GEMENGD NIEUWS. avond opnieuw geopend. De machines en wat er op kan worden vervaardigd ko men door de verbeterde etaleering; vee) beter tot bun recht. De winkel is zeer ruim en luebtig ingerichter achter is 'tkantoor; en daarachter de borduur- kamer, voor 't onderricht in de borduur kunst, waar de firma zooveel geld aan, spendeert om dit de dames die een Siu- ger-naaimachine kochten er bij te ver schaffen, en waarvan de bewijzen in aller lei vorm voor het groote uitstalraam aan wezig zijn. Bij een vluchtige bezichtiging van een en ander viel ons de groote verscheiden/ heid van machines voor huishoudelijk, luxe- en vakgebruik in 'I oog. Zoo zagen wij kleermakers- en schoenmakers-machi nes in verschillend genre. Heel practisch zijn een soort van huix- boudmachines ingericht. Voor 'traam staal een prachtig Amerikaansch-noten „drop"- kahinet; de deuren worden geopend, het blad wordt opgeslagen en de machine wordt zichtbaar die men, door middel van een eenvoudige trapbeweging in gang brengt, ook om er (ie fraaiste borduur werken, zelfs op de meest primitieve lin nenlappen, mee uit te voeren. Van nog een ander meubelstukeen cabinettafel wordt het. blad opgeslagen en de machine komt. bloot, liggend op den kant, zij wordt opgeslagen en staat rechtop, klaar voor 't gebruik. Er is zeer groote keuze en de kasten zijn zeer fijn afgewerkt, er is er een bij in 't fijnste Amerikaansche goudeikenhout gepolitoerd. Wij zagen pen snelnaaima- chine die 3500 steken doet per minuut. Voorts eenige verbeterde Oentral-Bobin machines voor confectiebedrijf. En een voor kleermakers waaraan de kleermaker door een kniebeweging het werk doet van de zoogenaamde derde hand wanneer hij 'twerk wil keeren. Voorts de cylinder- reparatie machine, speciaal voor schoen makers; de linksche armmachine, onmis baar voor onze schoenmakers, speciaal voor het. vervaardigen van leestklaarwerk, het stikken van kransen. Hel is een aan- stiktafel, die men maar heeft op te slaan en de "machine staat, gereed ook voor platwerk. Voorts de zuil- of fleschmachine met een paar daarop vervaardigde rijlaarzen met hun beiden 't gewicht hebbend van slechts 250 gram, bekroond in 1905 met een len prijs op de Tentoonstelling te Waalwijk, enz. enz. Voor de noodige reparaties verrijst wel dra achter het winkelhuis de werkwinkel; daaraan wordt echter nog gebouwd. Ieder die deze filiaal der Singer Maatschappij van vroeger kent, zal de kolossale verbete ring prijzen, en niet minder den onder nemingsgeest der firma, om ook in Hoes hare zaak in te richten naar den oisch des tijds. Wij Vernemen, dat op een vergadering van de werkliedenvereniging „Eigen Hulp" het plan: geopperd is aan alle werk- liedenvereenigingen met ziekteverzeko- ringskassen steun te vragen voor de stich ting van een, Sanatorium voor werklieden. Dat zou dan een herstellingsoord be doelen te zijn voor arbeiders van allerlei geloof en gezindte. Tegen 27 Mei a. s. moet reeds een ver gadering uitgeschreven zijn in „de Prins van Oranje". We brengen in herinnering, dat er ge vorderde plannen bestaan voor de stich ting van R. K. Herstellingsoorden voor longlijders en zwakke kin deren, waar Katholieken, uit eiken stand zullen kunnen worden verpleegd. Tot. de stichting van een Sanatorium voor arbeiders van allerlei richting kan oi. i. door Katholieke vereenigingen niet worden medegewerkt. Door den keurmeester zijn lieden twee manden panharing afgekeurd. De politie bekeurde gister de arbei der P. P. van 's Heer Arendskerke, we gens het