GEMENGD NIEUWS. Laatste Berichten. 18 E U K N E U W S. O N D E R W Ij S. 385e Staatsloterij. BURGERLIJKE STANQ. Marktberichteiu Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen onz. RECHTZAKEN. Te Haarlem heeft iemand van het ma- rhinepersoneel van Tewe (kennisreiziger) een bezoeker met een stuk ijzer een oog uitgeslagen. De bezoeker had quaestie over betaling met een juffer en daarbij trok de machineman voor haar partij. De politie nam allen mee naar het bureau. Aldaar werd een '21-jarige bewuste- looze jongeman uit 't water gered en in bed enkel ijken toestand naar het gasthuis gebracht. Daar ontdekte men blauwe plek ken op borst en hals en men zei dat hij door een onbekende was aangevallen ge worden en in 't water geworpen. Blijkbaar heeft men hier met een moordaanslag wegens roofzucht te doen, want 's jonge- lings ledige portemonaie werd in een an dere straat gevonden. De jongeling is in middels overleden, zoodat deze zaak wel nimmer zal worden opgehelderd. Een 53-jarige ongehuwde werkman te Leeu warden, kostwinner eener oude moeder- die weduwe is, was op de 2e verdie ping eener fabriek aan het ophalen van zakken. Plotseling schoot hij voorover en kwam met het hoofd naar beneden op den steenen vloer terecht, zoodat hij on middellijk dood was. Een 13-jarige knaap te Tilburg, die Vrijdag het onge luk had van de: fiets te vallen en in wendig gekneusd werd, is Zondag aan de gevolgen bezweken. Aldaar wilde Zondagmorgen een vrouw de tramlijn op het Goirke oversteken toen juist de tram passeerde. Zij werd door de machine ge grepen en enkele wagens gingen haar over het lichaam. De vrouw was terstond een 'ijk. Te Ulvenhout is een boerenmeis je naar het huis van bewaring gebracht, verdacht haar kind, 2 maanden oud, om het leven te hebben gebracht; haar va der, medeplichtig aan den moord, is in verzekerde bewaring gebracht. De on gelukkige gewoonte van sommigen, om met de handen aan open wondjes te ko men heeft te Dordrecht weder een slacht offer gemaakt. Een 18-jarige juffrouw had dezer dagen de onvoorzichtigheid een wondje aan haar lip met haar nagels aan te raken, wat bloedvergiftiging (en gevolge had. Spoedig zette het gelaat op en Zondagmorgen overleed zij. Iemand te Ottersum (L.), die een onbeduidend wondje aan zijn arm had, en eenige run deren, aan het miltvuur gestorven, heeft vei brand, schijnt ten gevolge hiervan bloedvergiftiging gekregen te hebben in hoogen graad, zoodat men vreest voor het behoud van zijn leven, Te St, Agatha (N. Br.) geraakte een voerman door het. steigeren van zijn pony onder de wielen van een kar. Na een paar uur overleed de man onder hevige pijnen. -- Te Gronsveld (Limburg) is gearresteerd 12-jarige knaap. Hij heet \V. Dassing. Hij heeft bekend het 10-jarige meisje, waarvan wij dezer dagen melding maak ten, bij ongeluk, doordat, het geweer af ging, te hebben doodgeschoten. Hij is naar de marechaussée-kazerne te Eysden en vervolgens naar Maastricht gezonden, waar hij door den Rechter-Commissaris m verhoor genomen werd. Uit Duider schreef men aan de „Zw. Ct.": Toen Zon dagavond circa elf uur de knecht van den heer Silderhuis met zijn rijtuig, waarin twee dames gezeten waren, hier aankwam, werd het paard gegrepen en tot staan gebracht even voor Saasveld Met zware knuppels werden de