GEMENGD NIEUWS. zoodat het batig saldo bedroeg f41.30. Verslag van Penningmeester en Secreta ris werd goedgekeurd. Daarna werd voorlezing gedaan van een ingekomen schrijven van Begunstigers, waarbij dezen hun teleurstelling uitdruk ten over het. openlijk optreden van een lirl van het Bestuur van Sint Jozef 'in de laatste dagen. Aan de orde was de verkiezing van een Commissaris, omdat de heer C. Brusket zijn ontslag had genomen. Gekozen werd de heer Joannes (lovers Jzn., die zijne benoeming aannam. Na eene korte uiteen zetting van het doel, werd vervolgens met algemeen© stemmen besloten, om zich aan te sluiten bij de commissie voor de Neder)- landsehe Tentoonstelling van Huisindus trie. Eindelijk nog werd gevraagd, of er onder de leden ook animo was, om in den aan staanden winter ontwikkelingsavonden le houden, en zoo ja, of men zich dan ook wilde verplichten, om geregeld die avonden bij te wonen. Een twintigtal namen dat aanbod gaarne a.a,n. Hiernft werd de vergadering met get bed gesloten. Gisterenavond viel het 4-jarig zoontje van Oosterwijk iu de haven alhier. Door Jan Beuns, die te water sprong, werd hel kind gered. Vrijdagavond zijn door de politie al hier aangehouden de twee minderjarige meisjes M. V. en L. R. en den volgenden morgen door de moeder van V. alhier afgehaald. .1.1. Woensdag hadden zij hei melijk de woning'te Vlissingen ver laten. Zaterdagmiddag wilde de barbier S. de woning verlaten van een zijner klan ten aan het, Stoofweidje alhier. Hij kwam over den dorpel der voordeur te vallen en kreeg daarbij een gapende wonde aan een zijner handen. Na daar voorloopig verbonden te zijn, moest hij dadelijk ge neeskundige hulp inroepen. Aangesteld tot onbezoldigd rijksveld wachter: P. K.ole te Sc hore, K. van Willegen en L. It. Bosschaart te K a - p e 11 e. Een hinderlijke drukfout. Wij willen de „Goesche Courant" even wijzen op een drukfout, die vooral voor den heer van der Leeuw hinderlijk moet zijn. Achter zijn naam staat: (vrijz.), achter den naam van den heer van de Ven(r.-k.) MIDDELBURG. In een vergadering, uit geschreven door de Vereeniging „Uit het Volk, Voor het Volk", is van het zeer voor- loopige programma, uit 'ie voeren tijdens hel koninklijk bezoek in September, medvv deeling gedaan. Het bevat o. m. hel vol gende Eerste dag (12 September) om 1.25 des middags zou hel welkomstlied gezongen worden; daarna volgt de kleppermarseh. Üm 4 uur zou een kinderoptocht worden gehouden van uil hel Schuttershof, om op een nader Je bepalen plaats te doen voorbijgaan voor de hooge bezoekers en zciu dan tevens een uitvoering wonden ge geven van de trommelmarsch, waaraan 110 jongens deelnemen. Des avonds van 7— en van 9HR/g uur muziekuitvoe ringen ,op de Groote Markt en zal dan getracht worden dit plein 1e verlichten. Tweede dag (13 September). Des mid dags van 3 -5 uur muziek op do Markt herhaling van het welkomstlied en klep permarseh8 uur gondeltocht; 9 uur vuurwerk aan de overzijde van het kar naai. Na afloop fakkeloptocht naar de Markt en dan weer een muziekuitvoering. Derde dag (14 September). Vaarwel van de trommeljongens met begeleiding van (het muziekkorps en wandeling door de slad. Des avonds van 9 -101/2 uur concert op de Markt. Gisterenavond omstreeks 10 uur is door onbekende oorzaak brand ontstaan in den tapisserie-winkel van mej. A. C Marsie op de Rouaansehe kade. De vlammen gre pen zeer snel om zich heen en vonden ruimschoots voedsel in den winkel aan wezige voorraad van licht brandbare stof fen. De brand liet zich in den beginne