BINNENLAND UIT ZEELAND. Sterker nogde raadsleden, die naar Clemenceau werden afgevaardigd, gin gen zoo ver, dat zij den minister vroegen, of zij wel de ceremonie van den Haten Mei in de kathedraal mochten bijwonen Clemenceau lachte. Welk een gemis aan besef van de plichten die de katholiek ook in 't openbaar leven heeft te vervullen. De feesten van Jeanne D'Arc De heeren vrijmetselaars hebben zich er niet mede tevreden gesteld, dat hun opge drongen tegenwoordigheid in een processie, die zonder een godsdienstig karakter een paskwil is, door de autoriteiten werd toe gestaan. Zij gingen verder. De directeur der registratie, Ferri, heeft zich naar de sacristie van de cathedraal te Orleans begeven, en zich meester gemaakt van het vaandel van de maagd van Orleans. De verontwaardiging is dan ook algemeen en ook vele regeeringsgezinden verbergen die niet. ITALIË. Aan kardinaal Lorenzelli, die uit de Eeuwige Stad in zijn residentie Lucca terugkeerde, is door de bevolking een feeste lijke ontvangst bereid geworden. Zijne Eminentie werd aan het station begroet door de burgerlijke en militaire autoriteiten. Een afdeeling cavalerie met de muziek be wees de militaire eer, terwijl bereden kara- biniers op den triomftocht van het station naar de kathedraal het rijtuig van den kardinaal vergezelden als een eere-eskorte. De bladen te Lucca zijn vol lof voor de beschikking van den kardinaal, die de som gelds, ia het bisdom verzameld om hem te worden aangeboden als geschenk, heeft bestemd voor het aartsbisschoppelijk semi narium en beloofd heeft uit eigen middelen aan deze som een andere van gelijk bedrag voor hetzelfde doel te zullen toevoegen. ZWITSERLAND. De Z w i tsersch e jon gel i n gscha p. Een Zwitsersch geneesheer, dr. Jung, meldt, dat er bjj de keuring van de recruten in het kanton Zurich van de 506 47 of 9.2 pCt. werden afgekeurd wegens onnoozelheii (inbecillitas). Bij die uit de stad bedroeg dit getal 5.6 pCt., bij die van het land 13 pCt. Hg rekent, dat 9 pCt. van de geheele Zwitsvrsche jongelingschap ontoerekenbaar is. Die van het land om Zurich komen niet uit de fabrieksplaatsen, maar uit boeren dorpen meteen rijken en vruchtbaren omtrek. Jung schrijft het kwaad toe aan de gewoonte om alle melk aan de kaasmakerijen af te leveren en de kinderen, in plaats van melk, koffie of drank te geven. Van de 78, die tusschen 20 en 30 jaren in dienst kwamen, moesten er 10 afgekeurd worden als niet meer in staat den dienst te verrichten, wegens chronisch alcoholisme en dienten gevolge ontstane beving, hart-, leveraan doening en zenuwziekten. SPANJE. Het vorstendom Asturië heeft een zilveren koffer, die 30 pond weegt, doen vervaar digen, welke met een inhoud van 1000 dubloenen, den toekomstigen Spaanschen troonsopvolger, die ook prins van Asturië wordt, zal worden aangeboden. RUSLAND. In het Russische volksgeloof heet het nog altijd dat de afgesneden arm van een mensch een dief onzichtbaar kan maken, zoodat hij zijn handwerk ongestraft kan uitoefenen. Naar het blad „Wolgar" meedeelt, heeft een rooverbende in het district Luksjanow, gouvernement Nisjni Novgorod, de waar heid van dit bijgeloof op de proef gesteld. Een jongen werd als offer uitgekozen en de daad werd met de gruwelijkste brutali teit uitgevoerd. De roovers vingen den knaap op en sleep ten hem naar een berghelling. De onge lukkige verweerde zich wanhopig. De verdierlijkte wezens wierpen hem echter tegen den grond, waarop