BUITENLAND BINNENLAND. UIT ZEELAND. den we ,doen, als we ons met. onze levens- en wereldbeschouwing gingen opsluiten. Ook aan tegenstanders zijn veel ontdekkin gen te danken. En laten vooral zij', die zich op studie toeleggen, overal goed rond zien, want aanrakingspunten hebben we ook met tegenstanders. Zoo is in de dagen der Renaissance, die veel goeds verwoest te, beseft, dat daarin la,g de openbaring van iets goeds, b.v. in de kunst- Wij moeten overal Gods wil erkennen, alles wal goed en edel is opnemen in de Kath. levensbeschouwing, dal aanvaarden, dat tot. ons trekken, om alles te herstel len in Christus Kan men ook de keerzijde toonen der Kath. levensbeschouwing? Men zegt soms: het Katholicisme is bankroet. In verschil lend opzicht denken we niet meer als onze voorvaderen, het Katholicisme, zegt men, is verouderd, omdat we b.v. een nieuwe astronomie (sterrenkunde) hebben. (Coper nious, Galileï). >Spr. geeft toe, dat er wel eens verkeerd gezien is ook in hoogere Kath, kringen, maar ontkent, dat ooit hel Katholicisme als zoodanig in de dog mata heeft geëischt een astronomie in dezen of,genen Vorm; dat kan geschied zijn door besluiten, die niet dogmatisch zijn. Vergelijk, wordt wel opgeworpen, de eerste Apostelen met den iegenwoordigen slaat der Kerk: de arme, eenvoudige Pe trus 011 hel .Vaticaan met zijn bronzen deuren. Maar die opwerpers hebben ge brek aan logica. Hel Katholicisme toch ligt niet ju windselen a.ls een Egyptische mummie, maar staat op eigen boenen, leeft met. eigen jiarl, en dal is ons een glorie en vreugde. Het. Katholicisme kan zich aan alles aanpassenhet is tegen alle eeuwen bestand, bocfl 19 eeuwen meege leefd en immer zich krachtig getoond. Ook is het Katholicisme niet gebonden aan in dividuen, steden of landen. Ibvle landen zijn verloren gegaan, maar weer andere landen weiden gewonnen, verdorde hier een tak, elders ontsproten nieuwe, frissche loten. Christus aan 't Kruis is actueel; en Zijn leer is bestemd voor alle eeuwen tot vertroosting, verlichting, verheffing, altijd met nieuwe toepassingen. De levenskracht Zijner leer heefl zich steeds rijker en rijker geopenbaard. Wat is er dan van waar, dat het Katholicisme sterft ol gestorven is? Wij leven wel voortdurend in ontzet- lenden kamp, maar de Kerk is in slaat, tegen de meest verwoede krachten te wor stelen. Actueel is het Katholicisme ook in ver band met de belangrijkste vraagstukken van onzen tijd. Zoo met het godsdien stige vraagstuk. Overal toch wordt gevraagd om antwoord op de vragen van waar en waarheen, naar oorsprong en be stemming. Alle volkeren hebben getuigd, dat er een aspiratie is naar 't oneindige, 't ongeziene. En het Katholicisme spreekt mee om die aspiratie tot ontwikkeling le brengen. Indien de geleerden evenveel ken nis wilden nemen van 't Katholicisme als hv. van het Budhisme zouden zij hiervan overtuigd zijn. 'I Katholicisme kon volgens hen wel a priori verworpen worden; dal wordt niet bestudeerd. Gok voor de ethische vraag is hel Katholicisme actueelmen wil een nieuwe moraal scheppen, maar waarop deze te baseeren, weet men niet. We weten niet. waar, bij die nieuwe moraal, 'I begin en 't einde zijn zal. Waar is de eeuwige grond slag? Waar is de verplichting? Op deze vragen blijft men 't antwoord schuldig. Ook op dit terrein geeft hel Katholicisme da oplossing: Christus is dc Zedenmees ter, die de Weg en de Waarheid