dames mishandeld. Het gelukte den koetsier het paard voort ite krijgen, doch do onver laten achtervolgden lien lot. voor hel huis van den heer S. Het bleek, dat men te (toen had met eenige polderjongens, die hier den taatsten tijd herhaaldelijk de streek onveilig maken. Het mocht de po litie gelukken een hunner te arresteeren l'.en der daders is voortvluchtig. Brutale aanranding. Maandag heelt een brutale aanranding met beroo- ving plaats gehad in de bosschen bij het station De Bilt. Twee knapen van 14 jarigen leeftijd werden aangesproken door een 2U-jarige, zeer ongunstig uitziend persoon, die hun gelastte hun zakken uit te halen onder bedreiging anders tot andere maat regelen te zullen overgaan. De beide jon gens deden wat geëischt werd, de aanran der kwam daardoor in het bezit van een portemonnaie met 15 cent en van een spoorkaartje De Bilt-Utrecht. Even later hield het individu drie jongens aan, wien hetze fde werd bevolentoen de knapen aarzelden dreigde de man hen te zullen doodslaan waarop hem een zilver horloge werd overhandigd. De aanrander verdween toen m de bosschen, terwijl de jongens ba de politie aangifte deden van het ge- •jj ,^ijks" en gemeentepolitie stelden onmiddehjk een onderzoek in: aan het station De Bilt bleek dat een man, be antwoordende aan het signalement der jongens, per trein vertrokken was in de richting Utrecht. Tegen 2 nur ontdekte de politie den verdachte achter het dorp mtJv d® ma,n.. jachtte te ontvluchten, veldwa'm m de armen van een wif tn 1 ie ïl6"' onverwachts op den eg tegen trad. Geboeid werd de aanran- der naar het politie bureau gebracht waar bij fouilleermg het horloge en de portemon naie ep hem bevonden werden. Van het bfér RSS mCeilt he?teed vo°r een glas bier. Bovendien werd de man in 't bezit gevonden van eenig landbouwgereedschap onlangs ontvreemd, van welken diefstal aangifte was gedaan De aangehoudene s aa bij de politie allerongunstigst aange- schreven. H,j bekende de Aanrandingen te hebben gepleegd. Een week of zes geleden vertrok een zekere J. W. K. uit Amsterdam naar Duitschland; zijn vrouw, die een koffie huis houdt, bleef achter. Schrijflustig scheen de man niet uitgevallen, tenminste er werd niets van hem vernomen, zoodat men zich reeds ongerust begon te maken. Toen nu vier weken geleden een lijk werd opge haald uit de Wittenbnrgervaart gmg de vrouw naar de politie, omdat zij uit het signalement meende op te maken, dat de verongelukte haar man was. En werkelijk herkende zij aan de kleeren en aan een vlekje onder de kin het lijk als dat van haar echtgenoot. Het stoffelijk overschot werd op kosten van de vrouw begraven. Hoe verbaasd stond zij echter dezer dagen te kjjken toen de laatste post een brief van haar man uit Duitsland bracht, waarin de doodgewaande om toezending van zijn kleeren vroeg. Er heeft dus een merkwaardige vergis sing plaats gehad. Moordaanslag. Zondagmiddag ont moette de bootwerker P. Ouwens in de Rozestraat te Rotterdam den kolenwerker G. Prins met eenige kameraden Vieezende dat zij hem zouden aanvallen wegens een geschil van den vorigen avond, trok Ouwens zijn revolver en trof Prins levensgevaarlijk in de borst. Hij vluchtte voor de woedende menigte in een apotheek en werd daar ge arresteerd. De dader is naar het huis van bewaring overgebrachtde