BINNENLAND UIT ZEELAND. GEMENGD N X. Aan het slot herhaalt het blad nog eens, dat de onverantwoordelijkheid, waarachter Giolitti zich tracht te ver schuilen, een al te doorschijnend, maar niet wettig voorwendsel is Een ander feit teekent nog scherper den anti-clericalen geest van de Itali- aansche regeering af. Zij heeft n.l. een telegram door den Romeinschen corres pondent van de „Croix" aan zijn Wad gezonden achtergehouden, waarin o. m. gemeld werd, dat meerdere kardinalen dreigbrieven ontvangen hebben, met na me kardinaal Merry del Val, dien o. m. bedreigd werd met bommen als hij naar Castelgandolfo zou gaan. Vandaar zeker de bijzondere bewaking van de villa te Castelgandolfo, nu de kardinaal tóch daarheen is gegaan, Bolivia en de H. Stoel. Naar de „Memento" mededeelt, heeft de pre sident van Bolivia in een boodschap aan het nationaal Congres officieel kennis ge geven, dat de diplomatieke betrekkingen met den 11. Stoel verbroken zijn. Sedert de laatste verkiezingen toeken de zich in Bolivia steeds scherper een fel anti-clericale politiek af. Onder 'toude voorwendsel de vrijheid van den eere- dienst te begunstigen had het congres talrijke uitzonderingswetten tegen de Ka tholieken aangenomen, natuurlijk op de eerste plaats tegen de geestelijkheid en de religieuse orden. Later nam het een wet aan op 'tburgerlijk huwelijk, waar legen de H. Stoel bij de regeering pro testeerde door tusschenkomst van den apostolischen delegaat. Mgr. Angelo Dolci, titulair-aartsbisschop van Nazianze. Uit wraak tegen dat protest nam daar op de regeering het besluit de betrek kingen met den H. Stoel af te breken I Z. Em. kardinaal Svampa, aarts bis schop van Bologna, is aldaar overleden. Men herinnert zich, dat zijn naain werd genoemd onder de kardinalen, die wel licht Paus zouden worden in het laatste Conclave. Z. Eminentie was nog eerst 56 jaren oud. DUITSCHLAND. De H. Vader heeft aan het Eucharis tisch Congres, in antwoord op een tele gram verklaard, dat Hem door dit con gres groote vreugde en troost werd ge schonken. In de afdeelingen waar de Paaschcom- munie een punt van behandeling uitmaak te, drong de aartsbisschop van Besancon er sterk op aan om algemeen te versprei den het „Liber Animarum" dat zoozeer door het Concilie van Trente is aanbe volen geworden. In het algemeen was men het er over eens, dat alles gedaan moet worden om het voldoen aan den Paaschplicht zooveel mogelijk te verge makkelijken. Er werd ook op gewezen, dat het groote struikelblok en het groot ste beletsel voor het houden van den Paaschplicht waren de gemengde huwe lijken. Men moet alles in het werk stel len om dat ongeluk uit ons katholiek volksleven te keeren. Het Eucharistisch congres te Metz is gesloten met een schitterende processie, waaraan meer dan honderdduizend per sonen deelnamen. De ommegang door de straten duurde twee uren. Kardinaal Van- nutelli, de gezant van den Paus, door 24 aartsbisschoppen of bisschoppen vooraf gegaan, droeg het Allerheiligste. Geen en kel incident verstoorde de goede orde. Het volgende congres zal in 1908 te Londen en het jaar daarop in Keulen gehouden worden. Mgr. Willi, bisschop van Limburg, is in het klooster Waar hij vertoefde van de trappen gevallen en vrij ernstig gekwetst. RUSLAND. De Beurscourant bevat een telegram uit St. Petersburg, meldende dat onbe kende boosdoeners de stad Karatsjef aan vier hoeken hebben in brand gestoken. De brandstichters lieten ook het kruit magazijn springen. Er zijn in allerijl troe pen afgezonden. Van persoonlijke onge lukken lezen we in het onderhavige be richt niets. Karatsjef ligt in het gouver nement Orel en heeft een kleine 18.000 inwoners. MAROKKO. Steeds onrustbarender worden de be richten uit Marokko en Spanje zal zich, indien het krachtdadig mede wil werken tot herstel der orde, belangrijke offers moeten