GEMENGD NSEOWS. Laafsfe BeirSchfera- KERKNIEUWS. ONDERWIJS. RÊC8ITIAKEN, BURGERLIJKE STAND. 384e Staatsloterij. enz. vleeseh viert- s. opheffing gisteravond n tol oprich- instandhou- »ch Muziek- igericht voor ijn ingegaan dezer veree- i vroeger ge- een voorloo- at zou traeh- terij muziek- er schutterij, eld werd dat voor rondge- ien zich heb- anten toe te nsehrij vingen len vergade- statuten aan mderworpen, :?ine wijzigin- nd. Op deze goedkeuring ;rd bij accla- lig benoemd, ierman Snij- i\oske, W. neester. 'emeenteraad t het verkrij- gemeentekas. ms van hier: genomen zijn m „Koningin van de Maat- achte onder bekend eene ijn niet gun- het ongun- schrijven aan op den oost- eplaatste bel. dat misschien n kleine ver vaart in het uttige uitvin- Zeeland" iben. eenige dagen van den alge- mansbond ge- directie der eland" alhier ende verzoek in haar dienst leel, in hoofd- hooging van iverktijd. bijzonderheid rt ingezetene gezet had op loopen broed- ens te voor dus nog[ 2 ivel van twéé komen de Maandag ering van in-- Hoedekens- sn gratificatie n dijkbaas J. de meerdere foor het ver- ien zeedijk. :'d het dijkgc- A. gebracht. andagmiddag leen te Katten leden. In be ven van Ged. burgemeester, en W. stelden er salarissen ifdelijko stem- goedgekeurd. werden ge- voor den hooi zal met rdon gebouwd :>ol le Wemel- eden van Kat- mn voorkwam ijn. er lezing ligv miteuzen pol angsten over en de uitga.- goed slot be- van liet vo- De- inkomsten erd f533,10. lit f33804,72. is uitgegeven wegen en in de kos- ervierdediging in de kosten enz. f516,04. iden van bo<- rekening van nderhoud van weg over den grinding door bekostigd, oor een koker rioozing werd en ich en, koe van den den bliksem lag eene doode eeling. non bezig met piramide ter den beganen leroiid, om te dienen tot het bepalen van [afstanden, ten dienste van het kadaster. THOLEN. Zaterdagnamiddag werd al- |hier dioor een geladen mestkar een spe lend kind van 2 jaar van M. V K over reden, met het noodlottig gevolg dat het beentje boven die knie werd gebroken en deerlijk gehavend. Dr. Janse heeft het entje gezel. Kans bestaal dat de kleine Ier voor geheel zijn verder leven zal verminkt blijven. BRUINISSE. Alhier sloeg de bliksem op i twee plaatsen in, n.l. bij den bakker O. |de W. midden iu het dorp, en in de land- b'ouwerswoning van den heer 11., he- [woond door L. v. S. In beide woningen i werd nogal schade aangericht, doch er ontstond geen brand. HULST. Behalve de aftredende leden, zullen nog andere personen candidaat ge steld worden. Do liberalen, die eerst voor nemens waren tegenover de vereenigde Katholieken en anti-revolutionairen geen candidaat le stellen, zijn van hun voor- nemen teruggekomen, wijl gebleken is, dat leen groot aantal Katholieken niet meegaan j met liet besluit der R.-K. kiesvereenigiiïg. Dezen zullen lol candidaat stellen den [heer 11. A. van Dalsum, notaris alhier [De liberalen zullen ook een drietal candi- 1 daten stellen. TER NEUZEN. Do Kamer van Koop- fhandel heeft in haar gisteravond gehou den vergadering besloten om den minister I van waterstaat te verzoeken de uitbrei ding der havenwerken uit te voeren in den geest als door de Maritieme Vereeni- ging wordt voorgesteld. Het gemeentebestuur zal met de beslis sing der Kamer worden in kennis gesteld. Bij kon. besluit zijn benoemd lot plaats- overleden. Ook een meisje en de weduwe werden ernstig mishandeld. De daders zijn in hechtenis genomen. Aan de boter- fabriek te Nijmegen zou een 30-jarige sto ker een flesch vloeibaar koolzutii bren- gen in de ijsmachine, welk werk ge regeld door hem