Biddeh, Mtpsm eh Ledikahhh. BINNENLAND UIT ZEELAND. GEMENGD NIEUWS. Eenpolitieke moord. Het bekende Rijksraadslid, prins, Ilja Tsjaftsjawatse, is op een rijtoer van Tiflis naar zijn landgoed Lagoeramo vermoord. De zeventigjarige prins reed met zijn vrouw iu een equipage naar zijn landgoed, toen plotseling eenige jonge mannen, als veldwachters verkleed, het rijtuig omsingelden Eerst doodden zij door een aantal revolverschoten den prins. Daarna schoten zij den koetsier dood en brachten vervolgens de prinses door kolf slagen ernstige verwondingen toe. Gerooid is er niets, zoodat men hier waarschijnlijk te doen heeft met een politieken moord. Telegrammen uit Lodz melden dat er een groote uittocht van rijke inwoners uit de stad aan den gang is. In de laatste veer tien dagen hebben honderden welgestelde burgers brandbrieven gekregen, hen met den dood bedreigende als zij niet'n zekere som gelds betaalden. Het ziet er naar u t of de afdreigers goed georganiseerd zijn en men vreest voor ernstige gebeurtenissen. Te Odessa duren de daden van geweld, waarvoor de waarlijk Russische mannen verantwoordelijk worden gesteld, voort. Een zuigeling werd op den arm van de moeder door een kogel gedood. Een Jood werd door zweepslagen afgemaakt. In het geheel werden sedert de begrafenis van den politie- luitenant 5 Joden gedood en 25 verwond. Er heeft ook een gevecht plaats gehal tusschen Russische mannen en politie20 van de eerstgenoemden werden gevat. .Nadat gister de Koningin en de Prins oer trein van G.49 uit Den Haag waren vertrokken, kwamen zij te 7.35 aan 'tsta tion fe Ymuiden aan. De Koningin was geheel in het wit. gekleed, en de Prins in politiek. De Koningin begaf zich naar de Kust- manoeuvres, de Prins naar de vergadering van de Staatscommissie voor het Red- dingsleger. De koningin werd begroet door den ge- neraai-majoor De Meester en ging met dezen en een hofdame iri de divisie-auto naar de haven. Daar lag het oorlogsschip de Piel Hein. De bevolking juichte Haar hartelijk toe. Op de Piet Hein stonden de troepen op gesteld en werden door H.M. geïnspecteerd. Daarna werden de officieren aan Haar voorgesteld, en begaf H. M. zich met gene raal De Meester op de commandobrug, liet publiek zong hierop het Wilhelmus. De Piet Hein wierp hare ankers en ver trok gevolgd door 3 torpedo's. De Prins wuifde, staande op de Watorstaatsbooit, tl. M. hartelijk toe. Te 11 uur kwamen de oorlogsschepen te Scheveningen in het zicht en was langs de strand-boulevard en op 't wan- delhoofd. pp 't platvorm aan 't eind van de pier een groote menigte. Twee torpedo's gingen vooruit om pei lingen te doen. Toen deze verkenners te rugkwamen, naderden de twee oorlogs schepen doch de Koningin was noch met het gewapend, noch met het bloote oog te zien. H. M. is te Hoek van Holland aan wal gegaan. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken van 18 Sept. zijn, voor het tijdvak van dien dag tot en met 31 Augustus 1908, benoemd tot assistenten aan de Technische Hoogeschool te Delft J. Tielrooy, te J Rotterdam, geboren te V lissin gen, thans te Delft, voor de anorganische en physische scheikunde en W. A. Ochtman, scheikundig ingenieur te Goes, voor de analytische scheikunde. GOES. Hedenmorgen 11 uur werd het stoffelijk overschot van den arbeider Jan sen van Noordwijk, die hij het afbreken der ©erepoort in de Lange Kerkstraat, zoo noodlottig om het leven kwam, ter aarde besteld. Zeer veel bewoners