KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Landbouw en VeefeelL BURGERÜJKE STAND. Marktberichten. - 0.- RECHTZAKEN. die het weten wil, dat er in de Nachte gaalstraat hondenworst gefabriceerd wordt en haar eigen viervoeter slechts ternauwer nood aan het lot van vele in de worstma chine verdwenen natuurgenooten is ontko men Tc Oranjedorp heeft zich deze week een familiedrama afgespeeld. Tussehen H. W. L. en zijne stiefdochter ontstond namelijk over 'het éten een twist, die. zóó hoog ging, dat. het meisje vluchtte, achtervolgd echter door L., die uit een revolver op haar schoot en zijn kind in den schouder verwondde. Daarop 'sprong L. in hel water, doch werd gered. Het gebeurde had hem evenwel zóó aangegrepen, dat hij1 ernstig ongesteld is geworden, zoodat. hij niet. ver voerd is mogen worden. De politie houdl do wacht 'bij den patiënt. Op een acht jarig meisje is in de gemeente Nieuwen- hagen hij Maastricht, een aanslag ge pleegd. Het kind is door een messteek levensgevaarlijk verwond. De dader is aan gehouden en heeft bekend. De verontwaar diging in het plaatsje is algemeen. Te VelseTooid kwam een fiets in botsing met een boerenwagen. Het. handvat van de fiets drukte den gevallen wielrijder zoo danig op de keel, dat deze bdjina geen pdem meer kon halen. Hij werd per rijtuig naar het gasthuis 'te Haarlem vervoerd zijn foreJ- stnnd is bedenkelijk. Jongensstreken. De vrachtrijders Ie Haarlem stonden in groepjes op den begijnhof hijeen- schijnbaar luisterend naar „Het hondje van den slager," dal. nil een orgel gedraaid werd, hun blikken eeliler gevestigd op een knaap, die niet droef gelaal tussehen lantaarn en tuin muur geleund een zwaren zak aan zijn voel had slaan. Een voorbijganger gevraagd om den zak te helpen opgeven, bedenkt zich niet, bukt, sirekt de armen uit en omvat den zak, die hem echter op 't zelfde oogen- blik uit de handen glipt, een heftig be wegen en woedend geblaf en daar springt een deugniet uit den zak, die zich met zijn schelmschen makker vroolijk maakt over den onthutsten hulpvaardige die toch met een glimlach om de lip pen verder gaat en dat spelletje werd lol den avond herhaald, slechts eenmaal bedreigde hun een nurksche stok, die ge lukkig tegen den muur sluk brak. Worstelaars. Do politie heeft te Rotterdam procesverbaal opgemaakt tegen de worstelaars G E., een neger uit West Tndië en W. v. R. te Utrecht woonachtig, wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan J. V. uit Haarlem en H. J. H. uit de Sophiastraat in Rotterdam. Beide laatstgenoemden die aan de beleefd en vriendelijk op aanplakbiljetten tot het publiek gerichte uitnoodiging om de krach ten met de sterke mannen te meten, aller bereidwilligst gevolg hadden gegeven, zijn heel vriendelijk door de uitdagers, de nek spieren gescheurd. Terwijl de armen en boenen verlamd zijn. Zoo iets wekt niet bepaaldelijk op, om aan een dergelijke uitnoodiging, hoe vrien delijk ook gesteld, ook in het vervolg ge hoor te geven. Veeleer zou het overweging verdienen op kermissen biljetten aan te plakken „Pas op voor worstelaars Door een auto gedood. Op den Haarlemmerweg gebeurde een treurig on geluk. Een oud zwerver verloor, midden op straat, het bewustzijn, juist toen een auto mobiel naderde, waarin een Duitsche dame en heer. De oude man kwam onder de auto terecht, zonder dat iemand het nog kon verhinderen. Met een gebroken been en ernstige inwendige