GEMENGD NIEUWS insüï" Landbouw en Veefeeit BÜRGERÜIKE STAND, Ingezonden stukken. P o s t e i' ij e n. Correspondentie. enz. Nagekomen Advertentie. Vrouw L TRAAS-Zuidhoi. ONDERWIJS. I; van de beslui- lluli 1901, 9 Juli 15 Juli 1906, tot I voor den aanleg In stoomtramweg Hamburg met een I naar Vlissingen, |dgische grens in Bte, van Borsele Ban Bromversha- Hhet leed dat hij I het college va.n Hi medegaan. Hij Hl ijk tegen de be- I waarbij 26 vrije Honeel der tram- Hen gewaarborgd Hjsen was het ge- Hilum en hij brak Hagsrust van het Hls zou vervallen Hmet. het voorstel Ingcn. H dat Ged. Staten Hvoorstel hebben Hikt. hem dal wij Idat. de minister Hd van zijn macht Hrpen en daarom Hiet. onze vrijheid H te geven. Hij het voorstel van Hde het standpunt Romen juist, ■werd dit voorstel Bien verworpen. Is. is hier tijdelijk Itadasteir geplaatst Indmeter van het ■Commissaris van Irdag de vreemde- In des Rijks ver- I F. Sluis, griffier llhier staat op de ling der vacature Inschoten. Hrnlf vier houdt de I en fabrieken al- tadering. ie zich sinds 2b in alhier bevond, ■lgens noemde A. Iidelijk H. Met!Ier, Ifisch verzoek van maar Venlo over- ■itsche politie uit- ■en eenige perso- lalhier staan. An- Ij en allen keken ■'P hunner belang- lerm, die zich had .Na verloop van Iboer, die met be- Ivan de gemeente llen zwerm in een len massa belang- cen herstemming gemeenteraad in n de heeren H. P. mr. G. W. Sannes maken kolossaal Tstemming en bo at. in den raad te gond vóór de her- Schuttershof als ïeeren mr. P. J. es. ad voor Zeeland dat. de vrijzinnig oud-liberaal doch t zullen stemmen, rijfeld worden of Ig zal worden ge- anti-revolutionai- weede Japansche het. verloren ge- wischt, ook naar kantoor-, winkel- alhier heeft een gezet om te ge- ig en de Zondags- vereenigingen te ze poging zooveel en staking onder pon, is Zaterdag oot. der Red Star ende equipage de aankomst te V1 i s- den 40 man per bracht, waarna de >rd voortgezet. Arnhem gehouden dhouders van de idingmaatschappij d de heer D. E. directeur der gas- "o, te Rotterdam. am gehouden exa- inistrateur bij' de geslaagd de heer '.ichter bij de wer- n het VVilhelmina- ga.ng van 15 dezer Roole alhier. ZIERIKZEE De alphabetische aanbe velingslijst voor griffier bij de rechtbank alhier bestaat uit de heeren mrs. E. Bonn, J. P. de Maak en H. J. Wervelman. De beid- eersten zijn advocaat-procureur te 's Gravenhagede laatste is substituut griffier bij gemelde rechtbank. Aan den heer P. P de Crane, Con sulair Agent van Frankrijk, is de eervolle onderscheiding te beurt gevallen, bij be sluit van den Franschen Minister van Openbaar Onderwijs, Schoone Kunsten en Eeredienst, te worden benoemd tot Offi cier d'Académie. IERSEKE. Do landbouwerszoon J. de Schipper verwondde zich de rechterhand deimate aan een zeis, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Slachter A. Blok alhier, kochl op de verkooping te Kruiningen een rund, evenwel toen bij even later in den stal kwam was zijn rund vertrokken en bij nader onderzoek bleek dat een onbekend persoon aan een jongen last had gegeven het dier 'te bezorgen in lerseke om van daar te worden overgezet naar Gorishoek. De onbekende zou dan de fiets van den begeleider meebrengen. Tot heden is even wel de fietsrijdende onbekende niet te lerseke gekomen om de fiets van den jongen af te leveren en zijn rund op te eischen. De heer Blok heeft inmiddels zijn fiets terug gehaald. Bij de Zaterdag gehouden