UIT ZEELAND. GEMENGD NBE0WS. heer Reyne en acht het onbillijk en on rechtvaardig het tiendrecht op te heffen zonder schadeloosstelling of met onvol doende schadeloosstelling. In hoofdzaak gaat Spr. mee met het stelsel van schade loosstelling, zooals de Regeeringdit wenseht, al kleven er ook nog groote gebreken aan Zoo wordt onder anderen te veel aan het onderscheidingsvermogen en de scherp zinnigheid der schatters overgelaten Dhr. v. Wijnbergen weersprak met na druk dhr. Reijne in diens conclusie dat het tiendrecht moet afgeschaft omdat het slechts voortspruit uit machtsmisbruik en onrecht en geoordeeld is door de historie. Dergelijke taal kan slechts dienen vooral wrnneer zij gesproken wordt in het Parle ment, om het verzet der tiendplichtingen aan te kweeken. Reen, de uitsluitende reden voor de af schaffing van het tiendrecht ligt in dena- deelen welken het voor den landbouw na brengt Spr. prees 't ontwerp der regee ring als eenvoudig, oprecht en practisch. Hij betoogde verder dat de regeling der procedure bij schadeloosstelling niet bij de tiendcommissie maar bij den burgerlijken rechter behoort. Voorts achtte hij 't billijk dat de Staat de kosten bij overgang betaalt Dhr. Pierson verdedigt het geheele stel sel van het regeeringsontwerp, vooral de procedure over schadeloosstelling, wat niet bij den rechter, maar bij de deskundige tiendcommissies behoort, waar tegenover dhr. v. Sasse v. IJsselt betoogde dat de Grondwet de beslissing over de verschil len betreflende deze quaestie juist aan den rechter toekent. Dhr. Lohman betoogde dat door dit ontwerp het eigendomsrecht als rook zal vervliegen. Het tiendrecht is een zakelijk recht dat men iemand niet mag afnemen, ook niet met schadeloosstelling. Spr. zal tegenstemmen als niet gezorgd wordt dat de beslissing over de waarde der gronden bij den rechter verblijft De heer v. Doorn sluit zich bij den heer v. Sasse aan dat 'tontwerp ongrondwettig is en zal tegen stemmen als aan dit bezwaar niet wordt tegemoet gekomen. Koninklijk Bezoek aan Zeeland. Het is thans zoo goed als zeker dat onze provincie in den a.s. zomer een vor stelijk bezoek wacht. H. M. de Koningin heeft Haar voorne men te kennen gegeven om, onvoorziene omstandigheden daargelaten, met Z. K. H. Prins Hendrik op nader te bepalen da gen in September Zeeland te bezoeken. Dit bezoek zal vermoedelijk drie da gen duren en het plan hestaat dat het vorstelijk echtpaar dit van uit Middelburg tot Vlissingen en ook tot Schouwen wellicht ook Goes en tot Zeeuwsch Vlaanderen zal uitstrekken. Nadere regelingen zullen later gemaakt worden. GOES. Door het. Gerechtshof te 's Gra- venhage is benoemd tot deurwaarder hij de arrondissements-rechtbank te Middel burg de heer P. A. Vervaal alhier. MIDDELBURG. Door de politie alhier, is proces-verbaal opgemaakt tegen C. \V., on B. A. D., ter zake van diefstal van drie koperen ketels. Onze vrees, dat de pogingen tot de oprichting van een Provincialen Bond van R. K. kiesvereenigingen zouden schipbreuk lijden is gelukkig ongegrond gebleken. Dc Bond zal er nu toch komen. 