J. P. BOSHOF F. Prachtige Hoogstam-Appels zure Bellefleur an Goudreinetten VOORKAMER BAZAR C6, GOES. Laafste berichten- KERKNIEUWS. ONDERWIJS. 385e Staatsloterij. RECHTZAKEN. Landbouw en Veeteelt. Ingezonden. IIURGERLUKE STAND, Marktbericht^ Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. flinke DIENSTBODE, Tijdens het Koninklijk bezoek TE HUUR een ruime gemeubileerde op de Groote Markf te Goes. Cosfumièrè Coupeuse en Tailleuse TENTOONSTELLINGJANDELSBELANGEN. No. 9 Sigaren, Tabak, Koffie, Thee en Koloniale Waren, Cognac, Gedistilleerd, Wijnen en Likeuren. Groote Markt A 2, Goes. M. GREEP. 7 voet. 2-jarige kronen. A L. GEENSE-NIJSSEN, Goes. fijne 3 en 5 ct. gebakjes Tentoonstelling. VOOR STAND 10 prijsaanvragen te richten tot A. DE BESTE C2. H. H. Veehouders. JUFFROUW! JACHTWATER, bij JOHAN DE ROOS. ste 'gedeelte van het lichaam om den nek vain den vogel gedraaid, en zoo den reiger gewui'gd. F.en 16-jarige kantoorbediende ontving op het hoofd-postkantooir Ie Amsterdam een zwanen aangeteekenden brief voor zijn patroon. Een jonge man wist hem den brief, die zeer veel geld moest, inhouden en afkomstig is uit Suriname, afhandig te maken, en verdween er spoorloos mee. De politie heeft, reeds een uitgebreid onderzoek ingesteld en door de betrok ken firma is naar den afzender van den brief in Suriname geseind, om opgave van den inhoud, waardoor natuurlijk het onder zoek vergemakkelijkt wordt. Dinsdagmiddag had op 20 minuten a£- sla.nd van Heerlen een vTeeselijk automo bielongeluk plaats. Mr. G., advocaat, te Crefeld, kwam, vergezeld van zijn vrouw en zoontje van Valkenburg. In het Kun- derveld wilde de chauffeur voor een hond uitwijken. De in volle vaart, zijnde auto mobiel kwam toen legen een zwaren boom terecht, met. hel treurig gevolg, dat. het. knaapje er werd uitgeslingerd. Opgenomen bleek al dadelijk, dat. het arme kind ster vende was. De moeder had enkele onbe duidende verwondingen. Een van Valken burg komend rijtuig bracht, hen naar hel, St. Joseph hospitaal, waar het kind na enkele oogenhlikken den geest gaf. De droefheid der ouders is onbeschrijfelijk. Het voorste gedeelte van de automobiel is geheel verbrijzeld. „De, Resb." schrijft: 'n Verkeerde huisbaas! Het, gebeurde op een der kermisdagen in de Sin gel straat te Delft. Een rondtrekkend koopman in potlood en „puik best" schrijfpapier, bood zijn waren aan in de gang van een bovenwo ning. De bewoonster vaardigde haar telg naar beneden met. de wekelijksche huis huur, daar ze in den „potloodman" haar huisbaas meende te herkennen: „hij was ook nog al dikkig!" De milde gift. werd natuurlijk in dank aanvaard, doch toen later de heussehe huisheer kwam, bleek de peirsoons-verwis- seling De politie, lot. wie men zich wendde kon weinig hulp of troost verschaffen. I.age aanranding. Zondagavond werd te Holt.