UIT ZEELAND. GEMENGD ilEHWS. schuwde de Fransche Protestanten, toch hun recht niet, te verknopen „voor een hord linzen". Blijvend gedeelte. Nu het klaarblijkelijk onmogelijk is ge worden, dat het wetsontwerp tol vermin dering en wijziging van het Vlïlste hoofd stuk dor staalsbegi'OO'ting voor bet dienst jaar 1907 vóór 1 December e.k. tot wet verheven wordl, terwijl toch, alleen wan neer dil wel het. geval ware geweest, de voor hel loopende begrootingsjaax bevoeg de beperking van het blijvend gedeelte Lot. uitvoering had kunnen komen, heeft de minister van oorlog, 11a verleend© machtiging door H. M. de Koningin, even genoemd ontwerp ingetrokken. l)e minister brengt deze aangelegenheid thans over naar de begrooting over 1908; do minister zal zich beijveren, de spoedige indiening aan de daartoe strekkende voor stellen zooveel mogelijk te bevorderen. Ingetrokken wetsontwerpen. De volgende wetsontwerpen zijn, na ver leende machtiging door de Koningin, door de minister's van oorlog en van financiën ingetrokken, n.I. die betreffende: I. de begroeting van inkomsten en uit gaven van het fonds voor de. spoedige af werking van de stelling van Amsterdam, dienst 1907; II. wijziging van de begrooting van uit gaven ten behoeve van de voltooiing van heL vestingstelsel, dienst 1907 III. wijziging en verhooging van hel Vlïlste hoofdstuk der StaatsbegrooLing voor hel. dienstjaar 1907en IV. wijziging en verhooging van het Vilde hoofdstuk B. der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1907. Voorts is door den min. van oorlog, me de krachtens deze machtiging, ingetrokken het wetsontwerp tot vaststelling van de begroeting van inkomsten en uitgaven van het fonds tot spoedige afwerking van de stelling van Amsterdam, dienst 1908. Die anti-revolutionaire kiesvereeniging „De vrije Fries", in het kiesdistrict Sn eek, heeft tot voorloopigen candidaat voor de Tweede Kamer (vacature wijlen mr. Okma) gesteld dr. A. Kuyper, die ook gecandideerd is door de au ti-revohn tionaire kiesvereeniging in de gemeente Wijmbritseradeel. Uit „overal vandaan" van de „Vioorh." Goeden morgen. „Wat heeft een dooie aan een Rijksdaalder?" Inderdaad niemen dal, meneer Roodhuizen. Maar vertel u mij nu eens„Wat heeft een invalide werkman van 50 jaar aan pensioen tegen dat hij 65 is?" 'tZal mij benieuwen, of de geachte afgevaardigde voor Brielle de ze vraag van den winter op zijn politieke rondreizen aan zijn hoorders zal voorleg gen? Gelooft u liet? Hij zal dat zaakje wel blanco laten, reken daarop. Sinds ze kere Kuyper uil 't Torentje is, moeten de arbeiders maar met wat. minder tevreden zijn, want hooge eischen stellen als er ©en christelijk kabinet is, da.L gaat nog, maar zelf die eischen inwilligen, dat is te veel gevergd van den heer Roodhuizen en zijn vrienden. 'I Ziet er anders met dr. Kuyper bar leelijk uit. Op zijn zeventigslen verjaardag gepasseerd do-or de regeering, hoewel deze de, hooge onderscheidingen maar voor '1 grijpen heeft. Dat haalt die jubilaris er nooit boven opIeder bewon dert zijn groote geestkracht, erkent dank baar zijn groote verdiensten jegens het „monsterverbond", herlas met belangstel ling, wat hij in zijn rijk leven al tot stand heeft gebracht, maar nu komt daar op een als een donderslag bij helderen he mel, dat nieuwste staaltje der blanco-pos litiek. De re,geering heeft een zeld zame gelegenheid voorbij laten gaan om z.ich eens waarlijk groot te toonen. Als