GEMENGD NIEUWS. Laatste Berichten. Schelven, A. Timmerman en C. Swartbol. Het voorloopig programma is als volgt samengesteld H. M. de Koningin en Prins Hendrik zullen op Vrijdag 13 Sept. a.s., ongeveer te kwart vóór 12 ure, bij aankomst aan het station, verwelkomd worden door den bur gemeester, waarbij waarschijnlijk door het muziekgezelschap „Kunst en Eer" een paar volksliederen zullen uitgevoerd wor den. Onder geleide van een eerewacht van 25 ruiters, waarvan commandant, on- dercommandanten en vaandeldrager zijn de heeren Th. v. d. Lek de CJercq, mr. W. Ridder van Rappard, jhr. L. M. J. Schuurbeque Boeije en E. J. Gelderman, begeven de Koninklijke Gasten zich met gevolg over den Grachtweg naar de stad door de Noord-Havenpoort. Vandaar be geeft. de stoet zich langs de Noordzijde der Oude Haven tot het Kraanplein, waar een eerepoort zal worden opgericht en wellicht een gemengd koor van 13G per sonen, bestaande uit de gezelschappen „Polyhymnia", „Luctor et Emergo", „Looft den Heer" en „St.-Cecilia" een lied zullen zingen, onder directie van den heer J. H. Letzer, directeur van eerstge noemd gezelschap. Vandaar wordt de tocht voortgezet langs de Zuidzijde der Oude Haven, Appelmarkt, Poststraat, langs de Nieuwe Kerk, waar H.H. M.M. waarschijn lijk door een kinderkoor een lied zal wor den toegezongen. Vervolgens wordt de tocht door de Meelstraat voortgezet naar het Stadhuis, dat smaakvol gerestaureerd en versierd wordt, waar de Hooge Gas ten vanwege de gemeente een lunch van 57 couverts zal worden aangeboden, die van 12.15 tot 1.15 uur zal duren. Aan deze lunch zal worden deelgenomen door Z.Ex. den Commissaris der Koningin in deze provincie, de leden van Gedep. St., van de Prov. St. voor Schouwen en Dui- veland, die van den Gemeenteraad en eenige andere autoriteiten. Na afloop dezer lunch, wordt cercle gehouden en daarna te 1.30 uur de tocht door de stad hervat tot omstreeks half drie pre, waarna de Vorstelijke personen de gemeente per stoomtram verlaten, uit geleide gedaan door B. en W., benevens de leden van den Raad dezer gemeente. Na het vertrek der Vorstelijke Familie worden in de daartoe opgerichte tenten op het Kraanplein en het Havenplein mu ziekuitvoeringen gegeven, die gevolgd zul len worden door muzikale wandelingen door een groot gedeelte der stad. Vanwege de vereeniging „Tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer" zullen van 36 ure volksspelen op Haven- en Kraanplein gegeven worden. Door de gemeente zal het feestterrein, zijnde het Kraanplein, het Havenpark en het Havenplein, worden verlicht, terwijl de bewoners der Oude Haven, wel zullen zorgen daaraan een behoorlijke aanslui ting te geven. De Oude Haven leent zich daartoe zoo prachtig. Het geheel wordt besloten met een groot vuurwerk. BAARLAND. In den nacht van Zondag op Maandag zijn ten nadeele van de M. aldaar ontvreemd enkele vischfuiken van ijzerdraad, liggende in een door bedoelde persoon gepacht vischwater. De politie stelt, een nauwkeurig onder zoek in. IERSEKE. Zondagavond toen W. Pcdeij zich met paard en kar naar hel weiland begaf om de koeien te melken, brak on derweg een der karboomen, waardoor P. achter het paard kwam te. vallen en waar van hij eenige. rake trappen ontving, zoo- dat een zijner boenen ernstig werd ge kneusd. Geneeskundige hulp moest direct worden ingeroepen. KRABBENDI.JKE. Zaterdagnamiddag omstreeks half 6 reden aan den „Mei boom" twee