Bn, Matrassen en Ledikanten. GEMENGD NIEUWS. RECLAMES. der betrokken school en den commissaris van toezicht. Men schrijft ons uit Vlissingen: In onze gemeente moet nog plaatselijke belasting op het gedistilleerd betaald wor den en het laat zich wel begrijpen, dat meermalen getocht wordt sterken drank frauduleus binnen te voeren. De com miezen zien echter scherp toe dat het smokkelen zooveel mogelijk wordt tegen gegaan en vooral den laatslen tijd zijn verschillende aanhoudingen gedaan. Woensdag j.l. nog tweemaal op één dag. 1F.RSEKE. De Werkmansvetfleeniging „Eendracht maakt Macht" heeft het huis van den heer A. Hoebek© uit de hand ge kocht voor f 1300. Waarschijnlijk zal het gebouw worden ingericht, tot. vergaderlo kaal dier vareeniging. WOLFAARTSDIJK. De 70-jarige K. heeft zich ten huize van den landbouwer door ophanging van het leven beroofd. HEINKENSZAND. Nader kan worden gemeld, dat de gevonden gouden stukken, die ter Gem. Secretarie alhier in bewaring waren gegeven, door den eigenaar L. de Graag te 'sHeeren hoek zijn afge haald de vinder ontving als belooning f 2.50. KRUININGEN. Op verzoek van het ge meentebestuur en de landbouwafdeeling „Krainingen" wordt de, losplaats aan het station KruiningenIerseke, met het oog op het aanzienlijke bietenvel'voer, dat daar plaats heeft, aanmerkelijk vergroot. De heining, die het terrein afsluit, wordt over een lengte van pl.m. 180 M. verplaatst, waardoor een oppervlakte van meer dan 500 M2. beschikbaar komt. „De aanhou der wint" is ook hier van toepassing^ want reeds tweemaal was het nu inge willigde verzoek van de hand gewezen. BORSELE. Door een belanghebbende is hij H. M. de Koningin bezwaar ingebracht tegen de verkiezing van een wethouder alhier. Hij deed dit omdat de gekozene en zijn t.egen-candidaat, in strijd met art. 46 der gemeentewet, deel hebben genomen aan eene herstemming tusschen 'den benoemde en zijn mededinger. STOPPELDIJK. De landbouwer V. werd zoodanig door zijn varkensbeer gebeten in dij en onderlijf', dat de ingewanden uit het lichaam drongen. Het woedende dier was met een dikken knuppel niet te be dwingen, en wierp V. over de schutting. Dit was zijn behoud, want doordat hij den toegang tot den varkensloop vasthield, trok hij deze daardoor dicht en zoo kon het beest hem niet meer bereiken. Geluk kig was spoedig geneeskundige hulp bij de hand, want ook hel bloedverlies werd levensgevaarlijk, evenals de vreeselijke verwondingen. KAMPERLAND. Maandag 1.1. zijn de twee eerste ladingen suikerbieten van hier verzonden en er liggen nog ver scheidene schepen op lading te wachten, welke als hel weer lang zoo blijft, nog wel enkele dagen hier zullen moeten liggen, daar het regenachtig weer het. rooien zeer belemmert. De hielen vallen over het algemeen veel mee, de regen heeft er veel goed aan gedaan. De aardappelen zijn hier gerooid en worden meest, ingekuild, daar de prijs nog te laag gevonden wordt. Ze zijn over het algemeen zeer goed. •Op 8 dezer heeft aan het. ministerie van buitenlandsche zaken de ondertcekening plaats gehad van eene overeenkomst tus schen Nederland en België, betreffende de verbetering van de verlichting en be- hakening der W e s t e r-S c h e 1 d e. In de week van 2 tot en met. 8 October 1907 zijn in Z eeland voorgekomen 4 ge vallen van typhus en fehris typhoidea, 12 van roodvonk en 8 van diphtheritis, te weten: van typhus en fehris typhoidea 1 geval te Krabbendijke, 1 te St. Maartens dijk, 1 te Vlissingen en 1 te Ierseke; van roodvonk2 gevallen te Biervliet, 1 te Breskens, 2 to Middelburg, 1 te Rilland Bath, 1 te Schore, 1 1© Sluis en 4 te Vlis singen van diphtheritis1 geval te Bier vliet, 1 te Goes, 1 te Hulst, 3 te Kou- dekerke, 1 te Vlissingen en 1 te Zierikzee. Voordeeligsf adres voor Baldadigeboot. werkers. Woens dagavond was aan het station te Arnhem telegrafisch kennis gegeven, dat