GEMENGD N8EÜWS. No. 101. Het milliard der Fransch I 10ES. Zooals men zich herinneren zal, werd door B. en W. in Mei 1.1. aan den Raad van Toezicht het verzoek gedaan aan het stationsgebouw alhier een lokali teit Mijl te bouwen om te worden inge richt tot wachtkamer le en 2e kl., waar het niet verboden zal zijn te rooken, of wel dat verbod ju de wachtkamer le en 2e op te heffen. De Raad van Toezicht heeft op dit ver zoek geantwoord, dat het rook-verbod werd uitgevaardigd op een verzoek, gedaan in 1904. Aan de hand der cijfers van het reizigersvervoer betoogt de Raad van Toe zicht, dat. het station Goes wat betreft de wachtkamers niet achterstaat bij de andere hoofdstations aan de lijn Roosen daalVlissingen, zoodat de R. v. T. geen aanleiding vindt 'tot ondersteuning van het voorstel aan het station alhier er een tweede le en 2e kl. wachtkamer bij te bouwen. In 'verband met het aanstaande be zoek van de Koningin en Prins Hendrik heeft de districts-commandant, tevens in specteur der rijksveldwacht, uit M i ri de 1 b u r g, een conferentie gehad met den burgemeester van 'Ka t te nd ij ke. Op verschillende 'plaatsen, waar de Ko ninklijke bezoekers zullen vertoeven, zal de rijksveldwacht versterkl worden. In de gemeente Kattendijke komen er ongeveer 23, alhier komen er, niet zoo als we eerst meldden 22, maar onge veer 35. De 'historische optocht Er moet veel liefhebberij voor den optocht zijn. Vele deelnemers gaven zich reeds aan. Men is er in geslaagd een Jacoba van Beieren 'en een Frank van Box-ssele te vinden, doch 'wil de namen geheim houden om de 'verrassing grooter te maken. Tot leden der Jury voor de Tentoon stelling van Reclame-middelen zijn door het bestuur der Vereen. „Handelsbelan gen" benoemd en hebben die benoeming aangenomen, de heeren: E. v. d. Bosch, P. A. de Ligny en A. D. F. v. d. Wart, allen te Goes, D. J. v. d. Have, Kapelle, L. Ochlman, Zierikzee, en A. H. Polak, Vlissingen. De beoordeeling door de Jury zal plaats hebben onmiddellijk nh de officieele ope ning. Tot deze plechtigheid (in de Concert zaal der Soc. V. O. V.) hebben behalve de leden van „Handelsbelangen" met hun ne dames, alleen toegang de genoodigden. Te 1 ure zal de Tentoonstelling voor het publiek geopend zijn. De volgende prijzen zijn door de Jury te beschikken: le prijs: Gouden medaille, geschonken door den heer J. A. van Heel, Bescherm heer der Tentoonstelling; 2e prijs: Verguld zilveren medaille, ge schonken door den heer J. E. de Koning Kooy, Eere-voorzitter der Tentoonstelling 3e prijsZilveren medaille, geschonken door de heeren Mr. J. de Witt Hamer en D. v. d. Bout, Wethouders der gemeente Goes; 4e prijsZilveren medaille, geschonken door de Vereeniging „Handelsbelangen" te Middelburg 5e prijsZilveren medaille van de Ten toonstellende Vereeniging Be prijsZilveren medaille, geschonken door den heer F. X. Mannliardt, lid van het Comité van Organisatie; 7e prijs: Zilveren medaille, geschonken door den heer W. G. Witkam, lid der Ten toonstellende Vereeniging; 8e prijs: Bronzen medaille van de Ten toonstellende Vereeniging. - De buurtvereeniging Langevorststx. hield Woensdagavond op het Slot Oost ende eeno algemeene vergadering, ter be spreking straatversiering. Besloten werd in het midden der straat een oude vesting poort te bouwen, tien meter hoog, voorts zes bogen aan te brengen en twaalf pie- destal's met doek en groen versierd. Het een en ander zal des avonds mei vetgla- zen en a giornoi verlicht worden. - Zondagavond om half acht houdt de R. K. kies vereeniging „Goes" de algemeen© jaarvergadering in ,,'t Slot Oostende". We sporen tot trouwe opkomst aan. - Gisterenmiddag werd op den Sta tionsweg alhier door de gemeentepolitie aangehouden J. D., slagersknecht alhier, die een hoeveelheid vleesch van uit Mid delburg invoerile, welk vleesch niet ge dekt ,was door een keurbewijis van ©en gedipl. veearts. De bekende drukkersfirma, Ooster- biaan le Coinlre gunt, bij gelegenheid der door de vereeniging „Handelsbelangen" georganiseerde tentoonstelling van Re clame-middelen, een kijkje in hare inrich ting. Daartoe heeft zij een goed afgewerkt, m»t duidelijke foto's versierd boekje uit gegeven, dat met kantoren, zetterij, zet machines, drukkerij, binderij, machineka mer en personeel doet kennis maken. Uitteraard geeft het boekje Slechts een onvolledig beeld van het bedrijf, maar hel geeft het bewijs, dat keurig net drukwerk geleverd kan worden. Het boekje is een goed gedachte reclame, die, naar we mee- nen, oip de tentoonstelling wel „reclame" zal maken. De jury zal dat het beste zelf kunnen zien. MIDDELBURG. Bij Kon. besluit is aan den commissaris der Koningin in de pro vincie Zeeland, mr. H. J. Dijckmoesler, verlof verleend tot het aannemen van de versierselen van groot-officier der Leo poldsorde, waartoe hij door den Koning der Belgen is benoemd. VLISSINGEN. Van een op de reede al hier liggend schip is een 1272 jarig zoon tje van den kapitein, dat met een roei boot naar den wal ging om melk te ha len, door het omslaan van de boot ver dronken. Het lijk van den jongen is nog niet gevonden. Hij was gekleed in een blauw pak, broek tot aan de knie, wollen trui met halve mouwen, zwart lederen schoenen en zwarle kousen. (VI. C.) Onze badplaats „in opkomst" zullen we ze maar noemen, schrijft de „Tel." is één van de talrijke, die de gevolgen van het wispelturig zomerweder maar al te goed voelen'! Temeer jammer, omdat we juist dézen zomer, dank zij het flink aanpakken van het gemeentebestuur, reeds heel wat be ter ingericht waren om gasten te ont vangen dan voorheen. Onze badplaats en meer speciaal de strandboulevard, (Boulevard Evertsen) heeft een heel ander aanzien gekregen Reeds op den Badhuisweg aan de lin kerzijde wordt het oog aangenaam ver- rasL door het lieve, kortelings aangelegde Wilhelminapark, waarin drie groepen co quette villatjes in Zwitserschen bouwtrant, helwit tegen het frissche groen afsteken. Een langzaam stijgende weg, omzoomd door prachtige bloemperken en planten, voert u door dit park naar den Slrand- boulcvard, die echter van den Badhuisweg af te bereiken is. Dan bestijgt men de breede monumen tale trap, geheel vervaardigd uit gewa pend beton, die op comfortabele wijze naar den Boulevard Evertsen leidt, van waar men direct een prachtig gezichl heelt op de hier bijna immer woelige Noordzee. Ziet men in andere badplaatsen nu en dan slechts heel in de verte schepen voor bij varen, hier passeeren bijna onophou delijk van de kleinste schepen tot de reus- achtigste passagiersschepen, op een af stand van nog geen honderd meter van het strand. Op een pleinvormige ruimte vóór de trap bevindt zich de muziektent, waar ge durende het seizoen iederen Zondagmid dag en des Woensdagsavonds een concert wordt gegeven door een der drie muziek korpsen hier ter stede. Rechts opent het Grand-Holel het com plex van gebouwen. Het Grand-Hotel (hier meestal Bad- Hotel genoemd) is prachtig gelegen, bo ven op het duin en biedt een bij uitne mendheid schoon zee- en landgezicht. Hier vergast ons iederen avond op uit stekende muziek de Eerste Hongaarsche Dameskapel, onder den bekenden kapel meester Egreescy Sandor. Deze concerten zijn over 't algemeen zeer goed bezocht. Het spreekt vanzelf, dal Middelburg ook een flink contingent bezoekers levert. De villarij aan deze zij de is door aanbouw verlengd en men gaat voort mei den aanbouw van nieuwe per- ceelen. Schroder's hadpaviljoen is voorloopig van hout opgetrokken op de glooiing van hel duin, vanwaar men een prachtig ge zicht heeft op het strandgewoel. Binnen kort begint de heer Schroder met den aanbouw van het nieuw-Badpaviljoen, annex hotel, op de plaats waar vroeger hel door hem geëxploiteerde Stedelijk Badhuis stond. Aan de linkerzijde verrijst het sedert kort gebouwde paviljoen „Wilhelmina", een flink groot gebouw waar de bezoe kers iederen avond aangenaam worden beziggehouden door de muziek- en zang stukjes van een Duitsche kapel. Verder ziet men daar kiosken en uitstal lingen van badbenoodigdheden, strandar- tikelen, souvenirs, etc. Ook een drinkfon- tein voor de kinderen ontbreekt evenmin als manden om gebruikt papier, etc. in te werpen. 