dr. Kuyper weer in de kamer komt Sneek wil hem immers keeren zal zij zich nog klein genoeg moeten voelen. O, wat zullen de linker schaapkens te hoop loopen, als zij daar aan de overzijde die gevreesde gedaante weer zien. Dit is 'I. dan ook, wat ik eigenlijk tegen een ver kiezing van dr. Kuyper hebzijn onwille keurig vermogen om het vrijzinnige bloc weer wat vaster aa.11 een te snoeren. Als ze links wijs wilden doen, moesten ze de keuze van hun felsten tegenstander zooi krachtig mogelijk bevorderen. Antwoord gevraagd. De „Middelburg sche C o u r a n t" heeft nog steeds nagelaten Ie antwoorden op de pertinente vraag, of bet blad het onrechtvaardig vindt, dat de Katholieken op onderwijs-gebied uit 's Rijks kas kun nen putton, welke vraag gesteld was naar aanleiding van een zooals altijd smalend stukje over de coalitie-politiek, en die vruchten, welke deze voor ons heeft af geworpen. We zouden gaarne spoedig het antwoord der „Middelburgsche" in ons blad vermelden 1 Er zijn er meer, die zwijgennu, van- sterk-staan getuigt zulks niet. Welvaart bij den Landbouw. De Landbouw heeft goede jaren; rijke oogsten en goede prijzen. I11 het alge meen mag men, zeer tevreden zijn met den vooruitgang op landbouwgebied. Dat men echter nog de handen niet in den schoot mag leggen, bewijzen de cijfers omtrent de vermindering van bel aantal eigen geërfde boeren. Op een enkele, kleine uitzondering na, nemen in geheel ons land het aantal pachters toe en het aantal eigenaars af. Dat wijst op een toestand, die nog verre van gezond is. Op de 100(1 bedrijven werden er door eigenaars geëxploiteerd in 1888 585 in 1893 575 in 1898 567 in 1903 545 Men ziet eene geleidelijke afname. E11 men kon dil constateeren bij elke grootte van het bedrijf. Van de 1000 bedrijven waren er door eigenaars geëxploiteerd 1888 1903 van 15 I-LA. 592 545 5—10 617 585 10—20 599 567 20—50 518 469 50—100 447 408 boven 100 581 522 u-mindering alzoo van het aantal eigenaren. Alleen in Limburg is een kleine vermeer dering I© constateeren. (N. IC). De beurs en het leven. Het was in den goeden ouden lijd slruik- rooversmanier, 0111 op een slachtoffer los teislormen mei den eisch: uw beurs of uw leven! De Fransche Regeering gaat tegenover de Katholieke Kerk nog verder. Zij .eisch! beide van baar: èn haar beurs, èn haar leven! Wa.t zal het einde zijn Da,ar was een lijd, dat Frankrijk den eerenaam verdiende van „Oudste dochter der Kerk". En thans? Zwaar drukt de vervolging op de Ka tholieken. D,a,t is erg. Met hel ergs-t van al is, dat van eenige reactie op hun gemoed zoo bitter weinig 1© bemerken valt. Is bet niet treurig, dal Minister Briand hun dezer dagen in de Fransche Kamer honend kon toeroepen: ,,'iij hebt de Schei- dingswet legen ons bij de verkiezingen gebruikt. Wat was bet gevolg? Dat. onze meerderheid nog grooter werdIk heb dus het recht te zeggen, dat deze hervor ming althans niel onpopulair is". Inderdaad, 'l is smartelijk, dal een kerk- vervolger in een eertijds Katholiek land aldus spreken kan, en dat men hem niet to© kou roepen: gij liegt! Waarom zich nu niet krachtig aan-een- ge,sloten Waarom niet de oude twisten vergeten? Waarom reiken de voorman nen elkander niel de hand, en volgen de scharen hen niet met begeestering? Zoo toch is liet 11a '70 in Ihiitschland gegaan. Ook daar waren de Katholieken nog weinig vereenigd. Velen waren lid van verschillende politieke partijen. Een Ka tholieke