Beddek, Matdhssew eh Lhteh. RECLAMES. GEMENGD NIEUWS. M a a t s c ]i a p p ij „D e Scheld e". Het Regeeiingsantwoord is ingezonden np het afdeelingsvierslag over hel wetsont werp lot bekrachtiging van den onder- handschen verkoop van een deel van het z.g. „Eiland" te. VI is si 11 gen aan de Kon. Mij. „De Schelde" aldaar. Uit de nader overgelegde bescheiden blijkt, dat de erfpachtsterreinen beslaan een oppervlakte van 7' 2 11.A., terwijl het aangekochte stuk eiland niet meer dan 4;' 4 H.A. omvat, zoodat de door sommigen als mogelijk onderstelde overbrenging van hel bedrijf naar liet eiland (waarvan dan ile ongewenschte erfpachts-opzegging hel gevolg zou kunnen zijn) reeds wegens deze veel kleinere oppervlakte niet uitvoerbaar zou zijn; hierbij komt, dat de ruimte op hel eiland niet door verkrijging van meer ter rein te vergroeien is, zoodat ook in de toekomst de slaat van zaken ten deze geen wijziging kan ondergaan. Hel stuk eiland wordt dan ook door ,,De Schelde" niet als zelfstandig terrein voor haar bedrijf be geerd, doch alleen als werf voor hel op stellen van de grootere schepen welke zij te bouwen krijgt. De verkoopswaarde van den grond op hel eiland (nog geen f 80.000) is te gering om daarvoor concession te kunnen bedingen op 'tpunt van art. 10 van de grondslag der schatting). Pogingen om een mogelijkheid le openen 0111 een slaat van de onzekerheidskansen het einde der bestaande erfpachts-overeenkoinst te be vrijden, zijn niet geslaagd. Reeds in 1898 trouwens beeft de Maatschappij zeer stel lig geweigerd te treden in een voorstel tot aankoop van al den Staatsgrond dien de maatschappij in erfpacht heeft. Ook hel in erfpacht nemen van het eiland heeft „De Schelde" als voor haar onaannemelijk van de hand gewezen. I11 1901 bood de Mij. voor de bedoelde grond f25,000 (terwij) haar die was aangeboden voor f 50,000) en ten overvloede wer.1 toen nog de grond in '(.openbaar aangeboden. Toen bood de Mij bijna het dubbele van het bedrag van haar vroeger onderhandsch aanbod, doch bleef zij nog onder de schatting der des kundigen, terwijl hel hoogste bod ruim 50 pet. hierboven was, n.l. f78,104, waar door een nieuwe moeilijkheid rees. De Min. van Financiën meende toen dat nu de pu blieke verkoopwaarde van den grond vast stond en kon verkregen worden .het alge meen Staatsbelang bij de toewijzing aan de Alij. bet meest gebaat zou zijn. 'sHEER ARENDSKERKE. Voor hel examen van klerk-telegrafist bij de Staats spoorwegen is geslaagd de surnumerair .1. A. Peters alhier. AARDENBURG. Het kerkorgel in de R. K. kerk alhier, behoefde reeds eenigen lijd herstelling. Hel groote, in gothisehen stijl gebouwde instrument, dat tal van registers bevat van allerlei toonaard en karakter, vormt als het in orde is niet al leen een sieraad voor hel kerkgebouw, maar kan ook door den rijken inhoud wed ijveren met tal van kerkorgels, die; als schoon en deugdelijk bekend staan. .Naar wij vernemen is nu aan de herstelling begonnen en wordt dit werk uitgevoerd door den kerkorgelfabrikant, den heer A. S. .1. Dekker le Goes. De goede naam van dezen bekenden fabrikant geeft alle ver trouwen, dat deze restauratie zal leiden lot een afdoende verbetering van ons kerkorgel. HENGSTDIJK. In den gr00ten plas „De. Guil" komen dezer dagen een massa vis sollen boven, verdoofd, sommige dood. Men weet hiervan de oorzaak niel, omdat het water niet door fabrieken of anders zins