UIT ZEELAND. BINNENLAND lige of ascetische grondstellingenen hun ongehoorzaamheid betoonende tegenover de Kerk, die niet het recht zou hebben zich te doen gelden Ten slotte het toppunt van dwaling laten zij het geloof ter zijde en laten alles aankomen op de liefde, door den Heer gepredikt, maar op die liefde, welke geen onderscheid makende tusschen rechtzinnigen en verdoolden, voorgeeft, den toegang tot de zaligheid zoo wijd mogelijk open te zetten. Het gevolg daarvan zou zijn niet, dat men afgedwaalden tot inkeer brengt, maar de zwakken onder de geloovigen naar hun ondergang leidt. „Onze bekommernis is dus gewettigd, want het betreft hier niet een bijzondere dwaling, maar een geheele samenvatting van dwalingen, waardoor de grondslag zelf van den godsdienst wordt aangetast. Zij voert onvermijdelijk tot vernietiging van het Christendom, want volgens den geest vau de verspreiders dezer leer is de H. Schrift een gewosn boek, dat uitsluitend naar de regelen der critiek moet worden uitgelegd De Kerk zou zich volgens hen moeten aanpassen aan de eischen van den modernen tijd en zich losmaken van alle theologie. „Dergelijke leerstellingen worden ver spreid in werken, revues en romans. De nieuwe Kardinalen zullen op de versprei ding van dergelijke dwalingen het oog houden en de aandacht van den H. Stoel erop vestigen. Doch de arbeid is moeilijk, want de sluwheid bij het verspreiden dier dwalingen is groot." M i s (1 a a d in de sacristie van St. F i e t e r. Woensdagochtend om half twaalf heeft naar do „Osservatore Roma no" mededeelt, in de sacristie van Sint Pieter te Rome een jongmensch van om streeks 20 jaren, Andrea Battelli gehee- ton, getracht zich met een revolverschot van het leven te berooven. llit op hem bevonden brieven blijkt, dat hij den 26 e.k. te Rracciano voor de rechtbank moest verschijnen en vreesde veroordeeld te zul len worden. De ongelukkige werd per rij tuig naar het hospitaal van den II. (leest overgebracht. Des avonds leefde hij nog, doch de geneesheeren verklaarden zijn toestand voor hopeloos. BELGIE. Het Belgische ministerie is heengegaan. Vrijdagmorgen is de heer De Smet de Nayer, hoofd van het vorige kabinet, per automobiel naar het kasteel van Laeken gegaan, waar den vorigen avond de koning was aangekomen. Ander half uur duurde het onderhoud, waarin koning Leopold den premier trachtte te bewijzen dat hij niet behoefde heen te gaan, gelijk ook een groot deel der pers hetzelfde heeft betuigd, maar het ging zooals reeds gefluisterd werd dat het gaan zou: de heer De Smet was veel te blij, goedschiks zijn portefeuille kwijt te kunnen raken dan dat hij haar weer opnemen wilde. En 't slot was, dat de koning het ontslag aanvaardde van heel het kabinet. RUSLAND. De politie te Petersburg heeft 20 huis zoekingen gehouden en 30 leden van de Militaire vereeniging voor de revolutionaire propaganda en beweging in het leger, ge vangen genomen. De bedoelde vereeniging houdt er geheime drukkerijen op na, waar oproerige bladen en kennisgevingen ge drukt worden, die men dan onder de sol daten verspreidt. Een groot aantal agenten van de geheime politie is naar verschillen de centrale punten van Rusland gezonden, waar comité's dier militaire vereeniging aan het werk zijn. Ook te Petershof is de politie druk bezig met huiszoekingen en houdt zij het strengste toezicht op alle te Petershof aankomende vreemdelingen. Naar verluidt, zal het Hof spoedig daarheen ver trekken Van de