Tav toe Tt Mren 0Ud8ten zoon aldus 200 Laatste Berichten. K E R K NIE U W S. O N D E R W IJ S. sTAMO. Marktberichten. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. 385e Staatsloterij. Visscherij. wittigen. By het der'e gefluit drukte vol gens overeenkomst, de soldaat op den knop van de dynamo. Eene vreeselijke ontploffing had plaats op de ponton en onder het water. Een man, de duiker, werd gedood en vier kregen kwetsuren. Van den doode was een arm afgerukt, zijn hoofd in den helm verplet terd en al zijne beenderen waren gebroken. De commandant der compagnie torpilleurs en vuurwerkers van Antwerpen, per tele graaf verwittigd, is 's avonds ten 10 ure ter plaatse gekomen om, vergezeld van kolonel Stiene, plaatsbevelhebber, de oor zaak van het ongeluk op te zoeken. De allereerste oorzaak moet gezocht worden in het feit, dat de bevelvoerende officier met een fluitsignaal den sleeper wilde waarschuwen, op het oogenblik dat de man aan den lont knop dit zelfde signaal wachtte, wat „vuur" moest beduiden. Vader en zoon gedood. In de bosschen van zekeren graaf Robiano bij Huy in België werden de lijken gevonden van twee jachtopzieners, vader en zoon Par- mentiers. Eerst dacht men aan een gevecht met stroopers. Maar een onderzoek wees uit, dat dit niet het geval was. De zoon had blijkbaar zelfmoord gepleegd. Men kon aan zijn slaap nog den ronden kring zien, dien de loop van zjjn geweer daar had ge maakt. Maarer waren twee schoten gelost uit zijn geweer, terwijl dat van zijn vader nog geladen was. Men vermoedt nu het volgende. De beide jachtopzieners zaten naast elkander aan den rand van het bosch, de zoon hield zjjn ge weer op de knieën dit gleed waarschijnlijk weghij wilde het denkelijk grijpen, de haan ging over en een schot trof den vader doodelijk. Daarop heeft de zoon denkelijk zich zelf doodgeschoten. Alle luchtschepen die nu plotse ling aan vele streken van den hozizon verschijnen, schijnen in de schaduw en de luwte te geraken van het oude, reeds lang bewerkte, maar nu ook prachtig luchtvaar tuig van graaf Zeppelin. Maandag bleef hij acht uur in de lucht en bezocht de vijf Staten die om het meer van Constanz liggen. De algemeens indruk zegt de corres pondent van de „Köln. Zeit." die de aanwezige, tot oordeelen bevoegde perso nen ontvingen, was die van een definitieve zegepraal. Ziezoo, nu fluks een leening uitgeschre ven, tot opening van de eerste luchtlijn tusschen, ja, b.v. de Noord- en de Zuidpool, vice versa. De Prussia, een Amerikaansche bark, leed in Juni schipbreuk op de kust van Patagonië. Zes weken lang bleven de schip breukelingen in de sneeuw op een smal strand waarachter zich een woost gebergte verhief. Zij leefden eerst van robben, maar toen deze den schrik voor de jagers hadden gekregen, van de huiden en de schaaldieren die zij aan het strand vo>.den. Na een maand gewerkt te hebben, had de timmer man een kleine boot uit de stukken drijf hout samengesteld en daarin begaven zich de stuurman en drie matrozen naar het Nieuwjaarseiland. Ofschoon het eiland maar 48 K.M. ver was, deden zij bijna een week over de reis, omdat er een woelige zee stond en de wind gevig woei. Op het eiland vonden zij den Argentijnschen zee officier Delgrade die met een aantal vrij willigers de overige schipbreukelingen van hun strand