een trein met baldadige Duitsche bootwerkers uit Rotterdam onderweg was. Een 35-tal agenj- ten van politie hadden zich daarom op het slation opgesteld. De trein kwam niet grooie vertraging het. station binnen, ter wijl bleek, dat in den wagen der boot werkers alle ruilen verbrijzeld waren. Bij vertrek van den trein legde een Duitse her op een politie-agent aan, doch werd door een kameraad verhinderd te schieten. Tusschen Oosterheek en Arnhem is een deel der bootwerkers uit den trein gegaan. Dientengevolge zijn uitgebreide maatrege len moeten genomen worden om ongere geldheden te voorkomen. Woensdag geraakte liet 14-jarige doch tertje van den landbouwer H. v. E„ wo nende onder de gemeenle Barneveld, met haar kleeren verward in het kamrad van een dorschmachine. Het meisje werd rond geslingerd, waardoor haar beide been en boven de knie gebroken werden. Een a mok in aker. Men meldt uil ZeistDe rustige rust van ons dorpje werd Woensdagavond wreed verstoord door het meer dan ergerlijk optreden van een ze keren v. B., die, waarschijnlijk door den drank tot razernij gevoerd, die geheel© Hol- laan in opschudding bracht. Na eerst zijn fiets te hebben stukgetrapt, viel hij voorbij gangers aan, rukte fietsers van hun rijiwiel, of hield rijtuigen slaande, ranselende en schoppende, waar hem dit mogelijk was. Eindelijk drong de woesteling in de woning van den heer B., sleurde den bewoner naar huilen en mishandelde hem zoo, dat hij bewusteloos op hel grasveld voor zijn huis bleef liggen. Door een tweetal agen ten werd de rustverstoorder hierop ge boeid weggebracht. Omtrent den nabij Mijdrecht neergedaal- den luchtballon, deelt men mede, dat het een militaire luchtballon was, bemand mei 2 Belgisch© genie-officieren en 1 Beigi sche onderofficier. Volgens, hunne mede- deelingen. waren zij om circa half 4 nog op een hoogte geweest, van 3000 M. toen plotseling de ballon zeer snel begon te dalen, zonder dat men de oorzaak kon nagaan. Het uitwerpen va,n ballast hielp niet. Na eerst nog langs het. dak van een hofstede in den polder „Groot. Mijdrecht" to zijn gestoken, wierpen ze het anker uit, doch dit pakte niet terstond. Eerst bij de tweede, maal gelukte dat, maar toen begon de ballon zoo geweldig te slingeren, dat de mand keerde en alle drie, gelukkig zonder zich ernstig te bezeeren, er uit tui melden. Per fiets kwam onmiddellijk tie noodige hulp opdagen en de ballon - na van zijn gas ie zijn ontdaan werd opge borgen. Iten boer, wiens bezaaid land, totaal was vertrapt, beloofde men ver goeding der schade, door de Belgische re geering. De ballon werd door het drietal reizigers naar Amsterdam gebracht, van waar zij Woensdagmorgen weder naar Antwerpen zouden vertrekken. Hel drietal glimlachte, toen werd gevraagd, of ze een kijkje hadden villen nemen van de forti ficatiën I© Amsterdam. Een Kamper verhaal komt uil de wereld stad Kibitzreihe die ergens in Duitschland moet liggen. Daar heeft men zich een nieuwe mooie brandspuit aangeschaft en een passend huis voor het nuttig voor werp gebouwd. Maar nu blijkt dat ze er niet uit. kan: de deur, die gemetseld werd nadat, de spuit onder dak was ge bracht, is te smal. Men troost zich met de gedachte, dat er misschien toch geen brand komt en dat de spuit in elk geval niet kan gestolen worden. Op de kermis te Osch is liet weer warm toegegaan. Dinsdag met de Ossche markt was 't het oude liedje, de boel werd op stelten gezet. Een man werd zoo toegeta keld, dat hij door bloedverlies haast niet meer voort kon. Hij had een 7 c.M. lange snede in .het hoofd en in den rug. De dader is gearresteerd. Gistermiddag had op de Waal voor Rossum een ernstig on geluk plaats. Een afvarende sleepbool greep den ankekkelting van een daar lig gende vischaak. Deze lag ook met een ka bel aan den wal vast. De visscher V., van Lage Zwaluw©, wilde dezen kabel vlug