t BINNENLAND. UIT ZEELAND. GEMENGD NIEUWS. Uit Rusland komen verontrustende be lichten, maar ze zijn uit Engelscho bron. De ('zaai- zou afstand doen van den troon en dan grootvorst Michaël regent worden. Ook zal de tweede Dooma worden ont bonden en veel soldaten komen naar St. Petersburg CHINA. De Indépendance Beige verneemt uit China dat de hongersniod er afschuwelij ke afmetingen heeft aangenomen, zoodat dagelijks duizenden menschen van gebrek omkomen De „Middelburgsche Courant" jubelt over de oplossing der ministriëele crisis. Na de vermelding van betgeen gebeurd is, juicht zij het uit: „Wij verbeugen ons in dit alles. „Er is reden tot tevredenheid over de oplossing van de crisis. „Gelukkig Het kabinet-De Meester staat nu vas ter dan ooit te voren In deze woorden beluistert men den glas- toon der ware blijheid; ook al blijft het waar Jat men ook blij kan doen, zonder 't te wezen. Hoe contrasteert met hare vreugdekre ten de klaagtoon van haar vrijzinnige zus ter de Nieuwe Arnhemsche Courant Deze toch zegt „De oplossing der crisis vervult ons met leedwezen. „Wij betreuren die omdat daarmee de toeleg der coalitie is gelukt en deze zegeviert. „Wij betreuren het bovenal ter wille van het Ministerie zelf. Eerstens heeft het hiermee een groot deel van de ge wonnen sympathie ingeboet: tweedens heeft het zich noodeloos verzwakt. De gevolgen dezer operatie zullen zich blij vend doen gevoelen en de toch al niet sterke patient zal thans minder dan ooit bestand zijn tegen de aanvallen waaraan hij voortaan zal blootstaan. „Het blijft een politieke fout, waarmee de tegenstander zijn voordeel zal doen". Dat is derhalve precies andersom! De voordracht voor Directeur-Generaal der Staatsspoorwegen, na het overlijden van Mr. Sprenger van Eijk bestaat uit de heeren jhr. Kretschmar Van Veen en J. van Hasselt, oud-directeur van publieke werken te Amsterdam. «Socialisme en Godsdienst. Na een anti-godsdienstige uitlating van Fortuyn op het Congres der S. D. A. P. dienden verschillende afdeeliugen de vol gende motie in „Het congres, „gehoord de uitlating van partijgenoot Fortuyn, als zou onze partij anti-godsdiens tig zijn, „verklaart met nadruk dat onze partij haar standpunt handhaaft: „godsdienst is privaatzaak", en gaat over tot de orde van den dag". Na vermelding van dit feit volgen in het verslag van Het Volk deze regeltjes „Fortuyn verklaart geen bezwaar tegen de motie te hebbenzjj zegt niets. „De motie wordt met algemeene stem men aangenomen". „Zij zegt niets", verklaarde de man zelf, tegen wien ze gericht was, en hij stem de zelf mee ervóór. Eaten we dit onthou den, als men met deze Haarlemsche motie den christelijken arbeiders een rad voor de oogen wil draaien. (Geld.) De weg geëffend. Onder dit op schrift schrijft de „Nederlander:" Zooals men zich herinnert, werden bij de herstemmingen voor de Kamer iu 1905 door de sociaal-democraten overal de li beralen gesteund, van welke groep of scha keering dezen ook waren. En dit hoewel een paar maanden le voren op het „con gres" besloten was, slechts verklaarde voorstanders van algemeen kiesrecht te steunen. Enkele dogmatici in de partij zijn hiertegen toen opgekomen, zonder even wel Dij de groote meerderheid weerklank te vinden. Op het gehouden congres is nu o.a. de ze resolutie voor de aanstaande Staten verkiezingen aangenomen„De houding der partij bij de herstemmingen wordt door het partijbestuur vastgesteld". In de toelichting zei de heer Schaper: „Niet het congres, zooals vroeger, doch het par tijbestuur zal de houding der partij vast stellen bij de herstemmingen. De onder vinding heeft geleerd, dat. die houding niet eenige maanden te voren door een congres is vast te stellen". De resolutie werd daarna met algemeene stemmen aangeno men. Over de beteekenis hiervan kan nie mand in 't onzekere verkeeren. De weg is geëffend om, ronder en beslister nog dan vroeger, bij de herstemmingen een alge meen linksche concentratie tot stand te brengen en de rechterzijde te weren, die voor de sociaal-democratie het gevaar lijkst is. Het kan zijn nut hebben, dat door onze vrienden deze tactiek nu reeds helder doorzien worde. Niet in aanmerking. Bij hel heldhaftige reddingswerk aan den Hoek van Holland gedurende de dagen der ramp van de „Berlin", heeft ook de R.