GEMENGD NIEUWS. op de bedienaren van den godsdienst en ontkende beslist dat deze dienaren vallen onder het vigeeretid recht, en de kerkge nootschappen geen publiekrechtelijk-' li chamen zouden zijn. Tot. staving zijner bewering trad spr. in een uitvoerig histo risch betoog. TweedeKamer. Naar aanleiding van een motie van den heer de Waal Malefijt voor het uitstellen van de geleideliike op heffing van het korps mariniers, wijzigde de minister van marine de suppletoire ma rine-begrooting tot reorganisatie van dat korps om zoodoende een prineipieele beslis sing over de opheffing aantehouden tot de behandeling der morinebegrooting voor 1908. De heer Jansen (Den Haag) stelde naar aanleiding dezer wijziging voor schorsing van het debat, waartoe de Kamer zonier stemming besloot. Aangevangen is hierna het debat over de oorlogsbegrooting De beer Duymaer van Twist bepleitte o. a. bevordering van de zedelijk belangen van de militairen. De heer Ter Laan protesteerde tegen de gruwelijke achteruitzetting zijner partij en vrijheidsbeperking in het leger door dewering van socialistische bladen uit de kazerne en het verbod om bepaalde vergaderlokalen te bezoeken. De heer Passtoors wenschte keuring in de woonplaats van den milicien in het belang van hen die ongeschikt voor den dienst blijken. De heer Van Karnebeek wensohte de vraagstukken der bevelvoering en de kader vorming tot het najaar aan te houden. De heer Roodhuizen bepleitte verbetering van het hongerloon der onder-officiereu en kwam op tegen de vrijheidsbeperking in het leger. De heeren Talma en Idsinga wenschten een staatscommissie voor de leger-organi- satie. ,,De Tjjd" schrijft o.a. Dit is het meest verblijdende van hetgeen wij in de verkiezings periode hebben mogen waarnemen, dat de verbonden christelijke partijen meer en levendiger beseffen, hoe de daden der tegenstanders hen tot krachtiger vereeniging moeten brengen. De gevaren voor het Geloof en voor den invloed van den Godsdienst op het Staatsbestuur wor den grooter, naarmate de macht van de socialisten meer toeLeemt. En, als dan de liberalen, als de liberale hoofdorganen van de Pers. zich niet tegen dien socialistisehen invloed verzetten, maar zich gewillig laten meeslepen in den maal stroom, gaat voor de onzen, die nog twij felen mochten aan hun plicht, dan gaat ook voor onze geloovige protestantsche bondge- nooten, des te helderder het licht op, dat hen en ons wijst, waar zij en wij moeten heensturen. UIT ZEELAND. GOES. In <1 gisteravond gehouden ver gadering van de afd. Goes van het Clir. Werkl. Verbond „Patrimonium" werd de volgende motie aangenomen: „De afd. Goes van hel Chr. Werkl. Ver- „bond „Patrimonium", in liane vergadering „van 27 Juni 1907 handelende over de „al of niet medewerking aan de Tenloon- „stclling voor Huis-induslrie, „spreekt haar groot leedwezen uit, dat. „Patrimonium" daarvan door de andere „organisaties buitengesloten is, waar deze „besloten de tentoonstelling ook des Zon- „dags zal worden opengesteld, „besluit hare medewerking aan hel „plaatselijk comité verder niet ie verlee- „nen, en gaat, over tot, de orde van den „<'ag". Aangezien hel reeds als bewezen mag worden aangenomen, dat. door het bordu ren op de Singernaa.imachine als het ware een nieuw veld voor vrouwelijke bezigheid geopend is, zullen voorzeker velen ouder onze lezeressen met. groote belangstelling hooren, dal de Singel-Maatschappij bin nenkort in onze start weder 'n volledige» cursus in het moderne borduren zal doen houden. In dezen cursus zullen