der I.. Kerkstraat brachten een laatste blijk va,n deelneming door in don rouwstoet plaats te nemen en den overledene naar zijn laatste rust plaats te brengen. Als waarnemend voor zitter der buurt-commissie sprak de heer de Hoogh een laatste woord tol de familie en aanwezigen. Spr. herinnerde aan de tegenstelling niet de feestviering en dit droevig geval. Wie zou voor eenige dagen gedacht hebben, dat wij dezen droeven plicht te vervullen hadden Als we gezond zijn en feestvieren wordt de gedachte aan den dood achteruitgedrongen, toch kan de dood ons vinden. Met weemoed staren we op het overschot van dezen graven ar beider, die steeds bevreesd wa,s, dat hij te weinig werkte, vooral den laatslcn lijd. Bij niemand was hij gehaat, bij velen ber mind. En trots de vele slagen, die ook hem troffen, lilcef bij opgeruimd van geest. Hier is bewaarheid het woord der Schrift: Er is maar één schrede tusschen ons en den dood. Spi". wendde zich lot de kinde ren om zijn deelneming 1e betuigen en hoople, dal. Jlij, Die gesproken heeft: Ik ben de Vader dier weezen. hen moge troos ten. Nadat spr. allen nog herinnerd had aan de broosheid des levens en hun had toegeroepen: Bereid uw huis, want gij zult sterven, was de droeve plechtigheid ge ëindigd. De oudste zoon van den overledene be tuigde te zijnen huize dank aan de bewo ners der L. Kerkstraat voor hunne deel neming. Op de landbouwbegrooling voor 1908 wordt f 8000 aangevraagd voor uitbreiding van hot. rijkslandbouwproefstation alhier, waarbij ook nog een analist wordt aange steld. Uit de Kon. gift van f300 zal, naar we vernemen, Zaterdag aan de spijskokerij een uitdeeling aan de armen plaats heb ben van krenlebrood en kaas, door hel Burgerlijk Armbestuur. MIDDELBURG. Woensdagavond (rokken de jongens der Trommelma.rsch in hunne witte plunje, mei Oranjesjerp en Iromj- mel, met slaande trom naar do woning van den heer J. Morks, om dezen hunnen ge- achten leermeester pene dankbare hulde te brengen. Toen de beer Morks zich op de stoep zijner woning vertoonde, werd door d© jongens een driewerf hoera aangegeven. De heer J. t'. Smits sprak hem uit naam van de jongens hartelijk toe, bedankte hem voor de groote moeite welke hij zich beeft getroost om hen te leeren, en wenschte hem voorts hartelijk geluk met zijne Koninklijke onderscheiding. Als blijk van dankbaarheid reikte hij den heer Morks een groote phoiografie in lijst van al de deelnemers (90 jongens) over met bijbehoorende standaard. Wederom klon ken luide hoera's en werden de jongens binnen gelaten, waar hun eenige versimpel ringen werden aangeboden, terwijl de beide marketentsters een mandje bloemen van den beer Morks ontvingen. Een tal rijke menigte woonde deze hulde bij. Te half 9 werd de heer M. wederom verrast, doordat hot stedelijk muziekkorps hem aan zijn woning een serenade brachl. Het oudste lid van het corps, de heer J. P. den Boei-, wenschte Z.E.G. namens het korps hartelijk geluk mei de Koninklijke onderscheiding en sprak den wensch uil, dat de goede harmonie tusschen hen en den directeur van langen duur zou zijn. Ook de heel' Herm. Snijders wenschte hem geluk en sprak de hartelijkste wenschen uil. voor directeur en korps. Hierna werden de muzikanten onthaald en werd nog ©ene wandeling door de stad gemaakt, omstuwd door eene groote me nigte. Door hel béstuur van den polder „Walcheren" zijn in het polderhuis alhier uitgelootde volgende acht stuks obli'. gatiën, elk