O N D E R W IJ S. burgerlijke simo. is e U k n 5 e u w s. Lastdbouw en VeefeeSf. Afloop Verknopingen, Aanbestedingen enz. volgens werd verkocht, zou volgens be vel van de rechtbank „uitgezet" worden, nu ze tegenover den nieuwen eigenaar eveneens in betaling achterwege bleef. Het. bleek echter da.L het pand slecht onder houden was; de vloer vooral was wrak. Ten minste de deurwaarder met zijn twee veldwachters en drie' werklieden zakten er door en kwamen tin den kelder terecht. Do deurwaarder en de veldwachters wer den niet ernstig gewond. De winkelierster werd naar buiten gelokt. Toen ze terug keerde was de uitzetting geschied. Eoosendaal. Door het in dienst stellen van het nieuwe station Roosendaal, waar men nogal met tegenspoeden had te kampen, ondergingen alle treinen, die daar passeerden, aanmerkelijke vertraging, zoodat er waren die ander half uur en meer te laat aankwamen. Het Dieuwe station werd door honderden belangstellenden bezichtigd, hoewel het perronkaartenstelsel er nu ook ingevoerd is. In de stad Roosendaal werd ter eere van de opening gevlagd. Een spotvogel lokte velen tusschen vieren en zessen naar het Stationsplein, door het ver spreiden van een „telegram" dat twee Belgische officieren daar binnen dien tijd met een bestuurbaren luchtballon zouden neerdalen. Het was den man om de volte te doen, want zijns inzien ging de inwijding van het station met te weinig feestvertier van uit de burgerij gepaard. Zondagnacht werd liet nieuwe stalion alhier in gebruik genomen. Op de plaatsen waar de oude aan de nieuwe lijnen ver bonden werden, mag gedurende den eersten tijd met geen grootere snelheid dan 10 K.M. per uur gereden worden. Maandag zijn op eene plaats ::es wagens gederailleerd en op een ander punt een rijtuig, wegens verzakkingen in den bodem. Schokker vergaan. Er heersch te Maassluis in de betrokken kringen groote verslagenheid over het vergaan van den visscherschokker M A 62, bemand door G. v. d. Beid en diens twee zoons, van 20 en 13 jaar. De deelneming met de weduwe, die bij het vernemen der tijding bijna krankzinnig werd van schrik, is al gemeen. Uit liibergen meldt men Zaterdagavond om halt elf is de woning van den koud-slackter P. de Boer in den Halterhoek afgebrand, waarbij de menschen ter nanwernood aan de vlammen zijn ont komen, terwijl 67 varkens en twee paarden zijn verbrand. De brffnd is in de planken schuur aangekomen en overgeslagen op het achterhuus. dat geheel in vlammen stond eer iemand iets had bemerkt. Studentenjool. 't Is nu, zoo meldt het N. v. d. D do tijd der inauguratie van nieuwe leden der studenten-disputen te Amsterdam. Buitenaf bemerkt men er niet veel van, maar toch gebeurt er nog al wat. Reeds twee nachten, vertelt het blad verder, gingen verschillende gezel schappen, niettegenstaande het vrij gure weder, een watertochtje maken. Met rij tuigen, waarin de nieuwelingen geblind doekt zitten, gingen zij naar een gereed liggend stoombootje, waarmede zij allereerst naar het Tolhuis over het IJ voeren. Daar werden in een kelder van het gebouw ge blinddoekte nieuwelingen toegesproken en voorts eenige ceremoniën gemaakt. Een der gezelschappen maakte daarna zelfs een grooten watertocht via Purmerend Alkmaardermeer en de Zaan, en op dien tocht werden de rustige bewoners opge schrikt door een ODgewoon lawaai. In het stille Purmerend kwam door het