Laafsfe Berichten. O N D E R W Ij S. imRGERLUKE STAMD, Marktbericht Correspondentie. 385« Staatsloterij. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. RECHTZAKEN, vernam, dat hij dien bakker „een kopje kleiner" maken zou bij gelegenheid. Welnu, die gelegenheid deed zich voor. Dicht bjj de spoorbrug over het Spaarne te Haarlem ontmoette hij den bakker, achter zjjn kar met diens broer. Het kwam dra tot woorden en van woorden tot daden. Kollaard had een revolver bij zich, doch aarzelde er mee te schieten. Van die aar zeling maakte des bakkers broer gebruik om hem het gevaarlijk wapen te ontnemen, doch ontving bij die poging met een in middels bliksemsnel uit een binnenzak van zijn jas door het sujet te voorschijn ge baald mes een steek in de zij onder den bovenarm, zoodat zijn slachtoffer ineen zakte en weggebracht moest worden. Kol laard werd gearresteerd. In het laatst van Augustus werd hjj te Heemstede des nachts aangetroffen en kon op de vraag, wat hij daar moest doen, geen voldoend antwoord geven. Gefouilleerd, werd op hem gevonden een geladen revol ver met vier scherpe patronen en een boxijzer. Omtrent een te Harskamp gepleegden doodslag meldt men het volgende De dader de 35 jarige v. d. W., een gepensioneerd militair, die vroeger in Indië was geweest, heeft zijn misdrijf bekend. Hij was er toe gekomen, verklaarde hjj, omdat men hem plaagde en de directe aanleiding was geweest het feit,. dat ter wijl hjj op het land aardappelen stond te rooien, bij zijn overbuur het fornuis was aangemaakt en de rook daarvan in zjjn richting kwam. Daarover is v. d. W. ernstig boos ge worden. Hij dronk niet minder dan acht borrels en vroeg bij zijn thuiskomst aan zyn kostvi-ouw om de bjjl, die lang ge- steeld en zeer zwaar was. Die bjjl is v. d. W. op den slijpsteen gaan slijpen om vervolgens naar zijn overbuur te loopen, den zoon van zijn kostvrouw, in wien bij den schuldige zag van het rooken van den schoorsteen. Deze stond met een spanzaag hout te zagen bij een heg Onverhoeds hief v.d. W. de bijl op en 1 racht den niets kwaad ver moedenden man er een slag mee aan den schouder toe. De houtzager nam terstond de vlucht en kroop door de heg, zoodat een tweede bijlslag van v. d. W. hem niet trof doch in de heg terecht kwam. Toen draaide v. d W. zich om en zag op een vijftig meter atstand zijn kostvreuw aankomen. Toen de vrouw dichtbij hem was bracht hij haar een doodelijken slag op het hoofd toe. V. d. W. is Vrijdagavond naar het huis van bewaring te Arnhem overgebracht. Een misdaad gepleegd? Eenige dagen geleden werd aan den Dorpsweg onder Charlois bij Rotterdam het lijk van een man gevonden, dat reeds in ontbinding verkeerde. Bij nader onderzoek is gebleken, dat het lijk een kogel in de maagstreek heeft. Het hemd en andere kleeding rond de wonde waren geschroeid, waarvan hij de aanvankelijke schouwing van het lijk niets was gemerkt. Ha deze ontdekking heeft de justitie zich naar het weiland begeven waar het lijk gevonden is. Dit is zeer eenzaam, ver van eenige woning gelegen. Al de slooten in de omgeving zijn afgedregd, doch niets is gevonden, ook niet de broek en het schoei sel van den overledene zoomin als eenig vuurwapen, zoodat aan zelfmoord niet gedacht kan worden. Het