GEMENGD NIEUWS. uitreikt ais de betrokkene dubbeltjes of kwartjes sparen wil. De spaarder is gehouden een boekje aan te schaffen (hetwelk tegen een ver goeding van 10 cent op zijn naam wordt gezet) ten einde op de daarvoor bestemde vellen de gekochte zegels in te plakken. In dit boekje komen voor de bepalingen der Kas alsmede de lijsl der handelaren enz. die bereid zijn do zegels voor de volle waarde in hun zaken te aanvaarden. Alle leden van Handelsbelang worden in de gelegenheid gesteld als leverancier tot, de kas toe te treden mits ze te voren schriftelijk verklaren do spaarzegels voor de volle waarde als betaalmiddel in hunne zaken te zullen aanvaarden zonder eenigo prijsverhooging te berekenen of de spaar ders op eenigerlei wijze achter te stellen bij hunne gewone clientèle. Ook niet-ledon kunnen zich als levef rancier aanmelden bij het Bestuur mits zulks schriftelijk geschiedt.. Zoolang de spaarkas niet staat onder liet, beheer van enne afzonderlijke com missie, geschieden alle aanstellingen, zoo mede beslissingen over den uitleg van deze bepalingen enz. door het bestuur. Een voldoend aantal winkelieren zijn reeds toegetreden tot de spaarkas. In een gister onder voorzitterschap van dhr. 11. Worst gehouden vergadering van de vereeniging „Walcheren", V. I'. N. is besloten tol oprichting eener eieren- mijn; het concept-reglement is aangeno men. In de gisternamiddag door de „Com missie voor .spijsuitdeeling aan minvermor genden alhier gehouden vergadering bleek uit, de rekening over het afgeloopen jaar dat. aan inschrijvingen f 1277.50 was ontvangen. Een pandbrief van I' 1000 werd verkocht, zoodat de rekening sluit met een goed slot. van f533.95. De begrooting sluit in ontvang en uitgaaf mot f2851. (teen onzer Walohersche dorpen biedt, dezer dagen een zoo bloemrijk entree als Westkapelle. Beroemd om den dijk en om den stee- nen kolossus die het omringende land schap beheerscht en van zijn top het krachtige electrisch licht vele mijlen ver in zee doet, zien, is Westkapelle, oorspron kelijk door de Noormannen bewoond, nu pionier geworden van 'I interessante, meest moderne bedrijf, dat men hollen- cultuur heet. Als men de tram verlaat dan vindt men vlak voor zich die machtige steonen to ren, eenzaam zijn werk doende als baken in zee, links een fraaie moderne villa en rechts, vóór een schoon gelegen Walcher- sche hofstede, de bollenvelden waar de tulpen nu, deze week zoo kleurrijk prijken. Heele akkers wil, rood en geel getint doen bij nader bezoek duizenden bloemen onderscheiden, alle zorgzaam op do juiste afstanden gepoot, alle gevat in een schelp van sierlijke donkergroene blaadjes. Hier is een bloemen weelde te aan schouwen als zeldzaam Ie zien is en het is dan ook geen wonder dat de stoomtram Walcheren menigeen uit onze omgeving meeneemt om die kinderen van Flora, die in de oude residentie der Noren, een vruchtbaar vaderland schijnen gevonden te hebben, te gaan zien. YLISSINGEN. Als eene bijzonderheid meldt men, dat Woensdag te Middelburg de akte voor lager onderwijs werd behaald door iemand, die vóór eenigo weken nog tinunergezel was. In zijne vrije uren be reidde hij zich tot hel examen voor. De antirevolutionaire kie.svereeniging alhier stelde Woensdagavond met alge- ineene stemmen candidaat voor de Provin ciale Staten de aftredende hoeren: H. Houterman, P, Merckens en P. .1. Siegers. De vereeniging „Gemeenschappelijk Belang" alhier hield Woensdagavond een algcmeene vergadering, onder voorzitter schap van den heer T. ManseDamave. Na