weghaalde. Behalve de te Bonn aangehouden Her- nalstein, die 75.000 fr. van de Caisse de Reports te Brussel stal, zijn in verband met die zaak nog zes personen gearresteerd. Door het in beslag nemen en onderschep pen van brieven, aan de naaste familie van Hernalstein gericht, kwam de justitie o.a. tot de ontdekking dat een zwager van hem, een sergeant, uit Holland twee brieven ieder met vijf bankjes van duizend franc kreeg toegestuurd, zonder een woord schrift ter uitleg erbij. Bij onderzoek vond men bij hem nog 5.000 frc. en de sergeant wist daarover geen andere verklaring te geven dan dat zijn vrouw het ontvangen had van een onbekende De vrouw werd ook aangehouden en ver klapte dat bij haar zuster ook nog 5000 frc. waren, die daar ook werden gevonden. Van zelf kwam de justitie ertoe bij een broer, een smid, een onderzoek in te stellen en ook daar vond men een envelop met een Hol- landschen postzegel evenals bij de anderen, en gevuld met vjjf biljetten van 1000 frc. Vreeselijke oogenblikken heeft onlangs oen geneesheer op een der mailbooten van de „White Star"-lijn doorgemaakt, doordat '0 zonder het te weten een krankzinnige nis patiënt kreeg. Op een morgen kwam een der stokers bij hem, naai' hij zeide om zich te laten onderzoeken. De dokter zag in het uiterlijk van zijn patiënt niets ongewoons, maar verwonderde zich toch dat deze zich omdraaide en zorgvuldig de deur achter zich op slot draaide. Toen stormde de stoker zonder eenige waar schuwing op den geneesheer af, greep hem hij de keel en wierp hem op den grond. De dokter was niet in staat zich tegen de geweldige kracht van den krankzinnige te verzetten en kon slechts om hulp roe pen. Men snelde van alle kanten-toe, maar slaagde er niet in de deur te openen, en de ongelukkige dokter zou. geworgd zijn indien niet een der officieren door een opening een revolverschot had gelost en den waanzinnige daarmee had neergeveld. Toen kon de half geworgde dokter ont snappen. De krankzinnige is met doodelqfc gewond, en tlians reeds weer aan de betere hand. Wat hem tot zijn aanval op den dokter gebracht heeft ligt volkomen in het duister. In ,The Banner" zoo schrijft „De Heraut" komt een niet onaardige pa rabel voor. Vier spinnen, zoo verhaalt ze, besto ten een reis te doen om iets van de we reld te leeren kennen. Op hun tocht kwa men ze ook bij een schoongebouwde kerk in een Christelijke stad. Hier beviel het haar zoo goed, dat ze besloten er te blij ven en ieder zocht een geschikt plekje om daar haar webbe te spinnen. Na en kele dagen kwamen ze bij elkaar om haar ervaringen mee te doelen. Met mij ging het slecht, zei de eerste spin. Ik weefde mijn net in een hoek van den preekstoel. Maar gisteren kwa.ni de koster met een stoffer en veegde het weg. Mij ging het niet beter, zei de tweede spin Ik hing mijn webbe op aan een dik boek bij de voorlezersbank, maar een man met lang zwart kleed kwam en ver nielde mijn werk. Het zelfde overkwam mij, zei de derde. Ik spon mijn webbe over de doopvont. Gisteren moest een kind gedoopt en mijn webbe werd stukgescheurd. Ik was wijzer dan gij allen, zei de vierde. Ik spande mijn webbe uit over de opening van de bus, die bij de deur geplaatst is. Vele lieden gingen voor bij, maar niet een vond het zelfs de moeite waard om naar mijn werk te zien. Het