KERKNIEUWS. ilUKGERLUKE SïAftD, Posterijen Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. Marktberichten* foopen en verdronken. Te Oude Pekela geraakte in een carlonfabriek een werk man tusschen het drijfwerk. Met gescheur- den schedel opgenomen, is hij aan de ge volgen bezweken. Een kwaadaar digo olifant. Een der oppassers in den circus van den heer Schumann, in het circus gebouw van den heer Carré aan den Binnen-A stel thans ondergebracht, heeft het hard te verant woorden gehad. De man was bezig het hok van een der olifanten schoon te maken, toen de kolossus hem plotseling met een stevigen zet tegen den muur drukte Op zijn schreeuwen werd hij gelukkig spoedig door kameraden ontzet, maar hij was toch zoodanig gedrukt, dat hij op den grond viel toen de olifant hem „los" liet Zeer ernstig aan hoofd en borst verwond en gekneusd werd het slachtoffer naar het Israëlietische Ziekenhuis aan de Keizers gracht overgebracht, waar de doktoren zij a toestand zorgelijk noemden. Doodslag. Gisternacht hebben te Amersfoort eenige personen, die te zamen op bunzingjacht waren geweest, twist ge kregen over de verdeeling der vangst. Een hunner wond zich daarbij zoo op, dat hij een zekeren Van Drie met een scherp voor werp vermoedelijk een mes, een steek toe bracht, waardoor deze zóó ernstig getroffen werd, dat hij binnen enkele oogenblikken overleed In zake dezen moord zijn reeds verschil lende personen gehoord één is in hechtenis gehouden. Van Drie werd gevonden, overdekt met wonden, badende in zgn bloed. Het onderzoek wordt ijverig voortgezet. Uit vrees voor straf! Een 11-jarig meisje te Edam (dat kwaad had gedaan) duifde niet huiswaarts te gaan. Toen zjj 's avonds laat nog niet teruggekeerd noch gevonden was ondanks alle nasporingen, verkeerde men in ongerustheid. Den vol genden morgan werd zij, verkleumd van koude, aangetroffen in de R K kerk te Volendam, waar ze zich den vorigen avond had laten insluiten. Stakkerds. Op een half uur afstand van Voorthuizen, gemeente Barneveld, wo nen sedert 16 maanden een bezembinder en zijn zoon in een slechts met zakken om hangen hutje van 2 M. lengte, 1 M. breedte en ruim 1 M. hoogte. Natuurlijk wordt deze keet slechts om te slapen gebruikt, terwijl een laagje heide, waarover een paar zakken gelegd zgu, als bed moet dienst doen. Verder hebben de stakkerds slechts zakken om zich te dekken. Onbegrijpelijk is het, dat deze menschen niet van koude en arm-ede zijn omgekomen. Eerlijke vinder. Een bankier (le 's Gravenhage zond een zijner bedienden met een enveloppe, inhoudend f 1000 aan bankpapier, naar een zijner cliënten, om dezen daarmede ©en betaling te doen. De bediende, die niet wist dat de enveloppe deze betrekkelijk groote waarde inhield, slak haar in een zijzak van z'n overjas, sprong op de fiets en reed naar het adres, op do enveloppe aangegeven. Daar geko men, bemerkte bij het verlies der enve loppe en reed weder naar het kantoor terug, om -daarvan mededeeling te doen. Natuurlijk stond hij leelijk op z'n neus te kijken, toen (hij hei bedrag vernam, dat hij aldus door zijn onachtzaamheid verlo ren had. Er werd begrijpelijkerwijze nog eens langs den weg gezocht, dien de be diende had gevolgd, doch te vergeefs. De enveloppe met f 1000 bleef verloren. Den volgenden dag kwam er een jonge Schwe ninger op hel kantoor. Hij had oen enve loppe gevonden, en op raad