getroffene is naar het ziekenhuis vervoerd Een welgestelde bootwerker. Bij den bootwerker v. d. L te Rotterdam hebben inbrekers, terwijl 't gezin van huis was, ingebroken, en uit een chiffonnière f1400 gestolen waaronder f360 in bank papier voorts 3 gouden horloges met gou den kettingen, 5 gouden ringen, een zil veren ketting, juweelen oorknopen, flacon met gouden stop, verscheidene snuisterijen enz. Twee spaarbankboekjes, waarop een groot bedrag is ingeschreven, hadden zij laten liggen. Door den trein gedood. Te Weesp wierp een vrouw zich ter hoogte van den Keverdijk voor den trein van kwart over twaalf. Zij werd op de plaats gedood. De vrouw is de eehtgenoote van den wegwerker A. Moen, en moeder van 4 kinderen. Reeds eenigen tijd was zij onder toezicht van een vrouw, omdat zij oppassing noodig had, wegens vroegere vlagen van waanzin en pogingen om zich van het leven te berooven. Deze vrouw was toe vallig afwezig, daar zij even naar haar eigen huis wilde omzien. Het was even twaalf uur dus etenstijd. Vader eD kinderen zaten aan tafel, toen moeder zich naar buiten begaf. Trein 866 uit de richting Weesp was in aantocht. Haar man, begrijpende wat er volgen zou ijlt naar buiten, ziet het gevaai en wil haar nog grijpen. Te laat, helaas! Reeds heeft de in volle vaart zijnde trein haar gegrepen en werd zij totaal verpletterd. Vreeselijk verminkt werd zij door eenige toegeschoten buren opgenomen en in huis gebracht. De inmiddels ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Een veelbelovend jong mens c h. Uit Aken is een 23-jarige zoon van een handelaar in automobielen met een automobiel van zijn papa naar Arnhem gereden met het doel zich te Arnhem als handelaar in automobielen en onderdeelen te vestigen. Daartoe heeft hij uit de zaak van zijn vader een som gelds en automobielen-onderdeelen tot een aardig bedrag medegenomen. De vader, met de woonplaats van zoonlief bekend geworden, reisde naar Arnhem en dezer dagen werd het jonge- mensch door de politie aangehouden. Na dat de zoon den vader het geld dat hij nog in zijn bezit had en de automobielen- onderdeelen teruggegeven had, is de zaak in der minne geschikt en zijn vader en zoon naar Aken teruggegaan. Een discipel van Voigt. In Ckar- bin verscheen bij het gebouw van den staf van het Amoer-distrikt een officier, die'n betaling van 66 000 roebel eischte „in het belang van den dienst". Een cheque op de Russiseh-Chineesche bank werd hem overhandigd Op telefonisch verzoek van den officier verschenen toen drie soldaten, die hem naar het station begeleiden. Daar stelde hij de drie man schappen als wacht bij een hoeveelheid zilvergeld, die hij ook ontvangen had. Hij zelf verwijderde zich met de cheque; 24 uur lang stonden de soldaten het zil vergeld te bewaken, totdat bleek dat de officier een handige navolger van Voigt was geweest. Te Ivry, bij Parijs, is een hevige brand uilgebroken. De petroleumstapelplaatsen van de firma Desmarais zijn in vlammen opgegaan. In enkele seconden stonden de gebouwen in lichte laaie. Vaten petrole um, die ontploften, werden honderden meters ver weggeslingerd. Vijf menschen, waaronder een brandweerman, werden gewond. De brand ontstond, doordat kin deren een Vuurtje stookten, vlak bij de onderaardsche kanalen, die de petroleum van de