is nog ongedeerd, en ge kunt er staat op maken, dat het nog lang zoo blijven zal. Het schandaal-Toselli. Een re porter van de „Echo de Paris" is zoo on- kiesch geweest den onderwijzer Giron, met wien de vroegere kroonprinses van Saksen, naar men weet, uit Dresden vlucht te, zijn meening te vragen over net zoo genaamde tweede huwelijk der gravin Mon- tignoso. Giron verklaarde niets meer te willen hooren over die „ongelukkige ge schiedenis", welke hij „ten zeerste be treurde". Hij verzocht, dat men hem met rust zou laten en weigerde iets te zeggen. Intusschen gaan de buitenlandsche kran- ten steeds voort met het opdisschen van allerlei sensatienieuwtjes over deTosellis. Het laatste bod van een impresario aan Tosselli is 1V» millioen lire voor 6 maan den reizens in Amerika en „mevrouw lo- selli" heeft nog voor 2 millioen lire aan iuweelen, zoo heet het. Ten slotte wordt Toselli bedreigd door een jonge dame uit Florence, die vroeger met den pianist verloofd was en hem nu, uit wraak, dreigt te zullen doodschieten. Is het nu niet hoog tijd, dat de kleine Pia Monica, het Saksische koningskind, wordt weggenomen uit deze onzedelijke Bohémiens-omgeving, die haar later, wan neer zij tot de jaren van verstand zal zijn gekomen en de waarheid leert kennen, moet vervullen met verontwaardiging te genover haar moeder en met minachting voor haar zoogenaamden tweeden vader, een pianist, terwijl haar eigen vader te Dresden het koninklijk Saksen regeert. Uit laatstgenoemde stad wordt gemeld, dat op bevel des konings door de bevoeg de Italiaansche autoriteiten uitlevering is geëischt van het vierjarige kind. In doodsgevaar. Zondagmiddag om 5 uur stegen te Parijs 2 luchtreizigers op met hun ballon „Nord", die een inhoud van 1200 M3 had. In den beginne was de wind gunstig en alles ging naar wensch. De ballon steeg zoo hoog, dat men hen van de aarde niet meer zien kon. Het werd avond en de luchtreizigers konden zich niet meer oriënteeren, terwjjl hun pogingen om te dalen door den wind ver ijdeld werden. Zij meenden evenwel, dat zij afdreven in de richting der zee en toen om 9 uur de dag aanbrak, ontdekten zij, dat zjj juist geraden hadden. De wind werd aldoor sterker en hun pogingen om aan de kust te dalen, bleven vruchteloos. Al verder en verder dreven zij zee in maar zij wanhoopten nog niet, want wel licht zouden zij Engeland kunnen bereiken en daar dalen. Opeens evenwel veranderde de wind van richting en voerde hen naar de Noordzee Nu werd de toestand hache lijk. Er was bjjna geen gas meer in den ballon en deze kon daardoor niet meer rijzen. Om 8 uur raakte de mand reeds aan de golven. Zij waren toen 40 K. M. van Ostende verwijderd. Daar plofte de ballon in het water neer en de beide lucht reizigers werden uit de mand en in zee geworpen. Zij wisten evenwel den ballon, die op de zee tleef drijven, te bereiken en zich aan het touwwerk vast te klem men. Zoo bleven zij gedurende 9 uren drijven tot zij werden opgemerkt door het Duitsche s.s. „Patani" dat op reis was naar Port-Said. Een sloep werd uitgezet, die hen aan boord bracht De ballon moest evenwel worden achtergelaten, maar deze is later door een Fransch visschersvaartuig opge- pikt. De „Patani" zette de 2 verongelukte luchtschippers te Dover aan land. Een Engelschman, die eens bijzonder