van zijn vader had hij haar ongeopend teruggebracht naar het kantoor der firma, hoven op de enve loppe vermeld. De jonge Scheveninger stond wel een beetje beteuterd le kijken, loen hij voor het brengen van een eenvou dige enveloppe, een belooning van f 25 benevens den hartetijken dank van den bankier voor zijn eerlijkheid ontving. In Vlaanderen doet tegenwoordig een bende bandieten de rondte, die er- haar werk van maakt varkens te stelen, maar die vooraf op de plaats zelf te slachten. Te Cueme werd -een varken van 80 kilos geslacht achter de hofstede van den eige naar. 's Anderendaags vond men den kop en de ingewanden. Te Desselghem deden de schurken de operatie in de hofstede zelf. Te Oosl- Hoozeheeke werd een varken van 180 kilos in den oven gedaan, en er later weer uit wen! ©an varken van 180 kilos de keel afgestoken in den stal. Te Waereghem sta len zij een beestje dat 100 meters verder geslacht werd. Ernstig ijso n ge 1 u k te I' a rij s. In het Bois de Boulogne, het bekende groote bosch bij Parijs waar de uitgaande wereld zich laat zien, brak het ijs onder het ge wicht van een dertigtal schaatsenrijders die naar hetzelfde punt waren gesneld om een kind te hulp te komen. Er wordt be weerd dat reeds vijl' lijken zijn opgehaald. Van de zijde der politie werd echter ver klaard dal vermoedelijk slechts één schaat senrijder het slachtoffer van het ongeluk zal worden. I)e correspondent van de „Daily Chro nicle" te Mont-e Carlo beeft -een gesprek ge had met Lord Armstrong, van de firma Armstrong, bootbouwers enz. in Engeland. Armstrong heeft, met Jackson een proef van Lemoine voor het maken van diaman ten bijgewoond. Hij zei aan den verslag gever, dat hij volkomen overtuigd is, dat Lemoine bet middel gevonden heeft. Zelf had Armstrong het poeder, dat Lemoine hem gaf -en dat hij tusschen zijn vingers fijn wreef om zich te overtuigen, dat het slechts poeder was, in d-e smeltkroes ge daan; zelf had hij de smeltkroes gesloten, in den over gedaan, en er later weer uit genomen. Terwijl Lemoine op een afstand bleef staan, haalde Armstrong de vorm- looze massa uit d-e smeltkroes, sloeg die stuk en er kwamen diamanten uit, som mige van zuiver water, andere van minder soort. Armstrong had van die diamanten nu in zijn brandkast, en hij toonde er een vijftig aan den correspondent. Het waren zeer kleine diamanten en van 't zuiverst© water. Een vakman heeft ze geschat op twaalf gulden het karaat, hetgeen voor kleine diamanten een goede prijs schijnt, te wezen. Armstrong toonde ook de an dere diamanten, minder zuiver en zwart. Armstrong gaf den correspondent twee di amanten, welke deze aan de „Daily Chro nicle" heeft opgezonden. Het spook bij den officier van Justitie. Sedert eenige weken is de Italiaansche pers vol van een hoogst merk waardige historie, die in 't huis vau de officier van Justitie Marracino te Acona werd afgespeeld en nog afspeelt. Onlaugs, zoo vertelt de familie van den grooten man. gebeurden in het huis allerlei gekke din gen, men hoorde geruisch, geklop enz en ten slotte sprongen wat in deu winter erg onaangenaam is uit deu wand on zichtbare waterstralen op de bewoners, ja zelfs op den eerhiedwekkenden kalen svbe- dtl van mijnheer den rechter. Tevergeefs werden de muren onderzocht men vund van do geheimzinnige waterspoeiers geen spoor, en der familie bleef niets anders over, dan onder de