GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. Ingebonden Stukken. MUIRGERLIIJNË STAND. Markfibeaicihtet!, Correspondentie. Laatste Berichten. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. -RECHTZAKEN. kunstwerken, wordt de vergadering ge sloten. TER NEUZEN. In de Donderdag alhier gehouden raadszitting werd door den voor zitter, onder instemming der leden, hulde gebracht aan de nagedachtenis van het overleden raadslid, den heer L. de Koeijer. Overeenkomstig het advies van Burg. en Weth. werd het slot der 25 Oct. aangeno men motie, wat inhield vermindering van den omvang van het onderwijs aan school A, met algemeene stemmen ingetrokken. Besloten werd adhesie tie betuigen aan de pogingen van het comité voor het ver krijgen eenier R. H, B. School in het voor malig 5e district. Door den Minister van Binnenlandsche zaken is bericht, dat hij de opnieuw vast gestelde verordening op het heffen van keurloon van vleesoh en visch niet ter goedkeuring wil voordragen, omdat de ge meente aan dieze verplichte keuring in strijd met de bepalingen der gemeentewet, de laatste jaren gemiddeld -een paar hon derd gulden verdiende, en het tarief dus behoort te worden verlaagd zoo, dat de ontvangsten overeenstemmen met de uit gaven. Besloten werd bij het inschrijven voor staanplaatsen ter gelegenheid der kennis ook gelegenheid te geven in te schrijven voor 3 jaar tegelijk. Een voorstel van Burg. .en "Weth. pm ook voor 5 jaar te laten inschrijven werd verworpen. Door Keizer Wilhelm zijn o. a. de vol gende onderscheidingen verleendde Kroonorde 2e kl. aan den heer mr. H. J. Dijckmeester, Commissaris der Koningin in Zeeland, 3e kl. aan de heeren jhr. mr. A. A. van Doorn van Koudekerke, bur gemeester, W. B'. Druyvestein, ingenieur van den waterstaat, A. A. A. E. Gewin, stationschef, G. J. P. A. Thomson, kapi tein der marechaussee, 4e kl. aan die hee ren A. E. Du-dok van Heel, waarnemend Duitsch consul, Van den Bolck, adjunct stationschef, Th. H. de Meester, directeur der Maatschappij „Zeeland", Van Tr-o-ts-en- burg, districts-commandant der rijksveld- wacht, J. C. Fanoy, commissaris van po litie, W. F. van Meependonk, inspecteur van politie, Hummelinok, telegraafdirec- teur, Oldendorff, telegraaf-ambtenaar, en L. Taat, havenmeester, allen, met. uitzon dering van den Commissaris der Koningin en den beer De Meester, die te Middelburg wonen, te V1 i s s i n g e n. Moord uit wraak. In de Jacob Catsstraat te Rotterdam heeft Zaterdag avond de drogist J. C. Halsman de Jong, die sedert twee maanden van zijne tweede vrouw verlaten leeft, daar deze hem we gens zjjn drankmisbruik niet meer ontmoe ten wil, uit wraak zijn 20-jarigen stiefzoon, 0. Boerendonk, kantoorbediende in een meubelfabriek, een oppassend jongmensch, met een revolver een schotwond toege bracht in het achterhoofd. De getroffene werd binnengedragen in den politiepost in de Wiekstraat, waar twee doktoren den dood constateerden. De daijer nam de vlucht, doch toen de politie met het onderzoek bezig was, werd hij om half tien in een café aan de Snellemansstraat, nabjj de plaats ders misdrijfs, gearresteerd Een geladen reypl.ver werd op hem be vonden. De man, 'die half beschonken was, ontkende, doch bij zijne arrestatie riep hij tot zijn vrouw„Hij is goed dood.'' Het lijk is door den