geheel gratis de meest verschillende soorten van borduur werken onderwezen worden, zooals bijv. platsteek, puntsteek, koordborduren, mo nogram borduren, Smyrna-borduren enz., enz. eri vesligen wij daarom de attentie van bezitsters van Singer naaimachines op deze uitstekende gelegenheid om zieh in het, moderne borduren en stoppen te be kwamen en zoodoende nog veel meer nut dan tot nog toe uit. de Singer-machine te trekken. Zij, die van dezen cursus wenschen Ie profiteeren, dienen zich aan te melden aan het kantoor van de Singer-Maatsrha- pij, Korte Kerkstraat no. 120 Ie Goes en Walstraat 33 te Vlissinge,n. Donderdag, even na den middag ha/1 in de houtzagerij „La Vitesse' 'alhier een vrij ernstig ongeluk plaats. M. K„ zoon van de wed. K. in den Poelweg, werd daar zijn hand van een houtblok afschoot, de duim van zijn linkerhand over de lengte doorgezaagd. Dr. Lasonder verleende ge neeskundige hulp en vreest dat de pezen doorgezaagd en de duim verloren is. De jonge man heeft veel bloedverlies en he vige pijn. Een minder ernstig ongeluk trof den werkman W. S„ wien een houtblok op zijn vim-I. viel, waardoor de groole teen door scheurde MIDDELBURG. De M i d d e 1 b. C r t. meldt het volgendeBij deze herstemming beeft zieh een vervelend incident voorgedaan. Toen Dinsdagavond onze becijfering gereed was en wij de namen der gekozenen hadden gepubliceerd, deelde men ons mee, dat de cijfers niet klopten en wel wat betreft den uitslag in het derde district van Middelburg Wij hadden echter voldoende redenen om dien te handhaven. Toen hedenochtend door het hoofdstembureau de officieele uit slag werd opgemaakt, bleek dat de cijfers in het procesverbaal van 't derde district van Middelburg niet overeenkwamen met die, door verschillende controleurs aange- teekend. Volgens dat proces verbaal zouden zijn uitgebracht op de heeren Polderdijk 458, Sprenger 503, Van Teylingen 529 en Van Vuorthuysen 519 stemmen. Door den heer Herin. Snijders werd toen bezwaar ingebracht en verzocht, dat de stembriefjes van dat district opnieuw zouden worden gelezen, tenzij uit de gehouden stemlijsten der stemopnemers blijken mocht, dat de opgaven in het proces-verbaal niet juist waren. Het hoofdstembureau liet zich toen die stemlijsten overleggen en toen daaruit bleek dat de in bet procesverbaal genoemde cijfers onjuist waren, werden die verbeterd en geconstateerd, dat hadden verkregen de heeren Van Teylingen 549, Polderdijk 503, Sprenger 529 en Van Voorthuysen 458 stemmen. Hiermede was het incident afge- loopen, maar met dat al was er Dinsdag avond heel wat consternatie op ons bureau en onder de kiezers Bij deze gelegenheid is op nieuw gebleken hoe nuttig het is, dat op de stembureaux steeds controle worde geoefend daar anders abuizen, zooals zich nu een heeft voorgedaan, de mogelijkheid zouden openen, dat iemand gekozen zou worden verklaard, zonder in werkelijkheid gekozen te zijn. Groote nauwkeurigheid bij het opmaken van de processenverbaal is alleszins noodig Door de gemeentepolitie alhier zijn twee vreemdelingen, die zwervende werden aangetroffen, zonder middel van bestaan, over de grenzen gebracht in de richting België. Door die politie werd procesverbaal opge maakt tegen drie jongens, wegens het lich ten der lade ten nadeele van verscheidene winkeliers. Nog werd aangehouden een persoon, ge signaleerd in het politieblad, die nog eenige dagen hechtenis had te ondergaan. Woensdag in den avond, ontstond in een slaapstee alhier een vechtpartij tus schen eenige bezoekers. Een