BINNENLAND UIT ZEELAND- GEMENGD müWS' stemmig denkt als de Kongostaat over de beteek-enis van de bepalingen van de akte van Berlijn, die op de handelsvrijheid be trekking hebben. De Kongostaat maakt een antwoord ge reed op het Eng-elsch-e witboek, dat ge weldige dwalingen beval. PERZIK. De aanslag op den Sjah. Men weet, dat de Sjah, toen de aanslag plaats had, op weg was naar Dusjan P-eke. Het plan tot dien tocht was enkele dagen to voren bekend geworden en den revo lutionairen werd dus een gelegenheid ge boden, hun slag te slaan. Vast staat, dal de bommen naar de ledige automobiel geworpen werden. Toen de knallen had den weerklonken, ontstond een onbe schrijflijke verwarring. De Sjah sprong da delijk uit zijn rijtuig, zegt een bericht, en liep naar de plaats van de verwoesting. Do daders waren ondertusschen al lang ontkomen. Volgens de eerste, in dit ge val bovendien waarschijnlijke berichten, vluchtte de vorst, in de naaste woning, naar men zich herinnert. Te Teheran blijft de rust voortduren, Er werden ongeveer 90 m-enschen, als ver dacht van medeplichtigheid aan den aan slag, aangehouden. Velen daarvan zijn plattelandsbewoners, die eerst kort gele den in Teheran kwamen. Zaterdag liet men in een afgelegen straat te Teheran nog twee hommen sprin gen waardoor twee personen werden ge dood. Het schijnt, dat de Sjah zelf hoogelijk verontwaardigd is over het feit, dat de autoriteiten den aanslag niet tijdig genoeg wisten te voorkomen. Dien gouverneur der hoofdstad heeft hij tenminste eigenhandig; op een pak Tansel getractie-erd, terwijl hij den chef van politie dreigde, hem voor den mond van een kanon te zullen plaat sen. Onder de personen, die liet slachtoffer werden van het woeste schieten dier in- landsche cavalerie, bevond zich ook de heul van Teheran. KE.SI.AXI> Gestrafte Terroristen. Zeven terroristen zijn door den krijgsraad wegens aanslag tegen grootvorst Nicolaas en den minister van justitie ter dood veroordeeld. Onder hen behoort Marino ('alvino, voor wien de Italiaansche regeering gratie vroeg. Zij zijn Zondag opgehangen. Hen and-ent bericht zegt, dat Calvino nog leeft. POI.EY. De Polen wet. Volgens berichten uit Posen moet de aanneming van de onteige ningswet in hel heerenhuis groote op schudding hebben verwekt bij de Polen. Tot hel laatst toe hadden ze gehoopt, dat de wet er niet door zou gaan. Zo eischen nu de scherpste verdedigingsmaat regelen en willen een beweging op touw zetten tegen de Duitsc.hers. Het zal dus toch geen vrede worden in het. Oosten. Onder goedkeuring van Z. D. 11. den Bisschop van Breda, zal dit jaar een Ka tholiekendag worden gehouden te Hulst. Rheden. Tot lid der Tweede Kamer voor het district Rheden is bij enkele candidaatstel- ling gekozen jhr. J. W. J. 0. M. VAN NISPEN TOT SEVENAER (r.-k.) Ie 's Gra- venhage. Bij de verkiezingen voor leden der Tweede Kamer zijn candidaat gesteld in het: district Sliedrccht de lie er en J. van der Molen Tzn. (a.), schoolopziener in het, district Dokkum, te Leeuwarden; jhr. mr. H. Smissaert (oud-lib.) tie 's Graven- hage en H. J. Spiekman, (s. d.) te Rotter dam district Tietjerksleradeel ,de heeren: mr. P. Iiink (lib.) te 's Gravenhage, W. H. Vliegen (s. d.) te Amsterdam en ds. C. van der Voort van Zijp te Doesburg, (a.) en chr. hisl. heiden de dochters der republiek. En wal waren zij De eerste wel eene