GEMENGD NIEUWS. Gisterenmorgen tegen 10 uur ging hier algemeen de roepde dijk van den polder Baarland c. a. ter hoogte van het veerhuis dreigt door te breken. Een af schuiving had plaats aan het binnenbeloop van den dijk ter lengte van 50 Meter. Tegen 3 uur was het gevaar grootendeels gewekenmen had met alle kracht de kruin verhoogd om met hoog water gereed te zijn. Er is terstond een 150 man aan het weit gezet om het gat dat boven hoog- waterpeil staat, te dichten. De waterbouw kundige Ileule en de opzichters de heeren F. Sturm en H. Koole, benevens het dijk bestuur, burgemeester eu wethouders, en andere autoriteiten waren ter plaatse aan wezig. Heel het binnenbeloop is afgebrok keld en weggezakt. Plaatselijk is ervan den 4 meter breeden kruin slechts 1 meter meer over. De toestand is bij hoog water dezelfde gebleven. Het water staat ruim twee meter beneden de kruin. Onder de autoriteiten was de ingenieur van den Rijkswaterstaat de heer A. A. Bekaai' van Middelburg. Aangezien de bodem op die plaats niet deugt en geen berm aanwezig is, worden nog andere verzakkingen gevreesd. Er is 's nachts doorgewerkt. Onze bijzondere correspondent heelt zich persoonlijk op de hoogte gesteld en meldt ons Men behoeft nu juist geen waterbouw kundige te zijn om te kunnen donslateeien, dat de afschuiving een heel natuurlijke zaak was. Men was bezig den dijk te ver- hoogen en te verzwaren op een wijze, dat het een raadsel is, dat zulks geschiedt onder toezicht van bekwame mannen en met goedkeuring van Ged. Staten en den Hoofd-ingenieur. Deze uitvoering kan men niet beter vergelijken dan met een huis, dat reeds te zwakke fundeering heeft, het welk men met één of meerdere étages gaat verhoogen; een dergelijk huis moet onder den last bezwijken. De dijk werd verzwaard zonder dat men rekening hield met het voornaamste punt, den voet van den dijk, goed te verzekeren. Het is toch een ieder hekend, dat men zelfs bij niet zeer hooge en zware dijken een Hinken berm aanlegt en d i t had juist hier niet. plaats. Als berm moest dienst doen 'n sloot waarvan de bodem zoo drassig is, dat iedere weerstand is buitengesloten en bovendien is het builenbeloop van den dijk erg stijl, wat ook niet bijdraagt tot de soliditeit van een goeden waterkeerenden dijk; dit laatste moest men wel doen, om dat over ©en berm niet gedacht werd. Bovendien moet ik nog bemerken, dat de grondslag in deze omgeving erg drassig is en de diepgang van hel water groot. De groote Amerikaansche booten van Ant werpen komende, varen kort onder Hen wal en kan men die met een steenworp bereiken; deze omstandigheden moesten toch een voorname factor zijn waarmede rekening was gehouden. Het is te hopen, dat het polderbestuur thans de zaak eens flink aanpakt en vooral zorgt dat die sloot langs den dijk herschapen wordt in een berm als flinken voet en ruggesteun van den dijk; want het is dan toch beter dat eenige duizenden besteed worden dan Hat men voor een doorbraak te duchten heeft. Dat men eens ga bezien de verbeterin gen aan den dijk van den naastliggenden polder van Hoedekenskerke en men kal tot de overtuiging komen, dat half werk geen wterlk is en goed werk nooit fe duur' {is. Tegen den persoon van G. uit Mid delburg is proces-verbaal opgemaakt we- gens d© uitoefening der geneeskunde zon der bevoegdheid. Hij hield alhier ten huize van mej. de B. op Dinsdag zijn zitdag en 'behandelde daar de patiënten, die zich aanmeldden. MIDDELBURG. Door den Commissaris der Koningin zullen Maandag 6 