kneuzingen werd de on gelukkige onmiddeljjk in de automobiel naar het zittingslokaal van den geneeskun digen dienst vervoerd en vervolgens naar het Wilhelmina-Gasthuis, waar hij na eenige oogenblikken overleed. Angstige oogenblikken. In het Noordzeekanaal bij de Hembrug kruiste een zeilende sloep, bemand met één persoon, die het roer hield. Plotseling deed een wind vlaag de giek omslaan. De man kreeg die tegen het hoofd en sloeg overboord. Doch de giekeschoot hield hij goed vast en ter wijl het bootje onbestuurd snel met den wind voortdreef, werd hij door het water medegesleurd. Spoedig liep het vaartuigje echter op den wal en de man was gered. Na veertien jaar. In October 1873 werd in de buurt van Soest (Westfalen) het. lijk ,van een zekere Fran Dohle ge vonden. Algemeen nam men aan, dat de vrouw, wier reputatie nogal iets te wenl- Schen overliet, op gewelddadige wijze van het leven beroofd werd. De zaak liep met een sisser af, daar men nergens 'een spoor van den misdadiger kon vinden. Dezer dagen nu kwam de vrouw van een artille rist, die toentertijd te Soest in garnizoen aS> hij de politie-autoriteiten, om dezen mede |e deelen, dat haar man, door ge wetenswroeging gekweld, bekend had, in dertijd den moord op Fra.u Dohle te heb ben gepleegd. Hij word onmiddellijk ge arresteerd en gaf de politie alle inlich tingen. fe Arnsberg bif Keulen werd een veer tigjarige jongen lot zes jaar gevangenis! raf wuoordeeld. De veelbelovende jon geling haxl een kind van zes jaar ver moord, teneinde "het van een paar centen „o hunnen herooven. Te Londen is een Jarig man gearresteerd wegens diefstal van een ladder, die hij voor een huis had zien staan. Hij' is al '20 maal voor dergelijke feiten veroordeeld en men be rekent dat hij' al 108 ladders huitmaakte. De overigens zeer brave man kan er niets aan doen: hij heeft nu eenmaal een zwak voor laddersstelen I Uit. Stuttgart wordt melding gemaakt Vaneen lijk in een koffer, met welk meer en meer gebruikelijk artikel het stadje Kalw gezegend is. Het was het. lijk van een zevenjarig zoontje van een herbergier, dat tot vulling diende. Vader en beul. De rechtbank te Stuttgart veroordeelde den muziekdirecteur Steiner, die tien jaar lang zijn drie zoontjes mishandelde, tot zeven maanden gevange nisstraf. Bij het verhoor was gebleken, dat de vader zijn kinderen voortdurend sloeg met een wandelstok. Eenmaal had hij z'n zoontje Alwin met ontbloote zitdeelen op de bran dende kachel gezet, wat ernstige verwon dingen ten gevolge had, 't geen Steiner niet belette 't kind op den koop toe nog met een bezem te slaan, zoodat het leven van het kind ernstig in gevaar werd gebracht. Ook de vrouw van den beklaagde stond herhaaldelijk aan mishandelingen bloot 't Meikwaardige van het geval is, dat Steiner, toen zijn zoons muzikaal voldoende ontwikkeld waren, hij met hen het beroemde Steiner-kwartet vormde De beklaagde ontkende, dat de tuchti gingen, die hij zijn zoons deed ondergaan, zoo ernstig waren als in de dagvaarding beweerd wordt. Ook ontkende hij, dat hij Alwin op de kachel had gezet. De knaap had straf verdiend, liep weg en kwam bij zijn vlucht op de kachel terecht. De presidentHebt ge de kinderen wel eens met een met ijzer beslagen stok af geranseld 'i1 Bekl.De stok is heelemaal krom ge worden en kan dus niet met ijzer besla gen zijn Wat betreft de mishandeling van zijn vrouw zeide Steiner, dat hij haar