herstem ming voor de verkiezing van 3 Raads leden zijn uitgebracht, 447 stemmen, waar van 5 van onwaarde. Voorts verkregen .1. E. Bom 173; E. de Jonge 95; J. M. v. Oeveren 221J. de Schipper 185, J. flinke Jz. 242 en M. v. Stee Fz. 251 Stemmen. Alzoo herkozen .1. Sinke en ge kozen M. v. Stee Fz. en J. M. v. Oeveren. KATTENDIJKE. Door onzen burge meester, den beer J. L. Veltman, werd de vorige week de vereeniging „Onder linge hulp" met een paar vouwstoelen begiftigd, bovendien schonk hij een aan- lal nummers ter uitbreiding van de schoolbibliotheek en eenige prijsjes, welke hij later nog hoopte te vermeerderen, voor hel eerlang te houden schoolfeestje. Dal een en ander dankbaar werd aan vaard, behoefl wel niet te worden gezegd. BORSELE. In de vergadering van den gemeenteraad is besloten verandering te brengen in de hefting van den hoofde- lijken omslag. In de plaats van hetzelfde gelijke percentage voor elke klasse zal de heffing opklimmend zijn van 2 pel. tot 3.3 pel. In afwachting van de Koninklijke goedkeuring is de behandeling van hel kohier van den hoofdelijken omslag over 1907 uitgesteld. Naar aanleiding van eene aanvraag van den Kerkoraad der Herv. gemeente vond de raad goed eenige boomen te verkoopen als zijnde schadelijk voor weg en bouw land. 1IOEDEKENSKERKE. Bij gunstig weer 'zal het fanfarecorps „Con Amore" alhier, np 27 Juli a.s. een uitvoering in de open lucht geven te Kwadendamme. HEINKENSZAND. Eenige weken gele den is alhier naar N.-Amerika vertrokken C. Bai, en j.l. Vrijdag gevolgd door twee andere personen, n.l. L. Traas en C. Simonse, allen kooplieden eu gehuwd; het doel is hun geluk aldaar te beproe- ven om later ook hun vrouw en kinderen I te kunnen laten overkomen. TERNEUZEN. Een aantal inwoners van de buurt Sluiskil hebben een adres gericht aan H. M. de Koningin, waarin maatregelen worden verzocht tegen de jaarlijks terugkeerende verontreiniging van de westelijke waterleiding, gedurende den tijd van het verwerken der suikerbieten, wat een ondraaglijken last veroorzaakt voor de bewoners der langs die leiding staande huizen. Door de uitwaseming van die water leiding wordt de verf der huizen verteerd en de geur is ontzettend, zoodat de percee- 'en daarlangs staande als het ware onbe woonbaar zijn. Waar zoovele gezondheids maatregelen genomen worden, achten adres santen dezen toestand onhoudbaar. Reeds zijn meermalen bij verschillende autoritei- en P°gingea voor verbetering aangewend, doch zonder resultaat. Adressanten roepen daarom de tusschenkomst van H. M. in Fe Overslag kreeg een metselaar met een ctok een slag, waardoor hem de onderkaak verbrijzeld werd. De dader, een oppassend landbouwer, schijnt niet toere kenbaar. Eenige maanden geleden branden u ]'"'B en achuur af, waardoor hij nogal schade leedvan dien tijd af vertoonden zich teekeneu van krankzinnigheid. Te Spui, onder de gemeente Axel, is een kind van twee jaar in een tobbe met gevallen en verdronken. Aldaar is een jongen uit een boom ge- waardoor hij zijn arm brak In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken bij twee winkeliers te Hoe ™,7 R°°sei:daal. Een grootohoeveelheid D« ,v!nreIi n'ene™ zijn ontvreemd. Castrfcim': gepaM' Mbu De beruchte Walther is alhier gearresteerd, nadat hij bij een nieuwe inbraak gestoord was. Nader seint men in verband met deze arrestatie om. aan het Hbld.: Het is der politie mogen gelukken den beruchten Haarlemschen en Bloemendaal- schen