een hunner het kind den rechterarm dicht bij den schouder afsneed. Daarna werd het door de on- mensohen doodgeslagen. Dit was zoo'n gruwelijk tooneel dat zelfs twee dei roovers den aanblik niet konden verdragen en wegliepen. De afgesneden arm was den roovers natuurlijk van geen nutzij werden spoedig gevangon genomen. Onder de roovers bevond zich ook een oom van het vermoorde kind. Bij een huiszoeking in Techelferstraat te Dorpat zijn 19 bommen, 4 geweren, vele andere soorten van wapens en verboden geschriften gevonden. Er zijn over de 30 personen in hechtenis genomen. Tijdens de huiszoeking werd een officier der politie door een man in studentenuniform gedood, terwijl een andere politieambtenaar gewond werd. Do moordenaar is ontkomen. Onder de personen, die gevangen genomen zijn, bevinden zich studenten en vrouwen. Wat er blijft van geloof, zeden en Christus' voorschriften buiten de katholieke kerk, leeren we weer in Rusland. De Czaar is zooveel als Paus voor de Ortho doxen en hij heeft toegestemd, dat groot hertog Nicolaas Nicolajevitsch in het huwelijk treedt met de „gescheiden echt- genoote" van hertog van Leuchtenberg. Het huwelijk wordt 12 Mei a. s. vol trokken. Een vermakelijk staaltje van Russisch bur ea uc rat ism e, vertelt de correspon dent te Petersburg van de Information. Bij de groote diefstal met geweld in het 54e postkantoor van de Russische hoofdstad, had een vrouwelijke telegraafbeambte, nadat de roovers waren binnengedrongen en reeds het bevel „handen op hadden gegeven, nog gelegenheid aan het centraalbureau te seinen Helpt worden beroofd. De dieven hadden er niets van gemerkt en gingen kalm hun gang. De gevraagde hulp kwam niet opdagenziehier waarom. Toen de bandieten verdwenen waren, las de tele grafiste op de papierstrook van den ont vanger het antwoord Zend een dienst telegram, dan zal u onmiddellijk hulp ge zonden worden Tweede Kamer. Na afdoening van de agenda, doch in ieder geval op Dinsdag 14 Mei vangt het sectie onderzoek aan. Op een vraag van den heer Talma waarom de zeevisschersverzekering nog niet voor onderzoek is aangewezen ant woordde de Voorzitter dat dit ontwerp nog in overeenstemming moet worden gebracht met de wijziging der ongevallenwet en bovendien een verzekeringsontwerp betref fende de zeelieden in het algemeen in voorbereiding is. Hierna werd voortgezet het debat over het ontwerp tot afschaffing der tienden. Door verwerping van een amendement Van Doorn en aanneming van het legee- ringsartikel is bepaald dat alle rechtheb benden voor aanspraak op schadeloosstel ling binnen 90 dagen aangifte moeten doen op verbeurte van hun recht. Vragendag. Op een vraag van den heer Van den Bergh (Helder) of het waar is dat een werkman op de werf te Nieuwe- diep wien tengevolge vaD een ongeval een minder bezoldigde arbeid is opgedragen, thans van het lagere loon wordt afgehouden de uitkeering hem toekomende krachtens ie ongevallenwet, bevestigde de minister van marine dat de loonkorting geschiedde volgens de regeling betrekkelijk een min der geëmployeerde. Aanleiding tot de intrekking bestaat niet. II. M. de Koningin kan billijkheidshalve een uitzondering toestaan. De minister zal in het onderhavige geval zulks aan de Konin gin voorstellen. Koninklijk Bezoek. In zoowat alle bladen is een bericht overgenomen ui 5 het „N v. d. D"meldende, dat het Spaansche koningspaar een bezoek zou brengen aan het Nederlandsche Hof. Het kwam ons vrij onwaarschijnlijk