-K. gees telijkheid zich zoo opvallend onderschei den, dat de dagbladen van allerlei rich ting niet konden nalaten haar daarvoor openlijk hulde le brengen. Men weet dat èn bij de redding der eerste elf, èn in den nacht bij de red ding der drie achtergebleven vrouwen een R.-K. priester tegenwoordig was. Nu de hulde der dagbladpers van re- geeringswege in ridderkruizen en eero- medailies is omgezet, heeft men, den al- gemeenen roep volgend, eerst de redders bedacht, toen de schippers, nu den bur gemeester, secretaris, dokter eu den ge meente-veldwachter, maar om ook de R.-K. geestelijkheid in den persoon van den zeereerw. heer pastoor van den Hoek te honoreeren, dat kon de huidige regeering niet. van zich verkrijgen. Zeker, de R.-K. geestelijkheid vervulde bij het. reddingswerk niet anders dan haar Imogen en heiligen plicht, en daarom heeft zij geen recht eenige belooning te erlangen. Maar deden de bemanning der reddings boot, de burgemeester, gemeente-secreta ris, dokter en veldwachter hier soms iels anders dan hun plicht? Waarom mogen deze dan wel, en de geestelijkheid niet, op de erkenning van hun trouwe plichtsbetrachting rekenen? Ons dunkt, dat de Prins der Nederlan den, die aan boord der „Hellevoelsluis" de zelfverloochenende toewijding der R.-K. geestelijkheid van nabij heeft leeren ken nen, niet berusten mag 111 het feit, dal eenige zijner waardigste onderdanen stel selmalig miskend worden, omdat zij een priesterlijk kleed dragen. (Msb.). ^Verstrekken van Alcohol aan Kinderen. De Gezondheidscommissie gezeteld te Venlo verzond het vol gende schrijven aan B en W. en de hoof den van scholen van de gemeenten van het district: Verstrekken van alcohol aan kinderen. Op de laatste vergadering van de ge zondheidscommissie was aan de orde de be spreking van de manier, waarop gewaar schuwd zoude moeten worden tegen het geven van'Jalcohol aan kinderen, Dat] dit eene zaak is van groot gewicht, dat alcohol, ook al wordt deze in zeer ge ringe mate Igebruikt, schadelijk is voor de jeugd, zult u met ons zeker erkennen. Alle hygiënisten zijn het trouwens vol komen met elkaar eens, dat voor den kinder leeftijd volkomen onthouding noodzakelijk is. De zoo gevoelige en nog onvolkomen ontwik kelde kinderhersenen ondervinden in zeer hooge mate den schadelijken invloed van den alcohol. De veel verbreide gedachte dat wijn en bier het kind sterker doen worden, is op geen enkele waarneming gebaseerd, eu in lijnrechte tegenspraak met de waarheid. Doorvoering van volkomen onthouding, voor kinderen, het is onze innige overtui ging, zal meer tot beteugeling van het alcoholmisbruik bijdragen dan alle andere tot nu toe beproefde middelen. En als wij dan nagaan op welke manier dit doel het best bereikt kan worden, dan geeft ons alleen uitkomst de school de onder wijzer. De school is de plaats, waar den kinde- ien moet ingeprent worden een heilige af keer van alles wat alcohol is. De onder wijzer moet den leerlingen aantoonen, wat de gevolgen zijn van gebruik en misbruik van alcohol, zoo in zedelijk opzicht als wat betreft de lichamelijke gevolgen en de ge volgen voor huisgezin en familie. Waar de Regeering zorgt voer onder wijs aan de Rijksnormaallessen in de na- deelige uitwerking van den alcohol op de volksgezondheid en daardoor het goede voor beeld geeft, daar kan men gerust verder gaan en den onderwijzer opdragen, het daar geleerde mede te deelen aan de aan zijn hoede toevertrouwde jeugd. Wij richten ons met dit schrijven tot uw college om u te viagen, middelen te willen beramen om de drankbestrijding te maken tot een leervak, al werd daarvoor dan ook maar een half uur per week toe gestaan, of door op andere wijze aan den onderwijzer de opdracht te geven, de leer lingen te onderrichten van de slechte ge volgen van het drankgebruik. ROES. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag, des avonds acht uur. Vaststelling notulen der vorige verga dering: 1. Ingekomen stukken; 2. Aan vingen 0111 restitutie van hoofdei, omslag en hondenbelasting; 11. Adres van den algemeenen Nederïandschen politiebond, houdende verzoek 0111 subsidie; 4. Adres van het Nederlandse!) stenografenbureau Vasz Dias le Amsterdam, houdende aan bieding voor hel leveren van stenografi sche raadsverslagen5. Voorstel van R. en W. inzake het uitvoeren der jaarlijk- sche herstellingen aan de havenboorden 6. Opnieuw vaststellen der verordening op het, keuren van vee en vleese.h en der verordening in het belang der openbare gezondheid; 7. Aanbieding van tiet ge meenteverslag over 1906, .Men deelt aan de „Goesche f'rl." mede, dat het in de j.l. Donderdag gehou den vergadering van de anti-revolulion- naire kiesvereeniging „Nederland en Oranje" nog al geonweerd heeft. Men bleek daar met de wijze van het stellen van de candidatuur-Dekker al zeer wei nig ingenomen. Er werd tenminste een motie aangenomen, afkeurende de wijze waarop de heer Dekker was candidaat gesteld door de Centrale Kiesvereeniging. Men durfde zelfs de handelwijze van den heer Buijse in deze een onverantwoorde lijke daad noemen. Alweer de oude geschiedenis willen wij even opmerken, insinueert de „Middelb. Crl." Hetzelfde bekende clubje, bestaande uil leden der Gereformeerde kerken, schijnt in de partij maar steeds, zoowel in Reveland als in Walcheren en elders in onze provincie, den boventoon te willen voeren. Dat dit de andere aanhangers van de anli-revolulionnaire partij, de niel-Kuype rianen, ergert en begint te vervelen, ver wondert ons niet!! Aldus de „Midd. Crl." Ons verwondert hel niet, dal de „M iddelburgsche Crl." als de kip pen er bij is, 0111 een niet geheel juist bericht uil de „11. C r t." over te nemen, waar het gaat 0111 afbreuk te doen aan de tegenpartij. Maar geheel, zonder voorbe houd spreken wij tegen datgene, wat uit haar eigen koker komt, 11.1. de nieuw ste anti-these (tegenstelling) van „gere formeerden" en „andere aanhangers der anti-revolutionaire partij" en oneeniglieid lussclien deze. Het brave blad, dat, o, zoo roerend, in de dagen van bet ministerie Kuyper streed tegen de verfoeielijke anti these; dat als kampioen optrad voor die ééne heilige en veilige eenheid der bur gers van de Nederlandselie natie dat zelfde brave blad, we mogen hel uil zijn eigen woorden constateeren, komt nu zijn zwaar harnas verwisselen met het don Quichotte-pakjeimmers die nationale eenheid heeft de „Midd. Crt." zóó lief, en zóó verfoeit zij elke anti-these, elke tegenstelling tusschen onze goede Neder landers, dal liet vrijz.-dem. Middel- burgsch orgaan de anti-revolutionaire partij verdeelt in Kuyperianen en niol- Kuyperianen 1 Leve de „éénheid I" Door dr. D. .1. Hissink, voormalig directeur van het rijkslandbouwproefsta tion altlier is een brochure in hel licht gegeven over „het zoutgehalte van de op ld Maart 190(1 ondergeloopeu Zeeuwsclie polders". Voor belanghebbenden bevelen we dit geschrift ten zeerste aan. Met liet oog op onze plaatsruimte kun nen we er slechts, als résumé, van over nemen (lil „liet verdient aanbeveling evenalsi in 190(5 ook wederom in 1907 grondmonsters uit de op 12 Maart 190(1 overstroomde polders op keukenzout le onderzoeken. Door den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel is ondergeteekende ge machtigd dit onderzoek gratis te verrich ten. De monsters zullen genomen worden in overleg met den