GEMENGD N5EÜWS. Laatste Berichten. 385® Staatsloterij. Dinsdagavond was te Goes aan den hemelgedurende ©enige seconden een lichtende vuurbol waar te nemen. Op vele andere plaatsen is ook dit luchtverschijn sel gezien. Men meldt uit Ouddorp d.d. 1 October aan de „Rolt.": Hedenavond te vijf minu ten voor negen was er aan den zuidweste lijken hemel een vuurbol zichtbaar, welke zich met verbazende snelheid voortbewoog in noordwestelijke (richting, mot achterla ting van lichtende stralen. Hel verschijnsel duurde niet langer dan drie seconden. To Nijkerk (Veluwe) is Dinsdagavond te il uur oen luchtverschijnsel waargenomen waarschijnlijk een vuurbol (meteoriet), zich in westelijke richting voortbewegende. De schijnbare middellijn werd geschat op ongeveer de helft van die der maan. Vijf a zes kleinere ballen volgden den grooten en straalden evenals deze een groen licht uit. De boven onze streken uit elkaar ge spatte vuurbol is nog elders gezien. Wij lezen n.l": in het „Handelsblad van Ant werpen" van Woensdag het volgende: Gisteravond zijn ontelbare personen in onze stad getuige geweest van een niet alledaagsch natuurverschijnsel. Het was half 9 toen, in Noordelijke richting, een ontzaglijke gloeiende lucht- sleon in duizelingwekkende vaart door hot luchtruim schoof en met geweld uiteen barstte. De steen verspreidde een buiten gewone klaarheid. Onze correspondent te Turnhout schrijft, dat de luchtsteen aldaar ©ene huilengewone klaarheid verspreidde; do steen sprong te midden van eenen ver blindenden stralenkrans; de knal geleek aan dien van oen kanonschot. Een onzer te Heide wonende vrienden zegt: Wij wandelden in de dikste duister nis, toen plots achter onzen rug een licht ontstond, dal. ©ene helderheid gaf als hij vollen dag; wij keerden ons om en zagen een luchtsteen neervallen, die in duizen den stukken barstte, met een gerucht als van een donderslag. De verrassing, zoo onverwacht in den donkeren nacht, maakte ons sprakeloos. Toen te Drunen de locomotief van de Holl. Buurtspoorwegen door den machinist in de remise was gebracht, beging een aan komende jongen de onvoorzichtigheid om aan de machine iets te verdraaien, waardoor deze zich in beweging zette Het gevaarte verbrijzelde deuren en muren en reed zoo verder. Door het verschrikkelijk geraas op merkzaam gemaakt was een der machinisten komen toeloopen en wist de machine tot stilstand te brengen. Behalve aan de remise is ook veel schade toegebracht aan de locomotief. De toestand van den moor denaar van het dienstmeisje Elizabeth Aalbersberg, te Leidende 22 jarige huis schilder Stammers, die nog in het Acade misch Ziekenhuis aldaar wordt verpleegd gaat vooruit. Wel is het eene oog ver loren, maar er bestaat alle kans, dat hij het volle gebruik van zijne beenen zal terugkrijgen De kogel zit nog altijd in het hoofd, zonder echter infectie te veroorza ken. Er zullen echter nog eenmaal pogin gen worden gedaan om dien te verwijderen. Voor zijn jonge vrouw en drie kinderen is een bedrag van ruim f'400 bijeengebracht Iemand die een pakhuis heeft in Den Haag, was Dinsdagavond niet in zijn kost huis verschenen. Toen men ook gisteroch tend niets van hem hoorde, maakte men de deuren van het pakhuis open, waar de man met gebroken