NIEUWS. ONDERWIJS. HURGERUJKE STAND. Marktberichte». Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. Landbouw en Veeteelt me en W. v. d. Dries feinkenszand, kallen VV. Rijk, beiden van 's Heerenhcuek. wordt gemeld dat noemd 3 maal den- loten heeft. verkiezing voor drie iteraad. Getal kiezers van onwaarde 12 c.) 174, P. Dees 133, 345, P. v. Fraa.yen- Kruys.se 204, D. J. Weij-ns (a.) 184. Dus man en D. J. öggel. sn Fraayenhove en idaat der anli-revol, 1 tussehen Cli ngo n wij reeds melding meegedeeld da.t de er Hombach op weg reed met een vaart per uur. Tussehen en ontmoette hij1 een wagen waar achter kwam, getrokken an de voerman voor iide voertuigen wer- r gepasseerd zonder heeft gemerkt aan voorbij was, schijnt een boom geloopen •jarige voerman van de wielen kwam. len weg liggen kla- rug; eenige oogen- en geest. De jongen ne ouders; zijn moe- ij het gebeurde veit- en, die 't bericht aan ie het bericht aan aanleiding van hel bezoek aan Zeeland, zoo goed als zeker i het kanaal Temeu- Koningin andermaal zal bezoeken en ermoedelijk Sas-van- Sluis aan de beurt, n bevestigd worden. ideu aan de nieuwe i 1 heeft een ernstig Kr moest een ijzeren Kg. woog en met onken, los gemaakt werktuigkundig inge- Oedeeltelijk was de ens echter knelde de en heer F. met zoo'n en balk, dat het been een paar teenen wer- slagaders doorgesne de heer F. naar Asse ider behandeling van d te worden, rde teenen gearnpu- t bloeden tengevolge gaders niet gestuit X.oet werden daarom ilcgd Waarschijnlijk, d dat been ook ge- orden. De beer F., te, woont te Selzaete dig ingenieur hij de kil werkzaam. brand uit in een ieter de Raadslraa.t, op de eerste verdie- voont. De vlammen er uit het beneden- rail den waterstoker grootmoeder, man, slechts met moeite vader liet. een kind bracht, zijn moeder s een veranda in vei- ndwee-r door de ra- e de vrouw en de de. Allen bekwamen ge brandwonden, en rig zoontje moesten den opgenomen. De geheel uit. In Idheden van Vrijdag is het verbod va.n kondigd en is een Den Ilaag hier aan- havens te palrouil- ,Piet. Hein" is hier lieert met barkassen Generaal v. d. Heij- een 11-jarig meisje en een eindje kaars waarin deze kleine oningshaven aldaar lar te water geraakt. Zaterdagavond hielp 0-jarige oppassende er ouders, aan hel en tenten, die voor houden kermis wa- ongelukkig gevolg wagens beklemd laats dood bleef, ad een man, ter- 't ongeluk met. zijn ruit te slaan, waar- 1 doorgesneden. Een hielden de wond fem naar den volks an voorloopig ver leed aan de ge vol Maarssen een jong- evon voorbij het den trein aangere- dood. De schoon vader van den concierge van het gouverne mentsgebouw te Haarlem, viel met het hoofd omlaag in een put en w.erd daaruit dood opgehaald. Een werkman die dezer dagen in eene stoomschoenfabriek te Gilze (N.-Br.) door een der drijfriemen gegrepen en rondgeslingerd w.erd, is Vrijdag aan de gevolgen zijner verwondingen overleden. De ongelukkige was sinds vier weken ge huwd. Eenige jaren geleden vond zijn va der den dood in dezelfde fabriek door een val van een trap. Hoe gevaarlijk het is kinderen bij zich op de fiets le nemen, is gebleken te VVezep (Veluwe). Het knaapje dat. bij een ander op de fiets acblero||J stond, gleed uit. en kwam tus- I schen den ketting terecht, waardoor hem Iwee teenen werden afgesneden. f" Nabjj het station Baarn der |H. S. M. is door den trein uit Amersfoort overreden en onmiddellijk gedood de 50-jarige beer H. uit Soest. Een geheimzinnige geschie denis. Aan den weg in den Amsterdam- srhen polder nabij de Hembrug, is badende in zijn bloed en bijna onherkenbaar, ge- vonden Klaas Takke, een berucht man, die meermalen gevangenisstraf wegens diefstallen heeft ondergaan en nu weer