wel sloeg, doch „dat was meer uit liefde geweest". VraagBeweerd wordt, dat ge uw kin deren aanspooide hun moeder te bespuwen. Bekl.: „Dat is ook weer fantasie" Vraag Op 'n keer heeft uw vrouw zich toch een week lang op den z>lder ver borgen gehouden. Bekl.Ja, ze had zoo haar eigenaardig heden. Een misdadiger in glacé-hand schoenen. De gouverneur van den Ame- rikaanschen staat Missouri heeft den ter dood veroordeelden Seymour Barton bege nadigd en zijn straf veranderd in levens lang tuchthuis, Barton is een vorst onder de oplichters en heeft daarbjj een delicate natuur, zoodat hij zich den bovenstaanden bijnaam verwierf. In geheel Amerika is hij bekend als lord Barrington, in welke functie hij dan ook de meeste slachtoffers maakte. Dat begon al toen hij zeven jaar oud was, toen stichtte hij brand op een hoeve en wist hij met een vaardigheid te ver dwijnen die reeds op adellijk vernuft wees. Elf jaar later ontlaste hij met zijn sedert rijp geworden talent een bejaard heer van 1000000 dollar. Hij ontkwam toen echter niet aan de justitie, die hem tot tien jaar veroordeelde, welke hij echter maar voor de helft uitzat, omdat hij zich in de ge vangeniszoo voorbeeldig gedroeg. Ook daarin openbaarde zich zyn aristocratisch wezen. Na zijn vijf jaar brommen schafte hij zich den lordstitel aan en reisde hij door Europa en Azië, overal oplichtend en stelend. Her haaldelijk veroordeeld, wist hij echter even vaak aan de straf te ontkomen. In al deze criminialistische avonturen wist hij op sier lijke wijze huwelijks- en verwante inciden ten te vlechten. In 1902 trouwde hij een Kandaneesche, die hij na drie dagen alweer verliet, zoo dra hem n.m. de rijke bruidschat was uitbetaald. In 1903 dong hij naar de hand van de dochter van een vermogend fabri kant in San Louis. De „lord" werd met open armen ontvangen Na het huwelijk eerst bleek, dat de bruigom geen lord was en een scheiding volgde. Bovendien kreeg Barton 6 maanden wegens oplichterij. Het doodvonnis, dat thans veranderd is in levenslange gevangenisstraf, haalde Bar ton zich op den hals, doordat hij iemand, aan wien hij veel had te danken, vermoordde. Een eigenaardig ongeval had Donderdag te Solingen, bij de versiering voor het schuttersfeest, in 't café Bristol plaats. Eene juffrouw die hiermede belast was, stiet met den duim der linkerhand aan den houder eener afgeschroefde electrische lamp eu bleef, daar de leiding een spanning van 220 volt had, daaraan vasthangen. De dame riep direct om hulp, daar ze de hand niet los kon krijgen. Het duurde echter ongeveer 5 minuten eer hulp kwam opdagen. In dien tyd verbrandde de ongelukkige, die aldoor bleef schreeuwen, den duim tot op het been. Het verkoold vleesch viel er in stukjes af. Tc New-York is een Armeniër, zekere Monoog Curezhin, in hechtenis genomen, die verdacht wordt van medeplichtigheid aan den recenten moord op den Armeen- sohen koopman en millioenair Taviasjian. Wel ontkent deze man, betrokken te zijn geweest bij die misdaad, maar hijl gaf toch toe, te behooren lot de Armeensohe gdheime boeven-organisatie in de Ver. Staten. Uit 's mans verklaringen bleek nog, dat hem in 1904 bevolen was, een moord aanslag te plegen op den Sultan van Tur kije. Bij hel nemen van proeven met bom men en ontplofbare stoffen te Waukegan, in Illinois, vond een ongeluk plaats en I verloor Monoog Curezhin een paar vin gers. Hij werd toen van zijn opdracht ont