werd verricht. Op een maal sprong de ftesch en werd de stoker zoo ernstig getroffen, dat hij op de plaats dood bleef. Ook de hulpsloker en de fa- brieksknecht werden zwaar verwond. Te Muntendam geraakte een 30-jarige ar beider die bezig was met zandvlotten on der de zwaarbeladen kar, die hem over het. hoofd reed. De ongelukkige stierf eeni ge oogenblikken later. Hij laat een vrouw met drie jeugdige kinderen achter. Te Nieuwerschans ontdekte men brand in de diaconiewoning der 72-jarige Anlje Ver ver. Toen de voordeur werd geforceerd vond men daar achter haar verkoold lijk. Vermoedelijk is zij boven haar stoof zit tende in brand geraakt en heeft toen nog getracht naar buiten te komen. Op het Haringvliet onder Klundert is de garna: lenvisscher Einders door een windvlaag overboord geslagen en jammerlijk ver dronken. Te Oosteintl (Z.-H.) is de dochter van den melkboer Jochems o-n- der het melken zoodanig door de koe ge- stooten, dat zij spoedig aan de bekomen wonden is overleden. Men schrijft uil Enschéde: Toen Zondagavond in het. naburig Gla- nerbrug .1. Veldhuis ter 'kerke _ging, jzag hij in een beek een aankomende jongen liggen, met hel. gezicht nog even hoven 't water. Terstond riep hij om hulp ten toen men den drenkeling wilde helpen', bleek deze smoordronken te qjjn. Enkele passen verder lagen de metgezellen van den jongen, eveneens dronken, in het gras. vervangend dijkgraaf aan den Kramterspol- I De W» f ver- dor J. van St.rie.li le SI. Philipsland; tot dronken zijn, mdien gemelde Veldhuis hem [bestuurslid van den Calamiteuzen Su- zannapolder H. Scherpetiisse te St. Anna- Band; tot voorzitter van den Leendert Abrahampolder G. J. v. d. Linde te Co- lijnsplaallot. dijkgraaf van den Hollare- polder G. J. de Graaft Hz-n. te Oud-Vost mecr; tot bestuurslid v. h. Waterschap voor de uitwatering door de sluis in de Piet .1. G. P. Timans te 's II eer en- hoek; tot gezworene van de Vereenigde polders van Ossenisse P. de Waal Jz. te Ossenisse. De wethouder de Wijs te 's-Gravenha- "ge, die van zijn reis tot herstel van ge zondheid uit üuitschland daar was terug gekeerd, vond hij zijn thuiskomst zijn wo ning in de Balistraat geheel leeggeplun derd aan al wat zilvergoed en kostbaar heden van waarde betrof. Er zijn niet minder dan pi. m. 160 stuks medegenomen, grootendeels van goud en zilver. De inbraak moet onder volkomen rustige omstandigheden zijn gepleegd, want de voorwerpen en sieraden die niet van edel metaal waren, zijn blijkbaar nauwkeurig onderzocht en ter zijde gelegd. Een viertal personen hebben zich toe gang verschaft tot een kolenpakhuis te Amsterdam. Zij forceerden een luik in het venster, waardoor zij in het kantoortje kwamen. Met moeite gelukte het hun een ijzeren geldkist door het raam te lichten en deze op een handwagen te laden, die aan den walkant stond. De politie, die de inbraak bemerkte, volgde de dieven en arresteerde hen later, hetgeen een groote menigtet rok. Onderweg wilde een hunner ontsnappen, doch werd door een voorbij ganger gegrepen en opnieuw in handen dei' politie gesteld. Men vond bij het openen der kist, dat deze slechts een 9 losse centen be vatte, daar de firma alle geldswaarden mee had genomen. Men meldt uit Haarlem De aannemer Verzijlbergh had een fa milielid zekere Z., pas uit. de gevangenis ontslagen, in zijn dienst genomen. Doch in plaats te arbeiden, ging hij kroeg in kroeg uit en toen de lieer V. hem daarop Zaterdagmiddag in de hoofdstraat een aanmerking maakte, sloeg Z„ zoo heet het jongmensch, hem met. een hamer zoo danig op het hoofd, dat V. bewusteloos