getroosten. Met koortsachtige haast wordt dan ook aan de departementen van oorlog en ma rine gewerkt, teneinde de noodige strijd macht voor een exepeditie toe te rusten. Brieven uit Casablanca melden, dat de stad door vierduizend Mooren werd aan gevallen. De aanval werd afgeslagen; bij zonderheden ontbreken. plaats het voorschrift van art, 1 al. 2: „Tiendplichtigheid kan niet meer worden gevestigd". En dan de belangrijke artikelen 83 en 84, aan het slot der wet voorkomende. Daarin wordt, bij vrijwillige opheffing van tiendplichtigheid vóór 1 Jan. 1909 aan den heffer van Rijkswege een premie toe gekend van 4 pCI, van den afkoopprijs, indien deze op bij Kon. besluit nader te bepalen wijze doet blijken dat die prijs te goeder trouw is overeengekomen en niet overmatig is. De tiendpliehtige kan dan verlangen dat de afkoopprijs van Rijkswege wordt voldaan, en dan rust op elk kadastraal perceel een „tiendrente" ten behoeve van het Rijk, bedragende 5.44 pCt. van het bedrag van den afkoop prijs over elk der 30 jaren volgende op 1 Jan. 1909. Heeft geen vrijwillige opheffing plaats gehad, dan geschiedt de regeling der scha deloosstelling na 1 Jan. 1909 op de wijze als in de wet bepaald. fabrieken en werkplaatsen. De ongehuwde vrouw worde als arbeids kracht niet geëxploiteerd. Voor gelijken arbeid moet haar loon gelijk zijn aan dat van den man. Haar arbeid geschiede on der vrouwelijk toezi -kt. Wijl de natuurlijke bestemming der vrouw is, eenmaal huismoeder te worden, worde aan elke vrouw genoegzame gele genheid gegeven, zich daartoe te bekwa men, zoo noodig gratis. De kinderen van heden zijn de mannen en vrouwen van morgen. Kinderen, die geestelijk en lichamelijk nog onvoldoende ontwikkeld zijn, moeten afgehouden wor den van fabrieksarbeid. Onze maatschappij vordert een gezond, energiek en sterk ge slacht, en dat kan onmogelijk opgroeien, wanneer de vrije ontwikkeling wordt be lemmerd. Hoe meer eischen het maatschappelijk leven stelt aan de geestelijke en lichame lijke ontwikkeling, des te verder moet de vrouwen- en vooral de kinderbescherming Prins Hendrik te Berlijn. Prins Hendrik, te Berlijn vertoevend, ontving daar eenige geredden van het stoomschip „Berlin". Elf hunner namen een uitnoo- diging aan tot deelname aan een maaltijd. Afschaffing der tienden. De wet van 16 Juli 1907 („Stbl." no. 222), die in de „Stct." is afgedrukt en alle tiendplichtigheid opheft, treedt eerst op 1 Januari 1909 in werking, op een paar artikelen na, die terstond van kracht worden. Tot die artikelen behoort in de eerste Katholiek Sociaal Congres te 's Hertogenbosch. Met het oog op onze beperkte plaatsruimte, .velke bij de ver melding der aangenomen geamendeerde conclusiën, toch reeds geforceerd wordt, kunnen we slechts deze conclusiën ver melden. De gewijzigde conclusiën luiden aldus: lo. Verzekeringswezen: Zich verzekeren tegen moeilijke omstan digheden des levens is een sociale eisch der hedendaagsche maatschappij. Verzekering door middel der organisa tion kan aan organisatie en leden voor- deelen bezorgen en de samenwerking ten zeerste bevorderen. De samenwerking bij verzekering open baart zich door eene verzekeringsinstelling in 'tleven te roepen waaraan alle kerke lijk goedgekeurde sociale en vakvereeni- gingen hare medewerking verleenen en hare leden aansporen zich bjj die instelling te verzekeren. Aan de Federatie wordt opgedragen de noodige maatregelen te nemen en midde len te beramen om te geraken tot de op richting eener verzekeringsinstelling voor de leden der katholieke sociale en vak- vereenigingen. En waar de levensverzekering de meeste waarborgen van welslagen aanbiedt, en deze verzekering of niet of op onvoldoende grondslagen berust voor zoover zij in onze organisation wordt beoefend, Is het wenschelijk, dat de in het leven te roepen verzekeringsinstelling zich aller eerst toelegge op de uitkeering bij over lijden, om vervolgens die takken van ver zekering ter hand te nemen als in den vervolge nuttig zullen blijken voor de medewerkende organisaties en hare leden. 