Aanbesteding. aanbesteden: Correspondentie. ONDERWIJS. Scheepsberichten. liURGERLUKE STAND, RECHTZAKEN, Markfberichfen. Openbare Verkoophgen Aanbestedingen. hel BOUWEN van een Woonhuis mei Café aldaar. minder goede bedoelingen met haar had den. Zij maakte zich ten laatste zoo be angst, dat zij aan dc noodrem trok en daardoor den trein tot. stilstaan bracht. Het onderzoek der politie te Rotterdam leverde niets bezwarends voor de vreem delingen op, die weer op vrije voelen ge laten zijn. Een incident, in den Z a a n d a m- schen Gemeenteraad. In de ver gadering van den Zaandamschen gemeen teraad, Dinsdagavond gehouden, vroeg de heer De Vries direct na dc installatie van de nieuwe leden, waartoe ook de heer Duys, redacteur van het. soc.-dem. blad „De Voorpost", behoorde, het woord en stelde de volgende motie: De Raad der gemeente Zaandam; overwegende, dat het niet alleen ge- wenscht, maar zeer in 't belang van de gemeente te achten is, dat de onderlinge verstandhouding der leden trots alle verschil van overtuiging een goede zij; gelet op de voor den; Raad en voor ieder Raadslid individueel beleedigende woorden, voorkomende in het hoofdarti kel va,n het arbeiders weekblad „De Voor post", date- 8 Juli j.l., waarin allen raads leden verweten wordt het publiek een rad voor de oogen draaiende, de volgende heillooze praktijken een jaar lang te heb ben volvoerd, als le. op de meest weerzinwekkende ma nier het. gemeentebestuur te hebben mis bruikt. ten bate van hun patroons- en koopmansbelangen 2e. de algemeene belangen der burgerij als die der arbeidersklasse onder den voet le hebben geloopen, en 3e. in geheime zitting nog wel on gestraft allerlei zaken onder elkaar te hebben afgeknoeid; spreekt over die hoogst beleedigende woorden zijn diepe verontwaardiging en leedwezen uit en vertrouwt, dat de zoo even geïnstalleerde heer Duijs die van genoemd blad de eenige verantwoorde lijke redacteur is tot de gewenschte goede verstandhouding in dit college zal willen medewerken door bovengenoemde beweringen te herroepen of waar te ma ken, en gaat over lot de orde van den dag. Op deze motie volgde een tamelijk scherp debat, waarin harde woorden wer den gebezigd, over en weer ernstige ver wijten werden gedaan en ten slotte de heer Duijs den leden dank zegde voor de propaganda ten gunste der S. D. A. P. en van „De Voorpost" Evenwel weigerde de heer Duijs de hand der verzoening te reiken, of zonder nadere gelegenheid, om zich met; gege vens te verdedigen, de gewraakte uitdruk kingen in te trekken. De heer De Vries verklaarde toen, dat zijne motie na deze verklaring geen rai- son meer had en trok ze in. Vervolgens werd een motie van den heer Duijs aangenomen, waarin verklaard werd, dat de Raad van courantengeschrijf in het. algemeen en van dat in „De Voor post", zooals die thans wordt geredigeerd, in het bijzonder geen notitie behoefde te nemen. Daarna volgden de benoemingen van commissieleden. De heer Duijs werd in geen enkele benoemd. Daarom stelde hij ten slotte een motie van orde, waarin hij het denkbeeld neerlegde, dat de ver zoeningsmotie niet gemeend was en dat de bedoeling heeft, voorgezeten den soci aal-democraat uit alle commissies te weren. Na een uitgebreid debat, waarin de meeningen wederom fel tegen elkander botsten, werd deze motie met 16 tegen 2 stemmen verworpen. Twee ton leergeld. In de „Pio nier" schrijft de heer Fred, van Éeden o. m. Nu leiden op dit oogenblik alle om standigheden er toe, dat ik mij bijna ge heel aan G. G. R. moet onttrekken. De „kapitalist. Van Eeden", zooals men aan te Arnhem woonachtig, den