van f 1000, volgens art. 7 van het conversieplan van 3 Maart 1856, en wel de noinmens: 714, 823, 547, 484, 88, 499, 413 en 485: en de riommecs 12 en 9, beiden van f 1000, volgens art. 4 van het plan 'tot. aangaan eener geldleening van f80.000 van '27 September 1900. Door de politie alhier is proces-ver baal opgemaakt tegen een zekeren B. we gens oplichterij, en tegen twee jongens, die zich Woensdagavond tijdens de sere nade zeer onordelijk hadden gedragen. MIDDELBURG. Omtrent de wijze, waar op de diefstal van zilverwerk na afloop van het gala-diner, door de Staten van Zeeland aan H. M. de Koningin en den Prins alhier gegeven, meldt men nader: Het is voorgesteld alsof, na afloop van het diner, de leden van het. stafmuziefc- korps, als belooning voor het gegeven con cert, aan de tafels eenige gerechten had den mogen gebruiken. Do toedracht der zaak is echter anders. Toen het diner was afgeloopen, de gas ten, zich verwijderd hadden en oo.k de bedienden een ©ogenblik afwezig waren, zijn eenige leden van het muziekkorps, did op de tribune hadden gespeeld, de eetzaal binnen gegaan e,n hebben zich, ongevraagd ongeweigerd, te goed gedaan aan de gerechten, die nog op de tafels waren achtergebleven. De wijn, die was overgebleven, werd zoo veel mogelijk uitgedronken en al het fijne suikerwerk, waarvan, uit den aard der zaak, weinig gebruikt was, voor goe den buit verklaard. Toen dit, te laat, werd opgemerkt, zijn de ongenoode gasten verwijderd. Intusschen schijnen eenige der muzikan ten ihoen ook de vermiste zilveren voor werpen zich te hebben toegeëigend. VLISSINGEN. De Belgische loodsleer- ling E. V. Hubert is overgeplaatst naar den loodsdionst Ie Nieuw poort en in diens plaats is tot loodsleerling alhier benoemd H. Martens, thans loodsleerling te Zee) brugge. - Het Eng. stoomschip „Baron Self borne", bestemd voor Gent, is iu aant raking geweest met den Leugenaar. Schade onbekend. Het Duitsehe stoomschip „Aachen" van Ilio de Janeiro, bestemd voor Antwerpen, geankerd op de reede te Vlissingen, is na ontvangen orders naar Bremerhaven ver trokken. - Dinsdagmiddag is op de reede alhier geankerd het Engelsche stoomschip „Doi- vedale" van Rosario. Aan boord is een man, behoorende tol de equipage, aan de pokken gestorven en Zondag in zee oven boord gezet. In verhand met de f 500, door II. M. geschonken ton behoeve van de werkliet den der „Schelde", met Hare danbetuiging voor de warme hulde, Haar en den Prins gebracht, wordt gedurende twee weken geen ziekengeld van het verdiende loon ingehouden. Daarvoor krijgt ieder naar ge) lang van verdiensten een aandeel van de Vorstelijke gift. Bij de heden gehouden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad in bat lie district, werden candidaat gesteld de lieeren W. S. Bosch (lib.) en G. van. de Putte (anti-,rev.). De stemming is bepaald op 2 October. Woensdagavond vergaderde de 11. K. kiesvereeniging in het Vincentius-locaall. Met, een hartelijk welkom aan de aan[- wezige leden, opende de voorzitter de ver gadering, waarna hij mededeelde, dat de penningmeester verhinderd was tegen woordig te zijn. De secretaris verzocht ook even het woord, om ter kennis van de vergaderden te brengen, dat de Eerw. heeren Geestelijken, tol hun spijt, ook niet aanwezig konden zijn. Vervolgens las de secretaris de notulen van de vorige ver gadering voor, die onveranderd werden goedgekeurd. Hierna deelde de voorzitter mede, dal de Jxeer