UIT ZEELAND GEMEMQB N Koningin Wilhelmina sprak Haren gast als volgt in de Fransche taal toe Sire, „Ik ben zeer gelukkig heden aan Uwe Majesteit het welkom te kunnen toeroepen in mijne Hoofdstad. Ik beschouw dit be zoek als een nieuw en groot bewijs van uwe hooggeschatte vriendschap voor mij en mijn volk, en ik stel er prijs op U de verzekering te geven dat deze gevoelens hoogelijk gewaardeerd worden Wij begroeten in Uwe Majesteit den Vorst, getrouw aan de traditie en aan de zege-rijke geschiedenis, die duurzame ban den heeft gevlochten tusschen onze Hui zen, banden die dagteekenen van onzen gemeenschappel ijken voorvader Frederik Hendrik, wiens dochter de echtgenoote werd van den grooten Keurvorst, van het illustere Huis der Hohenzollerns, eu waar van het schoone standbeeld, dank zij de grootmoedigdeid van Uwe Majesteit, het paleis zal versieren, opgericht tot zijne herinnering. Wij bewonderen den hoogen politieken zin van Uwe Majesteit, Uwe wijsheid als Souverein, en Uw edelaardig, vredelievend streven, waardoor gij tracht te bereiken het nobele doel, de verzekering van de welvaart en het geluk van de volken. Mij gelukwenschend met het bestaan vau zoo gelukkige betrekkingen tusschen onze beide landen, houd ik mij overtuigd, dat, zoo mogelijk, deze, banden vandaag nog nauwer zullen zijn aangehaald. Ik drink op de gezondheid van Uwe Majesteit, van Hare Majesteit de Keizerin, van het Keizerlijke en Koninklijke Huis en van het Duitsche volk. De Keizer antwoordde hierop in de Duit sche taal als volgt: „Uwe Majesteit veroorlove mij mijn aller- hartelijksten dank aan Hare voeten te leg gen voor de genadige woorden, die zij zoo juist gesproken heeft, en voor de warme ontvangst, die het groote handelsemporium, het schoone, oude Amsterdam, eu zijne bevolking mij bereid hebben. Ik heb in de oogen der bevolking niet slechts een welkom voor mijn persoon ge lezen, maar ook de vreugde en de trouw voor de beminde Koningin. Uwe Majesteit heeft de goedheid gehad een snaar aan te slaan, die weerklinken moest in het hart van mijn huis en mijn volk: de Huizen van Oranje en Hohen zollerns. Uwe Majesteit kan verzekerd zijn, dat ik, telkenmale, wanneer ik den voet op Nederlandschen bodem zet, met bijzondere dankbaarheid het land beschouw, in het welk eens mijne voorvaderen geleerd heb ben hunnen plicht voer het vaderland te doen. Van hier voerde de groote Keurvorst zijne gemalin naar huis. Hier had Hij ge leerd voor zijn volk te arbeiden. De edele Keurvorstin heeft ons een beeld nagelaten, dat heden nog in mjjn volk voortleeft, ook in de liederen die wij Zondags in de kerk zingen. „De soberheid en de arbeidzaamheid van Friedrich Wilhelm I vinden ook hier hun oorsprong. „Én zoo is mijn Huis aan de Nederlanden en het Huis van Oranje grooten dank ver schuldigd. „Aan dit gevoel van dank kan ik slechts uitdrukking geven, door met mijn leven daarvoor in te staan dat onze r ij ken zich in vrede ontwikkelen kunnen. („Indem Ich mein Leben dafür einsetze das unsre Lander in Frieden sich entwickelen können.) Ik koester de vaste overtuiging dat ook de dag van heden de banden welke onze Huizen en landen verbonden vaster toeknoopen zal. „Ik weet dat ik de gevoelens uitspreek van mijn land als ik God bid, dat Hij Uwe Majesteit beschermen moge, en Uwer Ma jesteit regeering zegenen, en dat onder deze bescherming de schoone Nederlanden tot verderen bloei zullen komen. „Aan Uwe Majesteit en den Nederlanden wijd Ik dezen dronk.'' Beide toasten verwekten groote