2o. Verkorte arbeidsdag. Ie. De voortgaande ontwikkeling van ons maatschappelijk leven stelt het, ook in den arbeidersstand, tot plicht meer tijd te besteden aan vorming en opvoeding. 2e. Gezonde, niet overwerkte arbeids krachten zijn industrie en maatschappij tot voordeel, omdat zij meer en beter zullen voortbrengen en lust en ij ver zullen wekken en beVouden tot hoogere ontwik keling. 3e. Ons stelsel van voortbrengen, dat zeer verbeterd is en eene toenemende ver betering ondergaat, brengt overvloed van goederen op de wereldmarkt. 4e. Naast te langen arbeidsduur aan den éénen kant zien wjj toenemende werkloos heid aan den anderen kant. 5e. Het streven naar verkorting van arbeidsduur is daarom niet slechts gewet tigd, maar ook door hooge belangen ge boden. 6e. Dat de naar een gezonde hervor ming strevende arbeiders beweging dit streven op haar programma heeft geplaatst, is even natuurlijk als dat de sociale wet gever haar daarbij zijn krachtigen steun biedt. 7e. Bij beschouwing van wat de arbei ders-beweging in de meeste industrieën reeds wist door te voeren en wat mogelijk bleek, en bij overweging van wat hier boven onder le, 2e, 3e en 4e iB opgeno men, verschijnt het als een billijke eisch, dat spoedig een wettelijk voorschrift tot stand kome, waarbij bepaald wordt, dat de normale arbeidsduur by dag voor vol wassen arbeiders niet langer mag zijn dan 10 uur, en die in bedrijven of vakken, waarin nachtarbeid verricht wordt, slechts 8 uur, en dat verkorting van arbeidsduur niet mag gepaard gaan met vermindering van loon. 8e. De arbeidersbeweging is nog niet tot zóó krachtige ontwikkeling gekomen, dat zij hare billijke eischen algemeen kan doorvoerendaarom vraagt zij steun van den wetgever, die by wettelijk voorschrift bepale, dat de normale arbeidsdag voor volwassen arbeiders niet langer mag zijn dan 10 uur 9e. Aan het Federatie-bestuur wordt opgedragen, dit oordeel en deze w enschen en ter kennis te brengen van Regeering en Volksvertegenwoordiging. De aan dit congres deelnemende orga nisaties worden aangespoord deze conclusie meermalen aan een ernstige bespreking te onderwerpen om daardoor ie actie voor den verkorten arbeidsdag zoo levendig mogelijk te maken. 3o. Vrouwen en Kinderarbeid De erganitatie der ongehuwde vrouw worde met kracht ter hand genomen. Het is in het belang eener goed geor ganiseerde samenleving, dat de gehuwde vrouw ontrukt worde aan den arbeid in gaan. Deze bevorderen behoort tot de taak dei vakorganisatiën, die hierin den steun behoeven van den wetgever. Het congres draagt het federatie-bestuur op zich te wenden tot de Regeering met het verzoek bjj wettelijk voorschrift te be palen a. dat de gehuwde vrouw geen indus- trieelen arbeid mag verrichten, terwijl in bepaalde bedrijven elke vrouwenarbeid dient verboden te worden. b. dat arbeid door kinderen beneden den leeftijd van 14 jaar verboden is. Treurige toestanden. Op een treurigen toestand wordt gewezen in de „Maasbode" Er is reeds veel en dlkwjjls in dit ver band met reden getoornd tegen de zooge naamde „zoetelaars", die er hun beroep van maken, van diefstal afkomstige goe deren in te ruilen tegen allerlei „lekkers". Meer bijzonder de haven-wijken kiezen deze jeugdbedervers tot hun operatie terrein. Maar men denke niet, dat het in dit opzicht elders beter gesteld is. Ons kwam dezer dagen een geval ter oore uit een der buitenwijken onzer stad, dat met bovengenoemde wijze van brood winning veel overeenkomst vertoont, eigen lijk nog een graadje erger is. De zaak komt hierop neer. Een dusgenaamde „snoeptafel" biedt den kleinen zoetkauwers gelegenheid, om geld, dat zij zich, hetzy