rijden over verboden weg (Kerk plein) en de koopman in vodden J. .T. S. wegens overtreding van het. reglement op de bescherming van trekhonden. Hedenmorgen omstreeks half twaalf uur werd zekere v. d. W. per brancarf naar het ziekenhuis getransporteerd. De man was lijdende aan ijlhoofdigheid. MIDDELBURG. Het aantal kiezers hier bedraagt: voor de Tweede ,Kamer 297tl, en wel in het le slemdistrict 850, m hel, 2e 966 en in het 3e 1160; voor de Pro vinciale Staten 2946, in het le stem- district 836, in het 2e 959 en in hol 3e 1151; voor den gemeenteraad 2499 en wei in het le kiesdistrict 830, in het 2e 472 en in het, 3e 927, Vrijdag is in de Kasteelstraat alhier een bekend stadgenoot, door oen duize ling van de trap gevallen, waardoor hij zoodanig op zijn achterhoofd terecht kwam, dat een bloeduitstorting ontstond en de man zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, kort daarop overleed. VLISSINGEN. Zaterdagmiddag geraakte alhier op den hoek der Pottenkade pn de Zeilmarkt, een slepersknecht, doordat een zijplank van zijn met zand beladen wagen uitschoot, onder het voertuig. Dit ging hem over de beenen, waardoor die gekwetst werden. De man werd in een loods binnengebracht, waar hem de eer ste geneeskundige hulp verleend werd. jZijn toestand is niet ernstig. Vrijdagavond is het Duitsch stoom schip „Nordemey", komende van Ant werpen en bestemd na,ar Cuba, uit zee teruggekeerd teneinde vier personen te landen, die zich te Antwerpen aan boord hadden verscholen teneinde gratis de reis mede te maken. Zij zijn to Vlissingen aan wal gezet en aan de politie overge geven. In een Zondag alhier gehouden bij eenkomst van apothekersbedienden in Zeeland, is besloten tot. het. oprichten van een afdeeling van den Alg. Apothekers bedienden bond. De bijeenkomst werd geleid door den heer Ephraim, voorzitter van den Bond. Van de 40 apothekersbedienden in Zee land werkzaam, traden 12 als lid toe. Het voorloopig bestuur is samengesteld uit de heereu ('rucq te Vlissingen ou Adema te Middelburg en de dames Blan ker! en ÏYjpma. Men schrijft orts uit Vlissingen: la den nacht van Vrijdag op Zaterdag waren twee zgn. galleys van het Neder- landsch en Belgisch loodswezen uitgegaan om het Nederlandscli stoomschip „St. Ni colaas" te bemannen. Toen de Belgische hooi terugkeerde werd het ranke vaartuig door een zee gegrepen en tegen het Ooster- hoofd geslagen, waardoor een groot lek ontstond. Gelukkig werd het hulpgeroep geboord door de bemanning van de Hol- landsche boot, schipper I. Knniennans, on onmiddellijk pogingen aangewend om hulp te verleenen. 11e 10 opvarenden van de Belgische konden 1111' nog tijdig in de Hol- landsehe hooi worden overgenomen; want dat het lijd was kan men nagaan, pis men weet dat de Belgische hooi reeds voor twee derden gevuld was. De Hollandsche boot, thans bemand met, 18 koppen, wist behouden het Hoofd te bereiken HEINKENSZAND. Den 16 November 1868 werd .1. Stoel, thans "Brievengaarder in deze gemeente als zoodanig benoemd te Ho ed ek en sic er'k e. Daarna ver vulde hij de betrekking van postbode van Ellewoutsdijk naar 'sGravenpolder en la ter werd hij benoemd lot brievengaarder te Heinkenszand, waar 'iiij als zoodanig 35 jaren werkzaam is. Daar hij met 16 November a. s. juist' 40 jaren hij de poste rijen werkzaam is geweest, heeft hij tegen! dien datum zijn eervol ontslag gevraagd. NIEL'WDORP. Zekere J. W. alhier is bij het laden van buizen op de Zuid kraadert (haven) van een wagen gevallen en bekwam een zwaTo wonde aan hel hoofd die hevig bloedde. Hij moest naar huis vervoerd worden. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. HANSWEERT. Maandagmorgen is de provinciale stoomboot „Walzoorden" naar Vlissingen vertrokken, teneinde al daar eenige herzieningen aan machines en kelel te ondergaan. Thans wordt de dienst tusschen Hansweerl en Walzoor den uitgevoerd door het raderstoomschip „Walcheren". fKKSEKE. Van 8 14 Mei werden nog 38.000 leverbare oesters verkocht, een ta melijk beduidend getal, het vergevorderde seizoen in aanmerking genomen. De prij zen hieven gelijk. Zaterdag zijn te Wemeldinge aan gekomen de drie torpedo's „Goentoer", „Halapg" en „Foka", benevens de beide monitors „Heimdal" en „Tyr", tol. het houden van oefeningen op de Ooster- Schelde. Men zegt, dat deze oefeningen geruimen tijd zullen duren. TER NEUZEN. Het plan moet beslaan om de terreinen en gebouwen der Staal fabriek in exploitatie te brengen. De ge bouwen enz. zullen worden ingericht, voor het malen van scories, d. i. het. afval, als het ware, het schuim, dat van het ge smolten ijzer verwijderd wordt. Dit wordt verwerkt, lot een landbouwmeslstof, slak ken,meel. Aanvankelijk zal de exploitatie hij wijze van proef op kleine schaal geschieden, doch 'als deze slaagt bestaat hel voorne men de exploitatie belangrijk uit le breiden. Binnen enkele dagen zal met de werk zaamheden voor de installatie een aan vallig worden gemaakt. Door al de werkgevers in het bootwer- kersbedrijf en kolenhandelaars aldaar is vanaf lieden alle gebruik van sterken drank op hel. werk verboden. Dit is ge schied naar aanleiding van daartoe dooi de aldaar opgerichte afdeeling van den „Volksbond, Vereeniging tegen misbruik van sterken drank", aangewende pogingen.. Sedert tal van jaren wordt op het ter rein, waar de bootwerkers werkzaam zijn, meermalen daags geleurd met slerken drank in flossohon, waarvan reeds elkaar opvolgende personen het monopolie had den, aan wien die handel, althans naar hel, uiterlijk, een. bestaan opleverde. ZAAMSLAG. Reeds hebben verschil lende polders, onder welke de Konink lijke Jonkvrouw- en Mauritspolders, de Nieuwe Passagenepolder en Elizabethpol- der vooi een tijdvak van '20 jaren subsi die toegezegd voor een ontworpen stoom tram van hier naar IJzendijke tot betere verbinding tusschen Zeeuwsch-Vlaanderon Oostelijk en Westelijk deel. De vracht rijder Boidin' is (op den weg tus schen S c li 0 0 n d ij k e en Oostburg van zijn wagen gevallen en vermoedelijk over reden. Een geneeskundige, die op de tram aanwezig was, Joon de man gevonden werd, verleende de eerste hulp, doch kon slechts den dood eonstateeren. Met ingang van 16 dezer wordt in Zeeland overgeplaatst de brievenbe steller D. Okhuijzen van Middelburg naar hel. post- en telegraafkantoor te Hilver sum; en is benoemd lot brievengaarder le Grijpskerke, thans definitief, J. van der Weele, klerk hij den ambtenaar van het O. M. hij do kantongerechten Neuzen, Hulst en Ooslbiirg, 1e Middelburg; met ingang van 1 Juli is overgeplaatst, de commies der posterijen 3e klasse P. .1. Kraaijeveld van Middelburg naar Breda, en met ingang van denzelfden datum (le commies 4e klasse Dirksen van het post kantoor Rotterdam naar het postkantoor le Middelburg. Te Beek en Donk is Zaterdagmorgen een werkman in een fabriek door de ma chine gegrepen en vreeselijk verminkt. Het hoofd werd hem afgerukt. Vrijdag avond is daar het tweejarig zoontje van een landbouwer verdronken. Te Zoel- mond is een vrouw va.11 100 jaar en drie maanden overleden. Onder