I sedert een maand de gevangenis had ver laten. Naast hem lag .een boksijzer, een paar jioeden en eenig ander goed, waar schijnlijk het eigendom van hem zelf. Hij is zwerveling; het laatst is hij gezien in het bierhuis van S. Hoofdman bij' de Hem brug. Naar het schijnt, heeft hij daaj: jjog een geldbnideltje laten zien, waarin onge veer een bedrag van f 12 zat. Omtrent de oorzaak js niets bekend, evenmin als van den dader'; Toen men hem vond, was hij in bewuste]oozen toestand, hevig bloeden de uit een hoofdwond. Van zijn geld was niets meer aanwezig. Een cent werd nog in het gras -gevonden. Omtrent een doodslag op Prinsen, Zon dag te Uden gepleegd, meldt men het vol gende Prinsen bevond zich in de woning van Van Keppelen, die in Duitschland ar beidt, en hield diens vrouw gezelschap. Om ongeveer 10 uur kwamen v. Boxtel met zijne dochter en Kleijugeld, zingende daar voorbij. Deze Kleingeld, een gevaar lijk sujet, had vroeger relaties met vrouw v. K. Daar Kleijugeld haar echter wel eens te hardhandig behandelde, gaf zij later de voorkeur aan de vriendschap van Prin sen. Het gevolg was, dat K. een wrok op vatte tegen P. Bedreigingen jen klappen bleven niet uit. Zelfs Zondagmiddag heb ben de beide rivalen elkaar nog bedreigd. Toen de drie er zingende aankwamen, ging P. naar buiten. Onmiddellijk ontstond er ,1'uzie. Er werd wat gescholden en ge vloekt. Daarop ging P. weg langs de vooi'- zijde der woning van K. Verhoeven, terwijl K. zich langs de achterzijde verwijderde. Eenige minuten later vond men P. roer loos op den grond liggen. Zijne zusters liepen naar de politie, welke op hare beurt dr. Peters ontbood. Deze kon slechts den dood constateeren. Eene schram op den neus is het eenige (eeken van geweid, dat op het lijk ontdekt werd. P. en K. schijnen elkaar voor de woning van Ver hoeven ontmoet te hebben. Eén enkele slag heeft P. wellicht geveld, waarop K. de vlucht nam. Kleijugeld is 's nachts nog gearresteerd. De trein die 11.17 van Hoorn naar Alk maar vertrekt, kwam in laatstgenoemde stad gister niet. een kwartier vertraging aan. Even voorhij het station sprong plot seling een jong paard over het. damhek, dat het land van den spoorweg scheidt. De machinist remde uit alle macht en liet de stoomfluit onophoudelijk gaan. Juist daardoor schrikte het paard nog meer en rende in dolle vaart de spoorlijn op. De trein zette zich in beweging om weer te sloppen als hel. paard was ingehaald. Boe ren langs de spoorlijn wonend, sprongen met polsstokken over de slooten om het paard op te vangen, maar het gelukte niet. Om de 3 minuten herhaalde zich de wed strijd was het paard weer door den trein ingehaald, dan begon de wedstrijd op nieuw, tot ten laatste het station Hugo waard bereikt was en het paard rechts omkeert, maakte en de spoorlijn in de andere richting opbolde, waar de eige naar het eindelijk greep. Men meldt uil 's Gravenhage Sedert een 8-lai dagen logeerden in een der groote hotels alhier twee dames, die, toen het, Zaterdag j.l. op betalen van de rekening aankwam, bleken geen geld hij zich te hebben. De rekening was vrij hoog, want de dames hadden flinke verteringen en uitstapjes per auto gemaakt. Vermoe dende dat men te doen had met twee oplichtsfers, werd de politie in de zaak gemengd, die aanleiding vond de heide dames in arrest, te stellen. Verdacht van zich aan oplichting te hebben schuldig gemaakt, zijn de vreemdelingen Zondag avond naar het huis van bewaring over gebracht, oni ter beschikking van de ju stitie te worden gesteld. Hondentrouw. Een eigenaar van een bleekerij» te Haarlem had zijn hond verkocht. De hond scheen zijn ouden mees ter niet te kunnen vergeten, doch daar deze niet op zijn terugkomst, gesteld was, werd