hals werd gevonden Omtrent de toedracht van het ongeluk is niets bekend. Door de politie werd het lijk overgebracht naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats. Te Hoorn is een driejarig kind gestorven, doordat het uit een ketel met kokend wa ter gedronken had. Te Enkhuizen is bij de laadplaats een van de beambten bij het rangeeren van den trein onder de wieleo geraakt, waardoor hem een arm en 'n been werden afgereden. In het zie kenhuis overleed de ongelukkige Op de O. Z. achterburgwal 129 te Amsterdam is een bende valsche munters gevangen genomen, die sedert maanden valsch geld uitgaf. Al het materiaal werd in beslag genomen. Slachting onder schapen. Te Wagenborgen hebben een drietal kees honden vreeselijk onder een 20-tal schapen huisgehouden. Een zestal der arme dieren zijn reeds gestorven, terwijl de andere ook erg zijn toegetakeld. De honden zijn door de politie doodgeschoten. De schade wordt vergoed door de eigenaars der honden. Ook te Uithuizermeeden zijn drie scha pen door honden verscheurd. H. M. 44 jaar, reizend koopman te Haarlem is op den Haagweg nabij Delft onder de stoomtram geraakt en werden hem beide beenen en een arm afgereden. Hij overleed spoedig. De oorzaak is vermoedelijk mis bruik van sterken drank. 't Volgende is op de Egelautiersgracht te Amsterdam gebeurdEen vrouw viel van een trap en brak haar been. Een familie, die telefoon had en zich erg voor het ongeval interesseerde, telefooneerde direct naar den eersten den besten dokter, die een telefoon had Vrouw'n been gebroken. Zoudt u kun nen komen Onmogelijk Laat die vrouw maar naar mij komen Rrrrt, de haak in de telefoon. Toen naar het politiebureau op de Lau riergracht om een brancard en dan gauw naar 't gasthuis. De brancard was er in een wip, dat gmg prachtig. Maor wie betaolt dat zaokje, had de politieagent gesproken. Daar zullen wij wel zorgen, zei de dame des huizes, van waar getelefoneerd was Wat kost dat? Twee gulden 1 antwoordde de agent. Hier! Hou maar een kwartje extra voor jezelf af. Toen werd de vrouw met het gebroken been naar het gasthuis gebracht en opge nomen. Mr.ar toen de eerste agitatie voorbij was en men over het geval nog eens ging napraten, vond men die twee gulden voor een transport per brancard eigenlijk toch wel wat veel. Een rijtuig zou maar zestig, hoogstens vijf-en-zeventig centen hebben gekost Men ging ten slotte eens informee- ren. En wat bleek nu? Dat voor het ge bruik van een politiebrancard nooit meer dan 80 cent wordt berekend! De politie agent had er eenvoudig maar wat opgelegd voor zichzelf! 't Spreekt vanzelf, dat dit zaakje hem nu niet heelemaal glad zal zitten 1 Het huisgezin van den gemeenteveld wachter B. te Stampersgat bij Rozendaal had Zondag jl. hoofdkaas gegeten, die bjj een slager in het dorp was gehaald. Na het gebruik werd het geheele gezin onge- sttld en deden zich verschijnselen van vergiftiging voor. Een 11-jarig meisje is sedert overleden, terwijl de overige huis- genooten nog in zorgwekkenden toestand verkeeren. Een tot heden ingesteld onder zoek heeft echter nog niet aan het licht gebracht of de vergiftiging door de hoofd kaas is geschied. D i o v e n h u m o r. Bij den heer B., te Hilversum, zijn Maandagnacht 12 