naihtelijk rumoer de veldwachter met een revolver toesnellen; de jongelui sloegen allen op de vlucht, maar een werd toch ingerekend. De anderen, daarover niet gesticht, gingen allen luid protesteerende mede naar het politiebureau. Nadat daar hunne namen opgeschreven waren, zetten zij hun water tochtje voort, en 't was allang dag toen zij vermoeid en toch in de vroolijkste stemming van hun nachtelijke expeditie in de studie stad aankwamen. De plechtigheid der inauguratie was voltrekken. Straattooneeltje. Een jong geeste lijke, 'n kapelaan uit een buitengemeente bljjkbaar, wandelt in 't najaarszonnetje op z'n gemak door de Kruisstraat te Haarlem. Twee jongens, van 't echte straatschen dersras, loopen achter hem, beramen een boevenstukje. Op 'n oogenblik, dat de Eerwaarde heer z'n sigaar staat aan te steken, grijpt een van de twee met een vluggen ruk den zwarten stok onder 's mans arm vandaan, en voor de geestelijke weet, wat er ge beurd is, gaan ze ermede vandoor De buitenkapelaan staat 'n oogenblik be duusd, doch loopt dan bedaard door, den verderen loop der gebeurtenissen afwach tend. En die loop is verrassend. Een andere straatbengel, zelfde leeftijd, heeft 't gevalletje gezien, en gaat onver wachts de beide brutale vlegels te lijf. En met de onverwachte, luidkeels geroepen exclamatie „Probeer dat bij je dominé 1" gevolgd door een onnavertelbare reeks scheldwoorden grist hij den zwarten wan delstok van den niets kwaads-vermoedenden eersten bengel af, en offieert dien met 'n lachje van verstandhouding aan den geeste lijke, er bij voegend „ik ben óók Roomsch, pater De kapelaan gauw af Straatjongens óók I Gisterennacht is op een weideveld onder Oss een beest van de wed. Ij. door vier mannen geslacht, maar reeds zijn de daders bekend en aangehouden, dank zij de voort varendheid van den rijksveldwachter uit Lithoyen. Woderom is een oude en soliede firma door financieele moeielijkheden, welke thans ons land teisteren, gevallen. De effecten firma Christiaan Oorsman Zoon, te Utrecht welke firma is opgericht in 1799, he ft zelf haar faillissement moe ten aanvragen. De bedragen van activa en passiva zijn nog niet bekend, doch moeten, naar verluidt, aanzienlijk zijn. Gisterenmorgen was F. Hamme met zijn zoon te Balgoy bezig plaggen uit eene weide te halen. Door een taeval vieljeen plag op het anders makke paard, het dier ging op hol en de vadar raakte onder paard en kar. De hierdoor bekomen kneu zingen waren van dien aard, dat de dood bijna onmiddellijk volgde. Geestelijke hulp werd dadelijk ingeroepen, doch eer de pastoor met het H. Oliesel ter plaatse was het ongeval gebeurde op slechts 5 mi- Duten afstand waren de levensgeesten reeds geweken. Het U. D. schrijft Ons werd en bankbiljet van veertig gul den vertoond, dat wij zeker op het eerste gezicht voor echt zouden hebben aangezien, zoo er ons niet bij was gezegd, dat het valsch was. En zelfs ofschoon wij dit wisten, konden wij nog niet dadelijk de kenmerken der valschheid gewaar worden. Bij vergelijking met een echt biljet ech ter bleek het volgende De zwarte opdruk, blijkbaar langs pho- tografischen weg gereproduceerd, was op het valsche biljet iets donkerder, iets brui ner, en iets minder scherp, dan op het echte. Duidelijker is het tweede kenteeken de groene onderdruk is op het valsche biljet onduidelijk. Op het echte biljet staat het