geestdrift. Het feestmaal had plaats in de schitterend verlichte gro >te zaal. De tafel was met kostbaar zilverwerk en zeldzame bloemen versierd. Aan de rechterhand van den Keizer, die de uniform van Duitsch admiraal droeg, was de Koningin gezeten in witzijden avond kleed, en fonkelend diadeem op het hoofd, om den hals een diamanten collier, aan de linkerhand de Prins in de uniform van Duitsch generaal. Tijdens het galvdiner voerde de kapel van de grenadiers en ja gers verschillende nummers uit. Na afloop van den maaltijd hielden de vorstelijke personen eenigen tijd „cercle" in de Troonzaal. De Keizer was in de beste luim. Herhaaldelijk betuigde hij zijne inge nomenheid met de ontvangst en vooral de toon, welke de pers in hare hoofdartikelen deed weerklinken, moet Z. M. zeer aange naam getroffen hebben. Op uitdrukkelijk verlangen van den kei zer vergezelde de Koningin hem bij het vertrek niet verder dan tot den uitgang van het Paleis. Alleen Prins Hendrik ver gezelde naar het station. Kiesrechtrapport. Verschenen is het kiesrechtrapport, uitgebracht door den Algem. Bond van H. K. kiesver. in Nederland, waarover in het volgend nummer. GOES. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 17 D'e- cember, des namiddags acht uur. Vaststelling notulen der vorige verga dering. 1. Ingekomen slukken; 2. Adres van D. J. B. Arentz en E. K. Arentz, te Goes, houdende verzoek, ter verkrijging van gemeentegrond in erfpacht, en aanwij zing van rooilijn; 3. Adres van A. Jacobs, houdende verzoek tot aanwijzing van rooi lijn voor te bouwen huizen aan den Sta tionsweg 4. Adres van Dl. J. van de Graaff, houdende verzoek om ontheffing van schoolgeldbetaling voor de Meisjesschool; 5. Adres van J. Th. Pilaar, houdende ver zoek om ontheffing van verleend erfpachts- recht; 6. Af- en overschrijving van posten ojj de gemeentebegrooting dienst 1907; 7. Aanvragen inzake kwijtschelding van hoof- delijken omslag; 8. Benoeming van een onderwijzer, vacature G. W. de Jonge. Aanbevolen worden de hoeren: 1. I). C. van der Werff, te Hamkenszand; 2. G. J. Maas, te Oud-Sabbinge3. D. van Santen, te Hoogvliet; 9. Benoeming van een lid in de commissie van Loezicht op het. lager onderwijs, in de plaats van den heer G. A. Hajenius, die als zoodanig ontslag heefl genomen. Aanbevolen worden de heeren 1. Jhr. J. W. E. Von Schmidt auf Alten- stadt; 2. J. R. van Beek; 10. Benoeming van leden in verschillende commissiën en besturen, wegens periodieke aftreding. In de Zaterdag gehouden vergade ring der afdealing Goes en omstreken van de Maatschap, van Tuinb. en Plantkunde deelde de voorzitter, de heer flanken, mee, dat de afdeeling, indien de inlichtin gen meevallen, zich zal aansluiten aan de Pomologische Vereeniging. De voorzitter richtte in verband daar mee een hartelijk woord tol den heer E. Snellen, directeur der vereeniging. De directeur, hierop het woord verkrij gende, wees op de veranderde inzichten der vereeniging en zette uiteen wat deze uitricht in 't belang van den teler, den handelaar en den consument. Op bevattelijke wijze lichtte spr. het toe komstprogram der vereeniging toe, en toonde door voorbeelden aan dat men wer kelijk van het optreden dezer vereeniging groote dingen mag verwachten. De vereeniging wil den teler behulpzaam zijn bij teelt en afzet; wat 'teerste aan gaat hij kweeking, snoeiïng, spuiting, in enting, het bekomen van entrijzen. Ieder moet zelf kunnen enten. En wat de afzet aangaat, door op de voordeeligste wijze den teler zijn fruit te doen