willekeur en 't ruw geweld, dat in de deportatie-gevangenis te Akatolisk heerschen, kan men zich bijna geen denk beeld vormen. Direct bij aankomst werden de gevangenen met geweerkolven geslagen. Op bevel van den directeur werden 60 sol daten binnengelaten, 15 gevangenen ransel den ze tot deze 't bewustzijn verloren twee werden van een hooge trap op de steenen binnenplaats gegooid, waar ze met bebloede schedels bleven liggen. Toen de directeur volgens zijn meening niet met den noodigen eerbied gegroet werd, liet hij de gevangenen door soldaten met de roede pjjnigen. De stumperds drongen in een hoek bijeen, doch de soldaten sloegen er onbarmhartig op los. Drie gevangenen werden voor dood weggedragen, 't Bloed stroomde over den vloer. Daarna werden de bedden onderzocht en den gevangenen warm eten onthouden. Sasonosso, de moordenaar van Von Plehwe, die den afgevaardigde Uspenski dit alles per brief mededeelde, schrijft, dat het honderd keer beter is in een eerlijken strijd te vallen dan het slachtoffer van een der gelijke willekeur te worden. Uit Bakoe meldt men dat kapiteins en machinisten door de politie met geweld aan boord van de stoomschepen worden gebracht, om het commando over de bemanning, die uit matrozen van de oorlogsvloot bestaat, op zich te nemen. Als zij weigeren, worden zij in hechtenis genomen. Op elke vertrek kende boot die door een oorlogsschip ver gezeld wordt, zijn zeven kozakken. De medische statistieken in Rusland be wijzen met angstwekkende zekerheid, dat het aantal zelfmoorden ontzettend toeneemt, ook krankzinnigen zijn er meer dan tevoren. Zelfmoorden worden voor het meeren- deel door studenten en jonge meisjes ge pleegd, die zich vol enthusiasme in den revolutionnairen strijd stortten, om tenslotte in te zien, dat hnn idealen geen levens vatbaarheid bezitten. Meestal laten ze roerende epistels na, met zinnen als„Ik heb geen kracht, geen hoop, geen vertrouwen meer", of „Het kwade zegeviert nog steeds op aarde „Er is geen plaats voor de vrijheid"; „Ik heb genoeg van deze snoode wereld." Tweede Kamer. Daar we gebonden zijn aan plaatsruimte kunnen we niet zoo uitvoerig als we wilden verslag geven van alles wat er in de Kamer gepraat is over de crisis. Trouwens heel interessant is 't niet meer. De heer Heemskerk tegenover den lof door dhr. v. Doorn aan dit kabinet ge bracht, betoogt dat het land in deze dagen integen leel juist ervaren heeft dat het Kabinet door zijn overdreven menging van de politiek in een niet-| olitieke quaestie het land op zijns inziens onverantwoordelijke wijze in beroering heeft gebracht Hij verweet het kabinet geen licht te hebben laten vallen op de quaestie waar het om ging, waarom het collectief ontslag vroeg. De rechterzijde heeft niet geweigerd het bewind over te nemen, doch wilde dit niet dan slechts buiten noodzaak doen. Aan den minister Van Rappard gaf hij den raad door kalm en bezadigd optreden en gelegenheid te geven tot rustige behandeling der zaak die de partijen verdeelt het door zijn voor ganger gestichte kwaad te temperen Spr. is geneigd do bezwaren niet als ernstig te beschouwen. Het landsbelang zou meer gebaat zijn wanneer men trachtte met elkaar tot over eenstemming te geraken. De heer Lohman ontkende den mi nister De Meester bij een bode te hebben vergeleken en verklaarde verwonderd te zijn over de openbaarmaking van een schrij ven van den heer Schimmelpenninck. Daar deze aan spr. geschreven had dat het be wust schrijven