Rijkslandbouwleeraar voor Zeeland le Goes en den Rijksluin- bouwleeraar te Teteringen, volgens de voorschriften in deze mededeeling gege ven. Verder wordt er op gewezen, dal geen der door zeewater beschadigde gronden de aangebrachte schade volledig te bo ven zal komen, voor en aleer het keuken zout grootendeels uitgeloogd is, tot uil de diepste lagen. Dit uitloogingsproces kan bespoedigd woiden lo. door te zorgen voor goede afwate ring, waarbij draineeren aanbeveling ver dient; 2o. door in droge warme tijden de bo venste grondlaag herhaaldelijk enkele cen timeters diep te bewerken en van onkruid schoon te houden 3o. door, zoo dit nog niet geschied is, zoo spoedig zulks met hel oog op de cul tuur mogelijk is, een kalkbemesling toe le passen". De Directeur van het Rijkslandbouwproefstation (iocs, Dr. D. .1. II i s s i n k. Op last van den Commissaris van Politie alhier, is heden een Zwitser, die zonder middelen van beslaan zich alhier ophield, over de grenzen des Rijks ver wijderd. -Gisteravond gaf de tooneelvereeni- ging „Nul en Genoegen" een soiree ten bate der werkverschaffing. De twee tooneolstukken werden vlot gespeeld, en brachten een vroolijke stemming, in de goed bezette zaal. Als er 1111 maar 11a aftrek der onkosten nog een goede som) overblijft voor de werkverschaffing, want dat is de hoofd zaak, dan is 't doel bereikt. Naar aanleiding van de aan de ver schillende gemeentebesturen in Z e e I a 11 d door Gedep. Stalen gerichte mis sive inzake de voorgestelde verhooging van jaarwedden van burgemeesters en se cretarissen, kan worden medegedeeld, dat van de 110 in Zeeland bestaande gemeen ten, de jaarwedden van burgemeesters en secretarissen van 55 gemeenten, nog niet bedraagt het minimum tractement het welk is aangegeven in de bij die missive gevoegden staat. In Zuid-Beveland berei ken dit minimum niet de gemeenten Drie wegen, 's-Gravenpolder, 's-Heer Ablsker- ke, 's-lteer Arendskerke, Ierseke, Kloe- tinge, Krabbendijke, Kruiningen, Nisse, Oudclande en Wolph,aartsdijk. Voor de burgemeesters en secretarissen van 's-Heer Arendskerke, Kruiningen en Wolphaartsdijk zou deze verhooging voor zeker belangrijk kunnen genoemd worden, al mocht hen niet meer dan het minimum bedoeld in de label worden toegestaan, wat toch zeker wel niet de bedoeling van Red. Sl. zal zijn, maar men rekening dient te houden, hoeveel zielen boven hel mi nimum elke klasse is. Voorts hebben van de 55 gemeenten, die voor verhooging in aanmerking ko men, 23 betrekking op gemeenten beneden de 800 zielen. MIDDELBURG. Alhier heeft zich een geval van Slaapziekte voorgedaan met doodelrjk gevolg. VLISSINGEN. In de vergadering van aandeelhouders van de Vlissingsche Duin waterleiding-maatschappij werden de ba lans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen boekjaar goedgekeurd en hel dividend bepaald op 10 pet. Niettegenstaande het goede weder en de kalme zee, werd gistermiddag, van de kustwacht te Westkapelle, een bericht ontvangen, dat een driemastschoener, welke voor die plaats geankerd was, 'I noodsignaal had geheschen„Schip in nood, kan mijn volk niet redden". Onmiddellijk vertrok van hier een sleepboot, met. de reddingsboot op sleep touw, ter assistentie. Op de plaats des onhcils bleek dal hel schip veilig voor anker lag. Zools hier gewoonte is, bij het invaren der zeegaten, worden, ingeval een schip een sleepboot verlangt, twee willekeurige vlaggen in top geheschen. Zulks was ook 1111 geschied, maar toevallig maakten de ze twee vlaggen het bovenvermelde nood signaal uit. De reddingsboot kon dus 011- verriehterzake terugkeeren. De leden van „Y'lissing's Mannen koor" hebben gisteren avond hun grach ten voorzitter, den heer W. L. Winkel man, die onlangs zijn 25-jarig huwelijks feest, herdacht, een aangename verrassing bereid. Zij boden hem 11.1. een prachtige photographic aan met de leden van het koor, terwijl