hunner, zekere Pwerd leelijk toegetakeld en moest aan het politiebureau verbonden worden. Bij besluit van Gedep. Staten van Zeeland is aan de Provinciale Regelings commissie voor de paardenfokkerij {uitbrei ding gegeven door aan de thans uit vijf leden bestaande commissie toe te voegen nog vier andere leden en wel de heeren H. A. Hanken te K attend ij ke, Ph. J. van Dixhoorn te Axel, H. J. Dorst te S t a v e n i s s e en Th. Daelman te Westdorp e, zoodat bedoelde commissie voortaan zal bestaan uit negen leden. VLISSINGEN. Gedeputeerde Staten zijn van oordeel dat aan het gesloten verklaren door het gemeentebestuur van de Oude Begraafplaats enkel een Raadsbesluit tot buiten gebruikstelling dezer openbare ge meente-inrichting behoeft vooraf te gaan en achten het onregelmatig en overbodig, om eene verordening vast te stellen hou dende verbod tot begraven op bedoelde be graafplaats. Zij verzoeken daarom Burg. en Weth. de intrekking van de dienaangaande vastgestelde strafverordening te bevorderen Hoewel dat college van meening is, dat uit het door deu Raad vaststellen vau een verbod tot het begraven op eene begraaf plaats krachtens de volgens art. 135 der gemeentewet aan hem toekomende be voegdheid tot het maken van verordeningen, betreffende de huishouding der gemeente en derhalve op de wet steunende im plicate volgt, dat de bedoelde begraafplaats buiten gebruik wordt gesteld, bestaat er zijnerzijds geeu bezwaar, waar de zaak op hetzelfde neerkomt en het slechts eene kwestie van vorm betreft, den raad voor te stellen aan het verzoek van Gedeputeerde Staten te voldoen. Het bestuur der vereenigingZ ee vaar t- school vraagt aan den raad om gedurende 28 jaren een subsidie toe te keDneu van f 400 als bijdrage in de kosten van rente en aflossing van een door dat bestuur te sluiten geldleening ad f 60.000 ten behoeve van de stichting van een eigen gebouw aan den Boulevard Bankert. Burg. en Weth. stellen voor aan het verzoek te voldoen, doch het raadsbesluit een voorwaardelijk karakter te doen dragen, daar thans nog niet te zeggen is welke besluiten door provincie en rjjk op de verzoeken om subsidie zullen worden geno men. De stemming ter benoeming van leden van den gemeenteraad zal gehouden worden den 4 Juli. HEINKENSZAND. Raadsvergadering op 27 Juni. Tegenwoordig alle loden. Notulen worden gelezen en onveranderd goedge keurd. De voorzitter feliciteert de 3 zonder Stemming herkozen raadsleden en dhr. 1. Uijterschout afzonderlijk, als benoemd zetter (op 's Raads voordracht) in plaals van dhr. J. Slink, die wegens voortdurende ongesteldheid, ontslag nam. Tegen verzet ting der kermis te Zierikzee voor dit jaar, wegens de komst van H. AI. do Koningin in Zeeland bestaal hij den Raad geen hot minste bezwaar. Op haar verzoek wordt aan Mej. F. J. Braat eervol ontslag als onderwijzeres verleend tegen 1 Sept. a. s. wegens benoeming te Middelburg, en It. en W. gemachtigd tot het doen van eene oproeping voor een opvolger of opvolgster, wat nog nader zal wonden overwogen. Be sloten wordt tot het inzenden van een request aan de Tweede Kamer der S.