verontreinigd wordt. Voor eenige maanden deed zich 'I zelfde geval voor op „De Vogel". BOSCHKAPELLE. Verleden Zaterdag arriveerde hier een paardenspelaan den hoek der straat sloeg een der zwaar gela den wagens om, omdat de draai te kort werd genomen; er waren heel wat stuk ken; de koetsier kwam onzacht mei de steenen in aanraking, doch bekwam ove rigens geen leisel, evenmin als de gedres seerde geit, die gelukkig niet aan den kant van den wagen was gebonden, maar welke deze omtuimelde. Zondagavond werd de eerste voorstel ling gegeven voor <een volle tent, doch hel program kon niet geheel worden alge werkt, omdat een der zoons van den di recteur-eigenaar een uitstapje naar Ant werpen had ondernomen. Maandagnamid dag had eene kindervoorstelling plaals, doch Maandagavond kon de „schitterende" afscheidsvoorstelling niel gegeven worden, omdat, het regende hard, hel water) in de tent viel. Ze werd 1111 uitgesteld tol. Dinsdagavond, doch toen viel ze bijna ge heel in 't water, omdat zoonlief, de voor naamste „artist", die door zijn ouders te Antwerpen was opgezocht, niet verlangde mee te komen en twee andere zoons niet als „artist" en „clown" wilden optreden, omdat ze naar hunne meening door papa lief te solied mei de zweep waren bewerkt wegens des namiddags bedreven ongerech tigheden. Woensdagnamiddag kregen een paar zoontjes-altisten twist over een fiets, waarbij de een zich zoo opwond, dal hij een pistoolschot loste, zonder zijn broer le raken; het opgewonden kereltje van een jaar of veertien wierp het wapen daar na weg, koos het hazenpad en was Don- deldag nog niet hij het illustre gezelschap terug, dat Beveren met zijn tegenwoor digheid ging vereeren, en in onze ge meente zeer brutaal is opgetreden. Drenkeling. Men meldt uil Sas v a 11 tl ent: Het lijk, dat Maandag ochtend in het kanaal te Sas van Gent werd opgevischt, was dat van den 50- jarigen 1). M., wonende Assenede (België). Hel blijkt dat ook dit geval weder op re kening van den sterken drank te boeken valt. Dinsdagavond 8 October werd de man in stomdronken toestand langs liet kanaal van Seilzaete (België) naar Sas van Gent aangetroffen. Sedert werd bij in zijn wo ning vermist. Het ligt dus voor de hand dal hij dien bewusten donkeren avond in hel water geloopen is en alzoo den dood gevonden heeft. Te Hon toni s se reed Maandagavond een fietser een ouden man zoodanig aan, dat deze thans aan de gevolgen is over leden. Bij den rijkswaterslaatdiensl is toege voegd aan den arrondissemenls-ingenieur te Ter neuzen de benoemde adjunct ingenieur P. J. van Voorst Vader Jr., van 's Gravenhage. I11 de week van 9 tol en met 15 October 1907 zijn in Zeeland voorgekomen 2 gevallen vail typhus en febris typhoidea; 8 van roodvonk en 8 van diphtheritiste weten van typhus en l'ebris lyphoidea 1 geval le St. Maartensdijk en 1 Ie Ierseke; van roodvonk 1 geval le Biervliet, 1 te Domburg, 1 te Kruiningen, 3 le Oost- en West-Souburg en 2 le Vlissingenvan diphtheritis 2 gevallen le Axel, 2 le Drei- schor, 1 le Koudekerke en t le Zierikzee. PROVINCIALE STATEN. lie hedenmorgen geopende zitting weixl bijgewoond door 39 leden. Afwezig waren de heeren Fokker, Hombaeh en de Smidl. Na lezing der notulen van de vorige vergadering werd mededeel!ng gedaan van de benoeming van voorzitters en onder voorzitters voor de afdeelingen. Hierna werd overgelegd een nota tot specificatie van 't bedrag van f 2(10.120.57"' bestreden