parapluie te gaan eten en slapen. Het dolste echter kwam nog De familie, die er zich inmiddels met galgenhumor in had geschikt, tot mikpunt der boozc geesten te dienen, werd plotseling met koffie en melk begoten, wat mijnheer de officier de verzuchting ontlokte „AL het nu nog wijn regende!' En ja, nauwelijks waren de woorden over zijn lippen of het regende rooden wijn I Hoe lang dezen blijden zegen van boven duurde, en vaH welke kwaliteit de rooie was of Chianti, Barhera, Barolo of slechts ellen dige Barletta, we weten het niet. Een feit is, dat tegenwoordig over dit verscbijusel een hevig dispunt is ontstaan in hetspiri tistisch sterk doortrokken Italië, en men in de familie vau den officier die twee in de rechten studeerende zoons en een doch tertje telt naar een medium zoekt. De geleerden vermoeden, dat het laatste de verbindende schakel der familie met de geesten wereld vormt, terwijl snoode grap penmakers aan de studeerende zoontjes denken, die volgens hen met de uitgelaten geesten onder één deken steken. De geschiedenis van Ancona herinnert overigens sterk aan een dergelijk geval, dat zich te Corneto bg een jjzerhaudelaar voordeed Daar regende het weliswaar geen roode wijn, maar wat ook niet heelemaal voor de poes was antieke gou ten munten. De bekende operazanger Lunardi gaf dezer dagen te Boekarest een gastvoorstel- ling als Othello in Verdi's gelijknamige opera. De voorstelling eindigde door onvoor ziene omstandigheden zooveel te laat, dat Lunardi, die den volgenden dag te Buda pest moest optreden en dus met deu nacht trein vertrekken moest, geen minuut tijd meer had om zich te .-erkleeden. Niet tjjdig in Buedapest aanwezig zijn zou als con tractbreuk beschouwd worden, en dus liet Lunardi zich per auto naar het station brengen en nam in zijn Othello-kostuum en nog flink geschminkt plaats in den nachttrein; een bediende van de opera volgde met Lunardt's kofter en deze zou zich dus in den sluapwagen kunnen ver- verkleedeu Helaas, de bediende met deu keffer, waarin al de kleeren van deu zanger, kwam net het perron op toen de nachttrein wegreed, en zoodoende was Lunardi wel genoodzaakt om in zijn Othello-kostuum te olijven. Zijn collega's te Boekarest hadden ontzaglijk veel schik toeu zij hoorden dat de bediende met den koffer te laat gekomen was en een huuuer, een aartsgrappenmaker, telegrafeerde naar een hotel te Boedapest dat de Sultan van Zanzibar den volgendtn dag tegen vier uur te Boedapest arriveereu en in het hotel zjju intrek nemen zou. Eu toen nu Lunardi, die schrikkelijk het land had, den volgenden middag te Boedapest aankwam, nog steeds in zjjn schitterend Othello-costuum, werd hij door hotelbedien den allerhoffelijkst terechtgeholpen. De di recteur van het hotel en heel het pen o teel in gala ontvingen met gepasten eerbied en onderdanigheid den Sultan. En ten slotte waren allen kwaadaardig, toen het hun duidelijk werd dat een grap penmaker van de omstandigheden heel handig gebruik gemaakt had. De ramp te Boyeitown. Boyer- town, het staje in Pennsylvanië, dat door den germelden theater-brand geteisterd werd, is in rouw gedompeld. Bijna in elk huis treurt men om ©en doode. Zooals men reeds weet, is het aantal slachtof fers vastgesteld op 150, terwijl men vreest nog meer lijken te zullen vinden. De voorstelling in den schouwburg werd gegeven door ©en dilettantenverceniging, en