is. Voor het economische vra a g- stuk geeft het Katholicisme oplossing. Waar toch zouden we belanden met. al de sociale utopieën? (hersenschimmen). Hot, Katholicisme heeft ipeuwen met de volkeren meegeleefd en veel verheffing ge bracht. De Kerk heefl in hot economisch vraagstuk nooit gemeend, dat hel was lou ter van stoffelijken aard. Immers; „Zoekt eerst. het. rijk Gods en Zijne gerechtig heid en het overige zal u worden toege worpen", maar na het Rijk Gods te heb ben gezocht, dan pok de handen uit de mouwen, dan werken .en handelen, dan de hand aan den ploeg! Zoo ook is er betrekking tusschen Ka tholicisme en K li n s t. Eerbied moet deze hebben voor de onschuld en vooral inner lijk schoon moet de kunst makendat doet de Kath. kunst. En de grootste pngoloovigo zelfs buigt het hoofd voor de Madonna en Engelen van Fra Angelico. De aanleg voor de kunsl kan zijn hij iedereen, maar waar het be treft. idealen le vertolken, daarvoor is aangewezen de Katholieke jrunst. Eén actualiteit blijft nog in de wereld, en dat is ons ik, dat is de mensch, die waarheid zoekt en hooge liefde. En wat er in de diepte van dal i k zoekt en streeft, daarvoor ligt bevrediging pn oplossing in het Katholicisme. Daverend applaus volgde op deze niet gloed uitgesproken rede. .1 hr. van Nispen bracht namens allen den geleerden spr. warmen dank voor de schitterende redevoering, er pan herinne rend, dat hij zelf oud-leerling was van Rater de Groot. Telegrammen werden verzonden aan Z. H. den Paus en II. M. de Koningin. ITALIË De „Köln. Volkszeitung" verneemt uil Rome de oprichting van een internationale vereeniging voor de bevordering van de wetenschap onder de katholieken. De nieuwe vereeniging staat onder bescher ming van de kardinalen Rampolla, Merrier en Maffi en heeft een oproeping verspreid die door elf Italiaansche hoogleeraren en de jezuïeten paters Hagen en Stein, van de pauselijke sterrenwacht, geleekend is. Do Katholieken zijn niet tegen de we tenschap. Het Fransche protectoraat. Hoewel niet door den H. Stoel ofde Fransche regeering opgeheven, blijkt thans meer en meer, dat de eeuwenoude kracht van het Fransche protectoraat over de katholieke missiën in het Oosten en in het verre Oosten gebroken is. China, Japan, Turkije zijn bereid, om met den Paus van Rome in rechtstreeksche relation te treden en Perzië zal niet lang meer wachten. Dit laatste rijk zond naar het Vaticaan de buitengewone missie, om de troonbestijging van den tegen- woordigen keizer aan te kondigen, terwijl de voorganger van dezen monarch, in 1905 te Rome vertoevend, den Paus niet bezocht, Aan zijn eigen diplomaten| kan de H, Stoel beter de behartiging van de katho lieke belangen toevertrouwen, dan aan de vertegenwoordigers van de ultra auti cle- ricale Fransche republiek. Lange jaren was het Fransche anti-clericalisme geen „article d'exportation''. Thans is het tot schade van Frankrijk en tot glorie van den H. Stoel zulks geworden de Fransche invloed in het Oosten en verre Oosten daalt en heidensche staten gaan ge zanten van den H. Stoel ontvangen en bij het Vaticaan diplomaten accrediteereu Ook Duitschland, ook Italië protiteeren van deze verandering, door de Fransche staatkunde in het leven geroepen. Zonder hevige rchokkeu heeft deze ge wichtige verandering in de pauselijke po litiek plaats, doch plaats grijpt zedit te loochenen is niet meer mogelijk. Denkt maar even aan de missie van Mg. O'Connel naar Tokio, aan de Japansche en Perzische gezantschappen te Rome, aan de intrede van den nieuwen Latijnsehen patriarch te Jerusalem, enz. FRANKRIJK. Gouden Jubelfeest te L o u r- des. Volgens hel „Journal de la Grotte" heeft Mgr. Schoepfer, bisschop van Tarbes, een brief gericht aan alle Fransche bis schoppen, waarin aan HH. Dl). 