uil de geldleening van 1905. Ingekomen was een adres van hel da- gelijksch bestuur van den Alg. Ned. Wiel- rijdersbond, toeristenbond voor Neder land, 0111 in hel reglement op de wegen en voetpaden bepalingen op te nemen tot het in goeden slaat, houden der wegen. Dit adres werd gesteld in banden van Ged. Staten, om daarover in de volgende zitting een voorstel (e doen. Goedkeuring werd verleend aan het voorstel van Ged. Stilten tot toekenning van een renteloos voorschot van ten hoog ste f 17000 aan den polder Walcheren voor verbetering van wegen tusscben Bigge- kerke en Meliskerke. Het voorstel van Ged. Staten tol hel toekennen van ee.11 subsidie van f 25 per leerling tot een maximum van f 1200 aan de vereeniging de Ambachtsschool te Zierikzee, vond eenige bestrijding bij den heer Van Waesberghe. Hij stelde als amendement voor dal. door de gemeente Zierikzee, door andere gemeenten en door vereenigingen of par ticulieren te zamen een bijdrage worde verleend van ten minste f 1000 per jaar. Dit amendement werd aangenomen met 27 Tegen 10 stemmen en daarna hel. ge- heele voorstel zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming werden goedgekeurd voorstellen van Ged. Staten tot toekenning van subsidie aan de vereeniging de ambachtsschool voor Oostburg en omstreken en aan de aan de ambachtsschool le Hulst verbon den avondteekenschool. Hierna kwam in behandeling een voor stel van Ged. Staten 0111 aan de vereeni ging Zeevaartschool le Vlissingen uit. de provinciale fondsen te veiTeeneneen subsidie van f 3700 per jaar voor het tijd- van van 1 Januari 1908 tot en met 31 December 1912 en verder een subsidie van f800 per jaar tot. gedeeltelijken waar borg van de rente en aflossing der met de Rijkspostspaarbank te sluiten geldlee ning voor den bouw eerier nieuwe school en zulks voor den lijd van 28 jaren, te rekenen van hel tijdstip, waarop hel nieuwe schoolgebouw zal worden in ge bruik genomen. De heer Merckens wilde, 1111 wij ons voor 28 jaren binden, voorstellen dat. als er plaats op de school is, ook in Vlissingen wonende Belgen kunnen worden toegela ten, nadat alle Neclerlandsche jongens, die zich aanmelden en geschikt zijn, een plaats gevonden hebben. De heer Tichelman diende een amende ment in dat hel bestuur minstens 10 plaat sen reserveere voor Belgische ingezetenen van Vlissingen. De heer Blum meende dal hel moeilijk gaal in de in do zomervergadering vast gestelde subsidie, welke tol 31 December 1912 is toegekend, thans verandering te brengen. Hiervoor bestaat thans geen reden. De heer Tichelman trok na de daartegen ingebrachte bezwaren zijn amendement in. De heer Merckens bleef evenwel zijn amendement handhaven en na dit te heb ben ingediend, weixl hel nog nader door hem verdedigd. De heer Blum moest bezwaar blijven maken tegen de aanneming van het amen dement van den heer Merckens. Hij noem de dit voor de Zeevaartschool zeer na- deelig. De heer Merckens verdedigde nog na der zijn voorstel. De hoer Lucasse meende dat hef niet aangaat liet amendementMerckens aan te nemen, omdat in de zomervergadering reeds bepalingen zijn gemaakt die thans niel kunnen worden herzien, wel als hel subsidie over 5 jaren is verstreken. De heer Merckens trok daarna zijn amendement in en werd het geile 4e voor stel van Ged. Staten goedgekeurd. Aan do gemeente Westkapelle werd een jaarlijksc-he subsidie van ('200 toegekend Ier voorziening in