J. J. Fillot in de vorige vergadering tot bestuurslid verkozen, de functie van vice-voorzitter op zich had genomen. Bij het nu volgende punt van de agenda: bespreking van de a. s. gemeenteraadsver kiezing, las de secr. allereerst een schrijf ven van het bestuur der anti-rev. kiesver. voor. Voor men evenwel tot de bespreking overging, stelde de heer Mentink de vraag, of het bestuur van onze vereen, van te voren ook overleg had gepleegd met dat der anti-rev. kiesvereeniging. De voorz. moest deze vraag ontkennend beantwoor den Daar er echter meerdere leden waj ren, die zulks zeer wenschelijk achten, be loofde de voorzitter hiervan goede nota te nemen en werd den secr. opgedragen het bestuur der anti-rev. kiesver. hiervan in kennis te stellen. Bij de nu volgende bespreking bleek, dat sommige leden be vreesd waren, dat de Kath. kiezers dezen keer niet allen op de idoor de anti-rev. kiesver. gestelden candidaat, zouden stem men. Een der leden wees er echter op, hoe inconsequent deze katholieke kiezers toch zouden handelen, indien ze thans hun slem zouden gaan uitbrengen op den door .de .vrjjz. kiesvereeniging gestelden candidaat. Deze toch is dezelfde, die bij de j.l. periodieke aftreding voor ons katho liek gemeenteraadslid zijn zetel heeft moe ten ruimen. En waar nu bij die verkiezing zoo duidelijk is gebleken, dat ook de ka tholieken oj) den steun van de anti-jrev. kunnen rekenen, meende deze spreker, dat het ook niet meer dan plicht was, thans nu een der anti-rev. raadsleden gedwon gen was om af te treden, den candidaat van de anti-,rev. kiesver. krachtig te steu nen. Een der andere leden merkte nog op, da,t er in sommige katholieke kringen reeds gesproken was, van het stellen van een tweedon katholieken candidaat. Deze spreker meende echter t© moeten opmer ken, dat zulks iu dit geval niet ging, en ook zou men zonder krachtdaidigen steun van de anti-rev. kiesver. toch geen candi daat verkozen krijgen, terwijl er allerminst op sleun van vrijzinnige zijde kan gea'er kend worden. Bij de nu volgende stemming werd ook de heer G. v. d. Putte mei algemeene stemmen tot candidaat gesteld. Hierna deelde de voorzitter nog mede, dat bij het bestuur het plan bestond het reglement eens grondig tie herzien, waarna hij onder dankzegging deze niet-talrijke vergadering sloot. Hel. is een verkeerd standpunt, aan te sporen een anti-revolutionair candidaat te steunen, omdat de anti-rev. ook den Katholiek steunen of hebben gesteund. Het. ka,n wel zijn nut hebben op 'I laatste ie wijzen, maar het goede standpunt is, dat wij den anti-pev. moeten steunen om de zaak, die wc gemeenschappelijk voorslaan; dus ook uit eigenbelangzelfs dan u o g al zouden de anti-rev. de Katholieken niet helpen. Laat men hier toch van doordrongen zijn. 'tGaa.t om wat meer dan enkel stuivertje wisselen. Red. KRABBENDIJKE. Door de commissie lol wering van schoolverzuim alhier is aan alle werkgevers een circulaire gezonden, waarin hun verzocht wordt geen school gaande kinderen in dienst t© nemen, aan gezien hun het voornaamste strijdmiddel om het beslaan, n.l. ..ontwikkeling onthoul- den wordt. BIEZEL1NGE. Met ingang van 28 Sept. e.k. wordt dlrr. J. Bra.venboer, rjjfcsveldwj jachtopziener alhier ingedeeld hij het be kleed© personeel en ais rijksveldwachter overgeplaatst naar Ka,pellebrug hij Hulst. SCHORE. Donderdagavond hij hel huis waarts koeren had de heer Dekker, koop man alhier, door verkeerd uitwijken, hel