11 Mei zal in een vergadering te Hansweert een reglement, worden vastgesteld, nadat door de verschillende Cenlralen definitief een bestuur zal zijn gekozen. De Bond zal zich niet. mogen bemoeien met de candidaat-stellingen, maar op voor stel van Goes is aangenomen, dat de re glementen der aangesloten kiesvereenigin gen aan de goedkeuring van den Bond onderworpen zijn, en dat deze moet wa ken voor de goede naleving van de re glementen. Donderdag vergaderden onder voor zitterschap van den heer A. Meeuse de leden van den kring Walcheren van de afd. „Zeeland" der vereeniging van het N. Rundvee-Stamboek, tot het benoemen van 5 keurmeesters en een kringcommis saris, noodi.g geworden door wijziging van het reglement der stierenkeuringen, in verband met de verhooging der Rijks subsidie, die waarschijnlijk van f 1925 gebracht zal worden op f 3000. De af tredende keurmeesters S. Louwerse, P. Maas, P. Beznijen, J. de Buck, J. Gideon- se en de kring-commissaris A. Meeuse, werden allen herkomen. De heer C. Zwa german, zuivelconsulent, woonde deze vergadering bij om, in verband met die veranderingen de gevraagde inlichtingen zooveel mogelijk te verstrekken. De Centrale antirev. kiesvereeniging heeft heden tot candidaten voor do Prov. Staten gesteld de heeren rar. P. Dieleman, L. J. van Voorthuijse en S. Louwerse voor Middelburg, en voor Vlissingen de aftredende heeren P. Merckens, P. J. Siegers en K. Houtennan. VLISSINGEN. Voor het examen ter verkrijging van het diploma voor polder opzichter, ingesteld door den Bond van Waterbouwkundige ambtenaren in Zee land, en daar ter stede van 232G dezer gehouden, hadden zich 24 candidaten aangemeld. Daarvan zijn geslaagd de heeren: D. C. Coppoolsc, Middelburg; M. W. Ferdinan- (lurse, Biezelinge; L. Francke, Oostkapel- le; A. P. Hoogenboezem, Dordrecht; P. J. Ilubregtse, Leeuwarden; J. Michael, Borne (O.); L. Minderhoud, Middelburg; P. J. Nieuwdorp, WilhelminadorpA. de Poorte, Vlissingen; P. de Regt, Middel burg; W. Roelse, Oost-Souburg; A. Vis ser, Honlenisse; en J. N. de Wille, Vlis singen. De heer J. H. Delgorge, adjunct inspecteur bij de Mij. tot Exploitatie van Staatsspoorwegen aldaar, wordt 1 Mei verplaatst naar Utrecht. In de commissie van advies over spoorwegdienstregelingen zijn voor het tijdvak 1 Mei 1907 tot 30 April 1908 o. a. benoemd tot lid de heer Jos. van Raalle, directeur der Kon. Maatschappij De Schelde, en tot plaatsvervangend lid de heer mr. J. Smit Az., heiden alhier. Vrijdag is door het breken van de trap de heer M. v. B., stukadoor, die in de roomsche jongensschool aan het pla fond aan het werk was, van een aan zienlijke hoogte gevallen. De heer v. B. had verschillende kneuzingen opgeloopen en veel pijn. Hij moest per brancard naar zijn woning vervoerd worden. Zaterdagmiddag 2 uur werd van de werf der Kon. Mij. „De Schelde" te wa ter gelaten de torpedoboot „Zeeslang", in aanbouw voor het departement van kolo niën. Dit schip moet 1200 paardekracht kunnen ontwikkelen en op de proeftocht 23 mijl loopen. De ketels, welke, opge steld aan boord staan, hebben een geza menlijk verwarmend oppervlak van 2400 vierkante Eng. voet en een stoomdruk van 200 l.bs. (pond). De rij der concerten in het Grand Hotel des Bains alhier zal met de Pink sterdagen geopend worden door het con cert- en zanggezelschap Andreas Hofer uit Tirol. Verder zullen gedurende het seizoen concerten worden gegeven door de slaf- muziek van het 3e reg. inf., de Middel- burgsche schutterij, door hekende solis ten, alsook door het hier gunstig bekende Hongaarsch concertgezelschap. De Royal Yacht Club de Belgique houdt op 15 September een kruistocht naar Vlissingen, Middelburg en Veere. De machinisten-cursus aan de Zee vaartschool alhier zal deze week worden geopend. Reeds hebben zich vele leerlin- lingen voor dezen cursus aangemeld. Voor het dichtspuiten van een ter rein aan den Koningsweg