ernstig aanzien, doch door het spoedig optreden der brandweer was het gevaar weldra geweken en bepaalde de schade zich grootendeels tot het benedenhuis, hoe wel het bovenhuis en de belendende per- ceelen natuurlijk waterschade hebben ge leden. Verschillende autoriteiten en een over- talrijk publiek waren bij den brand tegen woordig. Uit het jaarverslag dezer gemeente over 1906 bljjkt dat in dit jaar aan de gemeente-gasfabriek werd geproduceerd 1.453 369 M3. gas.Voor de distillatie werden 4.769.600 K.G. (59620 H.L.) gaskolen ver- bruikt. Deze kolen leverden 77506 H.L cokes op, 1,30 H.L. eokes per H.L. steen kolen. Op 1 Januari 1907 bedroeg het aantal gasverbruikers 1174 met 1265 meters, terwijl bovendien nog 771 muntgasmeters in gebruik waren. Uit het verslag der gemeente duinwater leiding bljjkt dat de buizenleiding in de stad met 970 M. is toegenomen en thans 21366 M. bedraagt. De duinwater-auto- maten blijven goed voldoen; in een rond cijfer werden 3200 emmers duinwater tegen 2 cent per emmer, door deze toestellen geleverd. De openbare drinkfonteinen wer den weder gedurende de zomermaanden in gebruik gesteld. De duinwaterleiding heeft 184 brandkranen terwijl 72 afsluiters, zoo noodig, de verschillende stadsgedeelten enz. kunnen afsluiten Op 31 December 1906 waren 2637 per- ceelen aan de waterleiding aangesloten, tegen 2493 in 31 December 1905, gelijk staande met een vermeerdering van bijna 6 pet. Van deze 2637 perceelen waren er 2255 in abonnement, in de overige 282 werd het water met de meter geleverd. Gedu rende het jaar 1906 werd 237,930 M3 water opgepompt; het meest in Juli n.l 22155 M3., het minste in Februari en wel 15915 M3. VLISSINGEN. Gelijk wij reeds korte lings meldden zijn de aftredende liberale raadsleden v. Ockenburg en Vermaas met resp. 368 en 390 van de 670 geldige stem men in district 1 gekozen; koos district II met 282 van de, 479 geldige stemmen jdien heer Merckens en koos naast dezen in plaats van den liberaal Bosch den katho liek Klijberg met 253; terwijl 207 en 171 stemmen aan dhr. Bosch en 79 de Jonge (I.) ten deel vielen. In district III was de uitslag: Van Raalte (a,ftr. 1.) 265, v. Boek hout. (volkscandidaat) 259, mr, Jan Smit (aftr. 1.) 250 en Hendrikse (soc. dein) 160; zoodat beide eersten gekozen zijn. De li beralen verliezen derhalve 2 zetels, de katholieken winnen er 1. Door de Nederlandsche vereeniging „Eendracht maakt Macht" te New-York 116 Broadstreet, opgericht in 1864, werd dezer dagen aan de vereeniging „Zeevaart school" aldaar een bedrag van f 101,55 geschonken als bijdrage in den bouw van de „De Ruyterschool". Deze gift was vergezeld van een enthou siast, schrijven. Volgens hier ontvangen bericht is de sleepboot „Sao Bento", welke 28 Juni van hier vertrok in de Golf van Biscave met man en muis vergaan. Naar algemeene verwachting zullen wo dezer dagen kennis kunnen maken met de jongste d.er zeevarende mogendheden Japan. Ter reede van Vlissingen worden de Japansche oorlogschepen „Tsukula" en „C'hitose" gewacht. Onnoodig te zeggen dat. het de Japan sche Jantjes 1 rij hun passagieren niet aan belangstelling ontbreken zal. .De Japansche oorlogschepen „Tsu- kuba" en „Christosi" kwamen Zondag ter reede van Vlissingen, alwaar de schepen ten anker kwamen. De Schout-bij-nacht. Bomer begaf zich per st.oomsloep naar het. Japansche vlaggeschip, ter begroeting van den vice-admiraal Goro-Ijuin, die het smaldeel commandeert. Enkele officieren van het hier liggend Japansche smaldeel zijn gisterenavond per Hollandsche mail trein