lezing en goedkeuring der notulen va.n de vorige vergadering werd door den secretaris het jaarverslag uitgebracht, dat werd goedgekeurd. In hel verslag werd met dankbaarheid melding gemaakt, van den steun, dien de Vlissingsehe winkeliers na den watersnood hebben mogen ondervin den van de Middelburgsehe winkeliers, door de oprichting van liet. credietfonds door de vereeniging „Handelsbelang". Voorts werd gewezen op het succes dat „Gemeenschappelijk Belang" heeft gehad met de pogingen tot het verkrij gen van een correspondentschap le klasse va,n de Ned. Bank. Den leden wordt er met nadruk op gewezen veel gebruik van dit correspondentschap le maken voor het. wisselen va,n geld, hel diseonteeron van wissels en verder alles wal op bankzaken betrekking heeft. De voorzitter kon nog mededeelen dat de heeren Siegers zich bereid verklalaird hebben om alle gewenschte inlichtingen te verschaffen. Vervolgens werd de rekening van den penningmeester Ier tafel gebracht en goed gekeurd. Daarna was aan de orde de ver kiezing van 2 bestuursleden, doch we gens de geringe opkomst, moest deze be noeming tot. een volgende vergadering worden uitgesteld. Als commissarissen werden herbe noemd de heeren A. van Sande, J. Houbaer en P. Lagaaij. Hierna was aan de orde de bespreking van een voorstel van de vereeniging „Vlissingen Voor-uit" tot liet houden van een etalage-wedstrijd. Dit voorstel kon echter, mede als een gevolg van de geringe opkomst, der leden, geen punt van beraadslaging uitmaken, althans kon geen definitief besluit wor den genomen. Door de politie alhier is gearresteerd zekere S„ een persoon die Donderdag avond op heeterdaad werd betrapt, ter wijl hij in de Palingstraat in dort winkel van den heer Van der Linde de lade had gelicht. De dader werd onmiddellijk achter na gezeïen, waarna hij op de Hooikade het bakje met geld in de kaai wierp en zijn arrestatie volgde. WILHELMINAPOLDEH. Op het werk aan den zeedijk had zekere I. II., van Kruiningen, het ongeluk met zijn rechter hand in de knel le geraken. De duim eu de wijsvinger werden zoo deerlijk ver minkt. dal, heelkundige hulp moest wor den ingeroepen. HEINKENSZAND. Woensdagavond hield de werkmansbond „Vreest God, eert den Koning", bare algemeene jaarvergadering. Door den penningmeester werd rekening en verantwoording gedaan over lHOti, welke sloot met. een batig saldo van f 65.62. Gevoegd bij 't goed slot van 'I vo rige jaar, bedraagt dokas nu f 232.84. Uitgekeerd werd wegens ziekte f5.32. Her kozen werden Jac. Geschiere als penning meester, 1'. de Jonge als bode en M. IJzer man als lid van comm. van bijstand. Ge kozen werden Traas tot 2e voorz. en G. Hoek van Dijke en Jac. Priem tot leden van comm. van "bijstand. De vereeniging, bestaande uit 18 leden, verkeert in bloei- enden toestand. Twee personen, die gisteren (Don derdag)' uit Middelburg gekomen waren en volgens hun zeggen te Hoedekenskerke thuis behoorden, zouden nog even aan gaan hij A. Verdonk alhier, daar zij zin hadden in een glaasje bier. Op de vraag van A. V. of zij een glas bier konden krij gen, werd daaraan voldaanook sterke drank werd hun nog toegediend. Na 'I gebruik hiervan gingen de twee mannen de zaak direct bekend maken op het Ge meentehuis. De Burgemeester begaf zich met twee politiemannen naar A. Verdonk, om de zaak te onderzoeken, wat heeft geleid tot het opmaken van een verbaal; volgens verklaring van A. V. moei alles gratis zijn toegediendhet tegendeel zal waarschijnlijk door de twee personen ver klaard wordenin ieder geval zal