booten naar de reservoirs der fa briek voeren. Blijkens een telegram uit Sotsji (in den Kaukasus) is in den nacht van Zaterdag op Zondag in de' Zwarte- Zee door vijftien zeeroovers een brutale aanval gedaan op de stoom boot Tsjemomor, die op weg was van Dzjoebga naar Toeapse. De passagiers werden gedwongen geld en kostbaarhe den af te geven. Een der passagiers werd door een revolverschot gedood. De roe vers namen de scheepskas en dwongen den kapitein hen aan land te zetten, ter wijl zij hem vervolgens bevalen weder in zee te steken. Te Gent, heeft zich een jongeije van 10 jaar, bedroefd we gens oen ontvangen standje, aan een zolderbalk opgehangen 1 De nieuwe komeet. De komeet van Daniel heeft zich thans tot een echte staartster ontwikkeld. Zij is op 'toogen- blik even helder als de sterren der grootte 2 in de Groote Beer, en heeft een rech ten waaier-vormigen staart, die met het bloote oog uitstekend zichtbaar is. Het is de fraaiste komeet, die Europa sinds 1881 te zien kreeg. Zij, die nog nooit een staartster za gen, moeten deze gelegenheid benutten. De lichtsterkte van de komeet neemt nog steeds toe, maar zij nadert ook al meer de zon, die haar spoedig door haar licht onzichtbaar zal maken. Tusschen 2 en 3 uur 's morgens staat de komeet aan den oostelijken hemel. Schurken. Volgens een telegram uit Rome hebben ontevreden werklieden van een vuurwerkfabriek bij Napels door dynamiet te laten ontploffen de heele fabriek in de lucht laten springen. De eigenaar en twee kinderen en de bestuur der kwamen er bij om. De vrouw van den eigenaar is krankzinnig geworden. De moord te MonteCarlo. Lang zamerhand begint 'tnet zich toe te halen om het grijze echtpaar Goold, beschuldigd van den ontzettenden moord op Emma Lewin, in hun huis te Monte-Carlo gepleegd. Door den rechter van instructie is beslag gelegd op verscheidene instrumenten, die maar al te zeer hun vreeselijke bestemming verrieden als daar zijn twee slagerszagen, een zeer groote, met vol blad, de andere, kleiner, een zoogenaamde spanzaag. Beide voorwerpen waren bebloed en vettig. Ver der zjjn in de sombere woning gevonden een haakmes, een revolver en een doos met bijbehoorende patronen, een Japansche kris. waarvan de kling licht is gebogen en ge schaard, de parasol van Emma Lewin waarop zeven kleine bloedvlekjes, een doos met cartons om photo's op te plakken, ook al bebloed, en een nummer van het dag blad, gedateerd op 4 Augustus, waarin de parasol gewikkeld was. Het stuksnijden van Emma's lijk moet in de badkamer van de Gooldsche aparte- menten hebben plaats gehad. Begonnen om twee uur, nadat het nichtje was vertrokken naar een processie te Roquebrune, was dit vreeselijke werk eenige minuten voor zes uur afgeloopen. Vere Goold, de moordenaar van de on gelukkige Emma Lewin, heeft plotseling een aanval van waanzin gekregen, en was als een wild beest op zijn twee medege vangenen aangevallen, die hij getrapt en geslagen, en de kleeren van 't lijf gerukt had. De bewakers, opmerkzaam geworden door het gerucht, hadden alle moeite om den gek te overmeesteren, die door een dokter on derzocht zal worden. Men vermoedt, dat de Engelschman, zoo plotseling gespeend van zijn zeer groote hoeveelheden whisky, een hevigen aanval van neurasthenie heeft gehad. Hij wierp zich tegen de