aan H. M. Koningin van particulieren aard was en hij zich niet herinnerde ooit toestemming tot publiceering te hebben gegeven Minister De Meester antwoordde dat het rapport van den heer Schimmelpenninck hem was ter hand gesteld met de bevoegd heid daarvan gebruikt te maken bij het Kamerdebat zoo hij dit wenschelijk achtte, mits de heer Schimmelpenninck daartoe toe stemming gaf. Daarop heeft men en wie daarmede bedoeld wordt behoefde de mini ster niet te zeggen, zich verzekerd van die toestemming Bij de verdere replieken kwam o.a. de heer Kolkman op tegen de beschuldiging als zou de rechterzijde van de Tweede Kamer met de Eerste Kamer gekonkeld hebben. De S o c. Dem. Arbeiders-Partij. Wij zijn waarlijk niet de eenigen, die wat lachen om de Soc. dem. Arbeiders-Partij. Van de hand van den Sociaal-democraat J. W. Gerhard, lezen wij in het „Week blad van den A. N D. B. 5 April 1907 „Wat zijn b.v. de 1800 leden der Am- sterdamsche federatie (der S. D. A. P.)? Grootendeels diamantbewerkers, onderwij zers en verdere proletariërs met 'n hoed op en 'n klein aantal meer of minder wel willende dames en heeren. Ik bedoel natuurlijk niets kwaads te zeggen aan 'tadres dezer loden (ik ben zelf ook onderwijzer, zooals gij weet), maar dat zij de massa vormen van de moder ne arbeidersbeweging in Am sterdam is 'n ongezond ver- schijnsel daarvan. Neen zoo lang de bouwvakarbeiders, de fabrieksarbeiders, de arbei ders in metaal- en ijzerindus- trie, de typograven enz., enz., buiten de politieke beweging staan, kan er geen sprake zijn van een gezonde Soc. dem. arbeiderspart ij". Gerhard vorklaart, dat hij dit geschreven heeft in een vlugschrift, dat alleen voor leden van de S. D. A. P. bestemd was (K. S. W.) Bisschoppelijke woorden over rechtvaardig loon. Te Delamaire zeide, naar „FAssociation Catholique" mede deelt, Mgr. D e 1 a m a i r e tot een publiek van industrieelen „Sluit u zoo dicht mogelijk bij het volk aanvermijdt de weelde, verpletter de werklieden niet door uw rijkdom; toon u eenvoudig voor uw werklieden.Als wij het ijs breken, dat ons volk scheidt, indien die arme lieden zich niet meer verbeelden, dat wij hen verdrukken, dat wij een kaste zijn en zij een andere, als zij wisten, dat gij alleen de oudere broeders waart, als gij dat alles deedt, mijne heeren, ik ben zeker dat twee derden van de questies, die ons van 'tvolk scheiden, haar oplossing zouden hebben gevonden „Maar", zoo vervolgde hijna de lief dadigheid der Roubaixenaren te hebben geloofd, maar liefdadigheid is niet alles. Het volk leest tegenwoordig, het rekent, bet volk werkt, het denkt, het overweegt. Men moet rechtvaardig jegens hen zijn, goed, breed, .zeer breed, rond en open en vorstelijk hun tegemoet gaan. Ik geef de voorkeur aan 50,000 francs, die gebruikt zijn in den vorm van rechtvaardig loon, boven een milioen, verdeeld als aalmoezen." Woorden! zoo zal men zeggen? Den dag na deze toespraak liet een der groote fabrikanten van Roubaix aan den Aarts bisschop weten, dat hij het loon zijner werklieden verhoogd had. (K. S. W.) Wie liegt?... Onder dit opschrift heeft mr. Aalberse in „Kath. Soc. Weekbl." verschillende gevallen opgesomd, waarin „het Volk" op leugen werd betrapt, zonder dat dit brave blad zich geroepen acht te om iets van zijn onwaarheden te herroepen, terwijl hetzelfde blad daarbij nog de driest heid bezit om mr. A. geregeld voor leu genaar te schelden. Wij bevelen dit artikel ten zeerste aan in de aandacht van