voor. In officieele kringen is, aldus meldt nu ook het Haagscho Correspondentiebureau, niets bekend van een buitenlandsch vor stelijk bezoek hier te lande, wordt dit zelfs tijdens de vredesconferentie zeer betwijfeld en wordt het bezoek van het Spaansche vorstenpaar in Juli of later in het jaar ondenkbaar geacht wegens de verwacht wordende vreugdevolle gebeurtenis voor de Spaansche dynastie. Kiezerslijst te R ij s s e n. Door B. en W. van Rijssen is geweigerd aan het verzoek van den heer Oomkens, sec retaris der Vrijzinnige kiesvereeniging, te voldoen om 89 kiezers van de kiezerslijst te schrappen. B. en W. gronden hun besluit op het nopens deze kwestie ingewonnen advies van den Commissaris der Koningin, die van oordeel is, dat door een werkstaking geen einde gemaakt wordt aan een dienst betrekking. Eerst wanneer de werkgever zijn personeel ontslaat, is de dienstbetrek king geëindigd. Thans zal de kantonrech ter te beslissen hebben. Het grootste deel der arbeiders behoort tot de anti-liberale partij. Voor de „Middelburgsche" en „Goesehe Crt De oud-liberale „N. Crt." schrijft o. a. De maatregel betreffende het blijvend gedeelte was in Dec. j.l. - zooals de heer Marchant toen openlijk namens zijn groep in het begrootingsdebat verklaarde „het cenige wat wij (vrijzinnig democraten) in den Minister dusver apprecieeren." De nieuwe Minister van Oorlog hangt, naar het Kabinet bekend maakte, ter zake van dat „eenige" de denkbeelden van zijn voorganger aan. Insgelijks is hij het met dien voorganger eens over hetgeen de vrijzinnig-democraten in dezen bewindsman niet apprecieerdende vestingplannen. Nu diingen de vrijzinnig-democraten op een spoedig doordrijven van „het eenige" aan, wetende dat het ministerie zich daardoor opnieuw aan crisisgevaar bloot stelt. En als men hun vraagthoe kunt ge dit does in uw hoedanigheid van met het ministerie nauw bevriende groep is het misschien omdat gij, juist als zoodanig zeer tegen de behandeling der vestings plannen van het Kabinet opziet? dan antwoord „Land en Volk" dat dit een „ongegronde, domme beschuldiging is, waarvoor men zich moet schamen. Wij kunnen dit niet inzien. Naïveteit hebben wij, vooral waar het taktisch manoeuvreeren betrof, bij de vrijzinnig democraten nooit waargenomen zucht tot doordrijven van hun wil zonder zich om de gevolgen veel te bekommeren, daar entegen wel. Hoe een bericht oud wordt. In ons nummer van Maandag 25 Maart j.l. maakten we melding van het schande lijk feit, dat een Pransch onderwijzer een kind voor de klas liet komen, het „Onze Vader" deed opzeggen; met dit gebed op godslasterlijke wijze den spot dreef, en het kind aan de bespotting prijs gaf. l)at was, zooals gezegd, op 25 Maart jl In de „Zuider-Kerkbode" van 26 A pril j.l. treffen we dezelfde mededeeling aan, die 't blad uit de „Gereform. Kerkbode" heeft overgenomen welk blad haar weer ontleende aan „Zelandia." Alleen heeft „Zei." van ons meisje „een knaapje" gemaakt; overigens kloppen de twee mededeelingen vrijwel. En tot slot vinden we in „de Zeeuw van 3 Mei hetzelfde verhaal nogmaals terug overgenomen uit „Christ. Stem men, welk blad 't weer heef; uit de „Bazuin" Indien onze anti-rev. confrère, die vlak naast onze deur woont, de „Nieuwe Zeeuwsche Crt." op 25 Maart had nage lezen, zoo hadden zijn lezers zes weken eerder kennis kunnen nemen van deze hemeltergende gebeurtenis. GOES. Vrijdag j.l. vergaderde de veree- niging „Handelsbelangen" op