Magazijn ..BITTER" Bu, Matrassen Leoikanteh. laatste Berichten. GEMENGD NIEUWS. RECLAMES. 0 N D E R W IJ S. RECHTZAKEN. naar Barry, zijn plaats van bestemming. l)e bemanning van den lichter is gered. Hier is telegrafisch bericht ontvangen van den Duit.sc.hen gezant bij ons Mof, waarbij verzocht werd, eenige kamers voor den keizer van Duitschland te bespreken in het hotel „Zeeland". - Het. stoomschip „La Flandre", van New-York naar Gent, en het Belgisch stoomschip „Escaul, van Antwerpen naar Passages, zijn in de Wielingen in aanva ring geweest. De „Escaul" werd in de machinekamer aangeloopen en is in zin kenden toestand door de sleepboot „John B. Maas" te Uammekens aan den grond gesleept. „La Flandre" heeft, inel schade aan den steven, de reis naar Gent voort- gezel. De Vlissingsche afhaalkoller „No, 1 I" is in het Oostgat door hel naai' Middelburg bestemde Duitsche stoomschip Venus" aangevaren. De afhaalkotter, die nog al schade aan het achterschip bekwam, werd buiten dienst gesteld en is tot de roede gesleept door de „Venus". Hel Keizerlijk Duitsche jacht „Hollen zollern" is hedenmorgen alhier aangeko men, vergezeld van 8 oorlogschepen, lie denmiddag kwam hel jacht op de haven, terwijl de schepen op do roede geankerd blijven. BORSELE. Door den Raad dezer ge meente is, op aandrang van den .Minister van binnenlandsche zaken en Geil, Staten, met 5 stemmen ingetrokken de benoeming van den heer A. Boone tot wethouder. Die benoeming, welke hij het lot was geschied, zou anders ter vernietiging wor den voorgedragen, omdat aan de vooraf gaande herstemming was deelgenomen door hen die in herstemming kwamen. Daarna we'rd de heer 1). Wisse-tot wet houder benoemd met 4 stemmen legen 2 op genoemden heer A. Boone. gaven zich lot deelname 17 personen op, terwijl meerdere publiciteit hieraan zal worden gegeven. Na toelichting werd in principe beslo ten zich aan te sluiten bij een op te rich ten vereeniging van hel Groene Kruis voor Noord- en Zuid-Beveland. Bij de rondvraag door den voorzitter dankte dhr. H. v. Ingen Schouten het be stuur voor hetgeen zij sinds de oprichting van de vereeniging hier voor had gedaan en moer in hel bijzonder den secretaris- penningmeestcr. Aan den inspec.eur der rijksbelastingen L. de Vries is, in plaats van Ommen, Ter Neuzen lol standplaats aangewezen. Verder is benoemd tol inspecteur te Bergen op Zoom Smeefcs, thans inspec teur te Neuzen. De nieuwe spoorbrug over het kanaal van Neuzen naar Gent, nabij Sluis kil, zal op Vrijdag 15 November a.s. in gebruik genomen worden. De oude spoorwegbrug wordt buiten g>- liruik gesteld en niet meer gesloten. lil de week van 30 October tot en met 5 November 1907 zijn in Z e el a nd voor gekomen 10 gevallen van roodvonk en 9 gevallen van diphteritis, te wetenvan roodvonk 1 geval Ie Rilland-Ba Ih en 9 te Vlissingen; van diphteritis: 2 gevallen te Goes; (i te Neuzen en 1 le Zierikze». hebben pogingen gedaan om het leven op te wekken, doch te vergeefs. Het vijfde slachtoffer der ontzettende ramp, de huisknecht van Wijck, die des middags vroolijk en welgemoed van zijn meisje afscheid had genomen, werd kort daarna levenloos opgedregd. Zoo had de politie in den donkeren nacht vijf lijken naar het academisch ziekenhuis te vervoe ren. De burgemeester van Groningen was 'savonds op de plaats van het ongeluk. In zeer ruimen kring heeft de ramp een diepen indruk gemaakt. Allereerst natuur lijk in de Leek, waar de verongelukten de weldoeners waren van velen, maar ook in de stad Groningen, waar zij zoo vele bloedverwanten en vrienden hadden. Omtrent hot ongeluk melden we nog hel. volgende. De koetsier Meyer meende door den mist de bocht, die ter plaatse scherp is, al te hebben, maar hij bleek zich vergist te hebben. lie paarden liepen toen in ito vaart en deden moeite op den wal te komen, waardoor