onder hel publiek waren vele vrien den van d-e spelers uit naburige plaatsen. Hun namen zijn niet bekend, waardoor die vaststelling der doodenlijsten zeer bemoei lijkt wordt. Vast staat, dat er meer men schen door schrik gedood zijn dan door het vuur. Vele vrouwen en ook mannen, vochten als razenden met de omstanders om zich te redden en ze verstopten den uitgang en vertrapten daar hun zwakkere lotgenoot-en. Op die wijze werd het boven dien velen onmo,gelijk gemaakt den uit gang te hereiken. De Amerikaansche bla den geven beschrijvingen van de worste ling aan den ingang van 't schouwburgje, die d-e haren te berge doen rijzen. Men wierp zich o. a. van de balkons in de zaal, met d-e hoop, daardoor het leven te redden. D-e meesten braken den nek of werden doodgetrapt. De vechtende men schen, de stervenden en de lijken werden tot -een kluwen, dat zich in den nauwen uitgang draaide en wrong, zonder te kun nen wegkomen. De vlamtongen lekten over de vormlooze massa, zoodal vele nog over levenden letterlijk geroosterd werden. De vlammengloed maakte bovendien redding van buiten ai onmogelijk. Van de 500 aanwezigen zijn maar een honderdtal ongedeerd ontkomen. De an deren, voor zoover niet gedood, kregen brandwonden en werden in het gedrang gekwetst. In andere berichten wordt als de oor zaak van den omvang, dien de ramp heeft gekregen, vermeld het feit, dat ©en deel van het publiek, zoodra men brand lucht rook, het tooneel oprende en daar het voetlicht, bestaan te ui. petroleumlam pen, omliep. Daardoor -.atv het decor onmiddellijk vuur. Bic o-ke oogen- blikken was hel heek- u.s ecu oven. Men stootte elk.i.i ..i vecuieiide in de vlammen. Een vecrjg menachen konden zich redden, doordat ze op de schouders van de anderen klommen, zich zoo een weg haanden en -een venster be reikten. Anderen trachtten ©en ladder te- beklimmen, doch deze brak. en de men schen vielen in de vuurzee. Schrikkelijk was ook het tooneel op ©en van de galerijen, waar ©en kluwen men schen, evenals hij den ingang, voor- noch achteruit kon en zoo langzamerhand ge roosterd w-erd. Politie en brandweer deden hun uiterste best; en aan hun heldhaftige zelfopoffe ring hebben althans ©en aantal bezoekers het leven te danken. Er waren veel kinderen onder de aan wezigen. De meeste slachtoffers zijn dan ook onder de 15 jaar. Een groot deel van de 3000 inwoners van Boyertown snelde op het gerucht van den brand naar het theater en zag daar machteloos het zicli met woedende snel heid afspelende drama aan. Uit de omliggende gemeenten worden doodkisten gehaald om de slachtoffers te kunnen begraven. Het „kapellenbal" van J. W. Paul tie Philadelphia, die ter gelegenheid van de intrede van zijne dochter in de uit gaande wereld ©en partij gaf, waarbij dui zenden van de zeldzaamste vlinders uit Zuid-Amerika werden opgelaten is over schaduwd door ©en partij, die zijn stad genoot Philip Randolph Dinsdagavond om dezelfde reden aan zijne gasten heeft aan geboden. Paul besteedde 300.000 gulden, maar Randolph hoeft ongeveer 456.000 gulden uitgegeven. De halzaal was een bosch, met hoornen, stroompjes en allerlei landelijk schoon. Over de stroompjes, die met behulp van weerkaatsende spiegels dubbel zoo breed leken, waren bruggetjes geslagen. Zeld zame zangvogels kweelden tusschen de hoornen en bloemen. De gasten konden goudvisschen uit de vijvers met netjes