kippen uit één hok gestolen. Slechts de haan werd achtergelaten. Aan den hals had de dader een briefje bevestigd met 't opschrift: „Heele maal alleen". Jacht op een die f. In Nederland, wie weet hoe dicht bij, vertoeft op het oogenbiik zekere Hernalsteen, die de „Caisse Générale de Reports et Dépots" te Brussel voor 75,000 francs heeft opge licht. De dief doorreist op zijn vlucht het ge heele land per motorfiets en stuurt uit alle plaatsen prentbriefkaarten aan zijn vrouw. De politie maakt jacht op hem, doch heeft hem nog niet kunnen snappen Zondagavond is op het postkantoor te Tervueren een brief onderschept, door Hernalsteen aan zijn vrouw gericht. De envelop droeg den naam van de firma W. S. Delboy, Passage 22, Den Haag. De brief bevatte slechts eenige photographische op namen, door den dief-motorrijder op zijn tochtje door ons land gemaakt Toselli in Holland. De impresario M. (je Hondt, directeur der Italiaansche Opera, publiceert een telegram van zijn vertegenwoordiger uit Florence, waaruit blijkt, dat hij Toselli, die, gelijk men weet, 'n uitmuEteud pianist is, voor eene tournée door Europa en Amerika heeft geëngageerd Deze tournée zal - naar de heer De Hondt meedeelde in Holland aanvangen. Toselli's echtgenoote, gravin Montignoso, de vroegere prinses Louise, kroonprinses van Saksen, zal haar echtgenoot op deze tournée vergezollen. Schors in g van betaling. Uit Al- meloo wordt aan het „Handelsblad" ge seind, dat de kassiersfirma Seholl Eng- berts en Scholten gister surséance van betaling heeft aangevraagd. De tricotfa- briek, die door dezelfde firma gevoerd wordt, is heden stopgezet. De firma Scholl Engberts en Scholten te Almeloo is sedert 1854 gevestigd. Het blad herinnert er aan, dat een der firmanten dezer firma bij de staking van betaling der firma Dikkers Co. tot cu rator in dat faillissement benoemd is. Deze heeft daarvoor nu bedankt. Eigenaardig beestje. Men schryft uit Dussen, aan de „Msb.": Aan vreemde verschijnselen is men hier gewoon, doch heden heeft een geval de algemeene aandacht getrokken. Bij de landbouwers Gebr. Verhoeve is een kalf geboren, waarvan de voorste helft kalf en het achterdeel geit is. Het zonderlinge beest, dat zeer gezond is, is terstond voor hoogen prijs verkecht geworden. De Grondw. meldt Gisterenmorgen is de Paxijschie sneltrein, Amsterdam via UtrechtRoosendaal en die om 10.44 te Roosendaal arriveert, aan ©en groot gevaar ontsnapt waarvan de gevolgen des te meer te betreuren zouden zijn geweest, wijl groot© onvoorzichtigheid daarvan de oorzaak was. Toen nam. deze sneltrein in volle vaart het station Etten- Leur passeerde, was men aldaar op den laadberg bezig met een kraan zandsteemen te lossen. Of nu deze (e ver stond of door welke oorzaak dan ook, plotseling hoor den de opgeschrikte reizigers een vreese lijk gekraak en geschuur langs (le buitenzij de van het prachtige le klasse Fransche rijtuig, dal altijd in dezen trein is opge nomen en waarvan de ruiten tot gruis den inzittenden in 't gezicht vlogen. Zooals altijd bestaat deze trein, behalve uit locomotief, tender en bagagewagen uit een reeks gewone Holla,ndsohe spoorwa gens en een doorloopend le klasse rijtuig van den Franschen Noo'rder Spoorweg, weJk rijtuig breeder