slagen. Vermoedelijk zal de inhechtenis neming van dezen Armeenschen bandiet belangrijke gegevens aan het licht brengen over de organisatie en werkzaamheid der Hoentsjakist Society, welke geheime ver- ee.niging reeds tal van ernstige misdrijven fcjp haar kerfstok heeft. In hel jaar 1907 dient men zich eigen lijk gezegd over niets ter wereld Ie verba zen. Na, den nog steeds niet op gehelde rden diefstal der kroonjuweelen te Dublin, is nu weer te Dresden een dergelijk brutaal stukje uitgehaald. Een inbreker wist. zich toegang te verschaffen tot liet geologisch museum aldaar. Hij stal drie groote dia manten, tal van andere edelgesteenten, goudklompen en brokken platina en irri- dium. New-York wordt op het oogenblik bezig gehouden door een pick-nick-schandaal, dat zich heeft afgespeeld aan de Lettle Neck- baai. Daar het diner niet op den juisten tijd klaar was, wierpen de deelnemers den be dienden de borden naar het hoofd, hetgeen natuurlijk een helsch lawaai veroorzaakte. Vervolgens werden de bedienden door de „keeren" met messen bewerkt. Twee hunner zijn tengevolge van de bekomen messteken overleden. Tussehen de deelnemers en deelneemsters ontstond twist over een politieke kwestie. In den stryd, die daarop volgde, lieten een heer en een dame het leven een ander, wiens neus verbrijzeld was, werd in een groote ketel, waarin aardappelen gekookt werden, gegooid, er weer uitgehaald en daarna door de ruiten van een huis gewor pen. De tenten waren geheel vernield in 't geheel liepen 150 personen min of meer ernstige verwondingen op. Donderdag is te Palermo een vreeselijke moord ontdekt. In de nabijheid der stad bleef een rijtuig staan, waarin drie perso nen gezeten waren. Zy stapten uit, zetten twee kisten op den grond, overgoten deze met petroleum en staken ze in brand. Douane beambten snelden toe, maar de drie per sonen namen de vluchtde douaniers slaag den erin de vlammen te dooven, en vonden in de kisten destukken van een menschelijk lichaam. De politie stelde een onderzoek in en in den loop van den avond werden de drie mannen aangehouden. Een hunner bekende alles. Uit zijn be kentenissen bleek, dat de veimoorde een Franschman zou zijn. Deze was gedeserteerd van het bezettingskorps van Tunis en had zich op Sicilië aangesloten bij een bende valsche munters. Bij een twist werd de Franschman vermoord door zijn medeplich tigen, die zijn lijk in stukken sneden en het toen poogden te verbranden om elk spoor van de misdaad te doen verdwijnen. Bij een huiszoeking ontdekte de politie een volledige installatie voor het maken van valsche bankbriefjes. Op het Afnau-meer (Lapland) ver ongelukte een pleizierbootje. Alle pas sagiers, ten getale van 10 personen, kwamen om. Te Parijs is een algemeene staking onder de schoorsteenvegers uitge broken. Te Toulouse is een geweldige brand uitgebroken. De schade wordt op 200,000 francs geschat. 12 families zijn dakloos geworden. Uit een postwagen van de Burlington Railroad is dezer dagen voor een bedrag van 250,000 aan brieven met geldswaardige papieren ontvreemd. De diefstal moet zijn begaan tussehen Denver en Omaha. De politie bezit niet de minste aanwijzingen over de vermoedelijke daders. De Amerikaansche bladen spreken van het gebeurde als van den grootsten postdief- stal, nog ooit in Amerika bedreven. Het Engelsche stoomschip „Dynamo", van Huil naar Antwerpen, Dinsdagnacht voorbij V 1 i s s i n g