Kamerfractie bestond ook, doch bij elke verkiezing werd zij kleiner, en vooral was zij zwak, omdat de voormannen onderling weinig overeenstemden. Doch toen Bismarck met de Meiwetten kwam, werden spoedig do handen ineen geslagen, en het Duitsche Centrum, de natuurlijke verdediger der katholieke be langen, ofschoon liet ook krachtig op kwam voor het goed recht der Protestan ten, werd bij elke verkiezing sterker in krachten en grooter van omvang. Welk een verschil. Is het niet leerzaam? Zóó heftig hebben de Katholieken in Frankrijk elkander, tienlallen van jaren lang, onderling bestreden, dat zelfs nu, terwijl de nood op 't hoogste is, die red dende eenheid nog niet nabij schijnt.) En een brutale Regeering kan er van de Kerk eischenUw beurs en uw leven. Haar zonen kibbelen voort, en weigeren samen te werken. En het volk beeft men geheel van zich ontvreemd. Welk een tegenstelling: hel Duitsche Centrum in den Kulturkampf, en daarnaast de Fransche Katholieken in deze dagen van vervolging!.... Is die tegenstelling ,hoe droevig overi gens ook. voor andere landen niet leer zaam (Voorhoede) Mr. A. Gewetenloos Record. Men spreekt vaak over den vooruitgang, welken de „Wetenschap" gemaakt heeft, daarbij be doelende de medische wetenschap en roemt vooral de triomfen der chirurgie. Dat deze zich echter vaak te buiten gaat en met al te vlug of a.1 te bond, al te eigenzinnig of zelfbewust doortasten slachtoffers maakt, wordl in den regel verzwegen. Een dier slachtoffers vestigt de aan dacht van do „Residentiebode" op een Parij'sche correspondentie in de „Nieuwe Roti. Courant", waarin wij hot navolgen de aantreffen „Wat in hel bijzonder de chrirurgische snelheid betreft, kan ik hier nog het vol gende authentieke verhaal aan toevoegen omtrent een meer bekend Parij'sch chirurg, die in het bijzonder het record der opera tieve snelheid schijnt te bezitten. De Pa- rijisch© snelsnijider-geleerde houdt colleges voor zijn leerlingen en vaak komen ook builenlandsehe doktoren en geleerden kij ken. Op een van die colleges, terwijl er ook eenige bekende buitenlandsehe dok toren aanwezig waren, komt de snelle chi rurg binnen, doel zijn handschoenen uil, haalt zijn horloge uit den zak en zegt: „mijne hoeren, geeft goed acht. Deze pa- tiënt moet die en die operatie ondergaan. Ik zal deze operatie, die overal minstens drie kwartier neemt, hier in zijn geheel voor u verrichten in tien minuten. Op de klok at". „E11 hij verrichtte haar werkelijk met groote virtuositeit in 10 minuten". De buitenlandsehe geleerden zijn versteld en bewonderd heengegaan, zoo besloot de volkomen geloofwaardige persoon van wien ik deze geschiedenis heb. E11 ze heb ben nooit geweten, dat de voor hun oogen in tien minuten zoo schitterend geopereer de patiënt tien uur later gestorven was door een uiteenvallen der inwendige or ganen, daar do wond niet genaaid was zooals het behoorde". Prettig inderdaad voor den patiënt i GOES. Vrijdag 15 November wordt al hier in „de Prins van Oranje" een verga dering gehouden van de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Noord en Zuid-Beveland. Onder de punten van behandeling komt als bespreking voor: De in de archieven der gemeenten opgenomen oude kerkelijke registers van doop, huwe lijk en begraving. MIDDELBURG. Hedenmiddag werd op de algemeene begraafplaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer jhr. mr. L. Schorer m leven burgemeester dezer