sleutel had toevertrouwd aan den heer Lincker, den thans voortvluchtigen directeur. Het ka pitaal, dat in deze safe bewaard werd, wordt gezegd minstens een paar ton te hebben bedragen. Woeker? De Haagsche Chroniqueur van de „N. Gr. Ct." meldt een staaltje van schandelijken woeker. „Er is in de vorige week oen faillissement uitgespro ken van een middenstander en als straks de lijst van crediteuren openbaar ge maakt. wordt, zal blijken, dat daarloe be- hooren voorschotgevers, die den failliet gewoonweg „gevild" hebben. Een hunner schijnt de edelmoedigheid te hebben ge had den winkelier te helpen aan f 1000 tegen een rente van '210 pCt. per maand. De strafwet laat helaas deze „roovers" vrij uitgaan". Een protest. Uit Mariënbad wordt gemeld, dat koning Edward, die, zooals men weet, aldaar een kuur ondergaat, uit. een voorstelling van een Weensch va riëteiten-theater is weggeloopen als pro- lest, omdat, wat. er te hooren en te zien werd gegeven, al te bar was. Alle aanwe zige Engelschen en Amerikanen volgden zijn voorbeeld. Mooie c ij f c r s. 1 In Noord-Amerika hebben de Katholieken tegenwoordig 4.300 parochiale scholen. Gelijk de kerken ver meerderen deze scholen jaarlijks met twee a driehonderd. De orde-geestelijken onder houden 870 hoogere jongens- en meisjes scholen. Deze scholen geven te zanten aan 1200000 leerlingen onderwijs. Daarenbo ven zijn er in Noord-Amerika zeven Katho lieke universiteiten en 81 seminaries. Deze hoogescholen worden bezocht, door 4000 st.udeerende jongelieden. Er bestaan te genwoordig 300 katholieke dagbladen en tijdschriften tegen slechts één in 1810. Daarvan zijn er negen dagbladen. Voor een socialisten-comité te Berlijn is onlangs de vraag gesteld, of een pa troon socialist kan zijn. Een timmerman die eeniige knechts in dienst had was sinds 25 jaar lid der partij geweest. Tij dens de jongste slaking in de bouwvak ken had dat tot conflicten geleid, zoowel met de werklieden als met de andere patroons. Het comité maakte uit dat een patroon geen lid der partij kan zijn. Eenige berichten moesten tot een vol gend nummer blijven liggen. KERKNIEUWS. VERBETERD BERICHT. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem beeft, krachtens Apostolische volmacht dispensatie verleend in de onthoudingswet op Vrijdag den 13den September a.s., aan allen die zich op dien dag zullen bevinden in de „PLAATSEN" (dus niet.parochies" Goes Middelburg en Zierikzeezoodat het dus binnen die grenzen geoorloofd is op dien datum vet- en vleeschspijzea te gebruiken. Pastoor F. J. H. Thissen. -j- Men meldt ons Na een langdurige ongesteldheid is gis teren te Amstenrade, waar hij pastoor was, overleden de ZeerEerw. heer F. J. H. This sen. Hij was geboren te Roermond, werd in 1863 priester gewijd en was eenigen tijd als professor te Rolduc werkzaam. Sedert 1883 was hij als pastoor te Amstenrade geplaatst. De overledene hoeft overal bekendheid verworven als medewerker aan de Limbur ger Koerier. GOES. Tot de le klasse der R. II. B. S. alhier ziin nop- I oud-pI nfion f! W T Rnm Het Engelsche stoomschip „River Scheid!" is bij het binnenkomen in de haven te Ter Neuzen op den Oostelijken havendam omhoog gevaren. Een deel der lading werd in lichters overgeladen, waar na de stoomboot met hoog water vlot kwam. HANSWEERD. Heden nacht is het schip „Vier Gebroeders", schipper A. Boogaard, geladen met vlas voor België, alhier in het kanaal omgeslagen, zood&t de geheele bovenlast van het schip af in het water schoof, waarna het schip weer recht kwam. Het vlas werd op den wal gehaald persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch de lading is veel beschadigd en niet verzekerd. Landbouw en Veefeelf. In het weekblad „Buitenleven" 3chrjjft H. over nagemaakte nieuwe aardap pelen: Alles maakt men nazelfs de nieuwe aardappelen. En dat is geen uitvinding van den laatsten tijd, maar alleen zijn de han delaren wat handiger geworden en leveren zij een product dat werkelijk van het nieuwe hoogst moeilijk te onderscheiden is. Vroeger probeerden zij alleen de kleine knollen van een vorigen oogst zoo goed mogelijk te houden en dan als nieuwe te verkoopen, maar tegenwoordig heeft de aardappelver- valsching in Californië zelfs aanzienlijke afmetingen aangenomenhet is er om zoo te zeggen, tot een soort van industrie geworden. De intelligentsten onder hen, de Portugeezen, Italianen en Cbineezen, maken er de beste zaken mee want de kunstmatig verkregen nieuve aardappelen worden, waarschijnljjk met medeweten van de groot- en tusschenhandelaars, minstens twee maan den vroeger dan de werkelijk nieuwe aard appelen er kunnen zijn, op alle Amerikaan- sche markten verkocht. Daartoe gaan de landbouwers, die zich met dat handwerk bezighouden, in den nazomer nog eens aardappelen poten, vroeg genoog, om daar van voor de vorst intreedt nog jonge, kleine knollen te oogsten. Deze worden gerooid en blijven, aan hoopen gezet, gedurende den winter op het veld, zooals dat ook bij ons te lande in verscheiden streken gebruikelijk is. In het voorjaar wordt een groote ketel water aan de kook gebracht, waar men zooveel loog aan toevoegt, dat de aardap pelen, die een oogenblik in de kokende oplossing ondergedompeld worden, een wei nig begint op te krullen. Tegelijkertijd wordt de huid ook harder en vaster en de overeenkomst met nieuwe aardappelen is nu zóó groot geworden, dat het moeilijk zou zijn, ze van werkelijk nieuwe te onder scheiden. Daarna worden ze in de zon ge droogd en men is klaar. Toch bestaat er een eenvoudig middel om deze nagemaakt nieuwe van de werkelijk nieuwe te onder kennen. Wanneer men ze doorsnijdt, vindt men namelijk dicht onder de huid een gele lijn; tot zoover beeft de heete oplossing haar werking doen gevoelen. In de omstreken van Parijs gaat men anders te werk Daar zoekt men uit een aardappel voorraad in het voorjaar de mooiste knollen nit, schilt ze en geeft ze den ge- wensehten vorm, zoodat het sprekend nieuwe aardappelen zijn. De ribbetjes enz., die er bij het schillen ontstaan, weet men met den duim weg te drukktn, zoodat de aardap pelen er mooi en glad uitzien. Daarna worden ze in een goeden tuingrond gelegd, waar bepaalde chemische stoffen aan toe gevoegd zijn. De samenstelling wordt na tuurlijk zorgvuldig geheim gehouden. Nu doet de natuur de rest. Na een week ongeveer hebben deze knollen weer een nieuw huidje gekregen en lijken sprekend op echte nieuwe aardappelen. Mond- en klauwzeer. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden met ingang van 3 Septem ber 1907 te verbieden het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren leerd hoe men in een paar jaren, eigen lijk in een paar maanden, ondanks de beste bedoelingen en een zuinige levenswijs, zon der te dobbelen of te speculeeren of te fuiven, twee ton gouds kan verliezen. Ik heb geleerd hoe moeilijk het is bekwame menschen van zaken te vinden, die nauw keurig begrip hebben van hun eigen krach ten. Ik heb de wenschelij-kheid geleerd van onverbiddelijke strengheid in alle commer- cieele werkzaamheid. Ik heb geleerd hoe weergaasch moeilijk het is om een goed kapitalist te zijn geen gemakzuchtig rentenier maar een kapitalist piet eere, Have van Kapelle. Geslaagd