BINNENLAND. UIT ZEELAND. RECLAMES. GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. BURGERLIJKE S NIET m eerie stemmen. Dezen middag, om 12 ure, had hot. vuur zijne grootste uitbreiding bereikt. Heel het terrein in Ferdiuanduspolder, op eene oppervlakte van 60.000 meters vierk., was ééne vuurzee. Tussehen', de houtstatie, ten zuiden, en den vesting wal, ten noorden, woedt de vlammenzee met eene nooit geziene kracht. Alle daar liggende stapels zijn de prooi der vlam men en het vuur zat nie.t ophouden, vóór alles is uitgebrand. Er zijn daar stapels van de heeren He remans, Teichmann Rensing, Lam- brechts, Vermaelen, Cohbaerl Jussiaut, Franck, Landmesser, Matagne, Lefebvre, (iesnot, De Hrouckère, De Vos en anderen. 2 ure. Men is den brand nu meester in alle geval, het vuur kan geen ver dere uitbreiding meer nemen. Het terrein, dat in werkelijkheid ti her- laren groot as, is met uitzondering van 6 woningen totaal uitgebrand. Aan de gebouwen zijn vernieldDe hout zagerij Van Huffel Smeur, het magazijn Wouters, het daarnevens liggende huis, de herberg De Geschoren Vos, de her berg van .tan Wouters er tegenover en de drie woningen van den Eeckerschen Weg, dn 't. geheel 8 gebouwen. Daarnevens circa 20 hangers, ongerekend de onge dekte houtstapels. flet is toen dezeju middag de wind is gaan liggen, dat men langs de zijde der Houtnatie met alle kracht den brand langs daar heeft aangevallen. Om 1 uur was de brand langs alle kanten ingesloten en alle verdere uitbreiding onmogelijk. Op dit oogenblik staan langs de Eeoker- sche poort nog 10 stapels in brand, maar er is langs dien kant geen gevaar voor uitbreiding. Om 12 ure zijn nog 20 pom piers van Brussel aangekomen en ten 2 ure werkten enkel pompiers van Gent en van Brussel. Te 2 ure zijn de bewoners der De Clereqsteeg, die sedert gisteren avond in een weiland kampeerden, lenig in hunne lmizen toegelaten. Dezen middag groote opschudding on der de houtkooplieden ter Beurs. Zij vergaderden ten 3 ure na afloop der zitting om te spreken over de te ne men maatregelen, om de verantwoorde lijkheid na te speuren en te onderzoeken wie zij eerst in rechten vervolgen zullen, ofwel de verzekeringsmaatschappijen, of wel de stad. Mem zegt, dat enkele kleine kooplieden, die slechts voor geringe sommen in de ramp betrokken zijn, slechts gedeeltelijk of in 't geheel niet verzekerd zijn. Omtrent de aangehouden personen, die van brandstichting verdacht worden, le zen wij: De volgende aangehouden personen Terloo, Louis; Verschuerem, Petrus; Van Leuven, Jan Jozef; Van Dael, Jozef; Arents, August; Pott-hof, Jozef; Van Brae- ckel, Laurent; Van Walle, Th.., en De Leeuw, Clement, verschenen voor de raadskamer. Deze waren aangehouden, de acht eersten voor opstand tegen de politie en aanslagen legen de vrijheid van den ar beid, de laatste onder betichting van brandstichting hij middel van petroleum. Het aanhoudingsmandaat werd beves tigd en zij blijven opgesloten. Het zijn allen personen van Antwerpen. Vandaag is er op de schepen in de Ant- werpsche haven meer gewerkt dan gisteren. De burgerwacht bewees uitstekende dien sten. Het middencomiteit van de Maaldersver- eeniging van Belgiëi te Brussel vergaderd, heeft de volgende telegrammen verzonden aan den minister van binnenlandscbe za ken „Wij veroorlooven ons uwe aandacht in te roepen op de ernstige gevolgen die de huidige toestand in de haven van Antwer pen na zich dreigt te sleepen voor de nij verheid der maalderij en voor de voeding van het land." Reeds zitten verscheidene kleine molens zonder tarwe. Sommige molens hebben nog wat voorraad, doch die zal ook spoedig uitgeput zijn. Schepen, die dagen lang te Vlissingen ter reede