Ml RECLAMES. GEMENGD NIEUWS. laatste öj ÏTERKNÏ ONDER landbouw e I'M IM opgevraagd (tot vestiging aldaar van het nieuw archief). Tevens zon dan weer in uitzicht komen vermeerdering van salaris van den betrokken gymnastiekleeraar in verband met de groote vermeerdering zij ner lesuren. Genoemde heeren achten dat ongewensoht in verband met den slechten staat, der gemeemte-financiën. Ten slotte nam de raad het voorstel aan, om deze zaak wederom in handen Ie. stellen van B. en W. om advies. - Wij vernemen dal de najaarsverga dering der Prov. Staten in deze provincie zal worden geopend op Dinsdag 8 October, des avonds half acht. VLISSINGEN. Aan H. M. de Koningin is een adres gezonden door eigenaren van eigen graven en grafruimten op de oude begraafplaats alhier, met verzoek het be sluit. van den gemeenteraad lol algeheele sluiting van genoemde begraafplaats in dien zin te wijzigen, dat zij, bezitters en bezitsters van bedoelde graven, het be zit daarvan en het recht op begraven daar in zullen mogen blijven behouden. Door koning Leopold zijn onderschei dingen toegekend aan tl leden van het Nederlandsch loodswezen alhier, wegens betoonden moral en zelfopoffering, bij de redding van de geheele equipage der Bel gische loodssloep, welke op 11 December op de reede alhier is omgeslagen. KLOETINGE. Gistermorgen te elf uur heeft dhr. K. Kalewijn zich in een schuurtje opgehangen. Het lijk werd naar zijn wo ning te Kloetinge vervoerd. KBABBEND1.IKE. Woensdagm'ddag had hier een ernstig ongeluk plaats. Een zoon tje van den landbouwer W. was bij hel karwijdorsohen op het land. Het lie]) langs e.en der stangen van de ros en werd daar door gegrepen, en eenige malen rondge draaid. Spoedig werden de paarden tot stilstand gebracht en het kind uit zijn netelige positie verlost en naar tiuis ge bracht. Er bestaat hoop, dat het geen ernstige gevolgen er van ondervinden zal. IERSEKE. Dinsdagmorgen ving schip per M. Paauwe' in de door hem uitge zette rognelten twee zeehonden. Een welkome vangst, vooral waar op het aan brengen van zeehonden een premie is ge steld van f 2.50 voor een mannetje en f3 voor een wijfje. Door Gedeputeerde Stalen van Zee land is tot. lid-werkman in de plaatselijke commissie, bedoeld bij art. 8(i der Onge vallenwet, welke haar zetel heeft te Ier- seke, benoemd Jacob .Vlarteijn, timmer mansknecht te Ierseke. OUD-VOSSEMEER. Als een bswijs dat het, voor den landbouwer nog al meeloopt met, de opbrengst van het verdronken land is dienende dat de landbouwer N. alhier zijn gerst, en rogge heeft verkocht voor f 10ft en f 120 per geniet, wanneer men be denkt dat 'tland ook ruim 3 weken onder water heeft gestaan, is dit voorzeker geen minne prijs. Ook een stukje groot 125 roe den dat nog langer ieder lij onder water kwam, heeft, thans ruim 5 H.L. koolzaad opgebracht, wat hij den hoogen prijs van 't zaad f 14,25 per H.L. ook een goede pacht, oplevert. Ook de aardappelen uit denzeltden grond zijn zeer goed. TER NEUZEN. Dinsdagavond is alhier onder eere-voorzi tterschap van den bur gemeester den heer A. P. Geill, eene commissie gevormd om Ier gelegenheid van het bezoek van liet vorstelijk echt paar op 14 Sept. a.s. feestelijkheden te organist-eren. Voorloopig werd een pro gramma besproken dat nader zal wor den vastgesteld, en waarbij natuurlijk re kening zal moeten worden gehouden niet den financieelen steun, die verkregen wordt. Daarvoor zal een beroep