de medewerkers van het soc dem. blad voor Zeeland, dat nu en dan gewaagt van de tirma Aalberse- Sybrandy. Uit het artikel in het K. S. W. zal dit blad bemerken, dat er in zijn eigen tuintje nog zooveel te wieden valt, dat 't wel zal doen daarmede eerst te beginnen, en in zijn kolonmen daartoe eens aan te sporen. Het draukverbruik in Nederland, in 1905 per hoofd 7.44 L, blijkt over 1906 gedaald tot 7.43 L. In 1880 was het 9 87 L. We winnen dus en moed gehouden Wat drankbestrijding vermag, leert Noorwegen, dat in de laatste 50 jaren van het meest drankzuchtige tot een matig volk werd opgevoerd. In die jaren nam de bevolking toe met 60"/0, het alco holgebruik nam af met 40° Elke gemeente maakt daar bij stemming uit, of er alcohol raag worden verkocht, en zoo ja, dan hebben de verkoopers dezelfde verdiensten, of ze veel of weinig omzetten. In P r a n k r ij k begint de regeering eindelijk ook aan drank bestrijding en „wilverbieden de absinth, waarvan in 1905 340.000 Heet. L. werd verzwolgen. Dat het godsdienstig element machtig helpt bij drankbestrijding, wijst een Pruissische statistiek uit. Van de krankzinnigen, bij wien de verstandsver bijstering werd toegeschreven aan drank zucht, stonden zij, die zich bij geen kerke lijke gezindheid rekenden, het hoogst in aantal n. 1. proceutsgewijze Roomscheu 5 15; Joden 1.06; Evangelische 7,51 „zon der godsdienst' 12.29. Die God verstooten, worden 't gemakkelijkst slaaf van den drankduivel. Tarief De lieei Obreen, die ernstige bedenkingen he.eft tegen ons te laag tarief wijst thans nog op een ander ge vaarlijk gevolg van den toestand waarin we verkeeren. De onmogelijkheid voor onze nijverheid, om zich kiachtig te ontwikkelen, berooft de bezittende klasse hier te lande van de gelegenheid om haar kapitaal in onze Neder- landsche nijverheid rentegevend te plaatsen. Gevolg hiervan is, dat men zijn kapitaal aan het buitenland, vooral aan Amerika en Rusland, leent. Zoo trekt de activiteit van van het kapitaal zich om de effectenbeurs saam, en deze verleidt tot steeds uitge breider en steeds gevaarlijker speculatie. Wie zich aan dat beursspel overgeeft, arbeidt niet. Men wordt rentenier en ont wijkt alle inspanning. Eenerzijds alzoo schade voor den nationalen arbeid, werke loosheid en gedrukte loonen, en anderzijds een klasse bezittenden, die zich aan den arbeid en de inspanning van hat r krachten en talenten onttrekt, feitelijk niets uitvoert en lust in het dobbelen krijgt En metterdaad, er wordt hier weinig gewerkt. Men kan op ons land niet toe passen het f er vet op, us, de gloed van den arbeid is er niet. En in België, en in Duitschland, én in Engeland, bij alle drie onze naaste buren steekt een ieder veel beter de handen uit de mouwen. Dat drukt geheel onzen nationalen toe stand, en dit schier uitsluitend ten bate van twee handelssteden. Alsof Antwerpen en Hamburg niet toonden, dat de handel uitnemend wel bloeien kan, ook al laten we ons laag tarief los. Er komt niets van. Men mag nu gerust alle hoop laten varen, dat de tweede Vredesconferentie zich zal binden tot eenige verklaring om te komen tot vermindering der krijgstoerustingen Engeland had daartoe het initiatief ge nomen Italië volgde, ontwierp een over- gangsvoorstel dat tot een schikking moest leiden en de bezwaren der andere mogend heden opheffen maar de regeeringen van Duitschland en Oostenrijk Hongarije hebben, dat zoo vijandig begroet, dat Italië het voorstel heeft ingetrokken. Duitschland moet zich het sterkst verzet hebben tegen het plan om de quaestie der vermindering van de oorlogstoerustingen naar een commissie der groote mogendheden te verwijzen. Als er al een beraadslaging plaats heeft, zullen verscheidene groote mogendheden vrijwillig zich daaraan ont trekken. 