de avond verder op aangename wijze werd gepasseerd en het koor, onder de bekwame leiding van den heer André J. Geijsen, ook eenige lie deren ten beste gaf. KRABBENDIJKE. Maandag vergaderde (Ie gemeenteraad onder voorzitterschap van den Burgemeester. Tegenwoordig; 4 leden. Afwezig dhrn. Butijn, Van Nieu- wenhuizen en Welleman. Mededeeling wordt gedaan dat de begrooting 1907 en bet kohier van den hoofdelijken omslag door Ged. Staten zijn goedgekeurd; dat Mej. Scheele 1 April weer in functie is gelreden en dat Mej. WabekeArentz te gen dien datum als tijdelijk onderwijze res ontslag heeft gekregen. Naar aanlei ding van reclames tegen den hoofdelijken omslag over 190(5 wordt besloten, dat de aanslag van dhr. C. G. Kolff blijft ge handhaafd en dhr. van Ilemst wordt over gebracht van de 12e in de 8e klasse. Van de aangeslagenen over 1907 recla meerden er twee en werd C. J. Berman van de 2e naar de le klasse overgebracht en de aanslag van L. Zuidweg gehand haafd. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van 4 leden voor de Prov. Staten werden gekozen dhrn. Vogelaar en Welleman, voor die van 3 leden voor den gemeenteraad, dhrn. Van Nieuwenhuizen en Krijger. Aan het burgerlijk armbestuur werd machtiging verleend tol af- en over schrijving en de rekening sluitende te maken, waarna de verg. na de gewone rondvraag gesloten werd. IIEINKENSZAND. In deze gemeente is de vlekziekte uitgebroken onder de var kens hij den landbouwer J. Rijk Bz. HULST. Er worden van Katholieke zij de zeer ernstige pogingen in hel werk ge steld 0111 tegen de candidaten der Katho lieke kiesvereeniging front te maken. Hier schijnt bij de a.s. verkiezing de be kende Kroondomeinkwestie een niet on belangrijke rol te zullen spelen. De zit tende leden voor dit district, en dat zijn de candidaten der kiesvereeniging, ver zetten zich niet tegen het gesignaleerde gedoe op hel Kroondomein en als pro test daartegen wil men den notaris van Dal su 111 candidaat stellen. Van andere zijde wordt gemeld Onder (1e vooruitstrevende katholieken in hel district Hulst ontstaat een zeer sterke beweging 0111 front te maken tegen de conservatieve candidaten der R.-K. Kiesvereeniging bij de a.s. Statenverkie zingen. liet Provinciaal Watersnood-Comité heeft aan alle neringdoenden te 11 o n- t. e n i s s e, die door den waterstand van verleden jaar schade hebben geleden, als nog een bedrag uitgekeerd voor het na deel door stilstand van bedrijf geduren de (1e dagen, toen zij genoodzaakt waren elders huisvesting te zoeken. Maandag vergaderde het Ncderl. Rundveesta 111 boek te Amsterdam, onder leiding van den vice-voorzitter, den heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury, uit Hontenisse. Tot voorzitter werd gekozen mr. W. .1. baron van Dedem, huize Rollecate te Nieuwleusen aan de Dedemsvaart, en tot hoofdinspecteur de heer Iman G. J. v. d. Bosch, te 's-Gravenhage. SAS VAN GENT. We waren hier Maan dagvoormiddag getuige van het verhef fend tooneel, dat vier leden uit één ge zin, vader, moeder, dochter en zoon op de openbare straat een wezenlijken veld slag leverden. Als wilde beesten gingen de achtenswaardige familieleden el kander te lijf, met bebloede hoofden en loshangende haren werd de strijd ge staakt. Ged. Staten van Zeeland, in aan merking nemende, dat op 4 Juni eerst komende de verkiezingen moeten geschie den van leden der Provinciale Staten, die niet den eersten Dinsdag der maand Juli daaraanvolgende aftreden, hebben be paald, dat, wanneer de uitslag der op 4 Juni te houden verkiezing een stem ming en een herstemming mocht vorde ren, deze zullen plaats hebben op Dins dag 11 en Dinsdag 25 Juni. Men schrijft van de Belgische grens uil Zeeuwseh Vlaanderen (O. 1).): Daar de invoer van Nederlandscli melkvee in België niet groot, genoeg is, 0111 aan de ruime vraag naar koeien te voldoen, wil men in België thans een