het Café C. Bal L. J.SM J DEK,Goes RECHTZAKEN. 386c Staatsloterij. Laatste tferichten. Opesibaf© Verlkoopi ngen- ADVÊK TfcNTIEN. TE PACHTEN WEILAND en UITWEG EEN HIT, Uit de hand te koop een Dienstbode, Echte Hollanüsche PUNCH geheel© familie, onder uitzondering van den bruidegom, te 'water, op teen plaats waar een paar dagen te voren nog een stoomboot was doorgebroken. Hoewel spoedige hulp bij de hand was, mocht het niet gelukken een der ongelukkigen te redden. De lijken van de vrouw en dochters zijn denzelfden dag, dat van den heer Steur is Zondag opgehaald. Schipbreuk in de H a a k s g r o n- den. Uit Nieuwediep wordt gemeld: Het Engelsche tankstoomschip „Turbo", met petroleum van. Batoem naar Ham burg, is eergisteravond in de Zuider Haaks- gronden gestrand, en later doormidden gebroken; de beide helften liggen geschei den in de branding. Van de equipage zijn door de redding boot 8 man gered, maar nog 24 bevinden zich op de wrakstukken. Men tracht hen te redden, wat door de hooge zee en de branding zeer wordt bemoeilijk!. Later meldt men: Alle overige opvarenden van de „Turbo" zijn door de sleepboot „Atlas" alhier aan gebracht. Acht zijn er met de reddingboot gered en zestien wisten zich in eigen sloep te bergen en de sleepboot „Atlas" te be reiken. Zondagavond zag een meisje van twaalf jaar in Cbarlottenburg een mas, die achter een deur gehurkt zat, en hoorde tegelijk hartverscheurende kreten. De man ginger van door. Achter de deur vond men het vierjarige dochtertje van den schilder Miehlke. De buik en de borst van het arme kind waren met een mes opengereten, de lever, de longen en de maag gewond. Gisteren is zij aan hare wonden bezweken. Men vermoedt, dat de moordenaar krank zinnig is. Er is al een verdacht man opge pakt, maar de aanwijzingen tegen hem zijn nog niet overtuigend. Alleen heeft hij bloed aan zijne kleeding, waarover hij geen uit sluitsel kan geven. In de Warschau-express is vlak bij St Petersburg een wagon-lit in brand gevlogen. Daar de trein niet onmiddellijk stopte, sprongen meerdere reizigers uit de raamp jes en werden gewond. De wagon brandde uitalle bagage en een som vaD 200.000 roebels gingen verloren. Te Brussel heeft bet niet minder ge ijzeld dan hier. Maar het aangerichte on heil was daar, in de dalende en stijgende straten, grooter. Vele menschen braken armen en beenen. Een voerman gleed uit en kreeg zijn wagen over het lijf. Hij was op slag dood. In Ahmsen bij Iberford (West-Pruisen) heeft een hoer zijn 87 jarigen vader met een bijl dood geslagen. Na het volvoeren van de daad hing hij zich zelf op. Een moord. De echtgenooten Wau- tier, herbergiers te Erquelines, in Hene gouwen, houden een achttal kostgasten. De man is tevens machinebouwer en hoef smid. Zaterdagmorgen, tegen 2 ure, toen Wau- tier, zijn vrouw en zijn kind nog rustig op de eerste verdieping sliepen, weerklonk er eensklaps een .schot: de man had een revolverkogel in de linkerslaap gekregen. Aanstonds werd een geneesheer ontbo den en de gendarmerie verwittigd. De moordenaar is, volgens het onderzoek, in de kamer gedrongen, terwijl de echgiemoo- ten Wautier sliepenhij moest de woning heel goed kennen. De bevelhebber der gendarmerie heeft de acht werklieden ondervraagd, die bij Wautier in de kost zijn. Een neef van den vermoorde, op wien vermoedens rustten, verklaarde dat hij een persoon heeft zien vluchten. De neef is niettemin aangehouden, evenals de vrouw. Beiden werden door bet volk uitgejouwd. Na een langdurig verboor hebben zij ook bekend. De vrouw had de deur open gelaten, de neef is daardoor in huis ge slopen naar de slaapkamer, en heeft zijn revolver