losgooien, doch raakte er in ver ward, waardoor hem het onderbeen werd afgekneld. Hij is opgenomen in hel zieken huis te Tiel, waar dr. Ter Braak hem het been bij de knie afzette. - - Door de stoom tram Haarlem—Leiden is eergisteravond een landloop©.r, die vooraf het voorne men had te kennen gegeven zich te laten dooden. zóó overreden, dat hoofd, arm en been van de romp gescheiden waivn. Te Wierden gingen eenige polderwer kers de roekelooze weddenschap aan dat een hunner voor ©en potje bier niet over de rivier de Reg ge zou durven zwemmen. De 22-jarige man liet zich overhalen en ging te water, doch zonk halverwege weg in <1© diepte en kwam niet weer boven. - Te Enkhuizen viel een verversknechtje, 15-ja,rige zoon eener weduwe, uit de goot van een vrij hoog huis en kwam met, het hoofd op straat terecht. Hij werd per brancard naar het ziekenhuis vervoerd, waar hiji aan de gevolgen is overleden. Een slim hoertje. Men weet dat tengevolge van de faillissementen te Alme lo nogal veel deposito's worden opgezegd. Maar vermakelijk is toch, hetgeen door het ,,N. v. d. D." wordt medegedeeld: Vrijdag kwam een boertje van de gren zen hij: een bekende bankinstelling in Twente zijn geld terugvragen, er met een slim lachje aan toevoegende, dat zijn doch ter ging trouwen. De kassier t.ell bet geld voor hem neer en beschouwt de zaak daarmede als afgedaan. Niet alzoo pus boertje„Berg het nu maar weer weg, mijnheer", zegt. hij, ,,'k wou alleen maar eens zien of 'ter nog wel was". En zeer voldaan over zijn geslaagde list verlaat hij onder veel strijkages het kantoor. Aan het station Ie Sitten, in Wallisier- land, is in een lsteJriaK-rijtuig van een sneltrein van Lausanne naar Milaan een bom ontploft. De bom, die den vorm had van een flesch, we rel door een reiziger, den heer Gindreaux, uit Zerma.lt, onder de bank gevonden. Toen hij ze wilde verwijde ren, sprong (1e bom. De heer Gindreaux verloor een hand en liep ernstige verwon dingen o]); een spoorwegconducteur werd lichl gewond. Het. luchtschip van graaf Zeppelin met de ballonhal is door het Duitsche Rijk voor Iwee millioen mark aangekocht. Te Straatsburg en Kiel zullen landingsha.vens worden gemaakt. Graaf Zeppelin bouwt op last, der Regeering een nieuw luchtschip voor 18 personen met '285 paardenkracht. Aan de grenzen. „Leen me even tjes Hector, je grooten hond, dan ga ik het lam binnensmokkelen, dat 'k van je gekocht heb", dus sprak tot zijn buurman de koopman Vrolik, in het grensplaatsje X. „Onze hond? Waar wil je die voor ge bruiken? Die gaat niet met je mee!" „Help me een handje, om den hond in dien zak te stoppen, en dan zul je zien, dat wij kooplui toch altijd nog slimmer zijn dan de snuggerste kommiezen. Het lam kom ik zoo dadelijk halen Zoo gezegd, zoo gedaanHijgend gaat Vrolik voort met den gevangen hond, die eerst huilt en bar tegenspartelt, maar eindigt met zich in 't onvermijdelijke tc schikken. Eindelijk komt hij bij het grenskantoor. „Halt", roept de kommies, „heb je wat aan te geven?" „Ik? Niks. Er zit een hond in den zak". „Jawel, die grappen kennen we. Haal 'm maar eens voor den dag!" „Maar, dan loopt-ie weg!" „Geen praatjes, keer om die zak!" „Als ie er van dooi gaat, een kostbare hond van vijf en veertig gulden, dat heb 'k er voor betaald, zoo goed als een cent een cent is dan kom ik om schade vergoeding." Nadat Vrolik nog een heele tijd geaar zeld heeft, keert hij zuchtend den zak om en tot teleurstelling van den kommies, komt waarlijk Hector voor den dag, die met groote sprongen een goed heenko men zoekt. „O, wee", roept Vrolik, „ik heb 'tje wel gezeid. „Vijf-en-veertig gulden naar de maan Maar als 'k 'm niet terug krijg, dan zal jij 'm betalen, hoor!" Hij loopt den vluchteling na, dien hij bij den eigenaar terugvindt. „Zie zoo nu het lam er in!" Na een uur komt Vrolik, ditmaal met het lam in den zak, langs den