alhier wordt thans door de aannemers, de heeren J. van Noordenne en Co. ook gebaggerd in de buitenhaven, waartoe vanwege het de partement van waterstaat toestemming is verleend. De heer Wielix, de oudste commies bij deplaatselijke belastingen, is voorne mens binnenkort, wegens hoogen leeftijd, eervol ontslag aan te vragen. Zondagavond 1.1. gaf de R. K, Mili tairen-Vereeniging weer een der genoege- lijke feastvergaderingen, die de R. K. Mili tairen zoo gaarne bijwonen, want bijna alle R. K. soldaten, die daartoe gelegen heid hadden, waren er bij tegenwoordig. De leden van het Jongelingspatronaat Aloysius gaven een tooneeluitvoering, meest van die tooneelstukjes van Malm- berg, die zoo, bijzonder geschikt zijn voor onze R. K. vereenigingen. Vooral „Ko ning Herodes en de Drie Koningen" viel bijzonder in een ieders smaak. Deze jeug dige tooneelisten gaven blijk van groote vorderingen gemaakt te hebben, wat zij vooral aan de onvermoeide zorgen van hun volijverigen directeur, kapelaan Itengs, hebben te danken. Aan het slot bedankte de Eerw. directeur den leden van het Patronaat en hield de Militairen- vereeniging steeds aan die tooneelvereeni- ging aanbevolen, hen in bedenking gevend, of zij met het plechtig feest der opdracht op den len Zondag van Juli a.s. do sol daatjes s. v. p. andermaal op hun schoone fooneelstukken wilden vergasten. Na het gemeenschappelijk avondgebed verlieten de ZeerEerw. Pastoor, J. P. Hunting, en de beide Kapelaans de vergadering, waarna ook de militairen en de leden van het Patronaat dankbaar huiswaarts keerden. Woensdag a.s. viert de heer Jacobus Belfroid den blijden feestdag, dat hij voor- veertig jaren geleden tot koster der pa rochie van St. Jacobus alhier werd aange steld. Des morgens om 8.30 uur zal een gezongene H. Mis van dankzegging voor zijn intentie worden opgedragen en heel het Katholiek Vlissingen zal overvloedig van zijn belangstelling doen blijken, daar do jubilaris hij alle parochianen zeer ge acht is. Nog lang blijve J. Belfroid onze ijverige koster I ZIERIKZEE. Na den hoogen water vloed van 12 Maart 1.1. besloot, de ge meenteraad op voorstel van B. en W. tot verhooging der vloedplanken aan de straten, die aan de havens gelegen zijn en waarvan de kosten, volgens den voorzit ter, f 1000 zouden bedragen, ingevolge advies van id en gemeente-bouwmeester. In de jongste raadsvergadering bleek ech ter, dat de kosten daarvan f 3500 be dragen, welke som door den Raad werd toegestaan, na veel discussie. Door één der raadsleden mr. Fokker, werd 'tegen dit raadsbesluit een protest ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Thans deelt de gemeente-bouwmeester in een der plaatselijke bladen mede, dat hij dat werk nooit op f 1000 heeft geraamd dat hij dal niet kon doen, omdat het werk niet voor raming en alzoo ook niet voor aanbesteding vatbaar was, en dat hij dit ook aan Burg. en Weth. heeft mede gedeeld. Met belangstelling wordt door velen de eerstvolgende openbare raads zitting tegemoet gezien. 's HEER ABTSKERKE. De Raad dezer gemeente heeft met 5 tegen 2 stemmen besloten aan Ged. Staten te adviseeren bij de nieuwe tractementsregeling de jaarwedde van den gemeente-ontvanger van f 100 op f 125 le brengen. HOEDEKENSKERKE. Tot onbezoldigd rijksveldwachter-jachtopziener is aange steld dhr. Jacob Traas, thans woonachtig te Baarland. HANSWEERT. De commies te water 2e klasse C. J. Bijnagte te Lobith is met ingang van 1 Juni a.s. als zoodanig ver plaatst naar hier. 