afgetrokken vlak bij het hoofd van zijn oom, die op de plaats dood bleef. Levend begraven. De drie Ame- rikaansc.he mijnwerkers Bailey, Brown en Maodonald, die, naar wij onlangs meld den, hun Kerstmis duizend voet onder den grond vierden, zitten nog altijd in de Al- phamijn in den staat Nevada opgesloten. En de opruiming der vele ingestorte aarde moet uiterst omzichtig geschieden, ten einde te voorkomen, da.t zij, door <een nieuwe instorting levend worden begra ven. Hun werd dientengevolge medege deeld, dat ze nog een week of vier on der den grond moeten blijven. Zij dragen welgemoed hun onaangena me positie, ontvangen iederen dag door een specïaie hichtpijp wijn, sigaren, vruch ten en maaltijden, benevens muziek en ge sprekken langs de telephoondra.ad, en wis selen met hunne bevrijders gedurig grap pige opmerkingen. Een veldarbeider verhuisde verleden week, met zijne vrouw, zijne twee kinde ren en zijn inboedel op een kar, van Peis- kretscham naai' Mikulschütz, in Silezië. Toen men in Mikulschütz aankwam en de kinderen van de kar tilde, waren dezen allebei doodgevroren. Te Kassei is de dertigjarige dochter van een dominee ongelukkig aan haar einde gekomen. Op Oudejaarsavond, met klok slag twaalf, liep zij in een wanhoopsfoe- vlieging door de tierende, zingende me nigte naai' de Karlsaue en den oever van de toegevroren Fulda. Om zich be ver drinken, sprong zij in een bijt. Maar zij bleef tusscfaen de schotsen hangen, zoo dat hoofd en, schouders hoven het wa ter uitstaken. In die houding bevroor zij', terwijl de Nieuwjaarsklokken luidden en het vuurwerk pofte en knetterde. Zater dag heeft men haar lijk pas gevonden, het moest met bijlen losgehouwen worden. Heldinnen. In de hoogste Alpen dorpen komt onder het bergvolk een eigen aardige ziekte voor, de z.g. bloed-krank- heid (haemophilia)ledereen weet welk een heel-bizonderen jnvljoed de dunne berg lucht op de samenstelling en dientengevol ge op de circulatie van het bloed heeft. Menschen, die aan de boven-bedoeld© bloed-ziekte lijden, hebben een allerdroe vigst teven. Bloed en bloedvaten zijn zoo zwak en. teeider, dat bij den gerings llen stoot een bloéd-uitstorting plaats vindt, die bijna, niet te stelpen valt. En nauwelijks her steld, verliezen de ongelukkigen weer bij' de een of andere onzachte aanraking of geforceerde beweging de helft van hun onmisbare levenskracht. Zoo gaan zij, le venden, altijd arm-in-arm met den dood. Velen sterven al jong. Het trekken van een tand kan denzulken al noodlottig worden. Anderen brengen het met veel heen-en-weer zieken tot eien rijperen leef tijd. Allien iSterven ze echter vroteg, en geen enkede voor wie het korte leven geen lange lijdensweg was. Deze verschrikkelijke ziekte is overerfe lijk en vooral in de vrouwelijke linie on geneesbaar. Voor bergdorpen, waar de krankheid inheemsch is, bestaat maar één reddingsmiddel. Een middel dat hel den-karakters vordert. Dat een offer eischt grooter dan de zelf-verloochening! van den mensch, die gaat om melaatschen te verplegen. Een offer, dat zich vernieuwt met eiken nieuwen gang. Do jonge dochters van zulk een dorp doen voor heel haar leven afstand van huwelijk en van moeder-geluk. Zij dwin gen door haar standvastigheid de jonge mannen uit haal' dorp, zich elders een bruid te zoeken. Zoo koopen zij; met in zet van hel eigen levensgeluk de genezing van het nageslacht. Het bericht van zulk een heldendaad komt nu weer uit het dorpje Tenna, hij, Chur. Tijdens de dagen van den advent het volk van Graubünden is grootendeels Roomsch-Katholiek hebben de jonge nieisjes plechtig de gelofte afgelegd, dit offer voor het heil van