de gemeente Vaals is een moord gepleegd op een jong meisje dat te Aken werd vermist en Vrij dag in een hosch is gevonden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Te Oos- terhout, heeft iemand op zijn echtgenoole gescholen en 'haar levensgevaarlijk ver wond. Te Osch is een sloomhoutzagerij en duigenfabriek tot den grond toe afge brand. De schade, door assurantie gedekt, wordt op f 30.000 getaxeerd. Te Am sterdam kreeg een 16-jarige jongen een bierkar over zijn lichaam. In zorgwekkon- ilen toestand is hij naar het gasthuis over gebracht. Ken 18-jarig jongmensch op een cargadoorskantoor aldaar, heeft Vrij dagochtend een cheque van f 65.000 ge tild en is met het bedrag er van door ge gaan. Hij werd echter spoedig opgespoord in het Oranje-hotel te Scheveningen, nog in het bezit van de gansehe som min een gulden of zeven acht. Hij is gearresteerd en naar Amsterdam overgebracht. In de Van Osladestra.il in die stad bracht een mail aan een bewoner dier straat, een messteek in de zijde toe. De verwonde moest naar het gasthuis gebracht wor den, waar hij werd verbonden. De dader werd in arrest gesteld. Aldaar werd een genie-soldaat gearresteerd, die, on der voorgeven Baron van Voorst tot Voorst te heelen, kamers huurde en goede sier maakte, van het onder allerlei mooie verzinsels geleende geld. Te Enschede is in een onbewaakt oogenblik een één jarig kindje, dat op een bovenverdieping in zijn wiegje lag voor een open raam, uit de wieg en het raam gevallen. Het kwam zoodanig op zijn hoofdje neer, dat het. in liopeloozen toestand werd opge- dochtertje van den lieer .1. Weileriiig door een vriendin met een steen legen het hoofd geworpen en tengevolge van hersens vliesonlsteking, daardoor veroorzaakt, overleden. Te Spnmdel is de molenaar v. B. zoodanig door zijn hond gehelen, dat hij aan de gevolgen is overleden. Een proef. Te 's Gravenzande neemt de Gemeenteraad proeven met naehlver- gaderingen. Deze week vergaderde liet gemeentebestuur aldaar lol het aanbreken van den dageraad. Militairen onder den drup. Door een onderofficier te Utrecht werd Woensdag hij de politie aangifte gedaan dat zijn troep, tijdens een marxrh door de Jufferstraat aldaar, van uit een tuin van een der huizen aan liet Lucasbolwerk werd nat gespoten met een waterstraal, die uit dien tuin op den troep gericht werd, waarbij het. opmerkelijk was, dat het spui ten ophield toen de militairen den tuin muur waren gepasseerd. Zeer begrijpelijk diepe verontwaardi ging bij den troep.... Politie onmiddellijk op onderzoek, op zeer gestreng onderzoek natuurlijk, zulk een onleerende daad moest worden ge wroken. Dank zij den speurzin onzer agenten! werd alras ontdekt, bij welk huis aanj hel Lucasbolwerk de tuin in quaestie hoorde. Als de schuldige kwam een blozende dienstmaagd voor den dag, die schalsch lachende het geval aldus verklaarde: dat zij 111 den tuin een vogelkooi op stan daard had moeten schoonmaken en toen gemakshalve de tuinspuit had te hulp gc- nomcir, om met een (linken waterstraal haar werk te vergemakkelijken. Misschien had zij (le spuit, niet zóó handig gehan teerd, (lat. aan gene zijde van den muur de voorbijgangers bleven gevrijwaard voor het water.... maar dan was het heusch een ongelukje geweest. De politie noteerde de zaak, salueerde, en rapporteerde het geval bij de autori teiten, die voor deze enkele keer de schul dige wel genadevol zullen vergeven. In hel militair hospitaal 1o 'sGraven- hage lag een soldaat, ziek. Hij was zeer ziek maar men wist