en Dinsdag 7 Mei achtereenvolgens de gemeenten Stoppeldijk, Boschkapelle, St. Jansteen, Clinge, Hulst, Koewacht, Axel, Zaamslag en Neuzen worden bezocht. Het comité van organisatie voor een tentoonstelling van werktuigen voor de kleine nijveiheid en voor het ambacht en van electrische motoren voor het drijven daarvan, die het departement Middelburg van de Maatschappij van Nijverheid zich voorstelde alhier te houden van 26 Juni tot 17 Juli, heeft besloten haar niet te doen doorgaan. Zoowel het aantal als de verscheiden heid der toegezegde inzendingen is geble ken onvoldoende te zijn, om de tentoon stelling aan haar doel te kunnen doen beantwoorden. Door de politie alhier, is proces- verbaal opgemaakt tegen A. J. G., terzake belemmeren van een ambtenaar, in het uitoefenen zijner bediening. De aanbeveling voor controleur bij de plaatselijke belastingen alhier bestaat uit de heerenB. Nijholt, rijksklerk ter direc tie der directe belastingen enz., en P. J. Barto, notarisklerk, beiden alhier. Door burg. en weth. is uit eeu negen tal sollicitanten, met ingang van 1 Mei tot kantoorbediende aan de gemeen te-gas fabriek en duinwaterleiding, tevens belast met het opnemen van de gas- en wateif- meters en het ophalen der gelden, be noemd de heer A. Ilmer alhier. Wegens den Hemelvaartsdag zal de wekelijksche marktdag alhier de volgende week in plaats van Donderdag op Woens- dag worden gehouden. Maandag 20 Mei, 2e Pinksterdag, zal alhier een muziekfeest plaats vinden, waaraan door verschillende muziekkorp sen zal worden deelgenomen. Des mid dags ten ongeveer 12 uur zullen de per trein aankomende muziekkorpsen worden afgehaald, waarna al spelende naar het Schuttershof wordt gemarcheerd, waar de officieele ontvangst der deelnemende ver- eenigingen zal plaats hebben. Tusschen 15 uur zullen verschillende korpsen uit voeringen geven in de muziektent op de Groote Markt. Na afloop daarvan zullen de deelnemende vereenigingen op de Markt worden gevormd tot een stoet, waarmede eene muzikale wandeling door een ge deelte der stad zal worden gemaakt. Deze stoet zal worden ontbonden voor het ho tel du Commerce op de Loskade; op de bovenzaal van genoemd hotel zal de uit reiking plaats hebben van de zilveren herinnerings-medailles. Dit muziekfeest zal worden besloten met een concert gevolgd door vuurwerk in den tuin van het Schuttershof. Het voornemen bestaat aan de uitvoe ring in het Schuttershof nog eenige uit breiding te 'geven. Op een nader te bepalen tijdstip gedurende den feestdag zal de ver loting plaats hebben van de geldprijzen van f 20, f 15, f 10 en f 5. Alhier heeft zich een 50-jarige tine merman door ophanging van hel leven beroofd. VLISSINGEN. De Nederlandsche Ver- eeniging van Christ. Kantoor- en Handels>- bedienden, afd. MiddelburgVlissingen, heeft per rondzendbrief aan H. H. pa troons verzocht jaarlijks een verlof van minstens acht dagen met behoud van sa laris te willen verleenen. Bereids handelen reeds enkele patroons in dien geest. In williging van dit verzoek kan niet anders dan de zaak in welke 'belanghebbenden werkzaam zijn ten goede komen. De minister van binnenlandsche za.