de hond uit zijn oude woning ge weerd. Zondagmorgen nu ontdekte men een groot gat in een der deuren der blee- kerij en Dij nader onderzoek bleek, dat de hond des nachts met zijn tanden zich toe gang had verschaft, tót de plaats, die hij blijkbaar niet. wilde verlaten. Het gat had het. dier jn een dikke houten deur gebeten en was ongeveer 40 bij 20 centimeter groot. Treurige daad. Een zekere v, A. te Doetinchem, die sedert eenige maanden van zijn vrouw1 gescheiden leefde, veit- voegde zich Zaterdagmorgen bij1 haar óm haar te vragen weer samen te gaan wonen. Op haar weigering dreigde v. A. zich dan te zullen verdrinken en toen zij1 daarop nog onvermurwbaar bleef, liep hiji woedend weg en wierp zich in den Ouden IJsel. Oii- sclioon hij bijna onmiddellijk uit het water welid gehaald, bleken de levensgeesten al geweken. W.ildevarkens. In de bosschen t.us- schen Frederiksoord en het Vledderveld houden zich weder wilde varkens op. Twee zijn er gezien, een oude en een big. Met liet Qog op de» groote schade, die ze in de aardappelakkers kunnen aanrichten (vóór een paar jaar waren geheele akkers omge woeld) is onmiddellijk machtiging gevraagd en bereids ook reeds verleend tot het hou den van een drijfjacht. Binnenkort zal men dus jrachten deze dieren te vangen; men hoopt althans de biggen levend te be machtigen. Er komt hier hoe langer hoe meel' groot, wild in de bosschen, want be halve wilde varkens, huizen in de uitge strekte bosschen in de Maatschappij va.n Weldadigheid ook vossen en herten. In Boschoord ziet men de herten vaak rustig grazen in de kampen, daar in de laatste jaren in de bosschen aangelegd. Bloedvergiftiging. Te Nijkerk was de vorige week een daglooner aan het wieden van aardappelen, welke besproeid waren. Op de hand had hij een open wonde Toen hij 's avonds pijn gevoelde, werd de hulp van den dokter ingeroepen, welke bloedvergiftiging constateerde, misschien veroorzaakt door het kopervitriool op de aardappelen. De ongelukkige is te Leeuwar den, waarheen hij vervoerd werd, aan de gevolgen overleden. 'nLichtgeloovige ziel. 'n Oude jongejuffrouw te Londen, die er een waar hondenasyl op na houdt, engageerde voor haar vierbeenige lievelingen een gouvernante, miss Larlie genaamd. In betrekkelijk korten tijd genoot deze jonge dame het volste vei trouwen barer meesteres. Zij zelf stak trouwens haar familie geheimen ook niet onder stoelen en banken, en vertelde miss Blunt dat zij van een schatrijke Ame- rikaansche familie afstamde, en zich thans echter in Londen verborgen hield. Weldra verbond een innige vriendschap de heide vrouwen, Eens op een dag toonde de gouvernante haar meesteres een brief, waarin haar „vriend" Piermont Morgan vroeg haar geld in een nieuwe onderneming te steken. Ze vertelde onmiddellijk een half millioen te zijner beschikking te hebben gesteld. Omdat ze zoo innig veel van miss Blunt hield, zou ze haar vriend vragen of die zich ook om de financieele aangelegenheden harer mees teres hekommeren wilde. Niemand gelukkiger dan de oude dame. Bij stukjes en beetjes gaf ze de gouver nante i mihoen, in de stellige hoop binnen een jaar het kapitaal 10-voudig terug te krijgen. Op een goeden dag was „juf natuurlijk verdwenen, 't Gelukte de politie echter haar in New-Market te arresteeren. Waarschijnlijk zal men haar den tijd gunnen eens terdege over het nut van voorname relaties na te denken. In de Iersche hoofdstad Dublin is een diefstal gepleegd, van zeer kostbare versier selen, tot een gezamenlijke waarde van ongeveer f 600.000. Vermist wordtlo een ster, bezet met groote Braziliaansche diaman ten, met in het midden een kruis van robijnen, waarop een klaverblad van esme- ralden (waarde 30.000 pd.st.); 