politiecommissaris D. A. Caspers in beslag genomen en naar het ziekenhuis gebracht ter schouwing. De misdaad wekt groote ontroering. Een stroopballet Donderdagmid dag reed in de Van Oldenbarneveldtstraat te Rotterdam een motorwagen tegen een vrachtkar, met zulk een schok, dat twee vaten stroop van deD wagen kantelden en op straat uiteenvielen. Als twee horens van overvloed gulpten de vaten een zwaren stroom van stroop uit over de straat, die weldra glimmend stond van een dikke, kleverige massa, 't Was als een meer in Luilekkerland. En dat juist tusschen schooltijd in dit aan scholen en kinderen zoo rijke stadsgedeelte. Uit alle lanen en zijstraten kwamen de kinderen aange- zwermd. 't Leek een leger mieren, die op een gemberpot afkwamen. Met kopjes, kannetjes, emmertjes, leege blikjes van geconserveerde groenten, door moeder mee gegeven, werd de stroop van de straat opgeschept en gedeeltelijk opgelikt Som migen gleden uit, vielen languit in de stroop, als een levende illustratie uit het prenten boek van „Piet de Snoeper". Jammer, dat 'torn twee uur weer schooltijd was en stadsreinigers op hun beurt op het terrein verschenen, om met een geweldigen waterstraal al de overge bleven stroop het riool in te spuiten. Maar meester op school zal misschien de gevol gen ondervonden hebben van al de met zoetigheid overvoerde kindermagen. (Msb,l Een groot gevaar afgewend Naar het Vad. verneemt is ternauwernood een groot gevaar voor een groot stuk pol derland van Zuid-Holland afgewend. Door het springen van een afvoerbuis van het water uit den polder (duiker) in het Noordeinde, op 20 minuten afstand van de kom der gemeente Berbel en Ro denrijs, nabjj Rotterdam, ontstond Dinsdag, avond, doordat het water met kracht van uit den boezem de tochten van den Meer en den Ouden Polder binnenstroomde, groot gevaar voor overstrooming der beide aan weerszijden van den weg gelegen polders. EeD geluk is het te noemen, dat men na uren van ingespannen arbeid er einde lijk in mocht slagen het boezemwater van twee zijden af te dammen, zoodat het tusschenliggende gedeelte van de vaart droog liep en het gevaar voor overstrooming der zoozeer bedreigde polders geweken was. Dat het water een sterken druk oefende, kan men zien aan den weg, die op sommige plaatsen groote scheuren vertoont, waardoor melkrijders en anderen, die zware vrachten moeten vervoeren, zich genoodzaakt zien een heel eind om te rijden. Er in gevlogen. Dr. W. A. Baar, arts te Koudekerke, schrijft aan het „Maandblad tegen de Kwakzalverij": Zaterdag 19 October heb ik de volgende geschiedenis gehad, die naar mijn meening wel de moeite waard is mede te deelen De secretaris van de Vereeniging Zie kenverpleging is met een flescbje urine gegaan naar de Kaiserstraat 46, waar vroeger Hemmers, thans Dunnewold, zijn toeren Iaat verrichten. Ik had echter in tegenwoordigheid van genoemden secretaris de urine in mijn apotheek gemaakt aldus pompwater, posph natricus (voor troebeling) Tinet. djïritalis (om schuimend te maken) en een sflgortje Tropseslin (om kleur te krijgen). Om te zorgen, dat hij niet kon ruiken of 't urine was, had ik het in een fleschje gedaan, waarin kreosoot was geweest. De diagnose luidde: Patiënt heeft zieke lever, nieren en milt. Poging tot moord en zelf moord. Een droevig drama bracht