le Arnhem voor de hoofd act® de heer J. A. T avenier te Ter neu zen. Geslaagd voor het examen-Fransch mej. N. Kruijs VooAerge, geboortig van 's Gravenpolder, te Noordwolle. OUD-VOSSEMEER. Benoemd als onder wijzeres aan de School met den Bijtel alhier, mej. J. Pollie Le Oude-Tonge, die deze benoeming heeft aangenomen. ZIERIKZEE. Bij het Maandag gehouden land, begrensd als volgt: ten noorden den grindweg van af den Veerhoekschen weg tot aan den Eersten dijk, den Eersten dijk en den Buigen dijk tot aan den Veerhoek schen Weg en den Veerhoekschen weg. Bij de Maandag te Middelburg ge houden hengstenkeuring waren aangege ven 12 dieren, die alle werden aangebo den. Goedgekeurd werden er 8 en twee ondanks cornage. Afgekeurd werden twee paarden. gen, Tj. Knottebelt, A. D. de Zwart, P. v. Notelen, A. Dangel, G. Wesseldijk. De getuigen wonen te Leiden, en te Bloemendaal, waar Richter zijn zeer on- gewenschte nachtelijke bezoeken bracht. Zooals wij vroeger reeds mededeelden, zal ambtshalve als verdediger optreden mr. L. J. van Toulon van der Koog te Haarlem. (0. H. Ct.). GOES. Geboren: 3, Johannes Martinus, z.v. Johannes Geene en Heienaden Boer. 4, Cornelis, z. v. Lievienis Openneer en Lena Johanna Vermeulen. Van 3 en 4 S-ep-l. MIDDELBURG. Bevallen: M. Franche, geb. de Kok, d.; J. Kok, geb. Janisse, z.; M'. J. Bleuzé, geb-. van der Beijl, d.; N. Wanjon, geb. Kodde, d.; C. Leijnse, geb. Gideonse, d.; C. Reinhoudt, geb. Ge braad, d. OverledenT. M. Mulder, 57 j., wed. van J. H. van Nouhuijs; G. C. van der Weele, 22 j., ongeh. d. Van 31 Aug.3 Sept. VLISSINGEN. OndertrouwdR. van Kooten, jm. 30 j. met A. P. Meeldijk, jd., '25 j.; J. H. Lauwereins, jm. 26 j. met M. A. V. Rijex, jd. 2'2 j. Getrouwd: A. J. Dousen, jm. 31 j. met M. A. J. Bleijswijk, jd. 30 j. Bevallen: C. P. Peters, geb. Arnoldus, z.; H. F. W. van Hoorn, geb. Kemeling, d.; M. de Graaf, geb. Mooiweer, d. Over de maand Augustus. OVEZAND. Geboren: 5, Pieter, z. v. Jan Korstanje en Maatje Jozina Gele; 21, Johannes Pieter, z. v. Adriaan van de Velde en Maria Potter; 23, Pieter z. v. Cornelis de Jonge en Maria de Punder; Adriaan, z. v. Cornelis de Baar en Cor nelia Remijn. DRIEWEGEN. Geboren: 3, Forra, d. v. Jan van de Guchte en Levina Harthoorn; 13, Janna Adriana, d. v. Marinis Nijsse en Calharina de Vrieze. Overleden: 21, Cornelis Allemekinders, 31 j., man van Katharina Johanna de Reijger; 24, Forra van de Guchte, 21 d. NISSE. Geboren: 3, Cornelis, z. v. Jan van der Hiele en Wilhelmina Paauwe; 5, Paulus, z. v. Pieler Poelman en Wille- mina Vermaire; 16, Paulus, z. v. Lein Huissoon en Klazina Noordhoek; 17, Cor nelia, d. v. Marinus Cornelis de Schipper en Helena Bustraan; '25, Cornelis, z. v. Jan Meijers en Leunije Sanderse; 28, Jo zina, <1. v. Jan Mol en Jozina Braamse Overleden18, Paulus Poelman, 13 d. 22, Magdalena Boonman, 28 j. KRABBEND1JKE. Gehuwd: 22, Cornelis Johannes van den Akker, 45 j., wedn. te Ed© en Cornelia Jacobusse, 34 j., jd. te Kraibbendijke, onlangs te Ede. Geboren: 1, Jan, z. v. Cornelis Hoek man en Adriana Joppe; 3, Jan, z. v. Hen drik Lobtezoo en Deuntje Kloosterman; 7, Leendert, z. y. Willem Slaal en Dina Leunije Wiskerke; 10, Cornelia, d. v. Hen drik van Iwaarden en Dina de Bel; 18, Eliza, z. v. Cornelis Lobbezoo en Jannetje Hoogstrate; '21, Bastiaan, z. v. Nicolaas Klap en Johanna van den Berge; 23. Adriaan en Lena, tweel. v. Marinus Geense en Christina Koster; 29, Janna, d. v. Pie ter Huissen en Maria Tramper; 30, Fre derik Arend, z. v. Adriaan Lindenbergh en Maria Kamerling. Overleden: 21, Pieter, 4 maanden, z. v, Abraham Nieuwenhuij'zcn en jMaatj-e de Vrieze; 22, Bastiaan 1 d., z. v. Nico laas Klap en Johanna va,n den Berge. 