is dan de gewone rij tuigen. Hierdoor kwam het, dat die niet geraakt waren, maar des te erger was bet met dit Fransche rijtuig. De heele zijwand was aan den onderkant er als het ware afgestroopt, de closets ineengedrukt en to taal verbrijzeld, zoodat deskundigen nadien verklaarden, dat, wanneer het niet zoo'n zwaar, groot rijtuig was geweest, dit zeker zou ontspoord zijn. De inzittenden werden haast allen min of meer licht gekwetst door de glasscherven, gelukkig geen enkele ernstig. Met eenige vertraging kwam de trein te Roosendaal aan, waarna hot rij tuig er uil. verwijderd werd. Het risico van het „beroep" Tijdens het hippodrome te Malang zijn afscheids-voorstelling gaf, was de dieren temmer bezig, een paar halve tonnen te verplaatsen middelerwijl lietko.sde zijn echtgenoote den zwarten lieer, die evenwel in een booze bui bleek te zijn. Althans met één slag van zijn zwaren klauw sloeg hij de jonge vrouw tegen den grond, stond in een oogwenk met alle vier pooten up haar lijf en sloeg zjjn fel-wit gebit in het meest vleezig gedeelte van het bovenbeen der temster. Doodstil bleek zij liggen op het zelfde oogenbiik stond de temmer voor het dier, dat den kop ophief, en, zijn voorpoo- teu op de borst der vrouw zettende, hein wild aangromde. De geweldige slag met het looden handvat van zijn zweep was voldoende om het verscheurende dier te doen afdeinzen en schuldbewust als een bal te doen ineenkrimpen. De ferme vrouw stond op, doodsbleek, maar bleef aan de vertoo ning meedoen tot het einde toe. Toen was zij de bezwijming nabij. De Indische wilde-dieren-statistiek, waar van de lezing ieder jaar weer doet huive ren is opnieuw verscueuen. Volgens officieele opgaaf zijn in 1906 in Britsch-Indië 2U84 personen door wilde dieren gedood, 33 meer dan in 'tjaar te voren, en 118 door wolven. Aan slangen beten stierven 22.854 menschen, d. i. 57 meep dan in 1905. Men schrijft de vermeerdering toe aan overstroomingen, waardoor de dieren in de huizen gedreven werden. De 6-jarige Maria Thielen te Dortmund speelde Maandag met een paar andere kin deren nabij den overweg aan de Schlagel- straat, toen uit een daar passeerende ran geermachine gloeiende steeuen gegooid werden. Een 12-jarige greep een hiervan met een stuk papier op en wierp dien in den schoot van de kleine Marie, die onmid dellijk in vlammen stond. De kleine ver brandde zich dermate dat ze tengevolge hiervan binnen een paar uren overleed. Loyson, de looper van de Brusselsche Bank die met 326.000 fr. er van door was, heeft zich Dinsdagavond om half twaalf zelf aangemeld bij de politie. Maar het geld had hij niet en hij verklaarde dat in zekerheid gebracht te hebben en het liever te willen verbranden dan het terug te geven. In ds staalfabriek van Jauf, bij Nancy, viel een reusachtige staalplaat om, die een arbeider op slag doodde en er zes ver wondde een 12-jarig meisje, dat haar broeders het middagmaal bracht, werden beide beenen verpletterd. Te Berlijn heeft een barbier zijn 46-jarige echtgenoote met een scheermes de keel doorgesneden. De Berlin-ramp. De politie-rechter kende mevrouw Baart- man een schadevergoeding van 1500 pond sterling toe, voor het verlies van haar echtgenoot, een Nederlandschen bloembol- lenhandelaar, die