's GRAVENPOLDER. Werd onlangs me degedeeld dat door het Gemeentebestuur pogingen in het werk werden gesteld om de post, die ongeveer 10 uur voormiddags hier aankomt en die kan worden afge haald ook besteld te krijgen in de kom, en ook een tweede bestelling buiten do kom, thans kan worden medegedeeld, dat; dit verzoek is gewezen van de hand. De toestand blijft dus hetzelfde. Met die post, van 10 uur komen en gaan veel brieven mede, zoodat deze al een groote verbete ring heeft aangebracht. KWADENDAMME. Hel vierjarig zoontje van W. R., wonende alhier, dat enkele dagen geleden in een emmer warm wa ter viel, is thans aan de gevolgen daar van bezweken. 's HEERENHOEK. In de openbare ver gadering van den gemeenteraad, gehouden op Zaterdag 27 April j.l. waren alle leden tegenwoordig. Voorzitter de Burgemeester. De notulen der vorige vergadering wer den na lezing onveranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken kwamen voor, de goedkeuring van het kohier hoof- delijken omslag door Gedep. Staten, als mede 2 brieven Van datzelfde College, in zake veranderingen in de jaarwedden van den burgemeester, secretaris en ontvanger. Door den Raad werd met algemeene stemmen voor den tijd van een jaar tot gemeente-geneesheer herbenoemd, de heer H. van Iwaarden, arts te 'sHeer Arends- kerke. Vervolgens werden door den Raad, bo vengenoemde brieven behandeld en werd besloten, aan Gedep. Slaten te adviseeren, de jaarwedden van den burgemeester en secretaris te bepalen op f 525, en van den ontvanger op f 235. IERSEKE. Van 1925 April zijn van hier verzonden 175.000 leverbare oesters tegen ongeveer de volgende prijzen: 100 Kg. fr. 85—90, 85 Kg. fr. 65—70, 80 Kg. fr. 50—55, 70 Kg. fr. 35—40, 65 Kg. fr. 2530, 55 Kg. fr. 1525, en 50 Kg. fr. 10—15. Van een gezin bestaande uit elf per sonen, dat Vrijdag van hier naar Amerika vertrok, werden bij het te Rotterdam ge houden onderzoek, vier personen afge keurd, waardoor de reis niel kon worden voortgezet. Naar men ons mededeelt, zal het gezin nu emigreeren naar Canada, waarvoor geen keuring noodig schijnt te zijn. De Oestereampagne is voor het sei zoen 1906/1907 wederom geëindigd. Nog een enkel vaatje mag worden verzonden, doch de groote verzending is afgeloopen. Algemeen zijn de verzenders het er over eens dat dit seizoen bitier slechte resul taten heeft opgeleverd. Niet wat betreft de verzending zelve; dat is trots alle on rustbarende berichten over zieke oesters nog al meegeloopen; menig verzender die bij den aanvang bang was met zijn waren te blijven zitten, heeft het zien gebeuren dat toch de voorradige oesters zijn uitver kocht. Doch de slechte uitkomst zit meer in de gemaakte prijzen; die waren zoo be spottelijk laag, dat men de oesters haast net zoo goed cadeau had kunnen doen. KRUININGEN. Vrijdagmorgen had hel 3-jarig zoontje van den landbouwer J. Polderman het ongeluk in een pot, met kokend water te vallen. Het kind was zoodanig aan het Leen verbrand, dal on middellijk geneeskundige hulp werd inge roepen bij dr. Kolff van Oisterwijk. KOEWACHT. Brutale dieven hebben bij den heer A. Dierik, bierbrouwer alhier, den vorigen nacht 23 kippen, benevens een klokhen met 8 kuikens gestolen. Ofschoon de knechts in de nabijheid van het kip penhok slapen en de waakhond op enkele passen afstand hiervan ligt, heeft niemand dien nacht iets van den diefstal gehoord. THOLEN. De werkzaamheden aan de inpoldering van het S31aak schieten flink op. In de vorige week is men met de