gemeente, up vei zoek van den overledene dekten geen bloemen of kransen de lijkbaar, terwijl eveneens op uitdrukkelijk verlangen van den oveiledene aan het graf niet werd gesproken. Op den doodenakker waren evenwel lal van autoriteiten, gemeente ambtenaren en een overgroot aantal be langstellenden bijeen 0111 den overledene de laatste eer te bewijzen. De gemeente secretarie was ten teeken van rouw ge sloten. VLISSINGEN. De reis van hel Duitsche K c i z e r 1 ij k e p a a r De kei- zeilijke trein kwam Zaterdagmiddag prr- cies op den vastgestelden tijd binnen. Op het perron waren ter begroeting aanwezig do burgemeester, de Duitsche consul, de commandant van de Bever, de garnizoens commandant en de commandant van de Hohenzollern. De keizer droeg de aiimi- raalsuniform en zag er goed uil. Hij voer de een druk gesprek met den burgemoes- Ier terwijl de keizerin sprak niet den consul. Door de vorstelijke wachtkamer begaf het keizerlijke paar zich onmiddellijk naar het jacht. Op het perron, in de vor stelijke wachtkamer en 111 tie hal waren bloemen en planten geschikt. Toen de vorstelijke personen zichtbaai werden voor de in de nabijheid van bet jacht aanwezige menigte, weerklonken er toejuichingen en zoodra de keizer en 1I3 keizerin aan boord waren, werd de kei zerlijke standaard geheschen en werden door de op de reede liggende schepen saluutschoten gelost. Ook 's middags ga ven deze schepen saluutschoten wegens do geboorte va.11 's keizers kleinzoon. Kort na aankomst alhier heeft de Duit sche Keizer Zaterdagmiddag per sloom- sloep een bezoek gebracht aan de op de reede geankerd liggende oorlogschepen „Scharnhorst" en „Königsberg". Zondagmorgen ongeveer 7 uur is hel jacht van hier naar Engeland vertrokken, op de reede gevolgd door de oorlog schepen. Kloksignalen. Men zal zich her inneren dal indertijd een beweging plaats vond naar aanleiding van liet feit dat En geland niet wilde overgaan lot het aan brengen van ïmderzeesche kloksignalen!. Thans is die 'tegenstand gebroken. Den 18 November zal het vuurschip „Tonque", liggende in de route der mailbooten van de Maatschappij Zeeland, voorzien worden van de toestellen voor dien waarschu wingsdienst. Dan zullen de stoomhooten van genoemde maatschappij' tijdens de reis op drie punten van die waarschu- wingsseinen kunnen p rol i loeren. I11 verband met do ophefiing van de gamizoensbakkerij is de heer J. Wattez, meesterknecht dier bakkerij, benoemd lol oppasser-schrijver in het kleeding- en nachllegermagazijn Ie Naarden. Namens den Keizer van Duitschland is aan de loodsen L. M. Verheul en C. de Groot, die liet. jacht va.11 den Keizer hebben bediend, de gouden medaille van de Kroonorde uitgereikt voor hun loods- ilienst. Gisteren heeft, de afdeeling lissin- gen van den 11. K. Volksbond op luister rijke wijze haar patroonfeest gevierd. Des middags werd bei vaandei overgebracht naar hel feestlokaal met begeleiding van muziek. Des avonds 8 uur werd in het Concertgebouw de feest vergadering gehou den, waar de Weleerw. lieer Kapelaan 1'ieterse de feestrede hield. Voor de nieuwe 11. Kath. Kerk alhier is o.a. een gift ontvangen met dit. op schrift Gaf ieder mensch één steentje maar, Dan was de nieuwe kerk gauw klaar; De steenen zijn niet even duur Voor binnen- on voor buitenmuur, E11 als de muur gepleisterd wordt Schiet er weer geld voor kalk te kort, Daarom draag ik een steentje bij En leg voor kalk nog wat op