- ken heeft in beginsel besloten op die Staats- begrooting voor 1908 gelden aan te vragen voor rijkssubsidie ten bate eener op te richten gemeentelijke hoogere burgerschool met 3-jarigen cursus alhier. De heer P. Visser, machinist bij de stoomvaartmaatschappij „Zeeland", is gis teren (Dinsdag) te Amsterdam geslaagd voor het diploma van tweeden machinist bij de groote stoomvaart. Hedenmorgen werd in tegenwoordige heid van Burg. en Weth., de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs en de directie der „Schelde" op eenvoudige wijze de machinisten-cursus aan de Zee vaartschool geopend. De heer R. G. van Nieuwkuijk kreeg op zijn verzoek eervol ontslag als leeraar in de Engelsche taal aan de Zeevaartschool. Door het bestuur der school werd hem hedenmorgen een geschenk met inscriptie ter herinnering aangeboden. HEINKENSZAND. Maandag vergader,le de Raad der gemeente onder Voorzitter schap van den burgemeester. Aanwezig waren alle leden. Door de periodieke aftreding van de heeren Teule en v. d. Linde en het tusschentijds ontslag nemen van den heer Geus moesten drie leden van de commissie tot wering van schoolverzuim worden ge kozen. De twee aftredende leden, de heeren Teule en v. d. Linde werden herkozen, terwijl in de plaats van den heer Geus werd gekozen de heer J. v. d. Zouwen. In behandeling kwam het schrijven van Gedeputeerde Stalen inzake de jaarweddc- regeling van burgemeesters en secreta rissen. Voor gemeenten van 1200'2000 inwoners, wenschen Ged. Staten de salaris sen te zien gesteld van f 550f 750. De gemeente Heinken-szand, die tot deze klasse van gemeenten behoort, betaalt juist de minima, dus f550. B. en Wi. stelden voor hierin geen ver andering te brengen. De heer v. Iwaarden zeide, hier niet tegen te zijn, doch vreesde dat Ged. Staten dit niet goed zouden keuren. Het voorstel van B. en VV. weid zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. Door B. en W. werd daarna voorge steld de jaarwedde van den ontvanger, die ook juist het minimum van de door Ged. Staten wenschelijk geachte jaarwed den n.l. f300 salaris ontvangt, te ver hoogen niet f 25. Dit voorstel lokte eenige discussie uit. De heer A. de Koster wees er op, dat nu op de secretarie een volontair is, voor wie,n mogelijk later ook weer salaris zal worden gevraagd. Als spreker nu zeker wist, dat men dien het volgend jaar b.v. niet ook zou aanstellen op salaris, dan had hij tegen de salaris-verhooging van den ontvanger geen bezwaar. De voorzitter antwoordde dat hij moeie- lijk zou kunnen zeggen wat er mogelijk gebeuren zal. De heer H v. Iwaarden verklaarde lie ver te hebben gezien, dat den secretaris een salaris-verhooging werd toegekend Ten slotte werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Aangeboden werd aan den Raad het jaarverslag der gemeente. Samengesteld werd het stembureau voor den Raad. Tot leden werden gekozen de heeren J. Braamse en A. de Koster, tot plaatsvervan gende leden de heeren H. van Iwaarden en M. Rijk; tot 4e lid de heer Dominicus en tot voorzitterplaatsvervanger de heer H. van Iwaarden, (nadat de heer v. 'd. Dries, die bij eerste stemming gekozen werd, verklaarde hiervoor te moeten be danken) Nadat nog besloten was een kleine wij ziging in de begrooling te brengen, werd de vergadering, aangezien niets meer aan de orde was, gesloten RILLAND. De Maandagmorgen gehou den gemeenteraadszitting werd bijgewoond door alle leden. De notulen der vorige vergaderingen werden, na aanbrenging van een paar verbeteringen, tengevolge van enkele opmerkingen door de heeren Bu- tijn en Griep gedaan, door den Raad goed gekeurd. Mededeelmg werd gedaan van de in orde bevinding van de kasopname hij den gemeente-ontvanger, alsmede voorle zing van het beredeneerd verslag inzake de volkshuisvesting. Naar aanleiding van eenige opmerkingen van Gedep. Staten, werd overeenkomstig