schoon.: en ook deugdzame, geestige vrouw, maar toch slechts de speelbal harer republiek -em de tweede? Eene schoon© lichtzin nige zondares, wie eerzucht tol misdaad dreef, en toen zij haar doel bereikt had door hare vaderstad ©venzoo gevierd werd als vroeger gesmaad. De martelares Yo- lanta delta Spada echter wordt door geen enkele Voneliaansche kroniek genoemd, en voor haar Huis e,n haar Volk is zij, dank zij de misdadige beschuldiging van haar gemaal, niets dan de dwaalgeest eemed plicht verge ten vrouw, terwijl zij door de zielegrootheid waarmee zij haar vreesie- lijken dood heeft ondergaan alleen reeds tot de besten gerekend moest worden - Zult gij don marches© nog heden deze ontdekking melden?" Doctor Marino antwoordde niet dade lijk na een poosje eerst zeide hij aarze lend: men moet toch eigenlijk eerst de bevestiging van deze bladzijden zoeken - - dat wil zeggen, men moet probeeren of het stoffelijk overschot van Donna, Yo- lanta nog te vinden is, of ten minste nog iets er van." „Nu," viel ik hem in de rede, „Jacopo Nani heeft den weg daartoe duidelijk ge- Do stemming is bepaald op Donderdag 12 Maart a. s. Van den heiligen Cassianus on den 29sten Fcbruari. Dr. Kuyper schrijft in „Om de oude Wereldzee" I (blz. 127): „Men bent de legende van den heiligen Cassianus en den heiligen Nicolaas, die na volbrachten tocht over de aarde voor Gods aangezicht verschenen. Wat hebt gij gezien op de aarde? wordt aan den hei ligen Cassianus gevraagd, en deze ant woordt: „Een armen moezjik, die met het wie', van zijn kar vast in den modder zat en er den wagen niet uit kon krijgen". „En waarom hebt ge hem niet geholpen?" luidde de wedervraag. „Omdat ik", zoo antwoordde Cassianus, voor Uw heilig aan gezicht moest verschijnen en bevreesd was, zoo ik den moezjik hiel]), mijn schitterend heilig kleed te bezoedelen". Daarop ver schijnt Nicolaas en hem wordt gevraagd „Waarom komt gij in zoo bezoedeld ge waad voor mijn heiligen troon?" en zijn antwoord luidt: „Omdat ik, achter Cas sianus aankomende, het niet over mij kon verkrijgen den armen moezjik aan zijn lol over te laten. Ik heb hem geholpen, maar mijn gewaad leed er ondier". En daarop volgt dan dil oordeel: „U, Cassianus, omdat gij meer voor uw kleed dan voor den armen moezjik hebt gief zoi'gd, geef ik slechts één heiligen dag in de vier jaar, en U, Nicolaas, omdat ge uw broeder Ie hulp zijl gevlogen, U geef ik vier heilige dagen in elk jaar". Cassia nus kreeg den 29sten Februari, alleen in 't schrikkeljaar, Nicolaas, een dag in elk trimester, en lot in onzen Sinterklaas spreekt zich nog altoos dezelfde gedacht» uit van de inmenging der heiligen in ieders persoonlijk bestaan, tol zelfs van 'I kleine kind. Van den heer Lobman, afgevaardigde voor Goes, schijnt een gerucht geloop-en te hebben, dat hij het volgend jaar hij d- algemeen© verkiezingen zich niet meer be schikbaar zou stellen. Dit wordt met de meeste beslistheid tegengesproken door den schrijver van de „Brieven aan een Zeieuwschen Vriend" in „Haagse he Stemmen", Christelijk weekblad voor Nederland. „Het is altijd moeilijk", zoo schrijft hij, „na te gaan, wie een diergelijk bericht in de wereld gebracht heeft, en nog moei lijker om vast te stellen, met wal voor bedoeling bet geschied is. Ik zal me dan ook niet aan een gis sing wagen, maar kan wel zeggen dat de Goesebe afgevaardigde