemeld. Te Rotterdam is geslaagd voor het exa men van de Vereeniging van Leeraren, voor de akte van bekwaamheid in handels correspondentie, de heer M. Boogerd van. Middelburg. Kantongerecht Goes. In de zitting van 18 AI ei zijn veroor deeld wegens: overtreding Leerplichtwet: L. S. te Bor- sele, tot, f 1 h. s. 1 d. h., L. Op en N. te Goes, If. O. te Ierseke, J. H. te Hein- kenszand, J. J. de K. te Kamperland ieder tot, f 2 b. 2 d. h., P. J. te Krui- ningen, E. 11., J. K. te Krabbendijke, A. T. Ie Ileinkenazand ieder tot f 3 b. s. 2 d. h., G. N. te Kwadendamme tot f 4 b. s. 3 d. h., Ar. de V. te Kamperland, P. van de V., Th. D. le Ierseke, J. H. te 's Gravenpolder, D. van 0., G. M. le 'sH. Arendskerke, S. van K. le Kattendijke, ieder tot f5 b. s. 3 d. h., A. de K. te Goes tot f 8 b. s. 4 d. h., J. G. fe Baar land, tot. f 10 b. s. 5 d. h.; met strikken wild pogen te bemach tigen: AI. de J. te Hoedekenskerke, lot 1' 2 b. 4 2 w. tuchts. trekdier onbeheerd laten staan: C. S., J. C. A. G. Ie Wissenkerke, ieder tot f2 b. s. 2 d. h„ J. G. te Cortgene, lol fl b. s. 1 'd. h.; burengerucht: D. D. B. te Biezelinge, tot f2 b. s. 2 d. h. kippen, op eens anders bezaaiden grond laten loopen: J. E. te Billa,nd-Bath, tot f3 b'. sl. 2 d. h. loopen op eens anders bezaaiden grond G. M. G. te Nieuwdorp tot f 2 b. s. 2 dj. h. te 'hard rijden': J. R. te Weineldingo, tot f2 b. 4 1 d. h.; wachgoed op heg langs openbaar voet pad hangen: Af. B., J. P., C. van 't W. te Kwadendamme ieder tol. 10.50 b. ,s. 1 d. li.; met. hondenkar rijden zonder insclirij- vingsbewijs en met bond zonder muil band: W. N. te Goes tol 2 m. fl b. s. 2 m. 1 d. li. overtr. BolerwelD. S. te Cortgene tot f5 b. sl. 3 d. h. mei motor rijden zonder rijbewijs: J. I. de M. te Borsele tot f3 b. s. 2 d. h.; 'savonds rijden zonder licht: C. Z. te 's Gravenpolder lot f 2 b. s. 2 <L b. 's avonds fietsen zonder licht M. S. te 's Heer Arendskerke, tot f 0.50 b. s. 1 w. tuchts., A. K. le Goes, A. R. te Kruinin- gen, J. V. te Ellewoutsdijk, C. van S. te Wolpbaartsdjjk, G. F. te 's Heerenhoek, S. N., A. J. B. te Biezelinge, ieder tot f 2 h. s}. 2 'd. h,. als gebruiker van een perceel in de Schelde, dit. niet afbakenenL. P. te Ier seke, tot f 2 ib. s. 2 'd. h., N. R. te Philip pine tol f3 b. s. 2 d. h. Schelde bevisschen zonder consent: Al. van W. te Santvliet, L. S., W. P. D„ I. D., J. O., E. P. te Ierseke ieder tot f3 b. s. 3 d. h., J. O. te Ierseke, tot 2 m. f2 b. s. 2 mj. 2 d. h. korren binnen 500 M. uit zeedijkJ. S. te Ierseke tot 2 mt f 10 b. s. 2 m. 5 d^ h.; kreukels rapen aan berm van zeedijk: A. 0. de 'N. te Goes tot f2 b. s. 2 'd. h., F. E. van H. te Goes, tot. £2 b. s. 1 w. tuchts.; dronkenschap: D. P. van H. t.e Goes, J. F. te 's Gravenpolder, P. de V. te Bor sele, F. C., G. P. de K. te Aliddelburg, ieder tot f2 b. s. 2 d. h., C. R. te Goes tot f3 b. s. 2 d. h., P. G. te Ellewouts dijk, tot 15 b. s. 3 d. h.; idem bij 8ste herh.A. van