't Heet nu al, dat er druk getelegrafeerd wordt tusschen de regeeringen der Euro- peesche Staten over oneenigheden betreffen de de a.s. conferentie. Dat belooft wat. Jammer, dat de zoo mooie beloften bie dende conferentie dreigt dood te Ioopen in een slop. Uit rapporten van twee politiezaken te Manchester behandeld, nemen (wij de vol gende staaltjes van wreedheid] tegenover kinderen 1 De kinderen leden aan zweren, waren in lompen gekleed en slecht gevoed. De vader zeide dat hij 26 sh. (f 15.60) in de week verdiende, waarvan hij er 23 aan be klaagde gaf voor het huishouden, doch zij verdronk het geld meestal. 2. De vader was een (linke, stevige man, doch zijn vrouw was bijna altijd dronken en bracht de kleederen van de kinderen en al het beddegoed dat zij kon krijgen raar het pandjeshuis. Een inspecteur van de vereeniging zeide dat de kinderen vol zweien zaten, en slecht gekleed waren. Terecht vraagt de Westminster die dit meedeelt of, bij het vele praten over degeneratie, (ontaarding) wel steeds reke ning wordt gehouden met het drank-euvel in verhand met het ziekelijke en verwaar loosde deel van het oj komende geslacht. GOES. In de Vrijdag avond gehouden vergadering van do tooneelver. „NuL en Genoegen" is door de rekening en verant woording van don penningmeester geble ken, dal de netto opbrengst, na aftrek dor hoogsl noodzakelijke onkoslen, len halo der Werkverschaffing bodraagl i 83.60. In do Vrijdagnamiddag gehouden ver gadering van de Vereeniging van Burge meesters en Secretarissen onder voorzit- lersehap van dhr. Jhr. Lewe v. Nyenstoin werden herkozen de bestuursleden .1. Ris- soeuw en .1. N. Elenbaas. De rekening 1906 woi'd onderzocht door de heeren 1'. J. v. d. Mandore, Westfaal Quadekker en J. Q. Waboko, welke commissie adviseerde lol goedkeuring met een batig slot van f 58, alzoo geschiedde. Besloten werd dat do Zomervergadering zal plaats hebben op 26 Juii a.s. te Ant werpen. Besprekingen hadden plaats om trent do werking der bouwverordeningen in do gemeenten, en do wenschelijkheid van wijziging dezer verordeningen, hetgeen in den vorm vau stellingen door dhr, Elenbaas werd ingeleid. Do heer F. Wabeke betoogde dal wij ziging ongewenscht is, dewijl deze zou leiden tol terugkeer in oude toestanden, waardoor de verbeteringen, door de wo ningwet verkregen, lot nul zouden worden gereduceerd. De heer Dominicus van Krui twagen vond sommige verordeningen wel wat. te slreng en dat de nieuwe bouw van woningen door deze werd tegengegaan. Over 't algemeen was de vergadering van gevoelen dat wijziging niet nuttig zou werken. Een voorstel om aan de Prov. Stalen per adres te verzoeken opneming van een bepaling in het Reglement, op de Wegen en Voetpaden, tot hel invoeren van breede veilingen werd aangenomen met 10 tegen 2 stemmen; legen stemden ile heeren F. Wabeke en .1. J. v. Gorssel. Uitgesproken werd dat de nieuwe rege ling van de sluitingsuren der telegraaf- en telefoonkantoren niel in elk opzicht in 't belang van het publiek is. Na do gewone rondvraag werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Zaterdagmorgen reed de koopman S. met zijn zoon, heiden in een hitten- wagen