geankerd zijn geweest, voor or ders wachtende om op te stoomen, zijn naar Antwerpen vertrokken. Nog vier liggen aldaar geankerd. Weer een Protestant benoemd. Wjj lezen in het Huisgezin: Minister van Raalte blijft zich bij zijn benoemingen wel geljjk. Onlangs schonk hjj aan den Bosch een protestantsch kantonrechter. Thans heeft hjj aan Breda een protestant- schen president der arrondissements-recht- bank gegeven. Zijn den Bosch en Breda beide katholiek, er is dit verschil, dat de vacature in den Bosch een protestantsche, die in Breda een katholieke was. Dit maakt de benoeming van een pro testant te Breda nog grievender. Evenals het feit, dat in de Bredasche rechtbank het protestantsche element reeds ruim is vertegenwoordigd. Onze afkeuring van minister Van Raai- te's benoeming laat de kunde en rechtscha penheid van den nieuwbenoemde ongerept. Ze treft enkel de daad van den minister, die, gelooven wjj, parade wil maken met zeker onafhankelijkheidsvertoon. Door den Minister van Oorlog is bepaald, dat de sergeanten die gehuwd zjjn en langer dan 9 jaren onafgebroken in hunnen rang hebben gediend, van af 1 Juli 1907 in het genot zullen worden gesteld van een sold jj verhooging van f 0,15 per dag; dit geldt ook voor de gehuwde sergeanten-schrijver. Scheurende concentratie. In Januari van het volgende jaar zal het drie jaren geleden zijn, dat te Amsterdam, op den grondslag van het blanco artikel, het Bondgenootschap Borgesius-Drucker tot stand kwam. En bij den aanvang der aan staande nieuwe parlementaire periode zijn eerst twee jaien heengegaan, sinds de grrroote vrijzinnige concentratie van Van Karnebeek tot Troelstra zich het recht aan matigde, het roer van Staat in handen te nemen. En nu reeds vertoonen zich barstjes in het „kraakporselein", waarvan inr. Limburg sprak in het Meinummer van „De Gids" (jrg '06). Thans al kunnen we den vinger leggen in de scheur van de „Amsterdamsche Beurs", met welke jhrmr Van Karnebeek in het Octobernummer van „Onze Eeuw" het ministerie meende te moeten vergelijken Wel spraken beide pen voeders meer in engeren zin van het uit de linksche con centratie voortgekomen „Kabinet Borgesius zonder Borgesius", maar wij mogen zeker wel wat verder gaan en hun vergelijkingen van het deel toepassen op het geheel. In derdaad schijnt reeds nu voor den opmerk- zamen toeschouwer de tjjd gekomen, dat hij gerechtigd is, te wijzen naar de teekenen van ontbinding, welke aan de zinnebeelden van de linkerconcentratie vallen waar te nemen. Het kraakt reeds hier en daar, als gevolg van de verraderlijke barstjes en scheuren. De boel staat op invallen, zij het al niet op staanden voet, dan toch binnen afzien- baren tjjd. (Tijd) Nadenkend geworden. Pastoor Thissen is overleden In een artikel over wijlen pastoor Thissen schrijft de L i m- burger Koerier: Maar wat zjjn schrijftrant wèl van zijn karakter weergaf, was zijn vierkante op rechtheid, die ook niet voor het bekennen van eigen ongelijk terugschrok, wanneer hjj maar in gemoede overtuigd was. Na de benoeming van dr. Schaepman tot protonotarius apostolicus was hij nadenkend geworden. Op een vriendenvraag antwoord de hij eenvoudig„Zie, zulk een benoeming doet de Paus zelf. Als Leo XIII zóo oordeelt, wat moet ik me dan vaak tegen over Schaepman hebben vergist! Daar waren er meer in den lande ook buiten Limburg die door de pauseljjke onderscheiding van het groote „doctor" nadenkend werden, zegt het „centrum". GORINCHEM. Tot leden van den ge meenteraad zijn gekozen de heeren mr. F. Fernhout, anti-rev., met 639 stemmen, en J. van Lith, lib met 554 stemmen. De heer B. J. Vervoorn, soc., verkreeg 336 stemmen. MIDDELBURG. Met ingang van 1 Sopt. j.l. is