UIT ZEELAND. GEMENGD NIEUWS. zaak ten goede komen kan, zooveel moge lijk moet worden verspreid, terwijl wij in overname zonder vermelding van bron, geen „diefstal" kunnen zien. Voor degenen dus, die uit ons vorig bericht gelezen hebben, dal „Zelandia" uit onze bron zou hebben geput, rectificeeten we gaarne, dal „Zelandia" op 23 Maart vertaalde, wat wij op 2b Maart ook uil een Franseh blad overnamen. GOES. 'I Heeft er al den schijn van of de bekende „Mei-Dinsdag" langzamer hand tot het rijk van het verledene gaat behooren. Wie zich nog herinnert den tijd, waar op deze dag als een feestdag hij uitne mendheid werd gevierd, wanneer laat nog in den avond de rijtuigen de bezoekers van buiten huiswaarts moesten voeren, heeft gisteren kunnen opmerken, dal die „goede tijd" voorbij is. 'I Leek niet veel meer dan een gewone drukke marktdag. Al schetterde zeer genoeglijk voor de Marktbewoners - - de muziek (I) van draaimolen en schommel nog tot ruim tien uur 's avonds tegen elkaar in, na drie uur in den middag was de drukte geheel voorbij. Sedert een dag of zes slaat op de doode lijn voorbij wachtpost no. 43 op het spoorwegstation een waggon kruit, vuurpijlen en dynamiet, met beslemming voor het fort te lillewoutsdijk. Op den waggon zijn zwarte vlaggetjes geplaatst. Men zai blij zijn als het gevaarlijke goedje weer vertrokken is. Terwijl een onzer lezers gisteren morgen bij 't ontbijt zijn eilje verorberde, kwam hij tot de ontdekking dat in dat ei nog 'n klein eitje opgesloten zat Ier grootte van een spreeuwei. Dit eitje heeft een hoornachtige schaal; (z.g.n. windei) de dooier wordt echter gemist. Benoemd op den löen dezer tol agent van politie der 3e klasse alhier, G. Rottier, woonachtig te Nieuwdorp. Door het plaatselijk Comité van K. S. A. zijn alhier 200 vlugschriften „Wie liegt?" verspreid. Dit ter navolging. jVaar de strafgevangenis alhier is overgebracht Petrus de Valck, ten einde zes weken gevangenisstraf te ondergaan. Hij staat gesignaleerd iu het Algemeen Politieblad. De man meldde zich ten politiebureele alhier daarvoor aan. MIDDELBURG. Maandagavond waren een aantal knaapjes in de St. Pieterstraat aan het spelen. Een rijtuig, dal daar pas seerde, werd hun mikpuntfluks er ach ter was bel werk van een oogenblik met 'L ongelukkige gevolg, dat het 6-jarig zoontje van mej. R. met zijn linkerbeen in 't achterwiel terecht kwam, hetwelk het ventje tot tweemaal toe rondslingerde. Het beentje was natuurlijk gebroken. Door K. werd hij naar huis gebracht waar de inmiddels ontboden geneesheer, dr. Gie- ben, het noodig oordeelde hem naar het Gasthuis te doen vervoeren, waar het beentje is ingezet. De muziekuitvoeringen op hel Mo lenwater zullen dit jaar aanvangen op Vrijdag 17 Mei a.s. Blijkens een achterstaande adver tentie zullen den 2en Pinksterdag 's mid dags op de Groote Markt verschillende muziekuitvoeringen plaats hebben, terwijl 's avonds tijdens een concert in hel Schut tershof de komiek Nico de Haas zal me dewerken. De gemeenteberaad benoemde tot controleur der plaatselijke belastingen dhr. B. Nijholt met 10 stemmen. Een cursus in handenarbeid zal in de lokalen <ler Rijksleerschool alhier worden gehouden van 22 Juli tot en met 10 Augustus door de Vereeniging tot Be vordering van het Onderwijs in Handen arbeid in Nederland. Hoofdleider is de voorzitter der vereeniging, de heer KI. de Vries Sz., te Amsterdam. De cursus staat onder leiding van de heeren