naar Hot Loo ver trokken, alwaar zij heden door JI. M. de Koningin zullen worden ontvangen. Do volgende week begint hier de kermis. Voel bijzondere zal zij niet op-, leveren. Behalve de jaarlijks terugkeet rende gewone kramen en gelegenheden tot vermaak, zal er, voor zoover bekend, niets particuliere 1e zien zijn. De vereeniging „Gemeenschappelijk Belang" hield een algemeene vergadering in het lokaal „de Oude Vriendschap". Vastgesteld werd o.a. het reglement van de onlangs opgerichte spaarkas Uit dit reglement blijkt dat het doel van deze spaarkas is de contante betaling te bevor deren; te beletten dat er met succes door particulieren een spaarkas zal worden ge ëxploiteerd, ten nadeele der Vlissingscbe winkeliers en te voorkomen dat een deel der koopkracht onzer omgeving voor de Vlissingscbe winkeliers verloren gaat. Alle Vlissiugsche handeldrijvenden kun nen als leverancier der spaarkas toetreden, mits zij een verklaring onderteekenen, waarbij zij zich verplichten de spaarzegels voor de volle waarde als betaalmiddel in hunne zaken te aanvaarden, zonder eenige prjjsverhooging te berekenen. Zij zijn ech ter niet verplicht kasregisterbons of andere korting aan de koopers toe te staan of de zegels in betaling aan te nemen ter ge legenheid van opruiming of uitverkoop. De vereeniging „Gemeenschappelijk Belang" betaalt bij wijze van renteloos voorschot de oprichtingskosten, garandeert tot wederopzegging de goede uitbetaling der spaarzegels en geeft jaarlijks een financieel verslag aan de deenemei s. Het einde der garantie moet worden voorafge gaan door een waarschuwingstermijn van minstens 3 maanden. Na vaststelling van dit reglement werd goedgevonden aan den afgevaardigde naar het te houden congres van den Midden standsbond te Nijmegen, den heer T. Manse, een blanco mandaat te geven. Verder werd in beginsel besloten dat er een commissie zal benoemd worden tot onderzoek in hoeverre, en op welke wijze, bet mogelijk is hier een inrichting te ver krijgen tot het bekomen van handels onderwijs. ZIERIKZEE. Van de 948 kiezers lever den 715 geldige biljetten in. Herkozen wee- den de heeren mr. 11. Moolenburgh, met 543, jhr. B. R. Z. de Muralt, lib., met 490 en Z. Koopman ('z„ lib., met. 473 stemmen. Gekozen werd de heer H. Rib bons met 477 stemmen. WOLFERTSDIJK. Bij de verkiezing voor den gemeenteraad werden uitgebracht 305 stemmen. Van onwaarde 3. Volstrekte meerderheid 152. De heer 1'. Koeman ver kreeg 233, dhr. Zuidweg 171, dhr. A. Pof 136. Gekozen dhrn. P. Koeman en Zuidweg, - Vrijdagavond ontstond er op de hof stede, bewoond door den landbouwer de W., een begin van brandeen hooiklamp werd totaal een prooi der vlammen; men kon al het overige redden door toesnel lende hulp. De kinderen hadden des mid dags met lucifers op de hofstede gespeeld. KRUININGEN. Uitslag stemming ge- meenteraad. Herkozen Dek met. 289, J. H. v. d. End© met 259, I.. Nieuwenhuijse met 264 en gekozen M. Kole Jacz. met 221 stemmen, vacature Elsman .1. R. Koch (r.-k.) verkreeg 175 stemmen. 1ERSEKE. Uitslag stemming voor 4 leden van den gemeenteraad. Aantal kie zers 553; uitgebracht 454 stemmen; van onwaarde 7. J. L. Bom 150, I*. Bijkwel 37, M. v. Harmeien 325, E. de Jonge 135, C. D. Klos 108, J. M. van (leveren 171, J. de Schipper 190, J. Sinke 198, M. van Stee 191. I. Willemsen 126, .1. van Willi gen 24. Gekozen van Harmelen. Heretem!