wit der ornamentiek duidelijk tegen het groenop het valsche was van het wit weinig te zien en was de groene fond vrij wazig ineengeloopen. Derde kenmerk het watermerk ontbreekt op het valsche biljet. Vierde en duidelijkste kenmerk de ach terzijde van het valsche biljet is groen achtig die van het echte biljet schoon wit. Het valsche biljet vertoonde de sporen van vermoedelijk reeds vrij lang in omloop te zijn geweesten dit ware geen wonder, want wie niet scherp toekijkt neemt zulk een biljet argeloos aan. Een ondankbare. Gedurende eenige dagen vertoefde te Egmond aan Zee een Duitscher bij den veekoopman 8. G. In korten tijd wist de man het vertrouwen van de inwoneis te winnen. Hij heeft dit vertrouwen echter op schandelijke wijze beschaamd. Maandagavond toch, nadat de man van allen afscheid had genomen, bleek dat de huisgenooten twee bankbiljetten van f 60, een gouden halsketting en een fieis misten. De vogel was echter intusschen gevlogen. Gisteren is er een schrikkelijk ongeluk gebeurd op de spoorlijn BrusselKeulen. Tusschen de stations Dieghem en Haren zijn meerdere houten bruggen over de lijn geplaatst. De machinist van den sneltrein was op zeker oogenblik op den tender ge gaan, meenende dat men nog ver van die bruggen verwijderd was, Hij bukte dus niet en sloeg met het hoofd tegen de brug. Het hoofd werd hem van den romp ge scheiden. Een doodgewaande weer „te recht". Het „Petit Journal" herinnert in verband met 't volgende, aa,n de schip breuk die de Fransche gepantserde krui ser „Chanzy" den 20en Mei van dit jaar op de Chineesche kust leed. Eenige dagen later meldden de bladen dat de kommandant van het schip, kapi tein ter zee Mauger, te Sjanghai was over leden tengevolge van oen automobiel-on geluk. De familie van den overledene edsohte het lijk óp om het in het familie graf te doen bijzetten, maar aan dit ver langen kon nieti worden voldaan, daar het lijk van den zeeofficier niet te vinden was. Eenige dagen geleden nu, gaf iemand op het bureau van den directeur van het personeel der Fransche marine een kaartje af en verzocht, hij den directeur te spre ken. Het kaartje bevatten den naamCom mandant Mauger. De directeur dacht, aan een mystificatie, het bleek hem echter weldra, dat de overleden gewaande in le vende lijve op zijn bureau was. Wat was er gebeurd? In den avond vhjn, 1 op 2 Juni maakte de commandant met een zijner vrienden een automobieltocht te Sjanghai. De ma chine reed tegen een trottoir aan, waar door de chauffeur en de kapitein uit het rijtuig werden geslingerd. De chauffeur had een been gebroken, de kapitein was piet den schrik vrijgekomen. Maar juist, toen hij zich weer had opgericht, kwam in woesten vaart een brandspuit aanrijden, die hem omverwierp en over hem heen reed. Hij werd in het Amerikaansehe hos pitaal opgenomen. De diagnose luidde; „Gebroken hersenpan, ingedrukte borst kas, toestand wanhopig". De Fransche mi nister van. marine, wiien telegraphisch me- dedeeling was gedaan van het gebeurde, informeerde eenige dagen later en kreeg toen ten antwoord; „Commandant Mauger stervende; geen hoop meer, zal den nacht niet halen". Toen 's anderen daags gren nieuwe tij ding kwam, na.m men op het ministerie stilzwijgend aan, dat, de commandant over leden was, en deed men daarvan mode- deeling aan de familie, terwijl er juist een gunstige wending in zijn toestand