in'touderlijk huis, hetzij elders, wederrechtelijk hebben toegeëigend, in bewaring te geven. Een safe-deposit voor de jeugdige langvingers! Deze ver binden zich daai bij dan ook, den betreft'en- den lekkers-winkel trouw de klandizie te gunnen, en zjj kunnen na zoon deposito net zoo lang en zooveel en zoo dikwijls komen snoepen, tot het bedrag geheel in mondvoorraad is omgezet. Misschien bere kent de inrichting ook nog wel een paar procent provisie voor de bewezen diensten. De exploitanten van de „affaire", door een kindervriend op het hoogst laakbare hunner handelwijze gewezen, meenden, dat „ze toch ook moesten leven". Terecht mag worden gevraagd, of het niet hoog tijd wordt, aan dergelijke toe standen een eind te maken. Handel in Blanke Slavinnen. De Belgische correspondent van „De Tijd" bericht dienaangaande het volgende aan dit blad Wederom is men naar aanleiding van eenige bekentenissen begonnen met den moord op het kleine meisje te Brussel, waarvan de daders niet waren ontdekt, te onderzoeken. Of men zal slagen ze dit maal te vinden, is nog zeer twijfelachtig. Intusschen is men wederom op het spoor gekomen door deze bekentenissen, van een vertakking van den afschuwelijken handel in blanke slavinnen, en wel vooral kinde ren van 1215 jaar. Holland wordt ook weer als arbeidsterrein der bende opge geven. caroussel van VinckenMenagerietent van Van Groningen en Specialiteitentent van Williams. Voorts bekende variteiten, o. a. een reuzin, volgens den eigenaar 490 pond zwaar. Een gezelschap goochelaars. Op de Groote Markt komen o. a, drie wafelkramen en een bollenkraam, wat daar nooit 'is vertoond. Op Donderdag 15 Augustus hoopt bij gunstig weder de harmonie „Eupho- nia" een volksconcert te geven op de lent op de Groote Markt, MIDDELBURG. Benoemd tol opzichter- teekenaar bij de gemeentewerken alhier de heer H. G. Toebes, van Brigdamme. VLISSINGEN. Alhier zal bij gelegenheid van het bezoek der Koningin en den Prins op drie plaatsen 'n volksconcert ge geven worden en aan de badplaats een vuurwerk worden afgestoken. De heer T. Swart, opzichter bij de marine, die aan de fabriek „De Schelde" is gedetacheerd geweest om toezicht bij den bouw van 3 torpedoboolen voor het departement van kolonie, is thans gede tacheerd aan de scheepswerf te Feijen- oord voor toezicht op de daar te bouwen 4 torpedobooten voor hel. departement van marine. - Bij de Mij. tot Expl. van Staatsspoor wegen worden verplaatst de navolgende leerlingen-machinist, C. F. Huson van Fijenoord naar Vlissingen en J. B. Hoots- mans van Vlissingen naar Roosendaal. Een der logêes van het Grand Hotel des Bains schonk f 500 voor het politie fonds. GOES. De klerk der posterijen en tele grafie, C. Kloosterman, is met ingang van 27 Juli uit 's rijks dienst ontslagen. - Het Koninklijk bezoek. De buurtcommissie in de Voorstad hield in de afgeloopen week een .vergadering ter bespreking van de plannen in verband met hel Koninklijk bezoek. Besloten werd geen versieringen aan te brengen, maar den Zaterdag na het bezoek der Koningin een volksfeest te geven aan de kinderen. Door groote jongens zal er ring gereden worden op de fiets, voor kleine jongens en meisjes zullen er andere spelletjes zijn, terwijl de vrouwen met de kleinere kin deren een onderling feestje zullen hebben. Ook is er sprake om een draaimolen te plaatsen op het plein bij Westdijk. Zekere P. M., eene juffrouw, die hier tijdelijk vertoeft, zou op den 's Heer Hendrikskinderendijk leeren fietsrijden. Haar vriendin was daar Maandag tegen den avond behulpzaam bij. Opeens ver liest de rijdende haar evenwicht, stort den dijk af en ontwricht bij dien val haar arm, en wel zoo ernstig, dat twee dokto ren noodig waren dien te zetten. Op 'de a.s. kermis komen veel kleine spelletjes. Van de grootere alleen een danstent van de Smet; Luchtschommel van