bevorderd tot agent van politie 2e klasse, G, G. v. d. Hoorn lol dusver agent 3e klasse. Wij werden in de gelegenheid gesteld de photo's te bezichtigen, door den heer Corn. Henning alhier vervaardigd van de begrafenis van den heer P. L. Tak. De opname van die plechtigheid is uit stekend geslaagd de photographieëu, waai- van de een de lijkstatie zelve en de ander de draagsters en dragers der kransen te zien geeft, zijn buitengewoon scherp. Gister (Donderdag) avond werden de verschillende gastoestellen, welke in verband met het Koninklijk bezoek zijn geplaatst, geprobeerd. De proef werd ge nomen teneinde na te gaan of de gasfa briek in staat zal zjjn het benoodigde gas te leveren, vooral omdat nog nooit zooveel gasilluminatie geleverd behoefde te worden. Het is bij deze proef gebleken dat de volgende week nog meer druk wordt ver- eischt, want zoolang de toestellen waren ontstoken, brandde het gaslicht overal slecht. VLISSINGEN. De aspirant-commies der posterijen en telegrafie, A. Spaans,i is overgeplaatst, van hier (radiotelegraafsta tion) naar Rotterdam (lel.). Gisteren is weder dus voor de tweede maal deze week door de com miezen der plaatselijke belastingen proces verbaal opgemaakt wegens frauduleuzen invoer van gedistilleerd. Gisterenavond was op het Stations plein een heele drukte. In de woning van L. was een schoorsteenbrand ontstaan, welke echter door de politie in den aan vang werd gebluscht. Met ingang van 1 September is be noemd tot brugknecht aan de Schipbrug aldaar, D. de Roos uit Hardegarjjp, in de plaats van J. Nieuwenburg, die benoemd werd tot sluiswachter. Men meldt ons: Z. M. de Koning van België heeft voor het bezoek aan Hulst door het Kon. echl- paar op 14 Sept. van 'I. traject Ter Neuzen- Ilulst v. v. den Koninklijken Belgischen Irein beschikbaar gesteld. De „Staatscourant" 207 bevat de sta tuten van de „Vlissingsche Politieagen- tenvereeniging". Op den St. Jaoobstoren zijn nieuwe uur- en minuutwijzers aangebracht. De uitvoering van dit werk is verricht door den heer B. Eysbouls te Asten (N.-Br.). Voorzeker is deze verandering een groote verbetering te noemen en de heer 1'. J, Siegers, die de uitvoering voor zijn rekening heeft genomen, heeft daarvoor bereids namens den raad een hartelijke dankbetuiging onlvangen, toen dit col lege kennis nam van het aanbod van den heer Siegers. De Belgische staatssleepboot „Police de la Rade" is gedurende een paar da gen door de directie van het Loodswezen van Antwerpen naar hier gezonden, ten einde op de reede verschillende proeven te kunnen nemen met hel oog op de aan staande 'komst van de stoomloodssloep. De schippers der roeihoolen kregen, on derricht in het verlaten en aandoen der Nieuwe en Westerhaven,, terwijl enkele loodsen werden afgehaald van schepen, ten anker liggende op de reede. - Op den Noordzeeboulevard alhier was Woensdagavond duidelijk zichbaar, «lat te Antwerpen een groote brand woedde. Honderden stonden op den bou levard te kijken. RILLAND. In de Dinsdag gehouden gemeenteraadsvergadering waarin alle leden tegenwoordig waren, werden de heeren C. v. d. Werft' en J. Blok als herkozen raadsleden beëedigd en door den voorzit ter, de overige raadsleden en den gemeente secretaris hartelijk gelukgewenscht. Tot benoemiDg van een wethouder overgaande werd de heer Van der Werft' gekozen met G stemmen en 1 blanco. Van Ged. Staten was bericht ingekomen dat gegrond wer den verklaard de reclames van hun aan slag in den H. O. (aangeslagen volgens art. 245 der gemeentewet 2e of 3e lid) van de heeren J. M. Kakebeke, J. E. Mu- lock Houwer, J. A. van Heel te Goes, H. A. Hanken te Wilhelminadorp alsmede van den heer Wijkhuizen te Middelburg doch dat