zelf zich nimmer in dezen zin heeft uilgelaten en nooit aanleiding er toe heeft gegeven, dat zulk een gerucht zou kunnen opduiken". Ook wij kunnen verklaren, dat hel be richt geheel is uit de lucht gegrepen. GOES. De politie bekeurde twee brie venbestellers wegens rijden met hel post wagentje zonder licht. Zondag voor veertien dagen hielden, zich een paar jongens uit 's Heer Hen drikskinderen hier op en geraakte een hunner in conflict met den 14-jarigen Piet Oudenaerde, die van dezen jongen de pa- rapluie aangreep, waarop deze, S. gebeie- l-cn, aan Piet een trap tegen de handen en den buik gaf. Deze sc-hop moet nogal aangekomen zijn; want weldra bleek dat P. O. hevige pijn aan den huik had, welke pijn toenam, gepaard met opzetting. Maan dag is do jongen in bed-enk-elijken toestand naar het gasthuis gebracht De zaak is in handen der justitie gesteld. Voor de Oudheidkamer alhier is door den heer J. v. Asperen Verv-enn© aan de gemeente in bruikleen afgestaan een vol ledig oorlogschip uit de 18e eeuw („Het wapen van Ietrsekis 1768"). Een belangrijk stuk wérk uit 't. oogpunt van kunst, en voor de kennis van den scheepsbouw en de scheepsinrichting in diien tijd van groote waarde. MIDDELBURG. Door den „Zeeuwschen Aanneinersbond" is aan de directie der Maatschappij tot Exploitatie van Staats- noe-g aangegeven." „Zeker," maar over deze aanwijzingen zijn meer dan vierhonderd jaar verloo p-en, en daar men veilig aannemen kan, dat sedert dien tijd geen menschelijke voet dezen weg betreden heeft, moet men mot den tand des tijds rekening houden." „O gij hebt zelf eens gezegd dal. de Veroe- tiaansche paleizen voor de eeuwigheid ge bouwd zijn," zeide ik levendig. „Als de march-e.se dus eerst den inhoud dezer blad zijden zal vernemen tegelijk met de beves tiging er van, veronderstel ik, dat gij van plan zijl, dien geheimzinnigen weg Ie gaan." „Met uwe toestemming ten minste!" „O, doctor, is dat hoon of spot?" „Geen van beiden, mejuffrouw. Daar gij echter op het. oogenblik de Stanza d'Oro bewoont, is het uw goed recht oin te zeggen: doe wat ge wilt, maar laat mijne kamer met rust." „Ah zoo - in dezen zin hebt gij mijne toestemming noodig! Nu, ik geel' haar u niet alleen in allen vorm en zonder voor behoud, maal! hoop zelfs dat gij zoo spoe dig mogelijk er van gebruik zult maken." „En ik,", voegde doctor Marino er le vendig aan toe, „ik moet toegeven dat mij dezelfde ontdekkingslust bezielt, maar ik spoorwegen het verzoek gedaan om een vroegeren trein naar Ylissingen te do-en loop-en, zoo mogelijk aansluiting ge vende opi de eerste boot naar Neuzen. In het adres wordt er op gewezen dat dit zonder groote bezwaren te bereiken, ware, indien met. dien vroegloopenden goe derentrein, den zooge.naamd.-en vleesch- trein, tevens personenvervoer mogelijk ge maakt w-erd. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Bergen op Zoom is een be tuiging van instemming met dit. verzoek ingezonden; wat mede nog van -enkele belanghebbenden wordt verwacht - Maandagnamiddag is door de uit Mid delburg komende tram, even voorbij d-e lialte Keersluis, -een vrachtwagen van Van G-end -en Loos aangereden. D-e koetsier zag de tram niet aanko men o-mdat juist een wag-en met hooi den Singelweg voorbij r-eed. Het. paard was oip de rai-is toen de koetsier de tram op korten afstand zag. Hij wist zijn paard nog op