bij de ramp van de „Ber lin" om het leven kwam. De aansprakelijkheid der Great Eastern Railway Company, waarvan de „Berlin" het eigendom was, is, volgens de koopvaar dij wet beperkt tot 25.000 pond sterling. Er werd vastgesteld dat uit dat bedrag een groot aantal eischen zal moeten worden voldaan. Een beambte van de Bank van Genéve is er met een millioen francs vandoor gegaan. Men denkt, dat hij naar België is gereisd. Een ambtenaar bij de belastingen te Straatsburg, die sedert 25 September op de vlucht was met 60,000 mark, is gisteren in een hotel te Zurich in hechtenis genomen. Het grootste deel van het gestolen geld was nog in zijn bezit. Moorden en diefstallen. In zes dagen tijd heeft het parket van Brussel niet minder dan een half dozijn zaken te onderzoeken gekregen, die de magistraten heel wat hoofdbreken zullen kostende moord op de jonge harpiste Zelaya; de moord op een kermisineisje te Elseue; de diefstal van 75.000 fr. in de Caisse de Reports; de moord in de Henegauwlaan op den jongen De Schepper. Nu heeft men er bij te voegen den dief stal van 320 000 fr, in de B a n q u e de Bruxelles en nog een moord te Vorst, waar een man, die een tijd lang de echte lijke woning verlaten had, bij zijn terug komst zijn vrouw neerschoot, zoodat men voor haar leven vreest. Parjjsche Apachen. Eergistera vond om elf uur werd te Parijs een werk man, die van een partijtje naar huis terug keerde door een bende apachen aangevallen, die hem „voor do aardigheid", zooals ze zeiden, met messteken letterlijk doorzeef den. Zijn toestand is hopeloos. TeSnnny Side, een paar kilometeis van Glasgow is gisterenavond een pleiziertrein op een locomotief geloopen. Deze laatste vloog met een groote vaart over de spoor staven en kantelde, waarna de trein erop botste In den stampvollen trein werden ongeveer 60 menschen gewond De verloofde van juffrouw Gladys van der Bilt is graaf Laszio Szechenyi uit Boeda pest, de jongste zoon van wijlen den gezant te Berlijn. Zij is in Augustus meerderjarig (21 jaar) geworden en toen in het bezit gesteld van een vermogen van ruim 12 millioen dollars. fólËCtfTZAHEN. De rechtbank te M i d de 1 b u r g heeft heden (Vrijdag) uitspraak gedaan in de zaak tegen I. F., 20 jaar, boerenarbeider te Oost- en West-Souburg, thans te Mid delburg in hechtenis, beklaagd van brand stichting, waarvoor tegen hem 2 jaar ge vangenisstraf was geëischt. Hij werd veroordeeld tot één jaar ge vangenisstraf, niet .aftrek van het voor arrest. Verder werden veroordeeld wegens: diefstal: K. de B., 20 jaar, leur der te Middelburg en aldaar in hechtenis tot 1 jaar gevangenisstraf, met mindering van het voorarrest; M. C. V., 46 jaar, huisvrouw van J. G., zonder beroep te Vüssingen, tot 3 maanden gevangenisstraf en A. v. d. K., 17 jaar, schippersknecht te Goes, tot f 5 boete subs. 1 week tucht school heling: D. J. S., 20 jaar, leurder te Middelburg en aldaar in hechtenis tot 1 jaar gevangenisstraf, met mindering van het voorarrest; stroop er ij: W. S., 49 jaar en C. J. v. L., 19 jaar, schippersknechts te Ier- seke, ieder tot f 1 boet© subs. 1 dag hech tenis. Smaadschrift. Heden werden voor dezelfde rechtbank behandeld, de zaken tegen M. C. J. V., redacteur-uitgever van de „Zeeuwsche