internationalen inbreker Walther in handen te krijgen, na den geheeien dag jacht op dezen gemaakt te hebben. Walther was namelijk gevlucht in de richting Oastricum. Aan de Duinderbuurt heeft hij zich toegang verschaft tot een schuur, tijdeljjk bewoond door den spoor wegarbeider Teunis Mastenbroek. De vrouw ontwaakte door eenig gestommel, en het zolderluik uitziend, ontdekte zij Walther, die na een 5 tal eieren en wat melk gebruikt te hebben, bezig was de linnenkast te for- ceeren Zich ontdekt ziende vluchtte bij, maar werd nagezet door de spoorwegarbei ders Munster en Schermer, die hem dra in handen hadden en overleverden aan burge meester Hovy te Castricum, die oogenblik- kelijk zorgde dat de politie van Haarlem en Bloemendaal ter plaatse kwam. Deze arriveerde daarop per auto, die den heelen dag jacht maakte op den ontvluchte. De politie herkende Walther natuurlijk dadelijk terwijl op dit oogenblik de officier van justitie te Alkmaar verwacht wordt tot het nemen van een beslissing waarheen de misdadiger vervoerd zal worden. Als persoon maakt de inbreker geen ongunstigen indruk. Gekleed als strandheer, zal niemand in hem een zoo gevaarlijk heer erkennen Hij was volkomen kalm, ofschoon men ontdekken kon dat met kracht onderdrukt werd, hetgeen binnen in hem bruischt. In zijn bezit werd nog bevonden een ijzeren pen, waarmede hij zich waarschijnlijk tot de schuur toegang heeft verschaft. Per auto is Walther eerst naar Bloemen daal gebracht en nu zit hij te Haarlem. Een uit Utrecht overgekomen veld-wachter heeft in hem herkend den vóór vier jaar daar ontvluchten Richter. In „Het Nieuws van den Dag" van 4 dezer komt het volgende ingezonden stuk voor Naar aanleiding van de wijze van over brenging van den heer F. de Montigny naar de gevangenis komt de volgende vraag bij mij op „Waarom worden personen, die zich aan anderer goed vergrijpen, toch zoo verschil lend behandeld „Iemand, die honderden steelt, wordt per celwagen met de noodige escorte overge bracht en bij die duizenden van anderen zoek breDgt wordt met een gesloten rijtuig, mtt één Rijksveldwachter in politiek, over gebracht-'. Mevrouw 't Kamerlid. De Rus sische correspondent van de „Daily Mail'' vertelt, dat de echtgenoot van een der vrouwelijke leden van het Finsche Parle ment getracht heeft zelfmoord te plegen, omdat zijn vrouw zich zóó met de politiek bemoeit, dat zij haar huishouden verwaar loost en de ellende, die hij en zijn gezin moesten verduren, hem tot die daad brach ten. De politie heeft een onderzoek inge steld, en 't bleek werkelijk dat do man bijna geen eteu kreeg Weer een schandaal in zicht. Na de aardbevingen in Calabrië wer den niet alleen uit Italië, maar uit de ge- heele wereld sommen gelds gestuurd om de ellende der slachtoffers te lenigen. Reeds spoedig verspreide zich het gerncht, dat met deze zendingen hoofdzakelijk de minst behoeftigen geholpen werden, terwijl zij, die werkelijk gebrek leden, weinig of niet geholpen werden. De regeering stelde, ten aanzien van deze geruchten, een enquête in, die weldra geëindigd zal .zijn. De president der commissie tot onder zoek verklaarde echter reeds dezer dagen Het is helaas, maar al te waar, dat het gezonden geld, voor het grootste gedeelte aan betrekkelijk gefortuneerde men- schen verspild werd. Vooral in den eersten tijd wisten de meest brutalen, waaronder zelfs eenige burgemeesters, ten koste der armen, hun slag te slaan. Zeer waarschijn lijk zal