neerviel. Z. wierp zich toen nog op hem en heet V. in duim en been. V. is naar liet ziekenhuis gebracht en tegen Z. werd proces-verhaal opgemaakt. Zondagnacht 12V4 uur, liepen in de Barteljorisstraat aldaar 2 personen elkander tegen het lijf. Daardoor ontstond een woordenwisseling, waarin een derde, die er niets mee te maken had, zich mengde. Een der twis tende trok onverwacht een mes en sneed den derden een pols door. De dader bleef onbekend. De gewonde werd aan het bu reau verbonden. Onw eer. Te Benteloo, gemeente Ambt Delden, is een landbouwer door den blik sem gedood. Te Delden werd een 30- jarig mail door het vuur getroffen en ge dood. Hij droeg een zeis op den schouder, hen vrouw met 4 kinderen blijven achter - Te Voe-nwouden is een jonge man dooi den bliksem gedood. Te Kaatsheuvel drongen zes beruchte vechtersbazen de woning eener weduwe binnen, met messen en stokken gewapend. Zij brachten den 18-jarigen zoon zes mes steken in rug en armen toe, met het nood lottig gevolg, dat deze kort daarop is niet had opgemerkt. De eigenaar van een automobiel mot zijine familie naar Amsterdam terugkee- rende, reed Zondagavond tegen 8 uur op den Sloterweg nabij Halfweg, bij „Vree- lust", waar eene kolonie z.g. „schille- boertjes" gevestigd is, tegen een dubbel, dwars over den weg van boom tot. boom gespannen touw aan, met het gevolg, dat van de inzittenden de hoofddeksels wer den afgerukt en de voorin inzittende hee- ren het gelaat, diep werd ontveld. Door spoedig remmen werd verder onheil voor komen. Daar de avond vallende was en dan onder het dicht geboomte, mag het gespannen touw een zeer gevaarlijke val strik genoemd worden en blijkbaar het werk van volwassenen. Zondagavond had een man te Cuijk (N.-Br.) het ongeluk, terwijl hij zich naar den hooizolder wilde begeven, door een der sporten van de ladder te trappen, waardoor hij van een aanzienlijke hoogte naar beneden stortte en met zijn linker zijde in het mes van een stroohakselma- chine terecht kwam, zoodat een gapende wonde ontstond. Door het hevige bloed verlies was de getroffene spoedig huiten kennis. De toestand van den getroffene was gisteren nog weinig verbeterd en wordt niet buiten gevaar geacht. Moord. Men meldt uit Yenlo, d.d. 28 Mei In verband met den in het. naburige Hinsbeek gepleegde moord met roof, waar bij de landbouwer Mevissen werd ver moord, en 80 Mark aan specie, benevens eenige gouden sieraden werd medegeno men, meldt men, dat. de dader G. Hens- sen uit Hinsbeek te Duisburg door den commissaris van politie, Rump, uit Keu len, gearresteerd is. Henssen had zich ver dacht gemaakt, doordat, hij te dezer stede zijn oud horloge tegen een nieuw wilde verruilen en bij die gelegenheid den ge stolen gouden ketting wilde verzilveren. Onbegrijpelijker wijze sprak hij met de juwelierster, de wed. Boermans, alhier over dc,n geplecgden moord en wel pp zulke wijze, dat deze, na zijn vertrek, on middellijk dé politie alhier met het geval in kennis stelde. Bij een nader onderzoek bleek, dat het horloge tweemaal te dezer stede gerepareerd was geworden. Bij zijn arrestatie had hij nog een lang dolkmes met courantenpapier omwikkeld, in zijn bezit en kleefde nog menschenhaar aan zijn jaszakken. Op zijn aanhouding was een belboning van 500 Mark gesteld. Zaterdagmiddag zou de Red. Star-boot „Vaderland" uit Antwerpen vertrekken, toen een kwartier vóór den tijd van ver trek, al de stokers van boord sprongen en op de kade rondliepen. Reeds bij 't aanmonsteren had men aller lei moeilijkheden en slaagde men er slechts in stokers aan le werven, met (belofte van