proef nemen inel Fransch melkvee. In de ruime quarantaine-stallen te Sel- zaete zijn vóór 14 dagen ruim 250 Fran- sche koeien ingevoerd en thans naar de Belgische markten getransporteerd. De ledige plaats in de quarantaine-stallen is dadelijk door 300 andere Fransche koeien ingenomen. I11 een onbewaakt oogenblik kregen 2 verpleegden in de Rijkswerkinrichting te Hoorn een geschil, waarbij de een zoo driftig werd, dat hij den ander doodsloeg Uit Bergen op Zoom wordt gemeld dat door de justitie een onderzoek zal wor den ingesteld naar het, overlijden van een 12-jarigen knaap, die aan meningitis zou zijn overleden. Het vermoeden bestaal n.l„ dat de knaap zou overleden zijn ten gevolge van een op school ontvangen klap. Te Nispen, bij Rozendaal, heeft een dronken arbeider zijn vrouw zoo hevig mishandeld, dat ze met een aantal won den bedekt door de buren werd opgeno men en later naar Rozendaal o-vergebracht. De maréeliaussée heeft de zaak in han den. Een 4-jarig kind te Amsterdam weid door een motorwagen van de olectri- sche tram overreden en bezweek aan de gevolgen. Een landbouwer te Raalte werd bij het boomen, vellen door een boom getroffen en stierf aan de gevolgen. Te Rotterdam is op 87-jarigen leeftijd gestorven de heer Simon van den Bergh, de man, die te Osch de grondslagen ge legd heeft voor de groote industrie wel ke onder den naam van Van den Bergh's limited thans te Rotterdam, Londen, Kleef en elders gevestigd is. Te Haarlem is oen boekhouder er van door gegaan, een tekort van duizenden latende in zijn kas. Naar men verneemt, zal de be stuurder van de tram AmsteldijkDam, waarmede voor eenigen tijd op de Wete ringschans te Amsterdam een ernstig on geluk gebeurde toen des avonds een bot sing plaats had, waarbij een onderwijze res werd gedood, niet vervolgd worden. IIu 1 p door vogels. In een der Noordbrabantsche dorpen was een groote troep wilde zwanen, ook wel Deenen ge noemd, in een der polders neergestreken, waarvan een jager gebruik maakte en 2 dezer edele dieren wist te schieten. Een derde exemplaar werd aangeschoten, maar deze kon niet direct opgenomen worden en voor men met een bootje ter plaatse was, waren twee zwanen van den grooten troep teruggekeerd en wisten door voortdurend lokken den aangescho ten vogel weer op de wieken te brengen en verdwenen met hem in de richting van den eerst weggevlogen, troep. Een afschuwelijke misdaad is in hel gehucht Walle nabij Korlrijk gebeurd. Daar woonde een G4-jarige grijsaard Jean Iterpel genaamd, als kostganger in bij den herbergier Polydore Maertcns. Men vond den ouden man dood, opgehangen in de schuur van den herbergier en meende aan vankelijk, dat hij zelfmoord had gepleegd. De lijkschouwing deed echter op zijn li chaam verscheidene verwondingen consta teeren en een nauwkeurig onderzoek wees aan, dat de ongelukkige reeds dood was toen hij werd gehangen. Tevens kwam aan het licht, dat hij; kort geleden bij een notaris een bedrag van 1400 francs had ontvangen, dat. verdwenen is. Thans is de herbergier Maertens gearresteerd on der verdenking, zijn kostganger te heb ben doodgeslagen. Maandagnacht is te Berlijn een treinrangeerder ellendig 0111 gekomen. De man is ongetwijfeld, terwijl de trein reed, van de loopplank geval len en toen onder de wielen geraakt. Men vond zijn lichaam vreeselijk verminkt dicht bij de rails liggen. 