zij. HEINKENSZAND. Vrijdagavond is do wed. v. d. W. in bewustcloozen toestand in hare woning gevonden. Haar kleeren stonden in brand, waarschijnlijk doordat zij over een stoof met vuur gevallen is. Een buurvrouw die ze vond, trok haar do brandende kleeren va.11 het lijf en slaag- do er in de levensgeesten wieder op t© wekken. De vrouw bekwam ernstige brand wonden aan aangezicht en armen. HEINKENSZAND. Geiuimen tijd kon men zich alhier slecht overtuigen uit wel ken hoek de wind waaide. Gewoonlijk wordt nog al eens rekening gehouden met den haan van den toren, maar daarmede was men hel a,i dikwijls niet eens. De haan wees althans altijd westen wind aan. Eindelijk nam men daarmede toch geen genoegen. Dezer dagen heeft de lood- en zinkwerkei", Paulus, den haan van den toren gehaald. Hij had veel bekijks toen hij eerst den bal en later den haan van hel kruis rukte. Na een kleine herstelling bracht hij weer den haan naar boven. De haan is daarna getrouw aan den wind geworden en wijst dien nu goed aan. RILLAND. Hel Zweedsch stoomschip „Oscar Frederik", dal hij Bath is ge strand, is met sleephoot-assistenlie vlot gekomen. Daar het schip vermoedelijk averij had opgeloopen werd het gesleept. BOIISELE. Den 16 November a, s. hoopt do heer 1. .1. van den Berge don dag te herdenken dal hij 25 jaar als postbode van Borsele's He eren hoek in deze gemeente is gevestigd. HOEDlïKENSKERKE. Vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 8 Nov. 1907, des namiddags 3'/2 ure. Tegenwoor dig alle leden. De voorzitter opent de ver gadering. De notulen van de voorgaande vergadering worden voorgelezen en goed gekeurd. Mededeeling wordt gedaan: le dal van W. v. d. Mooren (e Kwade nil.amme on van Rossum le Heinkenszand dank betuigingen zijn ingekomen voor de hen verleende gratificaties; 2e. dat dooi' B. en A\tegen 20 Nov. a. s. een buitenge wone schouw op de wegen en voetpaden met de kunstwerken is bepaald. Beide mededeelingen worden voor ken nisgeving aangenomen. Goedgekeurd wordt de havenverpachting voor 1908 wederom op dezelfde wijze als voorgaande jaren te doen geschieden. Het havengeld voor de heide beurtschippers G. v. d. Berge en G. Verheijke, wordl respectievelijk hij abonnement bepaald op 115 en f7,50. De pachter van de haven zal verplicht wonden f 10 te betalen aan het. gemeentebestuur, voor gebruik van een gedeelte va.11 de westelijke havendijk ge durende de peeëntijd, welke som, het ge meentebestuur als huur daarvoor aan het waterschap Hoedekenskerke is verschul digd. Een verzoekschrift van Ds. E. Kuijlman om verbetering van den Steigerweg, wordt, als zijnde ongezegeld, terzijde gelegd. Overgegaan wordt lol punt 2 der agen da, onderzoek geloofsbrieven nieuw be noemd raadslid, dhr. A. den Dekker. Tot commissie lot onderzoek dier geloofsbrie ven worden door den voorzitter aangewe zen ilhrn. J. Jasperse en J, Louisse en de vergadering eenige oogenhlikken ge schorst. De vergadering weder voortgezet zijnde, wordl bij monde van dhr. J. Jas perse verklaart de geloofsbrieven in orde te hebben üevonden en mitsdien lot de toelating van dhr. A. den Dekker geadvi seerd. Met algemeene stemmen wordt al dus overeenkomstig dit advies besloten. Daarna wordt de begrooting van hel burgerlijk armbestuur voor 1908 goedge keurd in ontvang en uitgaaf lot een be drag van 1 1878,12', met een post van onvoorziene uitgaven groot f342,675. De voorzitter merkt nog op dat hom zeer hill ij