niet wat hem ziek maakte. De militaire geneeskundige we tenschap stond machteloos tegenover hel geval. Onderzoek 11a onderzoek werd ge houden, consult, na consult het baatte niet; het defect in des soldaat's lichaam bleef geheim. X-stralen zouden het geheim oplossen. Doch in het militair hospitaal was geen X- slraal-apparaat. Hel Roode Kruis zou helpen. Een brancard werd gehaald; en in op tocht trokken oppassers en geneeskun dige dienst, gevolgd door een stoet be langstellenden, met liet zieken-voertuig naar het Roode Kruis. Fluks wordt, te bestemder plaatse aan gekomen, liet. dek der ambulance wegge slagen doch met beteuterd gezicht blijven oppassers en doktoren staan.... Men had vergelen den patiënt mede to nemen Te W'vchen daalde Vrijdagnamiddag circa drie uur een luchtballon snel neer, waarin zich 5 personen bevonden. Te ver geefs wierpen zij den ballast uit; de bal lon kwam legen een telegraafpaal aan, welke brak en de reizigers vielen in een sloot. Men wa.s circa. 12 uur Vrijdagmid dag uit Brussel opgestegen en van plan in den omtrek van Nijmegen neer te da len. Volgens den luehtschipper hebben zij een hoogte van pl. m. 2700 M. bereikt en moesten door de buitengewone warmte dalen. ('sHerl. Ct.). Blijkens een aan de „Leeuw. Crt." toe gezonden notitieboekje, heeft de heer H. Jansma, te Leeuwarden, met zijn Iwee dochters Woensdag de 11 Friesche sle den per rijwiel bezocht. Zij vertrokken 's morgens drie uur uit Leeuwarden en kwamen 's avonds 11.25 aldaar terug. Volgens den cylometer hadden zij 209,5 K.M. afgelegd. Hoor den regen werden zij 2 uur le Franeker opgehouden. Dat is pen krachtproef, zegt hel blad. Duiven trouw. Een poelier le Utrecht zond eenige weken geleden ruim 3000 duiven (levende) naar Monte-farlo (Italië) welke dieren moesten dienen voor een sehietconeours aldaar. Natuurlijk wor den niet. alle liet slachtoffer der schiet- lustigheidsoms weten de dieren aan het schot, dat hen van verschillende kanten' bedreigt, te ontkomen. Zoo arriveerden eenige dagen geleden bij den vorigen eigenaar, in 011s land, 3 duiven gezond' en wel na, 3 weken onderweg te zijn ge weest. Voorwaar een zeldzaam bewijs van dui- ventrouw, wanneer men 'den kolossalen afstand in aanmerking ineemt t Een Duitscher, herkomstig uit Berlijn, is te Rotterdam in handen van kwartjes vinders gevallen, die hem onder allerlei voorwendsels medelroonden naar een drankgelegenheid op den Walenburgerweg. Daar werd het kwartjesvinderskaartspel in toepassing gebracht, niet het gevolg, dat de Duitscher in korten tijd 460 mark verspeelde. Toen liep hij naar de politie, die een van de spelers, de bekende Haag- sehe kwartjesvinder W. aanhield en naar hel bureau in de Pauwensteeg bracht. Hij had natuurlijk geen cent bij zich, daar mede hadden de andere kwartjes-vinders zich al lang uit de voeten gemaakt De, justitie van Almelo begaf zich Vi'ij- por auto naar Holton tot een gerechtelijk onderzoek ton gemeenleliuize in verband met de vermoedelijk dooi den burgemees ter gepleegde bedriegelijke handelingen met de gemeente-financiën. Door den burge meester moet circa f3500 zoek gemaakt zijn. l)e nog jonge man heeft het geld in zijn te groof opgezet jonggezellenhuislioii- den gebruikt. Hij was zeer bemind in zijn gemeente en ieder heeft met hem to doen. De justitie gaf bevel tot zijn aanhouding wegens het niet verantwoorden van gel den uit de gemeentekas. Het Vlaamsehe dorp Lenpeghem, hij Oudenaarde, heeft een aanval van lan siers le doorstaan gehad. Een der inwo ners