GEMENGD NIEUWS. Marktberichten. Zaterdagavond werd op het strand een concert gegeven door het harmonie- gezelschap „St Caecilia", directeur de lieer André J. Geijsen. Bij Kon. besluit is de eere-medaille in goud toegekend aan den tabakskerver A. Julianus te Middelburg. Be heer V. Lamquet, directeur dei- spoorweg Maatsch. MechelenTer Neu zen, is benoemd tot, officier in de orde van Oranje-Nassau. Wij vernemen dat de Koning van Engeland Vrijdag a.s. alhier per extra- trein van Mariënbad wordt verwacht en met het. Kon. jacht „Victoria and Albert naar Port Victoria zal vertrekken. In de weeK. van 23 lot 30 Augustus werden hier 540 zeebaden genomen, waarvan 396 door heeren en 144 door dames. De temperatuur van het water varieerde van 66 tot 67 graden. Met ingang van 1 September a.s. zijn benoemd te Ostende tot loodsleerling de loodsleerlingen bij het Belgisch loodswe zen te Vlissingen, P. F. Ponjaert en L. I'. Lecluyse; lot loodsleerling te Vlissingen de loodsleerlingen te Zeebrugge P. F. Ver- meesch en F. J. Missuwe; tot roeier Ie Vlissingen de matroos der mailbooten te Üstende A. F. Viaene en tpt loodsleerling Ie Zeebrugge de sloeproeier te Vlissin gen F. Gorrebeek. Tot conducteur aan de stoomtram VlissingenMiddelburg is benoemd de heer J. A. Edelman in plaats van J. Co- hen, die als zoodanig ontslag heeft aan gevraagd. HANSWEERT. Dhr. P. Elsman, kanton- nier alhier, is met ingang van 1 Sept. e. k. benoemd tot hulpsluismeester Ie Veere. KLOETINGE. De landbouwer Wagenaar alhier, die eenige dagen geleden een 70 stuks buitenlandsche kippen aankocht, heeft hierdoor zijn erf zoodanig besmet, dat. van zijn 70 een-, twee- en driejarige kippen de laatste is gestorven. Ook van de 70 aangekochte is inaar een klein ge deelte meer in leven. Op andere gemeen ten doet. zich hetzelfde ongeval voor. HOEDEKENSKERKE. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Konin gin gaf het fanfarecorps „Con Amore" al hier Zaterdagavond haar laatste concert voor dit seizoen op de tent. Deze was bui ten de gewone verlichting flink door lam pions versierd, wat een aardig effect maakle. Het concert werd door een vrij talrijk publiek bijgewoond. KRABBENDIJKE. Zaterdagvoormiddag werd trein No. 339 tusschen Rilland en Krabbendijke tot stilstand gebracht, door dat een reiziger de aardigheid had, om al spelenderwijs aan den noodrem te trek ken. Tegen het heerschap, welke aan den conducteur verklaarde, dat hij er de bedoeling niet van wist en er zoo maar eens aan had getrokken, werd procesver baal opgemaakt, waarna de trein, welke toch a.l te laat wais, met eenige minuten vertraging is vertrokken. RILLAND. De metselaar H. D., woon achtig te Bath, reed Zaterdagavond van het café „De Vriendschap" naar de her berg, bewoond door dhr. Rottier, met een brandende lantaarn op de fiets. Na eeni- gen tijd aldaar vertoefd te hebben kwam hij, naar huis willende rijden, tot de min der aangename ontdekking dat zijn licht gevende lantaarn was verdwenen. Op geen velden of wegen was iets van den dader te bespeuren. Bij de gemeente- en rijks politie werd van dit geval aangifte ge daan. Tot heden zonder resultaat. Evenals dertien jaren geleden bij het officieel bezoek van ih M. de Konin gin aan onze provincie zal op 12 Sept a.s. de Koninklijke trein, waarmede H. M reist, ook aan het station alhier ophou den. Als eerste station in Zeeland zal Z. Ex. de Commissaris der Koningin in Zeeland Hare Hoogheid aldaar begroeten en verder de reis medemaken. 