2. een dia manten insigne, gemonteerd op zilver, met in het centrum, een klaverblad van esine- ralden op een kruis van robijnen. Daarom heen een gekroonde harp van Braziliaansche diamanten (waarde 16000 pd.st.) 3. vijf gouden ordeketens, waarvan een met insigne. De ketens bestaan uit afwisselend gouden harpen en rozen (waarde 4000 pd.st.). Een en ander werd bewaard in een brandkast, opgeborgen in een vertrek in een der torens van Dublin Castlede z.g. Birmingham tower. Natuurlijk werd die toren steeds nauwlettend bewaakt. Vlak in de buurt zijn de bureau's van de lerscbe geheime politie De arme aan wie de bewa king der kostbaarheden was toevertrouwd, is Sir Arthur Vicars, die in Dublin Castle woont. Wteer een Transch oorlogs schip in brand. Aan boord van hot pantserschip „Hocbe", in do haven van Toulon liggend, brak brand uit. Hot vuur ontstond in de nabijheid van het kruit magazijn en er heersehte ©enigen tijd groot gevaar. Door krachtige pogingen (Ier be manning werd de brand geblusciht. De oor zaak is onbekend. De voortdurende ramL pen die de Fransche marine treffen be ginnen groote oprust te Wekken in het land. Het water loopt niet alt ij d naar de zee. Het groot lot van 100,000 fr., der vervroegde trekking van de stad Brussel is gewonnen door oen werkman van Roubaix, die slechts ééne obligatie bezat. Indien hij» het geld aanstonds in bezit wil nemen zal hij slechts 78,000 fr. trekken, wat nog niet te versmaden is. De gelukkige is een 56-jarige machinist in eene weverij, waar hij reeds 20 jaar werk zaam is. Hij is vader van vijf kinderen, waarvan er drie getrouwd zijn. Üeharge was sedert viel" maanden ziek en werke loos. (Hbl ,v. A.) To Parijs hebben 28 valsche munters: vervaardigers en uitgevers van valsche munt terecht gestaan voor het hof van assisen. Deze groep misdadigers wordt ge noemd de bende van het Luxembourg. In de tuinen van het Luxembourg, achter het gebouw van den Senaat, hielden deze heeren hun bijeenkomsten. Hier kwamen de slijters met hun valsche tienf ranks tukt ken, ©n hier kwamen luie en ondeugende jongens die gebruikt werden om dat geld onder de menschen te brengen. De jongelui trachtten het geld te plaatsen bij winke liers aan den linker Seineoever. Er zijn onder de beklaagden twee zoons van een gewezen officier van justitie, en twee zoons van een gewezen ontvanger van ■de registratie. De ontvanger van de re gistratie heeft indertijd zijn betrekking moeten neerleggen omdat zijn oudste zoon de kas van het registratiekantoor bestol len had. Weinig zonen zijn beter dan hun vader, zegt Homerus, maar velen zijn slechter. Een astronomischeReuzenklok. Een boer uit het gouvernement Radom overhandigde dezer dagen het Russische keizerpaar een eigenaardig geschenkn. 1. een enorme klok, die het respectabele gewicht van 360 kilo vertegenwoordigt. De schepper van dit kunstwerk is auto didact, en had voor het vervaardigen van 't werk zelf 6 jaar noodig. De reuzenklok behoeft eerst na 400 dagen opgewonden te worden Ze wijst tijd, maand, dag, week, de lengte van den dag en van den nacht, zonsop- en ondergang, schrikkel- en andere jaren, den stand van de maan, alsook de wenteling der aarde om de zon aan. De wijzerplaat is van glas, met zwart emaile bedekt, 8 Meter lang en 70 centimeter breed. De mechaniek van 't uurwerk is uit één stuk koper vervaardigd. De klok loopt geheel onhoorbaar, voor deskundigen 't be wijs dat het uurwerk uitmuntend moet zijn. Het kunstwerk is in een groote houten kast geplaatst, met snijwerk versierd. Bo venaan bevindt zich de opdracht. Om deze klok uit en weer in elkaar te zetten heeft men ongeveer 6 dagen noodig. Volgens de „Daily Telegraph" heeft, het Engelsche legerbestuur proeven