anderen te willen brengen. Zij zullen den bruids sluier nooit aannemen, noch een harer vriendinnen in den bruidstoet begeleiden. Kan een vrouw 'grooter moederliefde toornen dan door het geluk der kinderen ©ener andere, zelve het hoogste geluk ta willen verzaken? (Hbld.) Kantongerecht Goes. In de zitting van 6 Januari 1908 zijn veroordeeld wegens op bankbiljetten gelijkende drukwerken verspreiden: W. E. te Goes, tot f 1 b. s 1 d. h.; openbare weg niet onderhouden: J. P. en J. K. te Hoedekenskerke, ieder 1 b. s. ld. h. overtreding Leerplichtwet: E. B. te Hein kenszand, tot f0.50 b. s. 1 d. h., J. A. V. de J. te Heinkenszand, tot f 1 b. s. 1 d. h., A. G. te Borsele, tot 2 m. i 1.50 b. s. 2 m. 1 d. h., A. H. te 's Heer Arends- kerke, C. M. te 's Gravenpolder, J. S. te Hoiediebenskerkie, A. H. te Borsele, ieder f2 b. s. 2 d. h„ P. L., P. R. te Goes, ieder f 3 b. s. 2 d. h„ J. van de P. te Kloetinge, C. G. te Heinkenszand, G. N. te Hoede kenskerke, ieder f4 h. s. 3d. h. jagen zonder acte'W. B. te Hansweerd, tot 2 m. f 1 b. s. 2 m. 1 d. h., uitle veren geweer of f 1 b. s. 1 d. h. niet beletten dat hond wild opspoort: I. S. te Heinkenszand, tot f2 b. s. 2 w. tuchts., P. van der H„ A. N. te Goes, ieder f 2 b. s. 2 d. h.; pogen met strik 'wild te bemachtigen J. P. te Borsele, J. van 'tW. te 's Heeren hoek, ieder f2 b. s. 2 d. h„ G. L. te 's Heerenhoek, tot fö b. s. 3 d. h.; met licht wild opsporen: H. K. te, Cort- gene, tot f 15 'b. s. 8 d. h„ lantaarn verb, verklaard in dronkenschap gevaarl. 'handeling ver richten J. W. te Hansweerd, tot f3 b s. 2 d. h.; verwekken nachtelijk rumoer: J. V. te Heinkenszand, tot f 3 b. s. 2 d. b„ M. Q., C. W. te Schore, teder f2 b. s. 2 d. h.; loopen op beplanten grond: C. B. te Schore, tot f2 h. s. 2 d. h.; loopen over „verboden 'toegang"A. van K. te Goes, 'tot f0.50 b. s. 1 d. h. kind beneden 16 j. in hei-berg toelaten: K. W. fe Wemeldingie, tot f3 b. s. 2 d. h.; overtr. Woningwet: A. G. te Hansweerd, tot f10 b. s. 5 d. h.; bij brug over kanaal niet wachten tot voorgaand schip 'is doorgevaren: L. V. te Hardinxveld, tot f 20 b. s. 10 d. h. rijden met hond zonder muilbandA. V, te Wemeldinge, tot f0.50 b. s, 1 d. h. zonder noodzaak berm berijdenM. J. M. te Krabbendijke, tot f0.50 b. s. ld. h. op straat schreeuwen en dronkenschap J. B. ta 's Heer Arendskerke, tot 2 m. f 1 b. s. 2 m. 1 d. h,; onvoltooide woning in gebruik nemen: H. A. V. te Hansweerd, tot f 5 b. s. 3 d. h. 'savomds rijden zonder licht: J. R. te Ovezand, tot fO.öÜ b. s. 1 d. h.; 'savonds fietsen zonder licht: W. N. te Goes, tot 2 m. f 1 b. s. 2 m. 1 d. h., J. S. te Kapelle, tot berisping, F. A. te Woiphaartsdijk, J. G. te Ovezand, J. de D. te Oudelande, J. de J. te Hoedekens kerke, M. de V., Wi. J. L. te Wemeldinge, P. M. te lerseke, ieder f2 h. s. 2 d. h.; korren binnen 500 M. uit dijk: H. P. P. te lerseke, tof f 10 b. s. 5 d. h. kreukels rapen aan voet van zeedijk: C. P. te Lerseke, tot f 3 b. s. 2 d. h. 'snachts geankerd liggen zonder licht: C. de M. te Ossendrecht, tot f 3 b. s. 2 d. h. dronkenschapC. R., A. S. te Goes, ieder f 2 b. s. 2d. h„ L. Op en N. te Goes, P. S. te Wemeldinge, ieder f 3 b. s. 2 d. h.; idem bij le herh.C. van B. te Goes, tot 2 d. h.; idem bij 4e herh.J. G. van 't W. te 'sHeer Arendskerke, tod 1 w. h. idem bij 7e herh.A. van den E. te Heinkenszand, tot 14 d. h. Vrijgesproken werden: M. E. te Hein kenszand, beklaagd van overtreding der Leerplichtwet, L. R. te Hoedekenskerke, beklaagd van blaffende hond 's nachts niet in huis houden, J. K. te Borsele, be klaagd van niet voldoen aan bevel van havenmeester. ontslagen van rechtsvervolging werd