het dorp Tegelen in opschudding. Om 11.30 uur kwam bij de wed. Gruy- ters zekere H. J. Bouten uit Venlo binnen, die voorheen met de dochter des huizes verkeering had gehad. Tusschen deze twee ontstond spoedig een woordenwisseling, tot B. een revolver trok en twee schoten op het meisje loste. Gelukkig kreeg ze evenwel slechts twoe schampwondjes aan het hoofd. Onmiddellijk werd hij door de dochter en de moeder, die op het gerucht toekwam, buiten de deur geduwd. Hier loste hij nog een schot zonder iemand te raken. Een paar passen verder zette hij zich de revolver voor zijn hoofd en schoot zich dood. Het was een jongeling van 27 jaar. Begin Januari zou hij naar Afrika vertrekken. Het lijk werd naar het lijken huis op de algemeene begraafplaats over gebracht. Een „ijsbeer". Eenige studenten wa ren op een warmen zomerdag met elkaar naar Scheveningen gegaan en in een van de talrijke gelegenheden hadden ze ijs ge geten véél ijs, omdat het zoo warm was. Zij kregen de rekening bij het heen gaan en die viel lang niet mee. „Weet je wat, zei een van de studenten, daar zullen we eens een mop mee hebben." Hij ging zitten en schreef aan de directie van een dierentuin, dat zij door een bij zonder toeval in het bezit waren gekomen van een mooien grooten ijsbeer. Of de directie dien als geschenk wilde aannemen Nu, wat graag, dat spreekt. Al heel gauw nadat de brief verzonden was, kwam er antwoord, dat de directie der diergaarde dankbaar het aanbod der heeren studenten aanvaardde. En zoo geschiedde het, dat eenige dagen later een paar dierenoppassers met een kar en een grooten kooi en touwen stonden te wachten op den trein, die den ijsbeer brengen zou. Maar ze wachtten te ver geefs. De ijsbeer de rekening „de beer" van het ijs verscheen per post en de directie van den dierentuin was woedend, dat ze zich door een paar studenten zoo duchtig had laten beetnemen. „Serenade" of van je familie moetje het hebben. Dat de telefoon nogal eens aanleiding geeft tot het uithalen van een of andere grap, is wel bekend. Het gaat ook zoo gemakkelijk, dat be wijst weder duidelijk het volgende: In de binnenste binnenstad van Rotterdam, aan een drukken verkeersweg, woont een win kelier, die dezer dagen tot een hoogeren rang b(j een brandspuit der vrijwillige brandweer werd bevorderd en daarmede zeer ingenomen was. Een familielid meende dan ook van deze ingenomenheid weieens gebruik te kunnen maken om hem te verrassen. Daarom belde hij per telefoon den nieuwen functionaris op en zei„Mijnheeru spreekt met den voorzitter van het muziek korps der brandweer. Namens het bestuur felioiteeren wij uwe zonden gaarne u r. orgenavond een serenade brengen." Nu, eei et was er uit bescheidenheid wel iets op tegen, maar enfin, ten slotte werd de goedkeuring gegeveD. Fluks werden in- koopen gedaan, zooals van eerewijn, taarten, sigaren enz., terwijl de uitnoodigingen aan familie, brandspuithoofden en kennissen rondgingen, zoodat op den bewusten avond een vroolijk gezelschap ten huize van het nieuwbenoemde hoofd was. Eerst ging de tijd gezellig voorbij, echter vond men, dat de muzikanten wel wat lang wegbleven men wachtte, wachtte maar wat er ook kwam, natuurlijk geen muziek. Ten slotte werd naar den president van het muziekkorps gezocht, die verklaarde dat hij van het geheele geval