ge»nomen met een nieuwen geweerkogel. Het moor dend voorwerp moet een groot voordeel geven boven de oude geweerpatronen, wat zeggen wil, dat daarmee gemakkelijker menschen naar de maan worden geholpen. Tot 800 yards af stands, ruim 720 M., zal Ra soldaat, recht o»p een vijand kunnen aan leggen. Het Engelsche legerbestuur moet er zelfs aan denken den kogel: „vredeskonferen- tie-patroon" te doopen. (Volk). Taai© liefde. Men moet den dag niet loven vóór den avond. Twee jonge lui, de man 101, en de vrouw even over de 100 jaar oud, zullen binnenkort natuurlijk in Amerika in 'het huwelijk' treden. Reeds in hun prilste jeugd waren zij! vrienden, maar het droeve lot scheidde hunne levenspaden, en eerst nu, nadat er .85 jaren zijn verloopen, gedurende welke •de jongeling zijn bruid niet moc-ht aan schouwen, zullen de wel wat oudbakken gelieven voor eeuwig aan elkaar worden „geschakeld en verbenden jn lief en leed". Vijf gevaarlijke misdadigers, door ver schillende rechtbanken veroordeeld tot straffen van 5 tot 8 jaar dwangarbeid, zijn uit de gevangenis te Grenoble ontvlucht. Zij hadden met. 12 ande're gevangenen een gemeenschappelijke slaapzaal, waar de be wakers hen des avonds heenbrachten en, nadat zij zich hadden ontkleed, hun klee deren meenamen. De 5 boeven hebben de tralies van heit venster; der slaapzaal door- gevijld en zijn zoo op een naburig dak gekomen, dat 9 meters boven de aangren zende straat is. Van dat dak hebben zij zich laten afdalen langs een geïmprovi seerd koord gevormd door het. aan elkaar knoopen van 18 badlakens, De afdaling kan slechts met behulp van huiten mogelijk zijn geweest. Ook moet men hun op die wijze kleederen hebben verschaft. De ont vluchting werd eerst 's morgens bemerkt. Gendarmes trokken in alle richtingen uit om de vluchtelingen te zoeken, maar geen spoor was meer van hen te vinden. De 11 .mede-gevangenen, die in verhoor genomen werden, verklaarden zonder blikken of blozen; da,t 'zij1 van de ontvluchting nie mendal gehoord hadden. Om de schadelijke gevolgen van den alcohol zooveel mogelijk te beteugelen, be ginnen de grootere fabrikanten te Dussel- dorf meer en meer om aa.n hrunne werk lieden melk te geven op het werk tegen inkoopsprijs. Dit voorbeeld vindt goo'n ingang, dat het melkverbruik op het werk met den dag toeneemt en thans als eene blijvende weldaadsinstelling beschouwd kan worden. Ten nadeele van een koiopman uit Frankfurt werden Dinsdagnacht een pan- tal brillanten gestoten, die hij voor het ter ruste begeven op de nachttafel in zijn slaapkamer had gelegd. De dief moet, ter- wijd de koopman sliep, in diens slaapkamer binnengedrongen zijn. De waarde van de gestolen brillanten bedraagt circa. 6000 mark. Uit een Amerikaan sche cou rant. „Onze courant mocht de eerste van alle bladen zijn, die reeds de vorige week het bericht kon opnemen, dat dr. Brown een eiseh tot echtscheiding tegen zijn vrouw had ingesteld. Zooals altijd ook nu uit vertrouwbare bron puttend, zijn wij thans ook weer de eerste courant die kan verzekeren, dat bedoeld bericht geheel uit de lucht gegrepen is". Door zijn zoon bestolen, Op 21 Juni j.l. werden ten nadeele van zekeren mijnheer Clerc, juwelier te Parijs, voor 200 000 francs juweelen gestolen. Het bleek aanstonds, dat de schuldige goed op de hoogte moest zijn van alles wat er bij den juwelier gebeurde. Deze week is hij einde lijk ontdekt, namelijk de eigen zoon van den heer Clerc, een jongen van 18 jaar. Hij verklaarde 's nachts in den winkel te zijn gegaan en de kostbaarste juweelen te hebben gestolen. Hij weigerde echter te zeggen, wat hij er mee gedaan had. Daar voor de wet een zoon zijn vader niet be stelen kan, kon men den schuldige niet aanhouden. Een