de zaak wel later worden opgehelderd of A. V. strafbaar zal zijn wegens toedienen van bier en sterken drank zonder vergunning. RILLAND. Naar aanleiding van het feit dat dhr. J. J. van Gorsel in de maand Augustus a. s. 25 jaar burgemeester in onze gemeente zal zijn, hebben zich vijf der raadsleden benevens de gemeente secretaris en do gemeente-arts tol eene commissie gevormd, teneinde te trachten dil feit niet onopgemerkt le laten voorbij gaan. Tevens is medewerking gevraagd van een 25-tal ingezetenen uil do verschilt lende dealen der gemeente. IKBSKKK. De rog- eu k reeft envissclierij, waaraan men na Paaschdag met vele han den is begonnen, toverde lol op heden nog niet die resultaten die men verwacht had. Deze week verzond een verzeilde?- ongeveer 100 roggen, wat liet hoogste ge tal is sedert den aanvang dier visscherij. Gelukkig dat het nog wat vroeg in 't jaar is zoodat de rog nog in de binnenwateren kan worden verwacht en waardoor hoop wordt, gekoesterd, dat de groote uitgaven voor die visscherij gedaan, toch nog terug zullen worden verdiend. TERNEUZEN. De slager K. van Taten- hove, van hier, die zich per fiets naar Sas van Gent begaf, is nabij die plaats deerlijk gevallen, doordat het pedaal bleef haperen achter den staaldraad van een baggermolen, die aan een boom over den weg was gespannen en juist werd aanga trokken, toen hij met liet voorwiel daar over gereden was. Van T. kwam mei het. gelaat in de scherpe grind terecht, waar door hij deerlijk verwond werd, ook aan heup, armen en beenen. Daar in Sas van Gent, geen .heelkundige hulp te krijgen was moest hij per trein terug naar Terneuzen, wat. hij deed, na aan de marechaussee eerst aangifte ,van de wegsbelemmering te hebben gedaan. Een oogetuige ver klaarde dat ook reeds andere wielrijders op die wijze gevallen waren, echter niet met zulk ernstig gevolg. Men schrijft uil Zeeland: Vele schippers, die na PascJien naar de Zuiderzee getrokken zijn om mosselzaad te halen, zijn onverrichter zake teruggekeerd. Er was nog geen zaad Ie korren. Men is voornemnes een veertien dagen te wachten en alsdan nogmaals eono reis te onder nemen. liet varen om mosselzaad naar de Zuiderzee begint echter sterk te verminde ren; wijl de vraag naar broed, afkomstig uil. de Zuiderzee, geringer geworden is, waardoor de prijzen zeer laag zijn, n.l. 60 a 70 el. per ton. Meermalen kon in den laalsten tijd de opbrengst ternauwernood de kosten van heen- en terugreis dekken. Kleine oorzaken, groote ge volgen. Het tooneel stelt voor den pu blieke» weg te Anna-Jaeobapolder, ge meente Sint-Philipstand, een drietal we ken geleden. Twee jongens gooien met keien. Een projectiel breekt een glasruit. Beide jongens werpen de schuld op elkaar. Moeder van A. zoekt moeder van B. op, om het zaakje op te helderen. Do laatste beweert: „Jou jongen heeft het gedaan", de eerste hetzelfde van moeder A.'s jon gen. Beide vrouwen blijven bil haar be schuldiging Moeder van A. verbolgen en gegriefd: Nou. als mün jongen hel dan toch gedaan heeft, zal ik jou wel vinden". Moeder van A. af. Kort daarop ontmoet moeder van .4. haar tegenstandster en slaat haar met haar schoeisel, in casu oen klomp, op het hoofd. Moeder van B. klaagt over hoofd pijn. moet rust, nemen, wordt bedlegerig, en is in bet laatst der vorige week over leden. Moeder van A. is voorloopig in heclite nis gesteld. RECLAMES. BEDDEN in ueeren en kapok, groote voorraad en zeer lage prijzen, DEKENS in ruime keuze, zeer goedkoop in het MAGAZIJN „BITTER", Lange Vorststraat, Goes. Dcii