omkading van het deel aan den Filips- landschen kant klaar gekomen, waardoor nu ongeveer 500 gemeten land zijn droog gekomen. Aan de besturen der waterkeeringen van calamiteuze polders of waterschap pen in Zeeland is door Heeren Gede puteerde Staten mededeeling gedaan voor de nieuw vastgestelde regelen voor het pensioneeren van waterbouwkundige ambtenaren en de andere beambten en be dienden bij de besturen der waterkeerin gen hiervoren bedoeld. Vroeger was geen pensioen aan andere beambten en bedienden verzekerd. In 1903 is tot dat einde art. 66 van het Reglement voor de calam. polders of waterschappen aangevuld. Thans is daar voor gebruik gemaakt. Voor de water bouwkundige ambtenaren hebben de be palingen van 1876 geen groote verande ring ondergaan. Alleen is er bijgekomen dat diensten bewezen aan niet calam. polders of waterschappen met uitzicht op pensioen medetellen; dat verkregen rech ten krachtens het besluit van 1876 ge handhaafd blijven; dat wanneer een wa terbouwkundig ambtenaar bij een polder of waterschap hooger bezoldiging geniet dan het bedrag van het pensioen, geen pensioen verleend wordt of hel pensioen ophoudt; dat slechts een vierde van het pensioen wordt uitgekeerd wanneer be zoldiging en pensioen gelijk staan en dat bezoldiging en pensioen te zamen niet meer dan D/4 van hel pensioen mogen bedragen ingeval de bezoldiging lager is dan het pensioen. Aan de boden en andere bedienden is de helft van hunne bezoldiging als pen sioen verzekerd indien zij een zeker getal dienstjaren hebben vervuld en wegens ouderdom, gebreken of opheffing hunner betrekking eervol worden ontslagen. Lamswaarde. De vorige week kwam hier nog een vrouwtje bedelen uit St. Gilles (België), dat den ouderdom heeft bereikt van 95 jaar. Het besje, dat og goed ter been is, doch zwak van gezicht en gehoor, was getramd van uit Hulst tot de halte Kuit aart, eu vervolgens naar hier gekuierd, een afstand van een klein half uur, om bij vele haar bekende ingezetenen, ze komt hier sinds jaren, eene aalmoes in ontvangst te nemen. Een medelijdend landbouwer bracht haar tegen den avond, na haar goed te hebben doen eten, per rijtuig naar Kuitaart, om haar daar in een logement te laten over nachten, waarvoor hij ook de kosten be taalde. Het vrouwtje is nog zeer opgewekt, en tracht zelfs door gezang tot het geven van een aalmoes op te wekken. In de streek is zij dan ook bekend onder den naam „Sies is zat", dien zij te danken heeft aan een barer deuntjes. Te Rotterdam viel een 72-jaiige schilders knecht van een 10 sportladder In bewus- teloozen toestand opgenomen en naar het ziekenhuis gebracht, overleed hij daar twee uur later, zonder tot bewustzijn gekomen te wezen. Op de mijn te Kerkrade is een mijnwerker door een afvallenden steen zoodanig aan het hoofd getroffen, dat hij op slag dood bleef Op het Horst onder de gemeente Hoeven is een kind van nauwelijks twee jaar in een zoogenaamde groenput geraakt en verdronken. Een dame te Renkuin, in wier woning in den nacht van Zaterdag op Zondag werd in gebroken en bij wie een groote hoeveelheid tafelzilver werd gestolen, heeft zich van het leven beroofd. De bijzonder geheimzin nige omstandigheden, waaronder de diefstal met braak plaats had, hielden haar voort durend in een hoogst Zinuwachtigen toe standDe j ustitie heeft het huis verzegeld Toen de vrouw van den kapper Hageraats, te Rotterdam, Donderdagavond in de keuken was, kwam, volgens haar verklaring, de bediende Rieff bij haar en