's HEERENHOEK. Zaterdag 1.1., bij ge legenheid der Goesche Markt, gaf de handboogsocieteit „De vrije Schutters" al hier, een wedstrijd naar den lossen vogel waaraan door 43 schutters van verschil lende sociëteiten ,werd deelgenomen. De meeste punten op den lossen vogel werden behaald door J. Rijk Az. van „Willem Tell" van Ovezande; de 2e door H. Rijk Lz. van „Concordia", 's Heeren hoek; de 3de door Alb. Rijk Jz., even eens van „Concordia". De zijvogels wer den geschoten door M. Rijk Pz. van „Con cordia", en C. Driedijk van „Vooruitgang Kwadendamme. De liovenkallen door B. Raas van „Concordia", en J. Priem van „De vrije Schutters", en de onderkallen door W. Rijk van „Concordia", en J. 't Westeinde van „Victoria", Kwaden damme. Dat er niet meer schutters waren, vindt zijn oorzaak dat een buurtschieting werd gegeven door „Soranus" te Heinkenszand 1ERSEKE. In een daartoe Zaterdagmid dag te 3 uur gehouden Raadsvergadering dezer gemeente werd den Raad aangebo den de gemeentebegrooling voor 1908 met f3282883V °nlva,lgst en uitgaaf De gemeenterekening over 1906 werd voorloopig vastgesteld op eene ontvangst f34139.01 on eene uitgaaf van oin^'^'1/2 en a'zo° peT1 S°cd slot van I 2796.44I/2, Ten slotte wérd tot lid der commissie tot wering van Schoolverzuim benoemd in de plaats van den heer C. W. Lijesen, die voor eene benoeming heeft bedankt, de heer W. van Koeveringen. TER NEUZEN. De heer J. Clepkens, sta tionchef alhier, is door Z. M. den Ko ning van België, begiftigd met hel Burger kruis le klasse. WALSOORDEN. De machinist van de Provinciale boot. WalsoordenHansweeit had Zaterdag het ongeluk een vingerlid van de linkerhand totaal in de machine af le klemmen. Omstreeks een jaar gele den verloor de man op dezelfde manier (.grootste deel van een vingerlid insge lijks van de linker hand. - Zaterdagmiddag is vóór den Wilhel- muspolder met succes gezonken het 3e der acht zinkstukken, die van daar in de •ichting van den steiger neergelaten worden. Het had eene, lengte van 65 bij eene breedle van 20 M. Naar wij vernemen zal het bij deze acht stukken niet blijven om den oever onder Walsoorden te verde digen. Te Oud-Vcssemcci werd Vrijdag in den raad vastgesteld de gemeente-rekening die ditmaal, wat zeker, zoo ooit, in geen reeks van jaren, geschiedde, met een na- deelig slot, sluit. De ontvangsten bedra gen f 14522,495 en de uitgaven f 16537,60, zoodat 'tnadeelig saldo beloopt f2015,105. Een en ander staat in verband met min dere ontvangsten en grootere uitgaven tengevolge van den toestand, in 1906 ont staan door den watersnood. De ongeveer 40-jarige A. v. D. te Sin l- Maartensdijk, die door het op hol slaan zijner paarden van den wagen viel, waarbij hij een arm en een heen brak en toen van een der paarden een Irap tegen de borst kreeg, is reeds aan de gevolgen bezweken. SAS VAN GENT. Vrijdag waren wij ge tuige van een zeer droevig ongeluk. Het achtjarig zoontje van den gepensioneer den wachtmeester De Koek, is waarschijn lijk spelenderwijs te water geraakt en jammerlijk verdronken. De geneesheer, die spoedig ter plaatse was, constateerde dat de levensgeesten nog niet geheel geweken waren, doch spoe dig daarna gaf het knaapje den geest. Bij den, in 'tkort in ons vorig nom- mer gemelden brand te Hoofdplaat werd door den landbouwer E. Daelman de zeven paarden, drie stieren en een bok losgesneden en gered. De konijnen ver mocht hij niet te redden. Bijna de geheele oogst was 'reeds in de schuur geborgen, t. w. 