ongegrond werden verklaard de recla mes van de heeren Volker van Soelen te Gorsel, W. Kakebeeke te Goes, J. Lin- denberg te Wemeldinge en H. A. v. Weel te Rotterdam. Bij de gewone rondvraag werd naar aanleiding eener vraag door dhr. Griep gedaan, besloten de woning thans bewoond door den arts te verkoopen, in de maand October. Zooals bekend is, is het erg moeilijk voor de kinderen der ouders woonachtig in den Völker-, Anna Maria- en Dames polder om de school te bezoeken in onze gemeente daar in de eerste plaats de af stand naar Bath of naar Rilland zeer ver is en in de tweede plaats er geen open bare weg is, die genoemde deelen met de gemeente verbindt. Niettegenstaande dit gebrek gingen toch enkele kinderen in de zomer althans te Bath ter school, terwijl de meesten van onderwijs verstoken ble ven. Om aan dien zeer zeker treurigen toe stand een einde te maken en om te voor komen dat die deelen onbewoord blijven zijn de eigenaren der grond zelve begon nen om in den Vülkerpolder eene school te bouwen. De school zal zeker in eene zeer groote behoelte voorzien en er toe bijdragen dat de aldaar wonende men- schen zich daar metterwoon blijven vesti gen en voortdurend geen verandering van werkkrachten plaats hebbe. Omstreeks zeven uur was er van uit onze gemeente Woensdag eene ontzettende brand zichtbaar in de richting Antwerpen. De gloed was zoo hevig en over zulk eene uitgestrektheid dat onze gemeente er als het ware door verlicht was. Een groot aantal personen, waaruit zelfs uit het na burige Krabbendijke, begaven zich te voet of per fiets naar den Zeedijk van den Reigersbergschen polder of naar Bath om den ontzettendeu brand nog beter te kun nen zien. Circa half elf was de brand hier veel minder in hevigheid zichtbaar. HOEDE KENSKERKE. Vergadering van den raad dezer gemeente, belegd ingevolge artikel 49 der gemeentewet, afwezig dhr. A. Walraven met kennisgeving. De voor zitter opent de vergadering, waarop de herkozen raadsleden in handen van den voorzitter de eeden afleggen, omschreven bij art. 87 der grondwet en 39 der ge meentewet. De voorzitter wenscht hen geluk met het bewijs van vertrouwen, dat de kiezers opnieuw in hen hebben gesteld en beveelt de behartiging van de belangen der gemeente wederom bij hen ten zeerste aan. Daarna worden de notulen van het verhandelde in de voorgaande vergadering voorgelezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan lo. dat van Ged. Staten het bericht van ontvangst is ingekomen van de ver ordening regelende de openbare orde, rein heid en veiligheid in de gemeente Hoede- kenskerke, zooals deze door den raad in zijn voorgaande vergadering is vastgesteld en dat deze bereids is afgekondigd 2o. dat van den griffier der Staten van Zeeland eene missive is ingekomen hou dende de mededeeling, dat aan de Koningin is voorgesteld goed te keuren, om de jaarwedden van den burgemeester en den secretaris met ingang van 1 Januari 1908 te bepalen op f500, dit overeenkomstig het advies destijds door den raad verstrekt. Beide mededeelingen worden voor ken nisgeving aangenomen. Voorts is van dhr. C. de Ruiter bericht ingekomen dat hij wegens vertrek uit de gemeente bedankt als lid van den gemeen teraad. De voorzitter geeft dhr. De Ruiter zijn spijt te kennen, dat hij ophoudt lid van den raad te zijn, en dankt hem voor hetgeen hij in het belang der gemeente heeft gedaan en wenscht hem in zijn nieuwe verblijfplaats nog vele rustige dagen toe. Dhr. De Ruiter bedaukt den voorzitter voor de waardeerende woorden tot hem gericht. Overgegaan wordt tot punt twee der agenda. Benoemingen van een wethouder, noo- dig wegens de plaats gehad hebbende pe riodieke aftreding als gemeenteraadslid