de publicatie van het rapport ern stige gevolgen hebben, omdat eenige bur gemeesterg, die thans nog aan het hoofd hunner gemeenten staan, bij die gelegen heid belangrijke sommen verduisterden. Vrijdag waren te Antwerpen een twee tal werklieden bezig met het verrichten van uitgravingen voor de fundeeringen van een huis in de Schuttershofstraat. Plotse ling stortte de binnenkantjvan het terrein in, en werden de arbeiders, die in den drie meters diepen put werkten, geheel onder de aarde bedolven. Dadelijk werd, met behulp van de brand weer, een aanvang gemaakt met het red dingswerk. Daar er echter een tweede in zakking plaats had, moest men zeer voor zichtig te werk gaan. Na een half uur werkens, werden de twee mannen gevon den die nog teekenen van leven gaven. Toen zij eohter geheel uitgegraven waren, was de oudste reeds overleden. De andere werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat hij een beenbreuk en inwendige kneuzingen had bekomen. Een zonderling dubbe 1-1 even Een merkwaardig geval van verdubbe ling der persoonlijkheid houdt op het oogenblik <1© Amerikaansche psychologen op hel levendigst bezig. Het betreft hit' een lijken meester-kleermaker, Charles 1 Brewdn, uil Burlington, die vier jaar ge leden spoorloos verdween en wiens ver blijf, (rots alle nasporingen, in een myste rieus duister bleef gehuld. Thans heeft men den man in Clainfield teruggevonden; als een bescheiden kleer- makersmaatje werkte hij tegen uurloon, be weerde Frank Johnson te heelen en had de herinnering aan zijn vroeger leven ge heel en al verloren. Toen zijn vrienden hem kwamen opzoe ken, raakte hij 'huilen bezinning en viel daarop in een diepen slaap. Na zijn onl- waken liad hij zijn vierjarig leven als Johnson geheel vergeten fen herkende zijn vrouw, zijn familie en zijn vrienden onmid dellijk. De maatschappij voor psychisch onder zoek heeft zich onmiddellijk van het won derlijke geval meester gemaakt; professor James Hyslop, van de Columbia-universi- teit, hoopt 1) door middel van hypnose in Brewin weder de Johnson-persoonlijk- heid te kunnen opwekken. Gedurende de vier jaren, dat hij als gezel zijn brood verdiende, redde hij zijn werkgeefster, miss Mary Brown, het ievon en leidde juist hetzelfde godsdienstige' le ven, dat 'hij in Burlington geleid had. Hij placht geregeld twee dames te. be zoeken, Waarvan hij de eene voor zijn stiefmoeder, de andere voor zijin zusfer aanzag; ten bale van deze laatste, Anna Johnson, had hij zelfs een levensverzeke ring gesloten. Al deze feiten zijn door getuigen beves tigd. Alleen Brewin zelf herinnert er zich niets van. Hij was zelfs niet. in slaat., zijn familie naar de woning zijner vermeende moeder en zuster te geleiden. Kostwinner. In 'tgeheele dorp wist ieder, dat Stip stroopte, maar nog nim mer had men hem op heeler daad kun nen betrappen, zoodat Sip ongestraft bleef stroopen. Een rijk grondbezitter, die even eens uitgestrekte jachtterreinen bezat, was erg verbolgen over dat stroopen en deed al 't mogelijke om Sip te vangen. Sip was de politie echter steeds (e vlug af. De grondbezitter zon o-p een middel om Sip onschadelijk te maken. Eindelijk meende hij een goed middel gevonden te hebben, hij zou trachten den jachthond van Sip te koopen, want zonder dat dier was de strooper vrijwel gevaarloos. Op een goeden dag ontmoette de grondbezitter Sip met zijn hond in 'tdorp. „Zeg kerel", zeide de jachtheer tot den strooper, „ik wil dien