'het klaverhooi, de gerst, de erwten en een deel der tarwe. Alles werd een prooi van het vuur. Gebouwen, n.l. de landbouwschuur met wagenhuis en twee wagens, benevens de oogst, zijn verze kerd tegen brandschade. Niet verzekerd zijn de kleeren der knechts en een partij erwten, ter waarde van ruim f 500, van den landbouwer De Scheppere. De arbei der, die deze erwten uitdorsehte en de groote knecht van Daelman zijn beiden door het onweder getroffen. De eerste was gewond aan den schouder; hij werd op den grond geworpen, doch wist kruipende op handen en voeten, door de deurope ning buiten het gebouw te komen. De knecht was er erger aan toe. Die lag ge heel bewusteloos, maar werd gelijktijdig uit de brandende schuur gehaald. Oplichterij? Onlangs verscheen, zoo meldt men uit Ter Neuzen in verschillende bladen een advertentie, waarin een flinke positie op gebied van vee-verzekering werd gepresenteerd. Geëischt werd een borgtocht van f 1000. Adres post-restante te Neuzen. Tal van brieven zijn aan dat adres ontvangen, en verschillende personen ontvingen van den zich noemenden directeur een schrijven om de f 1000 te storten. 0. m. ook een inwoner van Sou b u r g, die met de f 1000 arriveerde. Hij was zoo verstandig eerst eens bij de gemeente-politie te informee- ren. De inspecteur stelde een onderzoek in, waarbij bleek dat de directeur A. AL, wonende te Iseghem, België, is een schar relaar in assurantiën. Het slot was dat de directeur verhuisde naar het politiebureau, en de Souburger met zijn f 1000 terugkeerde. Konink 1 ijk bezoek aan Zee land. Uit Philippine schrijft men aan de „M. C.": In een particulier kabinet schrijven van H. M. de Koningin wordt gemelddat door H. M. met. waardeering en belangstelling werd kennis genomen van het voornemen der visschersvloot van Philippine om op 14 September a.s. ter reede van den Braakman aanwezig te zijn dat het H. M. tot Hoogslderzelve leedwezen echter onmogelijk is, op d reis van Breskens naar Ter Neuzel te doen stoppen of langzaam te doen va ren tot het houden eener revue over d visschersvloot van Philippine; dat H. AI. echter zeer gaarne op de te rugvaart van Ter Neuzen naar Vlissingen in den namiddag van dienzelfden dag bij het voorbijstoomen van den Braakman door hel Pas van Ter Neuzen eene revue wil houden over de visschersvloot. van Philippine. De vloot zal dus omstreeks drie uur op die plaats tegenwoordig moeten zijn. Naar wij vernemen gaat de vloot revue in den morgen van 13 September door. Ongeveer 350 visschersvaartuigen van allerlei soort hebben zich aangegeven van verschillende plaatsen aan de Schelde en Zeeuwsche Stroomen gelegen, waar onder dan ook Ouddorp en Bergen op Zoom behooren, die bijna voltallig uit komen. Voorts komen over de 100 vaartuigen uit. Ierseke. Alleen Brouwersha ven en Br uinisse zullen in 't geheel niet. vertegenwoordigd zijn. Dagelijks komen nog nieuwe aangiften in, zoodat, met inbegrip van de leden van „Schuttevaer", die zich bij de revue hebben aangesloten, en waarvan velen met motorbooten en stoombooten (waar onder anderen bij is de „Zierikzeesche Koophandel") komen, het getal vaartui gen zeker de 400 zal overschrijden. De revue heeft plaats in 't Oostelijk eind der Zandkreek, ongeveer Westelijk van Catsche Veer beginnende