van dbr. M. G. Verbeek. Bij opening van de stembiljetten bljjkt, dat zijn uitgebracht op dhr. M. G. Ver beek 5 stemmen, terwijl een blanco biljet is ingeleverd, zoodat dhr. M. G. Verbeek tot wethouder is herbenoemd. Dhr. Verbeek verklaart op een desbe treffende vraag van den voorzitter zich de herbenoeming te laten welgevallen waarop hij door den burgemeester, de leden van den raad en den gemeente secretaris met zijne herbenoeming als wethouder wordt gelukgewenscht. Aan de orde is een door B. en W. voor gestelde wijziging der begrooting 1907. Mededeeling wordt gedaan, dat Ged. St. het in de voorgaande vergadering geno men raadsbesluit, tot beschikkiug over de post van onvoorziene uitgaven tot een be drag van f 12.50 voor gratificatie aan de politie wegens bewezen diensten bij het verzwaren van den zeedijk, hetwelk dit jaar heeft plaats gehad niet goed keuren, en het hun gewenBcht voorkomt teneinde deze gratificatie uit te betalen de begroo ting 1907 te wijzigen, hetgeen, na deze toelichting met algemeeue stemmen wordt goedgekeurd. Vervolgens komt aan de orde het op maken van het 1ste suppletoir kohier H. 1907. De voorzitter keurt het noodig de deuren te sluiten. De vergadering wederom openbaar ge worden zijnde, wordt het suppletoir kohier onveranderd vastgesteld, zooals het in be sloten zitting is opgemaakt. Vervolgens wordt de gemeentebegrooting dienst 1908 vastgesteld, in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 10.003,275. Met posten van onvoorziene uitgaven van f 50.en f 165 381 terwjjl de H. O. van f 1900 op f2000 werd gebracht. Bij de gewone rondvraag door den voor zitter verzoekt dhr. M. G. Verbeek den voorzitter eens te willen informeeren naar den toestand van den krankzinnige die op kosten der gemeente wordt verpleegd, hetgeen de voorzitter op zich neemt waar na de vergadering wordt gesloten. BORSELEN. De gemeenteraad be noemde tot wethouder den heer A. Boone, ter vervanging van den heer D. Wisse, die aan de beurt van aftreding was wegens zijne herkiezing als raadslid. Uit 7 sollicitanten werd tot lantaarn opsteker benoemd de heer J. van Zweedeu. KLOETINGE. Door den gemeenteraad is in de Dinsdag gehouden raadszitting tot secretaris-penningmeester van het burger lijk armbestuur benoemd, de heer L. van Liere alhier met vier van de zeven stem men. Jhr. Lewe van Neijenstein verkreeg 3 stemmen. POORTVLIET. Toen Woensdagmorgen de automobiel van jhr. Van Vredenbnrgh kwam aanrijden, had een der schoolkinderen M. v. S., de onvoorzichtigheid voor dit voer tuig den weg over te steken. Het werd gevat eu geraakte onder den auto. Door vlug stoppen wist de chauffeur nog erger te voorkomen. Ernstig uit neus en uit groote wonden aan het gelaat bloedende, werd het knaapje per auto naar huis ge bracht. STOPPELDIJK. Op de buurtkermis te Pauluspolder is een zekere van G. uit deze gemeente door iemand van Ter Hole zwaar mishandeld. Tegen den dader is proces-verbaal opge maakt. BEDDEN in veeren en kapok, groote voorraad en zeer lage prijzen, DEKENS in ruime keuie, zeer goedkoop in het MAGAZIJN „BITTER", Lange Vorststraat, Goes. Men meldt uit 's Graveuhage, d d. 4 Sept. •Tn perceel no. 206, een bovenhuis aan de Lange Beestenmarkt, nabij den Zuidwal brak heden-namiddag, ongeveer kwart voor vier uur door tot nog toe onbekende oorzaak, een zware uitslaande brand uit. Het vuur nam in het oude, droge huis dadelijk een grooteu omvang, zoodat de brandweer bij haar komst reeds alles in volle vlam vond. Met eeuige slangen op de waterleiding werd de brand binnen twintig minuten gebluscht. Het bovenhuis brandde echter geheel uit. De bewoonsters konden nog tijdig ontkomen. Bij het binnenbrengen van een slang viel