D. Been, M. .1. Langeveld en W. Swart te 'sGraven- hage, F. van de Ransou te Middelburg, en A. van Waart te Rotterdam. VLISSINGEN. In de gisteravond ge houden vergadering van de K. v. K. werd o. a. met algemeene stemmen besloten krachtig te steunen het adres door de Kamer te Amsterdam aan de Tweede Ka mer gezonden, waarin wordt aangedron gen op toekenning van een voorschot ten behoeve van een sloomvaartverbinding tusschen Nederland en Argentinië en Brazilië. De Kamer te Vlissingen is van meening dat hel in bet, belajig van den handel noodzakelijk is dat de regeering steun verleent tot instandhouding van zulk een lijn, vooral waar de Zuid-Ame- rika-lijn reeds zulk een groot, kapitaal heeft gewaagd en waar de groothandel bereid is opnieuw krachtdadigen steun te verleenen. De brievenbestellers, tevens conduc teurs plaatsvervangers, A. C. de Jonge en A. de Vries worden met. ingang van 16 dezer verplaatst van Vlissingen naar Utrecht, teneinde een practischen cursus te volgen om te worden benoemd in een hoogeren rang. Het aandeel der Belgische loodsen te Vlissingen in de loodsgelden, door de vereenigde standplaatsen Vlissingen, Os- tende, Zeebrugge en Nieuwpoort opge bracht, is tot ze.slig procent terugge bracht. Voorheen bedroeg dit aandeel drie en zeventig procent. In de bouwvakken heerscht tegen woordig groote bedrijvigheid. Tal van nieuwe woningen worden gezel en voor de Maatsch. „de Schelde" worden 40 huizen gebouwd. Uit Middelburg, waar veel minder werk is, zijn ook bouwvak arbeiders hier werkzaam en de arbeiders- tram welke des avonds 7 uur van hier naar Middelburg verlrekt. is, hoewel gere geld 7 derde klasse wagens volgepropt zitten, nauwelijks in staal de werklieden, w.o. ook die van „do Schelde", te ver voeren. De directeur van hel Belgisch loods wezen, de heer A. Vandenkerckhove te Antwerpen, arriveerde alhier tol het hou den eener inspectie over hol Belgisch loodswezen. BORSELE. In de laatst gehouden raads vergadering werd benoemd tot deskundi ge voor het opmaken van een plan voor 'het bouwen van een nieuw schoolverlrek en voor het uitoefenen van toezicht op den bouw de heer A. J. A. Hoogvliet te Baarland. Na onderzoek van de geloofsbrieven, ingezonden door dhr. 1). Wisse, als nieuw gekozen raadslid, werd besloten dhr. Wisse toe te laten. Tol onderwijzeres benoemde de Raad mej. E. Drogtrop te Kruiningen. Als no. 2 stond op de voordracht inej. C. M. Goeman te 's-Heer Abtskerke. Er waren slechts 2 sollicitanten. Op een verzoek van het Bestuur namens aandeelhouders der weegbrug „Ieder 't Zijne" om terrein op het beloop van den Zeedijk bij de haven in erfpacht te ontvangen voor het bouwen van eene tweede weegbrug, wegens de buitenge wone drukte in den lijd van het bieten- vervoer en tengevolge van het maken van een tweede havenplateau met op- en afritten, werd door den Raad een gun stige beschikking genomen. Voor verplaatsing van de brandplaats voor varkens, gelegen op het dorpsplein, besloot de Raad een terrein buiten de kom in erfpacht te huren voor f 1 per oude roede. Wegens de vervulling der vacature bij het onderwijs door eene onderwijzeres met akte voor nuttige handwerken, onder ging de verordening tot regeling van het herhalingsonderwijs eene aanvulling mei genoemd leervak. Na mededeeling der brieven van Ged. Staten over de nieuwe regeling der jaar wedden van den Burgemeester, den Secre taris en den Ontvanger, besloot de Raad geene verhooging van de