de behoefte van ge nees- en verloskundige hulp. Hij de behandeling van hel voorstel van Ged. Stalen tot aanschaffing van een nieuwe stoomboot voor den provincialen sloomhootdienst op de Westersc.helde weixl door den heer Sprengor gevraagd of liet in de bedoeling ligt de hooi te laten houwen op dezelfde fabriek, waar ito „Westerschelde" gebouwd werd. Hij zou dit z. i. wenschelijk achten met het oog op de concurrentie. De heer Van Rompu antwoordde dat de „Westerschelde" uitstekend voldoet en daarom hel voornemen beslaat haar bij dezelfde firma te laten bouwen. Het voorstel werd daarna goedgekeurd. Naar aanleiding van opmerkingen in de afdeelingen gemaakt, hebben Ged. Staten eenige veranderingen gebracht in hun voorstel tot hel aangaan van een geld leening van f 240.000, rentende 4 pCt., en werd voorgesteld hel. bedrag der leening le bepalen op f 233.000, omdat de kosten van f 7000 voor hel vorstelijk bezoek, die daarop voorkomen, daarmee weiden afge trokken, omdat, die uitgaven uil de, ge wone middelen zullen worden bestreden. Hel geheele plan van geldleening werd aangenomen. Blijkens hel algemeen verslag van de afdeelingen vond het voorstel betreffende het voorstel va.11 Ged. Staten tol heffing van opcenten op de Rijks belastingen van vele zijden ernstige bestrijding. Vooral was dil het geval met de voorgestelde ver hooging der opcenten op de personeele belasting. Men voerde daartegen aan, dal in vele gemeente® van Zeeland de go- meente-opcenteil op de personeele belas ting a.l zoo hoog zijn en de druk vooral oj) den kleinen man zal komen, terwijl velen, die lol de meer gegoeden belmoren, niet worden getroffen. In plaals van opcenten op de perso neele belasting wenschten de leden, hier aan het woord, opcenten op de vermo gens- en bedrijfsbelastingen, welke meer hen treffen, die draagkracht hebben, al betreurt een lid het dat de wet er toe verplichtte een gelijk getal opcenten te heffen op de bedrijfsbelasting als op de vermogensbelasting. Van andere zijde kwam men tegen dil alles op. Allen hebben genot van hetgeen de provincie doet, allen moeten daarom bijdragen. Dat bereikt men door do per soneele belasting. De minvermogenden worden er niet door getroffen, die vallen niet in de belasting. In het bijzonder vari de zijde van Ged. Stalen werd opgemerkt, dat in den loop der jaren de druk van de personeele belasting aanzienlijk is ver minderd, door de laatste wetswijziging was de kleine man meer ontlast, een grooter progressie opgebracht. Bedroegen de 24 opcenten in 1885 p. 111. f92000, thans zul len 27 opcenten nog maar ongeveer de zelfde som bedragen en dal ondanks de vermeerdering der bevolking en dus met den geringen aanbou» in de provincie. Daarom hadden Ged. Staten er geen be zwaar in gezien een voorstel tol verhoo ging van deze opcenten te doen. Ook le gen de opcenten op de vermogens- 011 be drijfsbelastingen werden bezwaren inge bracht. Werkt de personeele belasting on billijk, dus beweerde men, vermogens- en bedrijfsbelasting doen dat zeker niel min der. De bedrijfsbelasting drukt de kleine bedrijven van den middenstand en spaart (len landbouwer; de vermogensbelasting werkt zeer ongelijk en treft ook de klein.' vermogens. Bij deze belasting heeft boven dien zeer veel ontduiking plaals. Hoewel het voorstel van Ged. Staten dus nogal bestrijding vond, werden zoo als blijkt toch ook vele verdedigers ge vonden en hebben Ged. Staten