den E. te Heinkenszand tot 2 w. h.; idem bij 10de herh.J. V. te Hansweerd tot 2 w. h.; In de zaak itjegen C. L. V. te Hoede kenskerke, 'vervolgd wegens met strikken wild pogen te bemachtigen, werd bevolen dat deze aan zijn voogd zal worden te ruggegeven, zonder toepassing van eenige straf. Bekrachtigd werden twee vonnissenle. L. V. te Goes, den 23 December 1907 ver oordeeld wegens dronkenschap tot f 10 b. s. 3 d. h., en, 2e. J. V. te Heinkens zand den 18 April 1.1 veroordeeld we gens dronkenschap hjj le herh. tot, 2 'd hechtenis. De kantonrechter te Ternenzen heeft, een jachtopziener! te Axel, ter zake van overtreding der jachtwet, bij her haling gepleegd, veroordeeld tot zeven dagen hechtenis. GOES. Geboren 15, Lambertus August, z.v. Lambertus August Mejjer en Pieternella Johanna Baljé beiden te Vlissingen. 15, Jacobus, z. v. Pieter Quist en Johanna Gerbarda Jacoba Everdina Vollenhoven. Overleden17, Lambertus Joseph, 6 j. z.v. Lambertus van den Boogaart en Jaco- mina Ripmeester. Van 1618 Afei. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. I. Janse, jm. 27 j. en J. H. Aleulmeester, jd. 25 j.; A. Gilde, jm. 34 j. en L. Jas- perse, jd. 22 j.C. S. Guiot, jm. 21 j. en J. S. Alulder, jd. 20 j.; J. Flipse, jm. 23 j. en T. Gideonse, jd. 25 j. BevallenM. van Helleman, geb. Goed hart, d.N. Danielse, geb. Cijsouw, z. OverledenW. A,. J. Herrebout, 2 m., z. J. J. Kuijper, 55 j., man van E. Huissen; Z. Walraven, 56 j. Van 12—16 Mei. VLISSINGEN. OndertrouwdA. Hou- mes, jm. 32 j. met E. Minderhoud, jd. 29 j.A. P. Ankep, jm. 26 j. imet W. Dekker, jd. 26 j.; H. A. van der Borgh, jm. 26 j. met. J. A. Ilaniëlse, jd. 21 j.P. van Loe- nen, jm. 23 j. met Af. W. Streefkerk, jd. 23 j.P. Visser, jm. 26 j. met J. Bos, jd. 28 j.A. Wouterse, gesch. 41 j. met P. Spuij, jd. 25 j.; P. N. A. Braun, wednr. 34 j. met C. E. Erasmus, jd. 36 j.; P. Loois, jm. 27 j. met A. J. Dekker, jd. 26 j. Getrouwd: H. P. de Vries, jm. 26 j. met M. S. Afaertens, jd. 21 j.; C. C. I.agaaij, jm. 24 j. met H. M. Zietse, jd. 25 j.; A. H. KeTs, jm. 31 j. met, C. J. Wijtenburg, jd. 34 j.F. Mannaart, jm. 26 j. met J. C. van den Berg, jd. 24 j.; A. de Vrind, jm. 31 j. met Al. du Pont, jd. 25 j. Bevallen: C. I. B. Brackx, geb. De Kat, z.; T. W. van de Grijp, geb. Adamse, z.; M. van Vlijmen, geb. Epstein, z.E. J. Danckaerls, geb. Weijennaos, z.; T. J. Debra, geb. Van Afeerbeok, d. OverledenJ. M. Viaene, d. 8 m. Z1ER1KZEE. Gehuwd12, Th. van Bel, 28 j. jm. en W. Af. Gerritse, 28 j. jd. 13, A. van As, 23 j. jm. en Af. C. Banning, 23 j. jd-. Geboren: 9, een z. v. W. Mensch en J. Afanni; 11, een d. v. K. Holm en W. C. Vermeule; 13, een z. v. J. de Vlieger en S. van den Boogerd. Overleden: 12, J. van Oeveren, 4 m., z. Rotterdam, 18 Mei 1908. Tarwe met weinig aanvoer. Niet geheel op te ruimen. Lager. Essex f 10 a f 11,75. Enkele partijtjes iets hooger. Overige soor ten f 9.a f 10, Rogge. Niet op te ruimen, f6 a f 6 85 Haver weinig ter markt; flauwer, f7,25 a f7,95. Daartoe niet geheel op te ruimen. Bruine boonen waren slechts gedeeltelijk te verkoopen f 9 a f 13,60. Blauwe Erwten onveranderd f9.a f 10. Kanariezaad8.75 - 9.601) en 6.75 a f7.75 per H.L. Karwijznad -23.50 -23.75 Blauw Maanzaad -16.