gezeten, over den Kloetingschen straatweg. Plotseling werd de bil schich tig en ging op hol. De vader sprong van den wagen, maar ile zoon, die aan do leidsels zal, bleef zitten en reed zoo den Karnemelksput in. Hier kwam de hi! tol staan. De wagen was nog al beschadigd. De vader kwam met den schrik vrij, en de zoon kreeg hij den schrik nog een nal pak. Dat er nu al werkkrachten in den Wilhelminapoklcr te kon zijn, bleek, toen heden morgen met den Irein een hoop werkvolk uit Brabant kwam om hier werk Ie gaan verrichten. Ze komen daar voor een heolo week en slapen in de land- houwschuren, om dos Zalerdags weer naar huis Ie koeren. Ten nadeele van, den landbouwer v. d. Linden alhier, worden gisteren morgen een vijftal ganzeneieren, die ne- dergelegd waven om Ie worden uitge broed, ontvreemd. Hel. is den rijksveldwachter v. d. 1). golukl de daders ie ontdekken en de eie ren, die reeds gekookt waren, in beslag Ie nemen. MIDDELBURG. Bij Kon. Besl. is aan C'. Phernambueq alhier, gewezen bediende voor het ijkwezen, een pensioen verleend van f127. Benoemd lol adj.-inspecteur van po lilie alhier de heer A. Bos, inspecteur- titulair te Vlaardingen. VLISSINGEN, Aan de oprit is Vrijdag de werkman K. van een in aanbouw zijnd huis op de straal gevallen. De man word met gebroken rechterbeen opgenomen en moest per rijtuig naar zijn woning worden vervoerd. - De loodsloorling C. A. Lafère van het Belgisch loodswezen alhier, is met ingang van 1 Mei overgeplaatst naar don loodsdienst te Nieuwpoorl en is tol looils- leerling alhier benoemd E. Hubert. - Zaterdag werd hot jaarverslag van ile Kon. Maatschappij „De Schelde" uit gebracht. Daaruit bleek dat het afgeloo- pen jaar do Maatschappij met gunstige re sultaten is werkzaam geweest. De bruto bedrijfswinst bedraagt i 419,215,98, waar van na verschillende afschrijvingen als zuivere winst f 122.000 overblijft, waarvan 10 pt'l. aan aandeelhouders kan worden loegekend. liet getal werklieden varieerde in 1906 weinig en bedroeg op 1 Januari 1618. Als premie in de ongevallenwet werd f 34,361,22 betaald en aan arbeidsloon f 841,595,67. - Van hel personeel der Mij. tot Expl. van S. S. zijn verplaatst van Vlissingen naar Roosendaal de ondermachinist J. J. v. d. Vijver, en van Fijenoord naar Vlis singen de machinist 11. B. Bonman. HEINKENSZAND. Uit de gedane reke ning en verantwoording door den penning meester der feestcommissie van hel. j.l. gehouden Ruyterfeest alhier, is gebleken, dat van de ontvangsten f64.55 zijn uil gegeven aan hel schoolfeest f 60.906, al zoo een goed slot van f3.645; besloten word om dit overschot ter hand te stel len aan het Hoofd der openb. school, om daarvoor aan te schaffen een paar boek werkjes over adm. De Ruyter. HOEDEKENSKERKE. Zondag middag, omstreeks twee uur, was boven de Wes- terschelde voor deze gemeente ecu lucht ballon, waarin zich een persoon bevond, Ie zien. De ballon dreef naar gissing in de richting van Noord-Brabant. Vele nieuwsgierigen werden door dit voor deze streken zoo zeldzaam gezicht, naar den dijk gelokt. (Zie Ierseke). - Een tot heden onbekend gebleven pleizierjacht verloor gisteren door den feilen wind, hel. geheele tuig. Door as sistentie van een sleepboot, is het naai de richting van Vlissingen opgesleept. Ilil is hel tweede jacht, dat in tijd van ruim veertien dagen hier in nood verkeert. Een bewijs, dal de tijd om met deze betrekkelijk kleine vaartuigjes de Wester- sehelde te bevaren, voorzeker nog niet „daar" is. IERSEKE. Van 1218 April zijn van hier verzonden 190.000 leverbare oesters, legen do volgende prijzen110 Kg. fr. 85—95, 85 Kg. fr. 70—75, 80 Kg. fr. 50- 55, 70 Kg. 35—45, 65 Kg. fr. 25—30, 55 Kg. fr. 1525, en 50 Kg. fr. 1015. - Zondagnamiddag te ongeveer half drie uur passeerde over deze gemeente een luchtballon met drie passagiers. Bo ven de Schelde gekomen daalde de bal lon eenige malen zóó laag, dat de passa giers in het water tereclil kwamen, en reeds eenige bootjes werden losgemaakt om zoo noodig hulp te gaan bieden. Nu eens dalend en dan weer rijzend schijnen de passagiers met hun voertuig toch nog bet. eiland Tholon te hebben kunnen halen, OVEZAND. Do raad dezer gemeente hield heden (Maandag) eo.ne openbare vergadering. Tegenwoordig alle leden. Hot gemeenteverslag over 1906 werd aan geboden en daaruit eenige niededeelingeii gedaan. Stembureaux werden benoemd voor de dit jaar plaats hebbende stem mingen voor de Prov. Staten en den Ge meenteraad. In het stembureau voor de Statenverkiezing werd benoemd tot plaatsvervangend voorzitter dhr. P. Priem, tot leden de heeren Thomaes en L. Goen- se en tot bijzittend lid dhr. A. de Jonge. Over de salarisregeling van den Burge meester, Secretaris en Ontvanger werd besloten om aan Ged. Staten te advisee- ren bij de jaarwedden van den Burge meester en Secretaris voor ieder f50. hoven het minimum te gaan en hij de jaarwedde van den Ontvanger f 25. ho ven hel minimum te gaan. Ten slotte werden vastgesteld de sin ten oninbare posten hoofdelijken omslag en hondenbelasting. RILLAND. Door den landb. A. Blok Jz. werd heden een stier verkocht die het enorme gewicht had van 1070 K.O. of 2140 pond. De weger aan de weegbrug alhier beweerde nog nimmer zulk een zwaar dier op de brug le hebben gewogen. KRABBENDIJKE. In den doorril in den dijk tusschen den Oost- en den Nieuw- Krabbenilijke-polder alhier, zullen muren worden gemetseld, teneinde ze door schut- balken le kunnen afsluiten. Het. polder bestuur had Maandag een en ander in hout doen opslaan om hel publiek aan schouwelijk le maken, hoe het werk zou worden uitgevoerd, afwachtende mogelijke bezwaren voor 't verkeer. Donderdagmid dag waren èn 't. gemeente- èu 'I polderbe stuur Ier plaatse om eenige proefritten met oen zoogenaamden „langwagen" hij te wo nen. Daar deze met goed gevolg afliepen, is le verwachten, dat Burg. en Weth. tegen de uitvoering van het werk geen bezwa ren zuilen indienen. 's-HEERENHOEK. Gisteren werd alhier onder geleide van twee maréchaussees, opgebracht A. Groosman, de bekende op lichter, die verleden zomer met een hunr- fiets er van door ging. Na den nacht, hier in het arrestantenlokaal te hebben doorgebracht, werd hij heden, morgen naar Middelburg getransporteerd. THOLEN. Vrijdagmiddag kwamen aan den Veerdam twee wagens met draineer- huizen aangereden van den landbouwer Joh. Noom, van St.-Maartensdijk, juist toen de tram aankwam, terwijl de vlaggen wap perden wegens Prinsen verjaardag. Van dit ongewoon gezicht schrokken de paarden van den voorsten wagen, en gingen op hol. Paarden en wagen reden de Eendraehl in. De knecht wist zich nog tijdig te bergen door er af te springen. Gelukkig schoot do sleutel van den disselboom los, zoodat de paarden van den wagen losraakten en kouden gered worden. HULST. In het eerste jaarverslag van de vereeniging tot oprichting en instand houding eener ambachtschool alhier wordt

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2