zij het rijtuig omsleep ten. De wagen was een reisom- nibus met dikke spiegelruiten, zoodat. de inzittenden de ruiten niet stuk konden krijgen. Hoewel aan den overkanl een werf is gelegen, waar ook boot jes lagen, daagde; eerst geen redding op, ondanks hel hulpgeroep, daar de men- schen in diepe rust lagen. Eindelijk kwam hulp uil het nabijge legen tolhuis. De koetsier werd toen ge red en nadat do vier inzittenden, de hoe ren Van Panhuys en hun echtgenooten, na moeilijke pogingen ten slotte te voor schijn waren gehaald, bleken de levens geesten geweken. Wel poogden de dok toren de levensgeesten no-g op te wekken hij den ouden heer Van Panhuys; te ver geefs echter. Ook de Lemmerboot, die uit. Groningen kwam, wilde door touwen nog hulp bieden, doch de pogingen faalden. De verslagenheid in Leek is groot, wat begrijpelijk is, als men weet, dat bijna alle arbeiders op Nienoort werkten. Voor de gemeentekas is het overlijden van den heer Panhuys, die f 7000 in den lioofde- lijfcen omslag betaalde, eveneens een groot verlies. De heer Panhuys, de burgemeester van Leek, laat twee kindertjes achter, een 13- jarig jongentje en een 4-jarig meisje. De oude heer Van Panhuys heeft nog drie dochters, -een wonende te Groningen, een in Gelderland en een is weduwe van jhr. Speelman le Haarlem. O]) Nienoort hoarse lit diepe rouw. De koetsier moet vooraf, met het oog op het weer, verklaard hebben zeer legen de reis op le zien. Men seint uit WinschotenEen zekere Harte, molenaar, kapitein van een Snea ker boot, was aan heL ijzer ophijschen. De ketting van de lier lirakhet zware ijzer kwam op zijn rug met zooveel ge weid neer, dat de man onmiddellijk dood was. I)e zware mist heeft te Groningen een slachtoffer geëischt; de 56-jarige An. nechien Ma.tt.hijs, weduwe van den heer Weering, is na een bezoek aan het Dia coniegasthuis aan den Korreweg den weg kwijtgeraakt en in een sloot verdronken. Maandag hebben te Winschoten op de Allerheiligeumarkt ernstige verwondin gen plaats gehad. Eén der verwonden mag zelfs, tengevolge van bloedverlies, niet ver voerd worden 't Is de 23 jarige timmer man Engel Kuilman van Blijham. Hem werd in dan namiddag met een scheermes een snede toege.bracht, over het voorhoofd, den neus, de bovenlip, de borst, den bo venarm en de hand Bewusteloos werd hij in de Privaatkliniek van dr. Mellema bin nengedragen, alwaar hij wordt verpleegd. Den 17-jarigen smidsknecht Jacob Mulder van Blijham werd door een ander drie messteken in den linkerarm toegebracht. Twee artsen verleenden geneeskundige hulp. Een ander stak Feiken van Niesoord met een mes in den rechterarm. Ook hem werd hulp verleend. En eindelijk zwaaide nog een ander woest met 'u mes. Deze verwondde echter zichzelf Van twee vin gers sneed hij zich een stuk af, zoodat men ook hem verbond. De pas 17-jarige, reeds gehuwde Berend Koning van 't Waar, moest „voor eigen en anderer veiligheid", gelijk de fraaie formule luidt, 'n tijdlang worden opgeborgen in de kazerne der maréchausée omdat diens naar huis lavee- ren met natte zeilen, wat al te hoekig ging. Z'n jonge vrouwtje kreeg hem later mee naar huis. De politie te Rheneu heeft in arrest ge steld j. C. de L., uit Haarlem. Hij wordt verdacht van diefstal met inbraak, gepleegd op 23 October in het Doorgangshuis te Hoenderloo. Door uitsnijding van een ruit had hij zich toegang verschaft tot de schoenmakerij, stal een tiental paren nieuwe bottines en eenig schoenmakersgereedschap, dat bij in een zak medenam naar Arnhem, waar het bjj een opkooper in beslag werd genomen. Men denkt daarmede den dader in handen te hebben van de vele inbraken in de omstrekon van Arnhem, Velp, De Steeg en Oosterbeek. Hij is 20 jaar oud en heeft reede vier vonnissen ondergaan, twee wegens rijwieldiefstallen, een wegens verduistering en een wegens diefstal van f 