kommies en roept al van verre „Daar is hij weerik hem 'm gepakt. Eigenlijk mocht je me wel 'res tructeeren." „Ga maar doorroept de kommies, „ik heb met je praatjes niet noodig." Den volgenden dag was het lam aan den anderen kant der grens voordeelig verkocht. Bloedige kermis te Meir. Twee inwoners uit Zundert zijn op de kermis te Meir (Belgie) levensgevaarlijk gewond. De zaak heeft zich als volgt toegedragen. Zooals dat elk jaar gebeurt, waren ver scheidene inwoners uit Zundert te Meir gaan kermis houden. Maandagavond tegen 11 uur ontstond er twist in een herberg, waar zich ver scheiden personen bevonden, zoowel Bel gen als Hollanders. Vechtende verliet men de kroeg. Op straat werd met messen gevochten. Verscheidene personen werden gewond, Antoon Hellemans, 26 jaar en Christ, van Gaal, 22 jaar, beiden uit Zun dert, werden doodelijk gewond. Den eerste werd de rechterlong doorboord. De tweede kreeg een steek in de nier, van 10 centi meter diepte; hij ljjdt verschrikkelijke pijnen. Men heeft weinig hoop beiden in het leven te houden. Terwijl men deze twee gewonden naar Hoogstraeten vervoerde, vond men in de kroeg, waar de twist ontstaan was, Cornelis Haest, ook uit Zun dert; de ongelukkige lag bewusteloos en en had door een wonde aan den arm veel bloed verloren. Hij werd naar het, gast huis te Breda overgebracht. Het parket van Turnhout heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. Men kent de daders niet, omdat zich alles in het duis ter heeft gespeeld. Hellemans heeft aan het gerecht verklaard, dat Van Gaalhet andere slachtoffer, hem een mes in de borst heeft gestoken. Deze laatste heeft nog niets kunnen zeggen, daar zijn toestand zeer ernstig is. Twee individu's worden gezocht, die in den twist betrokken waren. Blanke s 1 a v i n n e n. Twee Hongaar- sche meisjes van vijftien en zevenden jaar maakten onlangs in de tram te Budapesth kennis met een eerwaardig uitziende be daagde dame, die zich voor weduwe uit gaf. Mevrouw von Toronskay zoo noem de de dame zich bleek een gezellige praatster te zijn en vertelde maar aldoor over Weenen, hoe goddelijk liet was daar te wonen en te wandelen in de heerlijke omstreken van de ideaal-stad. Zij wist de meisjes zoo op te warmen door te verha len van haar prachtige villa, waar gere geld mooie, aristocratische heeron ontvan gen werden en waar bijna eiken avond de champagne in de kristallen kelken schuimde. De meisjes waren dermate in vervoering geraakt, dat zij beloofden spoe dig in Weenen te komen en haar dan in haar villa op te zoeken. Enkele dagen na den bewuslen middag treinden de twee vriendinnen, gekleed in keurige zomerloileljes, naar Weenen, al waar zij zich dadelijk naar 'tdoor de dame opgegeven adres begaven. Toen zij voor de villa gekomen waren, verloor de jongste der meisjes den moed en liet haar vriendin alleen maar binnengaan. Toen zij echter na geruimen tijd nog niet weerkwam, werd Midrioh, de jongste, ongeduldig en waagde zich eveneens in het. huis. In een der kamers zag zij toen haar vriendin, te midden van een groep net gekleed© mannen staan. Toon men de vijftienjarige in den deurpost zag staan, riep men haar binnen Ie komen, doch 't meisje gaf hier geen gehoor aan en holde toen enkelen op haar toeschoten, ijlings de gang door en de straat op. Met den eersten den besten trein spoorde hel onthutste meisje naar Budapest, waar zij dadelijk haar ouders en die van haar oudere vriendin Maohdal al hetgeen daar in Weenen voorviel verleide. Ontsteltenis onder de ouders. Maclitdal's vader ging «ogenblikkelijk naar een detective-bureau, legde daar 't geval uit en trok toen met •een ervaren speurder naar Weenen om 'I •in de vat gelokte meisje te redden. Toen de beide mannen de beruchte villa binnen gingen, weigerde men hun den toegang tot. den salon, omdat daar op dat oogenblik vele 'rijke bezoekers waren. Zoo