-Blerick zekere G., korporaal bij hel. 2e reg. huzaren, onverhoeds aan gevallen en schandalig mishandeld; ver scheidene messteken werden hem toege bracht, ten gevolge waarvan veel bloed verlies plaats had. Hij moest, ter verple ging in hel militair hospitaal worden op genomen. Door de marechaussee en ge meentepolitie werd een onderzoek inge steld, met het gevolg, dat 3 belhamels als de verdachte personen werden aan gehouden en gevankelijk naar Vente wel den getransporteerd om nader met de jus titie af te rekenen. Van inbrekers. Te Haarlem loopen thans een dertigtal personen los, die door de politie bijzonder voor afdwalingen worden behoed. Zoodra. de avond valt en een hunner vertoont zich op straat, dan komt er een agent achter of naast hem loopen. Voegt zich een tweede, door de politie bescherm de, bij den eerste, dan komt er ook een tweede agent bij en de wandeling in de stad kan niet zóó lang duren, dat de agenten Ieekenen van vermoeidheid geven. Nu vinden de beschermden dat lang niet aangenaam, vandaar dat zij de laat ste dagen hun wandelingen uitstrekken lol, rle omstreken, waar de bescherming ophoudt en toevallig hoort men nu eiken dag, dat. daar inbraken zijn gepleegd. Zoo weer te Vogelenzang, waar vlak hij de woning van den veldwachter het café van den heer Lucas eens is nagezien. Een zwerver minder. Te Berchiem had het ongewone feit plaats, dat een man op het politiebureau stierf, n.l. Mart van der Nanden, (bijgenaamd „den Bril". l)e zwerveling kon nergens onderdak he komen en had de politie zich niet over hem ontfermd, hij ware op de straatstee- nen gestorven, niet aan een ziekte, doch van louter honger en uitputting. Brand in een kerk. Een kolossale brand is Maandag uitgebroken in de kerk van het gehucht Smissenbroeck, bij Oos- terzeele, in Oost-Vlaanderen, dooïdat een kaarsvlam de bekleeding van het altaar in brand zette. In eenige oogenhlikken stond hot. ge- heele gebouw in lichte laaie. Bij het blusschingswerk werd een man ernstig en een doodelijk gewond. Een gekalkte dronkaard. Men schrijft uit Cincinnati, Ohio: Zekere Mrs. Richard Garter, echtgenoote van een ver ver die dikwijls te diep in het glaasje keek en het. grootst gedeelte van den dag in de kropg doorbracht, heeft de vorige week een eigenaardig middel te baat ge nomen om haar man van zijn verkeerde gewoonte te genezen. Op zekeren dag, dal onze verver als naar gewoonte weer in de kroeg zijn tijd en geld verkwistte, trok de vrouw met een emmer klaargemaakte kalk en een groote kwast naar de salon. Manlief keek vreemd op, toen hij zijn echt genoote met een emmer de kroeg zag bin nenkomen, doch zijn bevreemding sloeg weldra in schrik over toen hij bespeurde, dat zijn vrouw gekomen was om hem te „kalken". Met de grootste handigheid ver richtte ze dan ook haar werk en had spoe dig haar waggelenden man van het hoofd lot de voeten met. een flinke laag kalk be streken. De schilder verliet zoo toegeta keld in gezelschap van zijn verontwaar digde wederhelft de kroeg. Thuis gekomen trok hij zijn witbekalkte kleeren uit, trok een ander pak aan en ging weer naai de kroeg. De vrouw volgde hem met haar emmer en kwast, en bestreek in de gelag kamer gekomen, den kroeghouder en zijn bediende en smeet de rest over het meu bilair. Eer de vrouw wegging dreigde ze den kroeghouder haar witkwast andermaal Ie zullen hanteeren indien hij weer drank aan haar man verkocht. Moederliefde. Een kind van een harbier te Ratzeburg (Noordelijk Duilsch- land) dat in een kuip kokend water geval len was, kon, volgens verklaring van den dokter, alleen in het leven blijven, wan neer de wonden met. de huid van een ge zond mensch werden bedekt. De moeder van het kind onderwierp zich in de kli niek te Kiel aan de daarvoor vereisclile operatie. Zij liet zich