hond van jou koo pen, ik geef honderd gulden voor dat beest!" „Neen meneer, voor dat bedrag wil ik mijn beestje niet missen". „Vooruit dan maar tweehonderd gul den!" „Dan nog niet, meneer, ik wil hem niet kwijt!" „Maar kerel, ik begrijp je niet; jij bent een arme drommel en wil niet eens twee honderd gulden verdienen voor zoo'n mor meldier. Je hebt nauwelijks zelf voldoende te ©ten, hoe kan je nu in 's hemelsnaam daarenboven een hond onderhouden?" „Daarin zit 'm juist de kneep, meneer, ik onderhoud den hond niet, maar het dier onderhoudt mij!" Gedurende de maand Juni zijn in Zee land voorgekomen 2 gevallen van vlek ziekte der varkens, 1 te Scherpenisse en 1 te Ren esse. In het gansche rijk kwamen voor 5843 (199) gevallen van mond- en klauwzeer (hieronder 829 schapen en 851 varkens), 4 (4 van kwade droes, 49 (2) van schurft, 14 (7) van rotkreupel, 142 (82) van vlek ziekte, 31 (25) van miltvuur en 2 (2) van hondsdolheid. De cijfers tusschen haakjes duiden het aantal eigenaren aan. Men meldt uit Westelijk Schouwen: De stand van het gewas Oost-Indische kers, waarvan dit jaar minder is uitgezaaid dan andere jaren, is, behoudens enkele stukken, niet zeer bevredigend. Door de langdurige koude is veel zaad niet opgeko men. Op sommige velden staat niet l/3 van wat er op moest staan. Warmte kan echter nog veel goed maken. GOES. Ondertrouwd: 12, Jan Gorsse 22 j. jm. en Jannetje Bilo 17 j.jd. Geboren 15, Mattheus Cornelis z. v. Jan Christiaan Noordhoek en Henrica Pieter- nella Bastmeijer. Van 13—15 Juli. MIDDELBURG. BevallenA. M. van den Berg, geb. van Nieuwland, z.C. Gillissen, geb. de Jonge, z. Overleden: S. Labtruijère, 76 j., vrouw 'van P. J. Franchiinont. Van 913 Juli. VLISSINGEN. OndertrouwdA. Kamer- mans, jm. 25 j. en L. Vader, jd. 23 j.; A. J. van der Horst, jm. 47 j. en II. C. Oranje, jd. 35 j. Getrouwd: J. C. L. IVJong, jm. 22 j. en L. G. Flitser, jd. 24 j.; D. Swarl, jm. 24 j. en I. Zorgdrager, jd. 26 j. Bevallen: P. Anker, geb. de Keijzer, z.; P. van Wouwe, geb. van Beveren, d. Overleden: A. van der Kuyl, ongeil, d. j.A. van Belzen, z. 22 m. Van 612 Juli. ZIERIKZEE. Getrouwd: M. J. der We duwen, 31 j. jm. en T. D. Hendriks©, 19 j. jd. BevallenL. Constandsc, geb. Lammer- se, z. Overleden: C. v. d. Weele, 18 m., d. KBingelherg, wed. van M. de Kok, 80 j. Geschiedenis van het Oude Wilhelmie- tenklooster in het Instituut Sle Marie te Huybergeu. Uitgeest, 9 Juli 1907. Eerw. Br. Overste, Zoodra aangekondigd was, dat de „Ge schiedenis van het Instituut" verschenen was, hel) ik het boek bij mijn boekhan delaar besteld, ontvangen en met het groot ste genoegen gelezen. Huybergen, waur ik in mijn jeugd zooveel genoten heb, blijft bij mij in dankbare herinnering. Blij ben ik nu, dat ik de geschiedenis van het Instituut in woord en beeld altoos op mjjn kamer heb. Een oud-leerling Lijst van de aan hel Postkantoor te Goes en de daaronder behoorend© hulp kantoren tor post bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt, over de le helft der maand Juli. Richard Ladewig, Duitschland; P'. Nijs- sen, Hansweerd; Mej. Joh. Verkuil, Utrecht. Van de gebruikelijke reisjes van school kinderen kunnen we geen melding maken. GOES. Zalerdag werden in het polder huis door het bestuur van het water schap De Breede Watering be westen lerseke, publiek aanbesteed de navolgende bestekken in peroeelen: het eenjarig onderhoud van de gewone aarde-, kram- en steenglooiingswerken laagste