in liet ver slag dan ook geen aanleiding gevonden 0111 wijziging te brengen in hun voorstel. (Slot volgt.) Woensdagmiddag had te Diemen een ernstig automobielongeluk plaats. Op het kruispunt in het dorp kwamen twee fiets lijders de brug afrijden, juist toen een automobiel, komende uit de richting Mui den, dit kruispunt passeerde. Ongelukkig kwam ecu der wielrijders onder de auto mobiel. Zwaar gewond werd hij er onder vandaan gehaald. Na le zijn verbonden, werd hij per rijtuig naar zijn ouders le Buiksloot vervoerd. Woensdagmid lag viel een schipper van een sleepboot, va rende in hel Mei wedeka.naal, nabij Diemen, van zijn schuil. Doordal de anderen hene den zaten Ie eten, werd hel ongeval eerst later opgemerkt, zoodal het niet met zeker heid is Ie zeggen, waar de man overboord sloeg. Rij de kruising van Uitweg en Haarlemmerweg, onder Slolerdijk, had Woensdagavond een treurig ongeluk plaats. Van twee personen, vader en zoon, dien weg afkomende, werd eerstgenoemde bij het passeeren van de haan door een van Haarlem komenden eleclrischen spoor wagen aangereden en gedood. In tie Schip onder Schiedam is drijvende gevon den het lijk van een Srheveningsche vis schei'. Om den hals was een louw gebon den. terwijl hel hoofd verwond was. De financieele debacle. Omtrent de staking van betalingen door de bankiersfirma Otto de Kat Zoon meldt het H b 1 d. Het tekort bij de firma De Kat moet aanzienlijk zijn; de familie saoet voor groote bedragen bij de zaak zijn betrokken, maar moet bereid zijn hare vorderingen te roy- eeren als faillissement kan worden voorko men. Veel boeren uit den omtrek, vooral uit de Lagewaard, hadden relaties met De Kat. De heele stad is onder den indruk van den val van het kassierskantoor der firma Otto de Kat Zoou. De fi-raa De Kat was een der oudste kantoren der stadzij genoot zoowei in de stad als daarbuiten algemeen vertrouwen en behoorde tot de weinige kantoren in liet land, die gerech tigd zijn tot uitgifte van groothoek-certifi caten. Kat tfc Zoon heeft tot leden de heeren Kloris Willem Thooft en Otto Boudewijn de Kat van Blijswijk. Bij andere kantoren worden inlagen op gevraagd Behalve talrijke menschen van buiten, zijn ook tal van stadgenooten, onder wie verschillende kleine luidjes, bij de ramp betrokken. De Nutsspaarbank werd bestormd door inleggers, die hun geld kwamen opeischen. De directie had gezorgd dat aan alle aan vragen kon worden voldaan. Politie was noodig om de orde te handhaven. Uit Dordt meldt men. dat volgens ge ruchten het tekort 2 a 3 m i 11 i o e n zou zijn. Men spreekt van nog eenige firma's, die in het faillissement betrokken zijn. De fiima, een der oudste bankinstellingen in Dordrecht, stond als uiterst solide bekend en genoot een onbeperkt vertrouwen. Het prachtige nieuwgebouwde kantoor, eerst onlangs in gebruik genomen, verhoogde den indruk van soliditeit. Als oorzaak van den val wordt genoemd speculatie. De inhoud der safe loketten blöek o*ngè- rept. De kantoorliedenvereeniging „Dor-)' drecht" die haar kapitaal voor f 35.000 bij de firma in een safe gedeponeerd had, vond haar kapitaal onaangeroerd. Zij heeft het bij de firma heden vandaan gehaaid en overgebracht naar de bankinstelling Stoop en Zn. Ken der firmanten was kassier der spaarbank van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Begrijpelijkerwijze waren de spaarders zeer beangst dat ook de spaai- bank er bij betrokken