Huijgens; Biograaf van Lewis; Stoom- De toestand van het 15-jarig knaap je, dat de vorige week in de zijde werd gestoken en dat te huis verpleegd wordt, is thans vooruitgaande. Door de Staatscommissie van En quête omtrent het Tramwegpersoneel zijn alhier de volgende personen gehoordJ. Marijs, conducteur; J. J. de Veij, ma chinist; H. Stroo, besteller; W. Kruide nier, draaier; C. Meynderts, controleur J. de Jonge, stoker; de directeur der Soc. Anonyme des tramways a vapeur Fles- singueMiddelbourg et extensions, allen Vlissingen; 11. Pattenier, lijnwerker, Adriaanse, besteller, J. .1. Blankert, con ducteur posterijen, allen Middelburg; J Maas, klerk, J. Groot, bankwerker, E. v Hoepen, conducteur, Bogaard, nacht stoker-machinist, D. Heilbron, machinist; directeur stoomtram Walcheren, allen Koudekerke; .1. Dingemanse, spoorlich Ier, Zoutelande; J. A. Buyze, klerk, P de Kramer, conducteur, directeur stoom tram Breskens, allen te Breskens; J. W. A. F. Cominelin, machinist, J. P. Baljé, smid-bankwerker, W. de Die, nachtsto ker, H. Vrielynck, lijnwerker, J. de Kra ker, poetser, allen Aardenburg; P. J. M. Verwers, machinist, F. J. van den Bosch, conducteur, Th. Lecluyse, reparateur- hulpconducteur, nachtstoker-pompier, on derdirecteur IJzendijksche Stoomtram- maatschappij, allen IJzendijke; C. v. Dorst, conducteur, F. Biesbroec.k, stationsarbei der, directeur naamlooze vennootschap stoomtram HulstWalzoorden, allen Hulst; en J. Martens, machinist, St. Jan- steen. - Behalve de eerepoort, die van ge meentewege aan de Badhuisstraat zal worden opgericht, zal ook nog een zeer fraaie eerepoort verrijzen vanwege de Kon. Mij. „De Schelde". De laatste zal aan de hoofdpoort worden opgericht. (VI. CL). Hedennacht half 3 kwam 't Kon. En- gelsch jacht „Victoria and Albert." met den koning van Engeland aan boord, op de haven. Nadat het jacht gemeerd was begaf de heer P. L. de Bruijne, consul van Groot-Brittanië, zich aan boord ter begroeting van den koning. Kort vóór het vertrek van den extra-trein begaf de ko ning zich van boord, waarna do trein om ongeveer half vier van hier vertrok. Als gewoonlijk waren weer uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen en de ter reinen rondom de haven en het station waren dan ook alle door rijks- en gemeen tepolitie afgezet. pogingen succes hadden en het leven te rugkeerde. De inmiddels geroepen ge neesheer kon toen constateeren, dat er zonder bijkomende omstandigheden geen levensgevaar bestond. Van Waes, die daarna per brancard huiswaarts werd ge bracht, is zeer gezwollen aan het hoofd, ter oorzaak van de bij den val opgedane kneuzingen. De trein die des namiddags van Neuzen naar Mechelen vertrekt, is Maandag voorbij het station Kijkuit blij ven staan, doordal er een gebrek kwam aan de locomotief. Er werd om een an dere machine geseind, doch eer deze den trein verder kon trekken, moesten van de defecte locomotief verschillende doelen uitgenomen worden, om te kunnen rijden. Ito trein had aanmerkelijke vertraging, ook de achteraan komende goederentrein, wijl er daar slechts enkel spoor is. Het. verwekte groot misnoegen bij de reizigers, die Maandagavond met de Provinciale boot, van 3.23 uil Vlissin gen waren vertrokken, dat zij tiier zóó laat aankwamen, dat de aansluiting op den Gentschen trein werd gemist. Dit was veroorzaakt door het groote opont houd te Borssele, waar ongeveer 60 bees ten waren geladen. Het dek der boot, waar ook de passagiers moeten vertoe ven, wanneer ze geen lust hebben om in de kajuit te gaan, zag er onooglijk uit, en ook was er geen gelegenheid het schoon te maken, eer de passagiers die terug naar Vlissingen moesten, de boot betraden, zoodat ook zij last hadden van hel vuil. Van een reiziger, die met zijn rijwiel was overgekomen, was het rijwiel door een der koeien ineen getrapt. Toen hij z'ich