kwijt worden. Hoe dit geschieden zal wordt in den hreede door haar uiteengezet. De spreker werd luide toegejuicht; en een geanimeerde bespreking volgde, welke tot resultaat had dat binnen enkele dagen een samenspreking zal plaats hebben, waarin tot aansluiting van de Pomologi sche Vereeniging zal worden overgegaan. Donderdag spreekt voor de vereeni ging voor Wetenschappelijke belangen al hier dhr. B. ten Have te Haarlem, over het onderwerp„Hoe bewaren wij onze gezondheid Door B. en W. dezer gemeente zijn benoemd tot Brandmeester hij spuit I, zulks in plaats van dhr. J. A. Steketee, aan wien op verzoek eervol ontslag is ver leend, dhr. Th. R. Lunenburg, thans brand meester aan spuit. III. Met hem was aan bevolen dhr. W. J. M. Bitter. Tot brand meester bij spuit III dhr. A. van Altena, thans onderbrandmeester aan die spuit. Met hem was aanbevolen dhr. G. J. Hol- leslelle. Tot onderbrandmeester bij die spuit dhr. W. de Jonge A.Czn. Met hem was aanbevolen dhr. J. J. Ramondt, - De vorige week stierf oen 6-jarig kind van T. aan diphtheritis, waaraan nog twee kinderen lijdende zijn. Gisteren is wederom een dochter van V. aan deze gevaarlijke keelziekte bezweken. Toen Zaterdagavond de pakhuis knecht I. M. bij de Gebrs. Duvekot de ruiten af wilde doen, had hij het ongeluk daarop te hard te duwen, waardoor deze brak en een stuk scherp glas in de rech terpols terecht kwam en hij daardoor veel bloed verloor. Geneeskundig» hulp moest worden ingeroepen. MIDDELBURG. In de Raadsvergadering van Woensdag 18 December te 2 uur zijn ter behandeling onderstaande zaken: 1. Notulen vergadering; 2. Stukken; 3. Be noeming leden bestuur Godshuizen, Bur gerlijk Armbestuur en Commissiën van Loezicht Scholen; 4. Staten oninbare pos ten hondenbelasting 1907, schoolgeld scho len A, C, G en J en Hierhalirfgsonderwijis 1906/7; 5. Voorstellen B. en W. betref fende wijziging van de huurovereenkomst met A. J. R. Lambertz en schadevergoe ding, in verband met bel. bouwen van de kolenloods; 6. idem betreffende de reor ganisatie van den geneeskundigen dienst der gemeente; 7. het uitgeven in huur en erfpacht van gemeentegrond; 8. het ver- leenen van een extra toelage voor 1908 aan de Gezondheidscommissie voor wo- ningonderzoek9. voorstel Commissie van Fabricage algem. invoering van waterme ters; 10. idem B. en W. naar aanleiding verzoeken Firma K. Meerbens om een stukje gemeentegrond in erfpacht; 11. Keurmeesters om verhooging jaarwedden; 12. J. H. v. d. Bel om subsidie voor kos teloos© behandeling met heilgymnastiek van on- en minvermogenden13. de Ver eeniging tot bevordering van bet schoon heidsgevoel in bet onderwijs, betreffend© het Zangonderwijs op de scholen; 14. Idem om het gebruik van loodwithoudende verven te verbieden; 15. Idem van mr. Sannes tot regeling van de rechtspositie der werklieden in dienst der gemeente. De onderstaande circulaire is aan de heeren notarissen gezonden geworden „De Kamer van Toezicht op de Notaris sen en Candida,at-Notarissen te Middelburg heeft de ©er de aandacht der onder haar ambtskring ressorteerende Notarissen te vestigen op bet plegen van handelingen, strijdig met de eer en de waardigheid van hun ambt, welke bet gevolg kunnen zijn van het. samenwerken met zaakwaarne mers of administrateurs en van bet. hou den van zitdagen buiten hun standplaats op regelmatig terugkeerende tijdstippen. Naai' hel oordeel der Kamer behoort ©en Notaris zijn ambt. zelfstandig en onafhan kelijk van zaakwaarnemers te vervullen en zich ook niet. op