gedaan worden op de medewerking der ingezete nen, terwijl ook vanwege de gemeente een subsidie zal worden gevraagd. Gister morgen vertrok Z. M. Koning Leopold niet het stoomjacht „Alberta" uit Gent. Te Sas van Gent vertoefde hel jacht eonigen tijd en bezichtigde de ko ning van af de brug van het jacht de nieuwe ka naai werken. Ongeveer half twaalf stopte het jacht voor de uitmon ding van den nieuwen arm in liet. oude kanaal te Ter Neuzen. Verschillende schepen aan de losplaats waren gepavoi- seerd en op verschillende punten van de nieuwe sluiswerken wapperden de Neder- landsche en Belgische vlaggen, evenals aan de woningen langs de Westsluis. Ongeveer 12 ure kwam het jacht in die sluis. Talrijke belangstellenden waren aanwezig en juichton den op de brug staanden koning herhaaldelijk toe, die daarvoor groetend met zijn pet dankte en met, zijn binocle de omgeving bezichtigde. De Belgische loodscommissaris, de heer Durt, ging aan boord om den koning te begroeten. Ongeveer I ure vertrok het jacht uit de sluis en stoomde op naar Antwerpen. De gemeenteraad heeft in zijn giste ren gehouden zitting besloten een geld- leening van f 9000 a 4 pCt. tegen den koers van 96l/2 pCt. Ie gunnen aan Jules Oppenheim's bank te Groningen. Naar Burg. en Weth. werd, om advies, gezonden een verzoek van de algemeene feestcommissie, om een subsidie van f 500 uit de gemeentekas in verband met de te organiseeren feestelijkheden tijdens het Kon. bezoek in September. BOSCHKAPELLK. De verharding van den weg van de Bossche Straat tol het Stoppeldijker Veer langs den dijk in den Stoppeldijkpolder is gereed gekomen. Hij is 1876 M. lang en geheel gekasseid. Deze afdoende verbetering was hoog noodig, daar hij hij eenigszins nat weder schier onberijdbaar was, ook met geringe vrachten. Vrachten van of naar de richting Zaam- slag, Axel en Kijkuit moesten tol heden over Stoppeldijk vervoerd worden. Vanaf de koin der gemeente Boschka- pelle gerekendwordt de weg in genoem de richtingen ruim een half uur korter, terwijl men ook den tol aan de Veerstranl niet meer behoeft te passeercn. Te Hulst is thans ook een programma opgemaakt teneinde de Koningin en de Prins op de meest luisterrijke wijze te kunnen ontvangen. De zich gevormd hebbende feestcommis sie is voornemens de straatversiering in haar geheel op zich Ie nemen en op ver schillende plaatsen eerebogen op te rich ten. Hier en daar zullen estrades worden opgeslagen, waarop muziekgezelschappen zich af en toe zullen doen hooren en hij zonder tijdens hel voorbijrijden van den stoet. Tijdens liet Koninklijk Echtpaar op het Stadhuis vertoeft, zulten de kinderen der beide hoogste klassen der openbare en bijzondere scholen II. M. eenige liede ren toezingen. Na hel vertrek der Kon. gasten zullen de volksspelen een aanvang nemen. Het, Marktplein zal a giorno en de stads poorten zullen met gas worden verlicht. Ook het station wordt geïllumineerd en de ee re poorten. De burgerij wordt uitge- noodigd eveneens haar lunzen te illumi- neeren. De feestelijkheden zullen met luis terrijk vuurwerk worden gesloten. In de week van 17 lot en met 23 Juli 1907 kwamen in Zeeland voor: 4 ge vallen van typhus en febris lyphoidea; 5 van roodvonk en 9 van diphtherilis; te wetenvan typhus en febris lyphoidea 1 to St. Maartensdijk1 Ie Oudelande; 1 te Poortvliet, en 1 te Stavenisse; van rood vonk: 1 te Biervliet, 1 Ie 'sGravenpolder 2 te Hoofdplaat en 1 Ie