e n gevaren, is op de rivier Humber in aanvaring geweest met de En gelsche stoomvischsloep „Quail H 236". De sloep zonk en twee der opvarenden, waar onder de kapitein, zijn verdronden. De Cullinan-diamant, die thans als „steen der dankbaarheid" aan koning Eduard zal worden aangeboden, is de groot ste diamant der wereld. Eens geslepen hetgeen een kleine 5 ton zou kosten en waarschijnlijk wel te Amsterdam zou ge schieden zou hij toch nog 1200 karaat wegen. Zijn blauwitte glans stelt den schitterend- sten diamant uit de kroon van Rusland's Tsaar in de schaduw (de Pitt- en de orloff- diamanten) en zijn vorm is die van een aan een ganzenei herinnerend onregelmatig octaëder. Hij is van het zuiverste water en schit terender nog dan de beroemde Koh-i-Nocr (berg des lichts). Hy werd in Januari 1905 in de Cultinan- mijn gevonden. De geheimzinnige oogen. Een telegram, vol duistere geheimenissen, heeft, de Turijnsche overheid een paar opgewonden oogenblikken bezorgd. Uit den trein 'van Savona naar Bra steeg een heer, die 'het volgende, zwaar-benauwen- de, hevig-onI stellende, telegram afzond naar Turijn „Verberg zorgvuldig de oogen op de nachttafel. Vernietig alle aanwijzin gen". De telegrafist verwonderde zich niet weinig over deze bijzondere boodschap, maar verzond desniettemin het telegram. De ontvangende beambte was zeker van een romantischer constitutie, want hij liep er opgewonden mee naar den directeur, die op zijn beurt, met witte lippen en zweetenden neus, naar de prefectuur draafde, voorzien van een copie van het telegram, en niet anders denkende, of men stond hier voor een gruwbaren, on- menschelijken moord. Van de prefectuur verhuisde de copie naar de recherche, en onmiddellijk werden de beste speurhon den aan 't.werk gezet. Het resultaat van het koortsachtige on derzoek was, dat men, in plaats van een vleesch el ijken duivel, een heei braaf jong- mensch vond, die door zijn superieuren als om strijd werd geprezen wegens zijn haast bovenaardsche fatsoenlijkheid, maar die slechts één gebrek had, namelijk maar één oog bezat. De zaak nu had zich een voudig als volgt, toegedragen De afzender van het telegram bediende zich van een glazen kunstoog. In Turijn had hij twee nieuwe oogen laten vervaar digen, maar 'deze op 't nachttafeltje in het huis van zijn aanstaanden zwager la ten liggen. Daar hij wist, dat dezer da gen een 'paar familieleden van zijn aan staande eveneens naar Turijn zouden ko men, en hij niet wilde, dat 't meisje zijn gebrek zou ervaren, verzocht hij zijn zwager telegrafisch, de twee vergeten oogen weg 'te leggen. Een geniale bandiet. Het Turijn sche blad Stampa deelt de levensgeschie denis mede van graaf Gubitori, alias Antonio Parlati, die het eenmaal gebracht heeft tot politie chef van Napels. Antonio Parlati, de zoon van een armen beambte te Napels, was op school even intelligent als ondeugend. Op zijn zestiende jaar bestal hij zijn vader en weinig tijds later was hij een handig spoorweg- en hö- teldief. Hij behoorde niet tot de misdadigers die een „fout" begaan, maar pas voor pas ging hij vooruit, met geduld en zonder haast Het ging hem bij voortduring goed. Zijn huis werd vergroot en behoorde lang zamerhand tot de „eerste" salons van Napels en nu behoorde er ook een graventitel by, dien hij zich wist aan te schaffen. Toen deed hij alles wat een edelman moet ken merken: Hij interessetrde zich voor kunst bezocht