scheppen of met hengels ophalen. De gas ten kregen allerlei kostbare geschenken mee. Het hal van Dinsdagavond heet de op zienbarendste partij, die ooit in Amerika is gegeven, maar men hoeft voel aan te merken op dit poenige wcelde-vertoon in ©en stad, waar het wriemelt, van werk- loozen. Duur lidmaatschap. Het is be kend, dal bij de moeste vereenigingen of corporation van de nieuw inkomenden -een entree gevorderd wordt in een of anderen vorm. Maar dat zulk entree soms zoo hoog is, als we dezer dagen lazen van ©en parochiaal koor was ons niet bekend daar- toch gaven drie nieuwe leden als entree©en koe, en volgens hetgeen we van 't beestje vernamen, was het een prachtbeest dat do collega's te verorderen kregen. POLITIE. GOES. Een zeker persoon uit Woensel, van beroep flessc hen trekker, heeft ook een slachtoffer alhier gemaakt. Een tweede in zijn niet te vangen gelukte niet; als toen was de man verlegen om graan; kortom, alles is van zijn gading en de betaling volgt nooit. Wagens vol gov deren ontvangt hij uit Noord-Brabant en andere provinciën. Voorzichtigheid in acht te nemen om met vreemden in handelsrelatiën te treden is aan te raden en stelt zich dhr. Com missaris van politie alhier voor elkeen gratis disponibel tot het geven of inwin nen van informatiën. Uit Rome schrijft men o. a. aan „het Centrum" In „S. Andrea della Valle", een der grootste kerken van Rome aan de Corso Vittorio Emanuele, die met hare verlenging als Via Nazionale geheel Rome doorsnijdt en zoo de hoofdstraat kan genoemd worden, in deze zeer achoone kerk, vóór 400 jaar in renaissance-stijl gebouwd, die door haar ern stige, rustige Ignen, door hare prachtige schilderingen en met veel goud versierde pilaren een hoog-feestelijke stemming ver wekt, wordt ons in het Octaaf van het Driekoningenfeest jaarlijks een heerljjk beeld gegeven van de eenheid der Wereld kerk. Daar wordt in alle ritussen het H. Misoffer opgedragende verschillende Oostersche Kerken, de Grieksche, Syrische, Maronitische, Chaldeeuwsche, Ruteensche en Armenische, toch allen met Rome ver bonden, vereenigen zich hier met de Latjjn- sche Kerk, die in de ceremoniën der kloos terorden nog veel verscheidenheid biedt, om in één Godshuis het ééne H. Offer op te dragen. Daar wordt in de voornaamste talen der wereld het ééne Celoof verkon digd, en ziet men de geluovigen van alle kanten der aarde samengestroomd om in eenparige aanbidding neer te knielen voor deu ééuen Verlosser, den God onzer Altaren. Het zgn zeer schoone plechtigheden. Vooral de Oostersche ritussen met hun kleurenrijke Misgewaden, hun voor ons zoo vreemde ceremoniën en nog vreemdere muziek, trekken zeer vele geloovigen uit Rome, maar bijzonder de vreemdelingen, die den winter in het zachte klimaat van Italië komen doorbrengen. Den geheelen dag dan ook is de kerk vol christenen, nu van deze, dan van gene nationaliteit, om uier getuigenis af te leggen van het ééne geloot, dat de geheele aarde tot ééne oltristen-gemeenschap verbindt. ZieUier de plechtigheden in volgorde Maandag 6 Januari: plechtige H. Mis uer paters Theatijneu, Syrisch-Maronitische Routiricale Mis, Duitsche preek. Diusdag 7 Januari: plechtige H. Mis der paters Oonventueeleu, Grieksche Mis, Fran- sche preek. Woensdag 8 Januari: plechtigb H. Mis der paters Oapucjjueu, plechtige Mis in Ghaldeeuwschen ritus, Engelsche preek. Donderdag 9 