1IH. eer biedig hol verzoek wordt gericht om in het Jubeljaar 1908—1909, ter herinnering aan de Verschijningen der Onbevlekte Ont vangenis aan Bernadetta, overal bede vaarten naar Lourdes te organiseeren en te diep einde alom comité's op te rich ten. Verder worden de bisschoppen aan gezocht om de suppliek le steunen, waar in Z. II. den Paus de gunst wordt, ge vraagd om het Officie der Verschijningen voor de geheele wereld verpjichtendi le stellen. De geheime fondsen in F r a n k- rijk. I)o vrouw niet wie Gambetla heefl geleefd, zekere madame Leonie Leon, is onlangs gestorven, l il brieven, in hel sterfhuis gevonden, blijkt dat die. vrouw, sedert den dood van Gambetla, jaarlijks 12.000 frs. trok, die haar door het mi nisterie va.il biniienlandsche zaken uit de geheime fondsen betaald werden BELGIË. Te Molenbeek, voorstad van Brussel, o. a. heefl. de socialistische gemeenteraad verboden hel kruisbeeld op de lijkwagens te plaatsen! JAPAN. Japan maakt zich gereed. Vol gens de „Herald" heefl, terwijl de Ver eenigde Staten aan hel onderhandelen waren over den aankoop van een klein aantal NVhitehead-torpedo's van het nieuwste maaksel, Japan er duizend in ééns aangekocht voor 12 millioen gulden, waarmee de gansche voorraad zoo goed als uitgeput is. Bestellingen kunnen, nu eerst over geruinien tijd worden uitge voerd. MAROKKO. 't Is in Marokko nog altijd oen toestand vol verwarring; en 't zal nog wel eenigen tijd duren voordat de beslissende oplos sing gevallen is. Te Fez zetelt de officieele sultan Abd el Azir, te Fez gehuldigd en door de mo gendheden erkendzijn macht slinkt met het. uur. In het Westen heerscht vrij wel de pretendent of roghi Moelaï Mohammed, een oudere broeder van den eerste; in hel. Zuiden de halfbroeder van Abd ol Azir, de thans bekende Moelaï Hafid, le Marrakesj uitgeroepen en door do groote Berher-Kaïds van hot zuidelijk Atlasge bergte erkend. Dan is er nog, de toove'naa.r Ma el Aïnin, de oude sjeik mei zijn, „blauwe" man schappen uil de Sahara gekomen. Verder hebben we nog te vermelden Boe Ama.ma die in hol. hekken der Moe- loeïa opereert en last nol least den roo- verhoofdman Raissoeli, die in zijn gebied den haas speelt. Van al deze mensehen, die den Marok- kaanschen troon begeeren, zijn thans naar liet schijnt de beste kansen voor Moelaï Hafid. Volgens een ambtelijk telegram van Za terdag uit Mossamedes heeft de Porlu- geesche cavalerie een aanval gedaan op 7000 Oeamadas. Tien Europeeselie sol daten zijn gesneuveld, 2 luitenants en 29 soldaten werden gewond. De vijand leed zware verliezen. Dit Tanger wordt vernomen, dal Woens dagnamiddag om 3 uur de Fransche troepen builen Casablanca aangevallen werden door groote benden inlanders. Hel gevecht duurde drie uur. De Franschen verloren 3 dooden, zeven gewonden. De verliezen der Arabieren waren zwaar. En een Reutertelegram vertelt hetzelfde: De dag van den 28stcn was zeer moord dadig. Men gelooft dat nieuwe troepen Marokkanen uil hel binnenland zijn ge komen. De Fransehen verloren 3 