-G. met verzoek het aanhangige wetsontwerp aan te nemen dat ingediend is, ter ver krijging tegen 1 Mei 1908 van tijdseenheid door aansluiting bij den Midden Europee sehen tijd. Bij de Provinciale Staten zal het 'bekende request van Burg. en Seer, in in X. en N. Beveland worden gesteund tot wijziging van 'l reglement omtrent volgen- lnredle del- wielen van minstens 8 c.M. met ingang van 1915. Tot lid van het algemeen armbestuur in plaats van dhr. J. Slink die ook voor deze betrekking ont slag nam, wordt met 6 stemmen gekozen dhr. Job van den Dries Pz. alhier; één slem was uitgebracht op dhr. Iz. Cappon. Op herhaald verzoek van 11.11. Ged. Sta len en andere autoriteiten wordt vervol geus besloten tot het houwen van (een regenbak aan 'I ziekenhuis alhier. Uitstel zal worden gevraagd voor 6 maanden tol ontruiming van een onbewoonbaar ver klaarde woning in de kom van het dorp, omdat lot heden toe geen andere woning voor dat gezin te verkrijgen was en er in dien lijd allicht wal gevonden kan wor den. Geen bezwaar blijkt bij de vergade ring te beslaan dal de ontvanger der ge meente borgtocht stelt op ander onroerend goed als lol dusver voor hem verbonden was lol zekerheidstelling van zijn beheer. Na de gewone rondvraag is de vergade ring daarna door den voorzitter gesloten. 11GEDEK ENSKF.B K E. Door hel op de veeren achter op een rijtuig te klimmen, raakten gisteren de kleeren van een meisje van 9 jaar in de wielen verward. Gelukkig werd het ongeval bijtijds door den koet sier gemerkt, anders waren groote onge lukken gebeurd. Men moest het wiel van de as losmaken wilde men het. kind uit haar netelige positie kunnen bevrijden. Een goede les voorzeker, om nooil ach ter op rijtuigen te klimmen. 1ERSEKE. Candida ten voor den ge meenteraad zijn de heerenJ. L. Bom, I'. Dijkwel, M. van Harmeien, (aftr.), E. de Jonge, C. D. Klos, J. M. van (leveren, J. de Schipper, (aftr.(, .1. Sinke Jz., (aftr.), M. van Slee Fz„ I. W'illemse Iz. en J. van Willigen, BORSELE. Als candidal™ voor den ge meenleraad zijn gesteld de heeren v. d. Velde en 1). Wisse, aftr. en .1. Wabeke. KWADENDAMME. Zondagavond hiel den alhier even buiten de kom van het dorp eenige jongelui een zoogenaamde maal part ij. Spoedig echter ontaardde het in een vechtpartij, die zoo hoog liep dal onze politiebeambte met de sabel tusschen- boide moest komen. De drank was weer niet vreemd aan het geval. Naar men zegt is van het een en ander proces-verbaal opgemaakt. KAPELLE. Toen de landbouwer J. de Jager alhier, Dinsdag met zijn tentwagen uit Goes kwam gereden, geraakte onder Kapelle liet lemoen los, waardoor 't paard op bol ging. De tentwagen kwam tegen 'tl boom en 'I paard kwam 'n eind verder in de sloot terecht. Met eenige malerieele schade liep dit ongeluk boven verwachting vrijwel af. N1EUWD0RP. De landbouWetreknechl A. Ij., werkzaam hij Jb. de Jager, kreeg een zware balk, die naar beneden viel doordat het voor hooi dat binnen gebracht werd deze los schoof, op zijn hoofd. De er bij geroepen geneesheer constateerde horsen schudding. De 22-jarige jongen is niet buiten gevaar. WESTKAPELLE. Op liet zuider-strand onder deze gemeente is Woensdagmorgen gevonden liet, lijkje van een kind van het mannelijk geslacht, tussehen de twee en drie jaren oud, met een gewoon hemd aan, en één kousje aan de voeten. Geen spoien van geweld konden op het lijkje geconsta teerd worden. Het hemdje draagt sporen van mot hagelkorrels te zijn doorschoten. Verder is hel lijkje op de begraafplaats alhier in 't lijkenhuis gebracht en inmid dels de justitie ontboden. ZAAMSLAG. Bij den molenaar J. Geel hoedt hebben een paar koolmeesjes hun nest gemaakt in een aarden kruik, welke een doorsnede heeft, van ongeveer 20 cen timeter en die ligt op een afdak of kippen ren. Üe eitjes worden thans gebroed en de vogels blijven rustig in <le kruik zitten als deze wordt opgenomen en bezichtigd. De kruik is onbeschadigd en de hals dient liiiii voor in- en uitgang. THOLEN. In de Donderdag gehouden ver gadering van den gemeenteraad waren af wezig dhrn. Jhr. v. Vredenburg, Elsacker, A. Waghto en .1. Waghto. Na opening door den voorzitter worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onver anderd goedgekeurd. 