Zuidzande; van diphtheritis2 te Axel2 Ie Goes en 5 te Zierikzee. BEDDEN In veeren en kapok, groote voerraad en zeer lage prijzen, DEKENS In ruime keuze, zeer goedkoop in het MAGAZIJN „BITTER", Lange Vorststraat, Goes. Een molenaar te Gouda is, terwijl hij bezig was een steen Ie scher|ien van den zolder gevallen en op een steenen vloer ferecht. gekomen. Hij stierf aan de gevol gen. - Een der opvarenden van een 1e Vlaai-dingen thuis behoorenden logger is hij het uitzetten der dagfok op zee over boord gevallen en verdronken. De 34- jarige man laat een weduwe met 6 kin deren achter. Te Rotterdam viel een werkman aan boord van een zeilschip in het ruim en stierf aan de bekomen in wendige kneuzingen. Te Noordwijk aan Zee wilde op de villa „Marezathe" be woond door de familie Waller, uil Delft het keukenmeisje '(.fornuis aanmaken met petroleum. Toen dit niet vlug ging, had zij de onvoorzichtigheid brandspiritus in de kachel Ie gieten, met 't noodlottig gevolg, dat zij eenige oogenhlikken later geheel ill vlammen naar huiten moest, snellen, waar eenige mannen, die op haar gillen kwamen toeschieten, de vlammen wisten te dooven. Zij werd echter zoo ernstig gewond, dat zij aan de gevolgen bezweek. Maandag liet do .Muntendam- mer venter, Andreas Clossmil, zich te Wildervank op z'n hondenkar voortrijden, lustig een deuntje zingende. Mogelijk door onoplettendheid, hotste het voertuig tegen de passeerende goederen tram. wilde de kar nog een goede wending geven, sprong er af, doch kwam onder de tram terecht. In deerniswaardige!! toestand werd de patiënt met veel moeite onder de tram weggehaald. Desertie op groote schaal. Op het avondappèl Ie Zulphen ontbraken Dins dag 60 huzaren van het vierde regiment. Onder Arnhem wenden door den len luit. ('aderius van Veen op de Rhedensche heide onder Hozend,aal 56 man aangetroffen. Zij werden onder geleide van vier marechaus sees te paard naar Arnhem en van daar per trein naar Zulphen teruggebracht. In de katholieke kerk te Neerssen werd Zondag een persoon gearresteerd, die door middel van lijmstokjes het offerblok tracht te te plunderen. Er werd voor een be drag van 38 mark aan klein geld in zijn bezit gevonden, terwijl aan verschillende stukjes do lijmsporen nog zichtbaar waren. Vermoedelijk beeft hij in de omstreken aan meer kerken oen bezoek gebracht. Doodslag. Men schrijft omtrent den doodslag onder Epe De metselaar II. .1. li. was Zondagmid dag uil visschen geweest met een tweetal arbeiders van de boerderij De Ganzen- emmer, een afdeeling van de inrichting het „Ilooggeland", alwaar drankzuchtigen door arbeid hun kosl verdienen. Nadat verschillende kroegen waren be zocht, werd de avond verder ten huizo van B, doorgebracht. Het schijnt hier tot woorden te zijn gekomen, waarbij B. zijn geweer van den muur nam. In den loop hiervan had hij een houlen laadstok zif ten, waaraan een scherpe punt was ge sneden. B. stak hiermede naar een zijner gasten, waarbij de punt dezen boven liet icehleroog in de hersenen drong, tevens een slagader doorsnijdende. De stool kwam zoo hevig aan, dat de laadstok ruim een decimeter in hel hoofd drong. De getroffene, zekere 11. D„ uil Nieuw- Ainslerdam, kon nog op oen stoel neer zinken, doch bleef toen wezenloos voor zich staren. Zijn kameraad was Ie voren reeds de woning .uilgeloopen. De dader zelf vermoedde nog niets van den ernst <lor verwonding. Eenige uren later, toen men D. wilde