daarover bij den agent beklaagde antwoordde deze dal de directie daar voor niet. verantwoordelijk was en dat de eigenaars der rijwielen, hun eigendom zelf voor schade moeten vrijwaren. De koopman aan wie de koe toebehoorde, die de schade had toegebracht, zegde echter schadeloosstelling toe. KRABBEND1JKE. Tijdens het vervoeren van een hoogbeladen wagen met karwei- kaf, brak hiervan een as, zoodat de wa gen omsloeg en dhr. Verlare alhier er onder geraakte; de hij hem zittende knecht het ongeval aanziende komen, was er nog bijtijds afgesprongen, zoodat die direkt dhr. V. uit zijn (netelige positie kon bevrijden, waarna ook het paard hetwelk dwars onder het lemoen was gevallen, bevrijd kort worden. Wonder boven wonder dat hier geen per soonlijke ongelukken plaats hebben gehad en alles met materieele schade is afge loopen. TERNEl'ZEN. Dinsdagmorgen viel de werkman P. van Waes, werkzaam aan het lossen der lading hout van het Ned s.s. Richard, door uitglijden van de stel ling in het kanaal tusschen wal en schip. Hij viel daarbij op de in het kanaal drij vende sparren, waardoor hij, zooals la ter bleek, gekneusd en bezeerd is. Hij zonk onmiddellijk en het duurde circa 7 minuten eer men hem boven water haal de. Oogenschijnlijk waren de levensgees ten geweken, doch door een tweetal per sonen werden met kennis de middelen tot hulp van drenkelingen toegepast, met het gevolg dat na ruim 3 kwartier hunne WESTKAPELLE. Verleden jaar is aan den Westkappelschen zeedijk begonnen met. 't bouwen van een plankierhoofd, doch door de toen uitgebroken werksta king onder de dijkwerkers voor dat jaar stop gezet. Nu is verleden week het werk met de stoom-heimachine afgeloopen en de machine met de daartoe benoodigde gereedschappen worden nu afgetakeld en tot vervoer gereed gemaakt. Nu dat werk is afgeloopen zal de verbinding met zoo genaamde „gordingen", het opleggen van „plankier" en het opvullen van den bo dem nog geruimen tijd werk geven. De visschers te Philippine zullen niet deelnemen aan de vlootrevue in het Engelschegat op 13 Sept. Dit is be sloten, op een Zaterdagmiddag andermaal door hen, onder voorzitterschap van den heer Rammeloo-Kusse, gehouden verga dering. Deze deelde mede eene lijst van den voorzitter van het visscherijbestuur te hebben ontvangen, waarop zij hunne handteekening konden plaatsen, die aan genoemde revue wilden deelnemen. Daar de meeste visschers het onnoodig oordeelden H. M. op twee verschillende plaatsen zulk een hulde te brengen en alle visschers hebben beloofd daartoe Za- [terdag 14 Sept. aan het einde van het kanaal te Philippine tegenwoordig te zijn bij gelegenheid dat II. M. dan passeert naar Neuzen, heeft, niemand die lijst ge- teekend. Eenige werklieden, te Bruinisse woonachtig, vertrokken verleden week van daar, om te gaan werken te Bork in Duitschland. Zij hadden het adres op een briefkaart, die evenwel zoo slecht, geschreven was, dal. men er van maakte Borken in West- falen. Toen zij daar aankwamen, was er geen werk voor hen. Zij moesten dus onverrichter zake naar hun woonplaats torugkeeren. Twee hunner hadden echter geen geld genoeg voor de geheele terugreis. Zij be reikten per spoor Venlo, en wandelden vandaar naar Steenbergen, alwaar zij van eten en reisgeld voorzien werden. Thans zijn zij weder naar Venlo ver trokken, waar zij nu afgehaald worden. Koninklijk bezoek aan Zee land. Aangaande het huldeblijk, dat Belgen voornemens zijn op 14 September aan onze Koningin aan te bieden, meldt men van de Belgische grenzen nader: De burgemeesters, volksvertegenwoor digers en senatoren in ambtskostuum zul len op het stadhuis te Hulst aan H. M. namens de Belgische grensbewoners aan bieden een grooten gouden gedenkpen ning, waarop door een der voornaamste Belgische kunstenaars het wapen van het Land van Waes gegrift is. Deze gedenk penning zal