inschrijver was de heer J. Bour- graaf, 34/10 pCt. beneden tarief; hoogste inschrijver de heer H. Koster Tz„ vol gens tarief, beiden te Wemeldinge onderhoud der sluizen, gebouwen, boo ten, peilschalen enz. laagste inschrijver was de heer W. v. d. Linde, Kattendijke, f 1049hoogste in schrijver de heer W. Koster Cz., Wemel- 'dingp, f 1280 onderhoud van het Polderhuis te Goes; het minst werd ingeschreven door den heer D. van Maris, Kapelle, f211; het hoogst door den heer M. Buitendijk, Goes, f349; het verbeteren van het havenplateau van het haventje te Kattendijke; minste inschrijver was de heer A. Fou- draine, Goes, f 810hoogste inschrijver dhr. W. v. 'd. Linde, Kattendijke, f869; onderhoud van de heulen, gelegen in het Waterschap; voor le en 2e kwartier was het minst ingeschreven door den heer J. Coppoolse, 'sHeer Hendrikskinderen, 5 pCt. heneden tarief; het hoogst door den heer C. van Maris, Kapelle, 5 pCt. boven tarief; voor 3e en 4e kwartier was de minste inschrijver de heer J. Coppoolse, 4 pCt. beneden tarief; hoogste inschrijver de 'heer C. v. Maris, 4 pCt. boven tarief; voor het 5e en 6e kwartier was de laagste inschrijver de heer D. van Maris, 4 pCt. beneden tarief; de hoogste de heer J. J. Dronkers, Kapelle, 1 pCt. beneden tarief voor het 7e en 8e kwartier werd het laagst ingeschreven door den heer A. Goedemondt, Ilansweert, 6 pCt. beneden tarief; het hoogst door den heer W. Goe man, lerseke, 2 pCt. beneden tarief; voor het 9e en 10e kwartier was in schrijver de heer W. v. d. Linde, vol gens tarief; het maken van een herstelglooiïng van zetbasalt, met bijlevering van alle mate rialen, (oppervlak 1600 M2); laagste inschrijver was de heer A. Ja cobs, Goes, f 7990hoogste de heer C. Zanen, Ammerstol, f 8964 hel. maken van eene glooiing van gewa pend beton (oppervlak 1900 M2); laagste inschrijver was de heer A. Ja cobs f 7723hoogste de heer J. J. Dron kers, Kapelle, f9330; het verbeteren van een strandhoofd van hij te vletten steen, eenigste inschrijver Was dhr. A. C. Zanen, Zierikzee, f2270; het delven van 1.120 M. lengte water leiding. Hiervoor was laagste inschrijver de heer A. van Genst, Woensdrecht, 'f3300; hoogste inschrijver was de heer A. de Jonge, f4984; het verlagen van 2 steenen heulen, laagste inschrijver was de heer D. v. Maris, f 1683hoogste de heer J. de Bourgraaff, f2313. Voor de beidé laatste perceelen gecom bineerd werd het laagst ingeschreven door den heer M. Kleppe, te Scherpenisse, f 4575- hel hoogst door den heer A. Ko- revaar, Dubbeldam, f4688. Den laagsten inschrijvers is het werk gegund. MIDDELBURG. Door B. en W. is aan besteed het maken van een fundeering voor twee generatorovens en eenige daar mede in verhand staande kleine werken voor de gasfabriek. Inschrijvers: (M. K. J eras Zonen, f1115; C. A. Goethals Zonen, f1338; H. J. Keulemans, f 1760; H. Janse Jzn„ f1798; allen alhier. Ge gund aan den laagste. BORSELE. Dezer dagen werden alhier door Notaris Van der Kloes, voor de Dia conie der Ned. Herv. gemeente, in het openhaar verpacht 24,30,40 Hectaren tiend- vrij Bouwland, gelegen in de gemeente Borsele in de polders Borsele en Nieuwe West-Kraai,jert, in 26 perceelen, aan 26 verschillende personen. De prijzen liepen van f37 tot f52 per gemet van 41.68 Aren per jaar. JciiïeD. Veilingsvereeniging „ZUID-BEVELAND". Goes, 13 Juli 1907. Kruisbessen 5 ct. per kilo; Aalbessen zwarte f 18,90, id. roode f 9, beiden per 100 kilo; id. witte 10 ct., Kersen 15 ct., Frambozen 20 ct., alles per K.G.; Aard appels f2 per H.L. Aangevoeld en verkocht. 