0]) een verzoek om adhaesie Ie betuigen aan een adres Jbij de Tweede Kamer tot aanneming van den Al. Europeesohen lijd wordt besloten, daar aan vooralsnog geen gevolg te geven. Een verzoek van H. Labati om 20(1 AI2, gemeentegrond wordt toegestaan en de grond in erfpacht .gegeven a f 2 de M2. liet goed slot der rekening over 1906 wenl gewijzigd en besloten daarvan f 550 te be stemmen voor verbetering van de Stoof en Hoogstraat, deze te bestralen met ge wone straatklinker en <le uitkomende keien op andere plaatsen 1e verwerken. Op voorstel van den heer Hollestelle werd het bavenplan met teekening nog eens ter tafel gebracht en na behandeling goedgekeurd. Na (1e gebruikelijke rond vraag werd (1e verg. door den voorzitter gesloten. Hit Stave n is se meldt men: Bij hevigen Z. W. wind is gistermorgen de tweemast ijzeren aak van schipper Rooms uil Dossen, komende van België en Destemd naar Holland, met twee andere schepen gesleept wordende, tengevolge van het breken van den staaldraad op hel Koe ten onder deze gemeente naar den wal gedreven en op bel eind van een steencn Derm geworpen. Hel schip werd, bij ebbe, heen en weer geslingerd en had het zwaar te verduren. Hel was gelukkig, waarvoor men aanvankelijk vreesde, niet lek gesla gen, maar (le hooge stortzeeën wierpen stroomen water naar binnen. Pogingen om de bemanning, schipper, vrouw en twee knechts van het schip te halen, mislukten. Toen de wind wal minder hevig was ge worden gelukte hel den opvarenden, met eigen boot den vasten wal te bereiken, en ook, om hel huisraad le bergen, dat Hoornat was geworden. Ilct schip en de uil lijnzaad en lijnkoe ken bestaande lading waren verzekerd, het. huisraad niet. In den namiddag, met den vloed, is (le aak vlot gekomen en naar Z ij p e gesleept. TERNEUZEN. In de ingevolge het ver zoek vau de heeren Blankers, Kramer, L'-ri- sen en Drost belegde vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, werd op voorstel van den heer Lensen besloten een schrijven te zenden aan den minister van waterstaat als toelichting op het adres der Kamer van 3 Juni II. Dit voorstel werd gedaan uit de overweging, dat blijkens den brief door de Kamer van den hoofdingenieur- directeur van 's rijks waterstaat te Middel burg ontvangen, liet adres der Kamer niet duidelijk genoeg hare bedoeling omtrent de liavenaanleggelegenheden alhier uit drukte Het bedoeld schrijven van den heer hoofd ingenieur-directeur werd medegedeeld. Hier uit blijkt dat deze voor de voorziening in de behoefte aan los- en laadplaats liet meest wenschelijk acht de uitvoering van het vroeger losgelaten plan B (omvattende het maken van 300 M. diepe kaaimuur en eene haven van 160 M. lang en 30 M breed bij 3 M. diepte en eene haven van 180 M. lengte bjj 4ö M. breedte en 6 M. diepte) eenigszins gewijzigd met het oog op de tegenwoordige behoeften. Hij acht uitvoe ring van het door de Muritime Vereeniging voorgestelde plan minder gewenscht, omdat die ontworpen haven op 4 K.M afstand van de kom gelegen is, terwijl deze havens be noorden de staalfabriek zijn ontworpen. Besloten werd dit schrijven aan te houden en aangenomen het voorstel van den heer Lensen om een vernieuwd adres te richten tot den minister van waterstaat waarin ter opheldering van een blijkbaar