'tls alleen nu maar jammer, dat het weder niet medewerkt. De lust tol een bezoek aan Vlissingen beslaat klaarblijke lijk wél, want wanneer het weder maar eenigszins gunstig is, komen de vreemde lingen, al zijn het ook maar één- of twee- dags-menschen, waaronder velen van Bel gische badplaatsen, naar hier om een kijkje te nemen. Werkelijke badgasten echter zijn er niet veel en de rubriek „Aangekomen Vreem delingen" in onze Badcourant bevredigt ons niet, reden waarom wij hartgrondig hopen, dat het zomergetijde in de toe komst beter zijn naam eer zal aandoen. - De Vereeniging van kantoor-, winkel en magazijn-personeel alhier, hield Woens dagavond een vergadering, onder voorzit terschap van den heer A. J. F. den Boer. Deze opende mol ©en korte toespraak de vergadering en deelde mede dat mot kracht zal worden voortgegaan 0111 te ijveren voor de 9 uur sluiting. Besloten werd hij al de ingezetenen lijsten le laten cireuleeren, ook hij de win keliers, op welke lijsten men door het plaatsen van zijn naam, van instemming met de 9 uur sluiting blijk zal kunnen geven. Later zal dan worden medegedeeld hoe groot het aantal dergenen is die het streven der vereeniging steunen. Verder werd nog besloten een commis sie van advies te benoemen, beslaande uit eenigc ingezetenen. Gistermorgen is een ongeveer 8-jarig zoontje van den heer B., hij de Tonnen- brug te water gevallen. De matroos R. Meijer van hot Nederiandsch loodswezen en de kapitein van de sleepboot „Jacob" W. Saaij, sprongen beiden gekleed te wa ter en mochten er in slagen den drenken ling, die reeds bewusteloos was, te redden. Daarna werden door den heer F., bijl- gestaan door den korporaal-ziekenvader van Hr. Ms. „Bever", de levensgeesten bij den jongen weer opgewekt, waarna hij naar de ouderlijke woning werd gebracht. ZIERIKZEE. 't Bestuur en de bevolking dezer gem. zijn sedert eenigen tijd reeds ijverig in de weer ons Vorstelijk Paar, dat Vrijdag den 13den September eenige uren in ons midden zal vertoeven, waardig te ontvangen. De gevels van de openbare ge bouwen en van tal van particuliere wo ningen worden door den schilder opge knapt, en verkrijgen daardoor ©en beter en smaakvoller aanzien. Aan de door de huurt-comité's aan te brengen versieringen wordt reeds druk gewerkt. KRABBENDIJKE. I11 de Woensdag ge houden gemeenteraadsvergadering onder voorzitterschap van den heer burgemees ter, waren alle leden tegenwoordig. In gekomen was: le. een verzoek van den gemeente-veldwachter 0111 f 50 verhooging van salaris. Dil zal lnj de hegrooting voor 1908 aan de orde komen; 2e. Bericht van Ged. Staten houdende afwijzende beschik king op de reclame van L. Zuidweg Pz. wegens diens aanslag in den Hoofdelij- ken Omslag. De commissie tot 't nazien der reke ning over 1906 bestaande uit de heeren Butijn en v. Nieuwenhuijze brengt verslag uit en stelt voor de rekening goed te keuren in ontvang op f 17428.75, in uit gaaf op f 18630.52, nadeelig slot f 1201.77. De begrooting 1908 wordt ingediend, in ontvang en uitgaaf op f 17871.66. De le den zullen dezelve Ihuis kunnen nazien. Verschillende posten der begrooting over 1907 worden nu gewijzigda. f 1200 geleend geld worden 111 ontvangst en uit gaaf hijgeschreven 0111 schuld over het vorige jaar te voldoen, zijnde f 5 bijdrage aan den Bond van gemeente-ambtenaren en f 348 