5000 kilo zwar te en 1500 kilo roode bessen. Rotterdam, 15 Juli. 1907. Buitenlandsche granen vast. Binneulandsche kleiner aanvoer Nieuwe Tarwe - 10.50 i f 12.75 N. Rogge- 7.25 - 7.50 N Haver - 9.— - 9.15 N. Bruine Boon. - 9.-10. Witte Boonen - 0.- O. Kanariezaad -10.-10.25 Karwijzaad - 17.75 - 18.— Lijnzaad - Blauw Maanzaad - 23 50 - 24. Bruin Mosterdzaad - 29.- 29.50 Geel -30.- -32.— Maïs Mixed (Amer.) f 146 a f 145. Stoomend f145 a f 0—La Plata f0— stoomend. Odessa f 132. Stoomend f130 Donaufl36. Stoomend f 131 Novorossis st f 130. Varkens 23 a 24K. Licht soort 22 a '22 Vlugge omzet voor 't buitenland. Zeeuwsehe Eieren f3,80 a f4. Overmaasche Eieren f 4.a f 4.20. Aardappelen. Zeeuwsehe blauwe f0,— a f0,Geldersche idem f0,a f0, Zeeuwsehe Eigenheimers f0,-— a f0, Friesche idem f af Zeeuwsehe Bonte f0,a f0,Duitsche roode f f Westlandscbe zand f?,60 a f2,50, idem klei f2,— a f2,20, idem poters fl, af 1,25 per kinnemand. Geldersche Kralen f3,50. In verband met het vertrek van mjjn Echtgen. L TRAAS naar N.-Amerika be richt ondergeteekende het publiek, dat de RIJBEER te bespreken blijft en verzoekt beleefd daarvoor de gunst. Heinkenszand, 15 Juli 1907, DRIEWEGEN. De opgemaakte voor dracht voor onderwijzeres aan de Open bare Lagere School alhier bestaat uit de dames: 1. J. S. Meijers, Westendorp, gem. Wisch; 2. J. van Prooije, Walerland- kerkje; 3. M. L. Moelker, Serooskerke (Schouwen). Toelatingsexamen R. H. B. S. Goes. Tot de 3de klasse: Th. Sc. H. Martin. Tot de 2de klasse: G. M. J. Koeman. Tot de 1st© klasse: P. J. Drost, C. A. de Zeeuw, G. B. Janssen, D. G. v. d. Meer Mohr, S. H. de Raad, D. A. Paul, A. C. v. d. Plassche, O. van Bruggen, W. F. v. Riet, M. Lunenburg, J. M. Krijger, P. G. Wolff, J. M. Korstanje, A. Minder- hotud, P. J. van Putte, A. A. Meulendijk, A. J. v. Kalmthout, W. Duvekot, B. de Iloogh, .1. C. Dliont, J. P. Wessels, W. P. Boone, J. H. den Herder, C A. Duve kot, A. v. d. Wart, A. M. Boluijt, W. II. A. Coenen, N. C. J. Teulings, M. J. Mol, 11. Panhuijzen. Voorwaardelijk toegelaten: één. Van onze Thoolsche en Zuid-Beveland- sche en bekende Bergscho jongelui zijn, blijkens bericht in de „Bergsche Courant." aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Bergen op Zoom bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: Jan Butijn, Joh. Bu- tij'n en .1. Gelderblom. Van de 3e naar de 4e klasse: F. Blok, B. Blok, J. Buijs en J. v. Weeren. Van de 2e naar de 3e klasseP'. Bril, J. Bril, A. Butijn, M. Engelvaa'ri, A. Jagt, A. Krook, G. v. d. Kooi, .1. Touw, J. Vroegop en Sina de Bruijn. Van de le naar de 2e klasse: J. de Ja- ger, L. Kegge, L. Kostense, J. Ridder, .1. Snijder, A. Thorenaar, N. Visser, Jacoba de Rijke en P. Bal, Voor het examen als 3en stuurman bij de groote stoomvaart is te 'sHagc o.a. geslaagd de heer E. A. Faro van Mid delburg. IERSEKE. Geslaagd als leerling voor de Zeevaartschool te Amsterdam G. Joosse alhier. MIDDELBURG. Na gehouden examen aan de Rijks Hoogere Burgerschool alhier zjjn toegelaten tot de eerste klasse onvoorwaardelijk H. J. Dronkers, M. M. de Vos, J. F. Dikkenberg, J. W. Coopman, F. J. van der Hell, J. J. de Konink, L Z. Gillissen, J. M. Urchard, C. J. M. Sutherland, G. W. Portegies, S. P. van Houte, G. A. van der Harst, G. van Oostveen, W. Anker, L. M. J. Baljé,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3