ongeluk met zijn hondenkar in de sloot te rijden. liet voertuig was geheel stuk. Ook dhr. Dekker bekwam eenige hevige, hoofdwonden. Tegen 1 October is M. Kribbe Ie 's CI ral- venpolder benoemd tot postbode, be last met de morgenbestelling naar Kvva| dendamme en de buitenwijken van 's Gra venpolder. (M. C.) OSSENISSE. De knecht van den land bouwer J. Serrarens, die met een leegen wagen huiswaarts keerde, bemerkte, dat een ider paarden zich erg bang maakte vqor een wagen met een zeil er over. Hij greeip het beesl bij den kop, doch kon het niet bedwingen, het sprong eensklaps aan den steilen kant. van den dijk en paarden met wagen rolden omlaag. De wagen was stukdoch erger was het dat dei beide dieren op elkander rolden in den modderigen sloot, met het gevolg, dat het onderliggende dood was, waarschijiu- lijk geslikt, toen zij op het droge waren gehaald. - Een medehelper aan den loren te Philippine (Zeeland) om de stel ling' te maken voor de Il^jks-driehoeka- meting, viel, door het uitglijden eener plank, naar beneden; kwam op het dak der kerk terecht, gleed zoo naar omlaag en viel vervolgens van eene hoogte van 6 M. op den harden weg. En wonder bo ven wonder de man had geen letsel be komen, want twee uur later verrichtte hij weer zijn gewone werkzaamheden. Toen zekere I'. M. van Seroosker- k e op een der feestdagen 's avonds met zijn rijwiel huiswaarts wilde keeren, kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat dit verdwenen was. Aangifte bij de politie leidde niet tot het gowenschtc resultaat, totdat op een morgen hij zijn behuwdbroe- der 's morgens vroeg het rijwiel voor de deur stond. De dief had dus berouw van zijn daad, of, 'I. geen waarschijnlijker is, hij zag wellicht geen kans om onbekend te blijven. Sedert December 1903 zijn reeds plannen aanhangig tot het vergrooten der visschershaven te T h o 1 e n, wijl door uit breiding der vloot en vooral door het aan zienlijk grooter worden der aangebouwde visschersschepen ,de ligplaatsen steeds aan leiding lot klachten gaven. Eindelijk is de toestand nu zoo ver gevorderd, dal na April 1908 de werken zullen uilgevoerd worden, waarvoor de goedkeuring van Ge deputeerde Staten is ontvangen, mits reke ning wordt gehouden met voldoende aan brenging van waterkeerende werken, ten genoegei van het Provinciaal Waterstaat toezicht en het bestuur der Vrije Polders onder Tholen. Gedurende de maand Augustus zijn uit. Zeeland verzonden: door Bergen op Zoom 226 kg. oesters en 169.970 kg. mos selen, door Krabbend ijike 50 kg. oesters, door Kruiningeinlerseke 8142 kg. oesters, 7226 kg. mosselen en 3343 kg. alikruiken, door Vlake 1555 kg. oesters en door Brui.- nisse 4300 kg. oesters en 1.569.200 kg. mosselen. Te Philippine werden aangevoerd 1.595.900 kg. mosselen. In de week van 11 tot en met 17 Sep tember 1907 kwamen in Zeeland voor 1 geval van typhus en febris lyphoidea; 6 van roodvonk en 17 van diphtheritis; te wetenvan typ'hus en febris typhoidea 1 geval te Tholen; van roodvonk 2 gevallen le Biervliet, 1 te Kruiningen, 1 Ie Mid) delburg, 1 te Vlissingen en 1 te Zuidi- zande; van dyphlherilis 1 geval te Axel, 2 te Breskens, 5 le Dreischor, 2 te Goes, 1 te Philippine en 6 te Zierikzee. RECLAMES. Voordeeligst adres voor Door een vlieger. Eenige jongens vermaakten zich te Culemborg met vlie geren. Op een gegeven o genblik brak het touw, de vlieger viel en kwam juist terecht op het achterlijf van een aan den