1200 van zijn vroegeren patroon te Brus sel, welk geld hij te Rotterdam verbraste Woensdagnacht ontstond brand in den muziekwinkel van Eduard de Klyn te Bergen op Zoom. Het geheele ma gazijn met een schat van muziekwerken brandde geheel uit. De bedienden L. v H en A. B. konden zich ternauwernood red den. Zij wisten door uit een raam te sprin gen en over de daken bij de buren binnen te klimmen aan de snel om zich heen grij pende vlammen te ontkomen. Assurantie dekt de schade. Een ooggetuige van het vreeselijk onge luk te Hilversum deelt aau de N. Crt. eenige bijzonderheden mee, waaraan het volgende is ontleend Aan beide zijden van den overweg ston den tal van menschen reeds langen tijd te wachten op het omhoog gaan van den boom en zooals meer gebeurt, liet de wachter dien even omhoog om hen door te laten. Van beide kanten stroomden zij daarop toe; en de trein reed er dwars doorheen Het had dus nog heel wat erger kunnen zijn dan het geval is geweest. Toen de trein stilstond, kwamen er enkele personen onder uitkruipen, die ongedeerd waren. Anderen bleken licht aan de harden of voeten ge wond, enkele liepen lichte kwetsuren aan het hoofd op. De vier bebloede lichamen werden ouder de locomotief uitgehaald. Het eene kind van vrouw Vermeulen, die omgekomen is, zag den trein aankomen en riep: „Moeder, pas op, daar komt de spoor aan". Het greep zijn moeder bjj de rokken en trachtte haar nog terug te trekken, maar vruchteloos. Voor zijn oogen zag het kind zijn moeder en zijn zusje overrijden De belangstelling in het lot van de zwaar gewonde vrouw van B. is algemeen. H. M. de Koningin liet vragen naar haar toestand. Straatroovers. Dinsdagavond werd een lieer te Amsterdam in 't Vondelpark aangerand door drie personen, met het ge volg, dat hij bewusteloos geraakte. De aan randers ontnamen liern een rijksdaalder uit zijne portemounaie. Toeu de man weder was bijgekomen moest hij hun beloven, te 10 uur d.a.v. een som geld te brengen op het Museumterrein hij de IJshaan. Hij werd bedreigd, dat, zoo hij zulks niet deed, men iets, te zijnen nadcele, zou publiceeren. Ongeveer één uur, na het doen dezar aangifte, zijn twee der daders door de politie op het Museumterrein aange houden en aan het politiebureau Leidsche- pleiu geleid. Beiden werden door den aangerande pertinent herkend. Dezer dagen schonk de directie van „Scala" te 's Gravenhage, hij gelegenheid van het zesjarig bestaan dier inrichting, aan de verschillende diaconiën een gift. Die der Ned. Herv. gemeente, groot f 150, werd geweigerd, op grond dat „de diaconie haar armen niet wilde doen dienen als reclame voor „Scala"j Een merkwaardige kip. Bij Th. Klumpers te Hof van Delft, is een kip die geregeld 'p morgens vraagt binnen ge laten te worden, dan 2 trappen hoog loopt, om vervolgens in de wieg van het doch tertje des huizes een ei te leggen. Wan neer zij haar plicht heoft gedaan, komt zij weer naar beneden en vraagt om buiten te worden gelate Gedurende 8 weken is zij op die wijze al bezig en ruim 50 eieren zijn al door haar in de wieg gelegd". Jammer, dat er niet bij vermeld staat of de kip ook gouden eieren legt. De sterken drank! Een man, die drie jaren in Veenhuizen had doorgebracht en in al die jaren geen druppel sterken drank geproefd had, werd dezer dagen met een uilgaanskas van f50 ontslagen. Hij begaf zich per spoor naar Renkum, en onthield zich nog gedurende de ge heele reis van sterken drank. Maar ten slotte werd hem toch de ver zoeking weer te sterk, en des avonds werd hij te Arnhem wegens dronkenschap aangehouden, nadat de helft van zijn uil gaanskas reeds verdwenen was. Hij nam zich stellig voor niet weer in zijn oude zonde te vervallen, maar.... reeds den volgenden avond lag hij weer zijn roes uit. te slapen op den weg naar Oosterboek. Zijn laatste bankbiljet van f25 was intifs- schen