motorrijwielen tegen elkaar. Van het eene was het achterwiel geheel stuk. Persoonlijke ongelukken hadden er niet bij plaats. Eer er eens dood en vallen, doordat er een paar tegen elkaar rijden, of er een tegen een aankomenden wagen aanbotst of tegen de paarden vliegt, of ook een of meer van 'de daar spelende of wandelende kinderen worden overreden, ware wel gewensch.t, dat de haag daar werd ge rooid. OVEZAND. Maandag had de metselaar M. S. uit Goes het ongeluk, toen hij hier aan 'het werk was, een steen op zijn hoofd te krijgen. Nadat, de geneesheer het hoofd had Verbonden, kon de metselaar naar Goes terugkeeren. HOEDEKENSKERKE. Bij de restaura tie van het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente alhier, zijn verschillende graf zerken gevonden, waaronder voor de ge schiedenis belangrijke. Tot. dusver meen de men dat. de te Hoedekenskerke begra ven liggende "Willem de Vrieze van Oost ende was de laatste ridder van zijn ge slacht. Nu is een zerk gevonden, aanwij zende de plaats, waar de twee laatste de Vriezen van Oostende begraven liggen, die zonder mannelijke nakomelingen stier ven en dus de laatste nakomelingen van hun geslacht waren. HEINKENSZAND. Benoemd lot telegra fist bij de Staatsspoorwegen dhr. M. ,T. Braam te 's Heer Arendskerke. B1EZELINGE. De mailtrein, welke hier ongeveer tien uur moet passeeren, moest, hedenvoormiddag wegens een defect aan de machine blijven staan. Daar de goederentrein, die den sneltrein hier in den regel laat. passeeren, hier stond, werd de machine daarvan voor den mailtrein geplaatst, om daarna de reis naar Vlissingen te vervolgen. TERNEUZEN. Het bestuur der „Ter Neuzensche Eerewacht" ontving een schrijven waarin de particuliere secreta ris van H. M. de Koningin, jhr. F. M. L. van Geen, namens H. Al. bericht dat het aangeboden geleide bij Haar bezoek aan Neuzen op 14 Sepl. gaarne wordt aanvaard. Alhier werd in de Maandagavond gehouden vergadering der liberale kies- vereeniging voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad (vacature ont staan door 'het vertrek van den heer Van Dale) candidaat gesteld de heer M. van den Hoek, 'de onlangs niet herkozen wet houder van fabricage. In do terzelfder tijd door de anti-revo lutionaire kiesvereeniging gehouden ver gadering werd candidaat gesteld de lieer P. J. Scheele. Men zorge den laatste ge kozen te krijgen. AXEL. Uitslag van de herstemming voor een lid van den Gemeenteraad, tusscben A. E. Kruijsse en P. v. Fraaijenhove. Uitgebracht 453 stemmenvan onwaarde 9. A. E. C. Kruijsse 250; P. v. Fraaijen hove 194, zoodat gekozen is A. E. C. Kiuijsse. I.IZENDIJKE. Door hot schrikken van zijn paard, dat op hol sloeg, is de knecht A. Buysse, 'te Biervliet, er af gevallen en door het dier doodgeslagen. STOPPELDIJK. De feestcommissie der installatie van den heer P. de Waal als burgemeester dezer gemeente sloot hare rekening met een batig saldo van ruim f80. Voor dit bedrag is een prachtig schrijfbureau gekocht voor Z.Ed.Achtb. ter blijvende herinnering aan de welgeslaagde feestviering en als blijk der ingenomen heid der ingezetenen met zijne benoeming tot. hoofd der gemeente. LAMSWAARDE. De Boerenbond alhier heeft 'eene maaimachine aangeschaft we gens het groot gebrek aan werkkrachten in den hooitijd. Baldadigen hebben in een te maaien veld ijzeren pinnen geslagen, waardoor de machine zeer is beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. Bij kon. besluit, zijn