bestaand misverstand wordt te kennen gegeven, dat de Kamer niets anders heeft bedoeld, dan te erkennen dat een haven, als door de Maritime Vereeniging is voorgesteld, vol komen in de behoeften van den handel van Ter Neuzen zou voorzien en voldoet aan de wenschen van alle belanghebbenden, wat van de uitvoering van vroegere plannen niet te verwachten is maar dat voor een deel van de burgerij niet onverschillig wordt geacht de plaats waar die haven zal worden gemaakt en indien de mogelijkheid bestond de haven dichter t ij de kom van Ter Neu zen te maken, dit de voordeelen van het werk nog zou verhoogen. Op die gronden wordt de minister verzocht een onderzoek te doen instellen naar de meest geschikte plaats voor een haven van ongeveer dezelfde afmetingen als die door de Maritime Ver eeniging voorgesteld. Eene uitvoering van het zoogenaamde plan B. zou niet aan de.i wensch der Kamer voldoen. WESTDOIÏPE. In de gisteren gehouden raadsvergadering waren tegenwoordig de voorzitter, alle leden en de secretaris. Na voorlezing en goedkeuring der notu len der vorige vergadering werden als ingekomen stukken medegedeeld a. een missive van (led. SI. met goed gekeurd raadsbesluit lol wijziging der begroeiing 1907; een missive van dezelven met beschik king waarbij aan den heer R. Kieboom toestemming wordt verleend de betrekkin gen van secretaris en gemeente-ontvanger gelijktijdig waar le nemen; c. mededeeling van (led. St., dat de rijksbijdrage in de kosten van het herha- lingsonderwijs over 1906 van deze ge meente is bepaald op f3060 en dat in gevolge art. 1 der wet van 24 Mei 1897 (Stbl. 156) aan deze gemeente over 1907 uit. te keeren som is vastgesteld op f4020.84; d. de bekende missive van het bestuur der naamlooze vennootschap stoomtram Hulst-Walsoorden, betreffende een stoom tram TerneuzenSas van Gent; c. een verzoek van hel Zierikzeesche Comité 'tol het bevorderen der aansluiting bij den Midden-Europeeschen lijd om bij do Tweede Kamer een adres in te dienen, ten einde het thans ingediende ontwerp om dien tijdregeling alhier in te voeren lol wet worde verheven; f. de missive van Ged. St. met raads besluit van Zierikzee tot verzetting der kermis aldaar en met uilnoodiging om evenlueele bezwaren daartegen vóór 5 Juli ('.k. bij heil in te dienen; g. nog een schrijven van dezelven, mel dende de goedkeuring van liet raadsbe sluit tot Verlenging van den termijn van ontruiming der woning van Al. de Guijte- naere met zes maanden, in de verwach ting dat (le Guijtenaere vóór hel opnieuw verstijken van (lezen termijn door bemid deling van het bestuur een andere wo ning zal hebben betrokken. Voor wat dit laatste schrijven betreft deelt de Voorzitter mede, dal binnenkort De Guijtenaere in een andere woning zijn intrek zal nemen. Worden allen voor kennisgeving aan genomen. De akte van borgstelling van den ge meente-ontvaiigei' werd der vergadering medegedeeld, die daarmede genoegen nam. Daarna werd hel verslag van den toe sland der gemeente over 1906. door li. •en W. aan den raad overgelegd. Vervolgens werd de ingekomen rekening van hel Burg. Armbestuur onderzocht en goedgekeurd. Hierna werd ile vergadering medego deeld, dat, ingevolge door haar gegeven opdracht en overeenkomstig deskundig ad vies, de som waarop de gemeente Terneu zen volgens overeenkomst van deze ge meente recht heeft, als aandeel in de kos ten van het onderwijs aan de 0. L. School Ie Sluiskil over 1906 op 25 dezer gerech lelijk is aangeboden en geweigerd en dat ze 'daarop in de consignatiekas te