voor vervoer van grint, worden van de post onderhoud wegen f 150 op onvoorziene uitgaven overgebracht. Voor onderhoud der wegen werd reeds f 1083.05 uitgegeven, terwijl er nu nog ruim f 100 is voor extra arbeidsloonen; de 50 opcenten op het Personeel zullen f 100 meer opbrengen en aan rente moet £84 minder worden belaald dan was ge raamd; f 134.79s zal op den post voor rioleering in ontvangst en uitgaat worden gebracht. Deze som werd door eigenaars der perceelen in de Wilhelmina-baan voor dit doel gestort. De tijdelijke onderwijze res, die wegens ongesteldheid der tegen woordige aan de openbare school in het doip dienst deed, ontving daarvoor f 53.33s salaris. Een gedeelte van deze som werd uit het restant van de onvoorziene uitgaven gevonden en de rest uit de minder be taalde rente. De rijksbijdrage a f 260 's jaars kan eerst op de begrooling 1908 als inkomst geplaatst worden. Alsnu komt aan de orde de begrooting van het burgerlijk armbestuur over 1908 met eou bedrag van f314 aan bedeeling in geld. In ontvangst en uitgaaf wordt deze begrooling goedgekeurd tot oen be drag van f 752.59s, waarbij een subsidie uil de gemeentekas van f200. Uit deze begrooting nog de volgende cijfers wat de uitgaven betreft: f45 voor bcdeeling en kleerenf 50 aan den ge meente-geneesheer; f 6 kosten van ver gadering en wat de inkomsten aangaat f28.79 goed slot vorige rekening; f 246.10 aan pacht en grondrente; f65 rente van f2600 a 21/2 pCt. op 'tgrootboek; f180 uitkeering door de Ned. Herv. kerk volgens testament De Roo; f 10 col lecte bij het sluiten van huwelijken. Voor de gewone rondvraag en sluiting der vergadering richt de burgemeester zich tot het aftredende, raadslid A. de Kok; hij zegt, dat hel vreemd zal zijn voor den burgemeester, ja voor allen, als we De Kok niet meer in de raadzaal zul len zien. Zijn liefde tot de gemeente wordt op prijs gesteld. Bijna 18 jaar mocht de burgemeester met hem omgaan en zien hoe hij met onverdroten ijver de zaken der gemeente behartigde en niets hem te zwaar was. HEINKENSZAND. Onder voorzitter schap van den wethouder J. Braamse de- burgemeester was met verlof afwezig vergaderde Woensdag de gemeenteraad. De begrooting 1908 werd aangeboden op f 14038.60s. De rekening over 1906 werd vastgesteld aan inkomsten op f 18989.25s, aan uitgaven op f 18774.57s, alzoo met een goed slot van f 214.68. Uit twee sollicitanten dhm. G. v. d. Kreek© van Vlissingen en A. v. d. Ende van Oosterland werd de laatste met al gemeene stemmen lot onderwijzer be noemd. Dhr. de Koster maakte bij de rondvraag de wethouders opmerkzaam op den slech ten toestand van het Buspadje. Onderzoek werd toegezegd. KRUININGEN. Dinsdagmiddag werd het paard van den heer de V. voor een rol- sleper gespannen. Daar het dier aan zoo'n voertuig niet gewoon was sloeg het alras op hol. In zijn vaart liep het een vrouw met een kinderwagen omver, waarbij wonder hoven wonder geen persoonlijke ongelukken plaats hadden. De heer d-e V. echter heeft zich, omdat hij van de sleper afviel, erg aan het gelaat bezeerd. RILLAND. Onze correspondent zendt de minder aangename tijding, dat hem on mogelijk is verslag te geven van het bur- gemcestersfeest, pn stuurt ons een pro gramma. Daarin zien we, dat 0111 9l/2 uur de optocht gehouden werd. Daarna aan bieding van huldeblijken, feestzangen, feestrede, muziek, enz. op 't gemeentehuis. Van 35 uur volksspelen, van 79 uur concert en om t)1/2 uur schitterend vuur werk. 