wegbrengen naar de boerderij, gulpte er een stroom bloed uil diens mond. On middellijk liet men den dokter halen, doch deze kon slechts den dood eonstaléeren. -. *s, terstond in hechtenis genomen. Hij is iemand die veel misbruik maakt van sterken drank, en ongunstig hij de justitie slaat aangeschreven. Reporter in den dop. Gisteren morgen kregen wij bezoek van een dreumes die even boven de tafel kon kijken en die ons met een gewichtig gezicht vertelde dat lig nieuws voor de krant had. Hij had liet zelf al opgeschreven ook. En toen kwam er mt een broekzakje een opgevouwen blad uit een cahier waarop de jonge reporter die naar bij vertelde tien jaren oud was - zijn bericht had opgeschreven. Curiosi- teitshalve laten wij het hier onveranderd volgen „Groningen 21 7 '07 Zondagavond 81/, uur. Hedenavond kwamen hier langs 2 vechtersbazen. Ze hadden elkaar met messen op de Vischmarkt en in de straat gestoken. Het bloed liep in stroomen neer en op de nep vanaf Kollee kon men het bloed zien liggen. Op het Zuiderdiep gekomen begon het weer maar in liet Haddingestraatje kwameu er een paar sieues an en die sienes pakten die gewonde man I eet. Het oor hing er slap an en de wond was boven de slaap Intussclien waieu er weer ecu paar oomes IJ t KL Pelsterstraatje en die hielden het volk tegen toen ging ik weg. Uw dw. dn. nieuwe spelling Ons berichtgevertje was zoo vriendelijk hierbij de toelichting tegeveu dat een „siene" of een „oome" een politieagent is en dat ij e' "n'euwe "peiling" onder geplaatst had omdat er „misschien wel een fout in stond". Het bericht was door den steller geïllu streerd met een teekening die oen duidelijk beeld gaf van het bovenbesc reven blordige drama. Een „oome" met een reusachtige sabel en een man met een half afeesla»en oor ontbraken er niet aan. (N. Gron. Ot.i De directeur van het post- en telegraaf kantoor te Willemstad is door de politie, terwijl hij met verlof te s' Gravenhage was' gevangen genomen en naar Breda vervoerd, waar hij thans in arrest gehouden wordt. JHijwordt verdacht van verduistering van f 1600 en vervalschiiig van zijne boeken. i a s. zal het juist 25 jaar geleden zijn, dat die ambtenaar daar bij de posterijen in dienst trad. Inzake de brutale nachtelijke inbraak m het magazijn van den juwelier den lieer Goudsmil, in ,te Passage, hoek Bui lenhof, te 's Gravenhage, tast de politie, ondanks haar ijverige nasporingen, nog steeds in liet duister. Wel hebben haar 'eenige vage aanduidingen bereikt, omtrent een persoon die zich 's nachts omstreeks ■1 uur in de nabijheid van hel geplun derde magazijn heeft bevonden, en zijn naar aanleiding van die gegevens een paar personen aangehouden, die beant woordden aan het verstrekte signalement, maar heide verdachten werden niet her kond. Bovendien leverden fouilleering en huiszoeking geen resultaat op: vandaar dal dit tweetal op vrije voeten is gelaten, thans heeft de politie ook van den be stolene een eerste opgave gekregen van de door hem vermiste voorwerpen, met een nadere omschrijving van verschillen de dezer sieraden. De eerste opgave om val reeds ongeveer «0 lieerenkettingen en sauloirs; 16 colliers, en 330 heeren- en damesnngen met brillonten, diamanten, paarlen, robijnen, lurkooisen, saffieren, smaragden en verschillende steenen. On der deze ringen komen ook eenige an tieke voor. Van deze genoemde voorwer pen bedraagt de waarde circa f30.000. Maar er wordt nog veel