benoemd tot. dijk graaf van den PhilippinepolderE. Cue- lenaere, te Philippine; tot plaatsvervan gend dijkgraaf van den stad Philippine polder: P. Rammeloo, Ie Philippine; tot dijkgraaf van den Nieuw-Olhenepolder: 1). Dekker Fz„ te Zaamslag; tot gezwo rene van het waterschap Stavenisse: A. IL van der Slikke, te Stavenisse; tol dijk graaf van den SlroodorpepolderA. P. Woutersen, te Krabbendijketot dijkgraaf van den Paulinapolder: F. B. Thomaes, te Biervliet; tot gezworene van den Ange- linapolder: Ch. J. Sturm, te Biervliet, en E. Cuelenaere, Ie Philippine; tol gezwo rene van 'den Clarapolder: C. A. Haver beke, te IJzendijke. Vrijdag werd 'te Bruinisse een ver gadering gehouden Van schippers, om de mogelijkheid te bespreken H. AI. door de visschersvloot te begroeten. De vergade ring was niet talrijk bezocht, en uil de besprekingen bleek, dat de zaak niet wel mogelijk is, omdat het tij op den feest dag slecht valt, zoodat de schippers veel te langen tijd op het water moeten zijn, eer zij de haven weer binnen kunnen. Bij gelegenheid van de Oudc-Polder- sc.he kermis had Zondag onder de ge meente Zuiddoirpe omstreeks midder nacht een hevige vechtpartij plaats, waar bij gebruik gemaakt werd van de revolver. De Zuiddorpsche rijksveldwachter Jong bloed trachtte de vechtenden te scheiden en wilde een hunner de revolver ontruk ken. De houder van het wapen richtte het op den veldwachter, die daarbij een schot, ontving in den arm. De dader, eeir berucht, persoon van Belgisch Overslag, wist te ontkomen. Een geneesheer van VVachlebeke ver bond den getroffene en vervoerde hem ter verdere verpleging naar zijn woning. De. gemeente-veldwachter begaf zich over de grens om zoo mogelijk de inhech tenisneming van den schutter te bewer ken. Een Belgisch gendarme wilde daar toe echter geen hulp bieden, wijl hij bui ten dienst was. De gemeente-veldwachter trof ook den dader aan en deze bekende op den rijks veldwachter geschoten te hebben. Maar de Nederlandsche beambte moest onverrichter zake terugkeeren. Maandag echter begaf hij zich met den brigadier der rijksveldwacht naar Moer- heke om de Belgische gendarmerie te ver zoeken den dader te arresteeren. De gevraagde modewerking werd aldaar verkregen en manschappen uitgezonden om 'den dader op te sporen. Of dit re sultaat heeft gehad, is nog niet bekend. (M. C.). Op de groote Markt te 's-Gravenhage verloor een heer een bankbiljet van f 25. Een jongen, dio dit zag, raapte het op eu wilde er zich mede nit de voeten maken. Maar toen begon een op de markt zittende koopvrouw te roepen, dat zij het biljet had laten vallen en het dus haar toekwam. Eenige jongens stelden zich toen ridderlijk voor haar in de bres en grepen door hard loopen den te hartstochtelijken liefhebber van bankbiljetten. Maar nu kwam ook de werkelijke verliezer op de vlakte en met hem ook een politieagent die het geheele gezelschap meenam. Toen een zestal heeren uit Groningen langs de gevaarlijke helling van den Berg en-Dalschen hollen weg naar Beek wilden fietsen, kon één hunner zijn fiets niet meer inhouden hij kwam te vallen en moest onder behandeling gesteld worden van den dokter, die dadelijk zijn overbrenging gelastte naar het Ziekenhuis, alwaar bleek dat hij aan hersenschudding leed Te Nederweert is de 27-jarige H. K. bij het kersenplukken, waartoe hij in den boom geklommen was, door bet breken van den tak gevallen. Hij kwam op het hoofd neer