den dijk 1-e sturen, doch kon niet verhinderen, dat d-e wag-en door de locomotief w-erd aange reden en schade aan het onderstel be kwam. Overigens liep bat ongeval, dat, betrekkelijk weinig te bete-ekene-n had, goed af. (M. C.). YLISSINGEN. Aan hel jaarverslag der gezondheidscommissie over 1907 is bet volgende ontleend: De algemeen© toestand der volksgezond heid is gunstig te noemen. Bijzonder opvallend is do geringe kin dersterfte in 1907. De koele zomer was ongetwijfeld hierhij van groolen invloed. Ernstige epidemieën kwamen niet voor; hel aantal besmettelijke ziekten bedroeg. 92. Door het gemeentebestuur werden ter kennis van de commissie gebracht 2 ge vallen van gewijzigde pokken, 5 van fe- bris typhoid-ea, 11 van diphtheritis en 74 van roodvonk. Gedurende do maand Februari wer den door de stoomschepen der Stoom vaart- Maatschappij „Zeeland" ongeveer 1400 passagiers meer vervoerd dan in Februari van het vorige jaar. Maandagavond had in liet Concert gebouw alhier een zeer druk bezochte vergadering plaats van eigenaren van wo ningen, om te spreken over d-e verhoogde Grondbelasting van 100150, voor som migen zelfs tot 200 procent. De vergade ring was saamgeroiepen do-or een comité; de heer A. Hu,s-on nam d-e 1-eiding op zich. De vraag werd gesteldzullen wij de huurders -opslaan? Hierover w-erd druk gesproken. Voorloopig werd aangenomen, dit te doen met 57 of 10 procent al naar dit ieder voor zich zelf goed vindt en dan daarmede te beginnen met Mei of Juni, maar niet in eens, doch geleidelijk. Men dient hiermede voorzichtig te zijn, dil kan geschieden per circulaire, monde ling overeenkomen is nog heter (tusschen 2 haakjes onderscheidene eigenaars heb ben reeds d-e huur opgeslagen). oorlo-opig werd ook besloten een des kundig adviseur aan te stellen om te on derzoeken of Ylissingen werkelijk niet te hoog is aangeslagen, maar intussch-en zal 'n afwachtende ho-uding worden aangeno men o-ni te zien wat er -o-ver hel geheel© rijk zal gedaan wordenwant ook op and-ere pJaatsein zijn er stemmen tegen o-pgékomen. Men d-enkt over ©enig maan den w-eer te vergaderen en dan den uit slag mee te deel-en van bet onderzoek Ruim 10 uur werd de vergadering door den h-e-er Huson gesloten mot dank voor de flinke opkomst. Ieder w-erd verplicht 25 cent in te leggen v-o-or de gemaakte of nog 1-e maken kosten; het biljet der grond belasting d-e-ed dienst als toegangsbewijs. Het Noorseh stoomschip „Ada", ko mende van Narvik met bestemming naar Antwerpen, geladen mist ijzererts, Zon dagmiddag te Ylissingen voorbij gevaren, is gezonken op de- Schelde hij Sa-eftinge-n ter hoogte van lichtboei no. 44. Het wrak ligt buiten bet vaarwater. Het schip is in aanvaring gekomen met hel stoomschip „Erna", van Antwerpen naar Wladiw-oslock. Dit stoomschip is naar Antwerpen teruggekeerd roet averij. hel) bedenkingen die ik nog ni-el goed overwinnen kan. Ten eersteik zou niet graag een derde, zelfs niet den goeden Daui-efi in deze zaak inwijden, niet alleen omdat hij niet bepaald lot d-e dapperen behoort maar ik ben hang, dat hij niet zwijgen kan, en dan k-enl morgen middag heel Venetië de geschiedenis, wat ik in ieder geval vermijden wil." „Ik zie ook heelemaal niet in, waarom Dani-eli ingewijd moet worden." „Nu, -e-r is wel het. een en ander voor te zeggen Met Danieli kan ik hij voorbeeld h-ee-1 goed uw kamer