deur van zijn cel en beweerde, dat hij er genoeg van had om langer opgesloten te blijven. In de gevangenis van Pressentines, waar zijn vrouw is opgesloten, gebeurde onder- tusschen iets dergelijks. Mevrouw Goold, door de warmte bevangen, werd zoo on gesteld, dat haar medegevangenen toesnel den om haar te helpen. Haar verbazing was groot, toen zij op het lichaam van de arrestante bulten en builen vonden, die van een hevigen strijd afkomstig schenen. MIDDELBURG. In den gemeenteraad van heden besloot, men betreffende 't le gaat van f 100.000 voor een muziekschool tot aanneming der schenking op nader le regelen voorwaarden. In de hedenmiddag gehouden zilting van 'den gemeenteraad deelt de Voorzitter mede, dat van den Commissaris der Ko ningin een schrijVen was ontvangen, dat hel het Kon. Echtpaar aangenaam zal zijtn, op den eersten dag van haar bezoek aan Zeeland (12 September dus) des namid dags 5 uur den gemeenteraad te ontvan gen. RILLAND. Dinsdagavond werd door de personen die deelnemen aan de eetre- wacht en aan de ruiterij, repetitie gehou den met medewerking van het muziek gezelschap „Rillandia". Commandanten der eerewacht enz. bij het a.s. jubileum van den burgemeester zullen zijn de hee- ren F. M. Boot, A. v. der Have, P. Bonte en W. F. v. Gorsel. DEN HAAG. Bij Kon. Besluit is be noemd aan de te Zierikzee gevestigde R. H. B. S. tot directeur-leeraar J. de Bruijne, directeur aldaar; tot leeraar(es) C. de Looze, L. Bouter, J. Pot, mejuffrouw J. Valeton, A. Elsink, J. Mezerink en C. Tetterode, allen aldaar, en tijdelijk J. Lecker en A. Verhagen. Z. I). H. de Bisschop van Haarlem heeft in de kapel van het Seminarie te Warmond de Tonsuur e,n de mindere orden toege diend aan de heeren: Th. P. Blom, VV. G. Buren, P. J. M. van der Burg, H. J. A. F. Cornet, A. P. van Eeden, E. J. Helmer, 1'. Kemper, Th. W. Loomans, J. H. van der Marck, W. Nolet, Th. T. van Outerslerp, J. A. J. van Rooy, L. G. van Ruijven, N. W. Senlenie, J. J. H. M. Schiphorst, J. L. Speet, P. Th. Venver, en JU. M. van Willige. GOES. Geslaagd te 's Gravenhage voor de acte handteekenen, 1. o., dhr. J. Orte- lee, alhier, schildersknecht bij dhr. B. Rui tenbeek. Te Breda behaalden de- hoofdakte de heeren J. W. Ko.uwe le Go.es en G. Houtekamer te Middelburg. VLISSINGEN. Voor het toelatingsexa men tot de Rijks-kweekschool voor vroed vrouwen te Amsterdam slaagde o. a. onze stadgenoot® mej. A. van Dam. KRUININGEN. Dinsdagmiddag nam dhr. Boot afscheid van zij'ne leerlingen in tegen woordigheid van 't bestuur der chr. school en vele ouders. Hij sprak zijn leerlingen voor het laatst hartelijk toe, herinnerde hun aan 'hetgeen hij' hun steeds had voor gehouden, en wekte hen oip tot verdere betrachting van het geleerde; hen er op wijzende dat alleen in den zegen des Hee ren het al gelegen is. Bij monde van dhr. Haeck bedankte het bestuur den heer Boot voor alles 'wat hij voor de school, voor de kinderen en voor hem persoonlijk geweest was, hem des Heeren zegen itoewenschende op zijn verderen levensweg. Namens de vereeniging van chr. onder wijzers en onderwijzeressen op Zuid-Bevei- land voerde de heer De H o o g h, hoofd der chr. school te G o e s het, woord, terwijl dhr. De Koning, hoofd der chr. school te Krabbend ij ke, er nog een enkel woord aan toevoegde. 