's HEER ARENDSKERKE. Ook hier in deze gemeente is de vlekziekte onder de varkens uitgebroken, en zijn er in ©enige dagen al drie aan die ziekte gestorven en onder toezicht der politie hegraven. Benoemd tot meikrondhrenger aan de coöperatieve zuivelfabriek „de Ade laar" Pklipse Pz. alhier. (Z.) HULST. B. en W. hebben tot 27 dezer de inschrijving opengesteld op e-en 4 pet. leening ad f56000, tegen den koers van ten minste 100 pet. AXEL. Bij herstemming is tot lid van den raad gekozen dhr. F. van Uriel (lib.) Met 1 Sept. is de commies der poste rijen le kl. S. de Witte van Goes en naar Tilburg verplaatst en de commies der le kl. F. J. Mijnssen van Utrecht naar G oes. De klerk der posterijen en telegraphie 2e kl. F. Bosschaart is verplaatst van Ijzend ij ke naar Neuzen. Voor de visschersvlootrevue, welke op 13 September a. s., hij het bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. ld. Prins Hen drik, in het Engelsche vaarwater zal plaats hebben, zijn thans ruim 100 vaartuigen van de Wester Schelde voor deelname aangegeven. Daaronder zijn niet begrepen de vaartuigen van de visschers uit Vlis singen en Breskens ,die ook aan de revue zulten deelnemen. Voor de revue der Zeeuwscbe visschers- vloot op 13 September hebben zich 37 Thoolsche visschers met hun vaarluig aangemeld. De visschers uit Philippine hebben in 1905 een verzoekschrift aan de Tweede Kamer gezonden, waarin o. a. werd ge vraagd om vergunning voor liet afhalen van mosselzaad van de rijkszeeweringen. Deze zaak wordt onderzocht door een commissie van 4 ledeu heer Tak, Kamerlid voor Amsterdam, heeft te Philippine thans een voorloopig onderzoek ingesteld; van die gelegenheid hebben de visschers gebruik gemaakt hunne belangen aan genoemd lid bloot te leggen. Gedurende de maand Juli zijn in de provincie Zeeland voorgekomen 3 ge vallen van vlekziekte der varkens en wel te 's Heer Abtskerke, Poortvliet en Wisse- kei'ke. Augustus geelt veel ni-eer gevallen dezer ziekte. In de week van 14 tot en met 20 Augus tus zijn in Zeeland voorgekomen 10 gevallen van roodvonk en wol 1 te Hoofd plaat, Vlissingen en Wodphaaartsdijk, 2 te Kruiningen en le .Middelburg en 3 te West- dorpe. Van diphtheritis kwamen 2 geval len voor, 1 te Zierikzee en 1 te Kerk- RECLAMES. BEDDEN in veeren en kapok, groote voorraad en zeer lage prijzen, DEKENS in ruime keuze, zeer goedkoop in het MAGAZIJ N „BITTER", Lange Vorststraat, Goes. Twee miliciens verdronken. Dinsdagnamiddag luid op het Hollandsch Diep ter hoogte van de tramhaven van Numansdorp een ernstig ongeluk plaats. Een zeilboot, bemand met personeel van het detachement torpedisten van fort de Ruijter, welke een zeiloefening hield, sloeg door een rukwind 0111. De bemanning van de tramboot Numansdorp mocht er in sla gen twee der opvarenden, een officier van het korps torpedisten en een van het 4c regiment vesting-artillerie, te redden. Helaas verloren de heide andere opva renden het leven, twee oppassende mili ciens Berghege en Muller. Een der geredden bleek een kranig of ficier, die zich zwemmende ontkleed had, zwemmende zichzelf en nog een milicien had hoven weten te houden tot op het allerlaatste pogenblik en dat zeker 20 mi nuten lang. Toen echter de boot vlak hij was, zonk hij met zijn last naar de diepte 011 moest dezen 'los laten. De verongelukte miliciens behoorden thuis te Puitershoek en te Arnhem. Toen de schilder G. J. 1'. Wirds werk zaam was voor een perceel in de Admiraal van Ghentslraat te Utrecht, trok het zijn aandacht, dal uit de bovenverdieping van het huis oji tten ho-ek van de Mich. Adr. de Ruij'terstxaat 110. 30, bewoond door de fa milie C. Meinke, voortdurend een dikke rook naar buiten drong. Toen deze aan hield, stelde W. -een onderzoek in; het was hem echter niet mogelijk de eerste étage te bereiken, het geheele portaal en de trap waren reeds met rook gevuld. De heer W. haalde daarop een ladder en wist zich door openschuiving der ramen toe gang te verschaften. Het bleek toen, dal op de voorkamer brand was uitgebroken, door het kantelen van oen lichtje op den schoorsteen, tengevolge waarvan bedde- goed, waarop een kindje lag te slapen, vlam had geval. De kleine kon nog net intijds in veiligheid worden