jaarwedden van den Burgemeester en den Secretaris boven het minimum noodig te achten en zich te verklaren tegen verhooging der jaar wedden van den Ontvanger tot het mini mum. De Burgemeester en de Secretaris genieten hel minimum der jaarwedde. Voor de kosten der verplaatsing van de brandplaats voor varkens en hetgeen daaraan verbonden is, verleende de Raad een crediet. HANSWEERT. De surnumerair der Di recte Belastingen enz. te Middelburg, de heer J. N. Groustra, is met ingang van 6 Mei gedetacheerd op het kantoor van den ontvanger der D. B„ Inv. en Ace.' alhier. De sluisknecht W. d. M. had gister morgen bij het uitdoen der lichten het ongeluk zoodanig te vallen, dat genees kundige hulp spoedig noodig was en de man in langen tijd zijn dienst, niet zal kun nen waarnemen. TER NEUZEN. Vrijdag arriveerden al hier 2 woonwagens, met mannen, vrou wen en kinderen. Onder voorgeven dat zij Belgische schippersvrouwen waren, be zochten 3 vrouwen de winkels alhier en trachtten nieuwe dubbeltjes ingewisseld Ie krijgen, waarbij zij zoo mogelijk hiel pen. De inspecteur van politie kreeg te gen haar argwaan en toen zij zich be spied zagen, keerden zij naar hunne woon wagens terug. Later bleek dat bij een winkelier, waar ze ook geweest waren, geld uit de toonbanklade vermist werd. Een onderzoek werd ingesteld en Zater dag ook in gemeenten in de omgeving voorl gezet, doch van verdere vermissing van geld bleek nergens. Een der vrou wen, die een nachl in arrest was gehou den, werd daarop weer in vrijheid ge steld. De woonwagens met toebehooren, zijn inmiddels weer uit onze landpalen verdwenen. De lui bleken overigens goed van geld voorzien te zijn. OOSTBURG. De liberale kiesvereeni- ging alhier heeft in haar gisteren gehou den vergadering besloten den naam der vereeniging te veranderen in „vrijzinnige kiesvereeniging". Met 56 tegen 7 is be sloten het lidmaatschap der Liberale Unie op te zeggen. Als candidaten voor de Prov. Staten in het district Sluis zijn gesteld de aftredende leden H. G. Ilammacher, J. Erasmus en G. A. Vorsterman van Oyen. De vorige week heeft men des nachts de laagheid begaan om in een drietal woningen bij de la G. en de M. te Oadzand te schieten. Bij een der bewo ners zat een kogel in de bedsponde vlak boven een wieg, waarin hel jongste kindje sliep. Bij de andere twee bewoners werden stukken afgekapte spijkers gevon den waarmee hel schot geladen was. Van een en ander is natuurlijk dadelijk aan gifte gedaan. Bijgestaan door de Rijks poli lie werd een uitgebreid en nauwkeurig onderzoek ingesteld. Maandag zijn een tweetal jachtgeweren door de marechaus- sée va,n Oostburg in beslag genomen. Al gemeen gelooft men dat. men hier met een lage wraakneming te doen heeft. Te Driel, bij Heteren, is Zaterdagmor gen een kar, waarin gezeten waren een 5-tal varkenskoopers uil Tiel, door het schrikken van het paard van den dijk ge stort. Een der inzittenden is tengevolge van den val in het Elisabeths-gasthuis te Arnhem overleden. Te Oosterbeek, bij Arnhem, is dezer dagen een knaap bij het voetbalspel gevallen en op zijn hoofd terechtgekomen. Thans is de jongen aan de gevolgen overleden. Zaterdag ging in Bussum een paard op hol, gespannen voor een slagerskar waarop twee kinde ren zaten. Na een eind weegs sloeg aan een overweg van de 11. S. M. de kar om, met hel gevolg dat een der kinderen een hoofdwond en het andere een armbreuk bekwam. Spoedig loegeloopen hulp kon ernstiger