ook verdwenen, en de man ging zich nu maar weer zelf aan het „bureau" aanmelden. Toen dezer «lagen de heide zoontjes van J. van der Linde, te Ambl-Vollenhove naar Yollonhove schoolwaarts gingen, wilden zij, zooals ze dat meer deden, op den melkwagen klauteren om een eindje mede te rijden. De jongste hunner, een jon gentje van ongeveer 9 jaar, had hierbij het ongeluk, le vallen; hij kwam voor het wiel terecht, hetwelk hem over de horst ging. Het kind werd dood opgenomen. De verpleegde 89-jarige d. W. uit het ge slicht to Hillogoni is ongekleed uit hel raam gevallen, dal hij opgeschoven had. 's Morgens werd hij op straat gevonden. Nog denzelfden dag is hij overleden. Te Elsl bij Rhenen viel Dinsdag de arbei der M. Wildeman van den bok van zijn wagen, doordat, hel paard schrikte voor een kojipel koeien. De man kreeg een schedelbreuk en overleed spoedig. Hij laat oen vrouw en vier kinderen achter. Men meldt een brand bij de firma Hruyelle te Tilburg: Twee koperslagersknechts waren in de wasscherij en poetserij der granen bezig met het reinigen en soldeeren der machi nerieën, toen plotseling, naar men ver moedt, de daartoe benoodigde sloffen vlam vatten. Binnen weinige oogenhlikken stond het gebouw in lichte laaie. Het is merk waardig, dat de beide personen, daar aan den arbeid, e|r het leven hebben afgebracht, temeer wijl één hunner op de machine stond te soldeeren en de vlammen van onder opsloegen. Beiden bekwamen tame lijk ernstige brandwonden. Het geheele ge bouw met inhoud is uitgebrand. De overige uitgebreide fabrieksgebouwen bleven ge spaard. Voor 18 jaren is dezelfde inrichting afgebrand. Hel verbrande was niet ver zekerd O vers Ir o o mi n g en. De Orbe wast enorm. De voorstad Béziers aan den rech teroever staal een meter onder water. Brandweerlui en soldaten bewerkstelligen talrijke reddingen. Verscheiden.' huizen zakten ineen en veroorzaakten den dood van een aantal personen. Een boer te Alland, hij Breslau, kwam 's avonds dronken thuis en raakte hand gemeen met zijn vrouw. Hij greep een brandende petroleumlamp en wierp deze in de richting van zijn wederhelft. In een oogwenk slond het gansche huis in'brand mei gevolg, dat de vader en drie kinderen tussehen do vier en negen jaar verbrand den. O o k ee n D u i t s c h e r! In een Reuter- lelegram uit Berlijn werd, gelijk de lezer vermeld vond, gesproken van de wind- of waterpokken, waardoor de verloofde van prins August Wilhelm is aangetast. Een der liberale bladen, wiens redac teur blijkbaar geen Duitsche dictionnair hij de hand had, laat Reuter het volgende uil Berlijn seinen: „De bruid van prins August Wilhelm is op het slot: „Windpocken" alhier ziek ge worden". 'ommentaar overbodig I Toen Maandagmiddag hel rijtuig van ko ning Alfons ,die van uil het siot Sandring- ham een rijtoer wilde maken, in de verte zichtbaar werd, vloog een detective op een vreemdeling toe, die zich onder hel. talrijk verzamelde publiek bevond, en ontrukte hem een pakje. E,r ontstond een heftige strijd en eerst toen het publiek den detec live hulp verleende, gelukte het den vreem deling te awesteeren. Omtrent den inhoud van 't pakket werd niets hekend. V r ouwe n d u e 1. Twee groentevrou wen, trouwe bezoeksters van de markt op het plein Sainle Catherine, te Brus sel, hadden elkaar doodelijken haat toege zworen, waaraan de broodnijd niet vreemd was. Reeds menigmaal hadden zij elkaar handtastelijk „bewerkt", maar hare col lega's waren telkenmale nog bijtijds ge komen, om te beletlen, dat do woedende Megeras elkander tot. brij klopten. Maar eergisteravond om vijf uur, hij 'I sluiten de;r markt, rees eensklaps een nieuwe twist. Na elkander de huid le hebben vol- gescholden, wierpen de wijven zich op elkaar, ieder met een groot mes gewapend. En zoo groot was de> woede, waarmede zij op elkander loshaklen