gebracht. De brandweer, inmiddels telefonisch gewaar schuwd, behoefde geen dienst te doenmet emmers water, door tal van gedienstigen aangedragen, wist men de vlammen te doovcn. Hot verkoolde beddegoed weid zekerheidshalve op straat geworpen. De vrouw des huizes was door den schrik be wusteloos geworden. Een negergevraagd, wiebiedt zich aan? In een Limburgsch blad lezen we de volgende advertentie W V. All Right, Roermond. Ter completeering van de groep, door bovengenoemde vereeniging te formeeren in den bloemencorso op 1 September a.s. wordt gevraagd een neger, hetzij echt, hetzij geschikt, om als zoodanig op te treden. Heeren met dikke lippen of met neus geschikt om een ring aan te bevestigen, genieten de voorkeur. Aanmeldingen in persoon bij of brieven met portret aan den secretaris A. Dahmcn, Venl. Poort, Roermond. In Den Haag heeft op het terrein van Zorgvliet een ernstig ongeluk plaats gehad. Waarschijnlijk door het breken van staal draden is de betookoepel, waarin tijdens de plechtigheid van de eerste steenlegging voor het Vredespaleis muziek werd uitge voerd, bij het amoveeren ingestort. Vijf werklieden werden onder het puin bedol ven, één hunner is reeds overleden. De vier andere werden nog levend van onder het puin te voorschijn gebrachttwee hun ner waren echter zeer levensgevaarlijk ge wond. De toestand der vier mannen, die Woens dag bij het ongoluk op Zorgvliet verwond werden, was gisteren bevredigend. Zelfmoord. Dinsdagmiddag heeft te Lonneker zich een zeker- S. door middel van ophanging van het loven beroofd. De ongelukkige, die zeer verslaafd was aan sterken drank, moest heden voor den kan tonrechter verschijnen, omdat hij vier jaar lang misbruik had gemaakt van de voog dijschap, hem opgedragen over minderjarige kindareu. Hij had vier jaar lang het pensioen dat de kinderen toekwam, zelf verteerd. S. had in zijn pet een briefje bevestigd, waarin hij kond deed van de oorzaak van zijn dood. Te Amsterdam heeft een werkvrouw bij een varkensslager zich ernstig aan den pols verwond met een slagersmesde slag ader was doorgesneden. Het bloed stroomde uit de wond. Onmiddellijk werd zij per brancard naar 't Biunengasthuis vervoerd. Bij aankomst bleek zij reeds overleden te zijn. Een 65-jarig heer teOldenzaal was op den straatweg bezig fietsen te leeren, toen hij eensklaps viel en dood werd opgenomen. -Een 14 jarig meisje te Amsterdam heeft, doordat hare ouders hevigen twist hadden, zich uit angst in de Kleine Wittenburgerstraat twee hoog uit het raam laten vallen In bedenkelijken toestand is zij naar het gasthuis vervoerd. Te Arnhem is een dronken man. die in plaats van op het balkon zijner woning op een glazen afdakje ging zitten, daar door gevallen en met 't hoofd op een steenen vloer terecht gekomen, aan de gevolgen waarvan hij bezweek. Een jongmensch uit Voorschoten is op de hoogte van Den Deyl door eenige onverlaten aangerand in den nacht, terwijl hij op zijn rijwiel uit Den Haag kwam. Na hem zonder eenige aanleiding deerlijk mishandelden zgnfiets beschadigd tehebben, is hij, door een ander geholpen, naar huis gegaan, waar hij bloedend aankwam. De namen der struikroovers zijn bekend. Een nieuwe, of althans minder gebruikelijke manier om te stelen hebben in de Groot- hertoginnelaan te 's-G ravenhage een paar „heeren" toegepast. Zij kwamen per rijtuig, schelden aan een woning aan, ver namen, dat meester niet thuis en mevrouw boven was en zonden de meid met een boodschap naar de vrouw des huizes. Deze voldeed daaraan, de heeren keken eeDS rond, laadden twee ry wielen op het rijtuig en toen. de dienstbode weer beneden kwam, vond zij niemand meer. Dinsdagmiddag ondernamen te Wilhelrashaven acht heeren een roeitochtje op de Wadden. Een storm kwam opzetten, welke vier hunner buiten boord wierp, met het treurig gevolg, dat allen omkwamen, namelijk