Januari plechtige H. Mis der paters Dominicaneu, Syrisch Pontificaal, Duitsche preek. Vrijdag 10 Januari plechtige H. Mis der Raters Augustijnen, plechtige H Mis in Grieksch-Ruteeuschen ritus, Öpaansche preek. Zaterdag 11 Jan. Plechtige H. Mis der paters Uarmelieten volgens Jerusalemschen ritus, Grieksch Melchitische Mis, Poolsche preek. Zondag 12 Jan.Plechtige H. Mis der paters Palotijnen, Armenisch Pontificaal, Fransche preek. Maandag 13 Jan. Plechtige H. Mis der paters Tnuitariërs, Grieksche Pontificaal (concelebratiotegelijk celebreeren van 4 priesters aan één altaar), Engelsche preek. Bovendien zgn lederen dag drie Italiaan sche preeken, waarna zegen met het Aller heiligste en wordt drie-maai het Rozenhoedje door priester en volk gebeden. Voorwaar, een echt kath.iiek feest van acht volle dagen, dat luide getuigt van de eenheid der Wereld-kerk, als is het bg ver scheidenheid van ceremonieel. ONDERWIJS. ZIER1KZEE. De heer C. A. de Loozc alhier is benoemd tol directeur der hoogere burgerschool te Briell©, levens tot leeraar in d© natuur- en scheikunde ©n tijdelijk lieeraar in de dierkunde. Gister heeft K. baron Colhrt d'Escury, burgemeester van Hontenisse, zijn zilveren ambtsfeest als arrondissements- schoolopziener gevierd. Een zestig onder wezens en onderwijzeressen gingen geza menlijk den jubilaris in zijne woning feli- eitoeren en boden hem aJs aandenken aan dit feest geschenken aan. Ook de district- schciolopziener, de hoen W. Jansen, van Middelburg, was tegenwoordig. In den namiddag werd den jubilaris en zijn fa milie een feestmaaltijd aangeboden. Ook van andere zijde ondervond de hoer C'ollot d'Escury vele bewijzen van belangstelling. In de gemeente wapperde van bijna al de huizen de vlag. GOES. Geboren: 17, Neeltje, d.v. Adri- aan van Lujjk en Sara Melieste. 17, Aarnout Willem z.v Johannes Klooster man en Oornelia Spruit. Overleden: 15, Cornelia Cathanna Frsn- cina 1 dag d.v. Pieter Bruel en Cornelia Pieternella van den Berg 16, Maria Brouwer 72 j. gehuwd met Jan Pieter Boshoff. Johanna 21 j. d.v. Jacobus Franciscus de Coninck en Maatje van Hoorn. Van 16 en 17 Jan. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. J. de Hamer, jm. 35 j. en J. E. Oos.se, jd. 24 j.; C. Peers tamper, jm. 39 j. en E. A. Verhoeff, jd. 26 j.; L. Munter, jm. 23 j. en E. J. Wed Is de Smart, jd. 24 j.; N. Maartense, jm. 24 j. en A. J. de Bruijne, 'jd. 22 j. Getrouwd: C. de Bos, jm. 40 j. en A. A. Krijger, jd. 30 j. Bevallen: M. J. Walraven, geb. Over- foeld, z.; A. Dingemanse, geb. ide Nooijer, z. Overleden: L. Louwerse, 74 j., vrouw van A. Goedhaard. Van 10—17 Jan. IERSEKE. Ondertrouwd: 17, Maris Cor nells Westdorp, jm. 23 j. te St. Maartens dijk en Jacoba Johanna Daniëlse, jd. 22 j. Overleden: 9, Pieter Duinkerk©, 54 j., echtgenoot van Johanna Brandt. Loop der bevolking te Vlissin- gen. Op 1 Januari 1907 bestond de be volking uit 9957 mnnen 10300 vrouwen, dus te zamen uit 20257 personen. Zij vermeerderde door de vestiging van 791 mannen en 712 vrouwen en de ge boorte van 308 jongens en 313 meisjes, met 1099 mannen en 1025 vrouwen, dus 2124 personen. Daarentegen verminderde zij door het vertrek van 777 mannen en 634 vrouwen en het overlijden van 117 mannen en 109 vrouwen, dus 1637 personen. Oj) 1 Januari 1908 bestond de bevol king dus uit 10162 mannen en 10582 vrou wen of 20744 personen. De vermeerdering