'openbare verpachting.' AANBESTEDING. Openbare Verkooping Keukenmeid. 1200 zachte Olmen, Bouw- en Weiland ji| 2000 Canada's de Visscherij in de Sluisholk, Openbare Vrijwillige Verkooping. Itl IK «1EEF, BOUWLAND, BOOMGAARD, HUIS, SCHUUR en EOF Een Huis met Schuur en Erf, „DE ZON", FRUITBOOMEN, KERKNIEUWS. ONDERWIJS. iandbeow en Veeteelt BURGERLIJKE STAN». Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. Markfherichfcaic ADVERTENTIËN. STEENHOUWERSAFFAIRE op Woensdag 16 October 1907, voor 7 jaren in het openbaar verpachten: 30 PERCEELEN en DIJK, op Donderdag 3 October, liet maken van een dubbel WOONHUIS aan de Sclielde- straat te Ylissingen. Donderdag 26 September 1907, publiek verkoopen: JOH. PILAAR, Vrijdag 27 September 1907, publiek veilen en verkoopen best BOUWLAND BOOMGAARD Gevraagd tegen 1 Nov. wegens huwelijk der tegenwoordige, een flinke Loon f 110 met verhooging. f 20 waschgeld. Lange Delft, Middelburg. SCHOUWING Woensdag 25 September 1907. Te koop aangeboden I. v. iDIIÏS-i. 'tWtSTEINIE Boomkw., J. pLAZIER, Turfkade Goes. Nader veffneemt men, da;t hyt paard, ©en mak beest, geschrikt, is voor de explosies die veel op pistoolschoten gelijken waarmede het remmen van deze motor fiets steeds gepaard gaat. Eergisteren avond had te Ellerhuizen (G.ron.) een treuj- rig ongeluk plaats. Een sitoomdoirschmaj- chine met toefoehooren moest van den ecnen naar dien anderen landbouwer ver voerd worden. De stroo-përs werd (be stuurd door den arbeider J. v. d. Ploeg. De paarden geraakten, op een hoek uil bet spoor, waardoor het zware gevaarte te veel op den leant geraakte en kantelde in oen tochtsloot. De bestuurder, die er op plaats genomen had, kwam in het wal ler onder de pers, met het noodlottig ge volg, dal hij o'p de plaats dood bleef. Te Tilburg is het 5-jarig zoontje van ze keren J. in de Veldhoven, door den zwa|- ren bierwagen der Trappisten overreden. Het .rad ging bet kind over het lichaam, dat geheel verpletterd werd. Het knaapje was terstond een lijk. Men 'meldt uit Rotterdam: Bij de justitie lüe'r ter stede heeft zich aangemeld de 25-jarige H. J. H., werkman op het expediliekantóoa- der firma G. N. L. te Amsterdam, waar bijl plm. 800 gulden zou hebben verduisterd. Alvorens zich gevangen te geven heeft hij tweemaal getracht zich in den Hillegersl berger plas te verdrinken, doch beide koe ren vond hij bet water te nat en kroop weer aan den wal. Het water sijpelde hem uit de klee'nen toen hij het politiebureau betrad. Zijn eenig bezit bestond in een fiets. Hij werd naar Amsterdam overge bracht.. De justitie I© Almelo heeft een onderzoek ingesteld naar den toestand, van zekere J. K. te Denekamp;, waarvan ven teld werd, dat hij door zijn familie in een hok was opgesloten en zeer onmenschel'ijk werd behandeld. Het bleek inderdaad dat- hij! was opgesloten en niet meer in staat was te loopen. Hij verkeerde bovendien in een zeek droevigen toestand door de. on dergane behandeling. Op last van de ju stitie is hij uit zijn hok bevrijd en opgej-' nomen in het ziekenhuis te Oldenzaalj. Omtrent dit geval meldt Trib.Het slacht offer Kwas sedert bijkans 2 jaar opge sloten in een vuil en vunzig hok. Zijn bed bestond enkel uit stroo en een bedzak of overtrek. Geheel ontkleed, behalve een hemd aan, lag hij daar in eeD hoekhij droeg een langen witten baard. Zijne na tuurlijke behoeften vonden in hetzelfde hol plaats; hij droeg de sporen van een ver- dierlijkst en verwaarloosd leven. Het kleine raampje, waar eenigszins het daglicht kon doorbreken, was met planken dicht gespijkerd. Toen door de politie, met een brandende lantaarn, genoemde K. uit zijn schuilplaats was te voorschijn gehaald, om hem te eon- fronteeren, bleek hij geheel te zijn ver wilderd en vol met zweren te zitten. Een