had een lansier mishandeld en nu. kwamen honderd mannen van zijn regi ment naar hel dorp, om hun makker te wreken. Zij sloegen vele ruiten stuk, plun derden 011 vernielden wat liu.n voor de hand kwam. Maar den nacht daarna werd het nog erger. Nu kwam er een groote troep lansiers met bijlen, hou woelen en ijzeren staven en zij vernielden het huis van Desmet, den man, die den lansier had mishandeld. Desmet en zijn gezin vluchtten over het dak in naburige hui zen. Er heerscht groote ontsteltenis le Leupogheni en het dorp wordt door gen darmes bewaakt. De politie te Chicago zou liet bestaan van een nieuw geheim genootschap heb ben ontdekt, welks leden door het lot. werden aangewezen om zelfmoord to ple gen. Eenige arrestaties van vermoedelijke leden van dit genootschap, „de orde van den zwarten sluier", hebben plaats ge had. Zoodra op één der leden het lot was gevallen, werden hem een zwarte sluier, zwarte handschoenen en zwarte kousen thuis gezonden en binnen ,een week 11a de ontvangst hiervan moest hij dan een eind aan zijn leven maken. De politie is op het spoor van het bestaan van deze zonderlinge véreeniging gekomen door een schrijven van één der leden, na wiens dood de ouders aangifte deden. In dit. schrijven vond men aanwijzingen omtrent, verschillende leden der club, die voor zoover tot dusver hekend, meest allen buitenlanders zijn. Hel Engelsche stoomschip „Braunfels" maakte een reis van Calcutta naar Phila delphia, met een lading van 600 apen, die 111 kooien waren opgesloten. Bovendien was aan boord een baviaan, het eigendom, van één der officieren. Dit dier had reeds meermalen een reis meegemaakt en was zóó tam, dat, men het vrij liet rondloopen. Op zekeren dag evenwel had de baviaan den slreek uitgehaald om de kooien van zijn 600 natuurgenoolen te openen en zoo sprongen deze over het schip rond ,en speelden er volkomen den haas. Zij smeten met. alles, wat hun voor handen kwam, naar de bemanning, die zich niet meer 'op het. dek kon vertonnen. Boven, in het. kraaiennest, zat de baviaan, die de schuld van dezen toestand was. Dit had zoo al 2 idagen geduurd, toen de kapitein uitkomst, wist: Hij zette eenige hakken met brandewijn op hel dek neer en hel gevolg bleef niet uit. Alle apen snelden, er op toe, dronken zich een Hinken brom in en lagen weldra half versuft op het dek, zoodat men hen kon opnemen en weer in de kooien sluiten. Ook de schuldige ba viaan ging achter slot, en zal zijn vrijheid, die hij zich onwaardig getoond heelt, voorlaan moeten missen. In Parijs verschijnt, een blad, waarin geregeld ivorden opgenomen de portret ten en signalementen van voortvluchtig geboefte. Wat hebbende Parijsehe hoeven als tegenmaatregel bedacht? Ze geven een blad uit, waarin de por tretten en signalementen opgenomen wor den van alle mogelijke agenten van de geheime veiligheidspolitie. Een dame te Parijs had haar geheeld vermogen, 70.000 fres. in effecten en bank biljetten, achter de voering van een reis deken genaaid. Onlangs sloeg zij deze aa.11 het venster uit, (le voering scheurde «1 de samengebonden schat, viel op straat. Een in hetzelfde perceel wonend paar wist ongemerkt de papieren machtig le worden, zij begonnen te leven op een voet, die vermoeden wek te en, Dinsdag is de man tot drie, de vrouw tot twee jaar gevangenis veroordeeld. Een zinnelooze, die het gesticht van Doornik ontvlucht was, kwam Zondag bij zijne zuster te Bois it Breux binnen. Wel dra echter ging hij weer henen, zeggende dat hij naar zijne moeder, op het