meer vermist en de heer G. is nog steeds bezig om door verdere inventarisatie een volledige lijst va,n de ontvreemde kleinoodiën aan de politie |c verschaften. Te Kerkrade hebben laagharligen drie ,kiuisbeelden, die langs den openbaren weg stonden, geheel vernield. Een lood gieter, werkzaam op hel dak van de pasto rie van de 11. K. Kerk aan de Assendelfl .straal te 's Gravenhage, had hel ongeluk te vallen. De reeds bejaarde werkman kwam met het hoofd op de straal steenen terecht en was ((Ogenblikkelijk dood ■Een schipper, met zijn schip liggende in do Seine nabij de werf van de firma Boot nabij Delft, vermiste gistermiddag zijn 11 jarigen zoon. Gisteravond om tien uur werd liet lijk van den knaap gevischt vlak bihel schip. Gisternamiddag is Ie La ren door de Gooisclie stoomtram, komen !o ui de richting Naardon, die in volle vaart liet Laarderhoogt afreed, overreden de 54 jarige mr, A. J. Helfrich uil Leiden, gepensioneerd raadsheer in het gerechtshof te Batavia, die tijdelijk te Laren verblijf hield. Doorschreeuwen en bellen werd ge tracht de opmerkzaamheid van den ver ongelukte, die hardhoorond was, te trek ken, doch te laat. Door de sterke helling was de ,1 ram niet zoo spoedig Ie stop- pen, zoodal de ongelukkige, op hel laatste oogenblik hel gevaar, waarin hij verkeer de. bemerkende en zijn draai juist verkeerd nemende, door de locomotief went gegre pen en alle drie de wagens over hel li chaam kreeg. Er onder uitgehaald, bleek liet leven uil liet vreeset ijk verminkte li chaam reeds geweken, waarna het lijk naar liet gemeentehuis Ie Laren werd ver voerd. Omtrent de herkomst van den luchtbal Ion, den 25 Juni gevoi.den te Bcets (bij Beesterzwaag) is thans zekerheid verkregen. Men meldt daaromtrent nog het volgende Van de Union Aeronautique, te Saint- Denis, is liet bericht ontvangen dat de ver miste personen zijn de heer Bulckaen, te Saint-Denis (Seine), eigenaar van den ballon en de heer Cannay, te Saint-Ouen (Seine), die hem vergezelde. De ballon is opgestegen den 24 Juni 's avond oin zeven uur op de Place Jean Bart, te Duinkerken. Sedert is in de woonplaatsen niets naders vernomen omtrent liet lot van de tuchtscbippers, die vermoedelijk in zee zijn omgekomen. Voor zoover bekend, is de ballon het laatst gezien bij Uitwellingerga. De ballon is gevonden op korten afstand van de schooi te Beets en moet zijn neer gekomen 2 uur 's nachts Omstreeks dien tijd hooiden de luiisgenooten van het hoofd der school eeuig geraasden vol genden morgen bleek het veroorzaakt te zijn doordat (le ballon in aanraking was geweest met het dak van de school, waar- au de sporen duidelijk zichtbaar waren. In de mand van den ballon zyn, gevonden gedeelten van een vergnlde en van een zilveren horlogeketling overigens was de mand geheel ledig. 0 n ge w e n s c h I e verkiezing s- p raki ij k e n. De burgemeester van Baarn heeft aan de besturen der jdaalselijke kiesvercenigingeil een circulaire gericht, waarin wordt gewezen oji de minder goede praktijken, welke hij de jongste stemming voor leden van den gemeenteraad werden aangewend. Door de besturen dier vereo- nigingen zijn toen stembiljetten in nage- bootsten wettelijken vorm verspreid, waar van enkele exemplaren bij opening, der stembus daarin werden gevonden, welke door het stembureau van onwaarde moes ten worden verklaard. Om verwarring bij de kiezers te voorkomen en in het belang eener richlige uitoefening