geregelde tijden naar andere plaatsen te begeven om daar, ten koste van zijn ambtgenooten, praktijk te verwerven. Hoewel de Kamer zich haar oordeel in ieder bijzonder geval voorbehoudt, acht zij het echter nuttig reeds bij voorbaat aan de heeren Notarissen mede te deelen, dat zij in het algemeen de liiervoren genoemd© handelingen niet in overeenstemming acht met de eer en waardigheid van hun ambt. Zij meent te mogen vertrouwen, na de mededeeling haver zienswijze, niet in d© noodzakelijkheid te zullen komen lol. toe passing der artikelen 50 en volgends der Nota.ri.swel". Door de directie van de naamlooze vennootschap Houthandel Voorheen G. Al berts Lz. en Co. alhier is, met bet oog op de huidige duurte dier levensmiddelen, aan hare werklieden ©en gratificatie toegekend. De oude werklieden en de losse arbei ders die sedert ongeveer ©on jaar in dienst der firma zijn, ontvingen Maandag elk f 25 voor zoover ze gehuwd zijn of te zorgen hebben voor hunne moeder. De vrijgezellen krijgen ieder f 10. Een zekere H. heeft gisteren zelf moord gepleegd door ophanging, terwijl nog dezen nacht zich nog iemand, ze kere B., verdronken heeft. Een Scheepsramp. Van geachte zijde schrijft men ons Vrijdagnacht strandde onder Zoutelande een schip, hetwelk' daar in nood ver keerde en weldra geheel onder water stond, zoodat de equipage hun behoud in het want moest zoeken. Zaterdagmorgen omstreeks 81/, uur was dat hier bekend, en eerst om 11 uur vertrok de reddings boot, gesleept wordende door een sleep boot naar de strandingsplaats. Doch wie schetst de verbazing van ieder, die de reddingsboot omstreeks 21/2 uur zag te- rugkeeren zonder gereddenja, men zeid© zelfs, dat ze niets gezien hadden, doch daar de Belgische afhaalkottei' no. 17 rap porteerde menschen in het want gezien en om hulp hebben hooren roepen, toog men omstreeks 4 uur in den namiddag er weder naar toe, keerende des avonds on geveer 10 uur terug met de mededeeling, het wrak te hebben gevonden, alsook hulp geroep te hebben gehoord. Inmiddels was de wakkere schipper Schroevers met zijn 5 zoons en ©en klein zoon van ongeveer 13 jaar er ook naar toegegaan, doch moest toen ook onver- richterzake terugkeersn. De laatste gaf echter den moed niet op en ging om streeks ll1/2 uur des nachts weder er op uit om opnieuw te beproeven of er iets gedaan kon worden. Er bijgekomen moet het. verschrikkelijk zijn geweest nog niets te kunnen doen voor redding, doch zij gaven hel. niet op, en mochten eindelijk het genoegen smaken om er 3 schipbreu kelingen onder 'hevige en zware zeeën af te halen; de 4de is van verkleumdheid en ellende bezweken en verdween voor het. gezicht der edele redders in de diepte; de 5de moest nu nog gered worden, doch daar het inmiddels dag was geworden, en de reddingsboot, aankwam, lieten zij dien schipbreukeling overgaan op de reddings boot. Om reden de 3 ©erste geredden hulp noodig hadden, vertrokken ze spoedig naar hier. Treffend was de aankomst door dui zenden opgewacht, en die, toen de edele redders met hun schat aan wal kwamen, zich uitte in een donderend hoera, ter eesrc van die redders en schipbreukelingen. Schroevers en zijn zoons hebben, vol gens de vakmannen dei' zee, ©en zeer stout stuk gedaan; daarom hulde aan hen, die inel ware doodsverachting het leven van 3 menischen hebben gered. Omstreeks D/j uur kwam ook de red dingsboot met den geredde hier binnen, ook weer door een groote niensclienmassa opgewacht. De geredden werden in een rijtuig, begeleid door ©en