kerkhof Ring- Des anderendaags vond men hem ver hangen aan het kruis, dat het graf zijner moeder siert. Zaterdag stortte te Gürlitz met donde rend geraas het dak der in aanbouw zijnde sladsmuziekhal omlaag. Bij dit ongeluk zijn 2 personen gedood, 4 zwaar en nog 11 licht gewond. Het stadbestuur had be zwaar tegen de constructie van hel dak, daar' hel de belastingproef niet had door slaan. Het. geheel wettl versterkt, doch desniettegenstaande deze vooTzorgmaatic- gelen is het ongeluk toch gebeurd. De architect is, onder verdenking zich aan een grove nalatigheid in dezen schuldig gemaakt te hebben, gearresteerd. GruwtlIJkt moordzaken. Te La Porie, een plaafsje in den Staat Indiana der Vereenigde Staten heeft men onlangs gruwelijke ontdekkingen gedaan. Niet ver van het stadje lag een boeren woning, met daarbij behoorende terreinen, Het huis weid bewoond door een juf frouw Gniness, die zich afgaf met allerlei zonderlinge transacties voor lieden, die iets wilden gedaan hebben waar een luchtje aan was. Deze juffrouw Guiness is voor zoover men kan nagaan, tweemaal gehuwd geweest. Haai' beide mannen zijn echter overleden onder omstandigheden, welk», op het zachtst uitgedrukt, verdacht moeten heeten. Men houdt het er nu voor, dat echtgenoot no. 1 werd vergiftigd en dat. echtgenoot no. 2 is overleden aan de gevolgen van een slag op het hoofd met een vleeschmes. N'a, den dnod van haar tweeden man, plaatste de weduwe een advertentie, waar in zij haar wensch te kennen gaf, in bel huwelijk le treden met een bemiddeld man. Dit leidde tot. onderhandelingen met, en bezoeken van den tamelijk welgestelde" Andrew Heldgreen, uit Aberdeen in Zuid- Dakota. Welnu, liet lijk van dezen man 'is te voorschijn gekomen uit een tuingral bij de hoeve. Ongeveer een week geleden brandde de woning af. In de puinhoopen vond men de verkoolde lijken van (Ine kinderen van juffrouw Guiness en een vrouwenlijk zonder hoofd! dat men vermoedde liet. verminkte stoffelijk over schot te wezen van juffrouw Guiness zelf. De politie achtte het echter niet onmoge lijk, dat de vrouw nog leefde en zelf den brand had gesticht. Anderen bleven bij hun opvatting, dat zij wel degelijk is omgeko men en dat de brand was gesticht door den opzichter der hoeve. Lamphere, haai' vermoedelijken medeplichtige. In den tuin vond men nu tal van lil ken, die allen een klein rond gaalje ia den, schedel hadden. Ook aan kindermoorden maakte juffrouw Guiness zich schuldig- Ouders, of verwanten die een kind te hunnen laste hadden en „ei" van af wil den" konden hij juffrouw Guiness terecht De kleinen bleven er... logeeren, voor altijd, maar onder den grond. Dan gelooft do politie, dat men op de hoeve, nog ecu andere winstgevende zaak dreef, het. wegr moffelen van lijken, die eenvoudig per kof fer uil Chicago gestuurd kwamen. Die h chamen gingen dan in den noodlottige" tuin onder den grond. Maajr Vermoedelijk bevindt zich onder de woning een geniet de kelder, met gansehelijk niet onschuld' gen inhoud. Een jaar of twee geleden is er aan den, kelder gebouwd. Daarbij is blusrhle kalk gebruikt; en zon de politieautoriteiten da die gelegenheid lijken zijn maand. Onder' de herkende van juffrouw Guiness moet 00 jarige pleegdochter;, Jennie Olsr gerekend. Anderhalf jaar geleder zij plotseling, naai' de pleegmo, was zij op kostschool gedaan gries. De dood van juffrouw Gum mannen was voor haar niet zon gebleven. Echtgenoot 110. 