dra. echter de beide mannen hun revolvers voor den dag haalden, we.nl men schikke- lijker en liet ten slotte zes en twintig meisjes langs 'hen defileer©tl. Marie Mach- da.l was er echter niet bij. De ongelukkige vader, vergezeld van den deteciive, door zocht. daarop alle vertokken, doch hoe hij ook zocht, zijn dochtertje vond hij helaas niet weer. Men is er daarom nog niet zoo heel zeker van, of 't. meisje wel in Weenen is gehouden. Ze is wellicht aan een andere „dame" verkocht. De diepongelukkige vader en enkele kranige detectives Wijven maar aldoor naarstig speuren. We vermelden deze gebeurtenis als een diep ernstige waarschuwing. Er worden zoovéél meisjes op deze of dergelijke wijze ongelukkig I Een veelbelovend jongmensch Een zeventienjarig student, Marcel Laurent genaamd, die te Parjjs bij zijn oom woonde, verkeerde in groote geldverlegenheid, en besloot, op aanraden van eenige bekende oplichters, met wie hij in aanraking kwam, tot de volgende truc. Toen de oom eenige dagen van huis was, liet Laurent een zijner nieuwe vrienden, gegrimeerd als grijsaard, bij zich komen. Deze legde zich in het bod van den ouden man, waarop de student een notaris deed roepen. Oom voelde zich niet al te wel en wilde daarom neef-lief volmacht verschaffen voor het opnemen der effecten. 't Zaakje liet zich niet in ééa avond af wikkelen, dus kwam de notaris nog eenige keeren terug. Steeds werd hij in de slaap kamer ontvangen, doch eindelijk waren de stukken in orde en kon Laurent de effecten halen. Toen de oom spoedig daarna van zijn reis terugkeerde, ontmoette hij toevallig den directeur van de bank, waardoor de gebeele geschiedenis aan 't licht kwam. Neef-lief werd gearresteerd en in den loop van 't verhoor bekende hij de opgenomen effecten, ten bedrage van 17000 francs, in een hoekje op zolder verborgen te heb ben. Een g e n tie m an-b'a.n di e I. De hoofdman van de geheimzinnige bende te Clermont-Ferrand, wier bestaan de Franj sche politie zoo juist op het spoor is ge komen, heeft zich zelf bij de politie ie Clermont aangegeven, jia zijn terugkomst uit Londen. Antoine Thomas begon met. te zeggen, dat h.iji zich niet wenschte Ie rechtvaardi gen, maar integendeel ,het hem ten lasie gelegde kerkroof op groote schaal erkende dat hiji pohter niet werd geleid door eenig berouw, en volstrekt geen spijt over zijn daden gevoelde. in den loop va,n het voorloopig verhoor, zeide Thomas nog, dat een schatrijk, zeer bekend antiquair te Parijs, die hem de gestolen gouden kerksieraden afkocht, hem aan de justitie had verraden, uit wraak, dat hij:, Thomas, een zeer kostbaar stuk aan méér-biedenden had afgestaan. En daarna kwam het verhaal, hoe hij', een bekend fabrikant, er ioe gekomen was, kerksieraden te verduisteren en te stelen. Een dertig maanden geleden had een vriend van hem het volgende voorstel ge daan: Daar de schcidingswet de pastoors dreigde te spenen van een groot deel hun ner inkomsten, zou hij, Thomas, Frankrijk per automobiel afreizen, en hun voorstel len, de kostbare gouden kerksieraden te vervangen door minderwaardige namaak sels, waardoor den Staafsschatters zand in de oogen zou worden gestrooid. Voor de gouden voorwerpen zou hun dan een goede som worden betaald. Hij zou daar een hoog commissieloon voor ontvangen. Maar, daar er nog vele voorwerpen in de kerken aanwezig waren, die door hunne uiterste kostbaarheid en opvallende vor men of versiering onmogelijk konden wor den vervangen, kwam Thomas er allengs toe, deze te ontvreemden, en ze, tegen driedubbel commissieloon, aan een anti quair, die door dit zaakje millionnajr is geworden, af te slaan. Ten slotte kwam Thomas nog met de ongehoorde bekentenis aan, dat hij' de be drijver is van een groot aantal nimmer opgehelderde kerk-itibraken in de Puy-de- Dome, in den loop der laatste jaren. Hij knapte dit geheel alleen op, zonder