- ming tusschen .1. Sinke, J. de Schipper, M. van Stee, .1, M. v. (leveren, J. L. Bom en E, de Jonge Bij het verhoogen en verzwaren van den zeedijk van den Burenpolder werd met het uitgraven van den grond een lijk kist. opgedolven. De kist was geheel ver molmd, maar het geraamte was weinig geschonden. Ruim een maand geleden werd op het zelfde werk ook een geraamte van een paard opgedolven. HOEDEKENSKERKE. Ten einde dezen winter behoorlijk de oefeningen en uitvoe ringen van hef muziekgezelschap „Con Amore" te kunnen volgen, heeft, het bet stuur besloten dezen zomer voorbereiden de oefeningen daarvoor te houden. Hier voor hebben zich 7 nieuwe leden aange) meld en is Vrijdag mei de lessen een aan vang genomen, welke onder leiding van dhr. N Gelok alhier worden gegeven. 's HEERENHOEK. Vrijdag 5 Juli j 1. is men begonnen aan den opbouw van het nieuwe orgel in de R. K Kerk alhier. Het geheel belooft een waar prachtstuk te wou den van zuiver gothische architectuur, en zal ongetwijfeld den maker, den heer Pels uit Alkmaar, tot eere strekken. HEINKENSZAND. Uilslag schietwed strijd, uitgeschreven door de sehietvereeoi- ging „Nimrod" alhier gehouden op Zater dag j.L, is als volgt: A. Korpswedstrijdle medaille „Pro Pa- Iria", 's lieer Arendskerke, met 246 p.; 2e mod. „Nimrod" van Heinkenszand met 242 p.; 3e med. „Nimrod" van 'slieer Abtskerke, met 238 p. B. Personeele baan: le prijs, J. Brugge- man, Baarland, 107 p. 5 r.2e pr. P. Traas, 's Heer Arendskerke, 107 p. 4 r. 3e pr. A. Drijgers, 's Heer Abtskerke, 106 4e pr. Q. Nagelkei'ke, 's Heer Arends kerke, 106 p.; 5e pr. J. Okker, Wolfertsdijk, 104 p. 2 r.6e pr. A. de Blaay, Nisse, 104 p.; 7e pr. M. Jan.se, Nisse, 103 p.; 8e pr. (i. Mullié, 's Heer Arendskerke, 102 p.; 9 pr. li. Schipper, 'sH. Hendrikskinde- ren 101 p. Vrije baan: le prijs, J. Okker, Wol fertsdijk, 36, 35; 2e pr. A. de Graag, 's Gra venpolder, 36, 33; 3e pr. M. Janse, Nisse, 35; 4e pr. lz. Kole, Heinkenszand, 2X34; 5e pr. G. Heijboer, idem, 34, 33; 6 pr. C. Zuidweg, 's Gravenpolder, 34, 32; 7e pr. W. J. Hoenkamp, Kruiningen 3 X 33; 8e pr. AV. Kole, Heinkenszand, 33, 32; 9e pr. C. Bos, Nisse, 33, 2 X 3010e pr. .1. Bruggeman, Baarland, 33, 30. D,e burgemeester, eere-voorzitter, reikte met een toepasselijk woord de medailles uil. Er was geen muziek bij tegenwoordig om den wedstrijd op te luisteren. TERNEUZEN. Gekozen voor den ge meenteraad A. C. Lensen (1.) met 722, I'. Moes (aftr. a.-r.) met 632 en R. Drost (1.) met 617 stemmen. Herstemming tus schen R. Scheele (aftr. a.-r.) met 559 en T. v. Borssum Waalkes (1.) met. 525 stemmen. Het aftredend lid M. v. d. Hoek (1.) bleef met 523 stemmen in de minder heid. Voorts bekwamen de anti-rev. candi|- daten G. v. d. Peijl en H. J. v. d. Ouden resp, 463 en 458 stemmen. Blijkbaar alleen van anti-revolutionairen. De katholieken steunden de liberalen. (Z.) Hoewel er nog geen hoofdcommissie is gevormd, beginnen toch verschillende plannen voor de ontvangst van het vorste lijk echtpaar meer vasten vorm te verkrij gen. Althans door de huurtoommissie's wordt druk vergaderd. Van hetgeen gebeu- rein zal hoort men niet 'veel, aangezien men aan elkaar de plannen niet verraden wil, op welke wijze men zijne hulde denkt te brengen, opdat anderen die mooie plan nen niet zullen kunnen nadoen. Het geldt hier natuurlijk een wedstrijd om elkaar le overtreffen. Naar we vernemen, heeft, ook het. bestuur der afdeeling Terneuzen van „Schuttevaer" het initiatief genomen om vanwege de binnenschippers een© waar dige hulde aan het vorstelijk echtpaar te brengen. BOSCHKAPELLE. Bij de stemming voor lid van den gemeenteraad werden uitge- bracht 99 stemmen. Onwaarde 3, blanco I. Verkregen A. Sc.heele 