origineel heeft willen zijn, heeft zich een costuum laten maken van tramkaart jes i Hij had er een 2544 voor bij elkaar gebracht. Tot zelfs zijn hoedl is van dit materiaal vervaardigd' De kleedij moet meer eigenaardig dan wel gracieus zijn, vinden wij bij dit bericht aangeteekend. wat wij gaarne gelooven. De dochter van den burgemeester van Broud in Saksen, Bertha Beijer, bekende voor de rechtbank dat ze op 14 Mei haar bruigom, den ingenieur Pressler, vermoord had, om de haar bij testament vermaakte som van 10.000 mark machtig te worden. - n Ambtenaar van een bank in Genève is er met 'n millioen francs van door ge gaan. 6 Bij het ongeluk te Quebec, waar onlangs een brug instortte, was onder de gedooden August Montour een Iroquois Indiaan, wonende in de Caughnawage nederzetting en beter bekend onder den naam van Amerikaansch paard, onder welken naam h« de V S. en geheel Enropa heeft af gereisd. In 1905 ging hij met een troep indianen naar Europa, om tentoonstellin gen te houden. In Den Haag ontmoette bij een weduwe, van Dommelen genaamd, die hem lief kreeg, niettegenstaande hij geen HoIIandsch of Fransch kon spreken de eemge talen welke zij sprak, evenmin als zij zijn Iroquois of Engelseh verstond. Een tolk trad echter als tusschenpersoon op en zoo besloten deze twee hun toekomst samen te doorleven. Na de toer door Hol land en België ging de tentoonstelling naar Engeland, waarheen de weduwe hem volg de en waar het paartje trouwde. Haar 15-jarige zoou vergezelde eveneens den troep naar Amerika, waar zij in Maart u 0fa op de nederzetting aankwamen De bruid deed daar met echt Hoilandschen ijver haar huiseljke bezigheden en alles ging best, niettegenstaande de tolk nu niet bij de hand was en er ook verschil in godsdienst bestond. Amerikaansch paard was namelijk Katholiek en de weduwe v. Dommelen Protestant. Doch nog voor den zomer van 1906 was deze zaak geregeld. Mev. Monteur werd Katho hek en haar echtgenoot begon Fransch te Jeeren. Dit viel hem niet moei- lijk, daar Indianen gewoonlijk zeer ge- makkelijk talen leeren en bovendien velen van zijn stamgenoten het Canadeesche rransch spreken. Voor de rest zijn de eigen woorden van me vrouw Monteur een bewijs voor welslagen van wat als een phantastische dwaasheid werd beschouwd, die voor beiden in veel zorgen zou eindigen. Zij heeft meermalen naar den vroegeren manager van haar man ge schreven en uit eiken brief sprak goede moed en tevredenheid. Doch nu is die besloten°man d°°r n0odlottiS ongeluk Een afgeroste Prins.IneeiiLon- densch blad wordt het volgende verhaal gehaald eid van koning Edward op- De jonge prins, die, ofschoon nog geen tien jaar oud, zich veel liet voorstaan op zijn rang stiet eens aan het strand op het eiland wight eene mand omver, waarin een arme jongen schelpen had verzameld. „Als je dat nog eens doet krijg je een pak slaag zei de beleedigde knaap. „Doe je schelpen maar weer in de mand, dan zal je zien dat ik toch geen slaag krijg antwoordde de prins uittartend. Zoodra de schelpen er weer in waren, vJoog de mand opnieuw omver, en nu kreeg de prins een pak slaag, zooals nog maar aan weinig koninklijke hoogheden te beurt hln«U ZRf?