der kiesbe- voegilheid, heeft de burgemeester thans verzocht van deze pseudo stembiljetten voortaan geen gebruik meer te maken. Humoristische schavuiten. Een paar nachten geleden brachten eenige inbrekers een bezoek aan den in strumentmaker en opticien Neumann te Berlijn. In den tjjd tusschen 3 en 6 uur sneden de dieven de groote etalageruit stuk, drukten er een opening in, waardoor zij gemakkelijk de in de uitstalkast lig gende voorwerpen konden bereiken, en stalen een groot aantal tooneelkijkers, tot een gezamenlijke waarde van 500 mark. De heeren „wu kten" in de allergrootste kalmte en rust des gemoeds, wat blijkt uit het feit. dat zij van alle kjjkers de prijzen losknipten en deze zorgvuldig naast elkaar in de uitstalkast legden. Het motief van bun inbraak gaven de inbrekers daarmede aan, dat zij een nog zeer bruikbare, maar leege portemonnaie ïyaast de achtergelaten prijskartonnetjes deponeerden Ie Luik gebeurde een vreeselijk ongeluk in de liuskruitfabriek „(lermont', op hel oogenblik, dal de werkt.eden aankwamen. Door korreling en wrijving van hel Inns kluit In ut een ontploffing plaats; vier werk lieden worden gedood; een doodelijk ge wond; de gehouwen van de fabriek zijn verwoest. Te Berlijn liet een knaap een vlieger op, waarvan door het. touw een gouddraad liep. Plotseling werd de jongen door een schok getroffen die hem deed neervallen. Hel touw was in aan raking gekomen met de elect rische tram- geleiding en blijkbaar was de stroom dooi de metalen draad gegaan. De handen van den knaap loonden zware brandwonden. Een humane terechtstelling. Bij de terechtstelling van den ter dood veroordeelden moordenaar Henry White, te olumbus, in den Amerikaanschen staat Ohio, is tiet weer eens gebleken, da.t er aan die befaamde humane eleetrocutie nog wel hel een en ander hapert. De moordenaar werd op den eleclri- schen stoel vastgesnoerd en de stroom gesloten. Ofschoon de spanning 1150 volts bedroeg, was de man niet onmiddellijk dood; de dokter constateerde, dat. het hart nog steeds sloeg. Men sloot den stroom voor de tweede maal. echter zon der het gewenschte gevolg. Toen deze nu weer opnieuw werd gesloten, sloegen er letterlijk vlammen uil White's lichaam, die op een levenden fakkel geleek. On danks de vlammen en den vreeselijken stank van brandend vleesch, liet men den versterkten stroom eenige seconden lang op hel lichaam van den veroordeelde in werken. Na het nu volgend onderzoek verklaar den de dokters, dat de man nu eindelijk goed en wel dood was, hetgeen ook een leek had kunnen zien, daar hij eenvou dig geroosterd was. Maar, ofschoon het lang niet de eerste keer is, da.t een eleetrocutie mislukt, blij ven de Amerikanen ze nog steeds voor „menschlievender" houden dan de guil- lotine. Nog telkens worden er uit de Newu lijken upgevischt, van meuschen die hij de ramp van (te Arcliangelst in April bij den ijsgang verdronken zijn Een vreemd ver schijnsel heeft zich daarbij een paar maal voorgedaan. Men vond u I. in de zakken of tusschen de kleeren zware steenen vast gebonden, blijkbaar met 't doel om de lijken te bezwaren en te beletten dat zij naar boven zou len drijven er. gevonden zouden worden. Pe eigenaar van't beruchte stoom bootje had indertijd het getal vermisten, nadat het eerste groote aantal lijken gebor gen was, op niet meer dan vijfentwintig aangegeven, om daarmee aan te tooneu, dat 't bootje niet meer dan het geoorloofde aantal