leasers van «le ,.K leuwe Keenwselie Courant" wordt verzocht linn aandacht te schenken aan de A UVE UTKXTIÈ K, voor komende in «lit ea de «laaroprol- i «mde n li in in ers van dit blad. ouder het iMlrca: De firma Ant. Jurgens le Oss stelt ons in kennis met den uitslag van «ten eersten li rniijn van den Solo wedstrijd Itisschen de geregelde verbruikers van de marga rine van dien naam. Gewonnen zijn: 1 prijs van f 1000, een van f 500, twee van f250 en 20 van l' 10') elk. Onder de gelukkigen komt geen enkele Zeeuw voor. lil Augustus en December worden de uitslagen van de volgende wedstrijden bekend gemaakt. M o o r d a a n s 1 a g. Donderdagavond had in de Van Osladeslraat le Amsterdam een moordaanslag plaats. Hel huis van perceel 134 in die straat, wordt bewoond door D. I'll. Dels. Bij ge noemden Dels, die slechts korten lijd hier woonde, had een 40-jarige schoonzuster haar intrek genomen. Deze vrouw was ge trouwd geweest met den broeder van mejuf. Dels, had voor ongeveer zes jaar dezen mail door den dood verloren en was later gehuwd met een zekeren Kort- hagen. Korthagen en zijn vrouw leefden gescheiden. Donderdagavond kwam Korlhagen zijn vrouw opzoeken. Geheel normaal was bij niet meer, want gedurende den dag had hij tamelijk veel drank gebruikt. Wal er toon precies voorgevallen is, niemand woel liet, doch eensklaps, terwijl man en vrouw in de gang stonden Ie praten, weerklonk een scliot. De vrouw was door een revolverschot getroffen. Een vriend, die op straat Korthagen opwachtte, waarschuwde onmiddellijk de politie. Nog juist kon men verhinderen dat de dader de revolver op zichzelf ge richt houdend, afschoot. De man werd geboeid door een tweetal agenten en een rechercheur weggebracht. Omtrent het drama «lat Zondagavond in de kazerne te Arnhem is afgespeeld ver nemen wij het volgende. Een paar dagen geleden moeten «1e moordenaar en de ver- slagene al iets onaangenaams met elkan der gehad hebben. Toen nu Zondagavon<! de milicien Huuskes den milicien Slot boom ontmoette vroeg bij dezen om te tracteeren, waaraan voldaan werd. II. dronk twee borrels. S. wilde zich nu ver wijderen om op tijd thuis le zijn, hetgeen H. liem wilde beletten. H. wilde meer je never, wat S. hein weigerde. Hierover out stond een woordenwisseling en toen S. zich verwijderde zeide H.: „Ik zal van avond wel met je afrekenen". Toen Slotboom in de kazerne kwam, vertelde hij wat er was voorgevallen. La ter kwam 11. thuis en liep op S. toe, greep hem bij de borst en slak hein «Ie bajonet in het hart. S. stortte «loodelijk gewond neder en stierf eenige oogenblikken ta ter. II. was woedend en sloeg en stak nu met het bajonet naar den stervende en naar de toegeschoten korporaals en sol dalen, Dij welk bedrijf hij het slachtoffer nog een viertal steken beeft toegebracht, een aan het voorhoofd, een in den hals en hvee in het dijbeen. Nadat men hem overmand had en hem hel lijk toonde, stond hij le lachen. Men heeft. H. toen in verzekerde bewaring ge bracht en den verslagene naar hel hospi taal gevoerd. De wonde, die den «lood veroorzaakte, moet, zeven centimeter diep zijn. Maandag morgen vertrok een officier naar Eiber- gen, waar «le ouders van Slotboom wonen, om door bemiddeling van den predikant de ouders op het treurig nieuws voor te bereiden. Dinsdagmorgen kwam «1e vader en de predikant naar Arnhem, om hel lijk te zien. De droefheid van den vader was aangrijpend en de menigte, die den gehee- len dag bij het hospitaal in de kazerne zich ophield, gevoelde alle medelijden met