en dan in Oostelijke richting naar de Ooster-Schelde toe zich uitstrekkende. De vaartuigen zullen zooveel mogelijk alfabetisch naar hunne letterteekens lig gen, zoodat. die van Arnemuiden het meest Westelijk liggen en die van Zier i k z e e het meest Oostelijk, waaraan zich dan aansluiten de schepen van „Schuttevaer" en de jachten, die ongetwijfeld, zullen komen. Niet alleen zal bij goed weer, het schouwspel bizonder fraai zijn, maar bo vendien is dan te verwachten dat na het pas se eren van H. Al. een groot, deel der vaartuigen koers zal zetten naar Zierik- zee 0111 daar het feest hij te wonen en de vroolijkheid le vermeerderen. Te llbbergen is pen dame hij het per ffirls afrijden van een steile helling in volle vaart. op. een ,hek gevallen, waarvan een der pinnen haar in het. hoofd drong. Zij bezweek aan de gevolgen. Te De Lem mer is een vierjarig meisje, dat door een oudere zuster op een melkwagen was ge zet, daar afgevallen ,en door den wagen overreden. Het. kind was terstond dood. Terwijl een boerenzoon te Kamperveen, een paard uit .het land haalde, en het dier reeds aan den halster had, keerde het zich ineens om en sloeg den jongen zoodanig met een der achterpoolen tegen het hoofd, dat bij bewusteloos in huis werd gedragen. Zijn toestand is levens gevaarlijk. Donderdagavond deed de badmeester te Kampen weder een kranig stuk. Hij vernam, flat er iemand, wellicht door de duisternis, in den Burgel was geraakt. Hij drong zich door de aam wal staande menigte heen, isprong gekleed te water en had het geluk 11a eenig zwemmen den drenkeling nog bijtijds te kunnen grij pen. Bewusteloos werd deze aan den wal gebracht, doch kwam later weer bij'. De heer L. heeft nu reeds 13 malen, vaak met eigen levensgevaar, menschen uit het wa ter gehaald. Op de veiling te Waterin gen zijn vijf perziken aangevoerd, met een gewicht van 3 pond en 4 ons, welke f 1.35 per stuk opbrachten. Uit Oldebroek broek meldt men thans aan de Resb.In aansluiting aan het bericht van de aanran ding, waarvan we dezer dagen melding maakten, vernemen we nader, dat het meisje een familielid van den trein ging halen; dat haar, nadat zij geblinddoekt was, een prop in den mond werd ge duwd en de handen op den rug gebonden. Op schandelijke manier werd zij daarna mishandeld. Na haar voeten aan elkaar gebonden te hebben wierpen de onverlaten het meisje aan den kant v,an de sloot. Brand bij defirma A. Boels Zoon te Rotterdam. Een felle uit slaande brand brak Zaterdagavond te om streeks kwartier voor zeven uit op de beide bovenste verdiepingen van de panden no. 136 en 136A aan de Schoutenstraat, waarop zijn gevestigd de meubelmakerij en maga zijn van de stoommeubelfabriek van de firma A. Boels Zoon. Woest greep het vuur om zich heen, een oogenblik zelf de bezit tingen der omwonenden met totale vernieling bedreigende, want blijkbaar waren op beide verdiepingen, bij het meubelmakersvak be- hoorende licht en fel brandende producten aanwezig, die oorzaak waren, dat het vuur- geweld in den aanvang zoo groot was. Dadeljjk trad de brandweer, onder de opperleiding van den hoofdman, den heer G. van Sillevoldt Gzn., met kracht opdit voornamelijk met het oog op het gevaar voor uitbreiding, waartoe bjj dezen brand alle aanleiding was. Daarom waren ook zeer spoedig 5 handbrandspuiten en 1 stoom spuit met twee stralen in volle werking. Dit had tengevolge, dat de brand te 8V2 uur volkomen