sombere gewetensvraag. „Mag de dokter zijn patient, wanneer 't. nog tijd i»s, waarschuwen, dat hij, d»e pa tiënt, binnenkort het hoekje omgaat, ten einde hem aldus te veroorloven, gods dienstige of testamentaire voorzorgsmaat regelen te treffen, of mag hij dat niet?" Ziedaar de vraag, om niet te zeggen het vraagstuk, dat in Engelsche medicinale tijdschriften met .smaak wordt bediscu- teerd. Eenige artsen antwoordden in bevesti genden zin, uitgaande van 't standpunt, „dal: de kalmte van den stervende eischt, dat hij zijn rekening met God en de men schen vereffend heeft, en vooral, dat hij de toekomst der zijnen heeft verzekerd". Maar tot dusverre spreekt de meerder heid zich uit in on'tke.nnenden zin, waarbij' ze een bepaald interessante, wetenschap pelijke reden aanvoert, dewelke de door de medische wereld erkende theorie van de auto-suggestie inhoudt, csn van hel. groote» aandeel, dat de verbeelding der zie ken heeft in hun eigen genezing of hun eigen verderf. Het meerendeel der artsen is van oor deel, dat men, door den zieken het naderen van hun uiteind© te onthullen, hun dood verhaast, en dezen zelfs zekerjmaakt; wanjt de mensch, overtuigd, dat hij» gaat sterven, biedt geen w»e»erstand meer aan „mageren Hein", e»n helpt hem integendeel in zijn somber werk, door zijn neerslachtigheid en zijn gelatenheid; terwijl hij, die hoopt op het leven, do»or zijn vertrouwen wordt gesteund, en de rol speelt va.n medehel'- per van zijn arts. Verscheidene dokters hebben geconstateerd, dat de zieken in hospitalen, die» door een onvoorzichtig woord 'het geheim van hun naderend einde bevroedden, weigerden te eten, om op die wijze hun dood te verhaasten. Andere»n verklaarden, dat het. meedeelen van het naderend sterven, den arts zijn laatst© kans om den zieke te genezen, ontrooft. Maar de „theorie van de auto-suggestie is bijzonder naar voren gebracht door de volgende bew»ering: „Het Iersche ras is ©en der meest ontvankelijke, dat bestaat.. Zeg aan ©en Ier, dat hij gaat sterven, en hij gaat onverbiddellijk dood. Laat ©en Ier, door de» vreeslijkste kwaal aangetast, geloof hebben in zijn genezing, en even onafwijsbaar zal hij weer beter worden". Dat wil met andere woorden zeggen, dat geen Ier behoeft dood te gaan, als hij' er geen 'pleizier in hoeft. Waaruit wie-er nood wendig volgt, dat 'tmaar goed is, dat het. menschdom niet uitsluitend uit Ieren be slaat. Binnen 25 jaar zou er geen plaats meer op onzen aardbol zijn, groot, genoeg, om er een vierduitstuk neer te fcggien. Bij 't Griinewald in do buurt van Ber lijn, zou een nieuw terrein voor wedrennen, door den keizer geopend worden. In den nac-ht van Zaterdag o,p Zon-dag hebben die- ven d© keizerlijke loge geheel voor 't. ge bruik gereed, meegenomen. De schade be draagt ongeveer f1200. Zij'n Vrouw't Schijnt, dat je een slech ten dag gehad hebt, man? Do Financier: Ja, ik heb» een ton ver loren, maar 't ergst is nog, dat daar bijha f250 van mijn eige-n geld bij' was. Ook watergeuzen. Het zijn drie kleine kleuters, die voor den Rotterdam- schen kantonrechter verschijnen. Ze heb ben met een handkar de deur van een afslaggebouwtje gerameid, onder het zin gen van„In naam van Oranje, doe open de poort", en dat nog wel tijdens daar binnen afslag gehouden werd. De deur vliegt aan splinters en de jongens gaan aan den haal. De afslager en een politie-agent krijgen er twee te pakken, terwijl ook de derde wordt opgespoord. Kantonrechter: „Wie van jullie weet waar die woorden gesproken zijn?" „Ik, meester!" zegt de kleinste, en hij ver telt van de inneming van den Briel door de watergeuzen. Kantonrechter: tot den verbalisant: „Zouden die jongens nu werkelijk ge dacht hebben, dat ze voor de poorten van