- 6r vreeselÜk uitzijne lippen bloedden, zijn neus stond scheef en zijne oogen waren bont en blauw Toen koningin Victoria, die eene goede zag toegetakeld, moest hij opbiechten. Zij het den schelpenjongen komen en toen hij het voorval eenvoudig en naar waarheid had T«Lm .ZIJ t05 den jongen prins ,,Je hebt niet meer dan je verdiende loon, mijn jongen. Als je je weer zoo gedraagt, zul?worden "J6 °P d6Zelfde Wijze ge3traft De arme jongen werd voor de les, die hu den aanstaanden koning van Engeland gegeven had, ruim beloond. Koningin Vic toria zorgde, dat hij een goede opvoeding OVEZANDE. Zondag j.l. vergaderde al hier de „St. Jozefsvereeniging". Na ope ning en lezing der notulen werd rekening en verantwoording gedaan over de afge- loopen drie maanden; de ontvangsten be droegen f 62.73, de uitgaven f 45.60, al- zoo een goed slot van f 17.13. Een voor stel van een der leden, bevattende indien de kas het toelaat de uitkeeringen wegens ziekte der leden te verhoogen, werd na eenige discussiën en op voorstel van het bestuur aangehouden tot de volgende ver gadering. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. De Missionarissen van het H. Hart b jj den H. Vader. Aan het „Huisgezin' wordt gemeld: Dinsdagmorgen, 1 Oct. om half elf had den de Missionarissen van het H. Hart, vereeDigd in kapittel, de eer eener bijzon dere audiëntie bjj Z. H. in zijn studeer vertrek. Gedurende drie kwartier onderhield Z. H. zich echt vaderlijk met hen. Een enkele bijzonderheid wensch ik hier aan te halen, omdat zij |mij zeer getroffen heeft. Z. H. dan verklaarde, dat de paters, door hunne Constituties te wjjzigen naar d® eisehen van tijd en streken, een bewijs geleverd hadden van echte godsvrucht, wijl zij daarbij geleid werden meer door de behoefte der zielen, het heil van den evennaaste, dan door de zorg enkel voor eigen heiligheid. Het verheugt mij tevens aan onze tal rijke Missievrienden en weldoeners te mogen meedeelen, dat Z. H. ook hen op bijzondere wijze vermeld en gezegend heeft. Anderzijds lezen we nog: Pius X sprak met woorden van spijt over den krijg, dien men in Italië de kerk aandoet, Hij hoopte, dat de vervolging, waaraan zij bloot staat in Frankrijk, niet zal overgaan op Italië. Om dat te voor komen, moet men, zeide de Paus, zich dichter en dichter om den H. Stoel aan eensluiten. Ook sprak Pius X nog over de gevaren van het modernisme en noemde ze nood lottiger voor den Godsdienst dan zelfs de vrijmetselarij en ati eïsme. Bij kon. besluit is eet: pensioen toege kend: van f900 aan P. Barentsen, hoofd eener o. 1. school te S c h o o n d ij k e van f403 aan R. Harmelinck, onderwijzer aan een o. 1. school te Westdurpe; van f650 aan F. H. Klenke, onderwijzer aan een o. 1. school te Yerseke; en f834 aan D. Mooijen, hoofd der o. 1. school te K 1 o e t i n g e. HOEDEKENSKERKE. Door het hoofd der openbare 'lagere school alhier, die dezen zomer een cursus in handenarbeid te Middelburg bijwoonde, zal met in gang van 1 November a.s. in dat vak, voorloopig, gratis een cursus worden ge opend. Het voor eerste beginselen noodig materieel wordt van gemeentewege ver strekt. GOES Ondertrouwd: 5, Anthonie Palle- mans 28 j. jm. Amersfoort onlangs Schoten en Laurina Duvekot 27 j.jd. Goes onlangs Zandvoort. Geboren 5, Johannes Carolus Hubertus z. v. Johannes Carolus Hubertus Hollmann en Anna Plaat. Overleden6, Cornelis Hcogerwerve 79 j. gehuwd met Corneliske Fejjt Hofman. Van 57 October. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. Boers- ma, jm. 24 j. en T. Visser, jd. 28 j.; A. Dekker, jm. 22 j. en D. Vos, jd. 22 j. Bevallen: M. O. Baard, geb. Akkerman, z.; B. S. van der Weel, geb. Schroevers, d.; P. Poortvliet, geb. Bastiaanse, z.; J. J. de Ridder, geb. Laernoes, z. Overleden: A. M. van der Meulen, 77 j., vrouw van I. Theune; A. Kambier, 3 m., d.; A. Neuféglise, 9 m., z.; J. F. M. van der Heil, 76 j'„ wednr. van M. J. van Puffelen; T. Verniel, 58 j., wednr. van P. Francke; J. Bal, 63 j., man vail L. de Bree. Levenloos: Een dochter van M. J. Jonk en M. van der Jagt. Van 1-5 October. VLISSINGEN. OndertrouwdJ. Koppen, jm. 26 j. en T. Swart, jd. 29 j.; L. J. Engels, jm. 27 j. en P. J. M. Wielix, jd. 20 j. Getrouwd: D. van den Heuvel, j.m. 26 j. en C. L. Houmes, jd. 24 j. Bevallen: G. C. Abrahamse, geb. Cals- hoek, z.; A. Moerland, geb. Gabriëlse, d.; J. J. Visser, geb. Noest, z.; M. J. Popieul, geb. Torneij, z.; A. M. Hojlebrands, geb. Boes, z.; M. L. Crombeen, geb. Henssen, d.; C. Loekemeijer, geb. Heijdens, z.; M. Adriaanse, geb. VVestveer, d. Overleden: W. F. Perwez, man van M. Lust, 61 j.; L. van Bclzen, z., 3 w.H. M. M. S. Martens, d„ 5 w. ZIERIKZEE. Ondertrouwd: J. F. Rijken, 25 j. jm. en 'A. J. Ochtman, 21 j. jd. Overleden: C. Pompoene, 74 j., ongeh., z.Ph. Meulblok, 67 j., man van P. Ka reisen; M. W. Reijnhoudt, 74 j., ongeh.,z. 'sHEER ARENDSKERKE. Geboren: 3, Marinus, z. v. Jan Marinus Blankenburgh en Anna Hoogstrate; 6', Pieternella Ja- coba, d. v. Jan Maat en Magdalena Ja- cobusse; 9, Pieternella Maatje, d. v. Cor nelis Arie van Nieuwenliuijzen en Jan netje Meeuwse; 10, Francina, d. v. Ja cob Winterswijk en Geertruida Harink; Clazina, d. v. Pieter Boonman en Apo- lonia de Winter; 14, Bastiaan, z. v. Pie ter Hollestelle en Adriana Mulder; Johannes, z. v. Jacob Pieterse en Corne lia Nagelkerke; Pieter, z. v. Jan Proost en Maria Korstanje; 17, Maria, d. v. Jan de Baar en Pieternella Koens; 21, Adria na, d. v. Marinus Knopjes en Jacoba Ver meulen; 22, Jacob, z. v. Jacobus Nieu- wenhuijze en Johanna de Jonge; 24, Jan, Jacob, z. v. Abraham Karei Gelderblom en Tanna Klazina Maria de Lange; 27, Leuntje, d. v. Geerard Murre en Johanna Suzanna Maria Geuze; 28, Marinus, z. v. Leendert Guiljam en Jannetje Pieternella Franke. Overleden: 2, Marinus Welleinan, 3 m., z. v. Marinus Welleman en Dina Goede- gebure; 11, Johanna de Visser, 47 j., vr. van J. van Strien; 13, Klazina Schipper, 4 j., d. v. Anthonie Schipper en Cornelia Molhoek; 19, Maria Nagelkerke, 61 j., vr. van Jan Zuidhof; 20, Jan Schipper, 7 j., z. v. Cornelis Schipper en Klazina Kaai- steker; 21, Apolonia van Garsel, 70 j., vr. van Ferdinand Grimminck. Levenloos aangegeven: 13, een vrouwe lijk kind. Veilingsvereeniging „ZUID-BEVELAND"., Goes, 5 Oct. Pruimen, 6 ct. per kilo; Peren f0.90 a f2.60; Appels f 1.10 a f 1.80, beiden per kin; TafeJpe|renj 1 12 ct., Tafelappels 1 k 2 (ct.., Witte Kojal 2 a 3 ct., Tomaten. 10 ct., Druiven 40 ct., beiden per kistje, Rotterdam, 7 Oct. 1907. Buitenlandsche granen vast. Binnenlandsche beste soorten prijshou dend; mindere soorten slepend verhandeld. Zaden onveranderd. Nieuwe Tarwe f 9.f 11.90 N. Rogge- 6 50 - 7. N. Zomergerst - 8 80 - 9.10 N Winter - 8.80 - 9.30 Chevalier- 9.35 - 9.90 N Haver - 7.75 - 8.25 N, Erwten - 9.