36 stemmen, P. A. Stallaert-Perdaan 56 stemmen en J. Truijtman (aftredend) 65 stemmen. Zoodat beide laatstgenoemden zijn gekozen. THOLEN. Hier is telegrafisch bericht ontvangen, dat de varensgezel, J. de Kok Gz., varende op de ij'zetren aak „Zeeland" van Bergen op Zoom naar Rotterdam ter hoogte van Papendracht door een rukwind over boord geslagen en verdronken is. Hij was een oppassend jongeling, 21 jaar oud, en voor de ouders is het een zware slag. Pas 14 dagen was hij iu betrekking. KAMPERLAND. Ter navolging. Dezer dagen heeft zich alhier een com missie gevormd welke na toestemming van dhr. Burgemeester, gelden heeft ingeza meld ten behoeve van een noodlijdend ge- zin waarvan de vader, belast mei de ver zorging van vrouw en 7 jeugdige, kinde ren reeds eenige weken lijdend© is. De moeite welke de commissie zich hiervoor getroost heeft werd zoodanig beloond dat de collecte f254.55 bedroeg. Op het Kalf tusschen Clinge en St. Gillfes is een 19-jarige jongen door een automo biel van den heer Hombach uil Hulst het hoofd afgereden. De chauffeur zat al leen in het voertuig. (Hulsterblad.) Plotselinge dood. Een koetsier te Amsterdam, die een dame van af den Dam moest vervoeren naar een bepaald adres kwam bij aankomst aan dat adres bij opening van het portier tot. de ontdekking dat die dame vermoedelijk overleden was. Aangezien aan het door haar opgegeven adres niemand thuis was, is zij naai' het Wilhelminagasthuis ge bracht, alwaar do dood werd geconsta teerd. Omtrent het faillissement Dikkers en Co. le Almelo wordt bericht dat onder het bedrag aan deposito's van f'2.200.000 niet minder dan 1'1.200.000 begrepen is van familieleden der firmanten, zoodat het be drag, aan daar buiten staanden verschul digd, hoewel nog altijd belangrijk, niet zóó aanzienlijk is als men aanvankelijk meende. Te Haarlem wordt opgericht, naar het voorbeeld van „Oud-Bussum" een model boerderij en melkerij, waarvoor een kapi taal van f175.000 is bijeengebracht. Het. doel is te bereiken de grootst mogelijke zuiverheid van melk en melkproducten. Aan de boerderij worden verbonden een bacterioloog en een veearts. Sedert eenige dagen zoekt de Berlijn- srhe politie naarstig naar een juweelen- dief, den tooneelspeler Liitte, die hiel laatst in Neurenburg gespeeld heeft. Hij heeft een Weensoh juwelier voor 300,000 mk. aan juweelen opgelicht en schijnt die ook aan den man te hebben gebracht. Want in den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft de politie ze in het bezit gevonden van een Neurenburgsch juwelier Sinder- lau, die l© Berlijn iu een hotel logeerde. Liitte zelf blijft zoek. Op den leeftijd van 106 jaar is Dinsdag in het ziekenhuis te Zaborze de weduwe Wodetzki overleden. Zij was l.ot in hel laatst van haar leven een krasse vrouw gebleven en dronk nog eiken (lag haren borrel. Kort voor haar dood ging zij te keer, omdat men haar het glas wijn, dat haar in plaats van den borrel was voor1 geschreven, niet gaf. Toen zij den wijn eindelijk gekregen en opgedronken had, ging zij rustig liggen en gaf kort daarna den geest. Zij was vijftig jaar weduwe geweest en had hare geheele familie len grave gedragen. Toen een 81-jarige doove landbouwer te Zwollerkerspel, uit zijn wagen stap pende de lijn van de Dedemsvaartsehie Stoomtramweg Maatsch. overstak, werd hij door de machine gegrepen en over zijn linkervoet gereden. Hij stierf aan de ge volgen, Een jongetje speelde Ie PUrme- rend mei nog eenige anderen in de nabije heid van den hoogen bazaltmuur langs 'I Noord-Hollandsch