onderzoek in de buurt ingesteld deed aan het licht komen, dat omstreeks vier weken geleden een paar vrouwen zich daar in den avond bevindende, meenen hulp te hebben hooren roepen, en ook hebben zij terzelfder tijd een paar fietsrijders zien verdwijnen. Er wordt vermoed dat de overledene misschien bjj ongeluk door streopers is gedood of wel door anderen vermoord, waarna dezen zijn lijk in het weiland hebben Een brutaal stukje. Te Montfoort kwam een deftig gekleed heer een holel binnen, gebruikte het een en ander, be stelde een diner em bleef nog eenigen tijd met den hotelhouder heel gezellig zitten praten. Hij noemde eenige heeren uit de stad, die hij volgens zijn zeggen goed: kende. I j j Na het diner moest hij nog even een bezoek gaan brengen bij een der genoem de kennissen, doch tot heden is de logeer gast nog niet teruggekeerd en de loge menthouder kwam eenige uren later ook nog tot de ontdekking, dat zijn bezoeker nog wat zilveren tafelgereedschap uit een kast had medegenomen. Een slecht geikleede jongen uit een on zer steden vermaakte zich met een fijn- gekleeden zich in een park op een hank in het zonnetje koesterenden ouden heer. Be boy gang vlak voor den puffenden grijsaard in het gras zitten en keek hem stokstijf aan met een trek op zijn ondeu gend gezicht, die niet veel goeds beloofde. Ten slotte vroeg de heer hem waarom hij niet heenging om te spelen. „Ik heb geen zin", was het antwoord. De oude heer weer: „Doe het maar, het zal je goed doen wat te buitelen in het gras". „Ik heb- geen zin", herhaalde de boy hardnekkig. „Waarom heb je dan geen zin?" vroeg de heer ontstemd. „Omdat ik u wil zien opstaan, want de hank is tien minuten geleden geschilderd". De jongen behoefde niet lang meer te wachten. Bij de loting te Bergen op Zoom is ge arresteerd de loteling J. H., verdacht mede plichtig te zijd aan de bloedige tooneelen op de kermis te Meir, waar, zooals in ons vorig nommer werd gemeld, drie personen uit Zundert levensgevaarlijke wonden wer den toegebracht. - - Te Rotterdam is tij dens de afwezigheid der oudere geraakte een knaapje door het spelen met. lucifers in brand. De gordijnen vatten vlam toen men het vertrek binnenkwam om het vuur te dooven. De knaap werd naar het zie kenhuis overgebracht en bleek bijl aan komst aldaar te zijn overleden. In de R. K. Parochiekerk St. Jan te Rozendaal is diefstal ontdekt van verschillende gou den halskettingen van een beeld, kelk lepel, pateen en andere kleine voorwer pen. De diefstal schij'nt reeds daags te voren te zijn gepleegd, tijdens dé kerk open was en er geen bezoekers waren. In de wasch- en bleiekinrichting van de Gebrs. H. aan de Harjngkade te Scheve- hingen, zijn de kleeren van een 19-jarig waschmeisje bij het beklimmen van een trap naar een der droogzolders in aan raking gekomen met een machine, tenge volge waarvan het. meisje eenige malen werd rondgeslingerd en de kleeren haar va.n he-t lichaam werden gescheurd. Een slag tegen het hoofd veroorzaakte tenslotte onmiddellijk den dood. Vrijdagavond is te Aerdenhout, gemeente Bloemendaal, door de tram overreden de heer G. P. van den Berg, handelsreiziger van Rotter dam. Kort na zijne overbrenging naar het Haarlemsch gasthuis is hij overleden. Het G-jarig meisje van den schaapherder K. te Binteloord heeft Vrijdag een gedeelte van een inhoud van een fleschje, inhou dende een vergif dat als geneesmiddel te gen rotkreupel wordt gebruikt, gedronken, tengevolge waarvan het kind kort daarna overleed. Uithet gevaarlijke beroep van den loods. De loods R. en drie loods- leeriingen verkeerden dezer dagen in doodsgevaar. Toen zij. 