Middel burg is gedeponeerd ter beschikking van dat bestuur. Op de gewone rondvraag van den Voor- zilter komt de heer Ingels terug met zijn voorstel om op den Zwartenhoek aan de kinderen Dellaerl een lantaarn te plaatsen met wegwijzer, nu de weg over den Evers dam geheel is verhard. Dat werd aangehouden tot een volgen de vergadering. Daarna deelde hetzelfde lid mede, dal Lij Jan de Vos hooge armoede blijkt te heersehen en vroeg hij of van gemeente wege geen onderstand kan worden ver strekt. De Voorzitter zegt daarop, dat dit ver zoek bij het armbestuur moet worden in gediend. Nog zegt de heer Ingels, dat P. de Rijcke hem mededeelde, last te hebben van den stank, voortkomende uil den pul, gele gen achter zijn woning en verzocht om verbetering van dien toestand. De Voorzitter zegt dat de put in kwes tie dit jaar reeds een paar malen is ge ruimd en meent, dat de Rijcke zelf lrier wel de nalatige zal zijn. Wijl het onderhoud daarvan bij den AulriehenpoMer Ihuis hoort, zegt. hij hem daar evenlueele bezwaren in te dienen. "Niemand het woord meel' verlangende, sloot de Voorzitter de vergadering. De concessie tot aanleg van een tram weg van Borsele naar Wolf aarts dijk, d.d. 1 Juni 1901 verleend aan R. Nieveen te Lemmer, is heden door Ged. Staten van Zeeland vervallen verklaard, (laar aan de voorwaarden bij hel verlee non der concessie gesteld, door den ooncos sionaris niet is voldaan. Door Ged. Staten wordt voorgesteld hel in het besluit van 9 Juli 1902 tot het ver- leenen van een subsidie voor den aanleg van een stoomtramweg van H ontcnisso tol de Belgische grens in de rich ting van Selzaele bepaalde maximum van f 175,000 te verhoogen met f56,667 en derhalve te bepalen op f'231,667. De termijn waarop de tramweg in ex ploilalie moei zijn gebracht, wenschen Ged. Stalen te brengen op 1 Juni 1911. In de week van 19 tot en met 27 Juni zijn in Zeeland voorgekomen: één ge val van typhus en febris typhoidea jte Afiddelburg, 3 gevallen van roodvonk tf ('olijnsplaat, Kruiiiingen en Vlissingen gevallen van diphlherilis, één le Koe wacht, 2 le Neuzen en 2 te Zierikzee. RECLAMES. BEDDEN In veeren en kapok, groote voorraad en zeer lage prijzen, Dekens in ruime keuze, zeer goedkoop in het mag az u h „bitter", Lange Vorststraat, Goes. Eenvoud van Z. K. h. Prins Hendrik. Men schrijft uit Vaassen In den laatsten tijd rijden de Koningin en de Prins bijna dagelijks in de richting van ons dorp, zoowel om hunne nieuwe bezittingen te bezichtigen als om 't natuur schoon. .Verleden week Dinsdag gebeurde het, toen de Vorstelijke personen naar een heidebrand te Wiessel waren gaan kijken, dat een hondje der Koningin, 't dashondje „Paulienchen", vermoedelijk in den Herten kamp zoek raakte. Er werd door de hof beambten in alle richtingen gezocht, maar tevergeefs. Donderdagavond elf uur nu kwam Prins Hendrik zelf aankloppen bij den bosch- wachter Brummelkamp, in Niersen, die wit vreemd opkeek van dit onverwachte bezoek, maar nog vreemder, toen de Prins zijn wenseh te kennen gat, in diens woning den nacht te willen doorbrengen. Brummel kamp meende den Hoogen Gast niet te kunnen herbergen, doch deze verklaarde, met een paar stoelen zich tevreden te stellen. En zoo bracht de Prins daar den nacht door, om bij 'taanbreki dag, toen 't hanengekraai Z. wat erg vroeg had gewekt en hem voorgezette een .oudige bot had laten smaken, opnieuw aa te gaan, en werkelijk had Z I luk. het hondje te vinden, dat I morgen behouden terugbracht. Iemand te Aalst wav eenige leden in het gelaat gebeten