Koerier" t© Sas van Gent en mej. M. C. P., wed. I'. J. v. d. S., uitgeefster van de „Terneuzensche Cou rant" te Terneuzen, beklaagd van smaad schrift. Een klacht wegens smaadschrift was ingediend door den heer J. J. F. van Zeijl, redacteur van het Katholieke blad „Zelandia" te Hulst tegen die „Zeeuwsche Koerier" te Sas van Gent, welk blad in een artikel Ier verdediging van de candi- datuur-Van Dalsum voor de Prov. Staten ook Katholiek uitdrukkingen heeft gebezigd van beleedigenden aard en tegen de „Terneuzensche Courant", welk blad het artikel uit de „Zeeuwsche Koerier" als advertentie had opgenomen. In dat stuk, onder het opschrift: „Een laatste woord aan de kiezers", kwam o.a. voor dat hel „Gij moogl niet op Van Dalsum stemmen" was gezegd „door mijnheer Fruytier en mijnheer Van Zeijl, omdat Van Dalsum hen in begin 1906 heeft betrapt op een daad van heimelijk kwaadspreken |en zij zich niet hebben kunnen schoonwasschen". Het 0. M. eischte tegen M. C. J. M. V. f 25 boete of 25 dagen hechtenis, en tegen M. C. P., wed. v. d. Sande, f 10 boete of 10 dagen hechtenis. De verdediger, mr. J. J. Heyse, vroeg vrijspraak subs, ontslag van rechtsvervol ging. De uitspraak werd bepaald op 11 Oct. Aan J. F. Boutens te Middelburg is alsnog onder voorwaarden vergunning verleend tot het bergen van ten hoogste 3000 liter benzine in vaten in zijne petro- leumbewaarplaats aan den Segeersingel aldaar. In zake het betrekkelijk geschil tusschen den Nieuw-Olzendepolder en den Molen polder, in Zeeland, is beslist dat de verplichting tot beheer en onderhoud van den binnendijk tusschen de genoemde pol ders rust op den Molenpolder. GOES. Gehuwd: 3, Reinier Jacobus de Blaeij 25 j. jm. te Nisse en Johanna He lena Mange 25 j. jd. Goes onlangs Arnhem. Geboren: 2, Maria, d. v. Johannes Petrus van Hoorn en Jacomina Oosterdag. Overleden: 3, Maria Magdalena Kien, 83 j. weduwe van Mattheus Hermanus de Witte. Vau 3 en 4 Oct. MIDDELBURG. Ondertrouwd: G. Blaas, jm. 27 j. en J. W. Hegberg, jd. 23 j. GetrouwdK. J. Adams, jm. 27 j. en A. Kake-beeke, jd. 21 j.; J. Kopmeijer, jm. 27 j. en M. J. Murk, jd, 17 j. Bevallen: J. J. Gastel, gob. Schout, z. Van 28 Sept.4 Oct. IERSEKE. Geboren: 28, Francois Jan, z. v. Cornells van Stee en Janna Felius; 3, Daniël, z. v. Pieter Hollestelle en Janna van de Vrede. Overleden: 29, Elizabeth. Verboom, 50 j., echtgenoote van Bastiaan Wisse. Over de maand Sept. KRUININGEN. Ondertrouwd20, Cor nells Catharinus van den Brink, 44 j. jm. en Geerlruida Johanna van den Ende, 35 j. jd.; 27, Jozef Paauwe, 22 j. jm. en Lqunt.je Stoffelina Lavooij, 21 j. jd. Getrouwd5, Joannes Nieuwkamer, 30 j. jm. en Cornelia lluberdina Rademaker, 31 j. jd. Geboren14, Johannes, z. v. Pieter Nieu- wenhuijise en Elena Boone; 17, Abraham, z. v. Willem Blok en Stoffelina Zeevaart; 21, Izaak, z. v. Pieter Verhuist en Johanna Everharda Thona Markusse; 23, Cornelis Marinus, z. v. Adriaan Dek en Paulina Hage; 25, Gabriel Marinus, z. v. Arie Franje en Apolonia Quakkelaar; 26, Jo hanna Geerlruida, d. v. Adriaan Dek en Maria Blok; 26, Paulina. Gudeela Elizabeth, d. v. Eugenius Francies Laure-t en Anna Christina van Husen; 28, Agatha Ca.tharina Anthonia, d. v. Lambregt Nieuwkamer en Barbara