de gedane adviezen het kohier van den H. Omslag gewijzigd. Tot leden van hel stembureau voor de a. s. verkiezingen van leden van de Prov. Sta ten werden benoemd de heeren Van Gor- sel (ambtshalve voorzitter), Van der Werff, De Jager en Blokplaatsvervangers de hee ren Van der Werff, Griep, Blok en Boot; voor die voor den gemeenteraad als leden de heeren van Gorsel (ambtshalve voor zitter), Grielp Boot en de Jager; als plaats vervangende leden de heeren Butijn en De Jager. Naar aanleiding van een schrijven van de gezondheidscommissie te Kruinin- gen, alsmede van den Inspecteur der volks gezondheid, inzake de slechte afwerking der in aanbouw zijnde huizen in de ver schillende declen der gemeente en de niet behoorlijke opvolging door de timmerlie den of aannemers der bepalingen, voor komende in de verordening op de Woning wet, werd door B. en Wi. in overweging gegeven een deskundige te benoemen om toezicht te houden op den bouw der hui zen alsmede op de nakoming der bepa lingen vervat in de Woningwet. De te be noemen deskundige zal tevens belast wor den met het toezicht op het onderhoud dier gemeente-gehouwen. Het salaris werd be paald o|p f 100 voor de nog loopende 8 maanden van dit jaar. Door B. en Wi. werd als deskundige aanbevolen de heel' Joh Nieuwdorp, assistent waterbouwkun dige bij dhr N. Nieuwdorp in den Zimmer- manpolder. Tot stemming overgaande werd genoemde heer met algemeene stem men benoemd. In gesloten vergadering werd daarna behandeld een ruim dertig tal reclames, inzake hoofdelijken omslag, van personen, die het vorig jaar aan de verschillende uit te voeren dijk verhooging of aanlegging hadden in betrekking ge weest of daarmede te maken hadden of anderen, die eveneens volgens de piee- ning van den Raad aansla,gbaar waren in gevolge art. 245, 2e en 3e lid der {ge meentewet. De vergadering heropend zijn de, deelde de voorzitter mede dat op alle reclames afwijzend was beschikt. ,s H. ARENDSKERKE. De caféhoudsler wed. A. Pieterse, Noord-Kraaijert, alhier, is vergunning verleend tot het tappen van sterkendrank, wat voor deze gelegenheid als stationskoffiehuis een groote aanwinst is; integendeel js het een groot verlies dat de vergunning is ingetrokken in het koffiehuis aan de haven te Zuid-Kraaijert, om reden dat die caféhoudster de betrek king bekleed van havenmeesteres. Bij een landbouwer in den Ouden- Kraaijert alhier, is een zonderlinge geit geboren. Het dier had de twee oogen on middellijk naast elkander in 't midden van den kop staan, zijn bovenlip had den vorm van een rattensnuit terwijl de kin gansch naar boven was gekruld. Zijn tong was langer dan van een gewone geit, overigens was het lichaam normaal. Ons geitje had veel bekijks. Jammer dat men het niet in het leven kon houden, anders had het om zijn curiositeit veel waarde gehad. 's HEERENHOEK. Een begin van brand ontstond Maandag in den schoorsteen hij H. F. alhier. In den beginne liet het zich maar gevaarlijk aanzien, daar het een ouderwetschen schoorsteen was en de zohlerplanken reeds aan het branden wa ren. Door spoedige en krachtdadige hulp werd de brand tot den schoorsteen beperkt en bleef de schade gering. TERNFUZEN. Zaterdagnamiddag werd nabij den Baandijk door 'n aantal kinderen vuurtje gestookt. Daarbij was gebruik ge maakt van poetskatoen dat langs de spoor baan opgeraapt was. Een 4-jarig meisje dat op last van haar moeder haar broertje ging zoeken, omdat er een trein op komst was, kwam in de nabijheid van het vuurtje. Een jongen