ongeluk voorkomen, daar juist een trein in aantocht was. Te Amster dam is iemand in zijn woning op bed liggend overvallen door een insluiper, die daarna twee gouden horloges, een gou den ketting, een gouden ring met brillant en een portemonnaie met f5 van de ta fel wegnam. De dader, een 19-jarige jon gen, is gevat. Twee lompensorteersters te Haarlem vonden onder de lompen een bankbiljet van 40 gulden. De beide meis jes hebben elk 10 gulden van den pa troon gekregen. Plattelandstoestanden. Ver- leden week, toeD bet 's avonds pikdonker, guur en regenachtig was, brandden er te Zoetermeer-Zegwaart in de dorpsstraat nergens lantaarns en botste men. vooral als men eenigszins bijziende was of geen brandende sigaar of lantaarn bij zich had, tegen elkaar aan. Op den Molenweg, die van het station naar 't dorp voert, was 't eveneens pik donker, zoodat 't voor een vreemdeling bijna onmogelijk was, 's avonds het dorp te be reiken De oorzaak van deze Egyptische duister nis in de 20ste eeuw, is niet daarin gelegen dat er geen lantaarns zijn, maar wel, dat hetlichte maan was en er dan, evenals bv. te Goes, geen lantaarns branden. Eveneens was er aan den overweg over den Molenweg geen licht, zoodat de reizigers, van den laatsten trein komende, moesten oppassen, dat zij den afsluitboom, wanneer die werd neergelaten, niet op het hoofd kregen. Uit deze toestanden bljjkt, dat er ook in de verlichte 20ste eeuw, pog donkere plekken zijn, Eene hevige uitslaande brand ontstond Maandag op de eerste verdieping van per ceel le Jan Steenstraat 30, te Amsterdam bewoond door den kusseumaker Van Eeuwen De man was afwezig, zoodat omtrent de oorzaak voorioopig niets te zeggen is. Wel staat het vast dat er zich in zijne woning veel houtkrullen bevonden, welke hij ge bruikte als werkmateriaal. Het vuur baande zich spoedig een weg door trapopening en plafond naar de tweede verdieping, bewoond door het gezin van W. Heyts, en tastte vervolgens ook de derde verdieping aan, bewoond door mej Rapange. Zoo snel ging alles in zjjn werk dat deze juflrouw en de wed. Solkesz, die bij haar op bezoek was, ijlings op het dak moesten vluchten, en, nog vóór de brandweer aanwezig was, in levensgevaar verkeerden. Gelukkig hing van perceel 28 een hjjsphtouw naar beneden en waren er onder het toesnellende publiek eenigen die begrepen dat daarmede wel licht redding was te brengen. Men bracht bet hijschtouw, zoover de uitslaande vlammen het toelieten, bij de dakgoot van perceel 30, zoodat mej, Rapange het kon pakken Zij hield zich, onder het naar beneden glijden stevig vast, zoodat zij spoedig op straat stond, maar was aan de handen dermate verwond dat zo per brancard naar het Binnen-Gastbuis moest worden vervoerd. Daarop mnakte de we l. Solkesz zich gereed om van hetzelfde reddingsmid del gebruik te maken, maar de brandweer was inmiddels reeds aangekomen; hetspring- zeil werd uitgespreid, en de vrouw liet zich uit de dakgoot omlaag vallen, maar greep tegelijkertijd, in haar angst, naar het hijschtouw. Zy viel daardoor verder naar voren dan waarop df? brandweer gerekend had, maar kwam gelukkig t.och nog op den rand van het zeil neer, en bleef dps onge deerd. Ten slotte moest nog eene derde redding plaats vinden, op de derde verdieping van pand 22, waaryap de brand inmiddels was overgeslagen, Mej Hroppe ^at daar op de veranda, achter hare woning, toep t'j door de vlammen verrast werd, zij wist in haar