groote stukken vel afnemen die op het lichaam van het kind werden gehecht. Naar luid der berichten is het kind thans buiten gevaar, maar be vindt zich thans de moeder, die zich voor haar kind opofferde, in zorgvvekkenden toestand. Een vreeselijke toestand lieerscht, er in den Kaukasus. Uit een besluit der spoor wegdirectie blijkt, dat in den loop der eer ste 6 maanden van dit jaar 30 ambte naren der spoorwegen uit den weg zijn geruimd en er is alle reden om aan te nemen dat. de steeds onvindbare moor denaars moeten gezocht worden onder de menschen, die dingend naar een ambt aan den spoorweg, door een moord een vaca ture schiepen. Voorlaan zullen nu, zoo besloot kolonel Neugebauer, vacante plaat sen bezet worden door menschen uil Europeesch Rusland. Een duur bad. Een geneesheer van St. Petersburg was te Osteude een had gaan hemen, na in eene prachtkabien zijha kleederen en ,zijne juweelen, een prachtig gouden uurwerk met dito ketting te hete ben achtergelaten, welk uurwerk hij in dank voor bewezen diensten, eenige jaren te voren ontvangen had van een groot vorst. Verder lagen nog in de kabien Een ring va.n 1500 frank en een van 1000 frank. De geneesheer was slechts sedert weinige minuten in het, water, wanneer hij eens klaps een voorgevoel had, uit. het water kwam en vlug naar die kabien ijlde, liet was ongelukkig reeds te laat, want een behendige schurk .ha.d de gelegenheid 'reeds te Hiaat genomen, om zich van alles mees ter te maken. (H. v. Ant.w.) Twee kreupelen, ieder met slechts een been, zijn van Marseille naar Parijs ge wandeld. Vanavond worden zij er verwacht, zes weken geleden gingen zij op weg Het was hun daarbij niet te doen om een record te vestigen, zij hadden een zending te ver vullen. Zij zouden onderweg een onderzoek instellen naar de valsche kreupelen, meest Italianen en Spanjaarden, gezond van lijf en leden, die een gebrek voorwenden, en dus het medelijden opwekken en geld bin nenhalen, dat alleen de ware kreupelen toekomt. De twee Linkers voorzitter en secretaris van het Verbond van Kreupelen en Lammen te Marseille hebben te Lyon, Dijon en andere plaatsen, die zij langs kwamen, voor hun vakgenooten lezingen gehouden over de oneerlijke mededinging der schijngebrekkigen Kikvorschen-regea. Verleden week heeft het te Largentière in Frankrjjk kikvorschen geregend. Daar dit een lekkeruij voor de Franschen is, haastten zich de boe ren met vrouw en kind om er zooveel mogelijk machtig te worden. De kikvorschen waren medegevoerd door een groote zwarte wolk, die zich boven het genoemde plaatsje ontlastte. Aldus lezen wij in den jare 1907 in de „Vlissingsche Courant." In het internationale orgaan van hotel eigenaren stond onlangs de volgende adver tentie. „Hotel X, in drukbezocht cosmopo- lietisch berglandschap gelegen hotel van den eersten rang, modern comfort, centrale verwarming, uitmuntende Fransche keuken, prachtig uitzicht, uitgestrekt park, ruime veranda's etc. etc. De eigenaar van het hotel bepaald noch voor de kamers, noch voor de maaltijden vaste prijzen. Voor hun vertrek kunnen de gasten zich bij den administrateur vervoegen en hem volgens hun idee en geweten een en ander betalen, 't Nieuwe systeem geldt voor een geheel jaar." Rest de vraag of deze edelmoedige hotel eigenaar 't volgend jaar weer met dezelfde