was gekomen. Te Boui'ges heeft op het terrein voor de schietoefeningen der artillerie een ontplof fing plaats gehad. Een springende granaat, doodde 5 artilleristen en 1 burgerlijk be ambte; 5 andere personen werden ge wond, van wie 3 zwaar. A a n h o u d i d g van valsche mun ters. Maandag hebben agenten der op sporingsbrigade te Antwerpen een geluk kige en belangrijke vangst gedaan. Zon dagmorgen hadden ze vernomen dat er een paar personen van Fransche herkomst rondliepen, die, naar het scheen, goed voor zien waren van goudstukken, en ondanks dat toch geen groot verteer maakten. Dit vooral Wekte argwaan op. Agenten werden op zoek gezonden en na een ganschen nacht opzoekingen te heb ben gedaan, zijn zij er Maandag in ge slaagd, het tweetal aan te houden in een huis der Spuistraat. Werkelijk vond men in hun bezit niet minder dan 40 goudstukken van 10 fr. met de beeltenis van Napoleon III en het jaar tal 1863, die allen, wat nogal zonderling was, in pakjes van vijf stuks, netjes in papiertjes gewikkeld waren. Op het eerste gezicht schenen het echte stukken te zijn de klank was zuiver, iets of wat lichter zou men zeggen, en ze waren fijn gemaakt: nergens was er een foutje aan te zien. Maar toen men het waagde, de hardheid van het stuk eens te beproeven was het wat anders, want zonder groote krachtin spanning plooide men de goudstukken dubbel. Behalve het aan den man brengen van valsche munten scheen 't tweetal ook nog een ander „stieltje" te hebben. In het huis waar ze waren afgestapt vond men n.l. twee valiezen, die een partij inbrekers gereedschap bevatten, zoo fijn, dat men oogenblihkelijk overtuigd is, dat dit alles aan eerste klas inbrekers moest behooren. Te Sttutgart heeft een opzichter, genaamd Christian Rath, zijne vrouw, zjjne drie kinderen en daarna zichzelf doodgeschoten. Toen men niemand van het gezin te zien kreeg, werd het huis opengebroken en vond men de 5 lijken. De outploffiing op het schietterrein bij Bourges is te wijten aan verregaande on- voorzichtihheid van eenige artilleristen, die een partij melinietgranaten vervoerden. Een wagen met 20 melinietgranaten werd naar het schietterein gebracht door een gewonen voerman. Er waren zeven artille risten met een onderofficier aangewezen om den wagen te begeleiden. Nu is het in de reglementen verboden aan militairen, die gevaarlijke toestellen vervoeren, op den wagen te gaan zitten, waarop deze toestellen vervoerd worden. Het begon ech ter geducht te regenen en de mannen kon den de verzoeking niet weerstaae op den wagen te klimmen, en toen ging het in draf naar het schietterrein. Toen de wagen een eind op weg was sprong een van de artilleristen er af om even een behoefte te doen en de voerman, die dat zag, hield plotseling het paard in. Meteen ontplofte een van de bommen en toen natuurlijk alle andere bommen ook. Van de mannen op den wagen werden op slag zes gedood en twee zwaar gewond. De ontploffende granaten sloegen sommigen van hen let terlijk aan stukken De artillerist dio van den wagen gesprongen was werd aan de hiel gekwetst. De boomen aan den kant van den wagen waren bevlekt met bloed, en flarden van kleeren hingen in de tak ken. Werk aan den Spaanschen justi tie winkel. Tienduizend beklaagd) n voor één feit, het re.ord is geslagen, door den ambtenaar van het openbaar ministerie in de Spaansclie stad Bilbao. Een