's nachts het van Hamburg komende stoomschip „Nio-be" IJmuiden wilden binnenloodsen en daar toe in de sloep hadden plaats genomen, bleek de sloep beschadigd te zijn, zoodat ze binnenkort vol water stond. Gelukkig werd een ontstoken Hoimeslicht door het Stoomschip opgemerkt, zoodat het na veel moeite gelukte de mannen aan boord van de „Niobe" op te nemen en ze van een wissen dood te redden. Niet alleen bij het beschadigd zijn der sloep doch onder vele „gewone" omstan digheden is het beroep van dien loods ge vaarlijker dan een buitenstaander den ken kan. Duur telegrafeieren. Een aardig staaltje van hetgeen door de leden der Vredesconferentie wordt uitgegeven. Een der Zuid-Amerikaansche gedelegeerden heeft tot nog toe voor zijp privé dus regeerings telegrammen er buiten gelaten vertelegraïeerd naar zijp land ruim f 80,000. Een Godlasteraar gestraft. Uit Ada, Ohio, (Ver. Staten) wordt het volgende gemeld Op het oogenblik dat Amos Clarce, 40- jarige farmer, 20 mijlen ten Zuiden van hier woonachtig, Zondagavond God open lijk uitdaagde, viel hij dood op het erf voor zijn huis neer. Clarke had jaren lang als een godloochenaar bekend gestaan en Zondagavond, in tegenwoordigheid van zjjn gezin en verscheidene huurlieden, zeide hij, dat hij het Opperwezen uidaag- de om hem te straffen. Nauwelijks waren de woorden uit den mond of hij viel ttn gronde en stierf eenige minuten later. Zijn gezin bestaat uit christelijke jon gens en meisjes, door hun moeder in het geheim in den godsdienst onderricht. De gefopte chauffeur. Een amu sante geschiedenis is dezer dagen te Berljjn voorgevallen. E?n automobiel komt om den hoek getuft, en de chauffeur ziet voor zich een man met een geweer over den schouder en een ziekelijk uitzienden hond. Het was echter al te laatDe man kon nog bij tijds op zij springen, maar de hond werd overreden. De chauffeur steeg af en vroeg: „Is het uw hond, dien ik daar juist overreden heb?" „Jawel". „Is u met 20 mark tevreden?" „Ja". De chauffeur betaalde de schadevergoe ding en stapte weer in de auto. „Het spijt mjj, dat ik u uw jachtplezier voor heden heb bedorven, zeide hij nog. „Ik ga niet op jacht", antwoordde de andere. „En wat doet u dan met dat geweer en den hond „Ik wilde buiten in het bosoh den hond doodschieten". De express van Parijs naar Monlignon is in den nacht, waarschijnlijk door twee vroegere spoorwegbeambten, beroofd. Nau welijks had de trein om twee uur het station Michel-sur-Orge verlaten, of er werd aan de noodlijn gelrokken. Onmid dellijk werd stil gehouden, maar bij on derzoek bleek dat de coupé, waaruit het signaal gekomen was, niemand meer be vatte. Intusschen waren twee mannen aan de andere zijde van den 'trein naar den ba gagewagen geslopen, hadden zich daar meester gemaakt van eenige pakjes, die de ontvangsten der verschillende stations inhielden, en waren met hun buit in het bosch gevlucht. Daar- men den expresslrein niet te lang kon laten wachten, kon de vervolging eerst van Parijs uit bevolen worden. Alle maat regelen tot ontdekking zijn evenwel tot dusverre vruchteloos gebleken. Iemand die pech had! In de Zondag verschenen „Ned. Sport" lozen wij de volgende, niet onaardige historie: Niet zeer gelukkig was dezer dagen de heer M. 