en overleed spoedig na het ongeval. Hilariteit! Dezer dagen arriveerde Ie Amsterdam aan het Centraal Station 'I, muziekgezelschap (74 personen) uil Te- gelen (Limburg) om aldaar deel Ie nemen aan den wedstrijd in het. Baleis voor Volksvlijt. Met ontplooid vaandel wilde men do stad doorgaan, maar zulks werd verbo den door een dienaar van Hermandad. En aangezien men geen omhulsel bij zich had, werd de demi van den orkest-direc teur er om heen gehangen met de woor den „zie zoo vaantje, die eer heb je nog nooit genoten, dat je de jas van je direc teur heb aan gehad en thans wel in de hoofdstad Amsterdam". Onder algemeen gelach trok men in op tocht door de hoofdstraten naar hel Paleis. Een brutale inbraak. Gisteren nacht is te 's Gravenhage in hel hartje van de stad een zeldzame brutale inbraak gepleegd. In het magazijn van den juwelier Goud smit, op den hoek van de Passage, is de etalagekast leeggeplunderd. De waarde 'van de ontvreemde siera den bedraagt duizendendie schade wordt echter door verzekering gedekt. De inbraak is gepleegd met behulp van valsche sleutels en van de daders is nog geen spoor gevonden. Hel magazijn was 's nachts onbeheerd. Onder Losser moest een landbouwer een overweg 'passeeren toen de tram na derde. Hij 'zat in zijn kar met vrouw, dochter en een paar kleinkinderen. We tende dat. zijn paard schichtig was, sprong de "man 'uit de kar en hield het paard bij de 'teugels. Maar juist toen de tram op een paar passen afstands was genaderd, begon het paard te steigeren. De machi nist. remde uit alle macht, doch kon niet meer voorkomen dat de man met paard en kar 'onder den trein geraakte. De man was onmiddellijk een lijk, de kar werd verbrijzeld, de vrouw bekwam verschillen de ernstige, 'de dochter minder ernstige kwetsuren, de kinderen bleven ongedeerd; ook het paard bekwam weinig letsel, daar de trein dadelijk stilstond. Allen werden met denzelfden trein naar Oldenzaa.1 ver voerd. Hoe men in Limburg feest viert. Te Hom, 'n plaatsje van 1200 in woners bij Roermond, had voor eenige da gen een feestje plaats. Den jongen kasteel heer, van zijn huwelijksreis terugkeerend, werd door de bewoners van het dorp een feestelijke ontvangst bereid. Met eerebogen, groen en bloeme i waren de wegen versierd. In triomf werd het jonge paar binnenge leid. In dank hiervoor worden de mannelijke inwoners onthaald op bier. In elk café wordt een halve ton bier, d. i. ongeveer 160 liters, tot leegdrinken gedeponeerd. Als men nu weet, dat er niet minder dan 53 iezcr drinkgelegenheden zijn, en men de kinderen beneden zestien jaren, voor wie 'n afzonderlijk feestje georganiseerd wordt niet meerekend, dan kan men wel nagaan hoeveel er zal gedronken worden Dan komt er nog een dag voor de jonge meisjes deze worden in den slottuin onthaald op koffie, gebak en de noodige likeurtjes. Tot opvroolijking zal er een groot draaiorgel gebezigd worden en tot besluit worden de gehuwde vrouwen geïnviteerd op 'n koffie- partij. Brouwer, bakker en slager zullen er het best bij varen Men meldt uit Vechel aan de 's-Hert Ct. Zaterdag n. m. omstreeks drie uur ontstond een hevige brand in den Erkelkamp, nabij de sluis, waardoor twee huizen, bewoond door zes gezinnen, in een minimum van tijd in asch gelegd werden. De brand nam zoo snel toe, dat de arme bewoners bijna niets konden redden. De kleederen, die zij aan hadden waren nog al hun bezit. In het huis, dat het eerst door de