inwilliging hunner eischen. Doch het schijnt dat er niets kwam van die beloften, en daarom weigerden ze mee te gaan. De „Vaderland" kon niet vertrekken en de waterschout, die enkel met een paar agenten daar aanwezig was, kon er niets tegen uitrichten. Andere agenten werden ter versterking bijgeroepen, burgers hiel pen mee, een klopjacht werd op de kaai ingericht en zoodoende slaagde men er in, een groot getal stokers met geweld aan boord terug te brengen. Eindelijk, nadat de Red-Star-Line met de hoofden der stokersvereeniging onderhan deld had en tot overeenkomst was geko men, zijn ook de overigen aan boord ge gaan. Een ernstig spoorwegongeluk heeft plaats gehad nabij het station Molodel- seine in Rusland, waarbij een ontzettende paniek ontstond, die aan vier spoorweg beambten het leven kostte, terwijl er vijf zwaar gewond werden. Een trein ontspoor de op een hoogen spoorwegdam en de lo comotief stortte met vijf personenwagens van den dam af. Eerst een uur na deze ramp kwam een reservetrein op de plaats des onheils, die onmiddellijk een aanvang maakte met de gewonden onder de puin- hoopen in veiligheid te brengen. De schepenrechtbank te Dusseldorp heeft een melkverkoopster die haar melk met wa ter placht te wasschen (soms deed zij meer dan 60 pet. water in de melk), tot een maand gevangenisstraf en 500 mk. boete veroordeeld. Een wijnkooper te Edenko- ben bij Landau heeft voor het aanlengen van zijn wijn vijf maanden gevangenisstraf gekregen. In het Engelsche graafschap Nottinghamshire is Zaterdagmiddag het paard van een rijtuig, een steilte afdalen de, van een aulo geschrokken en op hol gegaan. Halverwege de helling sloeg de wagen om; een van de inzittenden werd op slag gedood; een man die het. paard wilde tegenhouden schoot er ook het le ven bij in; vier andere reizigers werden met zware verwondingen naar het gasthuis gebracht; een stierf er spoedig. De auto ging er inmiddels van door. Terwijl het zes-jarig dochlerlje van een herbergierster te Le Mans een oogenblik alleen in huis was, wist zij een flesch wijn te bemach tigen. De kleine dronk zooveel van den inhoud, dat ze dronken op den grond neer viel. Kort daarop kwam de moeder thuis. Een dokter werd onmiddellijk gehaald. Zijn hulp was evenwel tevergeefs. Na eenige uren is de kleine overleden. Bij Rudolphgnad is de Do>na.u buiten haar oevers getreden, waarbij de keerdijken doorgebroken werden en veel schade is aangericht. Er zijn militairen uitgezonden, die trachten de doorbraak te stoppen door 'op de plaats met steenen geladen schepen te laten zinken. Een 260-tal huizen zijn in de stad ingestort. De inwoners kon den zich op een hooger gelegen dijk red den. Weer een put-ongeluk uit Frank rijk: Vader en zoon Lecocq, pachters te Pys, bij Amiens, maakten een put schoon. De zoon was tot op den bodem neerge daald, om een emmer te zoeken. Hij kon niet boven komen. Zijn vader wilde hem ter hulp komen, maar kon ook niet bo ven komen. Twee andere mannen daalden ook in den put; zij stikten insgelijks. De vier lijken weiden opgehaald. Een winstgevend baantje. Het casino te Spa is opnieuw gepacht dsor den bekenden Belgischen speeipachter Georges Marquet. Tegen betaling van 80,000 frs. kreeg hij 't recht op een overeenkomst, die hem het beheer van de stedelijke badplaats-inrichtingen gedurende 24 jaren waarborgt. De overeenkomst treedt op 1 Januari 1908 in werking. Gedurende de eerste vijftien jaren bedraagt de pachtsom 250.000 frs., daarna 500 000 frs. M-.rquet verbindt zich bovendien jaarlijks een mil- üoen frs. voor reclame en feestelijkheden ten bate van Spa uit te geven. Marquet heeft dadelijk, behalve de verlangde 80.000 frs750.000 frs. betaald voor drie jaren pacht en bovendien nog 10 000 frs. zegel recht. 