geneesheer, naar het Katholiek Weeshuis gebracht, waar ze, onder de hoede der Eerw. zusters, ze ker zeer liefderijk zullen worden verpleegd. Doch wat is nu de reden, dat de red dingsboot eerst om 11 uur uitging, na om 8 uur reeds bericht te hebben ont vangen? Waarom is de reddingsboot niet bij de strandingsplaats gebleven? Naar men mij meedeelde moet er hier aan ons reddingwezen ©en en ander haperen. Zou het daarom dan ook niet hoogst wenscbe- 1 ijk zijn, dat de Zuid-Holl. Reddingmaatsch. hier eens persoonlijk een onderzoek kwam instellen, en eens met de loodsen (die toch wel lot oordeelen bevoegd geacht kunnen worden) in overleg trad, om de reddingstoestellen te verbeteren. Het is te hopen, dat hierin eens verandering kome Men meldt ons nog uit Vlissingen: Nadat Zaterdagmiddag de reddingsboot „Koning Willem III" geruimen tijd bij het wrak van den op de Rassen gestranden Engelschen driemastschoener „Doris" had vertoefd, moest, deze boot onverrichter- zake naar hier terugkeeren, omdat de zee te hoog stond en het wrak niet te na deren was. Men had toen geen zekerheid of nog menschen op het wrak waren, doch men vermoedde dat dit wel bet. ge val was. Daarom werd besloten dat zoo dra de wind wal ging liggen men opnieuw zou trachten hulp' te bieden. Inmiddels nam de Arnemuidsche visscher Schroe vers het koene besluit om te trachten niet zijn hoogaarts, verder bemand met zijn vijf zoons, de schipbreukelingen indien zij nog aan boord waren, te red den. Daarvoor zeilde hij Zaterdagmiddag de haven uit, doch het mocht hem toen niet gelukken, als ©en gevolg van de nog woeste zee, het wrak te naderen. De reddingsboot is ook nog Zaterdag avond derwaarts vertrokken, doch de po gingen lot redding bleven tevergeefs. Des avonds laat met hoog water, ging de dap pere visscherman Schroevers zijn pogin gen om hulp te bieden, herhalen. Zijn ranke vaartuig was ten speelhal aan de nog steeds woeste baren en het mocht hem den gebselen nacht helaas niet ge lukken, bij het wrak te komen. Hij gaf liet evenwel, trots zijn schier liopelooze pogingen, niet op om zoo mogelijk de in nood verkeerende schipbreukelingen uit hun levensgevaarlijke positie te verlos sen; want intusschen was het zoo goed als zeker geworden dat nog levende sche pelingen aan boord waren. Eindelijk, na den strijd tegen de woedende elementen maar steeds onverschrokken te hebben voortgezel, zagen de dappere visscherslui hun heldendaden beloond met er in te slagen drie der opvarenden te redden. Toen was echter nog ©en man aan boord en dez-e kon, met het oog op eigen levens behoud, niet door den visscher worden gered. Toch moest natuurlijk alles in het werk gesteld worden om ook dezen schip breukeling uit zijn hachelijke positie te verlossendaarom werd nogmaals naar hier geseind om de reddingsboot. De „Koning Willem III" is op dit bericht Zondagmorgen wederom naar het. wrak gegaan en gelukkig, men kon dezen laat- sten schipbreukeling behouden in de boot brengen. Toen de blazerschuit van schip per Schroevers Zondagmorgen met drie der schipbreukelingen alhier aankwam, werden deze eerst door den dapperen redder mede naar zijn woning genomen en later door tussobenkomst van hst En- gelsche consulaat van droge kleederen enz. voorzien. De door de reddingsboot hier aan wal gebrachte schepeling werd eveneens, na eerst in een café wat op verhaal te zijn gekomen van kleederen enz. voorzien. Het past zeker wel openlijk dank te brengen aan schipper Schroevers en zijn zoons. Hun moed zal wel worden be