2e klasse. Trekking 12 Aug. Prijzen van: f 1000: 11473 13163 f 400: 5994 12361 18132 18905 f 2003633 f 100: 13820 15152 '20415 20695 20727 f 30: 1332 1877 2154 2167 2181 2865 '2871 2914 2976 5041 5051 9628 9643 9657 16509 16510 16511 16535 16561 Trekking 13 Aug. f'20000 4254 f 5000: 17649 f 2000: 3214 f 1500: 13255 f 1000: 11998 f 2003737 9506 f 100: 4329 10987 20248 f 30: 90 1326 1335 1893 1894 1925 1963 2936 5014 5040 5045 5049 5057 9636 9668 16533 16556 Trekking 14 Aug. f 1000: 18212 f 400: 13287 f 200: 12217 17896 100: 11850 15738 16355 19661 19730 19848 e 30: 56 97 1881 1915 1954 1961 '2163 2176 2850 5053 5082 5105' 5137 5653 7864 7853 7885 7892 9315 9332 9640 16536 16558 16565 GOES. Geboren 13, Pieter Johannes, z. v. Joseph Vaes en Johanna Elisabeth Wisse. Henri Bernard, z. v. Johannes Pilaar en Pieternella Jacoba Kakebeeke Van 13 en 14 Aug. MIDDELBURG. Ondertrouwd D. Heuke- lom, jm. 35 j. met B. van Wezel, jd. 25 j. Getrouwd: J. Rijnders, jm. 22 j. met E. de Klerk, jd. 20 j. BevallenJ. Vermeulen, geb. de Graaf, d.; J. P. Lameijh, geb. Tazelaar, z. Overleden: J. W. Meertens, 36 j., vrouw van J. de Visser; M. L. Jacobs on, 53 j., man van M. M. Meijers. Van 1013 Aug. VLISSINGEN. BevallenJ. M. van RaalL te, geb. Van Maren Bentz yan den Berg, z.; G. M. Krooithoep, geb. Vanderputte, d.; N. de Bruijne, geb. De Jonge, z.M. van der Burgh, geb. Van Huizen, d.M. A. H. Leenaarts, geb'. Sterzenbach, d.C. A. Quite, geb. Harthooim, d.G. J. Tromp1, geb. van Heel, d.; J. S. Beun, geb. Holle- brand, z. Overleden: C. van Belzen, z. 3 w. GOES, 13 Aug. De aanvoer was ruim van nieuwe gerst, andere artikelen minder ruim dan vorige week. Oude Tarwe f 8,50 a f 9. Nieuwe Rogge 6,50 - 6,70. Wintergerst p. 100K.G. - 8 25 - 8,80. Winterkoolzaad - 15,15,60. Karweizaad - 16,-16,40. Wol, Schapen per 3K.G. (steen) f0.— Versche boter per K.G. f 1,10 a f 1,36 middenprijs f0,63, part. f0,71 per pond. Versche eieren per 100 stuks f3,60 a f4,15; middeDprijs fl,-»-, part. f0, a f0,per 25 stuks. De aanvoer van boter en eieren was tamelijk. Noteering van den markt- zetter der landb. afd. H ei n keus- zand luidt: Boter fl.10 a f136 per K.G. rekenprijs f 1.28 Eieren f3 60 a f4.15 per 100 stuks, rekenprijs f4. VeilingsveTeeniging „ZUID-BEVELAND". Goes, 13 Aug. 1907. Aalbessen roode 10 a 12 ct., id. Witte 12 a 14 ct., Morellen 40 ct., alles per kiloPruimen l5 ct., Engelsche kroozen 10 a 14 ct., beiden per stuk; Peren volgens monster 12 a '2,25, Appels f 1.50 5 12,50, beiden per kin; Aardappelen fl,50 per 70 K.G.Perziken 4 a 8 ct. per stuk; Boontjes (groen) 30 a 32 ct. per mandje; Augurken 20 ct. per 100 stuks Peeën 3 ct. per bos. Rotterdam, 12 Aug. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd1834 run deren, 925 vette, 118 nuchtere kalveren, 1656 schapen, 928 varkens en 213 biggen. Runderen hoogste pr(js 76, laagste 56 cent kalveren hoogste 90, laagste 75 cent schapen hoogste 70, laagste 56 centvar kens hoogste 51, laagste 46 cent; alles per kilogram. K0RTGENE. Dezer dagen had ©en pu blieke verkooping van verscheidene hier onder genoemde zaken voor erven van wijlen den heer J. W. Vader alhier in de „Stadswijnkelder" door de notarissen J. W. Verhulst te Middelburg en M. Noor- dijke lie Kolijn'splaat plaats. In 'hel ge heel waren er 25 perceelen. Na veiling der perceelen afzonderlijk en daarna, ge combineerd, was de toewijzing als volgt: Het le perceel het hofsteedje „West hof" aan den Galgendijk inden West- polder onder deze gemeente, groot 1,2983 H.Adan het 2e en 3e perceiel, bouwland, groot 1,7434 H.A. of 2 sch. g. 55 r. en 't 4e perceel, de dijk, genaamd „Galgen- dijk", groot. 