J. R. te Oudelande, beklaagd van paard los laten loopen. Zou de meekrap weer herle ven? Over die vraag schreef men onlangs in ket „Hbld", Voorheen was de belangrijkste kleurstof tot bet roodverven van katoen enz. de meekrap of liever de uit meekrap bereide garancine, maar aniline en fuchsiue twee vargiftige kleurstoffen verdreven de veel duurdere meekrap van de wereldmarkt, wat zeker te bejammeren is, al is de wensch wat kras, die wij eens vonden vermeld, dat nl. zij, die vergiftige verfstoffen gebrui ken, verplicht moesten zijn, op elk stuk duidelijk zichtbaar kleine doodshoofden te plaatsen, zooals onze apothekers op hunne gifkas, omdat reeds menig aanvallig kind, dal du inde warmte armpjes of beentjes openkrabde en door de giftige verfstof aan bloedvergiftiging stierf, dan ntiDogin leven zou zijn. Wjj gelooven dat het met zulke wenschen aan doovemans deuren kloppen is, maar dat bij de landbouwers niet spoedig den moed opgeeft, vonden wij weer beves tigd in het onlangs verschenen verslag van den heer E va» den Bosch te Goes over de inzendiDg van granen enz. door de Zeeuwsche Landbouwmaat- s c b a p p ij op de Internationale Tentoon stelling in Den Haag, in dit najaar, waarin o.rn. wordt medegedeeld, dat door den heer J. Lopse Hocke te Brouwershaven sedert een aantal jaren proefnemingen zijn gedaan tot verbetering onzer Zeeuwsche meekrap, en wel ter verkrijging van een product met rijkere kleurstof, en zulks door uit zaaiing van verschillende soorten Perzisch zaad, hem door welwillende bemiddeling van onzen gezant, den heer Knobel, te Teheran gezonden. Id de capitulare de villis et cortis im- perialibus, d i. de verordening van Karei den Groote op het beheer en de inrichting zijner domeinen, dateerende dus uit de 8e of begin der 9e eeuw, wordt de meekrap reeds genoemd onder de materialen voor de ververij en uit de oude oorkonden is bekend, dat de meekrapteelt tot het ver krijgen van verfstof iu Zeeland reeds alge meen was in de 11e eeuw, en een kwart eeuw ruim geleden sprak men nog dage lijks van Taaie Groene, Zoeters, Rijkmakers, Stroosnijders, Avignonsche en Willemstad- ters, maar nu is de plant werkelijk zelfs voor vele Zeeuwsche boeren een unicum geworden. Zou het initiatief van den heer Lopse Hocke de teelt weer doen herleven? In no. 6 van de „Verslagen en med>e- deelingen" van de directie van den land bouw 1907 geeft de heer A. A. ter Haar, leeraar aan de rijkslandbouwwinterschool alhier, een overzicht van de resultaten, verkregen met de cultuur in de in Zee land in 1906 ondergeloopien polders. Dit overzicht is samengesteld aan de hand van door verschillende verslagge vers ingezonden rapporten. Resumeerende komt de schrijver van het. verslag tot de volgende conclusiën 1. Over het algemeen heeft de opbrengst der meeste gewassen de niet hoog gespan nen verwachting verre overtroffen. Dit staat zeker in verband met de sterke da ling van het zoutgehalte in de bovenlaag ter dikte van 20 c.M. en met de voor door zout water overstroomde gronden gun stige weersgesteldheid in den zomer van 1907. 2. De slechte resultaten in den „Van Alstein"-polder, die zich in 1906 en in 1907 door een laag zoutgehalte onder scheidde, moeten stellig aan het te veel roeren van den grond toegeschreven wor den. 3. De physische toestand van den grond liet over het algemeen veel te wenschen. over. Hoe langer hij, onafhankelijk van het zoutgehalte, onder water gestaan had, des te ongunstiger was de structuur. 4. Kunslmestbemesting gaf, in tegenstel ling met 1906, goede resultaten. 