kruisbeeld vernield. Uit Heerlen meldt men: Een geheimzinnig geval is alhier Woensdag nacht voorgevallen. In de nabijheid der mijn Oranje-Nassau bevindt zich een kruis beeld, iets wat trouwens in heel Limburg 't geval is. Gistermorgen bevonden de mijnwerkers, die zich naar de mijn begaven, dat het kruis uitgerukt was en verbroken, terwijl naast 't kruisbeeld 't lijk lag van een vreemden Duitschen mijnwerker, vermoe delijk geheeten: Hakkenberg. Begrijpelijkerwijze is de ontroering onder de bevolking alhier zeer groot. De politie heeft reeds heden een streng onderzoek ingesteld, waarvan 't resultaat nog niet is bekend. Zooals wij reeds vroeger mededeelden, hebben ook indertijd te Kerkrade vreemde mijnwerkers zich aan 't vernielen van kruis beelden schuldig gemaakt. De Nieuwe Limb Koer. meldt nader: Gistermorgen om vijf uur bemerkte de herbergier M., aan den overweg bij de mijn Oranje-Nassau, te Heerlen, dat het kruis beeld, bij zijn huis geplaatst, verdwenen was. Een kwartier later meldde de nachtwaker F., van de Orapje-Nassau I, dat 't afge rukte kruis op den sintelberg van de mijn lag. F. toog aanstonds naar de politie, om deze met de heiligschennis in kennis te stellen. De inspecteur begaf zich naar de plaats der misdaad. Onderweg kwam de opzichter H. hem tegemoet, en deelde mede, dat op den sin telberg (kreienberg) een lijk gevonden was in de nabijheid van 't kruisbeeld. Toen de inspecteur van politie ter plaatse verscheen, was het lijk op last van de mijnoverheid uit de smeulende sintels ver wijderd en in een gebouw van de mijn neergelegd De inspecteur herkende den doode als zekeren Gerard Joosten, van Blerick afkomstig, die hier als mijnwerker sedert een jaar ongeveer zijn brood ver diende. Reeds een week ongeveer was hij zonder werk. Uit een nader onderzoek bleek, dat J. zeer waarschijnlijk betrokken is geweest bij de omverhaling van het kruis. Uit het onderzoek door de politie ge opend is reeds gebleken, dat J. gisteravond tie café's alhier afgeloopen heeft in gezel schap van een ander persoon, die een dik ken stok in de hand hield en onbekend was, doch waarvan 't signalement reeds is vastgesteld. Om drie uur ongeveer heeft de echtge- noote van den aan den overweg bij de mijn wonenden M. eenig gerucht gehoord. Doch daar zulks meermalen voorkomt, had zij niet de minste achterdocht. Denkelijk werd toen de schandelijke daad gepleegd Nadat de boosdoeners het ijzeren kruisbeeld van zijn steenen voetstuk gerukt hadden, iets waaraan zeker meerdere personen werk zaam geweest zijn, hebben zij 't als spot ternij willen planten op den sinte'.hoop van de mijn waar t 's morgens teruggevc nden werd. Doch 't kruisbeeld is omgevallen en in de gloeiende sintels terechtgekomen. Denkelijk is J. door den rook bedwelmd geworden, gevallen en gestikt. Misbruik van sterken drank kan daartoe meegeholpen hebben. Het hotel Silezië, in het Reuzengebergte, is in vlammen opgegaan. Drie kinderen van den eigenaar zijn levend verbrand. Een Anrerikaanseh logeergast bekwam lichte kwetsuren. Een ontzettende maiff teling heeft de weduwe ram een vermoj- gend landbouwer te Aïgau ondergaan. Ze werd door een koe in haar stal in een hoek opgedrongen en langzaam doodgej- drulct. De doodstrijd moet een gansch-en nacht geduurd hebben. Een uithangbord aan de herberg in het bosch van Olonne, in Frankrijk, draagt het volgende opschrift: Herberg der moordenaars. „Men worgt hier de kippen, slaat de konijnen dood, vierendeelt de kikvorschen en stroopt de palingen. Alleen de klanten worden goied behan deld". Parijs wemelt van ratten en het gemeen tebestuur is thans op het lumineuze denk beeld gekomen van dezen nood een deugd te maken. De jacht op ratten weri dood eenvoudig verpacht aan iemand, die voor