dooden en 12 gewonden. Onderscheidingen. Bij kon. be sluit zijn benoemd lot ridders in (1e orde van den NederI Leeuw, mgr. A. .1. ('al- lier, Bisschop van Haarlem; lot ridder in de orde van Oranje-Nassau de eerw heeren O. Scholten, pastoor te Ameland A. Deutz, deken en pastoor te Kerkrade; G. Daalmans, pastoor le Hoek van Hol land en NV. tlellings, waarnemend pastoor le Batavia. Rechtstreeksche uitbetaling 1) ij d e R ij k s p o s t s p a a r li a n k. Naar wij vernemen wordt le bevoegder plaatse ernstig overwogen, de thans bestaande voorschriften betreffende rechtstreeksche uitbetaling aan inleggers der Rijkspost spaarbank, zoodanig te wijzigen, dat alle uitzonderingsbepalingen komen le verval len en dat, alleen wordt vastgesteld een maximumbedrag, waartoe uitbetalingen veroorloofd zullen zijn, onmiddellijk hij de aanvrage. (Tel.). Met October zal naar (le „Petit Bleu" meldt, In de Vereenigde Staten van Noord- Amerika een nieuw porltarief worden in gevoerd, waardoor het. port van brieven naar landen, die met de Vereenigde Sta len direct verbonden zijn, van 12' cent verminderd wordt lol 5 cent, het binnen- landsche tarief. De door deze verlaging begunstigde lan den zijn Nederland, België, Frankrijk, Duitschland, Engeland en Italië. De „Gelderlander" schrijft: Onder anarchisten. Internatio naal libertair en communistisch congres, dit is de Hollandsche benaming voor de algemeene anarchisten-bijeenkomst, die verleden week Maandag Ie Amsterdam werd geopend 'I Is daar toegegaan, zooals hel op een openingszitting van anarchisten behoort toe le gaan. Hel verslag van de „N. B. Cl." zegt: „De eerste vergadering werd ingeleid door een vechtpartij tusschen de afge vaardigden l'ierre Ramus en Siegfried Nacht, die elkander op straal, vóór het gebouw Rlancius, om een persoonlijk meeningsversehil afrosten, l'ierre Ra mus werd wegens deze „directe actie" door de politie meegenomen, doch spoe dig weer losgelaten. Rij zijn terugkeer in de zaal was hij nog niet bedaard. Hij uitte woedende verwenschingen tegen Nacht, maar werd ten slotte door dc omstanders gekal meerd". De geheele vergadering is in overeen stemming geweest met (leze inleiding. Hot „Nws. v. d. Dag" zegt ervan: „De vergadering was wel oen echte anarchisten-vergadering, 'I Was heusch entree waard geweest die bijeenkomst le zien. Oji een Poolschen landdag kon 'I niet minder heftig toegegaan zijn". Tot dusverre is alles prachtig conse quent. Maar iels heel-onarchistisch is, dal hel congres besluiten nam met meerderheid van stemmen. Welk eeno verkrachting van het onvervalschte individualisme, waarop hel anarchisme berust Dan is Domela Nieuwenhuis consequen ter. Die handhaaft z'n individualiteit.. Om dat hij op het congres z'n zin niet kan krijgen en zich in z'n waardigheid ge krenkt acht, gaal hij op eigen gelegen heid een congres beleggen. Of de meer derheid daar nok beslissen zal over den onafhankelijke» wil van hel individu wordt er niet hij vermeld! Als staaltje hoe vlug onderwijzers-pen sioenzaken hier le lande geregeld worden 't volgende De „Staatscourant" meldt, dat aan den heer C. de Vries, hoofd eoner school te Haarlem, een pensioen is verleend van f 1437. Inmiddels is deze heer reeds lang over leden 1 GOES. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 3 Sep tember, des voor middags 9 nu r. Punten van behandeling: Vaststelling notulen der vorige vergadering; 1. Inge komen stukken2. Installatie der gekozen leden van den Gemeenteraad; 3. Verkie zing van een wethouder wegens aftreding van den heer Mr. .1. de Witt Hamer J.Gz.; 4. Benoeming van leden voor de navol gende commissie»Een lid der financi- cole commissie (aftreding van den heer NV. Temperman); een lid der commissie voor de strafverordeningen (aftreding van den heer A. E. Janssen); twee leden der gascommissie (aftreding der heeren W. Temperman en J. F. van der Leeuw); een lid der reclame-commissie van den hoof de lijken omslag (aftreding van den heer A. E. Janssen); twee leden der commissie van bijstand voor hel opmaken der kohie ren van den hoofdelijken omslag, (aftre ding der heeren L. Duvekot ('z. en W. Temperman); twee leden der commissie van classificatie van schoolkinderen, (af treding der heeren Mr. J. de Witt Hamer J.Gz. en J. F. van der Leeuw); een lid (voorzitter) der commissie van beheer van hel fonds lol ondersteuning van wedu wen van gemeente-ambtenaren (aftreding van den heer Mr. J. de Witt Hamer J.Gz.); 5. Wijziging der gemeente-begrooting dienstjaar 1907; NV'ijziging der veror dening op het houden en aanleggen van mestvaalten enz.; 7. Vaststelling van hel le suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag dienstjaar 1907. - Bij aankomst aan 'I Katsche Veer zullen (ie Koninklijke bezoekers daar op Zuid-Bevelandscben bodem met een korte toespraak welkom worden geheelcn door den burgemeester van Kallendijke, dhr. Veltman. Aan de Koningin zal daar een ruiker worden aangeboden. De aankomst aan hel Katsche Veer zal indien hel weer medewerkt een der mooi ste tafereelen worden van 'I bezoek. De Koningin en de Prins zullen dan le voet zich van de boot naar de verderop staande rijtuigen hegeven. Lenige torpedobooten zullen de boot met de vorstelijke bezoekers op haar tocht vergezellen. Begeleid door de twee Goesche bereden politie agenten zet de stoet zich in be weging. In het. eerste rijtuig zal plaats nemen de burgemeester van Kattendijke, in 'I tweede de commissaris der Koningin in Zeeland. Daarop volgt hel rijtuig met de Koningin en den Prins, waarachter weer rijtuigen met het gevolg. llij de hoeve van den heer Rottier zullen een aanlal landbouwwerktuigen e. (I. worden tentoongesteld, een overzicht gevende van het Zuid-Bevelandsche land bouwbedrijf, Daar zal aan de Koningin weder een ruiker worden aangeboden. Vanaf de kerk le W'ilhelminadorp lot do woning van den secretaris word! stap voets gereden. Rij (ie woning van den secretaris wordt de Koningin weder een ruiker aangeboden waarna hel in gematigden draf verder gaal naar Havenzicht. Daar neemt de burgemeester van Kat tendijke afscheid van de Koningin en den Prins en heeft de verwelkoming door den Goeschen burgemeester plaats. Voor de vorstelijke bezoekers wordt aan het station alhier een aparte toegang lol het perron gemaakt. Terzijde van de wachtkamers 3e klasse wordt een gedeelie van het hek wegge broken. Er wordt daar een plankier ge legd, bedekt met kleedcn en een looper. Ook wordt een baldakijn opgericht en worden versieringen van groen en bloemen aangebracht. De heer P. J. van de Ven heefl zijn benoeming in liet bestuur der Centrale R. K. Kiesvereeniging aangenomen. Men herinnert zich hier niet ooit zoo'n slappe kermis gezien le hebben. De vroeger zoo drukke Zaterdag was hijzon der slap. Men geeft drie redenen op; het bezoek der