den Briel stonden, en dat het 1 April 1572 was?" „Geen quaestie van, edelachtbare: Ze wisten heel goed, dat het het afslaghuisje was". Kantonrechter tot de jongens„Is dat zoo?" „Ja, edelachtbare!" „Waarom zijn jullie weggeloopen?" „Omdat we bang voor dien agent waren". „En als er nu eens Spanjaarden in zouden zijn geweest, en ze waren naar buiten gekomen. Zouden jullie dan ook weggeloopen zijn?" „Neen!" „Wat zou den jullie ze dan gedaan hebben?" „Dan zouden ze nog nooit zoo op d'r sm.1 gehad hebben". Lastig om zulke jongens te straffen, waar zulk een vaderlandsch hart in zit. Dus een berisping. GOES. Mej. M. M. Massee alhier ver wierf to Amsterdam h»et diploma voor huis- houdster aan de Huishoudschool. Van 9 en 10 Juli. MIDDELBURG. BevallenN. Vader, geb. de Klerk, d.; J. J. Dierikx, geb. den Boer, d. Overleden: J. de Haan, 52 j„ man van G. In 'tVeld; C. C. Blaas, 30 j., vrouw van L. Baljé; P. S. Lenselink, 59 j., wedr. van K. C. de Leeuwen. Van 69 Juli. VLISSINGEN. Bevallen: C. Nouse, geb. Hoogesleger, d.C. J. van Beers, geb. Quist, z.C. den Hollander, geb. Wiele1- maker, z.; A. Faasse, geb. Labruijère, z.; E. Gooijen, geb. Melse, d.M. J. de Nooijar, geb. van Opbergen, z. Overleden: P. J. Vermeesch, z. 2 j. GOES, 2 Juli. Tarwe werd weder hooger verkocht. Nieuwe Tarwe 18 50 a f 9. Boter f 1.08 af 1.25 per K.G. midden- prijs f0,59. Eieren f 3.70 a f4.10 per 100 stuks mid- denprijs f095; part f0. De aanvoer van boter en eieren was ruim. De opgaaf van den marktzetter der landb. afd. Heinkenszand luidt Boter f 1.10 a f 1.25 per kilo. rekenprijs f 1.18 per kilo. Eieren f 3.70 a f 4.10 per 100 stuks, rekenpi ijs f 3.85 per 100 stuks. Vcil'ingsvereeniging „Z1IID-BEVELAND". Goes, 9 Juli 1907. Kruisbessen 5 cent per kilo, Aalbessen zwarte f 18,40 a f 18,20, idem roode f 10, per 100 kilo, idem witte 10 cent per' kilo, Meikersen 25 cent, Zwarte Kersen 20 ct., Frambozen 20 ct. per kilo, Aardappelen f 2.50 a f 2,80 per H.L., Bloemen 8 cent per pot. Aangevoerd en verkocht 6600 K.G. zwarte bessen, 200 K.G. roode bessen, 40 H.L. Aardappelen. Rotterdam, 9 Juli Ter veemarkt van heden waren aange voerd: 1561 runderen, 701 vette, 164 nuchtere kalveren, 1188 schapen, 901 var kens en 200 biggen. Runderen hoogste prijs 76, laagste 64 cent; kalveren hoogste 95, laagste 75 cent; schapen hoogste 76, laagste 60 centvarkens hoogste 48, laagste 43 cent; alles per kilogram. Door het bestuur van het waterschap Willem Hendriks en Klein Kieldreoht. werd in „de Koning van Engeland" te Hulst publiek aanbesteed het maken van ©en keibaan in den 1645 M. langen polderweg Zandberg-Boeren magazijn-grindweg Van Alsteinpolder, in de gemeente Graa.uw en Langendam, met de levering van alle be- noodigde materialen. Raming f 13.640. Laagste inschrijver was de heer Bal- kenstein le Neuzen voor f 11.635, aan wien het werk is gegund. Hooi in nood. De heer B. H. Bartels, 't Huis de Hinda, bij Amsterdam, verzoekt om opname van het volgende Nu door aanhoudend slecht weder niet gehooid kan worden, het gras ligt te be derven, en de landbouwers met groot ver lies worden bedreigd, voel ik mij gedrongen, handleidingen te doen drukken, om van het gras, door zelfverhitting zoet persvoeder te bereiden, dat op aanvrage gratis aan belanghebbenden zal worden toegezonden. Hooi of gras, dat reeds aan het bederven is, wordt hierdoor, wanneer het aldus goed behandeld is, wederom heerlijk riekend, smakelijk, zoet persvoeder. Deze methode is reeds in 1890 op het landgoed „de Biezen" bij Barneveld door mij toegepast, heeft sedert veel navolging gevonden, zij het ook dikwijls niet met de noodige zorg en den noodigen warmtegraad bewerkt.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3