deze liefhebberij een aanzienlijk sommetje over bad. De man nu heeft op zijn beurt een geheel leger rattenvangers in dienst genomen. Overal in de stad ziet men vallen, daar levend gevangen ratten 't meest in tel zijn. De dieren worden naar Engeland geexporteerd, waar men ze gebruikt om de honden op de jacht naar veldratten af te richten. Hoe oen kalf den dood vond! Een buurvrouw van den heer v.K. te Hoogkarspel had kleeren te drogen gehan gen op zijn weiland. Een der beste kal veren springt, geraakt vast in een hemd, dat afscheurt, waarvan het grootste deel om zijn kop blijft zitten. Het kalf gaat aan het hollen, het ander vee er achter en het beest rent de sloot in. Eer de boer ter hulp kon komen, was het kalf verdronken. Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Zwaag den Wel- ©erw. Zeergel. Heer B. P. Aalberse, leeraar «aan het. seminarie Hageveld; tol assistent te Gi-ootebroek den Weleerw. Heer A. L. Kortekaas. VLISSINGEN. Met ingang van 15 Oct. is tot onderwijzer aan de B. K. Jongens school benoemd de heer J. J. van Mierlo te Stratum bij Eindhoven. De heeren C. van der Steenhoven en M. v. d. Velde, heiden te Middelburg en A. Meeuwse te Vlissingen slaagdén te 's Gravenhage voor het examen politie- diploma (gewoon). De cursus voor de hoofdact» te Hulst is begonnen met 11 deelnemers. De leden van den R. K. Onderwijzersbond in het Bisdom Breda krijgen van dien Bond eene tegemoetkoming Ijn de kosten van f 15. RECHTZAKEN, MIDDELBURG. Heden Vrijdag zijn ver oordeeld, wegens: mishandeling: E. v. d. M., 19 j., landbouwersknecht te IJzan- dijke, thans te Middelburg in hechtenis tot 9 m. gev.str. met altrek van het voor arrest; C. V., 22 j., arbeider te Hoek, tot 7 d. gev.str., en L. B., 18 j., visscher te Arnemuiden, tot f 5 b. s. 5 d. h. diefstal; A. B., 44 j., landbouwer te. Eed©, tot 7d. gev .str. verduistering: A. v. d. V., 35 j„ metselaar' te Rilland-Bath, tot 1 m. gevstr. wederspannigh.eid: D. de V., 23 j., werkman te Breskens, tot 14 d. gev.str. ovrtreding Drankwet: A. V., 47 j., koopman to Heinkenszand, tot 2 maal f 15 b.s. 2 maal 10 d. h. met vernietiging van het. vonnis van den kantonrechter te Goes. Ontslagen van rechtsvervolging: P. P. G. 40 j., visscher te Neuzen, beklaagd van overtreding der jachtwet met vernieti ging van het vonnis van den kantonrechter te Middelburg. De rechtbank te Amsterdam veroordeel de IC., die 16 December 1906 zijn vrouw in. de echtelijke woning in de Kromme Elleboogsteeg aldaar, met een mes deerlijk wondde, haar daarna uit het raam dei' eerst© verdieping op straat wierp, ten gevolge waarvan ze nog lijdende is, wegens poging tot moord tot 6 jaar gevangenis straf. De krulziekte heeft dit jaar in 't land van Axel en Hulst voornamelijk onder de Wadden of Watjes groote schade aan gericht; het beschot was slecht. Naar we vernemen zal onder leiding der Commissie van Toezicht op de proefvelden in Zeeland een groot proefveld aangelegd worden van zes aardappelsoorten, om te onderzoeken of de dn die streek veelvuldig geplante Wat jes met voordeel door andere soorten kun nen vervangen worden Verschillende landbouwers in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen hebben dit jaar een proef genomen met strubeshaver, een© nieuwe soort van zaaihaver uit Saksen. Ze zijn met de uitkomsten er van zeer in genomen. Het gewas is stijf en grof opge groeid en geeft stroo van bijna twee me ter lengte, voor haver een kolossale groot te. Daarbij is het goed geladen met ©en twaren korrel. Stellig wordt er aanstaand' jaar meer van gezaaid GOES. Ondertrouwd 19, Renier Jaco bus de Blaeij 25 j. jm. te Nisse en JohanDa Helena Mange 25 jjdGoes onlangs Arnhem Overleden 18, Hubertus Janse van Noordwijk 62 j. wedn. eerst van Paulina Johanna Dijl en laatst van Pieternella Sonke. Leendert Cornells Walrave 35 j. gehuwd met Anna Elisabeth Koninckx. Van 19 tot 20 Sgpt. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Klop- imjej'er jm. 27 j. met M. J. Murk jd. 17 j.; J. Polderman jm. 23 'j. met L. J. Polvliet jd,. 23 j. GetrouwdC. L. Peters jm, 33 j. met J. P. W. van Wel, jd. 35 j.; C. Hondsmeirk, jm. 21 j, met C. J. Roos© jd. 22 j. BevallenM. Wattel, gel), van den Broe it©, z.A. A. 'Schuiit, geb. Driessens, z. Levenloos aangegeven: eene dochter v. C. Reijhierse en C. M. Snoep. Van 13—20 Sept. IERSEKE. Geboren: 13, Engel, z. V. Adriaan Blok en Adriana Colt; 14, Johanna Maatje; d. v. Johannis Lieven.se en Maria, Johanna de Witte; 16, Pieter z. v. Abra ham Evei'dijk en Pieternella Paauwle; 18, •Lena Leuntje, d. v. Marinus de Jonge en Pieternella van Leeuwen; 17, Pieter, z. v. Willem Jacob Huijsse en Maria Wessel; 18, IClara Catbalijinlje, d. v. Jan Steven Duinkerk» en Maria Wiliemina Padmos. KAPELLE, Gisteravond werd ten over staan van Not. Liebert voor den heer A. Nout 8 perceelen bouwland aan den Rijks weg publiek verpacht voor den tijd van 14 achtereenvolgende jaren, als volgt: Perceel 1, 226 toedien aan A. de Schipper voor f 54peTc. 2, 240 r. aan Jac. Evers|- dijk Voor f 54pe|r|(t 3, 248 1'., (a,an, P. Somite, voor f 52perc. 4, 278 r. a,an Jacs. op 'tHof, voor f56; perc. 5, 176l/s r., aan idem, voor föl; perc. 6, 162 i\, aan H. Toolems, voor föl; perc. 7, 176 r., aan Jan op 'tHof voor f50; perc, 8, 192 r., ajamj J. Gamze-man, voor f 54. (Allies jp. ,gemel, COLIJNSPLAAT. Woensdag werd alhier, tem overstaan van notaris Noordijke an het openbaar verkocht een woonhuis met schuur en erf aan de Voorstraat alhier, voore;r!ven van Dirkje die, 'Regt. ICoopjer dhr. C. Sclirier alhier, voor f 1500. Onkosten 81/2 p;ct. IERSEKE. D© levering van de door de gemeente benoodigde steenkolen en pe troleum gedurende het tijdvak van 1 Oct, '07 tot 1 Oct. '08 is bij1 aanbesteding geL gund aan L. Laban, alhier, voor respectie velijk f 1,05 per ILL. en f 9.85 per 100 K.G. RILLAND. Voor de levering van de be noodigde steenkolen voor de openbare ge bouwen alsmede voor die van het Alge meen Burgerlijk Armbestuur, werd ingel- schreven -door de Kolenvereeniging „De Vrijheid" voor fl.06 per H.L,; dhr. J. A. Col paart, voor f 1.07 per H.L. en de Kolenvereeniging „Ons Belang" voor f 1.08 per H.L. Gegund aan de vereenigjng „De Vrijheid". De beslissing omtrent de gunning |an|- thraciet en petroleum werd door 'B. en W, voorloopig aangehouden. IERSEKE. Uitslaig aanbesteding Pasto rie Gereformeerde kerk. Inschrijvers: A. Jacobs, Goes, f5640; J. C. v. Veer, Ka, pelle, f5300; D. v. Maris, Kapelle, f5294; I'. Huijssoon, Ierseke, f5275; A. Laban, Ierseke, f5270; M. Allewijh, Waarde, f5160; A. Goedemiond, Kxuiningen f5150; H. Kosten, Wemeldinge, f5084; W. Goet man, Ierseke, £4949; A. Paasschen, Krui- ningen, f 4930; A. Maïteijn, Ierseke, f 4800; L. Laban, f4750; Jac. Copoolse, 'sHee. Hendrikskinderen, f 4620. Gunning aange houden. Middelburg, 19 Sept. Ter graanmarkt van heden was de aan voer niet groot. Tarwe, rogge en kroon- erwten '.varen iets hooger te plaatsen overigens onveranderd. Nieuwe Tarwe f 7.25 f 7.75 Rogge- 6.25 - 6.50 Zomergerst - 5.25 - 5.50 Haver- 3.a - 4. Kroonerwten -10 50 -11.50 Koolzaad-14.