-10. Prima Kookerwten - 10.20 -10.30 Kroonerwten - 10.20 -10.30 Kanariezaad f 0.f 0 p. H.L. f 10.a f 10 25 per 100 kilo. Bruine Boonen fllf 12,50 Witte Boonen -14.25 - 16 25 Karwijzaad - 18.50 - 18 75 Lijnzaad -17.50 -18. Blauw Maanzaad - 18. -18.50 Bruiu Mosterdzaad - 28 - 28.50 Geel -20.— -23.— N. Koolzaad Per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansche) f af Stoomend f af .La Plata f stoomend f Odessa f Stoomend f Donau f stoomend Serviesch f stoomend f Geel La Plata f stoomend f Niet genoteerd. Ajuin 5000 H.L groote f 0,90, a f 1. stroogele f 0,90 a f 1,Rjjnburgers f 0,90 afl,Kleintjes f 1,40, af 1,50. Vraag gering. Het buitenland heeft veel Ajuin. Zeeuwsche Eieren f 4,90 a f5. Overmaasche Eieren f 5.20 a f 5.40. Varkens 23 a 25*. Licht soort 23 a 24. Zeer groote aanvoer. Handel slepend. Er werd zeer voorzichtig voor het buiten land gehandeld. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f2, a f 2,30. Geldersche idem f 0,a f 0, Zeeuwsche Eigenheimers f2,25 a f2,50. Friesche idem f 2,a f 2,25. Friesche mag num bonum f 0,a f 0,Zeeuwsche Bonte f2.— f2.20. Br. Kralen f2,50 a f2,80. Geldersche Kralen f 0,a f 0,Tameljjk aanvoer, weinig vraag. Vlas. 72 steen blauw, 1550 steen Gro- ningscb. VLISSINGEN. In het café Bos werd Vrij dagmiddag 5 uur door den architect Q. Horsten te Bergen op Zoom, aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Scheldestraat alhier. Ingeschreven was door de heeren: J. de Buck, Middelburg, met kelder, voor f7062; zonder kelder, voor f6735; W. Anker, f6948, met kelder; D. Bijl, resp. f6329 en f6319; Melis, Hariot Vader f 6700 en f 6300M. J. Sanderse, Middel burg, f 6666 en f 6325Feij en Stroo, f6480 en f6150; Jac. Coppoolse, 'sHeér Hendrikskinderen, f6400 (met kelder); S. de Jonge, Domburg, f6359 en f6134; J. Loois Az., f6270 en f6030; D. Dekker, Middelburg, f 6259 en f 5934J. Goossen, f 5240 (met kelder). De inschrijvers hij wier namen geen woonplaats staat, wonen te Vlissingen. (VI. Ct.). Vrijdag werd door dhr. architect P. H. van Niftrik aanbesteed: het bouwen van een winkelhuis met bovenwoningen aan den Boulevard „Evertsen". Inschrij vers J. Lo-ois Sz„ f 18990J. Loois Az., f18768; J. Goossen, f14325; Melis, Ha riot en Vader, f16970; D. Bijl, f17862, allen te Vlissingen; J. de Buck, f15800; Becker en Sanderse, f15895; J. Dekker, f 13310, allen te MiddelburgS. de Jonge, Domburg, f13620; J. Coppoolse, 's-Heer Hendrikskinderen, f 12700. Trekking 7 Oct. f1000: f 400: f 200: f 100: f 70: Nieten Prijken van: 6900 9154 210 8851 13467 14148 14270 14654 18359 3528 7261 12476 16020 17406 182 1095 9421 10830 10927 14496 14636 14709 15320 19901 1885 2196 2890 7809 7817 7872 9319 12572 59 1920 1932 1943 1978 1984 2885 2893 2908 5005 5027 5066 5084 5114 5638 7801 7802 7806 7819 7863 7873 7876 7883 7905 7906 9311 9329 9627 13075 13096 16527 16539 Het warme weder der laatste dagen is niet bevorderlijk geweest voor de vraag naar oesters. De handel was aanmerkelijk slapper. Nu de temperatuur dalende is en meer overeenkomstig het jaargetij, zullen de aanvragen wel veelvuldiger en ook de oesters sterker warden, zoodat ze beter den overtocht verdragen en in betere conditie ter bestemder plaatse aankomeu, dan bjj

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3