advertentie voer den dag durft te komen. S o 1 o-weds I rij d. Wij1 vestigen /de aan dacht, onzer lezers op achterstaande an nonce, waarin .gemeld wordt, dat. in de eerste dagen der volgende week de of- ficieele uitslag van den Solo-wedstrijd zal worden bekend gemaakt. Door omstandig heden zijn wij echter in de gelegenheid reeds den uitslag op te nemen, welke luidt, als volgtDe prijs van f 1000 werd ge wonnen door H. Hokke, Vyfhuizerweg, Haarlemmermeer; de prijs van f500 werd gewonnen door A. Blom, Boomstraat. 3, Dordrechtde twee prijzen van f 250 wer den respectievelijk gewonnen door H. J. Nieuwstralen, Jozefstraat Botterdam en P. de Lange, Kromhout 5, Dordrecht. De overige prijzen van 100 elk werden ge wonnen door R. van Brenkelen De Kleijh, Duivenvoorderstr. 73, Rotterdam; A. Knegt, Christiaan de Wetstraat 18, Rotter dam; H. Vollaard, Stenepad 130, Oud- Beierland; Wed. G. Langenberg, Konings laan 58, Utrecht.; Wed. J. H. van Doorn, I.Tsselstraat 503, Velp (Geld.); .1. Welters, Berkelaan, Echt; J. Kreulen, Bleekerstraaf 241, Leeuwarden; N. Meiman, KaiseTstraaf 3, Leiden; Willem v. Duuren, Kruisweg, h.h. 40, Haarlemmermeer; Willem San ders, Langeraar aan de brug J. Schepman, Rochussenstraat 173, Den Haag; Ot.lo Braaksma, NooWlervveg, St. Anna Parochie; Wed. Chambon, Volder straat, Den Bosch; H. F. Willebrands, Saft- levenst.raa.l, 13, Rotterdam; W. Zwartveld, Gerardscholtenstraat 44, Rotterdam; K. Bolhuis, Ged. Ka.ttend.iep 30, Groningen; H. Wiggers, Noord Esmarke 5 B 62, Gla,- nerbrug. DEN HAAG. Bij kon. besluit benoemd lot. ridder in de orde van den Nederi. Leeuw, kolonel Buhlman, kommanda.nt van het Be Reg. Infanterie. In de Oranje- Nassauorde tot. officier J. Sipmacher Zij nen, provinciaal ingenieur in Zeeland te Ter Neuzen; tot ridder C. Cleuver, toon kunstenaar t.e Middelburg; C. van Es- broeek, dijkgraaf te Hengstdijk en toege kend gouden eere-medaille aan P. Bak ker, adjudant-onderofficier bij het. depót van discipline te Vlissingen. -Bij kon. besluit op verzoek eervol ontslagen D. Ouwhand, te Vlissingen, sluismeester bij hel Walchersche kanaal, met benoeming van .1. Steket.ee tot. hulp- sluismeester, te zijner vervanging. HENGSTDIJK. De W.eenv. lieer J. v. Gijbei, Priester van het II. Hart, zoon van oen onzer geachte jngezetenen, zal half September als missionaris paa;r Finland (Rusland) vertrekken. Tot. zoolang blijft. Z.Eerw. hier hij zijne familie. MIDDELBURG. Te Amsterdam slaagde voor examen akte handteekenen M. O. dhr. J. Wattez van hier. VLISSINGEN. Bij bet. gehouden toela tingsexamen tot de voorbereidingsklasse aan de zeevaartschool alhier zijn geslaagd C. Kareisen, C. D. H. Ment,ink, I.. van (lei steen, C. G. van der Eijk en P. C. Ghij- sels, allen van VlissingenJ. W. Ger- ber en A. II. Bresier, beiden van Middel burg; P. J. Ie, Fébre van Breskens en H. Bannet van Iersekc. De loodskweekeling J. L. van Hoeke, van het Ned. loodswezen alhier, slaagde bij het examen van zeeloods in de zee gaten der Oosler- en Wester-Schelde. Te Breda slaagde Voor examen hoofd akte dhr. J. van Roozendaal te Vlis singen. Geslaagd 'te Arnhem voor de hoofdacte de heer J. I. de Hulhi te Breskens. Voor het examen va.n Zeeloods bij het Ned. loodswezen is heden geslaagd de loorls-kweekeling 2e klasse B. Spnij. 