heer Bleyenburg toebehoorend paard, dat in een naburige weide liep. Beangstigd door het vreemde voorwerp op zijn rug, sloeg het op hol en sprong pardoes op een afsluithek, voorzien van prikkeldraad. Het dier ver wondde zich daarbij zoo ernstig aan de borst, dat het moest worden afgemaakt. Drama te Leiden. Men. meldt uit Leiden Woensdagmorgen zag oen melkventer in een zijlaantje van het zoogenaamd©) Zwarte wegje, huilen de Koepoort onder ZoeLer- woude, twee personen liggen, een mans- en een vrouwspersoon. De zaak kwam hem verdacht voor en hij waarschuwde do politie. Toen men op onderzoek uit ging, bleek, dat het meisje, een dienstbode van prof. Kan alhier, was |doodgescho(- ten. Ook de jonge man, een gehuwd huisi schikle'r, S. genaamd, was door een schot getroffen. Hij leefde echter nog. Of het schot levensgevaarlijk is, zal nog moeten worden onderzocht. De man is naar hot raadhuis van Zoeterwoude gevoerd, waar de burgemeester diier gemeente, de heer van Gilse, het voorloopig onderzoek leidt. Men vermoedt, dal de man het meisje heeft doodgeschoten en daarna bet vuur wapen op zich zelf hoeft gericht, Nader meldt men A. S., een 22 jarige huisschilder, gehuwd en vader van 3 kinderen, had betrekkingen aangeknoopt mei de 20-jarig© E. A„ die hij had loeren kennen terwijl hij schilder werk verrichtte ten huize van prof. Kan, waar hot meisje als dagmeisje in dienst was. Deze betrekkingen hadden reeds een jaar geduurd en er begon iets van uit te lekken. Daarover liep de man te mijmeren en het plan scheen bij hem te rijpen, het meisje en zich zelf van het teven te be- rooven. Hij kocht een revolver klein kaf li ber, laadde deze met zes scherpe pa) tronen, en na zijne Vrouw te hebben wijs gemaakt, dat hij naar een vergadering moesl, haalde hij hel meisje en ging er mede in het donkere laantje wandellen. De ouders van het meisje, die reeds vroeg naai' bed waren gegaan, hadden ge dacht, dat zij' even later ook thuisgekomen was en zich ter ruste had hegeven. Vree sol ijk was voor hen de tijding, die hen in de vroegte bereikte. Het meisje lag, toen de politie ter plaatse kwam, uitgestrekt in het gras met een bloedende wonde aan de linkerslaap, waar de hersenen uitpuilden. De man had zich in den mond geschoten. De kogel zat hem nog in het gehemelte. De wonde, die door het bloed dat zijn aangezicht be dekte, ook zeer ernstig leek, is gevaarlijk. De man was echter zeer .versuft, hij kon niet op zijli beenen staan, wat mis schien het feit verklaart, dat hij den ge- heelen nacht hij liet lijk is gebleven. Op den man weid de revolver gevonden, waarop nog een kogel zat en vijf leege hulzen. Hij zegt maar één kogel op het meisje te hebben afgeschoten, en niet te weten, wat er met de andere is gebeurd. Dit is echter niet waarschijnlijk, daar de wonde aan de slaap doet vermoeden, dat meer schoten het slachtoffer getroffen, heb) ben. De plek duidt ook nog een worsteling aan. Hei meisje wist volgens 'S., niels van zijn voornemen af. De officier van justitie in Leiden is gekomen om een persoonlijk onderzoek in te stellen. De toestand va,n S. werd door de dooto ren zoo ernstig geacht, dat hij1 ter verple ging in het ziekenhuis is gebleven. Moord te Roermond. Hieromtrent vernemen we nader: Na afloop eener zoogenaamde Meiverte ring te Roermond, er werd n i. voor dhr. Cox te Maasniel 'n sigarenfabriek gebouwd, werden Zondagavond de werk lieden getracteerddaar er eenige gisting onder