loste, zonder aanleiding, vijf revolverschoten. Drie kogels troffen haar in het hoofd. Rieff verklaarde dat niet hij maar een inbreker den moord aanslag pleegde, wat echter niet geloofd wordt. De vrouw is naar het ziekenhuis vervoerd en Rieff is gearresteerd. Vrijdag is in het ziekenhuis te Rotterdam overleden de 20 jarige zoon van den groentenkoopman, die in den avond van 15 dezer in de ouderlijke woning door zijn vader met een messteek verwond werd. Bedrieger-dierenmishande- laar. De directie der Utr. Tram-maat schappij ontsloeg op staanden voet een koetsier, die zich aan hoogst afkeurens waardige praktijken schuldig maakte. De man was o a. door den directeur belast met het afrijden van nieuwe paarden en kwam het den laatsten tijd dikwijls voor dat eenige dezer dieren bij herhaling kreu pel werden, waardoor ze voor de Utr. tram-maatschappij onbruikbaar waren. De zelfde koetsier werd dan met deze dieren naar de markt gezonden om ze daar ver onder de waarde te verkoopen. En nu blijkt dat de onverlaat de arme dieren geregeld in de holte van de bakken schop te, zoodat de pezen opzwollen en van loo pen geen sprake meer was, wat evenwel bij eene oordeelkundige behandeling op stal binnen een paar dagen weder genas. Eenige dagen later kregen zij dan echter gewoonlijk dezelfde marteling te onder gaan. Zoo geraffineerd was de man in zijne euveldaden dat hij steeds de holte der hakken waar de pezen het gemakke lijkst te bereiken waren en de beleediging het meest te zien was, uitkoos. Waarschijnlijk zal hij met den opkooper wel onder een hoedje gespeeld hebben, zoodat beide een extra winstje maakten ten koste van de maatschappij. Schoolmeesters bij de maat In een plaatselijk dagblad komt een adver tentie voor, waarbij 5 H.L Schoolmeesters met flinke spruiten gevraagd worden. Waar schijnlijk zal hiermee wel een bepaalde soort aardappelen bedoeld worden. Een o n t h u 11 i n g u i t h e 11 a b o r a torium van een „wij n"hande 1. De redactie van het „Maandblad tegen de ver- valschingen" schrijft „Wij hadden onlangs gelegenheid onze kennis te vermeerderen aangaande de „ge heimen" van een wijnhandel en achten de daarbij opgedane ervaringen interessant genoeg om deze in ruimen kring bekend te maken. Een firma, die geheel te goeder trouw een wijnzaak wenschte over te nemen, vroeg ons advies aangaande de materialen, <lie bij' den voorraad „be hoorden", en zond ons deze ter expertise. Bij het ontvangen dezer monsters meenden wij eerst met den inventaris van een verf- winkel te doen te hebben en constateer den o. a. de aanwezigheid van de volgen de materialenzwavelzure soda, dubbel- koolzuie soda, salicylzuur, anilinegeel, ani- linehlauw, nitrobcnzol (essence de Mirba ne), lakmoestinctuur, kamferzalf( 1), citroen kleurpoeder, boorzuur, glycerine, bloem van zwavel, conise (anilinekleurstof), zu- ringzuur, pepermuntlikeur, perubalsem, vloeibare ammonia, frambozenrood, (ani linekleurstof), Kongorood (idem), aniline- zwart, portwijnpoeder, phenolphlaleine, Magen taxood, chlorophyllum (planten groen), dubbelwijnsteenzure potasch, bene vens .koperpoeder I Al zijn er onder deze stoffen enkele, die in de wijnkooperij algemeene toepas sing vinden, geeft hel lijstje toch verschil lend bepaald (schadelijke ingrediënten aan, en is bet van groot gewicht voor des kundigen, bij 't onderzoek van twijfelach tige artikelen te weten, voor zoover hun dat niet reeds bekend is, wat er al zoo feitelijk gebruikt wordt, om wijnen en spi