verbouwereerdheid niet waarheen zich te begeven, en werd door een brandmeester gered Studentikoos Een verkoop voor executie vond dezer dagen plaats in de Swaramerdamstraat hoek Ruyschstraat, te Amsterdam, ten bwjze van een student in de medicijnen. Reeds vóór het aangekon digde uur verdrong zich een talrykg m.enigte voor het huis, die begeleid door een ver vaarlijk draaiorgel allerlei liedjes zong en met belangstelling keek naar de grappen, uitgehaald door een 30 ii 40 confraters op de kamer van den student. Centen en dubbeltjes werden met groote handigheid onder het publiek geworpen, Heschjes bier aan touwtjes naar beneden gelaten; ronde dansen uitgevoerd studenten-liederen ge zongen. Te elf uur precies verscheen de deur waarder. Een agent van politie vatte post voor de straatdeur, de andere politie-beamb- ten gingen naar boven en werden met hoerageroep ontvangen. De deurwaarder vraagt den student of hij nog betalen wil. Ontkennend antwoord, algemeen gelach. Verkoop zal beginnen Deurwaarder leest het procesverbaal. Geveild wordt eerst een colbert Een kwartje geboden. Een ander biedt 35 cent: deze wordt geweigerd, daar slechts bij 25 cent tegelijk geboden mag worden. Colbert voor 75 cent verkocht. Een paar schaatsen, die den student een riks hebben gekost, brengen f2,50 op. Twee oude hcelen met een jasje en een demi brengen ook een bagatel op. Verkoop is afgeloopen. Deurwaarder verdwijnt met agenten. Stu denten schoppen nog meer lawaai. De .jubilaris" wordt gehuldigd Groote vroolijk- heid. Krijgt van den sultan van Turkije, „die ook wel op zwart zaad zit'1, de orde van den „Grooten Beer" Publiek op straat wordt bedankt voor de betoonde belang stelling Studenten trekken in een rijtje achter elkaar naar college. Ontmoeten een prof., die hen verbaasd nastaart. Swammer- damstraat herkrijgt gewoon aanzien van verlaten achterbuurt. De Leeuw. Ct. vertelt: In het dorpje W. in Leeuwarderadeel woont een landbouwer, die een paar mooie jonge paarden heeft, althans tot voor eeni gen tijd. Hij was lang niet ongenegen de zen voor een goeden prijs van de hand te doen De gelegenheid daartoe deed zich spoedig voor, want hij kreeg bezoek van een heer, die voorgaf handelaar in paarden te zijn en bezig jonge paarden op te koopen. De paarden van den boer werden bezich tigd, in alle opzichten uitstekend bevon den en de kostende prijs gevraagd. De vraag was den handelaar te hoog; hij van zijn kant deed den boer een bod, dat dezen weer te laag was, totdat men eindelijk, zooals dit bij den handel meer gebeurt, van beide kanten wat toegaf en de paarden voor f180 per stuk van eigenaar verwisselden. De koopman bepaalde nog, dat de paar den nog een zekeren tijd bij den boer moesten blijven en dat hij ze verlangde afgeleverd te zien met nieuwe, eerste qua- liteit dekken. Hoewel niet van harte, stemde de landbouwer daarin toch toe. Hij moest dus nieuwe dekken koopen. En alsof het geluk hem diende, vervoegde zich den volgenden dag een koopman in dat artikel ten zijnen huize. Hij had eerste qualiteit, anders niet De voorraad werd uitgespreid, bezien, gemeten en ten slotte kocht de boer twee dekken voor hoogen prijs. Nu kon de koopman zijn paarden opei- schen. Evenwel hij deed dit tot nog toe niet en zal het zeer zeker ook niet doen, Of er misschien verband is tusschen den koopman in paarden en dien ir, paardedek- ken? De „Limb. Koer." meldt: In Maastricht dool de laatste dagen een verhaal de