3e klasse. Trekking 28. Aug. Prijzen van: f 1500: 17959 f 200: 11088 13894 f 100: 6069 6626 6870 10035 f 45: 1882 1889 2574 2867 2895 2902 2915 2930 2950 2983 5012 5093 5122 5702 9324 9647 12584 12603 Trekking 29 Aug. f 5000: 2951 f 1000: 2687 6872 f 200: 19717 f 100: 12242 f 45: 1918 1928 5646 7818 13095 De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens diefstal en w e derspa nni g- heid: L. B., 28 jaar, werkman 1e Komle- kerke en A. d. P., 23 jaar, werkman Ie Westkapelle, beiden te Middelburg in hech tenis, de 1© tot 1 jaar en d© 2e tot 6 maanden gevangenisstraf, beiden met. min dering van het voorarrest weders pan nigh eidII. V., 21 jaar, polderwerker te Wissenkerke, tot. 1 maand; P. ,1. Wi. v. A., 24 jaar, arbeider te Sas van Gent en T. v. B., 28 jaar, vischvrouw te Vlissingen, heiden lot. 14 dagen gevangenisstraf en J. A. v. H., 26 jaar, kantoorbediende Ie Vlissingen, tot f25 boete sub. 10 dagen hechtenis; mishandeling: G. Z„ £0 jaar, vrachtrijder, A. G., 24 jaar, schilder, beiden Ie Hoedekenskerfceieder tot 1 maand, D. M„ 31 jaar, polderwerker te Boschka- pelle en ,M. d. K., 20 jaar, werkman te Serooskerke, beiden tol 14 dagen gevange nisstraf mishandeling van een die:rL. S., 26 jaar, werkman te Vlissingen tot f 10 boete, subs, 10 dagen hechtenis; Vrijgesproken: H. V., 34 jaar, fabrieks arbeider te Sas van Gent, beklaagd van mishandeling. Te Scherpenisse heeft zich eein ge val van mond- en klauwzeer voorgedaan. De ziekte heeft dus den Zeeuwschen bo dem betreden. Men neme nn alle mogelijke voorzorgs maatregelen om de ziekte te beperken en te weren, en vooral men verzuime niet, bij de eerste verschijnselen onmiddellijk aangifte te doen. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij een plaatsje voor het volgende Behoorende tot de 709 bezoekers die zich gisteren-avond zoo bij uitstek hebben geamuseerd in den tuin van de Sociëteit, is het niet mijn bedoeling een grief uit te spreken togen wien dan ook, belast met de regeling van de feestelijkheden. Alleen wil ik om ze openlijk aan den kaak te stellen hier wijzen op het minne gedrag van sommige opgeschoten jongens. Het gedrag van die melkbaarden zou oor zaak kunnen worden, dat netter publiek niet meer het gevaar wilde loopen om met dergeljjk gezelschap in aanraking te komen. Het wijzen daarop, kan voor anderen, een waarschuwing zijn om uit hun omgeving te blijven In een hoek van den tuin zaten eenige van die vlegels, leerlingen van de H. B S op een bank bijeen, zich vermakend en het uitgierend van de pret, die zij hadden ten koste van personen in hun omgeving. Blijkbaar gevoelden zij er behoefte aan, aan de omzittenden bekend te maken, met hoe weinig opvoeding zij het op hun reis door de wereld moeten stellen. Als gevolg van dit gemis zochten zij er hun eer in elkander in onbeschoftheden te overtreffen. Een van hen gaf door zijn gemeene taal te kennen, welke gedachten hem bezig hielden, als wilde hij de waarheid aantoonen van het spreekwoord „waar het hart van vol is, vloeit de mond van over". Later werden zjj nog door een der leden van de regelingscommissie tot de orde geroepen. Hierop gewezen te hebben, kan wellicht zijn nut hebben. U dankend, „plaatsbewijs n° 40" Goes, 30 Aug 1907. GOES. Ondertrouwd29, Albert Huizing 40 j. weduwn. van Hendrikje Lampen te Mjjdrecht en