passagiers aan boord had gehad. Intusschen zijn nu van die vijfentwintig vermisten al dertig geborgen, en zeer waar sehijnlijk ligt er nog menig lijk in de diepte van de rivierDe eigenaar van deze stoom boot! elerij is een machtig man aan de oe vers van de Newa, en men spreekt er nu van, dat op zijn bevel elk lijk, dat ergens drijvende gevonden werd, met steenen be laden is en op die wijze weggemoffeld werd. De Aulomobielrit Peking-Parijs schijnt, goed te zullen slagen. De firma Spijker ontving van haren chauffeur Goddard, uit irkoetsk een 'telegram, waarin hij meldde, dal de Spijkerwagen te Irkoetsk was gear riveerd, na om 't geheele Baikalmeer ge reden te zijn. Hij verzocht om toezending van een grootere versnelling, teneinde te trachten prins Borghese te achterhalen, en verder om een nieuwen voorraad banden. Hij heeft, blijkens zijn telegram, alle hoop om als eerste Ie arriveeren, daar de Dion Boulons zijn achtergeraakl. Zijn wa gen heeft zich tot nu toe schitterend ge houden en aan niets is te merken, dal de wagen al ettelijke honderden kilometeis moeielijk terrein achter zich heeft. De „Tel." verneemt, dat onmiddellijk een mechanicien der firma met een groo tere versnelling en een voorraad handen naar Tomsk is vertrokken. Te Philadelphia is hel gebouw van een groote gieterij ingestortveertig personen kwamen daarbij om. Reeds zijn vijftien lijken uit het puin te voorschijn gebracht. Vijftig jaar geleden kwam illiain Bar- hour als een arme knaap in de Veroe- nigde Staten aan. Zwervende hij New Jersey, ging hij op een rotsblok zitten, om wal te eten. Dal schijnt diepen in druk np hem Ie hebben gemaakt, llij is nu oen millionair en heeft dal rotsblok ten koste van 24.000 gulden naar New Jersey laten overbrengen, waar liet eens zijn grafsteen zal vormen. H e t, t r e i n-o n g e 1 u k in Michi gan. Over het vreeslijke spoonvegonge luk op de l'ere Marquette Spoorweg, te Salem in Michigan, waarbij veertig men schen onmiddellijk werden gedood en zo venlig a tachtig zwaar gewond, van welke laatste er ondertusscheii vijf zijn overle den, terwijl er nog een vijftiental in levens gevaar verkooron, wordt nader het vol gende gemeld: De pleziert rein kwam uil liet stadje lonia op 'n zijlijn en had een 780 a 800 reizigers, spoorwegbeambten met hun vrouwen en kinderen, die voor een dagje naar Detroit gingen. Op 48 K.M. van Detroit, liep een goederentrein, welks machinist was bevolen te Detroit te wach ten tot de passagiers!rein voorhij was, op dezen laalslen met zooveel kracht, dat vijf of zes wagens op elkaar geschoven wei den, bijna alle wagens voor rooken, Ier- wijl de vrouwen en kinderen meest in de achterste wagens zalen. Zoo zijn er onder de slachtoffers dan ook slechts zes vrou wen en evenveel kinderen, al de overige verongelukten zijn mannen, meest huis vaders. De machinist van den goederen trein, die alleen de schuld draagt, is go vlucht. In een herberg in de huurt van lloff- mingslal werden dezer dagen de kastelein en zijne vrouw benevens eene vrouw, d.e hij hen inwoonde, vermoord gevonden. De drie vermoorde personen waren 50, nl en 85 jaar oud. Men vermoedt, dat drie hiiilenlandsche arbeiders den drievoudigeii moord begaan hebben. Tegenover het be richt (lat van roofmoord spreekt, wordt van andere zijde gemeld, dat. de drie ar ladders in de herberg onderdak hebben gezocht en daarbij met de bewoners ruzie gekregen hebben. De huisdeur was