betreden, wat ik al leen nauwelijks durf do-en." „Jac-o-po Nani spreekt van een tweeden toegang door het archief." „Maar hij vergeet de plaats nader aan te duiden. Volgens het plan kan hel. alleen do noordelijke- wand zijn, maar deze is tot. tie zoldering met kasten bedekt, die volgepropt zijn met oorkonden en manu scripten. Bedenk eens wat een reuzen arbeid het zou zijn, dit alles uil. den weg to ruimen. Daarvoor zou men een massa hulp noodig hebben, -en is do deur werke lijk voor handen, dan, adieu, geheim!" (Wordt vervolgd). Bij ministerieel besluit is de hurgetr- m-edadill-9 1© klasse toegekend aan den ge- pensionneerden lichtwachter van het Bel gisch loodswezen, A. G. Ardaen alhier. Een werkman van de Kon. Maatsch. „d-e Sche-lcte" is van ©en stelling geval len, waardoor hij ©en pols brak en een hoofdwonde opliep. De ongelukkige w-erd naar het R. Kath. weeshuis vervoerd, al waar de ©arste hulp werd verleend. In de Vrijdag te h-o-ud-en zitting van den gemeenteraad zal o. a. behandeld worden ©en voorstel van Burg. en Wefh. tot het onderhands in huur afstaan aan het R. Kath. Kerkbestuur van een lokaal in het geb-o-uw op de Nieuwe Begraaf plaats. Men schrijft ons uit Ylissingen: De dire-cli-' der Staatsspoor heft giste len (Dinsdag) d-e volgende dienstorder uit gevaardigd Het komt niet zelden voor, dat rijwie len als bagage ter vervoer worden aange boden, welke als zoodanig niet mogen worden vervoerd. De voorschriften luiden, dat elk ïeiziger, één rijwiel, dat tol zijn persoonlijk gebruik dient, als bagage ter vervoer kan aanbieden. Daaruit volgt, dat -een rijwiel slechts dan als bagage mag verzonden worden, ais degene, die het aanbiedt, van ©en plaatskaart is voorzien. Immers -een persoon, die zic.h niet voor ziet van -een plaatskaart, is ge-en reiziger. Voor elk rijwiel meer moot daarenboven oen afzonderlijke; plaatskaart worden geno men. Bij een en ander is wel in het oog 1-e houden, dat bevrachting van elk rijwiel slechts mag plaats vinden naar hel op de betrokken plaatskaart aangegeven station van bestemming of naar een daarop aan do tariefroule vooraf gelegen station. ZIERIKZEE. De werkstaking op d-e sigarenfabriek is hier geëindigd. Met een beperkt aantal w-erklieden op bet oude loon, zijn d-e werkzaamheden hervat. RILLAND. Dinsdagavond had alhier do laatste les plaats van den cursus voor volwassenen, gegeven d-o-or den heer M. N. van de Linde, onderwijzer in land- en tuinbonwkund-e alhier. Aan het eind der les zeide spreker n-o-ode 1-e kunnen scheiden met het. geven d-er lessen; zoo gemakkelijk en aangenaam hadden de deelnemers het den onderwijzer ge-maakt. Hij hoopte, dat het behancfalde vruchten mocht afwerpen en doelde tev-ens mode dal. in aansluiting met den cursus -over „B-emiastingteer", hij het volgende jaar, bij genoegzame deelneming, er een zoo geven over „Kennis van den bodem". Do beer J. J. v. Gorsal, burgemeester, nam als ou-dste deelnemer aan den cur sus daarop hot. woord om den h-eer Van de Linde dank te zeggen voor het gegeven ■onderwijs -en h-ood hem uit naam der deelnemers oen met goud gemonteerde vulpenhouder aan. De beer Van de Linde dankte, zichtbaar geroerd, voor dit bewijs van erkentelijk heid. Den waterbouwkundigen ambtenaar K. van Rooij-en te Kort.gene is, na ruim vijftigjarige ambtsbediening, door den dijk- raad van den calami leuzen Amiap oldar, op zijn verzoek, oen eervol ontslag ver leend, en hem als blijk van waardeering ©ene pendule met candelabnss aangebo den. 