Koningin, de tentoonstelling en de late oogst, waardoor de boeren nu nog op 'I land werkzaam inoefen zijn. De Staatsspoorwegen zullen met het oog op de groote drukte der feesten le Goes op 13 September tijdens het be zoek van H. M. de Koningin en K. 11. Prins Hendrik, 18 extra-treinen laten loo pen, 5 van Rosendaal naar Goes en ook 5 terug naar Rosendaal, 4 van Vlissin- gen naar Goes en ook 4 terug naar Vlis- singen, stoppende aan alle stations en hallen, beschouwende Goes als eindsta tion dus saam 18 treinen. De volledige opgave der dienstregeling van deze treinen is in den officieele» feestwijzer opgenomen De heer J. C. E. Massee heefl tegen 1 October e.k. ontslag gevraagd als brand meester hij de motorspuit. Naar wij vernemen is de directeur van den NVilhelminapolder, de heer II. A. Hanken, in hooger beroep gegaan van een uitspraak van hel Kantongerecht te Goes, waar hij veroordeeld werd wegens op eenzelfde terrein aanwezig hebben van een afgekeurden dekhengst hij goedge keurde dieren. Vrijdag 6 Sept. zal die zaak le Middel burg dienen. De Reclame-Middelenlentoonstelling werd Zaterdagavond 9 uur in een samen komst van 'I bestuur met den bescherm heer, den eere-voorzitter, de comité's plechtig gesloten. De voorzitter, dhr. F. Q. C. den Hollan der sprak: Ofschoon het ofticieel gedeelte feitelijk reeds was afgeloopen mei 't con cert van Donderdagavond, heefl hel co mité gemeend de sluiting der Tentoonstel ling niet zonder een kleinen luister le doen plaats hebben. Een woord van hulde en dank .voegt ons in de eerste plaats aan den beschermheer en eere-voorzitter voor 't groote aandeel dat zij hadden in liet welslagen dezer onderneming. Was er hij (1e opening der Tentoonstelling eenige vrees voor haar welslagen uitgesproken, dubbel aangenaam is hel Spr. le mogen constateeren dat die vrees niet is uitge komen. Zinspeelde de geachte bescherm heer in zijn openingswoord op verwach tingen die mogelijk weieens niet verwezen lijkt zouden kunnen worden, thans mag men gerust zeggen dal niemand is teleur gesteld. Dit feit is reeds voldoende om met dankbaarheid op dit feest terug te zien. In de harten van de leden van liet Comité, in de harten van alle leden der Vereeniging leeft de dank dat wij mei trots mogen terugzien op 't werk door „Han delsbelangen" gewx'ocht. Dank aan allen die hiertoe hebben meegewerkt. En hier mede verklaar ik deze Tentoonslelling ge sloten. (Applaus.) Hierna speelde de groote phonograaf van dhr. J. A. Visser, het \V i 1 h e 1 m u s, oude toonzetting. In een gezellig onderonsje, waarbij ook de Pers (le eer genoot te mogen tegenwoor- dig zijn, werd nog menig woord van hulde gesproken, en nog een enkele dronk ge wijd. De pers js zeker wel de tolk van 'I pu bliek wanneer zij een woord van bewonde ring wijdt aan de energieke leiding van den voorzitter, en de activiteit van verschillen de functionarissen, de muziekkorpsen en aan allen, flie deze Tentoonstelling zoo aantrekkelijk (visten te maken; terwijl nok de pers zelve roemen mag dat hel bestuur van „Handelsbelangen" door zijn mede werking haar taak vrij gemakkelijk en hoogst aangenaam heeft gemaakt. MIDDELBURG. Bij het a.s. Vorstelijk bezoek beslaat het voornemen de Lange en de Korte Delft alhier electrisch te ver lichten. Een zelfde plan moet bestaan ten op zichte van de Stationstraat. In een samenkomst van de bewoners van den Dam (Noord- en