'C„ een Amsterdammer, die zijn laatste vacantiedagen in de Bilt door bracht. Laatstleden Woensdag 'zijn gewone da- gelijksche wandeling makend, zag hij on der een boom een haas zitten een flinke haas, die érg tam scheen te zijn, want zij toonde niet de minste vrees voor den naderenden vijand Weef kalmpjes waal- zij was. Dichterbij komend, bemerkte de heer C. dat Lampe was aangeschoten en levensgevaarlijk gewond. l)al was een bui tenkansje Voorzichtig nam hij den gewonde op den arm, 'hem afmaken durfde hij niet, en toog er mee huiswaarts, in gedachte reeds smullend aan hazenragout of iets der-gelijks. Een oogenblik zelfs had hij er aan gedacht om te vertellen da.t. hij zelf de haas geschoten had, maar dat durfde hij toch niet. Nog een beukenlaan door en hij was dicht bij huis. Juist had hij den eersten beuk gepasseerd, toen uit het langs den weg staand hakhout een groote hond op hem afschoof. Van angst liet de heer C„ die geen held is, de haas vaUen; de hond nam ze volgens alle regelen der kunst dn den bek en ging er mede van door. In plaats van een haasje, bracht de heer C. plets anders thuis dan een met hazen- zweet .bedekt pakje. DEH HAAG Benoemd tot. Inspecteur der Registratie en Domeinen 2de klasse, in de 20ste divisie (Middelburg) W. A. Kleijn van de Poll, thans te IJsselstein. VLISS1NGEN. Door de politie zijn van het. op de reiede liggende Engelsche vier- mastschip „Croun of Indian" 7 man der equipage verwijderd, die weigerden te werken. Naar aanleiding van opmerkingen door Ged. Staten dat de termijn van aflos sing in 100 jaren voor de geldleening van f400.000, ten behoeve van de rioleering te laag is, stellen B. en W. aan den ge meenteraad voor f 300.000 in 50 jaar af te lossen en de andere f 100.000 in dezelf de 50 jaren af te lossen uit, de opbrengst van den door demping der kaden te ver krijgen bouwgrond. In de examenscommissie voor het Fransch M. 0. in Nov. en Dec. te houden zijn o. a. benoemd de heeren S. A. Leopold en G. C. C. Bethe, leeraren resp. aan de R. H. B. S. te Goes en Groningen. L. C. Oranje van Goes, is toegelaten tot de Zeevaartschool te Vlissingen. Voordracht voor onderwijzeres aan school B te Vlissingen de dames J. v. id. Heuvel te Rilland, C. Beniest te Vlis singen en K. Poortman te Nieuwe Tonge. GOES. Voor de vacante betrekking van onderwijzer bij het openbaar lager onder wijl alhier, hebben zich 5 sollicitanten aangemeld. Een lesje in de beleefdheid. In het laatst der vorige maand bracht de dislricts-schoolopziener, de heer dr. Gun,- ning, een bezoek aan een der Amsterdam- sche openbare lagere scholen. De ont vangst was van dien aard, dat de heer Gunning genoodzaakt was onderstaande aanschrijving te richten tot het personeel der school „Naar aanleiding van de ontvangst miji gisterenochtend van de zijde van eenigen Uwer f.e beurt gevallen, heb ik de eer U er aan te herinnieren, dat. ingevolge art. 