zwaaide een stuk brandend poetskatoen uit het vuur weg, dat juist terecht kwam onder de kleertjes van het meisje, dat terstond in lichte laaie stond. De pogingen der kinderen om het vuur uit te wrijven wakkerden dat integendeel aan. Toen kwam er een jongen die het wist uit te dooven door het kind in een moddersloot onder te duwen. Op het ge schreeuw kwatm. ook de moeder aange sneld, die toen haar deerlijk verbrand kind kon overnemen. Men vreest het ergste. THOLEN. Alhier is voor het eerst het geroep van den koekoek vernomen. Waar de zwaluw reeds 8 dezer werd gezien en de bonte kraaien voor het laatst werden opgemerkt op 17 dezer, daar zijn de da tums van terugkeer vrij vroeg, en die van het vertrek der kraaien is vrij laat. SCHERPENISSE. Maandag had de 79- jarige J. v. D., woonachtig alhier, en werk zaam als opzichter bij het restau'reeren der pastorie te Poortvliet, het ongeluk van eene stelling te vallen met het gevolg, dat hij zwaar aan het hoofd werd gekneusd en twee zijner ribben waren gebroken. ZUIDDORPE. Zondagmorgen bemerkte men een begin van brand in de verfplaats van den heer P. Apers, timmerman, alhier. De brandhoorn en de brandklok deden allen ontwaken, waardoor binnen zeer kor ten tijd de brandspuit op de plaats van deai brand was. Gelukkig slaagde men er in met vereende krachten het vuur weldra te blussehen; want anders waren de ge volgen niet te overzien, daar de verfplaats aan de woning, aan den timmermanswin kel en aan een meubelmagazijn grenst. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Di verschillende polders in Zeeuwsch- Vlaanderen, oostelijk deel, welke verleden jaar door zeewater overstroomd zijn, ver- toonen zich thans nog de nadeelige ge volgen van het zout, dat toen in den bodem gedrongen is, en volgens schei kundig onderzoek, afwisselende van 2100 tot 14,700 K.G. per H.A. Vooral in den Wilhelmuspolder, onder de gemeente Hon- lenisse, en in den Van Alsteinpolder, onder Graauw, zijn de gevolgen sterk zichtbaar. De bodem vertoont op vele plaatsen scheu ren en kloven terwijl de jonge planten er treurig uitzien. Vooral de hoornen in die polders hebben veel geleden. Te Bergen op Zoom worden door een commissie uit de provinciën Zeeland en Noord-Brabant plannen gemaakt tof een verbindingsweg langs den spoordam. Door den ingenieur van den Waterstaat in Zeeland werden ontwerpen gemaakt, die aan de goedkeuring van den Min. van Waterstaat zullen worden onderworpen. Militie-Inspectie. Het jaarlijljgch onderzoek der miliciens- verlofgangers te land zal in 1907 plaats hebben te: Goes 10 Juni 9 uur voor die te 's Gra venpolder, 's Heer Abtskerke, 's Heer Arendskerke, Heinkenszand, Kaftendijke, Kloetinge en Wolfaartsdijk. En om 1 uur voor die te Goes. Middelburg 3 Juni, 10 uur, voor die te Arnemuiden, Grijpskerke, St. Lau rens, Nieuwland en Veere. En om 1 uur voor die te Middelburg. Vlissingen, 28 Juni 10 uren voor die te Biggekerke, Koudekerken Oost- en West-Souburg, Ritthem en Zoutelande; en 1 uur nam. voor die te Vlissingen. Ierse'ke 1 Juni, half 2, voor die te Ierseke. Neuzen 18 Juni 10 uur voor die 1e Hoek, Neuzen en Zaamslag. Tholen, 26 Juni 10 uren vo-or die te Oud-Vossemeer, Poortvliet en Tholen. Krabbend ij k e, 27 Juni li1/* UTen voor die te Rilland-Bath en Waarde; en half 2 voor die te Krabbendijke en Krui- ningen. Een Vossenhol. Zekere S. te Beek- hergen had dezer dagen bet geluk eeu vossenhol te ontdekken De oude vos werd gedood en een 6 tal jongen uitgegraven. Twee dezer jonge vossen