'I Hoofd was van den romp gesneden en lag als een bloederige bal tusschen de beide rails. - Op de kermis te Korlrijk waren in een schietbaan twee zusters bezig met de buk sen in orde te brengen, toen een der wa pens, dat nog geladen was, afging. Hel kogeltje trof een meisje en veroorzaakte een wond, waaraan zij twee dagen latei' bezweek. Te Barcelona is weer eens een bom gesprongen. Zij lag onder de tri bune voor de overheidspersonen die van de beëediging van de rekruten getuigen waren. Er werden vier menschen gewond. Te Ruddervoorde weigerde de her bergier De Vos drank aan twee dronken personen. Een dezer, Gustaaf van G., 33 jaar, zeide toen: „Dat zal uw leven kos ten, of het mijne!" De herbergier, we- lende dat Van G. als een ge soon bekend stond, ging een I zich desnoods te verdedigen gevecht, dat ook werkelijk c de, bracht hij Van G. een hoofd toe, zoodat diens sched spleet. De getroffene is dei morgen gestorven. Nabij waren eenige kinderen in van de spoorbaan, achter dc op het Kiel, aan 't spelen. E 4 jaar ontsnapte aan de wf der zuster en liep over de juist toen er een goederentre sterdam kwam aangereden, door de locomotief omverg kwam te recht tusschen (1e sp Alvorens de machinist had k pen, was geheel de trein ree meisje been gereden. Men voi nog altoos tusschen de rails, Te lvry noodigde een '2fl mensch drie knapen van 1(5, 1 kinderen van buren, tot eer uit. De twee eerste jongens w Midden op de Seine kwam h(| in botsing met een sleepkra: reeks schuiten op sleeptouw' bootje sloeg om en alle vier geraakten te water. Dit alle zóó snel, dat, toen men tot van 't onheil en lallooze vaa naar 't midden van de rivi de drie knapen, die niet ko men, reeds door den stroom gesleurd. Alleen de jonge 111. wanhopig aan een der schuit geklemd, werd gered. Men n hel politiebureau scherp bc vrees, dat. hij in zijn wanho aan zichzelf zal slaan. De sm: oudei's is niet te beschrijven Politieke actie Mei Doesburg aan .,L. en V" Twee bestuursleden van de alhier hebben elkaar bij de om uit te maken wie candid gemeenteraad zou zijn 'n S 0 u v e n i r. De bank menadedek van de „Berlin" geredden twee dagen doorgeb: is op verlangen van Z K. H. P opgezonden naar het Loo. Bij een grooten bosch- enl welke in de afgeloopen wei Limburg woedde, hadden twei 10 jaar een flesch jenever w te worden, en zich aan den in! te goed gedaan. Door den dra; had een der jongens zich op slapen gelegd en zou daar zei vuur achterhaald zijn gewon een der brandweermannen hei dekt en in veiligheid gebrach knaap werd eerst laat in den gevonden. Op den trein die te 1.45 uur uit Zutphen hoogte van het station Gorsel een schot gelost, dat terecht volle coupé 3e klasse. Een de: de heer Kres, kreeg de glasi stukgeschoten ruit in het gezi ging hem rakelings langs het onderzoek wordt ingesteld. Door een pijpenstee Te Wasmes maakten vier ruzie in een herberg, omdat hun geen drank meer wilde f. Zij beleedigden de vrouw, echtgenoot, die in eene nat was, meende te moeten tussc Nu vielen de drinkebroer! zeiven aan. Deze wilde om zi ljjker te verdedigen, de steenen hij rookte aan zijn vrouw o maar juist deed een der twis eenen aanval op hem, met di de steel van de pijp in het aanvaller terecht kwam. Dit feit deed het gevecht no; toen eensklaps Bouchez, te het gewoel in elkaar zakte. Men snelde ter hulp, maar dood. Een doodendal. Dat d sche millioennairs er vreemde na houden is overbekend, maar thur Broock onlangs heeft bed: sckynlijk nog „nicht-dagewezer n.l. een doodenbal gegeven, wa noodigden zich begaven in lijk den ingang van de geheel in 't den zaal werden zij ontvangen gesluierde gesialten, die regelrij derwereld schenen te komen. I ren stonden geraamten, gehuld vende sluiersuit wier schedelo vaal groen licht straalde. Op ee beenderen troonde een man een eentonig welkomstlied zing noodigden verschenen in doods middernacht bereikte het stoot j hoogtepunt. Het licht ging uit de stemmen der eeuwig verdoi vagevuur en krampachtig be\ geraamten langs de muren wenk van den gastheer straal^ duizende lichtjes uit de electr verdwenen geraamten en dooc in elegant avond-toilet, paardi zich voor den dans". Aldus meldt „de Telegraaf Vooral die „stemmen der doemden in het vagevuur" zi voor de bekendheid(I) der „ne graaf-redactie met den Katho| dienst. Overigens kan men uit dit I

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1907 | | pagina 2