de boven zaal van café Bundeling. Het bestuur, in opdracht van de laatst gehouden jaarvergadering, had de moge lijkheid lot het organiseeren eener Ten toonstelling, ter gelegenheid van het a.s. vijf-jarig bestaan der Vereeniging, nader overwogen en kwam tot de vergadering met het voorstel eenc Tentoonstelling van reclame-artikelen (reclame-middelen) le or ganiseeren. Duur der tentoonstelling: drie dagen. Als geschiklste gelegenheid werd genoemd de sociëteit „V. O. V.", ook in verband mei het geven van een matiné, waartoe de medewerking der Goesehe Muziekgezelschappen zal gevraagd worden en met. hel oog op hel besluiten der Ten toonstelling met een concert in den tuin der Sociëteit. Het bestuur doet verdere mededeeling van vermoedelijke ontvang sten en uitgaven. De vergadering hecht hare goedkeuring aan de voorloopige plan nen. Besloten wordt de tentoonstelling te hou den in de maand Aug., except de kermis- week. Getracht zal worden een garantie fonds te vormen van f 150. Per deel nemer f 5. De 14 Ier vergadering aanwe zige leden treden allen lot het garantie fonds loe. Het bestuur wordt opgedragen verdere stappen te doen tot uitvoering der plannen. Nog wordt besloten dal de Vereeniging zich zal wenden tot de directie der Staats spoorwegen mei verzoek lo. hel vraehtgoederenbureau aan het telefoonnet aan te sluiten 2o. des Woensdags een trein in te las- schen len gerieve van het Marktbezoek te Oostburg vanuit Goes en omstreken 3o. de ochtendmailtrein uil Vlissingen des Maandags in Goes te doen stoppen voor de bezoekers der Markt le Rot terdam. Voorts zal de Vereeniging adhaesic be tuigen aan het adres van Burg. en Weth. onzer gemeenle aan de Directie van Staats spoorwegen inzake hel rooken in de lie klas wachtkamer. Als nieuwe leden werden aangenomen II. P. v. d. Hell en M. Magielse. Heden morgen werd hel 15-jarig dochtertje van den heer L. zoodanig door een hond gehelen in de hand, dal deze opzwol en geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Uit een in dit nr. voorkomende ad vertentie blijkt, dal alle uitgaven der „Fu- tura"-mij. alhier te hekomen zijn aan het adres W. .1. v. d. Bogerl, Groote Kade, '26. Voor de vaceerende heirekking van agent van politie der 3e klasse alhier, hebben zieh 41 sollicitanten aangemeld. MIDDELBURG. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten van Zeeland be treffende de regeling der jaarwedden van de burgemeesters en secretarissen in de ze provincie, waarin voor deze gemeenle de jaarwedden worden gestold op '2500 tot t' 3000 stellen Burg. en Weth. den gemeenteraad voor aan Ged. Staten te ad viseeren de thans geldende jaarwedden van f 2500 voor den burgemeester en den secretaris te laten op dal bedrag. De toestand der gemeente-financiën geeft. B. en W. geen vrijheid, den raad verhooging der jaarwedden voor le stellen. Door den directeur der gemeente-gas fabriek is een voorstel aan B. en W. ge daan lol hel aanbrengen van verschillen de nieuwe werken aan de gasfabriek. Som mige dier werken zijn noodzakelijk, an dere wenschelijk. Voorloopig meenen B. en W. den raad te moeten voorstellen over te gaan tot het aanbrengen van de nood zakelijke werken, bestaande in het hou wen van nieuwe generatorovens en een kolenloods, waarvan de kosten geraamd worden op f34.444.98. De benoodigde gel den zullen gevonden moeten worden uil een leening, waaromtrent B. en W. een nader voorstel aan den raad zullen doen. Donderdag is alhier