loond, doch deze dappere belden, waar dige evenknieën van de Sperlings en an dere bekende redders van de „Berlin"- ramp, mogen wel openlijk worden ver noemd. Het is gebleken dat alleen de kok is verdronken. Hij schijnt uit wanhoop over boord te zijn gesprongen. Door schipper Schroevers werden gered: de kapitein, stuurman en een matroos. De reddingsboot pikte een matroos op die uit den mast was gesprongen, toen hij als het ware zeker was vau zijn red ding. De schipbreukelingen zijn te Vlissingen opgenomen in het hotel „de Wijnberg". De uitgestane ontberingen ten spijt ma ken de geredden het over het algemeen goed. Alleen hun voeten zijn erg ge zwollen. Het schip is als totaal verloren te be schouwen. Ware het niet dat de wind Zaterdag tegen den avond eenigszins was gaan leggen dan zouden <1© schipbreukelingen zeker allen om het leven zijn gekomen. ZIERIKZEE. Wij vernemen, dat de siga renfabrikant de heer Goedhart alhier, we gens de werkstaking der sigarenmakers, zijn za.a,k naar Klaaswaal verplaatst heeft. 1EBSEKE. Van 712 December wer den van hier weder ongeveer 700.000 le verbare oesters verzonden, een getal over eenkomende met dat van enkele voor gaande weken te zamen. BORSELE. In de gemeenteraadsverga dering van Vrijdag werd tot lid van het burgerlijk armbestuur benoemd de heer J. L. Richel. Verder werd een commissie benoemd tot. inzameling en uitdeeling van liefdegiften voor Kerstmis en Nieuwjaar. Van een zestal reclames tegen aanslagen in den hoofdelijken omslag werden er 2 ingewilligd en 4 afgevoerd. De vraag of de vergroeiing der school voor 15 Janu ari 1901 al of niet zal worden aanbe steed met bet oog op het aantal kinderen op genoemden dag werd ontkennend be antwoord. Zij wordt uitgesteld. De vraag of de raad voor gedeeltelijke rekening der gemeente wenscht te nemen de kosten van oprichting en instandhouding van een electriscbe geleiding tusschen het steiger- lniis en het hulp-telefoonkantoor op het dorp werd ook ontkennend beantwoord. Omliggende gemeenten hebben besloten geen gelden toe te staan voor instandhou ding. Slechts twee gemeenten vonden goed voor een zevende part deel te nemen in de kosten van oprichting. De raad bleek 'geen bezwaar ta hebben tegen de aan vraag om een spreekcel in bet hulptele- foonkaiitoor te Borsele. Ben onderzoek zal worden ingesteld. Eindelijk werd behan deld een voorstel tot wijziging begroo ting 1908, bestaande in verhooging der raming van de jaarwedde van den ont vanger met f 75, ingevolge uitnoodiging van Ged. Staten, waartoe de begrooting is teruggezonden. Dit werd aangenomen. RILLAND. Marinus Bergs, wonende alhier en werkzaam op de Scheepswerf te Hansweert, had Vrijdagnamiddag bij het 'kantelen van ©en zware ijzeren plaat ter lengte van ongeveer 6 Meter, hef ongeluk, dat deze verkeerd omsloeg, ter wijl zijn duim van de linkerhand er on der bekneld geraakte, zoodat deze open scheurde en .als 't. ware verpletterd werd. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. KRABBENDIJKË. Dhr. G. G. Kolf, wo nende te 's Gravenpolder en het bedrijf van landbouwer uitoefende op de hofstede „Zorgwijk" alhier, heeft dit bedrijf over gegeven, voor zoover hij het nog in pacht had, aan dhr. J. Vogelaar, thans wonende in den Reigerbergschen polder, onder de gemeente Rilland. Deze is alreeds be gonnen om den overstroomden Strooi- polder te beploegen en te bewerken. 