en staken, (lat zij, toen men haar eindelijk van elkaar kon sleuren, letterlijk dropen van bloed en al spoedig 't bewustzijn verloren. Men vervoerde ze naar een politiepost, waar de dokter constateerde, dat bij een der vrouwen de slagader aan den arm was doorgesneden; bij de andere de hand open gesneden. Er wordt voor gevreesd, dat de beide duellisten elkaar voor '1 leyen heb ben verminkt. RILLAND. De heer G. B., in dienst bij den landbouwer Jacs. B., geraakte met paard en wagen op hol, mol dit gevolg, dat de wagen over een zijner boenen reed. Gelukkig liep dit ongeluk vrij goed af. De man kon nog een eindweegs den terug tocht loopen, terwijl hel overige gedeelte per kar werd afgelegd. Zoo even voer hier een vrij groot Iweemastsloomschip omhoog, zeer waar schijnlijk een Duitsche. Sleepbooten lig gen Ier assistentie. De boot zit vrij1 hoog. GOES. Geslaagd te 's Gravenhage voor 'I apothekersbediende-examen dhr. A. A. M. Knitel alhier. Woensdag is te Bergen op Zoom met eene feestelijkheid geopend de ambachts school voor die gemeente en omstreken, waarin ook lokalen beschikbaar zijn voor de gemeente-teekenschool en de burger avondschool. De rechtbank te ,M i d d e 1 b u r g heeft heden veroordeeld wegens diefstal: J. D., 17 jaar, werkman Ie Wemeldinge tot 3 maanden en J. E., 3li jaar, Werkman te Botterdam lol 1 maand gevangenisstraf mishandeling: A. A. V., 20 jaar. landbouwersknecht te Oostburg, thans in garnizoen te Bergen op Zoom en D. M„ 19 jaar, landbouwersknecht, te Schoon- dijke, den eersten tot 14 dagen en den tweeden tot 2 maanden gevangenisstraf; J. M. C„ 23 jaar', landbouwersknecht te Bitthem, tot 1 maand; J. H. G„ 18 jaar, opperman en A. d. K„ 21 jaar, schippers knecht, beiden te Goes, den eersten tot t maand en den tweeden tot 14 dagen en B. B„ 21 jaar, boerenknecht te 'sHeer Arendskerke, lot 7 dagen gevangenisstraf; RILLAND-BATH. Aan den dijk van den Reijgerbergschen polder alhier vonden eenige jonge lui een flescli, waarin zich liet navolgende eigenaardige briefje bevond. Le 28 Octobre 1906. Je lègue mes mémoires A mademoiselle Jeanne Furnémont pour quelle les fasse publier-quelle voit en eet acte une nou volle pre live d'affection de la. part de son bien aimé. (volgt onderleekening) W ij 1. (daarnaast) Willy <1 u Bo is. Fait a 10 kilometres an large de Fles- singhe (Hollande). De enveloppe waarin dit briefje zich be vond en waarop, nader adres vermeld, ston d werd zonder erg vernietigd. Ik vermaak mijn gedenkschriften aun juffr. Jeanne Furnémont, om ze door haar te doen publiceeren. Moge zij Hierin een nieuw bewijs .van genegenheid zien. Geschreven in zee op 10 kilometer van Vlissingen. HANSWEERD, Gister kon wegens de zware mist de ptoombool „Walsoorden" maar twee diensten waarnemen, waardoor de post en reizigers groote vertraging ondervonden. Nabij Vinkenisse js omhoog geva ren de zeeboot „Martha Russe", geladen met hout, voor Antwerpen bestemd. Sleep booten hebben vergeefs getracht het schip vlot 1e brengen; er zijn hier een zevental sleepbooten aangekomen om le trachten het, stoomschip al le brengenindien dat niet gelukt zal de lading moeten worden gelost. HOEDEKENSKERKE. Re gister gehou den jaarlijksche algemeene vergadering van hot „Groene Kruis" te Hoedekcns- kerke, werd door 23 leden bijgewoond. Onder «ie mededeelingen behoorde een schrijven van dhr. A. van Hoboken van Hoedekenskerke, vermeldende een, jaar lijksche hij«lrage van f 5. De bezittingen der vereeniging werden legen brandschade verzekerd. Uit het ver slag van den, secretaris-penningmeester dhr. J. Ermerins bleek dat het ledental in den loop van dit jaar sterk is toege nomen, n.l. van 28 tot 66 leden. De boeken en kas werden accoord be vonden, en sluiten niet een voordeelig saldo van f3.16'/2. Dhr. Groenewege, aftredend bestuurs lid, werd als zoodanig