hem. De woede der manschappen tegen den moordenaar is groot. Z«-lfs van zoo danige» aard, dat zij hem bij het overbren gen naar de verlioorzaal te lijf wilden. De voorloopigp instructie is aangevangen, waarbij H. beweert van niets af te weten. Dinsdagmiddag waren zijn moeder en zuster in de kazerne en de houding van de daarvoor aanwezig zijnde menigte was zelfs tegen de vrouwen niet van wraak lust vrij. zoodal zij de kazerne niet dooi de hoofdpoort, maar door een zij-uitgang weder verlaten hebben. S. was eenige zoon en als loleling met Maart in dienst getredenhij stond in zijn woonplaats als zeer oppassend bekend. O n v e r w r i k b a, a r w a n b e g r i p. Te Deventer vonden twee mannen in den Ussel aan de Kapjeswelle drijvende hel lijk van een man eu gaven daarvan kennis aan do politie. Onmiddellijk begaf deze zich derwaarts; ze vond den man gedeel telijk op het «Iroge getrokken, doch met hel hoofd in liet watert Onmiddellijk werd beproefd (le levensgeesten weder op le wekken, waartoe de chef van het mili tair hospitaal, een sergeant en een hospi taalsoldaat hun uiterste Dost deden. Alle pogingen waren cellier tevergeefs. De dren keling bleek te zijn de 75-jarige P. verpleegde op 't Groote en Voorster Gast huis. Vermoedelijk beeft ook bier het oude dwaalbegrip, dal men, een lijk vindende, verplicht is, het te water te laten liggen, den dienkeling het leven gekost. Woensdag is een felle brand uitgebro ken in het middengedeelte der Alexander- kazerne in Den Haag. De brand ontstond op den hooizolder van een gebouw, waarin onderofficieren en manschappen van het eerste escadron van het derde regiment huzaren verblijf hielden. De hooizolder is geheel uitgebrand. De brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was en het vuur met veel materiaal aantastte, wist den brand te beperken tot het bovengedeelte van het gebouw. De stallen leden, alleen water schade. Bij het in veiligheid brengen der paarden rukten vele zich los en holden de stad in. Verscheidene paarden zijn gewond. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. liet zoontje van den fabrieksbaas N. te Rijssen, vond een stuk ongeblusehte kalk en stak het in den broekzak. Hij bleef buiten spelen in den regen, waardoor de kalk begon te blusschen en zijn kleeren in brand geraakten. Vóór men hulp kon verleenen was zijn dijbeen deerlijk ge brand. De jongen lijdt thans hevige pijnen. In een onbewaakt oogenblik viel hel bijna tweejarig zoontje van den heer O. te Gaanderen in een kuip met water, waar uit bet eenige oogenblikken later leven loos werd opgehaald. Door schoolgaan de kinderen van een arbeider is op weg naar Waddingsveen een bedrag van f 2.300 gevonden. Het geld was verstopt onder een brug en bestond uit 20 biljetten van f 100, en 1 biljet van f300. Het is vermoe delijk van diefstal afkomstig. De echt- genootc van P. Verbruggen te Mill, de man die den veldwachter Maas vermoord de, is eergisteren naar het krankzinnigen gesticht te Vuehl overgebracht, wijl zij de laatste dagen ernstige teekenen van ver standsverbijstering vertoonde. Als ver dacht van verduistering is te Utrecht aan gehouden de secretaris-boekhouder van de \almoezenierskainer. De verdachte poogde in zijn woning met een mes zich de keel af le snijden. De politie vond hem baden de in zijn bloed, waarop hij naar hel zie kenhuis werd gebracht. Een 15-jarige knaap le Amsterdam werd met een flinke som gehls op zak naar «te kostschool te Voorburg gezonden. Gebleken is. dat de knaap daar niet is aangekomen, terwijl