35 der Wet op het Lager Onderwijs op el ken onderwijzer de wettelijke verplichting rust bijl de kinderen die „Christelijke en maatschappelijke deugden" aan te kwee ken, dat tot de laatsten zonder tegenspraak behoort het in acht nemien der beleefd heid, dat liiji detze niet bij zijn leerlingen kan aankweeken, wanneer hij' ze niet zelf kent en betracht, dat het oegripmaatschappelijke deugd de mogelijkheid uitsluit, dat het ieder vrij 'zou s'taan voor zich zelf te bepalen, wa,t de beleefdheid van hem vordert, dat de gewone burgerlijke beleefdheid reeds van u zou gevorderd hebben, een binnenkomenden bezoeker hulpvaardig te gemoet te treden en terecht te helpen en dalt de ambtelijke beleefdheid mede brengt, dat de Schoolopziener, die voor U geen onbekende is, door U, voor 't minst buiten Uw eigen sohoolveirtaek gegroet wordt". GOES. Geboren12, Jacob Pieter, z. v. Dirk Verheule en Johanna Geene. 13, Johannes, z. v. Willem de Jonge en Jo hanna Wilhelmina Braam. Overleden: 11, Janna Maria Nagelkerke 74 j. ODgebuwd. Van 12—14 Oct. MIDDELBURG. Bevallen: K. Leijnse, geb, Baas, d. Overleden: J. J. Beunke, 63 j„ man van A. C. den Boer. Van 8—12 Oct. VLISSINGEN. Ondertrouwd: C. Lagen dijk jm 22 j. met M. J. Garcia, jd. 23 j.'; J. C. Inklaar, jm. 23 j. met H. C. J. van der Harst, jd. 23 j.; A. A. Kloot, jm. 31 j. met T. Bak, jd. 21 j. Bevallen: C. A. Polderman, geb. Van Oorschot, z.; A. M. Looij'se, geb. Van de Velde, d.; F. M. Nieuwenhuize, geb. Baas, z,; A. König, geb. Van Broekhoven, z.; C. Noijons, geb. Koster, d.; C. Huibregtsen, geb. Vogel, z.D. P. van den Berge, geb. Timmerman, d. (levenl.); S. P. Florusse, geb. Van der Hooft, d.; H. J. Lodder, geb. Van Dijk, d.; E. Scbreuder, geb. Wil- leinse, d. Overleden: J. W. Ludikhuize,man van M. J. Bonnewei, 37 j.; A. Riemens, z. 5 m. Van 8—10 Oct. ZJ.ERIKZEE. Bevallen: E. Manni, gel. De Haan, d.; B. P. Bolt, geb. Frijlmg, d. OverledenA. v. d. Werf, 87 j„ wed. v. J. Boot. Veilingsvereeniging „ZUID-BEVELAND". Goes, 12 Oct. 1907. Peren ,f 0.90 a f2.40, Appels f 1.10 a f 1,75, beiden per kin; Tafelperen 1 a 3 et., Tafelappels 2 a 3 ct., beiden per stuk. Rotterdam, 14 Oct. 1907. Buitenlandsehe granen vast. Binnenlandsche. Bij matigen aanvoer goed verkocht als vorige week. Nieuwe Tarwe f 9 60 i f 12. N. Rogge- 6 50 - 7. N. Zomergerst - 0 - 0. N Winter - 8.75 - 9.50 Chevalier- 9.35 - 9.65 N. Haver - 7.75 - 8.30 N. Erwten - 9 -10. - Prima Kookerwten - 10.10 -10.20 Kroonerwten -10.10 -10 20 Kanariezaad f 0.— f 0 p. H L f 10.a f 10 25 per 100 kilo Bruine Boouen f 12 25 f 12.80 Witte Boouen -15.- 16 Karwijzaad - 20 25 - 20 50 Lijnzaad - 17 50 - 18 Blauw Maanzaad - 19 -19 50 Bruin Mosterdzaad -28- 28 50 Geel -22.— -25. N. Koolzaad Per 100 kilo. Maïs Mixed Amerikaansobe) f 156 a f Stoomend f 156 af .La Plata f stoomeud f Odessa f Sti.omend t' 151. Donau f 153 stoomeud 152 Serviesch f stoomeud f Geel La Plata f stoomend f Ajuin 8000 H.L., groote f 1.—a f 1 05. stroogele f 0.9ü a f 1.Rijnhurgers f 0.90 afl.Kleintjes f 1.40, af 1,50 Vraag garing. Zeeuwscbe E i e r en f 5 30 a i 5 6' t Overmaasche Eieren f 5 70 a f 6. Varkens '24 a 25' Licht soo' t 23 a 24. Handel vlug; doch wegens ongunstige berichten uit Frankrijk geen handel voor buitenland. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f2. a f2,30. Gelderscbe idem f0.a f0. Zeeuwsche Eigenheimers f2.25 a f2.50. Friesche idem f2,a f2,20. Fiiesche mag num bonum f 0,— a f 0,Zeeuwsche Bonte f2k f2 20 Br. Kralen f2.50 a f2,81' Gelderscbe Kralen f0,afO,Tamelijk aanvoer, veel vraag. Vlas 549 steen blauw, 3300 -teen Gro- ningscb, 70 steen wit. Leiden. 'tWas anders al Blijft tenminste voorloopig er uit. 5e klasse. Prijzen f 2000: 18645 f 1000: 3845 8003 f 400: 8423 11874 f 200: 2664 7015 f 100: 710 3646 13443 13629 f 70: 1917 1936 7841 7848 Nieten53 70 1979 2152 2873 2880 2955 2982 5143 7833 7925 9642 13071 16520 Trekking 14 Oct. van 16385 11120 11063 14553 2980 7908 72 2189 2920 2998 7835 9652 16522 12416 11146 19791 5034 16542 1329 2845 2929 5021 7900 12573 16549 20828 11980 19799 5149 1875 2848 2949 5078 7907 1-2609 OVEZAND. Zaterdag werd alhier ver kocht voor de erven wed. Jan Maat, een huis en erf, onder deze gemeente. Koo- per voor f 1026 dhr. Jan Mol te Nisse. Vrijdag werden te Nieuwdorp in de her berg bij1 de wed. H. C. Modderkreke, ten overstaan van not. Pilaar, publiek ver kocht: le. een woonhuis, schuur en erf in de gemeente 's Heer Arendskerke te Nieuwdorp, groot 2 aren 40 e.a., aan dhr. G. Smit te Nieuwdorp, voor f 22602e. een woonhuis en erf, aldaar, groot 71 c.A., aan dhr. C. Steketee, aldaar, voor f285; 3e. bouwland, tiendvrij, aldaar, in den West Craaijertpoldor, groot 89 A. 60 c.A., aan dhr. N. de Baar te 's Heer Arends kerke, voor f 1330 per H.A. is den hoop f 1191.68; totaal f3736.68, onverminderd de 81/2 pCt. onkosten. Donderdag werden te Goes in de Prins van Oranje en te Nisse in de herberg bij C. de Blaey, voor de Herv. Gem. le Goes, ten overstaan van not. Pilaar, voor 7 jaren publiek verpacht: bouw- en weiland in de gemeenten Goes, Kloetinge, Kapelle, Kat- tendijke, Schore, 's Heer Abtskerke, 's H.- Arendskerke, Heinkenszand, Nisse en 's Gravenpolder, samen ter grootte van 43.04 H.A. voor f3523.11 per jaar. Kantongerecht Goes. In de zitting van 14 October zijn ver oordeeld wegens overtreding LeerplichtwetF. M. te Wol- fertsdijk, F. B. B. te 's Haerenhoek, C. L. M. te Hoedekienskerke; ieder tot f0.50 b. s. 1 d. h., P. van B. te Boreele, N. L. L„, C. M. té 's Gravenpolder, P. van de V. te Ierseke, F. W., G. van der W.« te Katten- dijke, L. O. te 's Heerenhoek, J. S. te Hoe- dekenskerfoe, H. M. L„ J. A. te 's Heer Arendskerke, J. S. te Schore, allen tot f'l b. s. ld h„ H. de V. te 'sHeer Arendskerke tot 2 m. f 1 b. s 2 m. 1 d. h., J van de P. te Kloetinge, P. de P, te Hoedékienskerke, J. van W. te Ka.tten- dijke, H. van S. te Wolphaartsdijk, P. K. te 'sHeer Arendskerke, ieder tot f2 b. s. 2d. h.; jagen zonder acte en vergunning: P. J. D. te W.issenkerke tot 2 m. f 3 b. s. 2 m. 2 d. h., uitl. geweer of f 4 b. s. 2 d. h., P. K. te 's Gravenpolder tot 2 m. f 2 b. s. 2 m, 2 d. h., uitl. geweer of f2 b. s;. 