's HEERENHOEK. In den avond van den 13 Dec. had alhier ©en onverlaat de brutaliteit om bij een alleen wonende vrouw aan te kloppen om binnengelaten te worden. Daar er niet spoedig aan zijn verlangen werd voldaan, trok hij ©en goot- buis van den muur en sloeg daarmede het raampje boven de deur in. De vrouw ten einde raad, deed open, waarna de ke rel binnentrad en om drinken en geld vroeg. Dit werd hem echter niet gegeven en ons vrouwtje, de kans ziende om weg te loopen, ging ijlings de hulp der buren inroepen, waarna de inbreker bet hazen pad koos. De politie doet onderzoek. HOEDEKENSKERKE. Vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 13 December 1907, des namiddags 2 uur. Tegenwoordig 6 leden (een vacature). De Voorzitter opent de vergadering. De notulen van het verhandelde in de voor gaande vergadering worden behoudens een kleine opmerking goedgekeurd. Ver volgens wordt overgegaan tot punt 1 der agenda, installatie van het nieuw gekozen raadslid dhr. A. den Dekker. Deze, door den gemeente-secretaris ter vergadering binnengeleid, legt in handen van den Voor zitter de vereischte ©eden af. De Voorzit ter wenscht hem geluk met bet vertrou wen, hetwelk bet meerendee! der kiezers in hem hebben gesteld en beveelt de be hartiging van de belangen der gemeente ten zeerste bij hem aan. Dhr. A. den Dek ker dankt voor de woorden tot hem ge richt. Daarna wordt mededeeling gedaan le. dat door Ged. St. goedgekeurd is te rug ontvangen de-gemeenterekening dienst. 1906; 2é. dat van' den geneesheer-direc teur,,van het Krankzinnigengesticht „Cou- dewater" te Rosmalen, bericht is inge komen, dat de aldaar op kosten der ge meente verpleegd wordende krankzinnige, steeds achteruitgaande is en niet in staat is eenigen arbeid te verrichten. (Dit naar aanleiding Van een vraag in ©en der voor gaande zit'fiffgen dienaangaande gesteld); 3e.,dp,t doo'r-B. en W. boeken en kas van den gemeente-ontvanger zijn opgenomen en in orde bevonden; 4e. dat de haven- yerpachting hedenmorgen heeft plaats ge had en dat het recht tot heffing van ha- ven-, los-, laad- en leggeld over 1908 is gegund aan P. de Bart voor f1533; met hem schreef in C. Maa.s voor f 1413, zoo als reeds gemeld is). De Voorzitter deelt nog mede, dat flit bedrag de begrooting overschreidt met f 283. In een volgende vergadering hoopt hij namens B. en W. een voorstel te kunnen doen, ten einde dit geld op ©en der posten van de be grooting 1908 te brengen. Tot schatter van de dranklocaliteiten wordt voor 1908 herbenoemd dhr. J. van Belsentot kantonnier dhr. M. de Pree, voor gelijk tijdperk. Een voorgestelde af- en overschrijving begrooting 1907 wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming na toelichting door den Voorzitter goedgekeurd. Aan de orde is het laatste punt der agenda benoeming van een lid van hel. burgerlijk armbestuur, noodig wegens pe riodieke aftreding op 1 Januari 1908 van dhr. J. de Jonge Az. De aanbeveling door het armbestuur ingediend bestaat uit: le. dhr. J. de Jonge Az.; 2e. dh. M. Steijn. Tot stemming overgaande, worden tot stemopnemers aangewezen de heeren J. v. d. Linde en W. C. Groenenwege. Bij opening der stembiljetten blijkt, dat zijn uitgebracht op dhr. J. de Jonge Az. 6 stemmen, terwijl 1 stem op dhr. M. Steijn is uitgebracht, zoodat tot lid van het bur gerlijk armbestuur is herbenoemd dhr. J. de Jonge Az. Bij de gewone rondvraag door den Voorzitter, dankt dhr. J. Louisse B. en W. voor de plaatsing van een lan taarn bij den opril naar de haven, het geen zijns inziens een groote verbetering mag worden genoemd. Dhr. J. v. d. Linde geeft in overweging zoodra de weg Hoe- dokenskerke's