's HEER ARENDSKERKE. Toon Maan dag de vrachtrijders Fli-pse en Dobbelaar, hei-den van hier, elkander ontmoetten op den 's H-eer H-e-ndrikskinderendijk, heeft Flips© D. zoo-danig met zijn zwoep mis handeld, dat «r proces-verbaal tegen F. is opgemaakt. HELYKKXSZANIMaandagavond hield de Chr. Nationale Werkmansbond alhier haar gewone vergadering. Er waren 13 led-en tegenwoordig. Er w-erd rekening ten verantwoording gedaan over 1907. In komsten waren f 179.52 en te goed f 172.75, samen in kas f 352.27. Aan ziekte uitgekeerd f 144.50. Uitgave bond f37.395, goed slot f 1G4.375. Zeven nieuwe I-eden en twee begunstigers traden tot den hond toe, nu totaal 39 leden. Er werd aan ©en lid 1' 76.80 uitgekeerd, hot overig© werd over 13 zieken uitgekeerd. Niets moer aan de o-rd© sluit de Voorzitter de ver gade-ring. DRIEWEGEN. D-e Raad hield o-p 2 Maart -eene vergadering. Alle led-en. warm prese-nl. Besloten w-erd tot den bouw ©ener veld wachterswoning over te gaan, en daar voor ©erne gel-dleening aan te gaan van hoogstens f 1000. D-e rooilijn v-oor de te bouwen wonin gen aan het Kortew-egje, in de vorige vergadering bepaald o-p 3 Metier afstand van den slootkant, werd thans veranderd op 5 Meter. De rekening van be-L Burgerlijk Armbe stuur over 1907 werd -goedgekeurd in ontvang oip f2806.885 en in uitgaaf op f 2294.66. Al zoo m-el een goed slot van f 512.225. NIEUWDORP. Door B. en W. van Mid delburg is benoemd tot opzichter aan de werken tot indijking van d-e voormalige Middelburgs-eb© haven dhr. C. de Leeuw, alhier. TER NEUZEN. De a.-r. kiesvereeniging alhier heeft candidaat gesteld v-oor lid van den gemeenteraad (vac. de Koeijer) dhr'. D. E. Wolfert Hz. Door de liberale ki-esveneeniging is ge-candidieérd dhr. J. d" Feijter. (Z.). Een milde gift. In de. Koninginm."- ketrk te Rotterdam is Zondag voor de armen gecollecteerd een enveloppe met duizend gulden waarbij -een briefje: „Uit dankbaarheid dat het leven der Koningin, en clen Prins deze week gespaard bleef". Een akelige vondst. In een bosch onder Beinn-ekom is bet lijk gevonden van een onbekend persoon, hangende aan een boom. Een revolverschot had de linker slaap doorboord. Onder het lijk w-erd een revolver met twee patronen en op het lijk ©en portefeuille met. 1' 35 in bankpapier en ©enig Duilsch geld gevonden. Te Velp reed bij Nederhagen d-e auto mobiel van den heer H. Ph. G. uit Olden- zaal in volle vaart tegen een boo-m. De chauffeur kwam terecht in de scherven van do voorste dikke spiegelruit en kreeg daardoor verschillende sneden over hoofd, nek. armen en handen, doc.h goen van alle gevaarlijk. De hoer G. w-erd door bet. middenschot van zeildoek en mica geslin gerd, maar kwam vrijwel met den schrik vrij. D-e auto was -erg beschadigd en kon niet me-er gebruikt worden; het bleek dat de stuurstang aan d-en onderkant was af gebroken en hot ongeluk dus niet aan onvoorzichtigheid te wijten was. In de Beemster heerscht bij de familie Do G. groote ongerustheid. Vanaf 28 Doe. 1.1. he-eft men van d-en heer D-e G., die to-en naar Parijs vertrok, niets meer vernomen. Men vreest dat hem een ongeluk is over komen. Bij de „Berlin"-ramp liet een zijner zwagers hel. loven zonder dat diens lijk tot hed-en toe is