herkozen, terwijl het bestuur werd gemachtigd in overleg met den geneesheer hel verplegingsmate riaal, wat het meest noodzakelijk wordt geacht aan te schaffen. Een door het bestuur voorgestelde re- glenients-wijziging, ten einde nauwkeuriger te doen uitkomen de rechten en plichten der leden werd na langdurige discussie aangenomen met algemeene stemmen; le vens werd daarbij! bepaald wie in hel vervolg zouden worden verstaan onder gewone en buitengewone leden, en wie onder begunstigers. Het bestuur zal in een volgende alge meone vergadering pogingen aanwenden om voorstellen te doen, ten einde hel. ledental ook te zien uitgebreid in de on- (ler-afdeeling Kwadendamme, waar tot nog toe geen Groene Kruis-vereeniging bestaat. Dhr. H. v. Ingen Schouten verklaarde zich bereid een lezing le houden, gratis -toegankelijk voor de leden der vereeni ging, voor eersle hulp bij ongelukken. Hij stelde zich voor dit te doen geschieden in 6 avondende voordrachten zullen iederen Donderdag gehouden worden in de openbare school. Staande de vergadering Voordeeligst adres voor Vier menschen verongelukt Woensdagavond is door den mist, nabij Hoogkerk te water geraakt het rijtuig, waariu jhr. H. van Panhuys, burgemees ter van Leek en jhr. mr. J. Jt1. A. van Panhuys, minister van staat, gezeten wa ren met hun echtgenooten. Alle vier de inzittenden zijn verdronken, de koetsier en de paarden gered. Men meldt omtrent de toedracht van het ongeluk nader uit Groningen Jhr. J. JE A. van Panhnys, oud-vice- president van den Raad van State en zijn echtgenoote. geboren Looxma, Woensdag namiddag van een reis hier aangekomen, hadden s'avonds met hun zoon Jhr. H. van Panhuys, sedert 1902 burgemeester van de Leek, sinds November 1901 lid der Provinciale Staten voor het kiesdistrict Zuidhorn cu diens echtgenoote, geboren de Blocq van Scheltinga, gedineerd bij den burgemeester van Groningen, jhr. van Starckenborgh Tegen half elf reden de families van Panhuys in een zespersoons omnibus, bespannen met twee paarden, naar huis. Op den bok zaten de 62 jarige koetsier Wouter Meyer en de 30 jarige huisknecht Meindert van der Wijck. Er hing een zware mist, die buiten de stad, waar zeer weinig lantaarns brandden, nog dichter was. Reeds was men de scherpe bocht, die het Hoendiep bij de tweede rolpalen maakt, voorbij en bevond men zich in het rechte eind van den weg onmiddellijk bij het tolhek, ongeveer een kwartier van de stad, toen eensklaps de paarden den weg kwijt raakten en de wagen kantelde en overzij in het Hoendiep stortte. De bewoners van het tolhuis, de Vries en echtgenoote, hoor den een geweldigen plons in het watei en vlak daarna hulpgeschrei. Zij snelden naar buiten en afgaande op een brandende lantaarn, die een wagenrad flauw verlichtte, wisten zij dadelijk, dat daar het rijtuig van de familie van Panhuys lag. Wanhoopskreten klonken hun uit het water tegen en nog hoorden zij de jonge mevrouw van Panhuys roepen: „Och lieve menschen help ons tochmaar het drie tal op den oever was machteloos Er werd een ladder gehaald en op het rad gelegd, waardoor de koetsier, op het punt van verdrinken, den over bereikte. Toen echter was alles stil geworden in het rijtuig. Alleen werden nog gehoord de angstkreten van den huisknecht, die, van den bok geslingerd, eenige metera verder in het water moest liggen. Doch ook deze verstomden weldra. Daarop werden de politie en de brand weer uit Groningen opgetelefoneerd. Zij kwamen dadelijk en toen, drie kwartier nadat het ongeluk was geschied, het rjj- tuig geopend kon worden, vond men vier lijken. Ontzettend moet de doodstrijd zijn geweest, blijkens de vernieling in het rij tuig. Dr. Mansholt, uit Tolbert, toevallig passeerend, dr. Houwerzijl, uit Hoogkerk, en verschillende Groningsche doctoren.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2