vlammen werd aangetast, lagen twee kinderen te bed en de deur was op slot, wijl de ouders van huis waren. De buren hebben de arme kleinen nog met groote moeite gered' Drie woningen waren laag verzekerd, echter geen enkele inboedel, zoodat hier onderstand wel noodzakelijk is. Uit Oosterhout wordt aan dit blad gemeld: 5 arbeiderswoningen, een schuur, de siga renfabriek van den heer Sinck en een schoenmagazijn zijn hier afgebrand. Daar er geen water was kon men geen gebruik maken van de brandweer! Een varken en ten geit kwamen in de vlam men om. Te Vaassen drongen twee verpleeg den uit de bedelaarskolonio „De ganzen- emmer" in de woning van een beruchten vechtersbaas aldaar, om te vechten. De aangevallene nam een oud geweer en stootte hiermee naar een der indringers, en wel zoo dat de tromp dezen diep in 't oog drong. Daarop zette hij den gewonde op een stoel en verwijderde zich. Twee uren later vond men dezen doodgebloed op den stoel zitten. De andere verpleegde was er eveneens van door gegaan en herinnerde zich bij onderzoek niets meer van het gebeurde, want alle drie waren min of meer dronken geweest. Een knecht en een 4-jarig zoontje van een landbouwer te Genemuiden gingen terwijl de landbouwer naar de Kampens che weekmarkt was, een paard uit de weide helen. Toen het kereltje het dier even vast hield, sloeg het paard eensklaps op hol het ventje werd een eind meegesleurd en toen levenloos opgenomen: het touw van het halster was om den hals van den kleine geraakt en deze daardoor oogenblikkelijk geworgd geworden. Onder Heumen is een oude boerin door een automobiel, waarvan de bestuurder een Amerikaan was, overreden. De viouw is kort daarna over leden. Op een danspartij in het gebouw der Arbeidsvereeniging teZutphen zakte Zondagavond een 20-jarig meisje onder 't dansen plotseling ineen; zij overleed eenige oogenblikken daarna. Te Amsterdam is gisteren een ruim 14-jarige sckoorsteen- vegersjongen, die pas eenige uren geleden in dienst was getreden van een schoorsteen in de Kinkerstraat gestort en na eenige uren aan de gevolgen gestorven. Het gebeurde te Benthuizen, een stil dorpje in Zuid-Holland. Een soldaat, die daar ingekwartierd was en den invoer of uitvoer van door mond- en klauwzeer be smet vee moest beletten, was op zijn p >st in slaap govallen. Gevolg hiervaneen dag provoost. Om die straf te ondergaan, zou hij opge sloten worden in een hok boven in den toren, welk hok in de dorpswandeling met den wijdschen naam „luizenhok" betiteld wordt. Steeds, wanneer er in dat hok een dron kaard of een landloopr.r moet opgeborgen worden, roept men Benthuizen's sterksten man, om het, de dorpsrust zoo wreed ver storend, individu, naar boven in den toren te sleepen en in 't hok op te bergen Maar men had buiten den waard, die in dit geval door de anders zoo tamme dorpe lingen en boeren voorgesteld werd, gerekend, die in grooten getale kwamen aanrukken, en onder den uitroep: „Geen jongen van fatsoenlijke ouders in het luizenhok", den landsverdediger ontzetten, die nu zijn straf in een meer naar de eischen des tijds ingerichte prison, een dorschvloer bij een boer, heeft ondergaan. Gister heeft te Kalsruhe de uitspraak plaats gehad in een geruchtmakend proces. Een Amerikaansch professor, dr. Haw, werd verdacht zijn schoonmoeder, mevr. Molitor, die 950 000 mark bezat, te hebben dood geschoten, om het vermogen zijner vrouw in handen te krijgen. De man werd ter dood