zou zijn. Ken der hoofdbestuursleden dier bank deelde echter mede, dat aan de bezittingen der spaarbank niets ontbreekt en door een ruime over waarde van Ned. Staats-Schuld volkomen gedekt zijn. Het zal voor vele kassiers daar een moei lijke dag zijn, want velen zullen hun geld er wel opvragen. door personeel van trein 321 gevonden werd op de spoorbaan tusschen Hof van Delft en Schiedam. Volgens verklaring van de conducteurs was mej. v. I). alleen in den coupé, toen de trein omstreeks hall' negen Maandagavond uil den Haag ver trok, alwaar zij enkele hooggeplaatste fa milies .bezocht had voor haar moeder die een .atelier heeft. Vermoedelijk is onder weg een man den coupé binnengedrongen met minder goede bedoelingen en is zij uil angst uil den trein gesprongen. In den locaallrein, die 0111 5 11. 28 min. uil Zulphen vertrekt naar Arnhem, reisde een jonge dame, die aan de Initio voorbij hel station Dieren, hij villa Hofsteden moest uitstappen. Zij vergat dit aan den conducteur op te geven, en zoo reed do trein door, daar alleen op verzoek wordt gestopt. Een eind voorhij de halte bemerkt de jonge dame haar vergissing en zonder zich le bedenken sprong zij van een bal kon van den in voile vaart zijluien trein. Een der reizigers deed 'den (rein stoppen door aan de noodrem te trekken, en bij onderzoek vond men ile jonge dame aan den voet van den spoordijk. Zij had gee nerlei letsel bekomen. Een ernstig ongeluk viel gisteren le 'sGraveland op het buiten „Swaenen- hiir gli" voor. Jhr. Tindal, bewoner van dit buiten, was niel een vriend uit jagen geweest en had zijn geweer even neerge zel. Hij vroeg later aan den werkman Rak ker, hem tiet geweer even te brengen. De tuinknecht A., die in de stellige overtuiging verkeerde, dat liet niet geladen was, mept: „Schiet vpjj op, want het is toch niet ge laden". Bakker, ook in die meening, trekt uil de grap aan den trekker en de tuin knecht wordt met een schol hagel in hel I liool'd getroffen. De geneesheeren Jonker en Brouwer werden beiden ontboden, doch konden weinig hoop geven. De misdadigersbende Thomas en Compagnie 'tls haast ongelooflijk wat van de dievenbende, waarvan de eer zame tonnenhandelaren en fabrikanten Thomas het hoofd waren, uitlekt Het ge deelte wat nu reeds van haar misdaden bekend is, verwekt groote opschudding. De Kransehe bladen hebben een ware jacht geopend op alles wat met de kerk- diefstallen in de provinciestad Toulon en op andere kleine plaatsen, in eenig verband staat. Toch is nog maar een zeer klein deel bekend van wat de hoofdschuldigen in die berooving te hunnen laste hebben. Een geheel gedeelte, wat het ergste doet vermoeden, ligt nog in het duister. De tonnenfabrikanten Thomas behoorden, volgens den roep die van hen uitging, tot de geziene ingezetenen, tot de eerbare han delslieden van huit provinciestad. Hun moeder was een geziene, weldoende vrouw. In werkelijkheid waren het de ergste, onbeschaamdste, meest te vreezen misdadigers. Zco bezaten de heeren in hun huis een kast, die eeu verzameling bevatte van doo. dende vergiften, instrumenten en vergiftigde dolken. Wanneer de rechter van instructie den gearresteerden Antoine Thomas daarran spreekt, verliest de besehuldige zijn zekere manier van optreden Op de andere punten heeft hij daareu tegen een bijna uitdagende, voldane houding en luidt zijn verweer „zóóveel aanzienlijke en invloedrijke mannen en vrouwen zijn daarmee