heusch niets afwist. Groote vroolijkheid onder de gasten, van wie één ten slotte bekende, dat hij deze grap verzonnen had. (Historisch.) Majesteitsschennis. Te tricht is Vrijdag gevankelijk binnengebracht de mijnwerker A. S., verdacht van majes teitsschennis. Beklaagde, oud 19 jaar, wo nende te Kerkrade, had op 11 December in den trein op het traject Maastricht Simpelveld een lied gezongen, waarin zeer beleedigende uitdrukkingen vaor onze Koningin voorkwamen. Ben marechaussee, die dit hoorde, nam hem mee te Simpelveld naar de brigade, waar proces verbaal tegen hem is opgemaakt en vanwaar hij naar de gevangenis te Maastricht is overgebracht. Een slachtoffer van den alco hol. Donderdagavond heeft te Eibergen een zekere J. te N. op een bruiloft zooveel jenever gedronken dat hij in elkaar zakte. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateerende man was in den alcohol gestikt. Een wisselwachter bij de Staatsspoor wegen te Meppel had het ongeluk onder den trein te geraken, waardoor hem beide beenen werden verbrijzeld H(j is aan de gevolgen overleden. Een landbouwer reed met zijn wagen naar de markt te Meppel. Onderweg werd het paard schichtig en trachtte 'er vandoor ts gaan. Een zuster die zich ook in den wagen bevond, vreesde, dat het daard op hol zou slaan. Zij sprong uit den wagen, maar bekwam een wonde aan het achterhoofd, waardoor zjj bewuste loos neerviel en aan hersenschudding is overleden. Een veertienjarige jongen te Rotterdam kreeg twist met zijn twaalf jarig broertje om een eindje sigaar. In zijn drift liep hij naar den zolder, en toen zijn broertje hem eenige oogenblikken later daarheen volgde, vond deze hem hangende. Onmiddellijk riep hij zijuemoeder te hulp, doch toen deze den knaap lossneed, bleek het te laat te zijn en waren de levensgeesten reeds geweken. Een gedegenereerde koe Op de aanwassen om den Dollard achter Fin- sterwolde loopt altijd nog een koe. Het dier is verwilderd en kaD maar niet worden gevangen," hoeveel moeite daarvoor ook reeds is aangewend. Dezer dagen wilde men het in het rauwe slijk jagen, opdat het door de zeer weeke gronddeelen zou zakken en zich alzoo vast werken doch toen het reeds ver naar achteren was, kwam het dreigend op zijne achtervolgers aan en behield dus weder zijne vrijheid. Het beest wil niet van achter den dijk weg: zelfs loopt het niet mee met andere koeien, als men daarmee komt bij den zeedijk en die kort daarna weder mede terug neemt. Het moet reeds meer zijn voorgekomen, dat koeien op kwelders zoodanig verwil deren, dat zij niet in handen waren te krijgen en ten slotte moesten worden dood geschoten. Voor trouwlustigen. In een te Sneek verschijnend advertentieblad vinden wij de volgende advertentie: Iets voor Trouwlustigen. WegenB huwelijk der tegenwoordige vraagt B. J. S. te S. terstond een Boerenmeid. De tegenwoordige'.is, binnen 4 jaar, de vierde meid die trouwen gaat. Een g e.h e i ra z i n n[i;g e- z a a k. Te Weerde bij Vilvoorde, zijn deelen van 't lijk van een 10-jarig meisje drijvende ge vonden. Daar in den heelen omtrek geen kind vermist'wordt, kan nog'jniet worden uitgemaakt, of aan een even afschuwelijken moord moet worden gedacht, als waarvan heel Brussel,nog spreekt. Volgens een later bericht, beweert zekere K., te Weerde, dat de gevonden licbaams- deelen