gevonden. Moord. Een paar 19-jarige jongens uil. Winterswijk, di-e in Borken (Westphalan) aan het werk zijn, hebben in staat, van dronkenschap ©en herbergier die hen uit zijn huis verwijderd had, met een mes de pols afgesneden mol het treurig gevolg, dat de man daarop overleden is. D-e da ders zijn naar Munster getransporteerd. Een v a 1 s c h e-m u n t -e r gevat. Uit Leiden schrijft menVerleden Zaterdag doken van alle kanten do valscho guldens op, die door verschillende winkeliers en neringdoenden van oen manspersoon in ontvangst waren genomen. Do politie zocht links en trechls, zonder resultaat. Gistermiddag wees rechter de banketbak ker Oostertee den survéillieisronden agent Kuiken op d-e Breestraat een man aan in w-erkmanskteeren, die veel gelijkenis toonde met den persoon, die daar een valschen guld-en had uitgegeven. De man scheen lont te ruiken, en poetste de- plaat. Onze agent zette hem echter na, zonder dat de man het merkte, en snapte lieni o]) d-en Ouden Rijn. Op het politiebureau gebracht, had men er do onvoorzichtigheid, don man, vóór hij was gefouilleerd, naar die W. C. te laten gaan. Later vond men 8 -echte gul dens -en twee tramkaartjes stoomtram LeidenHaarlem op lnem. Hij w-erd intus- sc-hen hij d-c verschillende winkeli-ers ge confronteerd en als de man herkend, die de valscbe guldens had uitgegeven. Het privaat w-erd onderzocht en daar vond men nog 7 valsch-e. guldens. Niette min bleef de man steak en stijf zijn on schuld volhouden. Hij zeide te ha-eten Cor nells de Regt, 32 jaar oud, wonende te Haarlem, H-e-erenstraat. De inspecteur Bal- foort is met -c-en rechercheur naar Haar lem vertrokken, om een inval in bedoelde woning te do-en. Misschien dat daardoor me-er licht wordt verkregen. Vermoedelijk heeft men met me-er personen te doen. To Becsterhoogon (gemeente Beerts) moest Maandagnamiddag de voerman He iend Kuiper van Finsterwolde stroo over laden op een tramwagen. Toen hij daar mee klaar was, viel hij van den tram wagen, met hel hoofd naar beneden. Hij stond weer op, reed met zijn wagen naai den landbouwer Ten Have en laadde daarna weer stroo op. Zijn hoofd begon liem pijn' te doen en daarom ging hij wan delende naar Finsterwolde, -een afstand van een half uur ruim. Nog maar pas was hij thuis, toen hij overleed. Een arbeider Dammer uil Midwolda, die onge veer drie w-e-ken geleden hij een ruzie aldaar, ©en slag op het hoofd ontving en wi-ens opneming in het ziekenhuis te Groningen noodzakelijk werd geacht, is daar overleden. - D-e 18-jarige dienstbode D. Couwenberg, te Ove-rlangel, is. naar men aan de ,,'s Hert. Ct." meldt, Zater dagavond, bij het do-en van boodschappen, verdronken op een zoo ondiepe plek, dat men zich niet kan begrijpen, dat zij zich niet heeft weten te redden. Zaterdag middag had te Groningen de werkman Weslra het ongeluk in de fabriek van de firma Kraft Co. ruggelings in oen pot gevuld met 400 liter kok-end water te val len. Met verschrikkelijke brandwonden be dekt, heeft de ongelukkige zich Ie voet naar hel ziekenhuis begeven, waar hij eer gisteren aan de gevolgen is bezweken. - Te Wageningen is de weduwe van L. met haa'r drie Kinderen, het jongste is 10 maan den, op straat gezet. Het huis, dat zij be woonde, was een half jaar geleden onbe woonbaar verklaard, en de -eigenaar wilde

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 2