Boonman; Fr-anciscus, z. v. Johannis Dommanschet en Maria Thenesia van Woensel. Overleden: Susanna Haverhoek, 79 j., eohtgen. van Francois Nieuwenhuijze. HE1NKF.NSZAND. Gehuwd: 5, Cornelis Rijk, 30 j. jm. te Oudelande en Antonia Raas, 27 j. jd. te Heinkenszand. Geboren: 4, Jan, z. v. Karei van Anken, en Talje Knottnerus; 6, Pieter Jan, z. v. Pieter de Jonge en Anna, Sanderse; 8, Anthonia, d. v. Jacobus Priem en Maatje Huizen; 9, Jozina, d. v. Adriaan Traas en Dina Zuidhof; 18, Jan, z. v. Jan Traas en Jannetje Meeuwse. Overleden: 12, Leuntje, 4 m., d. v. Ja cobus Minnaard en Huigje De Ruiter. RILLAND-BATH. Hu we! ijks'.ol.rekkin gen 12, Cornelis van Weele, 48 j., we duwnaar van Paulina Wiskerke met Chris tina Hirdes, 41 j. jd.; 26, Johannes Frans Bastiaanse, 26 j. jm. met Janna Maria Lamhrechts-e, 24 j. jd. Geboren: 13, Maria Elisabeth, d. v. Jan Harthoorn en Adriana Brouwer; 14, Pie ter, z. v. Johannes Breure en Cornelia Zuidijk; 16, Jeroom, z. v. Jacob van de Sande -en Jakomina van Overbeeke;; 17, Cornelia Johanna, d. v. Jan Prevo; ©n Johanna LobhezooAdriana, d. 'v. Jo hannes Minnaard en Adriana Cornelia Lambrechtse; 21, Petrus, z. v. Geraxdus Michielsen en Anna Anlonetta van Loon; 22, Petrus Johannes, z. v. Alphonsus Ma- chielsen en Jacoba Engelaar. Overleden2, Frangoise, 2 m., d. v. Jan Adriaan de Sege en Cornelia Dees; 19, levenloos geboren z. v. Jannis Abraham Colpaart en Pieternella van Velzen. KRABBENDIJKE. Geboren2, Levinus Christiaan, z. v. Christiaan Cuzee en Ja comina Elizabeth de Veij; 10, Cornelia, d. v. Jacobus Luteijn en Cornelia Weststra- te; 16, Nikolaas Jacobus, z. v. Jan d© Koning en Fenia Elsina Lampen20, Si mon, z. v. Willem d-e Rijder en Elisabeth Visser. (Z.). 'sHEERENHOEK. Geboren: 6, Jan, z. v. Bastiaan v. d. Made en Cornelia Knuijt. Overleden: 4, Catherina de Wit, 79 j., weduwe Pierre Joseph van Casteren; 26, levenloos een d. v. Jacobus Petrus van 'tWestende en Antonetta Maria de Koo ning; Jan, 3 w., z. v. Bastiaan van der Made en Cornelia Knuijt. VLISSINGEN. Tot leeraar in het teeke nen aan -de Zeevaartschool alhier is be noemd -dhr. A. L. Gexretsen van Ter- neuzen. Alhier is een Oranjevereeniging opge richt, om den jaardag der Koningin tot een nationalen feestdag te maken. HOEDEKENSKERKE. Bij de heden ge houden verkiezing voor den gemeenteraad in de vacature-C. de Ruiter, zijn candidaat gesteld de hoeren J. de Bart en A. den Dekker. 5e klasse. Trekking 3 Oct. f 10002960 8912 10630 13520 19869 f 400: 1077 3795 17382 f *20013503 f 10019 2455 3446 4281 5969 7272 8968 9346 12753 13522 13597 16769 19857 f 70: 1964 2580 2922 5010 5095 9333 Nieten52 71 82 89 95 99 1328 1899 1901 1930 1947 1952 1958 2162 2185 2579 2905 2923 2932 2943 5038 7856 7861 7867 7874 7875 7877 7915 9655 9659 12592 12593 12604 12606 13074 16515 16524 Trekking 4 Oct. f25000: 14281 f 1000441 3711 11595 13889 f 4006980 13657 13699 f 200: 3318 5493 7507 13965 14272 19712 f 100: 149 5121 6075 9706 12608- 15261. 20491 20626 f 70: 1321 1879 1896 1959 5025 5061 5650 7804 7834 7881 12600 Nieten64 96 1890 1908 1921 1929 1982 2157 2186 2851 2918 2984 5013 5029 5011 5083 5089 5098 5109 5110 5128 7823 7839 7869 12591 12602 13082 13089 16504

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 6