der bevolking be draagt dus 2.35 pCt. Er werden 135 huwelijken gesloten, waarhij 2 erkenningen plaats hadden, bo vendien weiden 4 akten van erkenning opgemaakt en 4 vonnissen van echtschei ding ingeschreven. Onder de geborenen zijn begrepen 2 paar tweelingen. Er overleden 226 personen, terwijl als levenloos werden aangegeven 26 kinderen. In het geheel overtreft het aantal gebo renen dat der overledenen met 395 en het aantal personen, dat zich hier vestigde, dat van hen die de gemecnl© verlieten met 92. Op 31 Dec. 1897 bestond de bevolking uit 17.847 personen en op 31 Dec. 1907 uit 20.744, dus in 10 jaar e©ne vermeerde ring van 2897 personen of 16.2 pCt. Lijst van de aan het postkantoor te Goes en de daaronder behoorende hulp kantoren 'ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt over de le helft, der maand Januari. Mej. A. v. d. Heuvel, Haag. KRU1N1NGEN. Door not. Schram werd Donderdag voorerven mej. P. Kole publiek geveild een burgerwoning met schuur en erf, groot 940 c.A. Kooper voor f 2122 dhr. C. Minnaar alhier. (Onverminderd 8 pet. voor onkosten. 's HEERENHOEK. Woensdag 15 Jan. word alhier verkocht ten overstaan van den notaris Van Cieef te Heinkenszand een woonhuis te 's Heerenhoek, sectie C 456, groot 1 A. 40 c.A. en het recht van erfpacht op een perceel grond aldaar, sec tie C 425, groot 55 c.A., ten verzoeke der erfgenamen van wijlen Coma. Cap- pello. Kooper B. Bos alhier voor f836.00, onverminderd 8'/s pet. onkosten; en een huis en erf te Ovezande, sectie E 165, groot 1 A. 89 c.A., ten verzoeke van Alb. Rijk Bz., alhier, kooper P. de Kunderd voor f406, onverminderd 81/3 pet. onkosten. IERSEKE. Maandag werd door de land- bouwvereeniging „Helpt en leert elkander" alhier aanbesteed de levering van 70700 K.G. super, 22200 K.G. Chili, 3800 K.G. Amm. Super, 3000 K.G. Kaïniet en 1000 K.G. Patenlkali. Ingeschreven werd door de heeren: Mij. tot verkoop van Hulpmeststoffen te Dor drecht, voor Amm. Super f7.10, Chili f 13.30, Kaïniet f2.25, Patentkali f6; A. Hameling, Ter Neuzen, voor Superf. f 2.35, Joz. van Ysendijk, lerseke, voor Superph, f2.45. Chili f 13.55, Amm. Superph. £7.15, Kaïniet f 2.27, Patentkali f 6.05Gommert Daane, lerseke, voor Superph. f 2.431/2, Chili f 12.99, Amm. Superph. f 7.25, Pa tentkali f 6.29P. Koster, 's Gravenpolder, voor Superph. f2.54, Chili f 13.13, Amm. Superph. f 7.21, Kaïniet f 2.39, Patentkali f6.17; Glerum Co., Vlake, voor Superf. f2.51, Chili f 13.10, Amm. Superph. f7.25, Patentkali f6.30; J. Kostense, Kruiningcn, voor Superph. f2.60, Chili f 13.21Th. Hovestadt, lerseke, voor Superph. f2.479, Chili f 13.45. Gegund de Superph. aan A. Hamelink; Chili aan G. Daane; Amm. Superph., Kaïniet en Patentkali aan de Maatsch. van Kunstmestst. te Dordrecht. Middelburg, 16 Jan. Ter graanmarkt van heden was de aan voer redelgk, met onveranderde prijzen, alleen voor kroonerwten was de prjjs 25 cent hooger. De prgzen waren als volgt: Nieuwe Tarwe f 7.a f 7.25 Rogge- 6.75 - 7.— Zomergerst - 5.25 - 5.50 Haver- 3 25 a - 3.75 Paardenboonen- 7 25 - 7 50 Kroonerwten - 11 50 -12. Platte of Tuinboonen - 6.50 - 6.75 Witteboonen gelezen -II.-12. Ronde Bruineboonen. -14.50 - 15.50' Lange Dito - 11.-12. Koolzaad-■ Karweizaad faf—.per 50 kilo. Opgaaf Landbouw maatschappij. Boter f 0 50 a f 0.58. Eieren f 5.10 a f

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 6