een brandwacht in een stuk glas, en kwetste zich aan den pols. Na ter plaatse verbenden te zijn, begaf hij zich ter verdere behandeling naar het gemeente-ziekenhuis. Dokter niet zelf! Dat men hoogst voorzichtig moet zijn met het aan wenden van huis- of kwakzalversmiddeltjes bij eksteroogeu, wondjes, enz., is wederom voor de zooveelste maal gebleken. Zekere C. B. te Breda gebruikte ter verwijdering van eksteroogen aan de teenen het een of ander zalfje, doch er volgde een kwaadaardige ontsteking uit, waarvoor pas geneeskundige hulp werd ingeroepen, toeu de ontsteking reeds van ernstige aard bleek te zijn geworden. Het gevolg is dan ook geweest, dat de voet in het gasthuis even boven den enkel is moeten worden afgezet, Een eigenaardig staaltje van helder in zicht onzer hedendaagsche vereeniginsman- nen wordt ons uit Tiel gemeldt. In de gisteravond in het St. Josephge- bouw aldaar gehouden vergadering der R. K. Werkliedenvereeniging, werd door den voorzitter de inteekening op het weekblad „de Voorhoede" met zooveel warmte en zoo'n vloed van woorden aanbevolen dat velen hierover in hooge mate zich verbaasden. Enkele leden vroegen en bekwameu liet woord en stelden o m. de volgende vragen Van wie gaat „de Voorhoede" uitonder wiens redactie staat het blad zal „ons blad" de „Katholieke Werkman" door dit periodiek niet worden benadeeld zal den overigeD Katholieke bladen die door hun bestendig ijveren voor de Katholieke zaak bewijzen hebben gegeven levensvatbaarheid te bezitten, niet worden afbreuk gedaan. Moet nu eeu blad, dat zich nu eerst komt aandienen met beide handen worden aangegrepen, terwijl we nog niet weten wat het metterdaad zal geven. Men kan dikwijls zoo weinig op proef exemplaren afgaan Deze en meer opmerkingen van ongeveer gelijke strekking had de voorzitter niet kunnen verwachten. Hij diende zoo goed mogelijk van repliek, doch kon de groote meerderheid van de vergadering niet meer onder den indruk van zijn woord krijgen 't laatste was zjj, die opmerkingen hebben omtrent het nieuwe blad zenden ze in aan Futura. Of 't zal baten (M.bode Al weer een. De commanditaire ven nootschap Temminck Reisiger en Co., eu haar beheerende vennooten zijn heden failliet verklaard. Een wethouder eener kleine Limburgsche gemeente vroeg dezer dagen aan een politie man „Zeg, mijnheer, wat beteekent dat tochtegenwoordig wordt op alle café's het woordje „verlof" geschilderd „Maar beste wethouder", antwoordde de aangesproke, „weet u dat niet? Pin het college van B. en W, heeft ook in uw plaats reeds zoovele „verloven" verleend „Och antwoordde onze wethouder, „ik teeken zoo vele zaken, waarvan ik niets begrijp. Dat is me allemaal te geleerd (Limb. Koerier). In den Boven-Harz en op den Broeken heeft het Woensdag aanhoudend gesneeuwd De Salesianen te Varazze heb ben thans, naar de „Momento" uit Vaiazze verneemt, tegen vrouw Bresson en haar zoogenaamden zoon een aanklacht ingediend wegens laster en valsche getuigenis. In deze aanklacht wordt o a aan het genoemde vrouwelijke individu ten laste gelegd dat zij den knaap Alexander Bresson voor haar kind doet doorgaan, terwijl uit de authen tieke stukken is gebleken, dat de knaap een vondeling is en gedoopt is onder den naam Carlo Marlario. In het oude Ursulinenklooster te Bres- I lau, waar een groote meisjeskostschool werd gehouden, is een hevige brand uit gebroken. Het grootste gedeelte van bet 9 'gebouw werd in de a.seh gelegd. De eerw. moeder-overste van hel klooster werd vrij ernstig gewond. VLISSINGEN. Nooit nog werd de eer ste Vrijdag der maand zoo plechtig ge vierd als heden Vrijdag. De WelEerw. Pater J. Rengs van de orde der H. H. Harten onlangs te Leuven tot Priester