het overblijfsel moeten zijn van zijn dochtertje. [De misdaad moet een maand of vijf geleden gepleegd zijn. Zeven en een half millioen afgewezen. Smarthmore College, een instelling van hooger onderwijs van Kwa kers in Pennsylvanië, had van eene mevrouw Anna Jeanes, behoorende tot de Broeder schap der Vrienden een erfenis van drie millioen dollar milloen gulden) gekre gen, onder voorwaarde, dat de studenten geen voetbal meer speelden. De studenten van het Kwaker-College, om hun uitblinken in alle spelen vermaard, wilden hun voetbal niet prijsgeven, en het bestuur van het College besloot ten slotte de erfenis te weigeren, op grond dat het een zedelijk kwaad zou wezen rechten van de school voor geld af te staan Door den koning van België is aan den zeereerw.jheer A. v. d. Maden, pastoor te Koe wacht) een toelage van frs. 500 toegekend, wegens kerkelijke diensten gedurende 1907 bewezen aan de bewoners van Moerbeke en Stekene. ONDERWIJS. VLISSINGEN. Door den loodskweekeling der 2e klasse O. Schouwenaar is met gun stig gevolg examen afgelegd voor zeeloods in de vaarwateren voor de Ooster en Wes- ter-Schelde. Van de zeevaartschool aldaar zijn de heeren H. J. Schot, C. H. Hyssoon en J. P. F. Mentink geslaagd voor machinist volgens progr. B. Het door hen verworven diploma geeft bevoegdheid tot het varen als eerste machinist op schepen, bestemd voor de vrachtvaart. Bij kon. besluit is aan de gemeente Stoppeldijk, boven en behalve de bij drage, bedoeld bij artikel 48 der wet tot regeling van het lager onderwijs, een sub sidie verleend van f 300. Benoemd tot hoofd eener openbare school te Cadzand de heer C. J. Neeteson van Waterland kerkje. De geneeskundige staatscommissie te Amsterdam bevorderde tot arts den heer D. C. J. van Rompu, te Neuzen. De Collecte van het R. K. Par. Armbestuur. In het laatste nummer lees ik in een annonce, dat het R. K. Armbestuur dank baar melding maakt van de opbrengst der gehouden collecte. Deze annonce voor de eerste maal lezende, dacht ik aan een zetfout-, n.l. dat de cijfers niet in goede volgorde waren geplaatst en dat de op brengst f461 moest zijn inplaats van f 146. Na ingewonnen inlivhtingen is mij echter gebleken, dat dit cijfer juist is, en dat dan de stad Goes met ruim 7000 inwoners de kolossale som van een honderd zes en veertig gulden heeft geofferd op het altaar der naastenliefde, dus 2 cent per hoofd, zegge twee heele centen. Hoe lang zal dit Armbestuur zijne bedeel den van deze som kunnen bedeelen F Men mag een gekregen paard niet in den bek zien, doch laten wij daarvan eens afwijken. Het armbestuur maakt dankbaar mel ding van de opbrengst. Men zou dit arm bestuur moeten vergelijken met een kind en dan het spreekwoord toepassen: Een kinderhand is spoedig gevuld. Te meer als men weet, dat onder de op brengst was een bankbiljet van vijf en twin tig gulden, dan moet ongeveer de rest niets dan centen, een enkel dubbeltje geweest zijn; men mag toch niet veronderstellen, dat het armbestuur ook maar op één plaats een weigering heeft ontvangen. Is het geen schande voor de Goesenaars in het algemeen en voor de Roomschen in het bizonder? Wordt men niet geleerd, dat men zijne evennaasten moet liefhebben als zichzelven? Wanneer dit gebod ernstig was nagekomen dan zou het resultaat der collecte een ander cijfer geven. Dat ieder weldenkende, die het gebod wil nakomen: „Bemint uwe evennaasten als uzelven," zijn beurs nog eens nazie en voornoemd bestuur nog verrasse met een flinke nagift. Een vriend der armen Goes, 14 Dec. 1907. [We vernemen, dat het armbestuur bij de uiet-Katholieken zoo goed als niets ontvangen heeft. Red.] GOES. Geboren: 14, Joos Jacobus z.v. Marinus van Zweden en Tannetje Francina Adriaanse. 