2,9857 H.A., verkocht 'aan den heer A. van Leeuwen alhier voor f7385; het 5e perceel een winkelhuis en erf aan de Voorstraat alhier, groot 3.08 A., voor f 1500 aan 'den heer J. van der Weele al hier; het '6e perceel een woonhuis en erf aan den tweeden Achterweg, groot 1,53 A. voor f545 aan den heer A. C. Danckaerts Sr. alhier; het 7e pérceel een woonhuis en erf, ook aan den tweeden Achterweg, groot 1,35 A. aan dein heer Danckaerts Sr. voor f 565het 8e perceel een woonhuis en erf ook aan den tweeden Achterweg, groot, I.55 A. aan de,n heer A. de Vos alhier vooir f 595,; het 9e perceel ©en woonhuis en erf mede aan den tweeden Achterweg, groot 2,46 A. aan den heer L. van Oeveren vooir f 640het 10e perceel een huis, schuur, erfje en tuin aan den Molen weg, .samen groot 12,61 A. voor f1200 aan den heer Danckaerts Sr.; het 11e per ceel een woonhuis, erf en tuin mede aan den Molenweg, samen groot 11,06 A. voor f 1350 aan den heer Abr. Marcusse alhier; het 12e 'perceel een woonhuis en erf, groot, 4,90 A. aan den Molenweg Voor f 650 aan den heer J. J. Hendriks© alhier; perceel 13 tot en met, 23 izijnde alles weiland in den Stadspolder, groot 2,0410 H.A. of 4 Sch. 269 r. voor f 6950 aan den heer A. G. C. Danckaerts alhier; het 24e perceel een boomgaard in den Stadspolder, Igroot. 8.70 A. of 63 S. jr. voor f 600 mede aa.n den 'héér A. G. C. Danckaerts en het laat ste of 25e perceel, zijnde een woonhuis, schuur en erf te Geersdijk, groot. 1.40 A. voor f570 aan den heer C. Dekker te Geersdijk. De geheele opbrengst bedraagt f 21550 behalve f 912 bedongen voor boom gewas. KRUININGEN. Door den architect. A. le Clercq alhier, werd heden namens de Zondagsschoolcommissie onderhands aan besteed het bouwen van eten nieuwe school met twee lokalen in drie perceelen. Ingeschreven door: perceel 1, voor timmer- en metselwerk C. Wondergem vool-f 2815, M. Baveco voor f2670, A. Paasse voor f2575, C. Karelse voor f2497; perceel 2, glas- en schilderwerk: J. van IJzerloo voor f 149, P. Penne voor f 147.50; perceel 3, ijizer- en zinkwerkC. J. Oele voor f 149.70, P. de Smidt voor f 103. Gegund aan de laagste inschrijvers. SAS VAN GENT. De dader van den on langs alhier plaats gehad hebbenden moord is door de rechtbank te Gent tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hij bekende de daad te hebben be gaan, doch door den verslagene te zijn uitgedaagd. Paskamer. In het „Weekblad van het Recht" no. 8559 is het vonnis opgenomen, door de Rechtbank te Middelburg 7 Maartjl. gewezen en waarbij bevestigd werd de veroordeeling door den kantonrechter te Goes uitgesproken tegen den winkelier in gemaakte kleedingstukken F. Q. C. d e n Hollander wegens de overtreding van de Arbeidswet in een zeer bijzonder geval. Bovon den winkel bevindt zich een ver trek, dienende als paskamer voor dames en waar een winkeljuffrouw dan aan blouses enz. de noodige veranderingen en verma.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3