's GRAVENPOLDER. In de vergadering van ingelanden van het Waterschap Mid del Zwake werd de rekening over het afgc- loopen dienstjaar goedgekeurd, bedragen de in ontvang f 1763.37 en in uitgaaf f 1466.74, sluitende alzoo met een goed slot van f206.63. De begrooting over 1907/8 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f818.435 met oen sluitpost van f186.955. De polderlasten over 1907/8 zijn vastgesteld op f 150 per H.A. In zake re quest van Burgemeesters en Secretaris sen in Zuid- en Noord-Beveland, werd be sloten in zooverre adhaesie te betuigen dat in het regiement op de wegen en voet paden strenge bepalingen worden opge nomen ter bescherming van de voetpaden langs de wegen en bij liet yan 'tland rijden de wagens van grond worden ont daan. Aangaande, de ongevallenverzekering werd besloten bij het oude te blijven we gens heL zeer geringe belang. Z. D. H. Mgr. C a 11 i e r viert heden zijn 60sten verjaardag. Moge nog meer dan één decennium daaraan wor den toegevoegd. MIDDELBURG. Op de voordracht voor onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school I alhier komt o. a. voor mej. T. J. Braat te Heinkenszand. Op voordrachten ter benoeming van onderwijzers bij het lager onderwijs te Rotterdam komen voor de heeren W. H. Balkenstein teTerneuzen enJ. Hol laar te Middelburg. KLOETINGE. Benoemd tot onderwijzer alhier de heer J. W. A. Vermeulen te Colijnsplaat met 4 stemmen, tegen 3 op dhr. Ruisaard te Goes De voordracht voor onderwijzeres bestaat uit de dames J. H. ten Napel te Rilland, J. C. v. Nieuwen- huijze te Waarde en J. Kruijs Voorberge te Driewegen. KRU1NINGEN. Benoemd tot hoofd der nieuw op te richten Chr school a. d. Morsch- weg te Leiden de heer A. Boot van hier, die ook een benoeming ontving tot hoofd eener nieuwe Chr. school te stad Groningen HOEDEKENSKERKE. Door B. en W. is tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school alhier aangesteld mej. C. M Goeman te 's Heer Abtskerke. Financieële mededeelingen. Zeeuwscbe Hypotheekbank. In de Zaterdag gehouden vergadering van aandeelhouders der Zeeuwsehe Hypotheek bank, werd het verMag over het negende boekjaar uitgebracht. Daaraan ishet vol gende ontleend Het geschokt vertrouwen in de soliditeit der hypotheekbanken, maar voornamelijk de bijzonder hooge geldkoers zijn de oor zaken geweest, die de plaatsing der pand brieven en daardoor de ontwikkeling van het bedrijf hebben bemoeilijkt. De directie twijfelt er niet aan of de ongunstige om standigheden zijn slechts van tijdelijken aard en, wanneer de geldmarkt maar weer tot haar gewoon peil is teruggekeerd, zal ook de vraag naar pandbrieven wel weer toenemen en tegelijkertijd de daarmede zoo nauw samenhangende bloei der instelling. Op ultimo Februari 1906 van kracht 303 leeningen tot een bedrag van f 2,745,219. Van l Maart 1906-ultimo Februari 1907 werden afgesloten 54 leeningen, tot een bedrag van f 447,875. Afgelost werden in dit boekjaar 33 leeningen geheel, tot een bedrag van f161,925,14 gedeeltelijk af35,725 terwijl aan periodieke aflossingen werd ont vangen f 49,968, zoodat van kracht waren op ultimo Fel ruari 1907 324 leeningen, tot een bedrag van f2,945,475 Op ultimo Februari 1906 stond uit aan pandbrieven een bedrag van f 2,712,600. In den Lop van het jaar werd uitgegeven f 412,600, ingekocht werd 180'800, zoodat aan nieuw gecreëerde pandbrieven [werd uitgegeven f 231,800. Op ultimo Februari 1907 