15, Marina Johanna d.v. Cornelis Jacobus Roose en Johanna Fraanje. Overleden: 15, Neeltje Rachelina 21 j. d.v. O.rnelis Lambregt Vendeville en Cor nelia Willemina Lau ain, Van 1416 Dec. MIDDELBURG. Bevallen: S. Overwijk, g-eb. d-e Pau,- z.; A. C. Sies, g-eb. Rit.- mans, d.M. L. Emans, geb. van Hoe pen, z. Overleden: K. Hamel, 4 m., z.; A. J. Iluijsman, 58 j., man van A. S. Evertsen; L. J. Harthoorn, 37 j., man van S. M. Maas. Van 1014 D-ec. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. van Dijk, jm. 25 j. met E. A. H. Holthuijzen, jd. 26 j. Getrouwd: T. Dingemanse, jm. 32 j., met P. de Wijze, jd. 21 j.; P. L. M. Ron del, jm. 29 j. met C. van Doorn, jd. 25 j. Bevallen: J. Fr-enks, geb. Van Hoepen, d.M. Mind-erhoud, geb. De Bruijne, z.; D. H. van der Linden, geb. Gillissen, z.; J. M-els-e, geb. D-e Bree, z,E. de Jonge, geb. D-e Kooning, z. (1-ev-enl.). Overleden: D. C. de Visser, z. 22 m. Z1ERIKZEE. Geboren: 8, E-en z. v. W. C. van Dijke en M. M. Scho.on-en; 11, Een z. v. A, P. L. J. Pauluss-en enM. C. Zevenboom; J. Muste en J. M. Biok. Overleden: 11, J. de Knijp-er, 39 j., wedn.; G. Heetmaaijer, 49 j., jd. Rotterdam, 16 Dec. 1907. Buitenlandsche granen stil. Binnenlandsche, zeer ruim aangevoerd. Veel lager afgedaaD. Nieuwe Tarwe ...f9.— a f 10.- N. Rogge- 6 60 - 7. N Wintergerst - 0.- O. Chevalier- 9.50 -10.— N. Haver - 7.25 - 7,75 N. Erwten - 9 40 - 10.50 Prima Kookerwten - 9.70 - 9.85 Kroonerwten - 9.70 - 9.85 Kanariezaad10.50 - 11.50 f7.75 A f9.— per H.L. Bruine Boonen10.75 -11,50 Witte Boonen - 8.50 -11. Karwijzaad - 21.— - 21.50 Lijnzaad - 8.- -14. Blauw Maanzaad - 18.- 19. Bruin Mosterdzaad - 28 50 - 29. Geel -21.— -21,50 N. Koolzaad Per 100 kilo. Mais Mixed (Amerikaansche) f 156 a fl.57 Stoomend f a f La Plata f 1465 stoo- mend f Odessa f146 Stoomend f146 Donau f 147, Stoomend f 1465. (Zeeuwsche Eieren f6,60 a f6.80 Overmaasche Eieren f 7.a f 6.80. Vlas. 16528 steen blauw, 4981 steen wit, 3400 st. Groningscb, 500 st. Holl. Geel. Prijzen 30 a 45 stuiver blauw, 38 A 45 st. Groningsch, 43 A st. Holl. geel, wit onverkocht Varkens 22 a 24'. Licht export 20 a 21. Ruime aanvoer, Vlugge handel. Extra puike 25 cent per halve kilo. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f2,60 a f2,80. Geldersche idem f2,30 a f2,50. Zeeuwsche Eigenheimers f2,40 a f2.70 Friesche idem f 0,afO.Zeeuw. Bonte f 2 40 A f 2 60. Br. Kralen f2.50 a f2.80. Geldersche Kralen f 0.afO, Weinig aanvoer, tamelijke vraag. Wegens plaatsgebrek moesten verschil lende stukken achterwege blijveD. 