1 w.a: bedrag van 20.000 gulden ver wenst. De tweede man bracht K op een verzekeringsuitkeering. werd in den vlecschkoktor doo met een vleeschmes' in hel hoofi werd toen aangenomen w, noodlottig toeval van een planlj Tegenwoordig geeft men, aan he een andore, minder' naïeve verkl. Juffrouw Guiness had vroeger een modezaak. Deze werd 111 wijze door brand vernield. Hel de aanwezige voorraden waren kel'd. Met een vroegere wonin: juist zoo gegaan. Na don twee had de dame geld genoeg bijee| hoeve hij Lapo'Cte te kunnen Er zijn volgens opgaven van kaansehe bladen reeds derliei: don tuin gevonden. Voorts is uil verschillende irl nomen brieven en heschcidenl schijnlijkheid gebleken, dat juli ness (le hand hooft gehad 111 11 andere moorden. Bay Lamphere, de opzicht hoeve 011 vermoedelijke hootii lige van juffr. Guiness, bevin hechtenis. Hij heeft nog niet h( gaf hij toe, verdenking te hehh lord tegen zijn meesteres. Natuurlijk houdt deze zaak- deren 111 Amerika in bcwogiof ning. En deze spanning uil zie op de typisch-bandelooze wijz Amerikanen zoo dikwijls pi nieuwsgierigheid le bevredigen, teilen te Laporte beklagen zich de houding van hel publiek, dól opdringerige belangstelling haar zeerste bemoeilijkt. De verlira en de noodlottig aangrenzende den Zondag bezocht door 30.0 gierigen uit de naastbijgelegeij En deze 30.000 namen de hoe in bezit, gingen op eigen geleg liet. gtaven, enz. (leen plok wa gewroet veilig. De kijkers kxc kuilen waaruit ito lijken van waren le voorschijn gebracht, I) ken steen uit de muren 0111 d denken mee naar' huis te nemei Het was meer dan ergerlijk, waren kramers en venters uit het terrein met verfrisschende 'dranken, koek en Versnaperjnge lei aard. Ondernemende vorkc prentbriefkaarten met hel por wed. Guiness maakten, schittf Tal van lustige luidjes haddi hui len par tijen georganiseerd, ei blik kwamen er dien Zondag plezier» mei gezelschappen, di( tig dagje kwamen doorbren hoeve". elder nieuws is er overigei De dokter, die liet lijk vail e, moorden (Heldgren) heeft vond in de hand van den dood manshaar. Misschien leidt, deze tot eenige zokeMie d omtï)en,t de juffrouw Guiness hij haar 1111 een medeplichtige heeft gehad Lamphere, de opzichter der 1 nóg steeds in voorioopige lie houden. Het. vermoeden, dal de hand heeft gehad in den woning, en misschien ook we moording van juffr. Guiness sterker. Uit ('hrisliania komt hel 1, men daar zeer ernstig vreest, uit. die slad, zekere Olaf Jen slachtoffers behoort van jnffroi Twee jaar geloden was doz, uit Ca roll (Indiana) naar Lapc ken, om daaC naar hij zelf - met een rijke weduwe te ga; niet ivie hij''door een huwelijk: 111 briefwisseling was geraakt. Men heeft na zijn vertrek nooit meel' iels van hem vern Het blijkt nader, (lal juffroi sirene van I,aporie, in I meer dan 1500 dollar heeft r haar testament slaat, dal zij i aan een weeshuis vermaakt dat legaat kan natuurlijk nu nii worden. De banken, die mol 1 hebben gehad, verzekeren, d laatste jaren soms lienduizen bij hen had staan. Zoodoende moeden, dat. zij niet dood en haar geheel fortuin van door i: De juffrouw was huitengew het verbergen van de sporel misdrijven. Zij nam soms ha ten al hij voorhaal. Zoo b.v. sloten had, hare schoone Jenny Olson uil den ivog te zeide in dien tijd legen har zij allemaal moesten komen te helpen overreden, naar 00 .te Los Angeles te gaan. Jen niet bij mij vandaan, voegde huren kwamen do een na d uit zet bezoek. Zij liet hun hel s c hooi uitzet zien, dat zij voor, had liggen. l)at had haar we gekost, verzekerde zij

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2