de premières in den schouwburg, speelde in de club, verloor regelmatig kocht kunstvoorwerpen. Ten slotte had hij zijn terrein ver overd zijn huis kon, wat gastvrijheid en elegance betreft, met de eerste aristo cratische huizen wedijveren. Terwijl in de rijke vertrekken van 't voorhuis het rijke Napels slempte en pret maakte, zaten in de kamers in het achter huis de „secretarissen" van den graaf te werken. Zij maakten allerlei plannen, volg den op nauwkeurige wijze den levensloop van rijke lieden, hielden registers by over vermogen- en familieverhoudingen, der plutocratie van half Europa en wachtten de bevelen van den graaf om een leger van 300 betaalde misdadigers in beweging te zetten voor een diefstal, inbraak of roof in een Italiaansche of Fransche stad. Want de graaf Gubitori had de kleine dievenon- derneming in een zaak „en gros" veranderd. Hy werkte zelf niet meer, maar liet arbeiden. Van den buit kreeg hij twee derde, en één derde kwam zijn „werkers" toe. 's Winters was hij te Monte Carlo en Nice, waar hij het geld met handen vol op straat wierp. Hij reisde steeds per salon wagen, maar in denzelfden trein waarin de waggon van den graaf rolde, gingen per waggon derde klasse een aantal inbrekers mede, die den graaf steeds volgden. Specialiteit was graaf Gubitori in zijn connecties met gidsen, die de vreemdelingen bestalen. Antonio Parlati bracht handig relaties tot stand tussehen politie en Camorra. Ter wijl hij de politie een gevaarlijk gedresseerd betaald inbrekertje in handen speelde, liet hij op een andere plaats een gevaarlijk, eveneens betaald inbreker een grooten diefstal plegen. Ondei tussehen betaalde hij de schulden van hooge ambtenaren der justitie en weldra was er by do politie geen man meer, die aan den graaf geen verplich tingen had. En zoo kwam het, dat Antonio Parlati, tot hoofd der politie benoemd werd en de beambten ontslaan en benoemen kon. Zoo ook kwam het, dat op zekeren dag de geheele politie van Napels uit georganiseerde Camori8ten bestond. Alleen met de carabinere was hij geen vrienden en de inspecteur der karabineri Capezzuto maakte ten slotte dan ook een einde aan zijn bewind. Benoemd tol. assistent, te Monster de W,eerw. heer II. Stieger, die kapelaan was te Naaldwijk. Voor de slaals-examens, gehouden te Utrecht, is o. a, geslaagd voor de studie aan de Universiteit voor de faculteit der Geneeskunde en voor die der Godgeleerd heid dhr. J. van Bruggen te Goes. Te 's Gravenhage slaagde o. a, voor het examen handteekenen en de perspectief M. O. de heer L. G. van der Eijk van Vlissingen. Te 's Gravenhage slaagde voor examen Fransch I. o. dhr. W. van der Dussen te Vlissingen. Koeien, die geen lastvan nsoud en klauwzeer hebben. Een corres pondent van „Het Nieuws" te Westzaan schrijft. Te Westzaan breidt zich bet mond- en klauwzeer steeds uit. Dat dit voor de vee houders een groote schade is, laat zich be grijpen. Hier doet zich het eigenaardige feit voor, dat zich deze ziekte alleen ver toont bij boereD, die de melk verkoopen aan de melkfabriek of uitventen, dus geen bott-r of kaas maken. Do boeren, die zelf kazen, hebben bij hun vee geen last van deze ziekte. De oorzaak hiervan is, volgens eenige ervaren boeren, dat de kaasboeren de pekt 1 voeren aan de koeien, en dit scheen een uitstekend middel tegen mond- en klauwzeer te zijn. Een oude boer vertelde mij, dat bij zijn vee nog nooit deze ziekte was