Kanaal, viel ten slotte Ie water en verdween in d° diepte. Een voorbijganger snelde naar den op eenigen afstand wonenden pontwachter, vvien het na eenige vergeefsohe pogingen gelukte den drenkeling met de dreg nog levend op te halen. Toch is hel kind kort daarop overleden. Op de Oranje-Nassau mijn te Heerlen was een werkman bezig met het kruien van afval op de laadplaats. Eenige wagons werden door een locomo tief de laadplaats opgereden. De machinist bemerkte den werkman niet. Het gevolg was een botsing, waarbij de mijnwerker bekneld raakte tusschen de buffers. Ilij werd een 100 M. medegesleepl. Toen de wagens tot stilstand kwamen, viel hij met ingedrukte borstkas op den grond. Hij laat een vrouw met 3 kinderen achter. Te Roosendaal (N.-Br.) bedelt een vrouw langs do huizen, die met zich voert een idioot kind van 9 jaar, dat er uitziet, als een mager kind van één jaar, en staan, noch zitten, noch spreken kan. Tehuis zijn nog twee idiote kinderen, een van 10 en een van 8 jaar, die, vastgebonden, onder de hoede van een 12-jarig meisje worden achtergelaten. Er zijn vier gezonde kin deren. De man die sukkelend is, tracht door manden te vlechten iets voor zijn gezin le verdienen. Vroeger woonde 't ge zin te Zegge (bij Roosendaal), waar haar de vrouw verhaalt, 30 cents, zegge dertig cents per week ondersteuning gegeven werd. Armoede deed hen naar Roosendaal verhuizen, in de hoop op de liefdadig heid. (Ned.) Automobielongeluk. Te Roer mond had een ernstig automobielongeluk plaats. Dr. Timmers, uil Beek en Donk (N.-Br.), passeerde met zijn automobiel, waarin ook zijn echtgenoot© zat, den aan weerszijden met zware boomen beplanten Maas (rich tervveg. Mevrouw T. wilde de si gaar van haar man, welke onder hel rijden uil den mond in liet voertuig was gevallen, oprapen. Zij verloor daarbij hei evenwicht en viel uit de in snelle vaart voortrollende auto op den grond. Zij be kwam geen ernstig letsel. Dr. T. evenwel, men weet nog niet door welk toeval, raakte het stuur kwijt en met een ver bazende snelheid reed de auto tegen een boom op. Den dokter, die ernstig gekwetst en bewusteloos werd opgenomen, ver voerde men naar de heelkliniek. Zijn toe stand is uiterst bedenkelijkmen vreest voor zijn leven. Geen aanwinst. Een vrouw is duizend mannen te erg. Dit woord van Vondel heeft dezer dagen een bewoonster der hoofdstad weder bewaarheid. Eigenlijk hoorde zij hier niet thuis. Ze was een Duitsche en baar levenswijze was zoo, dat de politie het gewenscht achtte haar als zonder middel van bestaan over de grenzen te zetten. Maar zij was ziek, en een genees heer verklaarde sdhriftelijk dat zij niet kon reizen, dat zij rust moest hebben. Dus had de politie geduld met haar en liet haar eenige weken ongemoeid. En toen de tijd verstreken was, mocht men baar niet over de grenzen zetten Geholpen door een vriendin, had zij namelijk een man gezocht en gevonden, die bereid was met haar te trouwen, waar voor hij een zakduitje van een paar honderd gulden kreeg. Door dit huwelijk werd zij Nederlandsche, dientengevolge kon men haar niet meer over de grenzen zetten en stond de politie machteloos tegenover haar. Maar nu is zij druk in de weer om de vrijheid te herkrijgen door middel van echtscheiding, wat haar wel lukken zal doch wat in haar nationaliteit geen wijziging brengt. Zij blijft Nederlandsche en de politie heeft het voor het toekijken hoe zij zich gedraagt of misdraagt. Een afschuwelijke vadermoord is in een arbeidswijk van Frankfort a. d. Main ge pleegd. In het gezin van zekeren