Gravenpolder begrint is, de wegen rond de kom der gemeente ter hand te nemen. De Voorzitter zegt dat reeds zoodanig door B. en W. is beslo ten. Nadat dhr. A. Walraven nog ©enige inlichting heeft gevraagd over de plaats gehad hebbende buitengewone schouw over de wegen met de voetpaden en de kunstwerken, wordt de 1 sloten. TER NEUZEN. In de D( gehouden raadszitting werd zitter, onder instemming d gebracht aan de nagedaci overleden raadslid, den hee Overeenkomstig het adv» Weth. werd het slot der 2i men motie, wat inhield ve den omvang van het onder A, met algemeen© stemm< Besloten werd adhesie t de pogingen van het oomil krijgen ©ener R. II. B. Schi malig 5e district. Door den Minister van zaken is bericht, dal hij de gestelde verordening op 1 keurloon van vleesoh en goedkeuring wil voordragei meente aan deze verplic strijd met de bepalingen de de laatste jaren gemiddeld derd gulden verdiende, en behoort te worden verlaa ontvangsten overeenstemni gaven. Besloten werd hij het ii staanplaatsen ter gelegen!) ook gelegenheid te geven voor 3 jaar tegelijk. Eer Burg. .en Weth. om ook laten inschrijven werd ver Door Keizer Wilhelm zi gende onderscheidingen Kroonorde 2e kl. aan den Dijckmeester, Commissaris in Zeeland, 3e kl. aan de A. A. van Doom van K( gemeester, W. F. Druyves van den waterstaat, A. A stationschef, G. J. P. A. tein der marechaussee, 4e ren A. E. Dudok van Hee Duitsch consul, Van den stationschef, Th. H. de Me der Maatschappij „Zeeland burg, districts-ooiinmandan wacht, J. C. Fanoy, comn litie, W. F. van Moerend van politie, Hummelinok teur, Oldendorff, telegraaf L. Taat, havenmeester, all dering van den Commissar en den beer De Meester, di wonen, te Vlissingen, Moord uit wraak. Catsstraafc te Rotterdam avond de drogist J. C. Hs die sedert twee maanden vi vrouw verlaten leeft, daa gens zjjn drankmisbruik n ten wil, uit wraak zijn 20-j C. Boerendonk, kantoor!» meubelfabriek, een oppasss met een revolver een sc bracht in het achterhoof! werd binnengedragen in in de Wiekstraat, waar tv dood constateerden. De vlucht, doch toen de onderzoek bezig was, wf tien in een café aan de S nabij de plaats dep misdri Een geladen reyplver wt vonden. De man, 'die half ontkende, doch bij zijne ai tot zijn vrouw„Hij is g Het lijk is door den p D. A. Caspers in beslag het ziekenhuis gebracht te misdaad wekt groote outn Een stroopballet dag reed in tie Van Older te Rotterdam een motorv vrachtkar, met zulk een i vaten stroop van deo wag op straat uiteenvielen, t van overvloed gulpten de stroom van stroop uit ové weldra glimmend stond kleverige massa, 't Was Luilekkerland. En dat schooltijd in dit aan schc zoo rijke stadsgedeelte. I zijstraten kwamen de zwermd. 't Leek een legei een gemberpot afkwame kannetjes, emmertjes, lei geconserveerde groenten gegeven, werd de stroop opgeschept en gedeeltelij) migen gleden uit, vielen lai als een levende illustratie boek van „Piet de Snoepi Jammer, dat 't om t Bchooltijd was eu stadsr beurt op het terrein vers een geweldigen waterstrs bleven stroop het riool in meester op school zal mis gen ondervonden hebben zoetigheid overvoerde kin Een groot gevaa Naar het Vad. verneemt een groot gevaar voor ee der land van Zuid-Holland Door het springen va van het water uit den p het Noordeinde, op 20 van de kom der gemeen^ denrijs, nabij Rotterdam, i avond, doordat het water eit den boezem de tocht' en den Ouden Polder 'oinn gevaar voor overstroomit

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2