jonge modiste Jesua Pujano, die door haar verloofde ver laten was, had dezen doodgeschoten. Het meisje werd onder verzachtende omstan digheden tot drie jaar tuchthuisstraf ver oordeeld. De modisten van de Biscaysche stad hielden eenigen tijd geleden een ver gadering, waarin besloten werd een sym pathie-betuiging te zenden aan Jesua, die door 10000 vrouwen onderteekend werd. Hierin zag de justitie een strafbare han deling en zond de dames, die het adres ondei teekend hadden en den schrijver Ma nuel Aranaz, die in opdracht van een uit de aardigste meisjes bestaande commissie het pathetische adres, waarin Jesua's daad verheerlijkt werd, opgesteld liad, 10.000 dagvaardingen. Een der zwaarste mannen van België is overleden te 's Gravenbrakel, in den per soon van Florestan Delferrière. De man woog 187 kilo, dat wil zeggen driemaal zooveel als een menseh van gewone lengte en dikte. De kist, waarin het lijk rustte, woog 80 kilo en was 1.25 M. breed. Zij kon bijna de deur niet uit. Een ontrouw ambtenaar. Men meldt Van den gemeente-ontvanger te Hoog vliet, D. S., wegens verduistering naar de .gevangenis te Rotterdam overge bracht, is thans .gebleken, dat wanneer de belastingplichtigen kwamen; beta len, hij de, biljetten behoorlijk aftee- kende, maar de ontvangen bedragen niet boekte, maar ten eigen bate gebruikte. Dit kwa.ni uit toen; hij zijn ontslag had gevraagd en een waarnemend ontvanger in zijn plaats benoemd werd. Deze zond waarschuwingen rond, waarop allen terstond hun voor voldaan geteekonde biljetten vertoonden. Dit betreft de aanslagen over 1906. De boe ken, alsmede' een aantal der voor vol daan geteekende biljetten, zijn door de justitie in beslag genomen. Over het geen in 1907 is geschied, is nog niets be kend. De ontvanger had ook zijn brand kast te gelde gemaakt. De gemeente zal geen schade onder vinden, daar zijn schoonvader, een zeer vermogend man, borg is. Geslaagd te Venlo voor liet examen vrije- en orde oef. der gymn. acte 1. o. mej. J. Waverijn van Kruiningen, J. von Schmidt auf Altenstadt van Goes, de heer F. P. P. Hoornick, van 's H e e r e n- h o e k, leerling der R. N. L. te G o e s, de heeren G. van Bakergem en A. Snoep van Vlissingen en 0. Anema en C. Boes van Middelburg. Bij de in dit jaar gehouden examens voor onderwijzer(es) zijn geslaagd 523 man nelijke en 826 vrouwelijke candidaten. Er hadden zich aangemeld 1343 meisjes en slechts 826 jongens. Over het geheele land slaagde daarvan 63.3 pet. van de jongens en slechts 61,5 pet. van de meisjes. Gerekend kan er wordendat we binnen korten tijd weer zullen staan voor een groot tekort aan onderwijskrachten, niet slechts bij het bijzonder, maar ook bij het openbaar onderwijs, want het getal candi daten neemt nog steeds af, terwjjl het aan tal schoolkinderen toeneemt. GOES. Ondertrouwd 4, Abraham Wil lem Kloos 27 j. jm. te Goes en Antje Eisma 21 j. jd. te Dockum, onlangs te Leeuwardersdeel. Levenloos aangegeven5, een kind van het mannelijk geslacht van Adamns Meijler en Maria Ossewaarde. Van 5 en 6 Nov. MIDDELBURG. GetrouwdG. de Witte, jm. 44 j. en N. van de Vijver, jd. 40 j.; J. Oei©, jm. 20 j. en K. E. Bodmann, jd. 20 j.; .1. Lorier, jm. 22 j. en M. Moer land, jd. 25 j.; .1. Dijkgraaf, jm. 22 j. en A. Davidse, jd. 21 j.A. Heijboer, jm. 26 j. en A. 11. Doornbos, jd. 25 j. Bevallen: M. Ouwijn, geb. van