veroordeeld. Hij heeft hooger beroep aangeteekend. Een pijnlijk ongeluk heeft in de om- slreven van Pavia plaats gehad. Een jonge vrouw, wier echtgenoot, op hel oogenblik in Amerika is, was naar hare akkers gegaan en had hare heide kinderen, vijf en twee jaar oud, medege nomen. Hen 'niet willende blootgesteld ia- ten aan de warmte van de brandende zon, zei Ie 'zij hen neer in een droge beek, die door 'struikgewas overschaduwd werd. Toen zij met haar werk gereed was, wilde de moeder hare kleinen weer opzoe ken. Welke was hare smart echter, toen zij beiden verdronken vond. De beek diende voor de besproeiing van het land. Een werkman, die niets wist van ile aanwezigheid der kinderen daar, had de sluis, die het. water tegenhield, geopend en de kinderen werden door de zen plotselingen stroom verrast. De moeder, die op slag krankzinnig werd, is naar een gesticht overgebracht. Vrijdagavond heeft de politie te Brus sel een zonderling avontuur beleefd. Een man was langs de gasbuis, die dienl voor de illuminatie, omhoog geklommen tot aan het 'dak aan het stadhuis. Daar klau terde hij over de kornis en begon een wandeling door 'de goot. De pompiers wer den geroepen, maar de zonderlinge nacht wandelaar, want. het was gedurende den nacht, was ben te rap. Dan misten zij hem o]) de eene, dan weer op de andere plaats, tol 'hij eindelijk op de nok van het. dak plaats nam, waar men hem kon he reiken en hinden. Toen men hem wilde neerlaten greep hij zich aan een uitste kenden haak en maakle de koorden los, zoodal. al hel werk opnieuw moest begin nen. De zonderlinge man was een deftig spoorwegbeambte, die plotseling zinneloos geworden was. In geen land Ier wereld wordt zooveel kaart, gespeeld als in Oostenrijk. De Minis ter van 'Financiën heeft in 1906 niet min der dan 1.578.225 spellen kaarten van een stempel doen voorzien, wat. een spel kaarten op elke 16 inwoners ongeveer 'is. Deze kaarten worden gemaakt in 10 groote fabrieken, waar 'Vele honderden menschen werken, Bovendien zijn er 'dat. jaar nog 2.420.480 spellen kaarten gemaakt en uit gevoerd naar Engeland, Denemarken, Tur kije, Azië en Afrika. Het stempelen van de kaarten bracht in 1906 aan de schat kist f380.000 'op. Een ernstige scheepsramp wordt uit San- Francisco bericht: De stoomboot San Pedro kwam gedurende den mist in aanvaring met de stoomboot Columbia bestemd voor Portland De aanvaring had 's nachts plaats in een dikken mist. De met hout geladen San Pedro voer de Columbia doormid len, welke binnen het kwartier zonk. Te San Francisco is de stoomboot Roa noke met een aantal overlevenden der Columbia, die zij van de San Pedro had overgenomen, aangekomen, alsmede met een groot aantal lijken. Het staat vast, dat 150 menschen zijn verdroken. Over de ramp van de Columbia wordt nog het volgende meegedeeld in den Pa- rijschen Matin. Op het oogenblik van de botsing was de zee kalmde meeste reizi gers lagen in kooi. Plotseling ziet de gezag voerder, die op de brug staat, een donkere massa vlak voor den boeg. Onmiddellijk geeft hij bevel achteruit te stoomenmaar het was reeds te laat. De voorsteven van San Pedro liep in de bakboordzijde, met zoo'n vaart dat een aantal reizigers in hun kooi werden verpletterd. De overigen vlucht ten ep het dek. Toen zij het schip voelden zinken sprongen zij in zee en trachtten al zwemmende de San Pedro te bereiken. Kapitein Doran liet de sloepen uitbrengen; maar de meesten