k voorkomt de verhooging van jaarwedde van den secretaris-o 111v a 11 g e.r, we- gens zijne groote geldelijke ver antwoordelijkheid. De he eren AL G. er heek en J. Louisse ont houden zich, als leden va. 11 het a r 111 h e s I u u r, van stemming. Vervolgens wordt aan enkele personen afschrijving van Hoofdelijke Omslag ver leend wegens vertrek uit de gemeente en van hondenbelasting wegens afschaffing van hun hond. Een 1ste suppletoir kohier hondenbelas ting wordt vastgesteld tot een bedrag van f6, verdeeld over 6 contrihuahelen. Bij de gewone rondvraag door den voor zitter vestigt dhr. J. Louisse de aandacht op den slechten toestand va,n den Haver- hoekschen weg. Zijns inziens kan hierin tegemoet gekomen worden door het zetten van eenige palen aan dien weg. De voor- ziller deelt mede dat 11. en W. deze zaak voorloopig zulten laten rusten, daar hun oordeel is, dal eerst medewerking dient verkregen te zijn tot. verbetering van dien weg van J. llij'k, als meest belangheb bende, iets wat volgens hun oordeel ten ©enenmale ontbreekt. Daarna wordt de ver gadering gesloten. Bij koninklijk besluit van 9 Oct. 1907 no. 24, is aan J. L. van Poppeten eervol ontslag verleend als eerste luitenant hij het 3e bataljon rustende schutterij. Belanghebbende is evenwel reeds 4 Oct 1905 overleden. Een droevig ongeluk had te Sliedrechl den dood van den 43-jarigen veehouder A. P., van Giessen-Nieuwkerk, ten gevolge. Toen zijn broer van daar naar hier zou huiswaarts koelen, besloot P. met hem mee te rijden, omdat 't paard reeds 's morgens schrikachtig was geweest en zijn broer toen al knie en pols had bezeerd, 's Avonds maakte het paard zich weei angstig voor een hondekar, waarop A. P, van den wagen sprong en het paard hij den kop nam, doch het dier was niet te gen le houden, waardoor P. viel, een eind- weegs werd meegesleurd en vervolgens li wusteloos bleef liggen. Opgenomen en vervoerd scheen alles naar wensch te gaan, doch de man is overleden. - Op het goederenterrein van hiel Hol- landsche Spoorstation te 's Gravenhagp had een ernstig ongeluk plaats. Een rangeerder huil hel ongeluk over ©en wis sel 'te struikelen en geraakte daardoor onder een rangeeremde locomotief. De on gelukkige werd de linker-bovenarm' en de rechterhand afgereden. ©11 aan het hoofd werd hij ernstig verwond. Per automobiel werd de zwaar verwonde naar het ge meenteziekenhuis overgebracht, waar bleek, dal. zijn toestand zeer zorgelijk is. Te Haarlem is een meisje uit het raam gevallen hij het glazen zoemen en aan de gevolgen overleden. - Te Oud-Gastel is een man, terwijl hij de tramlijn overstak, door een peetram gegrepen en gedood. - Te Enschede is een man die hij ©en huise- lijken twist een steek van zijn zwager 111 den buik opliep, aan de gevolgen bezwe ken. - Door de stoomtram van de II. T. Al. DelftDen Haag werd een 37-jarige dienst bode uit Seheveningen overreden en ge dooid. De vrouw was naar Rijswijk geko men om daar haar moeder te bezoeken. Zij wilde een, hondje, dat tusschen de tramrails liep, in veiligheid brengen en geraakte toen zelf onder de stoomtram. Schandelijk. In '1 laatst van Sep tember zou een pensionnatte van het Ur- selinenklooster te Venlo, Blanche W„ die haar opvoeding in dat gesticht voltooid had, naar hare ouders in Engeland terug- keeren. Zij was een volmaakt onschuldig meisje, lichamelijk wal achterlijk, zoodat zij eer den indruk maakte 13 a 14 jaren ie zijn dan 18, welken