stond derhalve uit aan pandbrieven f 2,944.400, waarvan f 3000 a 375 Pct- en 1 2,941 joOO A 4 pet. De winst- en verliesrekening toont aan een brutowinst van f 20,813 (v. j. f24,869). Hiervan gaat af voor onkosten, adverten- tiekosten en dienstpandbrieven f 11,261 (v. j. f 15,055(, zoodat er overblijft een zuiver winst saldo van f 9552 (v. j. f9814). Hier van wordt voor verschillende posten afge schreven f 4649 Aandeelhouders ontvangen in het geheel f 3675, waaruit, evenals ver leden jaar, 6 pet. dividend word uitgekeerd Poging tot zware mishandeling Twee broeders, beiden van beroep rijwiel hersteller, resp, 29 en 24 jaar oud, en wonen de te Krniningen in Zeeland, stonden gister voor het Gerechtshof te Amsterdam terecht de een wegens p.ging tot zware mishandeling, de ander wegens medeplich tigheid daaraan. Door de rechtbank te Middelburg waren zij te dier zake veroordeeld resp. tot vijf en tot drie jaar gevangenisstraf en het gerechtshof te 's Gravenhage had met een geringe wijzi ging van de qualificatie der feiten dit vonnis bevestigd. Door den Hoogen Raad werd het echter gecasseerd, aangezien het bewijs voor een deel verkregen was door aanwijzingen uit aanwijzingen, en de zaak vervolgens verwezen naar het Amster- damsche gerechtshof. In de dagvaarding wordt aan beklaagden tenlastegelegd, dat zij op 15 September 1906 des avonds om half twaalf te Krui- ningen in het jachtveld in pacht bij A C. Bartels, aan het jagen waren, zonder voor zien te zijn van een jachtacte of van een schriftelijk bewijs van vergunning om daar te mogen jagen van den eigenaar of rechthebbenden op dat jachtveld. De eerste beklaagde loste schoten uit een jachtgeweer, de tweede stond hem bij het opsporen van wild bij door middel van een kunstlicht, waarmede hij het jachtveld verlichtte. Langs een greppel komende, sprongen achter hen daaruit plotseling de onbezol digde rijksveldwachters van Nieuwenhuyzen en Moerdijk, welke laatste de beklaagden bij hun naam noemde en uitriep,.pas op, politie!" Beklaagden keerden zich om en de eerste loste op ongeveer 20 meter afstand op de veldwachters een schot, terwijl de tweede beklaagde hem bijlichtte. De veldwachters werden niet geraakt; wel hoorden zij, zooals zij later in hun procesverbaal constateerden, de hagel korrels tusschen hen door in de bieten ruischen. Zij bleven de beklaagden achter volgen, en dezen keerden zich even later weder om, en een tweede schot werd ge lost. De eene veldwachter had zich snel op den grond geworpen en bleef ongedeerd; de tweede werd in zijn rechterbeen boven de knie getroffen en werd daar bloedend verwond, doch bekwam geene doodelijke wonde. Vervolgens vluchtten de beklaagden ijlings weg. Terwijl in de dagvaarding als het oogmerk van beklaagden werd aange duid zich straffeloosheid te verzekeren bij be trapping op heeterdaad ter zake van eene overtrening der jachtwet, werd aan den eersten beklaagde ten laste gelegd poging tot doodslag poging tot zware mishande ling, en den tweeden beklaagde mede plichtigheid ■da.-.raari. De rechtbank te Middelburg had hen vrijgesproken, wat de poging tot doodslag betreft, doch had de ten laste gelegde poging om de veldwachters zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, bewezen verklaard. Beklaagden hebben steeds ontkend dien avond in het jachtveld van Bartels zich te hebben bevonden. Gerequireerd werd tegen beklaagden een zelfde straf als hun door de rechtbank was opgelegd, onder aftrek van 3 maanden preventieve hechtenis Van 28—29 Mei. MIDDELBURG. OndertrouwdJ. C. Manssen, jm. 27 j. met. M. Polet, jd. 27 