5. Het verschil in opbrengst dier ver schillende gewassen in 1907 houdt geen verband met het toen geconstateerde zout gehalte. Dit was over 'talgemeen lager, althans in de bovenlaag, dan men ver wacht had. De weersgesteldheid in den zomer van 1907 heeft bet bij tusschen- poozen rijzen en dalen van het zout, dat eenmaal uit de bovenlaag was uitgespoeld, voorkomen. De verschillen in de opbrengsten moe ten toegeschreven worden aan het verschil in pliysischen toestand, bij tarwe voor een deel gezocht worden in de variëteit. 6. Tarwe was in niet te veel geroerde gronden van middelmatig tot goed, win- lergerst was over 't algemeen veel heter dan tarwe, van zomergerst kan hetzelfde gezegd worden, terwijl haver, behoudens een paar uitzonderingen, middelmatig of vrij slecht was. 7. Koolzaad, in 1906 gezaaid, was van middelmatig tot zeer goed, hier en daar zelfs uitmuntend; mosterdzaad gaf ©en middelmatige tot goede opbrengst. 8. Paardenboonen en erwten gaven van ©en half tot ©en goed gewas, Geldersche wikken waren best, bruine en witte hoornen brachten niets o>p. 9. In 1906 gezaaide karwij stond in het eene in dit rapport vermelde geval best. De in 1907 gezaaide bleef weg (in het eene ons bekende geval). 10. Blauw maanzaad mislukte. 11. Over lucerne viel in 't algemeen slechts te roemen. Da oude kunstweiden herstelden zich, de in 1906 en 1907 aan gelegde waren nergens meer dan middel matig. 12. Aardappels lieten het meestal in de opbrengst zitten, nergens waren zij goed van kwaliteit. Suiker- en voederbieten gaven redenen tot groote tevredenheid. Uien deden bet in twee van de drie ge noteerde gevallen goed. Van alle gewassen kunnen voor bet tweede jaar na de overstrooming winter- gerst, zomergerst, koolzaad, geel mosterd zaad, wikken, lucerne, suikerbieten en voe derbieten bovenaan gesteld worden. Op de tweede plaats komen wintertarwe, haver, paardenboonen, erwten, karwij en kunst- weide. In de achterhoede komen aardappe len, terwijl bruine en witte boonen en chicorei niet in aanmerking konten. Bij de beoordeeling van de waaide van het verslag, voor zoover bet loopt over 1907, dient in 't oog gehouden te worden, dat de winter 1906/7, en de zomer van 1907 voor door zout water overstroomde polders zeer gunstig waren en dat ook op niet overstroomde gronden van vele gewassen zeldzaam hooge opbrengsten verkregen werden. Trekking 8 Januari. Prijzen vari f 1000: 3136 15233 f 400: 5744 9166 f 200: 1766 f 100: 617 2848 7567 11908 13643 17903 f 65: 760 800 823 832 1101 1802 1813 1828 1838 5716 5729 5738 5761 5801 7132 7157 7158 7174 9068 9076 9938 9941 10416 10492 20486 MIDDELBURG. De vermiste 19-jarige dienstbode J. E. is terecht. Zij was uit haar dienst weggaloopen en werd te Souburg bij kennissen gevonden. De receptie, gisterenavond gehouden door den Commissaris der Koningin en mevrouw Dijckmeester, was zeer druk be zocht. Velen maakten hun opwachting bij den vertegenwoordiger van H. M. de Koningin. OVEZAND. Maandagnamiddag verga derde alhier de R. K. Kiesvereeniging. Te- genwoordig 30 leden. Na opening en lezing der notulen werd rekening en ver antwoording gedaan over 1907. Het ba tig saldo was f 10.68. Aan de beurt van aftreding waren de h.h. J. F. Heije, voorz. en Jobs. van Gessel, die beiden niet meer in aanmerking wenschten te komen. Bij stemming werden gekozen de hli. J. H. Sohreinemachers en M. v. 't Wiesteinde Jz. De heer Lambersl dankte de afgetreden Leden voor hetgeen ze voor de Kath. zaak hebben gedaan, bijzonder dhr. Heije, op wiens initiatief ©enige jaren geleden een vergadering is gehouden, die leidde tot bet oprichten eener R. K. Kiesvereeniging. Uit het jaarverslag merkten wij op hoe goed wij zijn georganiseerd; bij de ver- Ëezingen bet vorige jaar misten we slechts een enkele stem. De secr. herinnerde er nog aan wat dhr. Buise, redacteur van „De Zeeuw" in zijn blad schreef na de verkiezingenhoe hij namens zijn parlijge- nooten dank bracht aan de Kath. kiezers. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. Bij den landbouwer T. te Katten- d ij k e is onder de paarden de lenden- typhus uitgebroken. GOES. Geboren; 8, Petrus Marinusz.v. Hubertus Paas en Anna Maria Dingena Verbeek. MIDDELBURG. Ondertrouwd; C. J. Le gerstee, jm. 22 j. en C. de Klerk, jd. 22 j. BevallenM. Meijers, geb. Wisse, d. M. Neufégliese, geb. Schuit, d.; S. S. Taal, geb. die Groot, z. Overleden: C. H. Sturm, 76 j., wed. van H. de Fluiter; J. Mol, 23 j„ ongeh. z.; J. C. Kuijt, 70 j„ ongeh. z.; M. C. Roest, 60 j., man van A. W. H. Neelmeijer. LevenloosEen z. van M. Sellout en A. Baard. Rotterdam, 7 Jan. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd1294 run deren, 313 vette, 120 nuchtere kalveren, 1623 schapen, 1278 varkens en 55 biggen. Runderen hoogste prijs 74, laagste 60 cent kalveren hoogste 110, laagste 90 cents, schapen hoogste 58, laagste 4'2 cent; var kens hoogste 49, laagste 44 cent; alles per kilogram. JaD. 9 Middelburg, winkelhuis, L. Noordstr. L 1-14, woonhuis Brakstr. O 268, do Hee renstraat H 146, dito Zuidsingel E 34, dito Noordsingel S 186, Verhuist. 9 Kruiningen, meubil. goederen, Schram. 10 Vlake, houtwaren en loopvarkens, Boll- mann en Verhoek. 10 Wemeldinge, houtwaren en loopvark., Holleaann en Verhoek. 10 's Heer Hendrikskinderen, woonhuis en werkplaats, Pilaar. 15 's Heerenhoek, huizen en meubilaire goederen, v. Cleef. 16 Middelburg, Huis Brakstr. O 219, do. Veersche Singel S 75, do. Klein Vlaan deren M 207, Struve. Nieuwlo p, houwiaud, Pilaar. 24 lerseke, mspan, Hollinarm Verhoek. 31 Wolfertsdijk, villa voor aforaak, P.laar. Febr. 13 'sHeer Abtskerke, boereninspati, Neeiv. 20 lerseke. boereninspan, Hollmann Verhoek. 26 Nieuw- en St. Joosland, boereninspan, Hosang. 27 Hoedekenskerke, Boereninspan. Hollm. en Verhoek. 28 Krabbendjjke, boereninspan, Hollman Verhoek. Nisse, boereninspan, Neervoort. Maart O de'ande, inspan. Pilaar. jhanfoesïediirsiifêji. Jan. 15 Axel (Spui), het verbouwen eener school en het bouwen eener onderwozerswo- ring, H. van Lufjk. 20 Biezelmge. Het bouwen van een Kerk- genouw, J. Verheul Dzn. R itlerdam. Heden overleed zacht en kaltu, na tijdig voorzien te zijn van de genademiddelen der H. Kerk onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer JACOBUS BOONMAN Daniëlszoon, in leven Landbouwer te Heinkenszand, in den ouderdom van ruim 75 jaren. WKD. J. BOONMANRejiijn Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Heinkenszand, 3 Jan. 1908. Heden Donderdag 9 Januari wor den al de aanwezige Tapijtgoederen, Loopers, Karpetten, Wollen Dekens, Witte Goederen, JaponstofFen enz. enz. in de „Prins van Oranje", des namiddags ten I uur totaal finaal verkocht. De goederen zijn nog voormiddags van 10 tot I uur te zien. Betaaldag I Mei 1908. HOLLMANN VERHOEK, Deurwaarders. bij inschrijving voor 7 jaren EEN PERCEEL groot 1.53.30 H-A. gelegen in Schore, nabij den Smokkelhoek, thans in pacht bij den Heer C. Texas te Biezelinge. Inschrijvingsbiljetten voor 1 Februari bij H LEYGRAAFF, Badhuisweg 3, Scheve- ningen, door wien tevens inlichtingen wor den verstrekt. oud 8 jaai, mak in tuig, met of zonder kar op veer en, geschikt voor Meik of Broodkar. Te bevragen bij J. WESTERWEELE, 's Heerenhoek. SCHORE (Smokkelhoek). Met Mei gevraagd door Mej. WINGENDER—KUIPER, Groote Markt O 54, Goes. FIJNE SOORT. 4

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1908 | | pagina 7