do(| dien bjj een geneesmiddel toe de veearts had voorgeschreven dene deskundigen onderzochten maar stelden geen teekenen v vasthet dier stierf echter den da«- j M De wonden waren eerst goej maar verleden'week gingen zij en de gebetene werd aan den van zijn lichaam geheel lam, groenachtig^ schuim op zijn m De ongelukkige'moest 'op^ziju^ bonden worden en is Maandag zweken, zonder een woord kunnen spreken. Een familie -dra ni'a. IA houder N. K. woont in pand nol Noord-Molen Iwarsstraat, te I Het jongste kind, een knaap vi is in hooge mate zenuwlijder ei1 beenen verlamd. Een meisje vo gaat op school, terwijl het oud' I betrekking is. De kastelein is een man, die cieele moeilijkheden te kampen dit zeer aantrekt en daardoor z» is geworden, tengevolge waarvan meermalen gedreigd heeft zich va te berooven. Gistermorgen was (e bier in huis voor den verkoof het meer en reeds werd er eei beleend Nadat het dochtertje naar schc gaan, verliet ook K.'s vrouw oi uren de woning om een boodscl zoodat K. met zijn gebrekkig 1 thuis bleef. Om 12 uur kwam het doe school thuis en even daarna Zij gingen het café binnen, tt daar niemand aan. Dit trof die voor zij met het meisje aarda gaan schillen, even zou kijken man was. Zij vond hem boven van de keukenkamer op den gi* te midden van een groote plas I wusteloos en zwaar aan den hal Naast hem op den vloer lag eil scheermes en op de tafel het J Naast dat étui een prentbriefka K. met enkele woorden afschei vrouw en kinderen nam. Van haar gebrekkig zoontje merkende, doorzocht de hevig vrouw verder haar bovenwonin het kind in zijn bedje liggende sneden hals. Vrouw K.'s eerste werk nabijgelegen politiepost te snelhl haar bevinding mede te deelen dig waren een inspecteur van de inmiddels gewaarschuwde i van politie ter plaatse, waar geroepen geneesheer dr. L. A. reeds den dood van het kind gei en de levensgevaarlijke wond' vader voorloopig verbonden ha iB naar het ziekenhuis vervoerd! van het zoontje wordt ter schouwing mede naar die bracht. Vermoed wordt dat K, zijn f ondergang tegemoet ziende, er hebbende zijn beroep van scl dat hij vroeger uitoefende, weer zoo heeft hij zich tenminst uitgelaten, in een zwaarmoedig zelf en zijn gebrekkig kind var beeft willen berooven, om dat neer soms het gezin tot volslag verviel, voor verdere ellende in te behoeden. Te Rotterdam is een 53-jarige stoker, die half beschonken ove rails liep en vergeefs werd i door de tram overreden. Naar huis vervoerd, overleed bij aid Amsterdam is in de Rietlande: ontspoord een remmer geraakti werd naar 't binnengasthuis vei' aankomst bleek hij reeds overle" 'sGravenhage ontstond in de Êj een twist waarbij de L„ een bel vidu, zijn tegenpartij K. eeni I vooral in de buik toebracht, I ingewanden er uitpuilden. Hin ziekenhuis gebracht en de dadJ resteerd. De twiBt was aangekomel de vrouwen van beide manner I oplettendheid van den machinis de eerste trein van Rotterd. naar aan een groot gevaar ontsnapt. Eu Oudenbosch lag een dwarsliggo rails. De machinist kon nog lijdi De politie onderzoekt het gev^ Breda is door de politie een „b arresteerd. die nog iets op zij had. Toen zij hem vond, speel, partijtje biljart in een can Nieuwe Huizen aldaar. Een nieuwe reddingb Rotterdam had een proefnèm met de reddingboot, uitgevondei heer J. P. Schuttevaer. De boot is 7.50 AI. latig, 2.2C en 1.23 AI. diep. Aan iedere zijde watertanks met een gezamenlijk van 300 liter. Tevens is er be 300 K.G. proviand. Door de aai

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2