gewijd, deed hier eeu plechtige H. Mis ter eere van het H Hart, geassisteerd door zijn broeder, Kapelaan Rengs en den WelEerw. heer H. Pieterse, beiden geeste lijke onzer parachie. Het H. Misoffer werd door een zeer groot getal paochianen bij gewoond, terwijl de kinderen der beide R. K. Scholen bijna allen daarbij tegen woordig waren en met zeer groote gods vrucht de verheven plechtigheid volgden. Een buitengewoon groote menigte nader den dezen dag ook tot de H. Tafel. Wij mogen ons daarom tenzeerste verhengen, dat op deze manier van feestviering aan de godsvrucht voor het H. Hart weer nieuw voedsel gegeven is aan onze pa rochie, en dat er veel zegen is afgebeden voor onzen nieuwen Priester, die door zjjn geestelijke overheid reeds beeoemd is als directeur der parochiën te Tremeloo (bij Leuven). Geslaagd voor de hoofdacte dhr. H. Oele te Kloetinge. WILHELMINADORP. Benoemd tot on derwijzer ingaande den 9en dezer, de heer C. S. Kriense Lokker te Wemeldinge. Gymnasium teMiddelburg.Na afgelegd her-examen is alsnog toegelaten tot de 2e klasse J. G. Veltman Fruin. Bij het 2e toelatings-examen is geslaagd voor de 4e klasse A. C. Pekelharing. ZIERIKZEE Benoemd de gymnastiek aan de H. Almelo de heer J. J. Meijer Te CLINGE heeft zich, n roepingen, geen enkele sollici voor de betrekking van on Het zal wel tot de zeer g heden behooren, dat voor c niet hoofd aan eene school ningen gebouwd worden te St. Jansteen Daar wordt jongensschool met 1 Oct. ge een hoofd met 3 onderwijze den. Door het bestuur der se uuderwijzerswoningen gebou Verbeterin In ons vorig nummer pla uitslag eener gehouden col extra bedeeling aan de armen o dit moest zijn onder MIDD GOES. Ondertrouwd 5, A jm. Goes en Christina Frede Wees 20 j. jd. Dordrecht. Getrouwd 5, Daniel Pi Gaillard 31 j. jm. Schoonhov nella Steketee 25 j. jd. Goes Overleden: 5, Johannes S weduwnaar van Neeltje Koo Van 5 en 6 Sep MIDDELBURG. Oiulertrou Hollander, jm. 27 j. en M. jd. 25 j.; 1'. J. C. van Me 27 j. en AI- J P- Verhage Hondsmerk, jm. 21 j. en 22 j.; G. Willemse, jm. 28 j. hamse, jd. 23 j.: .1. Verlia. en P. Dekker, jd. 22 j. BevallenS. Schuilwerve, houd, d. Overleden: M. J. «Ie B:ruijn van P. f'. Melis. 30 August.—6 Se IERSEKE. Gehuwd5, C Bom jm. 18 j. en Maria Ch 18 j. Geboren29, Johannis, z Verschuure en Jacomina v. 31, Adriaan, z v. Marinus beth Boone Jacob, z. v. Hu en Catharina Lokerse. Over de maand Augi R1LLAND-BATH. Geboren d. v. Cornells Hirdes en Jol nia Windhorst; 12, Johanna laas de Goffau en Jacoba Za, seph, z. v. Leunis Karei Fr, nelia Polderman. Overleden: 21, Lena Verw van Martinus Koopman; 24, I wenaar, 26 j., ongeil.; 30, Adi 14 m„ z. v. Alphonsus Mach coba Engelaar; 31, Jacobus I j., echtgen, van Neeltje van De Burgemeester van Goes publiek beleefd op 13 Septem met den optocht en den K stoet mede te loo Goes, den 3 September 190 De Burgemeester DE KONIN KONINKLIJK BEZ DE GEMEENTE-SECRET hoofde van het Koninklijk be derdag 12 September a.s. allee van des voormiddags negen Terwjjl op Vrijdag 13 Septemb GEMEENTE-SECRET ARIE TOOR VAN DEN GEMEENT GER, voor het publiek ziju g Goes, 3 September 1907. Burgemeester en DE KONIN De Seen G. A. HAJ Met 't oog op het Koninklijk 13 September a.s. worden a vergunningen tot het plaatsen v karren enz. op de stoepen enz. meester en Wethouders gedure ;nge trokken. Goes, 3 September 1907. Burgemeester en DE KONING De Seei G. A. HAJ Avondschool voor An lieden. Burgemeester eu Wethoudei maken bekend, opdat de lessen aan de avon ambachtslieden een aanvang zi Maandag 16 September a Goes, 3 September 1907. Burgemeester en Wethouders DE KONINt De Secre G. A. HAJ:

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2