een vergadering gehouden van liet prov. comité van anti- rev. kiesvereenigingen in deze provincie. Behalve uil Zierikzee, Hulst en Tholen wa ren uit alle Slatendistricten afgevaardig den aanwezig. Nadat een en ander gere geld werd voor de a.s. jaarvergadering, le houden te Goes op 21 Mei a.s., alwaar ds. A. S. Talma tevens in publieke mee ting met debat zal optreden, werden de Prov. Slatenverkiezingen besproken. Be sloten werd de regeling der samenwer king met andere partijen over te laten aan de centrale kiesvereenigingen. Gerap porteerd werd dal dit overal óf geschied was, öf in actie was. Alleen in het distriet Sluis moest met de onderhandelingen nog worden aange vangen, waartoe men evenwel spoedig hoopte over te gaan. - - Alhier zijn sedert enkele weken, on der leiding van den heer Jan Morks, de oefeningen voor den op 31 Augustus of bij de komst der Koningin uit te voeren Trommelmarsch begonnen. Er wordt geoefend in groepen van vijf, en daar elke groep minstens vijf repeti ties noodig heeft, zullen vele jongelui nog wat geduld moeien hebben vóór zij aan de beurt komen. Tot heden hebben zieh 83 kleine tam boers ter medewerking aangemeld. Meer dan 100 deelnemers worden niet aangenomen. - In de Raadsvergadering van Woens dag 8 Mei te '2 uur, komen onderstaande zaken aan de orde: 1. Notulen; '2. Stuk ken; 35. Benoeming controleur hij de plaatselijke belastingen; 1ste onderwijze res handwerken aan school K. Eventueel 2de onderwijzeres in de handwerken aan diezelfde school. Stembureaux; 6. Voor stel B. en W. tot hel. maken van nieuwe werken aan de gasfabriek7. Slaat on inbare posten belasting naar het geschat te inkomen over 1906; 8. Vaststelling pri mitief kohier der belasting naar hel ge schatte inkomen voor 19079. Idem hon denbelasting voor 1907 10. Rekening van het bestuur der Godshuizen over 1906; 11. Af- en overschrijving begrooting der Schutterij over 1906; 12 14. Voorstellen II. en W. naar aanleiding van hel verzoek van den Alg. Ned. Politiebond om sub sidie voor de instandhouding van hel examen; eene missive van Ged. Staten van Zeeland belreffende de regeling van de jaarwedden van den Burgemeesler en den Secretarisen betreffende liet door trekken van de rails van de stoomtram Walcheren op de Loskade. VLISSINGEN. Een voorstel van Burg. en Weth. betreffende aanleg van riolee- ring en demping van havens, is thans aan de leden van den gemeenteraad ge zonden. Hel advies der deskundigen heeft hel college van B. en W. de overtuiging ge schonken dal het ontworpen plan deugde lijk is en alleszins voor uitvoering vat baar, daarom aarzelen B. en W. niet om voor te stellen bedoeld plan in zijn ge heel len uitvoer te brengen. De groote hygiënische voordeelen die hierdoor zullen worden verkregen wegen h. i. stellig op tegen de lasten die op tijdgenoot en nazaat zullen moeten wor den gelegd, terwijl met gerustheid mag worden aangenomen dal door verhooging van hel uiterlijk aanzien tengevolge van de demping der ongebruikte havens, de aantrekkelijkheid der gemeente voor be zoek ol' vestiging van vreemdelingen zal worden verhoogd. De uitvoering van de werken zal kun nen geschieden in 3 jaar en verdeeld moe ten worden als volgt: In het le jaar: bouwen van de bema lingsinrichting, demping van de Pottekade, houwen van hel hoofdriool van hel, Betje Wolffplein naar de Marinehaven, met de daaraan verbonden zijriolen, alsmede de riolen ten Ooslen van de Pottekade; in het 2e jaar: de Bierkade en Raas kalle dempen en de riolen houwen ten Westen van de Bier- en Kaaskade; in het 3e jaar: de riolen bouwen, gele gen ten Noorden van de Aagje Dekenstraat. Tot later kan worden uitgesteld de rio- leering van hel Eiland aangezien de toe stand aldaar nog zeer dragelijk is. Naar aanleiding van al het vorenstaan de stellen B. en W. den raad voor te besluiten I. Tot liet doen aanleggen van een riool stelsel met, waterdoorspoeling en loozing op zee volgens het overgelegde plan met teekeningen en met in acht name van daarin gebrachte wijzigingen in dit voor stel nader omschreven; II. Tol hel. in verhand hiermede dempen van de 'Pottekade, Kaaskade en Bierkade en de verhooging van walmuren tol be veiliging der stad tegen hooge zeevloeden; Hl. Tot het maken van eenc bemalings inrichting tot hef droog houden van laag gelegen stadsgedeelten bij gebrekkige na tuurlijke afvloeiing; IV. De benoodigde gelden, geraamd op circa f 400.000, le verkrijgen uil gold- leening. Dit. besluit, voor zooveel noodig te on derwerpen aan de. goedkeuring van Gede puteerde Staten van Zeeland. De afdeeling Vlissingen van den R. K. Volksbond zal Zondag a.s. haar Encycliek- feest vieren. Als spreker zal optreden de WelEenv. heer E. Rengs, kapelaan. - A. s. Woensdag vangt een kook-cur- sus aan voor jonge dames. Ook deze cur sus zal worden geleid door mevr. Poort man, directrice der Huishoudschool te Middelburg, en zal worden gehouden iede- ren Woensdagmiddag in de keuken van hel oude Weeshuis op de Groote Markt al hier, gedurende vier maanden. Deze cursus kan worden gevolgd door Ion hoogste twaalf jonge dames. ZIERIKZEE. De centrale anti-revolutio naire kiesvereeniging heeft voor de aan staande verkiezing van drie leden voor de Provinciale Staten mr. D. Engetbelts en A. Timmermans candidaat gesteld. De cliristelijk-historische kiesvereeniging heeft jhr. J. C. F. Hoeufft, burgemeester van Dreischor, candidaat gesteld. Beide kies vereenigingen zullen eikaars candidaten overnemen. BORSELE. Woensdag vierde de post bode Van den Berge zijn '25-jarig jubilé. Van 1 Mei 1882 tot, 15 November d.a.v. was hij als poslbode werkzaam van Zoute- lande op Middelburg. De Zangvereeniging, die aan den jubila ris dank heet! te weten, schonk hem een fraai meubelstuk en zong 's avonds voor zijne woning eenige muziekstukken. RILLAND. Bij Koninklijk besluit is be noemd tol dijkgraaf van den Isten Ba tb- polder do heer J. Q. C. Wabeke en tot plaatsvervangend dijkgraaf de heer J. A. v. Weele, beiden alhier. HEINKENSZAND. Toen heden morgen de veehouder J. Lokerse alhier zich in den stal begaf, vond hij een rund ter waarde van pl. m. f 160 a f 170 dood liggen. Tol brandmeesters in deze gemeente zijn benoemd door Burgem. en Weth. de heeren C. Pieters en 11. Kuzee in plaats van de heeren J. Vermeule en J. Zuidweg Sr., terwijl ook dhr. Joh. Nijsse C'z. tot bode hij de brandweer werd benoemd. OVEZANDE. In een der schoollokalen te Driewegen hield „hel. Groene Kruis" voor Ovezando en Driewegen Zaterdag-avond de jaarvergadering. Er waren zeer weinig leden opgekomen. Zelfs van hel bestuur was 'de grootste helft afwezig. Het leden tal was ongeveer gelijk gebleven: 131. Ver schillende voorwerpen waren weer aan geschaft, ten dienste van de zieken. Her kozen met zoo goed als algemeene stem men ds. J. de Vries en J. L. Mol, landbou- bomver te Driewegen. HOEDEKENSKERKE. In de Vrijdag ge houden vergadering van den raad dezer gemeenle