- 16.25 Bruin Mosterdzaad - 28 - 28.50 Geel -21.— -27.— N. Koolzaad - Per 100 kilo. M a i s Mixed f 156 a f stoomend f 156. Odessa f 144 a f 145, stoomend f 144, Donau f 145, stoomend f 145. La Plata f Zeeuwsche Eieren f3,20 Af3,30. Overmaasche Eieren f 3,35 k f 3,50. Buitenlandsche Granen onveranderd. Kleine omzet. Varkens 23 a 24. Lichte export 20 a 2L. Tameljjke aanvoer. Handel aanvankelijk slepend. Later tamelijk vlug verkocht. Vlas. 8400 steen blauw, 4410 st. wit, 100 st. Groningsch, 966 st. Holl. geel. Prijzenblauw a Gr. a Wit a st. Holl. geel a Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 2[40 a f2,60. Geldersche idem f0, af0;—. Zeeuwsche Eigenheimers f2,a f2.30 Friesche idem f 0,a f 0.Zeeuw. Bonte f 2 A f 220. Br. Kralen f2.75 af3,— Geldersche Kralen f0.a f 0.Brano's f2,80 a f3.20. Weinig aanvoer, weinig vraag. Vrijdag werden te Kattendrjke in de herberg bij J. Felins ten overstaan van not.. Pilaar, publiek verkocht: le. bouwland, tiendvtij, in de gemeente Kloe- tiinge bezuiden den Breedenweg, groot 76 A. 40 c.A. aan dhr. Chr. Welleman; te Kloelinge, voor. f 600 per 39 A. 24 C.A., is den bcop f1168.20; 2e. bouwland in de gemeente Kattendijke, in den Zuidhoek, aan den Ruisweg, groot, 23 A. 40 c.A., aan dhr. Adr. Fierloos te Kattendijke, voor f 762 per 39 A. 24 c.A., isi den hoop f454.40'; 3e. bouwland, tiendvrij, aldaar, in Rijmershoek, groot 64 A. 40 cA., aan dhr. Johs. de Boe te Kloelinge, voor f 422 per 39 A. 24 c.A., is den hoop f 692.58 4e. bouwland, tiendvrij, aldaar, groot 1 H.A. 28 A. 20 c.A. aan dhr. J. M. Straub te Kloelinge, voor 586 per 39 A. 21 c.A., is den hoop f 1914.50; 5e. bouwland, tiendvrij, aldaar, groot 1 H.A. 21 A. 40 c.A., aan dhr. Jan'Blanker te Kattendijke, voor f 602 per 39 A. 24 c.A., is den hoop £1862.45. Samen 16092.13. Te Borsele werd Zaterdagmiddag in de Directiekamer door het bestuur der waterkoeling van den calajniteuzen pol der Borsele aanbesteed: het herstel, de vernieuwing en hel. onderhoud tot 30 April 1909, van de aarde-, kram-, rijs- en sleen- glooimgwerken, benevens van steenbestor- ting aan de waterkeering van bovenge noemde» polder. Raming f9545.69. Minste inschrijver was de heer Jan Jan sen, Neuzen, voor f9473. Te Kapello werd Zaterdag in het ge meentehuis door het bestuur der water- koering van den calamiteuzen Willem Annapolder aanbesteed: het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1909, van de aarde-, kram-, rijs- en. steenglooiïngwerken aan de waterkee ring van den bovengenoemden polder. Laagste inschrijver was de heer J. F. Adriaansens Polfliet, Walzoorden, voor f 5090.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 3