Miinzel, dat in een woning als een stal buist en bovendien nog menschen in den kost heeft, was ruzie ontstaan. De zoon greep een bijl, sloeg daarmee zijn vader op het hoofd en sneed hem daarna nog met een zakmes den mond tot aan de ooren open. De moe der hielp hem bij de mishandeling. Toen een werkman te hulp kwam, kreeg hij een steek in de keel, vlak bij den slag ader. De twee aangevallenen werden, ba dende in hun bloed, naar bet gasthuis gebracht. De vader is onherkenbaar ver minkt en is stervend. Zoon en moeder werden naar de gevan genis gebracht en moesten tegen het pu bliek beschermd worden. Een landbouwer uit Scherfele, die zijne zeis scherp moest maken en geen aambeeld bij zich bad, maakte voor dit doel gebruik van de spoorwegrails. Terwijl hij druk bezig is met kloppen, ziet bij in de verte een goederentrein aan komen Op zijn gemak staat hij op, zet zich op de daarnaast gelegen lijn en klopt ver der door. Door het voortdurend kloppen en door het geraas van den passeerenden goe derentrein bemerkte hij niet dat uit de tegenovergestelde richting over het spoor, waarop hij zat, een personentrein in volle vaart aankwam, die hem letterlijk vermor zelde. SpoorwegongelukinAmerika. Dezer dagen liep de sneltrein New-York— Buffalo met woedende vaart op een stil staander! goederentrein. De schok was ver schrikkelijk en de wagens van den sneltrein stapelden zich letterlijk boven op elkaar, om het volgend oogenblik geheel verbrij zeld ineen te storten. Het juiste aantal der gedooden en ge kwetsten is nog niet vastgesteld, doch het is zeer groot. Het ongeluk is te wijten aan de onacht zaamheid van een spoorwegbeambte, die bij vergissing den trein op het spoor van den goederentrein bracht. Een zwendelaarster. Een 60-ja- rige dame in N. Zeeland heeft samen met een dame van tachtig jaar groote sommen gelds weten te trommelen uit de zakken van vermogende lieden Samen vormden zij een geheim syndicaat. De zestig-jarige mrs Horne gaf voor aanspraken te hebben op den troon van Madagascar en wist velen over te halen tot bet steken van groote geldsommen in het syndicaat. Tien millioen moet zij op die manier bjj elkaar hebben gekregen, steeds belovende, dat na haar troonsbestijging de aandeel houders de waarde der gestorte gelden twintigvoudig zouden terug ontvangen. Vloekende kleuren. Hoogblond is de beer Wendith, de echtgenoot van een der New-Yorkscho vrouwtjes, dat zich kortelings een fijngevoeligheid voorkleuren- harmonie heeft aangeschaft. Haar genre de beauté komt 't best uit in een groene omgeving, 't Heele huis dus in die tint geverfd. Gordijnen, tapijten alles. Maar, o, ramp thans schreeuwt de kleur van haar man's haardos afschuwelijk tegen mevrouw's lievelingstint. Zenuwtoe vallen, driftbuien. Mevreuw eischt, dat haar man zijn haar donker zal laten verven, en mijn heer bedankt en blijft blond. Mevrouw heeft thans echtscheiding aangevraagd, uitgaande van het principe, dat het huweljjk voor alles op harmonie moet beruste een anderen echtgenoot, dan ande| uen De reis eener meisjesschool va naar Heyst werd gekenmerkt dramatisch voorval De trein hac verlaten en reed met vollen st 't strand terwijl de meisjes sehoi zongen. In een der eerste reiswa een meisje van zoowat 15 jaar p nomen niet baar broertje van kleine jongen was recht gaan leunde 'met den rug tegen het p oelukkig was dit portel te Brug) gesloten, de deur vloog open en d weril in de ruimte geworpen. Een kreet van afgrijzen steeg zuster van den knaap wilde hem springen, doch de andere meisjes er in, haar