met geweld geopend. De vrouw van den her bergier lag met doorgesneden hals dood voor de trappen. Aan den hals vertoonden zich sporen eener vooraf plaats gehad heb bende wurging. De moordenaars hebben met de blijkbaar sterke wouw geen licht werk gehad. Ze hield nog een stuk van eene trapleuning in de hand. Zij is buiten voor ile huisdeur geweest, want daar wa ren bloedsporen zichtbaar en werd een pantoffel der vrouw gevonden. Wellicht is ze door middel van een strik, die men haar om den hals gegooid heeft, naar bin nen gesleurd geworden. De oude vrouw werd mot doorgesne den hals dood op het bed gevonden. De man werd in denzelfden toestand hoven op den zolder gevonden. Deze is blijkbaar ook eerst gewurgd om hem het schreeuwen le beletten. Het horlogl denaars van den keltinl kasten doorsnuffeld wj men tol heden nog ni(| Z o o'n Chinees! Chinees die een Euro] ilerij had bezocht, mi hel daar waargenom er van bewonderde, n critische opmerking, d denking verdient; „Gij Europeanen vei| wij alles verkeerd en menschenversland in waarom bindt gij dan u aan „Wat, wij binden onz aan?" vroeg degene geleid. „Natuurlijk I" Gij p neus naar den muur, in 'I duister, zien niet gebeurt, hebben voorli legen alles, wal zij hl niet en slaan daarom wanneer gij ze nadert, zich niet met u vertrc „Zij zijn dom en da van, dat gij ze verkee ze, zooals wij het. doei hel licht, kunnen aansj u dan leeren kennen, begrijpen, u gaarne zii paarden, familiare en worden „Aan den Europeaan ren", zegt de „Baard dit stukje is ontleend HANSWKERD. Dooif (lub" Ie Antwerpen i uitgeschreven, Ie geve Juli. De bepaalde afsl; Antwerpen. Aanvang 10 uur. Sein lol vel'lrc den door het lossen v Thans zijn hier een 3( nerc jachten gearriveei de zeilwedstrijd deel 1 u M e m o r i a in G. deidagmorgeii ten acht lig jaargetijde plaats heer G. II. Rcngs, in Middelburg. Treft' Mis te. zien opdragen heer Heiigs, kapelaan van den overledene. Z. geassisteerd dooi'den Z Briigeman en den Wel v. (i. Bom. Hoofd- en diepen rouw gestoken waren de geloovigen om voor de Zielcrusl Herder le bidden. Z. 1). H. de Bissehl tot pastoor te IJmuidenf F. A. Keet, kapelaan Martelaren van Gorcu MIDDELBURG. Wel school J alhier bij go overgangsexamen in le| de drie leden der scha aal belast niet het loei school, hulde gebracht wijzer G. J. Endhoveil 1 Sept. a.s. ontslag Nadat de heer Endhi had gegeven, werd hij school, den heer Blank Deze wees er op hoe gedurende een lange ri deze school gewerkt l toewijding, en al de was, en hoo hij steeds| waardige en benijdens beid behouden heeft. hoopte dal de dubbel (j rust een reeks van 1 In herinnering zij ge| Endhoven, die nu 70 ja dene jaren hij hel bijzo, kostscholen, heeft gedi jaar hij het. openbaai- i 27 jaar te Middelburg, hem eenige oogcnblikke wekl'heid verliezen. Benoemd lot onderw hare school te Hulst dl nisse te 's Heer Are Met zekerheid kan gj te Kloosterzanile-Groe Hontonisse, eene bijzon zal gesticht worden. Dij te staan hij den molenl huurder van eene won| bestemde terrein, heefi gen eene andere le zo] Met den bouw zal worden. In verhand met het niet doorgaan van de Haagsche lanilbouwle, gemeld, dal in Zuiol-H mond- en klauwzeer hi raden zal zijn het. vee ties niet in Sep te nib Ie brengen, teneinde over het geheele land waren ruim 500 beste len des lands ingeseh zullen moeten blijver wijziging optrede, die

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2