dal. iemand van zijn familie, er liet flauwste vermoeden van had. Te New-Haven (hij reisde voortdurend tusschen Engeland en Frankrijk heen en weer), had hij een ver zameling uitmuntende inbrekers-werk tui gen gekocht. De gentleman dief eindigde zijn lang vert haal met een omstandige beschrijving van den diefstal van de kostbare reliquieënkast van Ambazac, voor rekening van een anti quair te Parijs. De verkoop van hei' stuk bracht te Londen 24.000 gulden op, waar van Thomas er 4000 gulden als commissie loon ontving. Jonge meisjes als moordenaressen be- hooren gelukkig tot de zeldzaamheden. Saksen heeft een bizonder weerzinwek kend geval, dat we reeds in 't kort hebben gemeld De 22-jarige burgemeestersdochter, Bertha Beier, bekende 14 Mei j.l. haar 35-jarigen bruidegom, den ingenieur Pressler, in Chemnitz vermoord te hebben, om de haar bij testament vermaakte som van... f6000 in het bezit te krijgen. Het duivelsch overleg van het meisje is werkelijk ongehoord. Op den morgen van 14 Mei kwam Bertha bij haar brui degom, voorgevende een aardige verras sing meegebracht te hebben. Pressler moest zich echter eerst de oogen laten blinddoeken. De niets kwaads vermoedende ging op de scherts in en liet zijn meisje begaan. Toen de blinddoek voor was, zeide zij „Nu je mond wijd open doen". Het meisje stak daarop een revolver tusschen de tanden van het slachtoffer, trok af en doodde den jongen man onmiddellijk. De revolver liet zjj bij het lijk liggen. De politie dacht aan zelfmoord, hoewel de kamerverhuurster beweerde het pistool vroeger niet in Pressler's handen gezien te hebben. Later viel de verdenking op het lieve bruidje, toen men wist, dat zij den 14en haar vriend bezocht had in het bezit van een valsch testament, waarby Pressler haar zijn heele vermogen ver maakte. Bij de begrafenis van den groothertog van Baden te Karlsruhe waren jongens geklommen in de boomen voor het kasteel om beter den stoet te zien. Eensklaps brak een tak en een jongen viel op een man die tegen den boom stond. Diens nek werd gebroken en de man bleef op slag dood. De jongen heeft erge verwondingen be komen. Loyson's buit teruggevon den. Loyson, de oud-kassier der Brussel- sche bank, die 326.000 francs stal, heeft bekend waar hij de gestolen som geborgen had. Deze is deels bij een vriendin, deels bij een schoenmaker gevonden. Profiteeren van degelegen- hei d. Te Lissabon sloeg de bliksem in de koninklijke munt. Het personeel verliet in grooten angst het gebouw, met het gevolg, dat bankpapier en goud ter waarde van 50 millioen gulden onbeheerd achterbleven. Dieven profiteerden van de zeldzame ge legenheid en wisten met een buit van f 120.000 te ontkomen. Het succes van een redenaar. Een Amerikaan had op de vergadering van een Tschechische vereeniging ie Bal- timore ©en prachtige speech afgestoken, waarvoor zijn gehoor hem met een niet, eindigend applaus bedankte. Bijna verle gen pver zooveel succes vroeg hij; een van de bestuursleden hem een phrase in het Tschechisc'h voor te zeggen, waardoor de avond een waardig slot kou krijgen. Het. vriendelijk bestuurslid pompte den Amerikaan met veel moeite een zin, in het hoofd; en deze besteeg welgemoed den katheder om met pafhos zijn pas geleerde slottirade de zaal in te slingeren. Donde rend applaus volgde, maar tevens stond dp gansche vergadering als een man op, om piel ongewone haast de zaal uit te rennen. De Amerikaan stond versteld over deze onverwachte uitwerking van zijn woor den, totdat een ander dan bovengenoemd bestuurslid hem kwam vertellen dat „ze allemaal in de buffetkamer zaten te wach ten op liet rondje, dat hij beloofd had. En of hij nou ook haast kwam". De overste en de soldaat. Ge durende den in het jaar 1898 tusschen Spanje en Amerika gevoerden oorlog, diende ook de Ier Michaels in het Amc-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2