sloegen te pletter. Er was ook geen tijd om ze alle uit te brengen. De Columbia verdween in de golven, de voorplecht het eersthaar gezagvoerder had geen enkele poging gedaan om zich te redden. De meeste slachtoffers waren inwoners van San Francisco. Een diefachtige griffier. Het parket der Seine heeft een onderzoek ge opend tegen Rororh, deken der commies griffiers op het paleis van justitie. Hij is beschuldigd sedert jaren sommen te hebben ontvreemd, die gezamenlijk 50 000 fr. be dragen, zonder de juweelen of voorwerpen van waarde te rekenen, voortkomende van in beslagnemingen. Wegens zjjn hooge jaren, hij is 74 jaar, is hij voorloopig in vnjjheid gelaten. Een pleiziertrein, waarmede een groot aantal beambten der Pere Marquette Spoor wegmaatschappij met vrouwen en kinderen naar Detroit werd vervoerd, is in botsing gekomen met een goederentrein. Beide treinen werden vernield22 lijken zijn te voorschijn gebracht; men gelooft echter dat er nog een twaalftal onder de vernielde wagens begraven liggen. Er zijn vele ge wonden en dooden, bijna allen mannen. MIDDELBURG. De rekening der ge meente over 1906 sluit in ontvang op f707.768.835 en uitgaaf op f700.961.295, goed slot alzoo f 6807.54. Ontploffing in een steenkolenmijn. TOKIO. Den 20en dezer had een ont ploffing plaats in de Tooyoka-steenkolenmijn in de Bungo-provincie. Volgens officieel bericht zijn er 471 man in de mijn en bestaat er vrees, dat de mees ten van hen gedsod zijn. Eindexamen R. H. B. S. GOES. Heden deed de derde groep exa men aan de IL II. B. S. te Goes. Allen slaagdenéén trok zich terug. De geslaagden zijn de dames: M. V Konraad, AI. P. Lagaaij, E. Proos, E. .1. S. G. Robijn en E. P. J. C. H. Wisse, allen Ie Middelburg; voorts de her ren: J. van Dijke, A. A. Th. Fortgens te Zierikzee; A. Ruijse, C. G. Kabbooril, II. Schouwenburg en .1. Zander, Goes. fêiCSüïXAKEN. Dezer dagen verscheen voor de recht bank te Amsterdam, door vier man op een stoel met planken binnenge Iragen, als hoofdgetuige een jonge vrouw. De be klaagde was haar 33-jarige echtgenoot. Op 16 Dec. j 1 had deze haar met een mes ernstige verwondingen in den hals toegebracht en haar door do ruiten der eerste verdieping geworpen, zoodat haar been op twee plaatsen gebroken en zij inwendig zwaai gekneusd werd. Geruimen tijd was zij in het gasthuis verpleegd en ook nu nog was zij blijkbaar verre van hersteld. Daar echter de arts, die haar behandeld heeft, thans buitenlands is, werd de behan deling der zaak uitgesteld tot 5 Sept. e. k. De rechtbank te Middelburg heeft he den (Woensdag) veroordeeld wegens diefstal: E. G„ 23 jaar, huisvrouw van E. G. AI., kunstenmaakster, zonder vaste woonplaats, thans te Middelburg in hechtenis, t.ot 2 maanden gevangenisstraf met. mindering van het voorarrest; .1. <1. S„ 43 jaar, werkman te .Middelburg, tol 6 weken gevangenisstraf, en C. U„ 33 jaar, te Middelburg tot 1 maand gevange nisstraf mishandeling: A. II. M., 19 jaar, werkman Ie Koewacht, J. M., 18 jaar, arbeider te Sas van Gent en Al. N„ 19 jaar, arbeider Ie Sluis en F. N., 21 jaar, landbouwersknecht te Retraehement, allen lot f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis; F. J. v. K„ 21 jaar en J. F. v. K., 23 jaar, beiden voermansknechl te Ter Neu zen en J. C. IL, 20 jaar, pakhuisknecht te Vlissingen, ieder tot f5 boete, subs. 5 dagen hechtenis; beleediging van ambtenaren:

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2