uit liuis een bedrag van t'800 werd vermist. Dientengevolge hebben zijn ouders opspo ring van den jongen Dij de politie aange vraagd. Te Zwolle is ingebroken bij kapitein Nepveu, die zich in hel kamp bij Oldenbroek bevond. Er werden ontvreemd 120 stuks huishoudzilver, een gouden da. mcshorlogc en 72 gulden. I)e boer N. is legen inbraak verzekerd. - Te Geulem (Limburg) reed de reiziger 11. le Maastricht op zijn fiets don Gculemerbcrg (een ge vaarlijke helling) af. met hel noodlottig gevolg, dat hij tegen den daar staande» molen terechtkwam en op de plaats dood bleef. Een navolger van den welbekenden ka pitein van Kiipcnirk was dezer dagen te Dommelen wetkzaam in de gedaante van oen korporaal der veldartillerie uit Breda. Mij begaf zich in die kwaliteit naar een milicien verlofganger en vroeg inzage van zijn zakboekje onder bekendmaking dal hij den 25en April e. k. onder de wapenen zou moeien komen voor de installatie van den nieuwen minister van oorlog, en bracht op «leze wijze nog een paar anderen in dien waan terwijl hij zich mei hen ten raadhuize onderhield over den toestand hunner uitrusting; ook de veldwachter werd opgekomma.ndeent om in uniform Ie verschijnen ten einde het gezag van den korporaal le verhoogen. Heel deftig in den leuningstoel gezeten vroeg „Zijn Hoog Ed. Gestr." inzage van hel geboorteregister, liet. daarna .ieder hunner zijn naam enz. persoonlijk op eenzelfde blad papier sehrij- veil en drukte er zelfs den gemeentestem- pel van Dommelen op af, terwijl de zak boekjes der betrokkenen hetzelfde lot on dergingen. Dat de korporaal goed met hel gebruik der stempels op de hoogte was, bleek uit «Ie omstandigheid, dat hij dat voorwerp, in plaats van het steinpelkussen te gebrui ken, in den gewonen inkt doopte, waar door de afdruk een niet le omschrijven gedaante verkreeg. Tol slot maakte hij met hou eene wandeling naar den Z.lierw. heer pastoor alwaar hij een bewijs van hun gedrag vroeg, om dat zijn overste te kunnen overleggen, waaraan Z.Kerw. ech tei niet wilde voldoen en slaagde hij ook evenmin in zijn voornemen om des wel houders naamleekening te bemachtigen. Men vraagt zich af, of men hier soms le doen heeft met een aan hoogmoeds waanzin lijdend vaderlalidsverdediger, om dat Dij zijne handelingen niet het minste geldelijke winstbejag in 't spel was. Woensdag is een mijnwerker op de mijn „Gouley" te Heerlen door 'I instor ten van een galerij levend begraven. Aan stonds zetten de kameraden van den ver ongelukte zich aan het werk om hem Ie redden, 'lol Woensdagavond echter ble ven hun pogingen vruchteloos. Men hoopl den begravene nog levend te kunnen be vrijden. Dat ouders niet voorzichtig genoeg met huil kinderen kunnen zijn, is weer voor «le zooveelste maal gebleken le Hoensbroek (L.), alwaar twee kinderen in een ketel kokend water gevallen zijn; heiden zijn na vreeselijk lijden overleden, 'I Eene kind behoorde loe aan den land- bouwor L„ 't andere aan den landbouwer v. L. Ook te Heerlen is een kind van de echtelieden K. in kokend water gevallen en eveneens aan «Ie bekomen verwon dingen (gestorven. Donderdagmiddag werd le Amsterdam een 12- ii 13-jarig meisje door een paar, ongeveer 17 ;i 18 jarige jongens gevolgd van «le Oosterpark straal lol aan liet Oosterpark. Daar werd zij in een laantje plotseling vastgegrepen en onder een hevige» weerstand, na vree selijk verwond te zijn, o. a. word zij in den rechterarm gebeten, van ongeveer f 1 beroofd. Op de komst van een plantsoen- wachter namen de lafhartige daders «Ie