ronde, dat, met de noodige fantasie opgesmukt, niet nalaat vele ouders de schrik om het hart te slaan. Tol juiste beoordeeling der feiten, hebben wij ons gewend tot iemand, die in de allereerste plaats zelve de ware toedracht der zaak kent en ons niet de meeste bereidwilligheid inlichtte. Wij geven hieronder het relaas van hel onderhoud weer: Zatenlag vóór 14 dagen speelde licl zes jarig dochtertje Anna, van hel arbeiders gezin K., vóór de deur harer woning buiten de voormalige Brusselsche Poort, achter Button's bierbrouwerij gejegen, met een jonger zusje. Er kwam toen een man voor- hij de spelende kinderen, die hel oudste meisje vroeg, om een pakje voor hein te dragen, waarvoor hot kipd enkele centen zou ontvangen. Het kleintje ging daarna met den onbekende mede. Ondertusschen stelde het achtergebleven meisje de moeder van hel gebeurde op de hoogte, die direct don man achtervolgde in de haar aange duide richting. In de Kommen (exercitie- terrein der militairen) achterhaalde zij den man, die het kind nog hij zich had. Ter- stond wendde zij zich lol den persoon, zeggende: „Ben jij de man, die mijn kind een pakje moest laten dragen?" „Neen", antwoordde deze, op een boerenman wij zende, die zich in hunne nabijheid bevond, „daar gaat de pi. ..II" Tegelijkertijd sloeg de man Qp de vluchl, achtervolgd door de moeder. En riu gjng hpl door verschillende straten der stad, de centen-bejover behield steeds een voorsprong. Op de Ezelen- markt. raakte de vroupv het spoor kwijt, dewijj de kerel in een der huizen vluchtte on jroqdojende op de Tongersehestraat te recht, kwam. {let meegetroonde njeisjo vvips jntus- schen reeds naar huis gejoopen. Van nu af aan begint de lijdenshistorie van hel zesjarig kind. Zondag daarop heefl hel den geheelen dag te bed gelegen, klagende over pijnen in hoofd en lijf. Maandag d. a. v. ging hel naar school, evenals Dinsdag; dezen laatsten dag kwam hel kind echter onder schooltijd reeds thuis. Hel had zich «;óci akejig gevoeld, dat het niet in de school koii blijver). Zaterdag werd genees kundige hulp ingeroepen. Na dien tijd heeft bel arme kind, dal voorheen nimmer ziek is geweest, steeds te bed gelegen. Het spuwde voortdurend ga], klaagde immer over pijnen en had veel last van zenuwtoevallen. Op één dag had hel niet minder dan 12 toevallen gehad. De voorgeschreven medicijnen wilde hel. arme kleintje, evenmin als voedsel, lot zich ne men. Donderdag heefl de dood een einde gemaakt aan de folieringen en pijnen, die hel arme wicht heefl moeten verduren. Naar wij vernemen bemoeit zich de ge meentepolitie reeds met het geval, 's Avonds vóór hel overlijden van haar kind immers is de moeder een uitgebreid verhaal gaan doen op 't politiebureau, van ile treurige omstandigheden, waarin hef kind sinds eenige dagen verkeerde. In hóe- verre de dood van liet kind in verband staat met de medeneming door den onbe kenden kerel, kon men ons niet mededee- len. Hel kindje vermeed zorgvuldig elk gesprek, dat op dien kerel betrekking had. Trachten de ouders een gesprek daarom trent met hun kind te beginnen ,dan hield hot. kleintje de handen tegen de ooren en kroeg ze het direct op de zenuwen. Nader vernemen wij nog, dat dezelfde onbekende, die hier 'tkind meetroonde, vóór eenige weken in de Jekerstraat eveneens getracht heeft een klein meisje mede te nemen om voor hem een pakje te dragen, onder belofte van enkele centen. Ook een geneesmiddel! In de visschersplaatsen