Mazina Johanna van Apel doorn 35 j. jd. Geboren 30, Cornelia d. v. Johannes Gelok en Cornelia Suzanna Hardenberg. Van 29 en 30 Aug. MIDDELBURG. Onde«rouwd.1. II. Bab bel-ton, 29 j. en H. J. M. Drabbe, wed., 39 j.; J. Nieuwland, 62 j. en J. A. Corne- lisse, wed., 60 j. GetrouwdD. Heukelom, jm. 36 j. en B. van Wezel, jd. 25 j.; K. Looijl, jm. 33 j. en J. Witte, jd. 30 j.; H. van Lubeck, jm. 25 j. en E. H. S. Kommens, jd. 30 j. R. W. Sebus, jm. 26 j. en P. L. de Steur, jd- 21 j. Bevallen: F. J. Louwe'rse ,geb. Wisse, z.P. de. Loof f, geb. Sa.ndee, z. Van 2330 Augustus. IERSEKE. Gehuwd: 29, Marinus Ver- schuure, jm. 33 j. en Wilhelmina Martha van der Burght, jd. 28 j. Geboren23, Cornelis, z. v. Pieter Rijk en Maria Cornelia Rijk. Overleden24, Hubregt, 1 m., z. v. Jacob Danker en Pieternella Cornelia de Die. Middelburg, 29 Aug. Ter graanmarkt van heden was weinig aanvoer. Het aangevoerde werd aan notee ring verkocht. Tarwef 9.a f 9.25 Nieuwe Tarwe - 8.- 8.25 Rogge- 6.- 6.25 Zomergerst - 5.- 5.25 Kroonerwten - 10.-11. Koolzaad-14.50 -15.— Karweizaad f 16.a fper 50 kilo. Boter f0.65 a f067 per halve kilo. Eieren f4.30 per 100 stuks. VLISSINGEN, 30 Aug. Boter per halve kilo f 0.675 a f 0.65. Eieren per 104 stuks f4.80 a f 0. ZIERIKZEE. 29 Aug. Boter f0,60 a f0,70 cent per halve kilo. Eieren f0,95 a f 1,10 de 26 stuks. VLISSINGEN. Woensdag we'rd door not. Van Nimwegen alhier publiek geveild l.weo peroeelen bouwterrein, Noordzijde, Badhuisstraat, groot respectievelijk 272 en 270 c.A. Koope'r in massa dlin A. Huson alhier voor f1896. En het winkelhuis en tuintje, Walstraat 96, met daarachter ge legen pakhuis aan de Vrijgang, te samen groot 156 c.A. Ivooper dhr. M. P. Glerum alhier, voor f5652. Gevraagd, tegen 1 November a.s., een liefst uit den boerenstand. Groote wasch buitenshuis. Franco brieven onder n". 26 bur. v. d. bl. Brieven onder letter C L aan het Bureau van dit blad. Opleiding van Jongedames tot met diploma door verschillende gediplo meerde leeraressen in het Costuumvak. Vooral grondig onderricht in het knip pen in Weener, Engelsehe, Parijzer en Duitsche Damescoupe. Kost en leergeld samen 75 gulden. Leertijd 2 maanden. Vereischte een zekere bedrevenheid in het naaien. Verdere inlichtingen te bekomen bij de Eerw. Overste der Zusters van 't H. Hart van Jezus te Moerdijk (N.Br.). Brengt vooral een bezoek aan stand bij het tooneel In de Schouwburgzaal der Soclefeit „Van Ongenuchfen Vrij" te Goes. HANDEL IN 11^ RUIME KEUZE "9H Kinderspeelgoederen, Harmonica's, Tasschen, enz. in de grootste verscheidenheid worden bjj elke hoeveelieid geleverd door J. LANGEJAN, Gortstraat, Middelburg. TE GOES. Voorhanden de zoo gunstig bekend ge worden Veekoek merk „Anker Succes" voor mest- en melkvee, en het „Succes- Meel" voor het mesten van varkens, geeft verrassende resultaten. Voederrantsoenen worden op aanvraag franco toegezonden. Geen beter en voordeeliger voer voor het opfokken en mesten der kalveren dan het Blathford' Calfmeel, staat onder voort durende openbare controle. Alleen vertegenwoordiger S. A. DE VISSER J*„ te Hanswetrd, en zijne Agenten. Zeg het zelf of het netjes is dat uw kinderen geplaagd worden door levend hoofdonrein. Koopt voor 25 cent een flacon Vlasmarkt, MIDDELBURG.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 1