's HEER ARENDSKERKE. Gehuwd29 Jacobus Minnaar, .23 j. jm. en Leunije op 'tHof, 22 j. jd. "Geboren2, Lambertus, z. v. Jan Men- heere en Johanna van Rijkenen; 5, Cor nelis, z. v. Pieter Verboom en Johanna Cornelia Vaes; 8, Clazina, d. v. Johannis Huig© en Jobbina Allemekinders; 10, Ca tharina Cornelia, d. v. Pieter Korstanje en Jacomina Adriana v,a,n 'tVeer; 15, Leen dert, z. v. Willem Wiskerke en Cathalina Goedegebure; 30, Apolonia, d. v. Johannes Stefanus Grimminck en Adriana Huige 31, Johanna Wilhelmina, d. v. Willem de Jonge en Maria Raas. Overleden6, Marinus Wiskerke, 76 j w-edn. van Pieternella Minnaar; 28, Jago- bus Minnaard, 89 j. Levenloos aangegeven14, een vr. kind. die een eenigszins plichtmatige opvatting |de admissie-examen zijn aan de R. H. van zijn werkkring heef!, die iets doen a'hier toegelaten: tot de 1ste kl. - - (zonder examen), P. F. Hollander van Brouwershaven; tolde 2e kl. (na-examen), C. J. de Vulder van Noorden en tot de wil met zijn kapitaal. En ik heb, naar ik hoop, hiermee het leergeld betaald voor vele goedwillende kapitalisten, socialisten SJï ^-..B-groepen, die na. mijl komen. Dit is altijd een Iroost, als men zijn eigen tegenspoed voor anderen lot zegen kan maken. De Arnhemsche bank. Men seint mt Arnhem aan de „O. H. Cl." „Naar wij vernemen zal waarschijnlijk ook tegen de directeuren De Meyier en I leister van de Arnhemsche Bank een in structie geopend worden". Het. gerucht doet. de ronde da.t een der safes is gebleken ledig te zijn, en men voegt er bii. dat dit rrp rl emfn rrz»l el 4 iTr vowrf pp h» rlnf au p J ijT a wiwrwijzeres aan scnooi a en vande huurder L den heer J- van Roosendaal, als lid 'nle^ I commissie tot wering van schoolverz 4de kl. in boekhouden, P. D. de Vos, hei den van Zierikzee. VLISSINGEN. Tot tijdelijk leeraar in de natuur- en werktuigkunde aan de Burger avondschool is benoemd de heer L. Hes- scfelt, werktuigkundig ingenieur en tot lijdelijk leeraar in het bouwkundig vak- teekenen aan de Avondschool voor Hand werkslieden de heer W. P. Edelman. Aan mej. J. A. G. Hemmekam al hier, is, op verzoek, met ingang van 1 November a.s., eervol onlslag verleend als onderwijzeres aan school II en aan der wering van schoolverzuim. De llooge Raad verwierp hel beroep in cassatie van gebroeders C. J. en J. Ch. B., rijwielherstellers te Kruiningen. Wij hebben van de zaak vroeger- uit voerig melding gemaakt.. Zij1 waren veroor deeld wegens poging tot zware mishan deling op twee rijksveldwachters. De inbreker Richter (W a 1- thers). De zaak van den inbreker Rich ter, alias Walthers, zal morgen voor de rechtbank te Haarlem worden behandeld. Gehoord zullen worden de volgende getuigenmr. A. A. Cnopius, E. van Broekhuyzen, J. W. Gosker, A. E. Wijs man, B. Vreeburg, A. M. Reijst, N. Ver hoog, J. C. Waalsdorp, W. Balfoort, A. Lokerse, M. v. Waard, A. Uitenbosch, C. Koker, M. L. v. Halst, J. Brunt, M. A. v. VeJsen, N. H. Roosen, L. A, Glasber GOES, 3 Sept. Bij matigen aanvoer was nieuwe tarwe iets lager. Oude Tarwe f 8,50 a f 9.— Nieuwe Tarwe - 6.75 - 8.25 Nieuwe Rogge 6,— - 6,40 Wintergerst p. 100K.G. 8.75 - 9,- Haver- 7.75 - 8 25 Kroonerwten 9.-10.75 Winterkoolzaad - Karweizaad - 16,— -16|40 Wol, Schapen per 3K.G. (steen) f0.