j. Getrouwd: H. J. Schuitemaker, jm. 31 j. met M. Poortvliet, jd. 26 j.; W. J. Markusse, jm. 22 j. met A. M. Stappers, jd. 22 j. Bevallen: T. Verburg; geb. Geelhoed, C. Flipse, geb. Gideonse, z. Overleden: C. P. de Groot, 84 j., wed. van L. Warnau; J. J. van der Weel, 46 j„ ongeh. dochter. Van 2528 Mei. VL1SSINGEN. OndertrouwdP. Note- baart, jm. 31 j. met W. M. Gelens, jd. 29 j. Getrouwd: C. A. Rientsma, jm. 27 j. met C. P. de Roo, jd. 23 j. BevallenM. Labruijere, geb. Jonasse, z.; M. van der Hoek, geb. Van de Velde, z.; S. Jobse, geb. Van der Vies, d.; A. M. Teirlinck, geb. Van Meelen, d. Overleden: L. Schmelzer, man van F. B. Brandenburg, 58 j.C. van Veen, wed. van P. Visser, 88 j.; I). Jansen, man van J. But. 59 j.; J. C. Herstel, d. 11 m. 5e klasse, f 100.000 Prijzen 17160* Trekking 28 .Mei. f 1000: 11191 12025 13571 f 400: 2491 18085 f 20Ó3178 5897 13380 13796 14200 19317 f 1002990 4090 4542 6986 7432 10643 10783 11528 12927 13528 13651 18330 f 702024 2114 3118 3429 6980 6988 18917 18927 Nieten1857 1871 '2007 2026 2128 2617 2623 2627 3029 3040 3045 3085 3099 3120 3128 3141 3426 3877 3888 3892 6853 6865 6918 6940 8211 8290 10462 10470 10496 18912 Trekking 29 Mei. f 1000: 2552 4142 4828 7197 7581 10902 19291 f 4001130 6221 13140 19387 f 100481 715 4210 5219 8727 13919 17432 17569 19139 f 70169 1900 2001 2084 2127 3007 3031 3103 6950 8295 8303 8311 8312 10469 18902 Nieten155 2006 2009 2012 2057 2099 2100 2121 2613 3056 3062 3091 3143 6442 6851 6881 6893 6946 6953 6977 6978 8232 8266 8276 8317 8319 10472 10498 15467 15490 18911 18929 19403 GOES. Door de deurwaarders Hollmann, en Verhoek werd heden in het Café Boude- ling voor den heer H. A. van Weel te Rotterdam geveild: De kruisbessen, was sende aan 21512 struiken in den Bieze- lingschen polder. Tweeledig ging de vei ling: per kilo, plukken voor rekening der verkoopei's en voor de massa, plukken voor rekening der koopers. Inschrijving 426 cent jier kilo. Inschrijving voor ld^ massa f 2400. Kopper bij: opbod de heer H. van Reek, Rotterdam, voor f2520. Idem aan 40850 struiken in den Zim- mermanpoklef. Inschrijving 4llw cent. per kilo. Inschrijving voor de massa f2200. Kooper bij opbod de lieer H. de Bruin te Bergen op Zoom, voor f2465. Boven dien 5 pet. onkosten. De bessenstruiken in den Zimmerman- polder zijn kleiner dan in den Biezel. polder, vandaar het verschil in prijs. Er was veel belangstelling. MIDDELBURG. Aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed lo. het Verrichten van bestratingen op;(le dijken van het kanaal van Temeuzen. Ra ming f9500. Minste inschrijver'de fleer J. Hofman, Terneuzen, f 9275. 2o. het verrichten van baggerwerk op het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Terneuzen en in de buitenhavens t» Terneuzen. Raming f5250. Minste inschrij ver do heer A. F. Volkers, Sliedrecht, f4797. 3o. het verrichten van bestratingen op den Rijks g'rooten weg der le klasse no. 3 op Tholen. Raming f 4000. Minste inschrij1- vea" de heer M. Kleppe, Scherpeinisse/ f 3748. Heden werd te K r a b b e n d ij k e in de herberg bij W. Krijger, voor dhr. Jacobus Weststrate aan diverse personen publiek verpacht voor 7 jaren, 13 perceelen bouw land in de gemeente Krabbendijke, in den Nieuwlandepolder, tegen den Lapdijk en in den Maagspolder, samen groot 2.89.70 H.A. voor 1441.92 per jaar. KRUININGEN. Door den architect A. le Clercq alhier, werd onderhands aanbe steed het herbouwen van een graanschuur met stalling, groot 750 M2. op het Hof „Frederiksburg" in den Anna Jacoba pol-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 3