Breugel, d.; P. J. Carol, geb. Thijsebaard, z. Overleden; P. Verplakke, 62 j., vrouw van J. de Schutter; M. Willemse, 76 j., wed. van C. G. Leemans. Van 25 November. VLISSINGEN. OndertrouwdB. van den Berg, jm. 30 j. met A. M. Meijer, jd. 27 j. B.evallen: M. J. Pol, geb. Dijkstra, z.; N. Fibbe, geb. Hortmies, z.M. C. Ver- sluijs, geb. Kopmels, d.M. J. Maldeghem, geb. Go.es, z. OverledenM. Wybrandi, ongeh. z., 50 j.J. Louwerse, man van A. Uil, 64 j. Gedurende de maand October. RILLAND BATH. Geboren1, Pieter, z. v. Gommert van de Griek en Jannet je Rus ter.7, Marinus, z. v. Lambregt Lanibregt- se en Janna Minnaard; 15, Heiltje Maria, d. v. Johannis Vogelaar en Jannetje van Maldegem; 17, Cornells Abraham, z. v. Jacob Iman.se en Maria Vermerris; Ja cob, z. v. Jacob Dansen en Jacomina Moer man 23, Pieter, z. v. Kornelis Korstanj© en Cathalina Karelse; Jacoba Wilhel- mina, d. v. Marinus Cornells Walraven en Janna. Prevo. Overleden6, Petrus, 15 d., z. v. Jaco bus Gerardus Micbielsen en van Anna. An- tonetta van Loon. 's HEERENHOEK. Geboren10, Calha- rina Adriana, d. v. Adriaan Vermeulen en Apolonia Nuijten; 11, Pieter, z. v. Jan van Sluijs en Jannetje van Dalen. Overleden1, Jan Franciscus Sinac, 83 j., weduwn. van Margaretha Oosthoek, van Maria Rozalia van de Rostine, van Ange lina Philomena Vervaet, thans gehuwd met Catharina Ars; 14, Johanna Menheere, 28 ongehuwd d. v. Johannes Menheere, overleden, en van Cornelia Oornick. 'sHEER ARENDSKERKE. Geboren; 2, Jannetje, d. v. Jan Remijnse en Aaltje Helena de Koster Verhage; Gerardus, z. v. Pieter de Waard en Cornelia Melio-; 6, Matthijs, z. v. Jacob Glerum en Catha rina van Hekke; 13, Johanna, d. v. Cor nells van Sa.bbeu en Johanna Moerdijk 15, Maria Jacomina, d. v. Domus Boogerd en Adriana Cornelia Stols; 17, Antje, d. v. Gerrit Doekes en Marijtje Iloekes; 25, Willemijntje Neeltje, <1. v. Marinus Cor- nelis Deurloo en Neeltje Beaufort; 28, Pie ter Jacobus, z. v. Pieter de Boe en Adri ana Wirtz; 29, Marinus, z. v. Marinus Meulenberg en Anna Maria Mulder; Jan Marinus, z. v. Gelijn Moerdijk en Cornelia Adriana van de Plassee. Overleden7, Maarten Janse, 82 jaar, wednr. van Geertruida van de Linde; 16, levenloos aangegeven mannelijk kind23, Johannes Pieterse, 5 w., z. v. Jacob en Cornelia Nagelkerke. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te 's Gravenhage (H. Joseph) den weleerw. heer J. H. F. Root; tot kapelaan te Haarlem (H.H. Elisa beth en Barbara) den weleerw. heer O. F. J. M. de Meulder; tot kapelaan te Amster dam (H. Nicolaas) den weleerw heer B F. de Jongtot assistent te Bergschenhoek den weleerw. heer W. C. Dessing (15 Aug. 1.1. Priester gewijd); tot kapelaan te Krom menie den weleerw. heer J. Chr. Aalberse; tot kapelaan te Leimuiden den weleerw. heer L. H. Wanna 15 Aug. 1.1. Friester gewijd); tot kapelaan te Amsterdam (H. Catharina) den weleerw. heer J. B. van Ronij; tot kapelaan teWeespden weleerw. heer J. C. Clavan tot kapelaan te Z i e - r i k z e e den weleerw. heer G. H. R e n g s; tot kapelaan te Beemster den weleerw. heer L. N. Geldermanstot kapelaan te Quints- heul den weleerw. heer Chr. S. Dessing (15 Aug. 1.1. Priester gewijd) en tot kapelaan te Amsterdam (H. Augustinus) den weleerw. pater J. Kek. De beet worteloogst. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen De beetworteloogst valt hier erg tegen. Op de helft dezer maand zullen alle beet wortelen reeds naar de fabrieken verzonden zijn, terwijl er jaren zijn geweest, dat er met Nieuwjaar nog bieten aan spoor en haven lagen. Het suikergehalte, hoewel boeg, blijft toch beneden de verwachting. Men sprak eerst van circa 19 pot. In de vorige week zijn 270 stalen beetwortelen scheikundig onderzocht. Het hoogste gehalte bedroeg 17,3 pet, het laagste 14,1 en het gemid delde was 16.1. Chilisalpeter in huis. E:genlijk gezegd moest elk bloemenlief hebber, hetzij hij de bloemen in den tuin of slechts op balkon of in de kamer heeft, hetzij hij de bloemen in potten plant of zaait dan wel iir vazen geplaatst, als snij bloemen, chilisalpeter in huis hebben 1 K.g. chilisalpeter in het klein gekocht, kan hoogstens 15 a 20 ets. kosten. Dus om den prijs behoeft men het niet te laten. En wat de bloemenliefhebber er mede moet doen? Ik zal het u zeggen. De snijbloemen in de vazen geve men 1 a 2 gram chilisalpeter per Liter water, in de vaas Als ge dan daarenboven zorgt, dat ge ze, bij het snijden goed behandeld, (het snijden moet met een scherp mes ge beuren na het snijden moeten de stelen aanstonds onder water gestoken worden en de bloemen moeten zoo mogelijk nog half in knop gesneden worden) dan kunt ge de bloemen wel tweemaal zoo lang frisch houden als anders. De kleur der bloemen blijft langer oorspronkelijk, de bladeren blijven langer groen. Gij zult zorgen, dat de chilisalpeter goed in het water opgelost is, alvorens de snijbloemen er in te plaatsen, niet waar? De potbloemen, hetzij éénjarig of over blijvend, begiete men, als ze water moe ten hebben, met een oplossing van 2 gram per Liter. Worden ze meer dan éénmaal per week begoten, dan giete men slechts eens per week met de chilisalpeteroplos- sing. Wat het gevolg is dezer handel wijze? Het gansche leven der plant zal zich krachtiger openbaren. De bloemen zullen talrijker en glansrijker van kleur zyn. Ook in den tuin en in den bak kan men de bloemen begieten. Men mag de oplos sing dan een weinig sterker nemen, b. v. 3 i 4 gram per Liter, maar noodig is het niet. Beter is het vooral op hoogere en drogere gronden natuurlijk een keer meer met een zwakkere oplossÏDg te gie ten. Men kan echter de bloemen in den tuin mei gewone, onopgeloste chilisalpeter bemesten. Men strooie dan voorzichtig tus schen de plantjes, zonder de bladeren veel te raken, ongeveer 10 gram per M2 uit. Gij zult eens zien wat succes gjj met deze begieting cf bemesting zult hebben. BAARLAND. Zaterdag werd door Kerk voogden der Ned. Herv. Gemeente van Baarland aanbesteed Het vernieuwen der kerkmeubels en het doen van daarmee in verband staande werken. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren Rijnberg te Ellewoutsdijk voor f3455, A. Oele te Ellewoutsdijk voor f3350, C. Vaas en Blankert te Goes voor f3350, L. Feeters te Kwadendamme voor f3295, J. G. de Troije te Middelburg voor f3295, A. Jausen te Nisse voor f 3295, J. Coppoolse te 's Heer Hendrikskinderen voor f 3050, J. M. van 't Veer te Oudelande voor f 2900, D. van Maris te Kapelle voor f2887, J. Priem te Ovezand voor f 2875, J. Dekker te Heinkenszand voor f 2850, J. de Mol te Héinkenszand voor f2829, A. Kuiper te Heinkenszand voor f2725, A. Drijgers te 's Heer Abtskerke voor f 2725, L. Hubregtse te 's Gravenpolder voor f 2530. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3