gemoeid, dat de justitie zich wel wachten zal, alle licht te ontsteken. Ze zal het schandaal niet aandurven of men zal haar niet toelaten het te doen losbreken". De beschuldigde heeft voorts beweerd niet de hoofddader te zijn van de misdaden die aan 't licht kwamen. Hij was bij de kerkdiefstallen slechts een uitvoerend in strument in de hand van schatrijke mensehen die duizenden verdienden en hem slechts een bescheiden commissieloontje afstonden. Het zouden een aantal van de grootste, rijkste antiquiteitenhandelaren van Parijs zijn die een organisatie van kerkplundering op touw gezet zouden hebben. Ze hadden allerlei handlangers en bemid delaars over het geheels land, zelfs in het buitenland, en stonden in betrekking tot voorname buitenlaadsche handelaren. Deze diefstalorganisatie is reeds gedurende een paar jaren in werking. B e l o 0 v e r d e b e e 11 h ouwers- winkel. E011 beenhouwer van Marcinelle I had zijn winkel laten vernieuwen. De nni- 1 ren waren met verglaasde steenen bezetI gepolijst ijzerwerk, electriek licht, spiegel- 1 ruiten, alles was op hel fijnste en de winkel ging op in vrille glorie. Een kalant kwam binnen 0111 hem te I handgiften, bij middel van een aankoop [I van worst. De beenhouwer wilde hel gevraagde van I den baak nemen, doch hij voelde plotse I ling een geweldigen schok, die hem deed J terugdeinzen en een smarkreel ontlokte I Een tweede poging had hetzelfde gevolg. I Hij wilde een ander stuk vatten, toen I een kwart os afhaken, en telkens voelde hij den schok. De kalant, voorbijgangers en huisgenoo- I ten probeerden ook, altijd met hetzelfde j resultaat, tö'en eensklaps een eleclricien. die zich onder de aanwezigen bevond, lie- I merkte dat een leidraad van de verlich- j ling in aanraking was met het ijzerwerk. Men raadt wal er gebeurd washeel de I vleeschbazar was geëleclriseerd I (H. v. Antw.). Uit Leiden meldt men De heer M. van Loo, een der directeuren van de Effecten- en Wisselbank alhier, is door een inspecteur van politie naar Den Haag overgebracht. Beweerd wordt, dat hij persoonlijk groote geldelijke verliezen heeft geleden. Of de Bank er bij betrokken is kari nog niet worden vastgesteld. De Effecten- en Wisselbank werd in 1904 opgericht. Zij heeft bijkantoren te Utrecht en 's-Gravenhage. Directeur is behalve de heer Van Jjoo ook mr. L. W. H. A. Har- loff, adj.-directeur jhr. J. A R. deMuialt Er doen in verband met deze bankka- tastrofe allerlei geruchten de ronde, welke gedeeltelijk reeds onjuist zijn gebleken. Dat jhr. de Muralt de stad zou hebben verlaten is in strijd met de waarheid. Ook te 's Hertogeubosch hebben drie banken tegelijk hunne betalingen gestaakt, nl. C. J. M. Meijers Bank, de Bosscher Bank en liet effectenkantoor van Gebr Hartogen- sis. De Udonsche lucht schijnt -een ra,rem invloed op de mamaljes uil te oefenen. Fit dit dorp wordt gemeld, dat op de ker mis een vijftiental gehuwde vrouwen, die elk een kind bij zich hadden van nog geen jaar, aan den dans deelnamen; toen de muziek tiet te eken gaf, werden al deze dreumesen le zamen tol nn-ler order in 's kasteleins echtelijke bedstede gedepo neerd Misdaad in den spoortrein'? Naar gemeld wordt verkeert men nog in bet duister, omtrent het vinden van hel lijk van de 21-jarige jonge dame mej. van Dieren, modiste, wonende Schiedamsche -Singel Ie Rotterdam, die eergisteroclit md

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2