ritualiën te „verbeteren", respectievelijk te veivalschen. Het spreekt van zelf, dat de degelijke wijnhandelaren ternauwernood 't bestaan van een zoo uitgebreide reeks verval- schingsmiddelen zullen kennen, docli een publicatie van de prac tijken van zoowel binnen- en huitenlandsche knoeiers, achten wij in het publiek belang zeer noodzake lijk. Het komt ons voor, dat een dergelijke blik achter de schermen, allicht een ver klaring kan geven van zoovele goedkoope aanbiedingen, die soms aan het „wonder baarlijke" grenzen". Donderdagavond om negen uur brak de staaldraad van een kooi in een der mijnen bij Duisburg, waardoor 21 menschen en 2 paarden levend begraven werden. Men begon onmiddelijk met het reddingswerk en na een nacht van harden, onvermoeiden arbeid gelukte het, alleu ongedeerd aan het daglicht te brengen. In Hongarije is een dame gevat, die met groote handig heid valsche bankbiljetten in omloop wist te brengen. Op de hotelkamer te Funf- kirchen vond men een massa van het valsche papier. Ook blijkt, dat de dame in relatie stond met een gansche bende, die er een fabriek van valsche bankbiljetten op nahield. Een mismaakte. Op 't moment „treedt" in Berlijn een dame op, in'tCas- tans's Panoptikum, wanneer deze term mag worden toegepast op een schoone, waarvan slechts de bovenste helft aanwezig is, die zooveel vreugde in haar leven heeft als een compleet mensch maar met mogelijk heid kan genieten. Ze kwam een bezoek brengen op het redactiebureau van de „Berl. Lokal-Anzei- ger", vertelt dit blad, of, om juister te zijn, een mooie livreibediende bracht het bezoek hij torste een soort presenteerblad in zijn arm, waarop de halve dame met het prettigste gezicht van de wereld troonde. Het meisje, miss Gabriels geheeten, werd op de tafel gezet en ving onmiddellijk een zeer geanimeerd gesprek aan Zij vertelde, dat ze in Zwitserland ge boren was, en reeds bij hare intrede in deze wereld haar zonderlinge figuur had meegebracht, dat ze nimmer aan buikpijn of eksteroogen leed, dat baar schoemna- kersrekening uiterst laag was, en dat ze eenvoudig niet wist wat wintervoeten zijn. „Ik ben nooit ziek, eet véél en léés veel, en al leef ik niet op een „grooten voet", ik kom heel goed rond, daar ik geen kromme sprongen maak". En miss Gabiele lachte hartelijk om haar eigen bon-mots. Toen kwam de knecht weer binnen, die haar een sierlijk pelsman teltje omhing en het presenteerblad weer opnam. Miss Nelly Mace Corthy, een 19-jarig meisje, was uit Londen naar Parijs ge gaan, om aldaar een betrekking als gou vernante te zoeken, Toen zij, na een poos je gewandeld te hebben, naar haar hotel wilde terugkeeren, kon zij den goeden weg niet meer terug vinden en vroeg daarom aan een voorbij gangster haar den weg te wijzen. De voorbijgangster was uiterst vriendelijk en vroeg zelfs het meisje met haar mee te gaan, om in haar huis, in de Ruede Rambuteau, een oogenblikje uitte rusten. Mis Corthy beging de onvoorzich tigheid met de vrouw mee te gaan. Nau welijks bevond zij zich in het woonver trek van de zoo vriendelijke vrouw of twee verdacht uitziende mannen en twee vrouwen stormden het vertrek binnen en wilden het meisje van haar kostbaarheden berooven. De Engelsche bleef doodkalm, haalde een revolver uit haar zak te voor schijn en vuurde op de wilde aanranders. Zij trof twee der boosdoeners, die zwaar gewond neervielen. Twee agenten hoor den de schoten, snelden den huistrap

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2