twee hootdinge- neurs, de kapitein en een matroos. De andere vier, zijnde twee ingenieurs en twee hoogleeraren, werden gered. De heer H. v. Shoofd der openbare school te Bennekom, is in het bezit van een merkwaardige tamme kraai, welke zeer jong daar in huis is gekomen, thans vrij rondvliegt en overal haar voedsel zoekt. Met de honden en de kat leeft de kraai in voortdurenden oorlog. Haar grootste genoegen is die beesten, wanneer ze er geen erg in hebben, stilletjes van achteren te naderen, ze dan onverhoeds een geduchten pik in de achterpooten of den staart te geven, om dan haastig weg te vluchten. Met haar vrienden en vriendinnen onder de bewoners van het huis gaat zij mede als deze een boodschap hebben te doen, maar haar grootste aanhankelijkheid toont zij, als de familie uit wandelen gaat. Hoe ver de wandeling ook gaat, of waarheen ook, zelfs door de bosschen, waar haar natuur- genooten in vrijheid leven, de kraai is de trouwe metgezel, die het gezelschap vooruit- vliegt of volgt en, met de familie uitgegaan, tegelijk met deze thuiskomt. Abonnementsprijs per 3 1 Afzonderlijke nummers GEILLl voor abonné's f 0.371/,, Ons nummer van wordt vroeger dan gewooi Wij verzoeken H. H. C 0 r r e hunne berichten tijdig in t< zij vóór 3 uur in ons bezit tentiën voor dat nummer mo aan het Bureau bezorgd zijn In het „Centrum" herinn Leuven aan den kreet van ging, welke er opging over don 'rijkdom ider Fransche 1 En hoe menig katholiek zijn liberaal of neutraal da zo zijn nog altijd zoo talrijk of meer droefgeestig het h wijle hoorden wij niet deze katholieke gezelschappen: len eerbied voor kloosterlin dat rijk-zijn |der Fransche 1 de oorzaak zijn van de v volks Een milliard duiz denk ©ens, 'tis toch o< lijk. Kloosters moeten arm I komt 't bederf," (enz. enz. e van het Fransche gouverm als een igeesel Gods. O, zulke ibrave katholieke aldus 't Stond immers jn ©en 1 trale courant. i,,Een feit i ©en feit, (en men moet ook lieid onder (de oogen durvi Welnu, lezer, neem nu de kloosterorden jnderdaat hadden (bezeten. Op rente (gezet, en di© 1 slim genoeg 0111 dat te d tegen 3 pet. Ihrengt dal ka op 30 millioon. Dertig mil! cijfer! Maar ,op de 300,000 als vrouwelijke klooslerliiq 100 frank, jdus 50 gulder voor het huren der cel, d< kapel, in de eetzaal, in de E11 nu is nog geen rekening do zieken, weezen, ouden v die door die „rijke" religi verpleegd. Dat geeft dus ©en inkomt cent per dag. Is 'tniet (ontzettend? En deed ©en Waldeck-I verstandige daad de hand lioenen te leggen? De kloosterlingen (zijn br zo geven goed onderwijs, door hen (verpleegd te woi rijkdommen der Fransche 1 ren toch ©en voortdurend, vormden „een economisch Denk ©ens: il3 of 14 cei 'tls om te huiveren. Maar nu komt alle dagen aan 't licht, dat hot ontze slechts heeft bestaan in d> een Waldeck-Rousseau en 't Laatste ontzettend be zich de staatsdienaars, ee een president van Nancy zich hebben schuldig ge ma: dig grof. 'tGold hier den de goederen van de broede lijke scholen. Voor den veri vast geregeld op een waart franks. En voor dat alles bestond reeds de sch fr. 102,661,87, waarvan do proceskosten. Een gom; om geld te verdienen. I)e zusters Augustiness Kartliuizers en ook de bro< scholen bewoonden in vel bouwen, welke zij voor ho den Slaat huurden, en' t( alles op rekening der kloo waarde van 20,853,000 fraj lig eigendom! Het fortuin derJez niet, lezer, js officieel gesc hoen frank, doch dan 11 hektare berekenen op de 97,000 frank. Om dat milliard vol te elke hectare, welke de Zu: men bezitten, worden lx enorme som van 1,528,00 spoelt men met cij Onlangs werd in ©en klo rers de som gestolen van 'e." storm van verontwaai rale en socialistische blad aar men zoo maar 300 stelen in haar geld, daar 1 ontzettend rijk zijn. Wat v

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 6