geblucht was de beide ver diepingen waren echter totaal uitgebrand. Op de eerste verdieping, waar de kleer makerij is gevestigd van de firma E. Hertz berger, en waar een aantal nieuwe machines staan, zoomede in het benedenhuis waar de firma E. van Oort Zoon, handelende in fijne houtwaren haar bergplaatsen van hout heeft, is groote waterschade aangericht. Een en ander wordt door assurantie ge dekt. V ergiftiging. Men schr jjft uit Mar- tenshoek De familie W. alhier, is gisteren aan een groot gevaar ontsnapt. Bij ver gissing had de meid zuringzout in het eten gedaan. Toen men bezig was met het ge bruiken van het middagmaal, bemerkten allen een vreemden smaak aan de panne- koek. Spoedig vernam men de oorzaak daarvan. Natuurlijk groote schrik en ont steltenis in de huishouding. In allerijl werd de dokter gehaald, die allen een braakmid del toediende. Toen dit bij twee der huis- genooten niet de gewenschte uitwerking had, is de maag leeg gepompt. Tot hiertoe is dus alles nog vrij goed afgeloopen. In een put gevallen. Te Opheus- den werd de koopman S. 's morgens om 5 uur door het blaffen van zijn hond gewekt Toen hij zich naar buiten begaf, ontdekte hij, dat iemand in den zich bjj zijn huis be vindenden waterput lag. Spoedig riep hij een paar mannen te hulp, en met vereende krachten werd de man uit zijn netelige positie gered, 't Was de grjjsaard J. de Wit. Daar de ongelukkige bewusteloos was, kon hjj niet dadelijk het raadsel oplossen, hoe hij in den put, die een eindje van den weg is, was terechtgekomen. Door den heer S. werd hij in huis genomen, van droge kleeren voorzien en verpleegd. De dokter, die spoedig aanwezig was, vond beter den ongelukkige niet dadelijk te vervoeren, hetgeen 's middags geschiedde. Bjj kennis gekomen, vertelde hij, dat hjj om 4 uur zjjn woning verlaten had en bjj den put zijnde, in den waan verkeerde, bjj zijn bed te zijn, waarop hij zijn klompen uittrok en in den put stepte. Een wonder mag het heeten, dat de man er het leven heeft afgebracht en naar omstandigheden zich vrij goed bevindt. Men meldt uit Zevenbergen Donderdagmorgen,'twas kermis in 'tdorp, was hij eerst naar de kerk geweest en toen weer stilletjes in 't St. Jozefgesticht waar hij verpleegd werd teruggekeerd. Echter nu 't kermis was, wou hij ook wel eens van de „ijdelheden" genieten en wist zich aan de waakzaamheid der zusterkens te ont trekken. In een naburig kroegje er gauw „eenige" gepakt en toen weer heel stillekens naar 't gesticht terug. Evenwel het duiveltje had hem zoozeer te pakken dat hij over het brugje willende gaan daaraf viel en in den moddersloot terecht kwam, waaruit hij eenige oogenblikken later levenloos is opgehaald. De bekende anarchistische markt-propa- gandist E. Kloosterman, zou in het lokaal „Excelsior" te Vlaardingen optreden, om, zooals hij zich uitdrukte een tipje op te lichten omtrent de zeden in het Pauselijk paleis. De wekelijksche redevoeringen, die hij gewoon was over het Katholicisme te houden, hadden menig aanhanger van dien godsdienst in het harnas gejaagd en toen de spreker nauwelijks een tien minuten aan het woord was, klonken, er reeds van ver schillende kanten onparlementaire protesten. Spreker ex enkele toehoorders werden al heftiger totdat men eindeljjk handgemeen werd, waarbij menige gevoelige tik moet uitgedeeld zijn. De commissaris van politie liet daarop de zaal ontruimen, waarna Kloosterman, omstuwd door honderden menschen, een goed heenkomem zocht naar het stationsgebouw. 