leeftijd zij evenwel eenige dagen te voren bereikt had. Hoe wel do ouders hadden goedgevonden, dat zij aileen zou reizen, namen de klooster zusters toch ©enige maatregelen tol hare meerdere beveiliging op reis. Eene der zusiers bracht haar naar het station te Venlo en verzocht telephonisch aan den stationschef te Boxiel haar bij het over stappen i.11 den trein naar Vlissingen te helpen. Iets dergelijks schijn! geschied 1e zijn en het meisje kreeg plaats in een da- mes-coupé van den Di-trein, die ongeveer 8.33 des avonds uit Boxtel verlreki. On derweg kwamen twee hoeren hij haar in het compartiment en knoopten een ge sprek met haar aan. Toen de conducteur verscheen, bracht hij dezen mannen on der het oog, dat zij niet mochten vertoe ven in ©en dames-,afdeeling, maar deed, toen zij zich aan deze vermaning niet. stoorden, geen stappen hen te verwijderen. Hit plichtsverzuim is het meisje noodlot tig geworden; een der onverlaten heeft zich, terwijl de ander op den uitkijk stond, aan het kind vergrepen. Blanche W. heeft bij hare aankomst te Londen het voorge vallene verteld aan hare ouders ©11 later, in het bijzijn van dezen, aan de Londen- sche politie zulk© uitvoerige omstandig heden medegedeeld dat daaruit reeds bleek wat ook verklaard is door de zusters te Venlo - dat zij ganschelijk geen begrip had van het gevaar dat haar bedreigde. Dit zou dan ook moeten verklaren, waar om zij zich niet ernstig verzet of 0111 hulp geroepen heeft. D i e d u rtdcwal! Te Spanbroek heeft in den nacht van 5 op 6 Nov. een brutale inbraak plaats gehad. De inbreker drong de woning van een oude vrouw binnen, welke daar renteniert. Door ©en ruit stuk te slaan, kwam hij in haar slaapvertrek en mishandelde haar. Hij bedreigde haar en eiischte geld. De vrouw was ondertns- schen uil haar bed gekomen en nam uit een kast een porteinomiaie. Daaruit beeft de mail een daalder weggenomen en is toen door het raam weer ontvlucht. Ilij verwondde zich aan hoofd en handen aan de glasscherven. Den volgenden dag werd de politie met liet gebeurde in kennis gesteld en werd de dader overal gezocht. Het bleek toen, dat in dienzelfden nacht op het politie bureau te Hoorn 'een man is gekomen, met verwondingen aan hoofd en handen. Hij is op het bureau verbonden en zeide gevallen te zijn. 's Morgens vroeg is hij met de boot naar Amsterdam vertrokken. Naar alle waarschijnlijkheid is dit de be wuste inbreker geweest. Had de Hoornsche politie eenig vermoeden kunnen hebben, dan was de vogel geknipt geweest. Thans heeft men hem uit het oog verloren, dank zijn groote brutaliteit. De ll-jarige zoon van een Utrechtsclien hoogleeraar, een hartstochtelijk postzegel verzamelaar, schreef onlangs zonder aan iemand daarvan iets mede te doelen aan den koning van Rumenië 0111 een compleet stel postzegels van dal land. In ruil daarvoor zond hij M. bij voorhaal een stel postzegels van Nederland. Eenig'- dagen geleden uit school komende, vond het jongmenseh, voor -deze gelegenheid be titeld als „monsieur" namens den Koning, die door hemi was aangesproken „Cher roi", een deftig schrijven bevattende 60 Rumeensche postzegels. Eet. appels! Zonder overdrijving kan beweerd worden, dat de appel een (ter meest gezonde vruchten is. Dez heerlijke vrucht van onzen bodem streelt niel al leen ons gehemelte, maar is ook zeer voed zaam. Een appeleter zal zeer zelden aan

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2