— Versche boter per K.G. f 1,20 a f 1,3; middeuprijs f 0,65, part. f 0,75 per pond. Versche eieren per 100 stuks f 4,20 a f4,70; middenprijs f' 1,10, part. f 1,20 a f0,per 25 stuks. De aanvoer van boter en eieren was gering. Noteering van den markt- zetter der landb. afd. Heinkens- z a n d luidt: Boter f 1.20 a f135 per K.G. rekenprijs fl.32 Den geringen aanvoer van eerste kwa liteit boter werd voor het grootste gedeelte verkocht aan particulieren af 1.50de K.G. Eieren f 4 40 a f 4.70 per 100 stuks. rekenprjjs f4.50 Niet versche eieren werden verkocht voor f4.20 de 100 stuks. Veilingsvereeniging „ZUID-BEVELAND". Goes, 3 Sept. Princepruimen 8 ct., Engelsche kroozen 60ct., beiden per kiloPeren f0,80 a f2,26, Appels f 1,20 a f 2,25 beiden per kin; Pruimen Reine Claude 26 ct., Eierpruimen 24 a 28 ctbeiden per chipClapp's favorite 2 a 6 ct., Tafelappels la2ct., Bloemkool 7 ct., id. Roode 3 ct., Perziken 6 a 8 ct., alles per stuk; Aardappels i 1,40 per H.L., Boontjes 32 ct., per mandje; Augurken 20 ct. per 100. Zaterdag 7 September veiling boomgaard Biezelinge Zaterdag 14 September boom gaard Kloetingsehen straatweg. Grooten aanvoer. VLISSINGEN, 3 Sept. Boter per halve kilo f 0.70 a f 0.60. Eieren per 104 stuks f4.60 a f 0. Rotterdam, 3 Sept. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd; 1629 run deren, 723 vette, 114 nuchtere kalveren, 2010 schapen, 962 varkens en 147 biggen. Runderen hoogste prijs 74, laagste 64 cent kalveren hoogste 95, laagste 70 cent schapen hoogste 66, laagste 56 centvar kens hoogste 52, laagste 48 centalles per kilogram. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer circa 3000 balen bruine en stroogele, doch grootendeels kleine bruine. Marktwaarde werd niet vastgesteld, doch er werd ver handeld voor f 1.80 voor de groote bruine, f 1.70 voor de stroogele en f 1.80 voor de kleine bruine, alles per baal van 50 K.G. enz. Aan het gebouw van het prov. bestuur v'an Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed: het bouwen van een basaltmuur langs de zuidzijde van het zij-kanaal van het kanaal van Terneuzen aan de Axelsche Sassing. Raming f3300. Inschrijvers de heeren B. Verschelling, f 3320, G. J. Balkensteijn, f 3267en W. P. Nieuwelink en J. Meertens, f 3253, allen te Ter Neuzen. Sept. 5 Middelburg, woonhuis, Veerschensingel T 223, T 216a, schuur T216, woonhuis T 201, 219, 220, 221 en 222, Hosang. 5 Middelburg, Bouw-en weiland, HoBang. 6 Middelburg, woonhuis L.Gortstraat K26, Verhulst. 10 Middelburg, Stoomwerktuigen, Ontv. Reg. en Dom. Sept. 11 Middelburg. Gebouw prov. bestuur 11 u.: het leveren en aanbrengen van rolwa gens, takels, enz., ten behoeve van de sleephelling voor ijzeren sluisdeuren te Hansweert, behoorende bij de werken van liet kanaal door Zuid-Beveland. Raming f 5600. Inl. o. a. hoofding.-dir. te Middelburg. 14 Vlake. Het bouwen van een woonhuis en Caté, Goedemondt, Hansweerd. 18 Middelburg. Gebouw prov. beBtuur 11 tl. het vernieuwen van een gedeelte van de brugdekken, de spoorbaan en b(jbe hoorende werken van de draaibrug over de binnenkeer- en schutsluis van het kanaal door Walcheren te Vlissingen. Raming f 6500. Inl. o. a. hoofding.-dir. te Middelburg. APV ERTEHTIËN. Op Zaterdag den 14 September 1907, zal de heer G. LUIJK te Vlaks Het bestek ligt ter inzage bij boven- genoemden heer LUIJK, waar de teeke- ningen verkrijgbaar zijn tegen betaliDg van fl. Inlichtingen te bekomen bij A. GOEDE MONDT te Hansweert. Aanwijzing op het terrein Zaterdag den 14 September, ten 11 ure. Avondschool voor Ambachts lieden. Burgemeester en Wethouders van Goes, maken bekend, dat de lessen aan de avondschool voor ambachtslieden een aanvang zullen nemen op Maandag 16 September a.s. Goes, 3 September 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KONING KOOY. De Secretaris, G. A. HAJEN1US.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 5