vlucht. Het geval is aangegeven hij de politie, «lie de zaak onderzoekt. Op straat ver m o o r <1. Een vodden raper vond op de place du Tröne le Parijs het lijk eener vrouw, met afgesneden hals. Hij waarschuwde de politie, die een onder zoek instelde, waaruit bleek, dat «1e ver moorde is de 38-jarige Jeanne Marie Tal- lottè, geboren Guérin en wonende in de rue Edouard Robert. Haar man is clec tricien aan hel tramdepot van Saint Mandé en zij heeft 2 kinderen. In «Ie buurt staat het echtpaar Tallotté zeer gunstig bekend, man en vrouw leefden in volko men eensgezindheid. De vrouw vond een bijverdienste als huishoudster bij een fa milie in de rue Rotfembourg en was van daar den vorigen avond laat huiswaarts gekeerd, nadat zij bediend had aan een familie-diner, Dij gelegenheid der eerste communie van een der kinderen. Omtrent don moordenaar heeft men geen enkel spoor en ook ligl de drijfveer van de mis daad nog geheel in het duister. Een klein bedrag aan geld vond men nog op hef slachtoffer, zoodat diefstal niet de aanlei ding kan geweest zij». Uit de omstandig lurid dat het lijk, behalve den afgesneden hals, geen ventere kenleekenen van geweld droeg, maakt men op, dal de ongelukkige plotseling is aangevallen en zich niet heeft kunnen verweren. Een trein, samengesteld uil een tocoino tiet' en 10 waggons met koopgoederen ge laden, is van een 30 voet hoog viaduct op de daaronder gelegen straat gévallen, bij het station VVerneth, le Oldham, Lon den. De trein liep een tamelijk steile liél ling op, toen Dij plotseling begon terug te loope», ondanks alle pogingen van den machinist om de remmen aan te zetten. Een ontsporing volgde, en «le zware trein, welke met. geweld tegen de borstwering van liet viaduct bolste, vernielde tiet mol selwerk en sloeg 30 voet lager le pletter. Door een buitengewoon toeval bevond zich juist op dat. oogenblik geen voetganger, noch .rijtuig onder bel viaduct, en blijft liet ongeval beperkt lot matericele schade, daar de machinist tijdig van zijn locomo tief had kunnen springen. Een pas ge huwil echtpaar, Dinsdag in een der hoofd stralen van Dresden wandelende, is dooi een automobiel overreden en op slag ge dood. De bestuurder van hel monster ver loor zijn zinnen en reed tegen een muur op. Door den schok werden de heide per sonen «iie in den auto gezeten waren, op de straat geslingerd en ernstig gewond. Later lieeft de ongelukkige bestuurder zich in de auto-stalling opgehangen. Te Lu blin (Dolen) zette de politie een zekeren Stanislaus Lis na, die nog al wat op zijn geweten schijnt gehad le hebben en niet beter wist te doen dan de wijk te nemen in een smederij om zich daar op te slui ten en te versterken. Toen hij een politie agent gewond en een anderen gedood had, werd «le militaire macht te hulp geroe pen, die weldra met twee compagnieën het huis omsingeld had, dal met 8 ka nonschoten in puin geschoten werd. Sta nislaus Lis vond men doodelijk gewond onder de puinhoopen; bij had een revol ver met 100 patronen Dij zich. Brand te Toulon. Het werk der parlementaire commissie, die zich te Tou lon met hel onderzoek naar «1e Jénaramp bezig Jiouilt, werd door een nieuw onge luk, dat in zijn gevolgen ontzettend had kunnen zijn, ,in haar werk gestoord. VVoensrlagnacht ontstond te Toulon brand in de oude zeilmakerij, die wel is waar nog lot hel arsenaal behoort, doch reods lang zou worden afgebroken. Voor men iets aan 'I reddingswerk kon doen, was de vierde sectie van 'I zoogenaamde

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2