'n Rare vergissing. Mevrouw Von Stein, een Duitsche dame, (ge hoort het aan haar naam) wier man aan de Duitsche legatie verbonden was, wilde haar zomervacantie met man en kinderen doorbrengen in een der mooie dorpjes aan de zee die in Noord- Holland zijn en waar het in den tjjd van groen en bloemen zoa rustig en vredig en liefelijk wezen kan. Om zeker te weten, dat zij in het betrek kelijk weinig bezocht dorpje een goed huisje vinden zou, reisde zjj er vooraf zelf heen om er naar haar smaak iets uit te kiezen. En z(j slaagde uitstekend. De bovenmeester van het dorp had twee mooie kamers vrij, frisch en luchtig en voor een heusch zeer billijken prijs. Dadelijk vielen zoowel de kamers als de menschen, die de kamers verhuren wilden, in den smaak van mevrouw Von Stein en zij huurde dus de gelegenheid voor de heele maand September. Tevreden reisde zjj naar Den Haag terug, maar onderweg viel het haar in, dat zij vergeten had te vragen of er een W. en C. in het huis was. Den volgenden dag schreef zij dadelijk naar den meester in het N.-Holl. dorpje om hem te vragen of ook dat in orde was. De dorpsschoolmeester las den brief en brak er zich het hoofd over wat toch wel een W. C. kon zijn maar hoe hjj peinsde, hoe hij woorden opzocht met W. en C. en die verbond, hij kon de wetenschap niet machtig worden. Toen ging hij naar den smid, die een weinig Duitsch verstond, zooals hji altjjd beweerd had, om dien om raad te vragen. Want het moest bepaald iets Duitsch zjjn. De dominee, die het ook kende, was naar de stad. En de smid wist het na lang overpeinzen. Met W. C. bedoelde de dame een Wald- Capelle, een kerkje in 't bosch. En dat was er immers in het duinboschje! De meester zette zich dadelijk neer en schreef „Zeer Geachte Mevrouw. W. C. is voorhanden. Zjj ligt op een kwartiertje afstand in een prachtig boschje. Reeds wegens de mooie ligging is het bezoek aan te bevelen. Geopend is de W. O. op Vrijdag en Zondag, doch is het aan te bevelen reeds een kwartier voor den aanvang aanwezig te zijn, daar de aandrang zeer groot is. Doch mevrouw behoeft niet bang te zijn, dat zij geen plaats zal krijgen, want er zjjn zestig zitplaatsen voorhanden voor staanplaatsen is bovendien zorg gedragen Zondags vooral is het bezoek zeer druk omdat er dan orgelbegeleiding is." Dien had ook wel een lintjte toegekomen! Te Joune (Fr.) is de thans 76-jarige H. Brandenburg reeds se dert. zijn tiende jaar onafgebroken werk zaam geweest ojp de scheepstimmerwerf van de firma Holtrop Van der Zee, aldaar, en verricht daar nu nog dagelijks van 's morgens 6 tot 's avonds 7 uur, zeer ten genoegen van zijne patroons, zijn werk. Hij is steeds gezond, nog in het volle bezit, van zijne zintuigen, en zijn gezicht is nog zóó scheip, dat; hij jongere knechts daarin overtreft. Een prins in arrest. Prins Wil helm van Zweden, die in Amerika vertoeft, is bjj een automobieltocht van Coney-Island naar Brooklyn, gearresteerd, wegens te hard rijden. De protesten, die het gevolg van den vorstenzoon deed hooren, maakten op de Amerikaansche politieagenten niet den minsten indruk, omdat men niet in staat was werkeljjk aan te toonen, dat de snel- heidsmensch een prins was. De arrestatie had al plaats gehad, toen een hoog geplaatst beambte passeerde en den prins op vrije voeten deed stellen. Een vreeset ijk spoorwegongeluk