Paesens en Moddergat bestaat nog het volgende gebruik. Heeft iemand last van rbeumatiek, dan gaat hij naar den doodgraver en vraagt dezen om een paar spijkers, die deze man gevonden heeft hij 't graven van een graf. Deze spjjkers zijn afkomstig uit een ver gane doodkist. Met die spijkers gaat de jichtlijder naar den smid en vraagt dezen om daarvan een ring te maken. De smid neemt de maat van den vinger en maakt den ring. Na verloop van eenigen tijd komt onze maat te vragen of baas den ring klaar heeft. Is dit bet geval, dan neemt de lyder den ring aan, doet deze om den vinger, maar zegt in ,t geheel niets. Hij mag geen „denk je" zeggen, niet vragen wat het kost, niets van dit alles. Zonder een enkel woord te zeggen, gaat hij weg. Doet bij dat niet, dan is de ring bedorven, d. w. z dfn heeft die zijn genezen de kracht verloren, 't Zijn dus gewone ijzeren ringen van doodkistspijkers. Zij worden in bovengenoemde dorpen nog wel gedragen en dan moet er een goed geloof bij, anders helpt 't nog niets. Die 't erg heeft, doet twee of drie ringen om. 't Middel is goedkoop en die 't probeeren wil kan 't doen 't Heet probaat te zijn, maar nergens naar vragen doen en gelooven. Onder het opschrift „het Parijsche raad sel" schrijft de parijsche correspondent van de „M. Ot Naar de „Presse Associée., meedeelt wordt onder de huwelijksaankondigingen dezer dagen het voorgenomen huwelijk ver meld van Jean Raynaud en inevrauw La- brosse, weduwe Cortembert De aanstaande krijgt tot echtgenoot den vader van de vrouw, met wie haar vader, in tweede huwelijk getrouwd is en bij wie hij twee zonen beeft. Vandaar de volgende varzwageringen Mevrouw Cortembert wordt de schoonmoe der van baar stiefmoeder. Zij wordt tevens schoonmoeder van haar vader en de groot schoonmoeder van diens zonen. Jean Raynaud wordt de schoonvader van zijn eigen dochter, de schoonzoon van zjjn schoonzoon, de stiefvader van zijn kleinkin deren. Hij wordt ook de stiefvader van zijn schoonvader en da stiefzoon van eigen dochter. Met nog eenige audeie cqusequentitin, die een genaloog er gemakkelijk uit kan trek ken, doet het bovenstaande vrijwel concur rentie aan Ret Rijineegschp raadsel- Doodslag. Men mpldt pit Mop pel Eergislermorgen stond zekere Hernia nus van Bruggen, een 39-jarig zwerver, aan de Pijlbrug alhier. De brugwachter, dje vorkquden wfl.s, hoestte. Van Bruggen, meonende, dat hij uilge lachen werd, riep hem loe: „Als de brug dicht is zaJ ik je leeren lachen". Zoodra de brug dicht was vloog Van B. met een mes op hem toe. doch een zekere Gerrit Clot kwam tusschenbeide met een slok, die echler brak. Van Brug gen had toen den tijd om den brugwach ter een sleek in het onderlijf loe te brengen. De man, die een vrouw en 3 kinderen heeft, kon nog naar huis loopen en viel daar in de keuken bezwijmd neder. Thans is hij stervende. De wachtmeester De Jonge trof weldra den dader aan, die hem toeriep: „Zoek je mij, ik ben de dader. Leen mij jc revolver, dan schiel ik mezelf dood". De nian werd gevat en jn verzekerde bewaring gesteld, (Vad-)- Bij de firma Spijer, juwelier in de Kal- verstraat te Amsterdam, vervoegde zicli eergisteren een jonge man, Duitscher, met verzoek diamanten ringen te mogen zien. Nadat de heer S. hem eenige volle hakken met ringen had voorgezel, vroeg de man hem nog eenige andere le laten zien. De heer S. draaide zich een oogenblik om

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2