worden overhandigd door den heer Van Naemen, burgemeester van St. Nicolaas, omdat vooral deze stad veel verplicht is aan het Huis van Oranje. Door toedoen toch van Koning Willem I werd te St. Nicolaas gesticht een Nederland- sche Handelmaatschappij, die rijkdom bracht niet alleen in St. Nicolaas, maar ook in de omliggende gemeenten. De visschers te Berge n-o p-Z o o ro zijn ook uitgenoodigd, deel te nemen aan de revue der visschersvloot, ter gelegen heid van het Koninklijk bezoek in Sep tember aan Zeeland. Te Haarlem heeft iemar: chinepersoneel van Tewe een bezoeker met een stuj uitgeslagen. De bezoeker over betaling met een ju trok de machineman voor politie nam allen mee na Aldaar werd een 21-j| looze jongeman uil 'I wat bedenkelijken toestand nas gebracht. Daar ontdekte int ken op borst en hals en r door een onbekende was worden en in 't water gew< heeft men hier met een wegens roofzucht le doen, lings ledige portemonaie w| dere slraal gevonden. De middels overleden, zoodat nimmer zal worden opgeld 53-jarige ongehuwde wer| warden, kostwinner eener die weduwe is, was op ping eener fabriek aan In zakken. Plotseling schoot I kwam met het hoofd na: den steenen vloer terecht, middellijk dood was. knaap te Tilburg, die Vri luk had van de fiets te wendig gekneusd werd, i| de gevolgen bezweken. - Zondagmorgen een vrouw tiet Goirke oversteken toei passeerde. Zij werd door grepen en enkele wagens gi het lichaam. De vrouw w; lijk. Te Ulvenhout is e je naar het huis van bew verdacht haar kind, 2 ma, het leven te hebben gebr der, medeplichtig aan der verzekerde bewaring gebra gelukkige gewoonte van met de handen aan open men heeft te Dordrecht we offer gemaakt. Een 18-j had dezer dagen de onvooi wondje aan haar lip me' aan te raken, wat bloedJ gevolge had. Spoedig zette en Zondagmorgen overleed] te Ottersum (L.), die eei wondje aan zijn arm had deren, aan het miltvuur g verbrand, schijnt ten gc bloedvergiftiging gekregen hoogen graad, zoodat me het behoud van zijn lev' Agatha (N. Br.) geraakte door het steigeren van zi de wielen van een kar. uur overleed de man onde Te Gronsveld (Limburg) een 12-jarige knaap. Hij h Hij heeft bekend het IC waarvan wij dezer dagen ten, bij ongeluk, doordat ging, te hebben doodges naar de marechaussée-kazi en vervolgens naar Maast; waar hij door den Recht in verhoor genomen werd. schreef men aan de „Zw. dagavond circa elf uur den heer Silderliuis n waarin twee dames gezet, aankwam, werd het paar tot staan gebracht even Met zware knuppels wei- mishandeld. Het gelukte d paard voort !te krijgen, laten achtervolgden hen tp van den heer S. Het blei. doen had met eenige pol hier den laatsten tijd h streek onveilig maken. lh litie gelukken een hunner Een der daders is voorri Brutale aanrand heeft een brutale aanren ving plaats gehad in de station De Bilt. Twee knape leeftijd werden aangespr 20-jarige, zeer ongunstig die hun gelastte hun zakk onder bedreiging anders t regelen te zullen overgaan gens deden wat geëischt der kwam daardoor in he portemonnaie met 15 ce spoorkaartje De BiltUtre hield het individu drie jo hetzelfde werd bevolen aarzelden dreigde de mar doodslaan, waarop hem een werd overhandigd. De aanr toen in de bosschen, ter by de politie aangifte ded beurde. Rijks- en gemeen onmiddelijk een onderzoe station De Bilt bleek d antwoordende aan het jongens, per trein vertro richting Utrecht. Tegen de politie den verdachte De Bilt; de man trachtte maar liep daarbij in de veldwachter, die hem onve weg tegen trad. Geboeid der naar het politie bureau bij fouilleering het horloge naie ep hem bevonden w geld was 6 cent besteed bier. Bovendien werd de gevonden van eenig landbo onlangs ontvreemd, van i aangifte was gedaan De. staat bij de politie aileron J schreven. Hij bekende de

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2