zijn door Z. K H. den Prins voor een aanzienlijke som aan gekocht en in een kooi in het Koninklijk park opgesloten. Dronken tegen wil en dank. In een der dorpen op de Veluwe werd dezer dagen een man door de politie ge verbaliseerd wegens openbare dronkenschap. Hij beweerde evenwel niet dronken te zijn, doch een kwaal te hebben, waarvoor hem zelfs bet gebruik van sterken drank ver boden was. De veldwachter had hem echter bij maneschijn langs de straat zien zwieren en geloofde dus niet aan deze praatjes. Eenige dagen later stoud in het plaat selijk blad een ingezonden stuk, van de hand van de geverbaliseerde, waarin deze zijn nood klaagde over de begane ver gissing en zich in de oogen van het publiek rechtvaardigde, waaronder zijn geneesheer een attest stelde, dat de man inderdaad een ziekte had, die, vooral bij avond, een waggelenden gang veroorzaakte. Het proces-verbaal werd dan ook in getrokken. Een vreemd geval. Men meldt uit Gouda Niemand heeft zich nog aangemeld, om de f2300, die in het begin der vorige week in den Bloemendaalschen weg bij Gouda zijn gevonden door een drietal kindoren van den boerenwerkman Van Kempen. Zooals gemeld, waren de kinderen op weg naar school en vonden bij de z.g. witte brug, aan den kant van den weg, naast de schoeiing een oude blikken doos, die een gewone wandelaar niet zou hebben opgeraapt. De kinderen deden het echter wel. Het deksel ging er gemakkelijk af, en het jongetje, dat de doos opende kende de daarin verborgen waarde niet (20 bank biljetten van f 100 elk) doch een ander meisje nam de papiertjes van hem over. In de blikken doos zat nog een kleiner, een z g. schoensmeerdoosje. Het deksel hiervan was al eenigszins verroest, zoodat het doosje, waarin een bankbiljet van f300 zat verborgen, moeilijk te openen was. De kinderen gooiden de beide doosjes in de sloot en gaven het geldswaardig papier in bewaring aan een vrouw, daar in de buurt wonende, met wier kinderen de gelukkige vinders gewoonlijk en ook thans naar school gingen in het dorp Waddingsveen. 's Middags na schooltijd werd de vondst weder teruggehaald en Lij de ouders thuisgebracht, die wat vreemd opkeken Te Rotterdam is een 31-jarige glazen,- wasscher van de 4de verdieping van 't Vic toria Hotel Willemsplein op de straat ge vallen, en bekwam een driedubbele sche delbreuk terwijl hem een arm gebroken werd, waardoor het been door het vleesch heen stak. Hij overleed spoedig. Voorts is op de Botersloot een 4-jarig jongetje uit de Lombards fraai dat met een 8-jarig broertje de stoaat wilde oversteken door de eleclrische team gegrepen. Hij bekwam inwendige kneuzingen aan de borst, ten gevolge waarvan hij terstond overleed. Een meisje uit Haarlem zou haar tante te Heemstede gaan bezoeken en nam daar om de stoomtram. Bij Boschbeek, waar haar tante woont, gekomen, zag zij die daar staan. Zij sprong van de tram, werd daardoor gegrepen en dadelijk gedood. Zij was pas 20 jaar. Een jongetje van 12 jaar te Haarlem, dat van zijn vader een kastijding had ontvangen, werd eenigen tijd later levenloos in de schuur gevonden. Het khid had zich verhangen. - Te Rot terdam is gister een 28-jarige gehuwde werkman door een tramwagen van lijn 6 overreden ,hij raakte bekneld tusschen den wagen en de baanschijven en overleed tijdens men hem naai' 't ziekenhuis bracht, aan de bekomen inwendige kneuzingen. Een diefstal, die van groote brutaliteit getuigt, had plaats in de magazijnen der Amsterdamsche Handelscompagnie te Brussel, waar Japansche en