's GRAVENHAGE. Benoem-cl tot kanton rechter be Schoonhoven mr. J. T. Sluis, griffier hij '(.kantongerecht Mid-delburg. MIDDELBURG. Notaris W. S. Bosch te Vlissingen, wegens verduistering gear resteerd, is bij vonnis der rechtbank te Middelburg in staat van failissement ver klaard. Donderdagavond had in de soci-ebeit „De Vergenoeging" te Middelburg door nota ris Struve de publieke v-erkooping plaats van d-e navolgende, allen te Middelburg gelegen onroerende goederen. Verkocht werden: een huis er erf aan d-e S-egeerstraat H no. 102, groot 1.21 a., aan P. J. M. Die- rikx qq./voor f4600; een huis -en -erf aan den Penninghoek- sing-el L no. 39, groot 1.2 a„ aan L. de Jonge voor f1600; een winkelhuis ien erf, aan hst Vlis- singsch Wagenplein P no. 17, groot 0.76 a., aan L. Sevat voor f1850; een huis -en erf, aan h-et Vlissingsch Wagenplein Q no. 117, groot 0.84 a., aan J. H. Meijb-oom, voor f711; -een huis -en erf aan d-e Ni-euwe Oosfcer- str-aat N no. 81, groot 1.17 a., aan A. W. Jansen voor f1190; een huis en erf m-et bleekveld, aan d-e Nieuwe Oosterstraat N 82a, groot 2.76 a., aan W. van Kuijk, J. C. en W. T. Meijboom voor f1332; en een huis en erf, aan d-e Oude Kerkstraat B no. 95, groot 0.34 a., aan G. J. Vrag-e voor f 664. D-e koopers wonen allen te Middelburg. In de heden (Maandag) gehouden open bare terechtzitting van den Raad van Bemep van de ongevallen-verzekering te Middelburg, had de uitspraak plaats inzake het beroep, ingesteld door de wed. J. S., geb. de K. te H a n s w e e r t, waarbij met bevestiging in de beslissing der Rijksver zekeringsbank aan klaagster de vordering werd ontzegd. De Raad waa van oordeel dat de dood van S. niet het gevolg was van een ongeval hem bij de uitoefening van zijn bedrijf overkomen. Met vernietiging van de beslissing der Bank, werd du Bank veroordeeld om de genees- en heelkundige behandeling voor haar rekening te nemen inzake M. v. d. B. te O u d-V o s m e e r. De Raad nam op grond van de verklaringen van getroffene aan dat de pijn, waaraan klager heeft ge leden, een gevolg is geweest van een ongeval. Voorts werd met vernietiging van de beslissing der Bank aan A. V. te Z u i d- d o r p e, met ingang van 10 Juli 1907 een rente toegekend, waarmee het bedrag wordt bepaald op 10.09' per werkdag. De Raad nam aan, dat klager tengevolge van een ongeval zijn werk niet meer kan verrichten als voorheen. Eveneens werd met vernietiging van de beslissing der Bank aan 0. K. te Z i e- rikzee, met ingang van 11 Juli 1907 een rente toegekend, waarvan het bedrag wordt bepaald op 20' cent per werkdag. De Raad, zich vereenigende met het ge voelen van de getuigen-deskundigen, is van oordeel dat klager tengevolge van het ongeval niet meer in staat is zjjn werk zaamheden te verrichten. Onze burgerlijke rechtspraak. Op 14 Februari 1903 viel tusschen Delft en Den Haag een reiziger uit den trein, toen hij beproefde het portier te sluiten, dat niet goed was dichtgemaakt. Aan de gevolgen van den val overleed hij. De nagelaten betrekkingen spraken de H. IJ. S. M. aan tot schadevergoeding. Gelijk destijds weid vermeld, gelastte het Amsterdamsche Gerechtshof bij arrest van 26 October 1906 een getuigenverhoor omtrent de toedracht van het ongeval. Doch inmiddels ging de H. IJ. S, M. in cassatie. Dezer dagen, ruim een jaar later, heeft volgens een bericht in de dagbladen de Hooge Raad uitspraak gedaan. De Hooge Raad besliste, dat het Hof de woorden van art. 1406 Burg. Wetb. „die door zijnen arbeid plegen te worden onderhouden" te ruim had uitgelegd, en verklaarde, dat het Hof nader moest onderzoeken, in hoever

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3