uit gebroken, en op mijn vraag, wat hij dacht, dat daarvan de oorzaak was, vertelde hy mij, dat hij geregeld brokken zout in het land bracht, waaraan het vee met graagte likt. Ik weet niet af op andere plaatsen, waar deze ziekte is uitgebroken zich dezelfde verschijnselen voordoen, ik weet ook niet, of het zout nu als voorbehoedmiddel meet worden beschouwt, maar my dunkt, het belang voor het geheele land is te groot om hier niet de noodige aandacht aan te schenken. GOES. Ondertrouwd23, Johannes Pieter Stephan Gualtherie van Weezei 40 j. jm. te Deve:-iter en Francina Abellina Krke- beeke 24 j. jd te Goes. Overleden26, Jacomina 16 j. d. v. Hubertus Janse van Noordwijk en Pieter- nella Sonke (overleden.) Van 24—26 Aug. MIDDELBURG. Bevallen: J. Lammers, geb. Seijbel, d.; M. Geljon, geb. Sinke, d.; P. J. Anderiesse, geb. Casteleijn, z. Overleden: L. van Eenennaam, 26 j., ongeh., z. Van 20—24 Aug. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. J. Eiff, weidirr. 44 j. met C. H. Meertens, jd. 30 j. Getrouwd: J. A. Gij'zels, jm. 26 j. met W. C. Schouten, jd. 24 j.; N. Dijkstra, jm. ,25 j. met C. J. Doense, jd. 25 j.; ML de Vries, jm. 25 j. met A. E. van Oorschot, jd. 22 j.; P. Schuilwerve, jm. 25 j. met E. Spaeter, jd. 21 j. BevallenR. Vanneuvjlle, geb. Debra, d.; A. P. Luitwieler, geb. Van der Meij- den, z.; M. C. Filott, geb. Bohnen, d.; E. .1. Beenhouwer, geb. Streefkerk, d.P. Jochems, geb. Meijer, d.D. Slabber, geb. Huibreglse, d.; M. Dronkers, geb. Janse, d.; M. E. Corveleijn, geb. Van der Wer ven, d.A. de Nooijer, geb. Jaspers©, d. Overleden: P. C. Weug, z., 7 m. ZIERIKZEE. Geboren15, een z. v. M. Mallander en M. van Strien; 16, een z. v. M. A. Bakker en W. van der Have; 17, ■een z. v. P. de Graaf en M. de Graaf; een z. v. H. A. van Dijke en L. Lemson. Overleden: 18, J. Zwang, 58 j„ echtge- noote van W. Douw. Veilingsvereeniging „ZUID-BEVELAND". Goes, 24 Aug. 1907. Witte Wijnpruimen 1 a V/2 ct.p. st.uk, Prince Pruimen 10 a 12 ct. per kilo, Pe ren 1,40 a f2, Appels f 1,50 a f 2,10, bei den per kin; Peren lapps favorite 3 ct., Appels Duchesse Oldenburg 1 a 3 ct., beiden per stuk; Aardappels f 1,40 a f 1,50 per H.L. Een boomgaard te Kattendijke, op brengst 565 gulden. Groote aanvoer. Rotterdam, 26 Aug. 1907. Buitenlandsche granen vast. Binnenlandsche prijshoudend. Nieuwe Tarwe - 10.50 a f 12.50 - 625 - 6.75 N Haver - 9.35 - 9.75 N. Zomergerst - 8.25 - 8.75 N Winter - 8.50 - 9.- Chevalier - 0.— N. Bruine Boon. - 0— - 9.50 Kanariezaad -10.— -10.25 Karwijzaad -16.75 - 17.- Lynzaad Blauw Maanzaad -23.— -23.50 Bruin Mosterdzaad -29.— -29.50 Geel -30.- -29.- N. Koolzaad 1 1» t TkUUl^UttU Per 100 kilo. Maïs Mixed (Amerikaansche) f 128 a f Stoomend f128 af .La Plata f stoomend f Odessa f 125 Stoomend f126. Donau f126 stoomend 128. Gele La Plata f Varkens 24 a 26'. Licht soort 23 a 24. Minder kooplust. Zeeuwsche Eieren f4,20 af4.50 Overmaasche Eieren f4.50 a f4.70. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 2,10 a f2,50. Geldersche idem f2,10 a f2,50. Zeeuwsche Eigenheimers fl,80 a f2, Friesche idem f 1,80 a f 2,Friesche mag num bonum f 0,a f 0,Zeeuwsche f 2 10 f2.50. Westlandsche zand en klei niet aangevoerd. Kralen f 3,a f 3,50. Gelder sche Kralen f 1,50 a fl,70. Weinig aan voer, veel vraag. Do rechtbank te Middelburg heeft Vrij'dag uitspraak gedaan in de zaak tegen

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3