waren alle leden tegenwoordig. Na voorlezing en goedkeuring der notulen van liet verhandelde in de voorgaande ver gadering werd door den Voorzitter mede gedeeld, dat goedgekeurd van Ged. Staten is terug ontvangen hel besluit tot at- en overschrijving begrooting 1906; zooals dit genomen is in de vorige vergadering. Aan de orde is punt 1 der agenda. Brief van Ged. Staten naar aanleiding van (le jaarwedden van burgemeester, se cretaris en gemeente-ontvanger. De Voorzitter keurt het noodig, de deu ren te sluiten. Nadat de zitting weder openbaar gewor den is blijkt dat. 4 voorstellen zijn gedaan wal betreft de jaarwedden van den burge meester en secretaris, n.l. om te adviseeren deze te bepalen op f 550, 525, f 500 en f 450 (jaarwedde die thans gegeven wordt). Ten slotte besloten Ged. St. le adviseeren de jaarwedden van den burgemeester en den secretaris te bepalen op f500. l)it. besluit wordt met zes tegen een stem genomen. Wat betreft de jaarwedde van den ge meente-ontvanger wordt besloten, te ad viseeren deze op het oorspronkelijke be drag ad f 250 te behouden. Vervolgens wordt goedgekeurd een klei ne wijziging te brengen in lief besluit, ge nomen in de vorige vergadering tot af- en overschrijving begrooting 1906 en wordt een nieuw besluit tot at- en overschrijving begrooting 1906 goedgekeurd. Thans deelt de Voorzitter mede, dat is ingekomen een verzoek van moj. A. lilackstone, onderwijzeres aan de (i. L. school alhier om eervol ontslag tegen 1 Juni a.s. Besloten wordt dit ontslag eervol tegen gevraagden datum le verleenen en worden li.- en W. gemachtigd nieuwe sollicitanten op te roepen. Bij de gewone rondvraag door den Voorzitter vestigt dhr. A. Walraven nog de aandacht op den slechten toestand van den Havenhoekschen weg. Nadat de wethouder Verheek nog tor sprake heeft gebracht het destijds door eenige inwoners van Kwadendamme ge daan verzoek, tot het maken van een stem bureau te Kwadendamme, welk verzoek in het vervolg nogmaals Ier sprake zal wor den gebracht, wordt de vergadering ge sloten. HULST. De candidaten voor de Prov. Staten, door de kiezers der II. K. kiesver eeniging gesteld, zijn de aftredende hee ren Fruijtier, Hombach, Ysebaert (allo drie kalh.) en de heer Moes (a.-r.), benevens de heer Van Dalsum (kath.). De heer Van Dalsum heeft verklaard een candidatuur te zullen aanvaarden, mits niet tegenover den heer Moes. In casu lijkt het ons loe, dat notaris Van Dalsum een goed inzicht in de zaak heeft. De coalitie komt zoodoende niel in ge vaar; en waar gehandeld wordt overeen komstig liet Huisier reglement, kan het ol i. geen kwaad, dal de heer Van Dalsum een aantal kiezers in gelegenheid steil hun stem uit te brengen op den candidaat hunner keuze. Wij durven betwijfelen, of het besluit des heeren v. D. allerwege toejuiching zal vinden. Dat is trouwens ook minder. Der eenen lof maakt niet rijk, zoomin als anderer minachting op den duur arm. In ieder geval komt nu zeker niel. in 't gedrang de „autonomie" der kiezers (het feit, dat de leden der kiesvereeniging heslissen), waarop men velerzijds aan den overkant zoo trotseh is, en zich hij gele genheid er dan ook op beroept 1 In de provincie Zeeland kwamen in de week van 24 tot en met 30 April 12 gevallen van besmettelijke ziekten voor, n.l. te Vlissingen 2 van typhus en febris typhoidea, Oudelande 1, Schoondijke 1, lerseke 1 en Zuidzande 1 van roodvonk,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2