Chineesche producten verkocht worden. De bandieten hadden langs het nevenstaande huis op den zolder eene groote opening in den muur gekapt en zijn zoo in de 's nachts onbewaakte magazijnen gekomen. Zij bra ken de brandkast open en hebben er eene aanzienlijke som uit gestolen. Hiermee nog niet tevreden, hebben zij nog andere meu belen opengebroken en eene menigte zil ver- en goudwaren, prachtvoorwerpen, coupons, zijde en andere stoffen meege nomen, zooveel, dat zij met verscheidene moeten geweest zijn, om die weg te dra gen. De waarde van het gestolene moet verscheidene duizenden bedragen. Reeds in September werd hier eene dergelijke poging gedaan. In de kerk van Hal bij Brussel is een individu aangetroffen in het bezit van een dolk, een met zes pa tronen geladen revolver en inbrekersge- reedschappen. Later werden in de buurt nog twee andere gewapende zwervers aangetroffen, een Belg en een Fransch- man, die bekenden anarchisten te zijn. Men hecht groote waarde aan die arrestatie, omdat zij geschiedde enkele oogenblikken vóór prins Albert, de troonopvolger, de kerk bezoeken zou. De Madrileensche bladen vermelden, dat de infante Isabella van Spanje aan een groot gevaar is ont snapt. De automobiel, waarin zij gezeten was, reed met groote snelheid een sterk hellende straat af, door het weigeren der remmen. Gelukkig bewaarde de chauffeur zijn tegenwoordigheid van geest, en stuur de de auto op een hoop zand aan, waar door het voertuig, zij het met een geduch- ten schok, tot stilstand kwam. De infante kreeg geen letsel. De Italiaansche artil lerie-luitenant Ventura die in de maand Juli van 't vorig jaar in een vlaag van wanhoop een beruchfen woekeraar uit Li- vorno doodschoot, werd door de jury vrij gesproken. De bevolking bracht hem een ovatie. Te New-York is de millionnair Ross, op den avond voor den dag waarop hij in het huwelijk zou treden met zekere miss Sampfels, door een vroegeren min naar zijner bruid, Strout genaamd, doode- lijk gewond met een schot in het hoofd. Strout pleegde daarna zelfmoord. Drankdrama. Een boer van Fon- teneau kwam dronken thuis en dreigde zijne vrouw en dochter met een mes. De vrouw, haar kind in gevaar ziende, sprong den dronkaard naar de keel en worgde hem. Zij heeft zich gevangen gegeven. Eene gewichtige vrouw over leden. Mevrouw William Maurer, die haar aardsch bestaan in den vorm van 420 pond aan vleesch en been voortsleep te, is te Chicago overleden, haar treu renden echtgenoot, een detective, die zelf 350 pond woog, in den (liepsten rouw ach terlatend. Hoe deze heer zijn omvang en zwaarte in overeenstemming bracht met zijn vlugheid eischenden werkkring, ven meldt het bericht niet; het beeld van een door een schoorsteen kruipend gevaarte van 350 pond b.v., schijnt eenigszins bi zar. Mevrouw Maurer was sedert 7 jaren niet op straat geweest, om de even eenvou dige als afdoende reden, dat ze de deur h,arer woning niet meer uit kon. Om het stoffelijk overschot uit het huis te krijgen, was het noodig de vensters uit te breken en zich van een takel en hijschinrichting te bedienen, als waarmede men brand kasten en piano's pleegt te behandelen. Tien mannen waren noodig om de kist te laden op een platten meubelwagen, met zwarte draperieën behangen. De rij kstevrouwen derwereld. Twee dames te New-York beweren, dat zij, volgens het testament van haar grootvader, recht hebben op uitgestrekte gronden in het hartje van New-York, die ongeveer een

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2