-14.25 Karweizaad f a f per 50 kilo. Volgende week wacht men de eerste aan voer van nieuwe bruine- en witteboonen. Boter f0.61 a f065 per halve kilo. Eieren f4.40 per 100 stuks. VLISSINGEN, 20 Sept. Boter per halve kilo f0,65. Eieren f 4.80 per 104 stuks. ZIERIKZEE, 19 Sept. Boter f 0,55 a f 0,65 cent per halve kilo. Eieren f 0,90 a f 1,de 26 stuks. Heden overleed, na een langdurig en geduldig lijden, in den ouderdom van 35 jaar, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Stervenden, LEONARDUS C0RNELIS WALRAVE. Uit aller naam, Wed. L. C. WALRAVE, Ouders en familie. Goes, 18 Sept. 1907. ITMigg*» Ondergeteekende maakt door deze bekend dat hij de van wijlen L. C. WALRAVE heeft over genomen, belovende een nette bediening. Zich minzaam in ieders gunst aanbevelend. Uw dw. J. Ij. LËE.VPOEL. Vco' de zeer vele en hartelijke blijken van belangstelling, dezer dagen ontvangen bij de mij ten deel gevallen Koninklijke Onderscheiding, betuig ik mijnen hartelijken dank. S. DUVEKOT Cz. Goes, 20 September 1907. i De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder, zal ten verzoeke van het Bestuur van het Waterschap Hoede- kenskerke, des namiddags 1 uur in het Paviljoen van den Steiger te Hoedekenskerke benevens liggende in de gemeente Hoedekenskerke. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere inlchtingen te bekomen ten kan tore van genoemden Notaris. De Architect C. HORSTEN, zal 's middags 5 uur in het Hotel „Café Bos" aan de Boulevard te Vlissingen, trachten aan te besteden Bestek en teekening liggen van Dinsdag a.s. in bovengenoemd Hotel ter inzage. De Notaris P. VAN CLEEF te Hein kenszand, zal op des voormiddags 11 uur, in de herberg van J. A. Clarijs te 's Heerenhoek, ten verzoeke van de erven van wijlen W. J. VAN HERTUM, op het dorp te 's Heerenhoek, waarin sedert 1858 met het beste succes is en thans nog wordt uitgeoefend de Grof- en Hoefsmederij. Kad. sectie A n°. 608, groot 2 A. 81 c.A. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. Blijkens het door den onderge teekende opgemaakte proces-verbaal van het verhandelde in de op 12 September 1.1. gehouden vergadering van vennooten der commanditaire vennootschap op aandeelen „Wed. H. J. Molhoek", gevestigd te Goes, is Mejuffrouw JACOBA ALBERTS DONGA, weduwe Hendricds Johannes Mol hoek, te Goes, sedert 16 Ssptember 1.1. als beheerende en aansprakelijke vennoote afgetreden en is als beheerend en aanspra kelijk vennoot aangesteld de heer Cornelis Breen Dimmenszoon, te Goes. Goes, 16 September 1907. Notaris. VAN onder de gemeenten KRABBENDIJKE en WAARDE. De Notaris M. C. SCHRAM te Krui- ningen zal op des voorm. 11 uur in de herberg van den heer W. KRIJGER te Krabbendijke, ten ver zoeke van den heer W. WABEKE, 6 HECT. 39 AREN 90 CENT. geheel aaneengelegen aan den Abeelendijk en Koedijk in den Oostpolder onder de gemeente Krabbendijke, Kad. Sectie D Nos. 53, 54, 55, 56 en 387, in 11 perceelen. Zooals is afgebakend, zonder massa's en 1 generale massa. 67 AREN 50 CENT. op het Koolhof in den Westveerpolder onder de gemeente Waarde genaamd de Biermansmeetjes, Kad. Sectie A No. 606 in 2 perceelen en in massa. zeer gunstig gelegen in het dorp Waarde en bijzonder geschikt voor de uitoefening van het VRACHTRIJDERSBEDRIJF, Kad. Sectie A No. 677, groot 4 Aren 43 Cent. Alles breeder omschreven bij biljetten welke gratis te bekomen zijn ten Kantore van genoemden Notaris alwaar tevens ter inzage liggen de Kad. kaarten en de pacht- contracten. Inlichtingen te bekomen bij den ver- kooper en ten Kantore van voornoemden Notaris, ADRES: De Besturen van de West-, Noord-, Zuid- en Nieuwe West Kraaiertpolders maken bekend, dat zal worden gehouden op alle Watergangen en Springwatergangen, heulen en dam men, alsmede op de bermen der dijken en de Wegen in genoemde polders ge legen, op •JL waaronder 150 witte, tó""ü"-*Bs*,|jjjzon(jer geschikt voor windbeschot van 12-14-14-16-16-18-18-20-20-22 o.M. afhakker en met top, assAs*». van 14-16-16-18-18-20 c.M. alles gemeten op één meter van den grond benevens: in alle soorten en vormen, roode-, witte-, zwarte- en kruisbessen. Westdijk, Heinkenszand. EN voorhanden.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3