enkelen was ontstaan, werd vroeger dan gewoonlijk dat feestje geëindigd en keerden de werklui om ruim 10 uur huis waarts onder wie zekere A. Lintjes, oud 22 jaren timmerman, wonende te Broekhem. L. die 's nachts begon te braken, werd ongeveer een uur daarna, toen men naar hem ging zien dood in bed gevonden. Zondagmorgen verspreidde het gerucht de ronde, dat Lintjens in het braken zou zijn gestikt. De brigadier, Ruijssche, van de brigade marechaussee te Roermond, hiervan onderricht, stelde naar aanleiding van de geruchten, dat er 's avonds te voren kwestie was geweest, een scherp onderzoek in en hem werd meedegedeeld, dat hier aan misdaad moest worden gedacht en dat J. J. H. S., oud 20 jaren, timmerman, wonende te Roermond, hieraan plichtig zoude zijn, waarop hij dezen arresteerde en in voor- loopige bewaring stelde. Een verder onder zoek bracht aan het licht, dat Lintjes door S. met een steen in de slaapstreek zou zijn geslagen, wat door S. werd bekend. Volgens traditioneel gebruik las de Ge meentebode te Alphen (N.B.) op Zondag j.l. bij het uitgaan der hoogmis de publicatiën der gemeente voor. Er werd o.a. voorgelezen, dat de non rupsen, die de mastbosschen verwoesten, zich in talrijke menigte bevonden in de provincie Antwerpen, en ook reeds spora disch in Noord-Brabant voorkwamen. Ieder die non-rupsen, dood of levend vond, werd verzocht daarvan den heer burgemeester kennis te geven. Op namiddag van dien dag bevonden zich eenige boeren in eene herberg, en spiaken over de staking en brandstichting te Antwerpen Een boertje, die deze ge sprekken aanhoorde, en wien de veront waardiging op zijn gelaat te lezen stond, zeide: „En hedde gebeurd, wat Visser vanmor gen op het Dorpskuus voorgelezen het; dat ze ook de nonnen uut Antwerpen verbannen hebben en die ze dood of levend in de bossen vindt mot ze bij den Burgemeester inleveren. Op den Haag weg, onder Delft, is een vijftienjarige jongen door een automobiel overreden en gedood. Het treurige ongeluk heeft zich als volgt toegedragen: De jon gen was van een varkenswagen, waarop hij1 mede moest rijden naar Den Haag, ©ven afgestapt, terwijl een ander het paard vaslhield, daar de tram naderde. Toen de tram gepasseerd was, naderde in volle vaart een automobiel van de richting Rijs wijk. Hij heeft de automobiel waarschijn; lijk met zien aankomen en is door tot nu to© onverklaarbare oorzaak door het voertuig overreden. De auto stopte dade lijk en reed naar Rijswijk om geneeskun dige hulp. Intusschen bleek de ongelukkige knaap reeds te zijn overleden. - Men meldt uit SteenwijkerwoldDinsdagmor gen sloeg het paard van den veehouder H. ter S„ te Tuk, verschrikt door een motorfiets, op hol. In de buurt Tuk viel de voerman, de 63-jarig© T. P. ter S., van den wagen, waardoor hij zoodanig aan het hoofd verwond werd, dat hij' is over leden. De geheele wagen sloeg uit elkaar. Nader verneemt, men, dat het mak beest, geschrikt is voor del die veel op pistoolschoten J waarmede hel remmen van dii fiets steeds gepaard gaat. i| avond had te Ellerhuizen (G.ron rig ongeluk plaats. Een stoort chine met toebehooren moesl penen naar den anderen landb voerd worden. De stroopersi sluupd <loor den arbeider J. v.] De paarden geraakten op eer het spoor, waardoor het zwar te veel op den kantgeraakte ei in een tochtsloot. De bestuurd op plaats genomen had, kwam ter onder de pers, met hel noc volg, dal hij Op de plaats dooit Te Tilburg is het 5-jarig