1 d. h.; niet beletten dat hond wild opspoort: N. J. van S. te 'sHeer Arendskerke, tot f3 b. s. 2 d. h„ haas verbeurd verklaard; in gesloten jachttijd wild vervoerenC. L. te Boreele, tot f 3 b. s. 2 d. h., uitl. haas of fl b. s. 1 d. h.; in het veld zonder acte wild vervoeren: M. J. de V. te Dreischor, tot f 1 b. s. 1 d.h., eend verbeurd verklaard, C. A. S. te Zie- rikzee tot f2 b. s. 2d. h„ eend verb, verkl. visschen zonder acte en vergunning: E. M. te Ierseke, tot 2 m. f 3 b. s. 2 m. 2 d. h„ uitl. kruisnet of f 1 b. s. 1 d. h. strooperij1: D. C., A. van P., J. K. te Ier seke, ieder tot een berisping, J. van H. te Goes, tot f2 b. s. 1 w. tuchtsch., P. D. te Ierseke, tot f5 b. s. 2 w. tuchtsch, P. K. te Wemeldinge tot f 5 b. s. 3 d. h. in dronkenschap gevaarlijke handeling verrichten: C. K. te Goes tot 13 b. s. 2 d. h.; trekdier onbeheerd laten staan: C. van de R. te Goes tot f 1 b. s. ld. h. voor de eerbaarheid aanstoetelijke toe spraak houdenB. T. te Kruiningen tot fö b. s. 1 w. tuchtsch.; tusschen Mei en October loopen over weilandC. K. te Ierseke tot f 1 b. s. 1 w. tuchtsch., A. Z. te Goes tot een be risping, J. W., G. M., G. L. van der V. te Rilland-Bath, ieder tot f 1 b. s. 1 w. tuchtsch. loopen over bezaaiden of beplanten grondT. M., I. J. van der B. te Ierseke, ieder tot een berisping, P. M. te Goes tot f2 b. s. 1 w. tuchtsch., L. J. L., P. W. te Ierseke, ieder tot f2 b. s. 2d. h.; te Wemeldinge te hard rijden: J. L. to Wemeldinge, tot f 1 b. s, ld. h. niet gekeurd vleesch invoeren: M. J. C. te Middelburg, tot f 2 b. s. 2 d. h. afwezig blijven bij oefening met brand spuit: L. G. 0„ J. M te Goes, ieder tot f 2 b. s. 1 d. h.; rijden met motor zonder hoorn of trom pet en met niet behoorlijk aangebracht nummer en letter: L. C. C. te Heinkens zand tot 2 m. f 2 b. s. 2 m. 2 d. h. 'savonds rijden zonder licht: C. O. te 's Heerenhoek, C. S. te 's Heer Arends kerke, ieder tot f 2 b. s. 2 d h. 's avonds fietsen zonder lantaarnM. A. te Krabbendijke, J. J. van D. te Krui ningen, ieder tot f 1 b. s. 1 w. tuchts., M. W. te Krabbendijke, C. C. van den B. te Hansweerd, W. II., J. P. de R. te Kruiningen, J. T. te Waarde, M. E. van der P., P. C. W. te Ierseke, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h., L. de W. te 's Heerenhoek, tot f 2 b. s. 1 w. tuchts., M. B. te Hoe- dekenskerke, F. V. te Goes, L. P. K. te Rilland-Bath, P. L., A. van H. te Wissen- kerke, C. W. te Colijnsplaat, M. B. te El- lewoutsdijk, F. J. van der J. te Ierseke, A. B„ J. M„ C. de J. te Borsele, J. T., G. T., F. B. van H., te 's Heerenhoek, M. D„ A. M. H„ J. R„ D. B., M. M. de J. te 'sHeer Arendskerke, M. K. te Nisse, A. J. F., R. F. te Kapelle, ieder tot f2 b. s. 2d. h.; 'snachts zeilen zonder licht: A. A. te Antwerpen, tot f3 b. s. 2 d. h., C. de R. te Ierseke, tot f5 b. s. 3 d. h. Schelde bevisschen zonder consent: J. P. te Ierseke, tot f 3 b. s. 2 d. h. zonder vergunning eens anders perceel in de Schelde bevisschen: C. M. te Ierse ke, tot een berisping, J. L. de K. te Ier seke, tot f 2.50 b. s. 2 w. tuchts. visschen in kanaal door Zuid-Beveland J. G. te Hansweerd, tot f 15 b. s. 5 d. h„ K. L. C. te Hansweerd tot f 10 b. s. 3d. h.; schelpdieren rapen aan voet van zeedijk J. P. te Ierseke, tot f 3 b. s. 3 d. h. dronkenschap: A. L„ W. W., W. de W. te Goes, C. van den D. te Apeldoorn, C. K., A. van S. te Wissenkerke, F. K. te Kruiningen, ieder tot f 2 b. s. 2d. h„ P. A. de W. te Goes, A. I. H. te Cortgene, ieder tot f3 b. s. 2 d. h„ J. P. W., A. van de V. te Rilland-Bath, J. C. te Hein-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3