wordt, uil, Queibëc gemeld: De nieuwe brug over de St. Lawrence hier is ingestort.. Vijftig menschen zjjn er bij omgekomen. Alen ver moedt dal. de brug bezweken is onder het gewicht van een Irein met. materialen, staande op het zuidelijke gedeelte van de brug. Een stuk van 400 M. is ingestort. Een ander ongeluk heeft, in Oporto plaats gevondenvandaar wordt, bericht dat bij de Irekking voor een loterij in een zaal op de tweede verdieping (premier é'age) van het dagblad „Noticias", waar een massa volk bijeen was, de vloer inzakte. Men telde weldra tien dooden. Een tele gram zegt, dal er 80 gewonden in 't zieken huis zijn gebracht. 'n Meisje te St. Ni colas bij1 Luik stierf voor eenige dagen plotseling. Toen men overging tot de kisting bemerkte men dat er zweet parelde op het voorhoofd van de doode. Een ge neesheer werd aanstonds ontboden en de kist opengemaakt; het meisje lag slechts in doodslaap. Het. meisje slaapt nog al tijd voort, doch men denkt dat zij weldra zal ontwaken. Een zonderlinge tragische geschiedenis, welke zich le Kopenhagen zou hebben af gespeeld, wordt door de bladen medege deeld. Een rijke dame van 91 jaar, in woonster der Deensche hoofdstad, was in liefde ontbrand voor een jongen man. Zoo- als licht te begrijpen valt, werd haar liefde niet; beantwoord. De 91-jarige was daar over zóó bedroefd, dat zij uit een venster van de vierde verdieping sprong en dood werd opgeraapt. II y a des juges a Berlin. Er is in Duitschland nog recht te krijgen voor de geplaagde menschheid. Te Leipzig legde de politie een koffiehuishoudster, die een gramol'oon eenige uren lang op een open balcon had laten afdraaien, 10 mark boete op wegens rustverstoring door lawaai. Het schepenrecht bevestigde de straf. Dat een gemeenteraadslid zes jaar als zoodanig in den raad zitting had en men hij zijne herkiezing tot de ontdekking kwam, dat hij in het geheel niet in aan merking mocht komen, als zijnde geen Pruisisch onderdaan, zal nog wel nergens voorgekomen zijn. Een dergelijk geval heeft zich toch dezer dagen te Julich voor gedaan. De gekozene was een Lippe-Detmolder, zoodat thans een nieuwe verkiezing moet plaats hebben. Rotterdam, 2 Sept. 1907. Buitenlandsche granen hooger. Binnenlandsche vrjj ruimen aanvoer. Jarige Tarwe niet meer ter markt. Nieuwe Tarwe f 9.50 A f 11.50 N. Rogge- 6.25 - 7. N. Zomergerst - 8.- 8.50 N Winter - 8.25 - 8.75 Chevalier- 8.10 - 8.60 N Haver - 8.75 - 9.60 N, Erwten - 8.70 - 9.60 Prima Kookerwten -. 9.- 9.60 Kroonerwten - 9.- 9.60 Kanariezaad f 7.76 f 8.75 p. H.L. f 10.a f 10.75 per 100 kilo. Bruine Boonen f f 9,50 Karwjjzaad - 15.25 - 16. Ljjnzaad Blauw Maanzaad -23.-23.50 Bruin Mosterdzaad - 29 - 29.50 Geel ...- 26.— - 27. N. Koolzaad Per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansche) f135 a f Stoomend f136 a f .La Plata f atoomend f Odessa f Stoomend f 126. Donau f 131 stoomend 131. Serviesch f 133 stoomend f 138. Varkens 24 a 26s. Licht soort 23 a 24. Vlotte omzet. Zeeuwsche Eieren f4,20 af4.40 Overmaasche Eieren f4.50 a f4.70. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f2,10 a f2,50. Geldersche idem f2,10 a f2,50. Zeeuwsche Eigenheimers f2,a f2,20. Friesche idem f 1,80 a f2,—Friesche mag num bonum f 0,a f 0,Zeeuwsche Bonte f2.10 A f2.50. Br. Kralen f2,50 a f2,80. Geldersche Kralen f 1,60 a f 1,70, Weinig aanvoer, veel vraag.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 1