zoontfl keren J. iu de Veldhoven, dooif ren bierwagen der Trappisten Hel rad ging het kind over he dat geheel verpletterd werd. II was terstond een lijk. - Mem Rotterdam: Hij de justitie lueij heeft zich aangemeld de 25-jt H., werkman op het expeditiek, firma G. N. L. te Amsterdam, plm. 800 gulden zou hebben v Alvorens zich gevangen te geve tweemaal getracht zich in den berger plas te verdrinken, doch ren vond hij het water te nat weer aan den wal. Het water si uit de kleeren toen hij het pol betrad. Zijn eenig bezit hesto: fiets. Hij werd naar Amsterda, bracht. De justitie le Almelc onderzoek ingesteld naar den lei zekere J. K. te Denekamp, wai leid werd, dat hij door zijn lam hok was opgesloten en zeer onn werd behandeld. Het bleek ind hij was opgesloten en niet mei was te loopen. Hij verkeerde bo een zeer droevigen toes land d( tlerganc behandeling. Op last i slitio is hij uit zijn hok bevrijd nomen in het ziekenhuis te Omtrent dit geval meldt Trib. offer K was sedert bijkans 2 sloten in een vuil en vunzig ho! bestond enkel uit stroo en een overtrek. Geheel ontkleed, bi hemd aan, lag hij daar in eer droeg een langen witten baard tuurlijke behoeften vonden in h plaats; hij droeg de sporen va dierlijkst en verwaarloosd leve: Het kleine raampje, waar ee daglicht kon doorbreken, was dicht gespijkerd. Toen door de politie, met een! lantaarn, genoemde K. uit zijn was te voorschijn gehaald, om fronteeren, bleek hij geheel ti wilderd en vol met zweren te z Een kruisbeeld vi Heerlen meldt men: Een geheimzinnig geval is a nacht voorgevallen. In de nal mijn Oranje-Nassau bevindt zich beeld, iets wat trouwens in hee 't geval is. Gistermorgen bevonden de mi die zich naar de mijn begavei kruis uitgerukt was en verbroki naast 't kruisbeeld 't tijk vreemden Duitschen mijnwsrkei delijk geheeten: Hakkenberg. Begrijpelijkerwijze is de ontroe de bevolking alhier zeer groot. De politie heeft reeds heden e onderzoek ingesteld, waarvan 't nog niet is bekend. Zooals wij reeds vroeger mei hebben ook indertijd te Kerkrad mijnwerkers zich aan't vernielen beelden schuldig gemaakt. De Nieuwe Limb Koer. meldt Gistermorgen om vijf uur bei herbergier M., aan den overweg 1 Oranje-Nassau, te Heerlen, dat beeld, bij zijn huis geplaatst, was. Een kwartier later meldde de m F., van de Oranje-Nassau I, d rukte kruis op den sintelberg va lag. F. toog aanstonds naar de deze met de heiligschennis stellen. De inspecteur begaf ziel plaats der misdaad. Onderweg kwam de opzichte tegemoet, en deelde mede, dat telberg (kreienberg) een tijk gevi in de nabijheid van 't kruisbeeld Toen de inspecteur van politie t verscheen, was het lijk op las mijnoverheid uit de smeulende s wijderd en in een gebouw vai neergelegd De inspecteur herk doode als zekeren Gerard Joo: Blerick afkomstig, die hier als m sedert een jaar ongeveer zijn l diende. Reeds een week ongevee zonder werk. Uit een nader onderzoek blee zeer waarschijnlijk betrokken ii fl'j de omverhaling van het krui Uit het onderzoek door de opend is reeds gebleken, datJ.gi de café's alhier afgeloopen heeft schap van een ander persoon, die ken stok in de hand hield en was, doch waarvan 't signalemen vastgesteld. Om drie uur ongeveer heeft noote van den aan den overweg b wonenden M. eenig gerucht geho daar zulks meermalen voorkoml niet de minste achterdocht. Denkc toen de schandelijke daad geplee*

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2