Zuidzijde), Rol terdamsche- en Dwarskaai, is besloten hij de komst van het Koninklijk echtpaar ge noemde kaden te verlichten. De boomgroep op den Dam zal met Chineesche lantaarns geïllumineerd worden. Te Brugge is, vanwege het ministerie van buitenlandsche zaken, hel officieel bericht loegekomen dat baron Ruzette, gouverneur van West-Vlaanderen, gelast is, als bijzondere afgezant van Z. M. den Koning der Belgen, 11. NI. NVilhelmina, ko ningin der Nederlanden, te gaan groeten, tijdens haar bezoek le Middelburg, op 14 September aanstaande. Door de politie alhier is proces-ver haal opgemaakt tegen K. de B. en D. J. S„ oud 20 jaar ter zake van diefstal van ko nijnen, loebehoorende aan J. Seijbel, Schoorsteenvogerssingel. Beide verdachten zijn onde bekenden der justitie, en zijn naar hel. Huis van Bewaring overgebracht. Naar aanleiding van het rapport van de commissie voor de gemeente-reiniging, betreffende de regeling van het ophalen van beer, liaardasch enz., geven B. en NV. gaarne toe dat eigen beheer in vele opzichten, als bijv. door meerdere nel heid, de voorkeur verdient. Het verschil iu de kosten is echter Ic groot, zoodat B. en NV. voorstellen met de gemeente reiniging op de tot dusver gevolgde wijze (uitbesteding) voort te gaan. De gezondheids-commissie dringt on danks de hoogere kosten op eigen be heer aan. Men schrijft ons uit Middelburg: Mei hel oog op de komst van het Kon. echtpaar werrl hier Zaterdag de jaardag van 11. M. de Koningin niet op de gewone wijze gevierd. Des middags werd een ma tinee gegeven in de Abdij, terwijl des avonds op de Groote Markt, welk plein was geïllumineerd met de voor het. Kon. bezoek geplaatste gastoestellen, een con cert. werd gegeven De Commissaris der Koningin hoeft doen uilgaan een regeling van de scheep vaart enz. in het Veergat, de buitenhaven van het kanaal door Walcheren te Veere, de Znidvliet of Zandkreek, de Ooster- Schelde, hel Engelsche vaarwater, 'I Kor ten, het Mastgat, het Zijpe, de. Westev- Schelde, de Tramweghaven te Zijpe, het kanaal door Walcheren le Middelburg, dc buitenhaven van 't kanaal door NValcheren le Vlissingen, de schutsluizen aan die bui tenhaven, dc haven te Breskens en de bui tenhaven en de schutsluizen te Ter Neu zen, en andere maatregelen in het belang van de handhaving der orde, bij gelegen heid van het Koninklijk bezoek aan Zee land. Een en ander in „37 artikelen", welke wij in do aandacht van seheepsgezagvoer ders aanbevelen. Van de verbodsbepalin gen dit is art. 36! zijn alleen uit gezonderd de in geregehlen dienst varen de stoombooten, welke dienst doen tol geregeld vervoer van personen, welker vaarweg door de vermelde vaarwaters voert, of die in de vermelde havens hun aanlegplaatsen hebben, met dien verstan de dat zij zich op Vrijdag 13 September 1907 tusschen 8 uur voormiddags en hel tijdstip dat. het Koninklijk vaartuig gepas seerd is, niet. mogen bevinden tusschen de voormalige Middelhurgsche haven en Cortgene, en dal zij ook op de Zandkreek zorg hebben te dragen voor nakoming van de bepalingen sub 10 en tt (dat binnen 300 M. het koninklijk vaartuig niet gepas seerd wordt; en zich niet begeven tus schen (lat vaartuig en de torpedoboolen). VLISSINGEN. Bij besluit van Z. M. Ko ning Leopold is hel Burgermedaille le klasse toegekend aan den Belgischen zee loods B. T. Bulteel te Vlissingen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 4