te weerhouden. Een zeres deed onmiddelijk het noodsei én de trein stopte onmiddelijk sprongen reizigers en treinbeai liet spoor in de overtuiging d totaal vermorzeld kinderlijkjeginge Doch hoe groot was hun verbaz zij in de verte den kleinen schob' komen aanloopen. Hij bad niet h( letsel bekomen. De lange regen grond doorweekt en de kleine wa aardhoop gevallen wat den val v Men oordeele over de vreugd reizigers eu der zuster. Toeu terug in gang werd gezet, vrc aan den kleine of hij geen schrik ha Neen, zeide hij, doch toen stond was de trein reeds zoove dacht hem nooit meer te kunnen („Hbd. van Het Schwurgericht te Stuttg eene dienstbode, genaamd Sam haar elf dagen oud kind op het kerkhof levend begraven had, tot tuchthuisstraf veroordeeld. Koopjes! In de „Petit Ma kwam dezer dagen de volgende ver advertentie voor „Te koop aa» een familiegraf, uitzicht op het Twee plaatsen vrij". In een Bi blad luidde een dergelijke offerte L leidelijker „Duurzaam grafgewelj boden, tegen veel verminderden priji Riante ligging. Spoorlijn NamenJ half uur van Brussel uit te li Aanbiedingen ouder motto Beaul te richten aan X. X." Met het oog op de „groote r dergelijke advertenties de moeite v knippen wel waard. Het drama van a y i „Corriere della Sera" publiceert santé bijzonderheden over den ti dood van den Oostenrijkschen ki Rudolph, welke door een intiei van den overleden ItaliaanscheJ graaf Nigra, onthuld worden. Denl de vreeselijke gebeurtenis bezocht g I vriend den graaf en uitte in den I 't gesprek zijn verbazing over 't I kroonprins Rudolf zelfmoord geplel „Wat zeg je daar?" viel degeil in de rede. „Zelfmoord? Ik kan j| zekering geven, dat men den priiT meest afschuwelijke wijze van 't lj roofde". Hierop vertelde Nigra, hoe bil ongeluksmorgen 't eerst van alle j ja vóór den keizer, te Mayerling al De kroonprins lag op bed, met eJ verband om voorhoofd en s' kamerdienaar bracht mij onmidd het lijk, en toen hij mijnen vrl blik bemerkte, nam hij 't verba Achter de slapen was 'n gat, zó dat ik er m'n vuist in zou heb! nen stoppen. De hersenpan was slag met een stok of fiesch gel brijzeld. 't Was een vreeselijke 't Haar en de splinters der beendel den zich met de hersenen vermei wonde liep van achteren langs zoodat de kroonprins haar onmoge kon veroorzaakt hebben. Ik lierhi van zelfmoord kan geen sprake zijn beslist een moord. Kort na mijn aankomst verse oude keizer, die in tranen ui (bars Tot zoover, 't bericht in het Italil blad, waaraan de zegsman toevoi hij het eerst th ns publiceert, omdl Nigra hem indertijd, zoo lang bijl geheimhouding verzocht. Arresta een Franscheu financier. Te Ather Fransch fiinancier, De Lorme, g genomen, een man uit de hoogste van Parijs Deze arrestatie had p verzoek van het parket te Parijs. D was de gevolmachtigde van een agent. Niet alleen, dat hij zich be met de clientèle van den wisselag de hem toevertrouwde kapitalen zijne belangstelling. Hij veroorloo de vrijheid de hem toevertrouwde in gewaagde ondernemingen te speculaties, eindigden met jamm mislukken. Vier klachten zijn te; ingedienden wel verduistering sommen van 3 200 000 francs, 10.00 300.000 francs, en 250 000 francs. Toen hem den 14en Juni om taling van een dezer kapitalen was, vond hij het verstandig zi door de vlucht te redden. Hij be naar Brindisi, ten einde Grieke bereiden, daar hij meende, dat niet uitleverde. Zijn echtgenooto, nicht is van De Lesseps, was get leven en schijnt van de sp< van haar man niets te hebben

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2